بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 16 November 2013   #106
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 7,001
روزنوشته ها: 6
ج: سخنان تاسف انگیز اقای جنتی در ناز جمعه و بی احترامی به دانشجوها و کارمندان دولت

عجیبه مگه؟ تحمل همونطور که به ایهود هم گفتم دوطرفه ست یعنی وقتی آقای خامنه ای میگن مخالف هم بیاد رای بده معنیش این نیست که مخالف بیاد به بریده شدن سر خودش رای بده، مخالف میاد در چارچوب یک معامله رای میده و حمایت میکنه و در عوض امنیت خودش و جامعه و کشور تضمین میشه، اونوقت اونها هم مجبور شدن در چارچوب ما قرار بگیرن، ما هم که پیشاپیش گفتیم حمایت عاقلانه از سر ناچاریه.

اما درباره بقیه مطالبت، فاسد تر از متظاهرین به مذهب و اصطلاحا دین فروشان در دنیا پیدا نمیشه، اینها همه شعاره و زیر این ظواهر مذهبی چیزی بیش از هلالی و اون آقای پشمالو در آسانسور و اون روحانی تویسرکانی پیدا نمیشه. عربستان هم که جناب عبد همفکر شما نظر دیگه ای در موردش داشت اما اونها هم مثل شما هستن و همین حجاب فشاری و سخت گیری و درست کردن ظاهر رو دنبال میکنن. درباره رابطه جنسی با حیوانات هم از یک بچه روستایی درباره ماده خر ها و تجاوز به اونها بپرسین صدتا داستان براتون تعریف میکنه تازه فیلم هم پیدا میشه میدونم که علاقه داری بگرد ناکام نمیمونی.

در نهایت واسه اینکه خوشحال بشی من اعتراف میکنم تا وقتی یکی از دو جنس زن یا مرد رو در خانه ها حبس نکنیم روابط نامشروع ریشه کن یا خیلی کم نمیشه، و چه بهتر و منطقی تر که این کار با زنان صورت بگیره تا بچه ها رو بزرگ کنن و ما هم بریم دنبال صیغه کردنمون. خب قاعدتا اگر دست همه ی مردم رو ببندیم هیچ قتل و دزدی و اعتیادی هم اتفاق نمیافته، نابغه میخواد که چنین چیزی رو کشف کنه.

تظاهر چیزیه که درمانی نداره و متظاهر هم اعتراف نمیکنه به تظاهرش، چشمش رو روی واقعیتی که خودش هم میبینه میبنده حتی اگر به این روشنی باشه:

http://www.asriran.com/fa/news/304150/%D8%A7

حالا برای اینکه روی واقعیت ها قانون بنویسیم، اول اینکه دست از شارلاتانیسم بردار، یعنی تکلیفت رو معلوم کن که ایران شیعی و اسلامی و این چیزهاست یا مقلد غرب و غیر اسلامی و اینها؟ اینکه نمیشه دایم پز بدی که ما شیعی عزادار محرم هستیم و خیلی سالمیم و تا اشکالات شما رو نشون میدم بگی ما غربزده و پیرو سکولاریسم هستیم.
دوم اینکه آمارهای زیر رو با منبع اعلام کن تا قضاوت کنیم:
آمار قتل در ایران
آمار تجاوز به زنان
آمار تجاوز به کودکان
آمار خودکشی
آمار اعتیاد

هر وقت اینها رو اعلام کردی بیا حرف بزنیم. اگر میخوای لینک چند تا خبر از نوعی که دوست داری درباره این رویدادها پیدا کنم که نگی ما اصلا این چیزها رو نداریم! پس برو آمارها رو با منبع بیار ببینم چند مرده حلاجی.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Sunday 17 November 2013 در 11:42PM.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 17 November 2013   #107
mehrdad_123
كاربر فوق بدليل ناديده گرفتن قوانين باشگاه با محدوديت نوشتاري مواجه است.

تاريخ ثبت نام: Aug 2007
مكان: زیر سایه لطف خدا
پاسخ‌ها: 10,549
روزنوشته ها: 9
ج: سخنان تاسف انگیز اقای جنتی در ناز جمعه و بی احترامی به دانشجوها و کارمندان دولت

وقتی مطالبی برایت می فرستند انقدر شعور نداری که دستکم به خاطر اینکه آبروریزی نکنی(اگر آبرویی باشد...) یکبار مطالب را بخوانی؟!

آمار وضعیت ایران چیزی است که من خودم بدان استناد کرده ام چرا که مقلد کشورهای عزیزشما و مخالفین مذهب ماست(از کفر وحدت وجودی گرفته تا کفر سکولاری) آنوقت تو در رد من می آوری؟! شگفتا از این همه نبوغ.

نقل قول:
عجیبه مگه؟ تحمل همونطور که به ایهود هم گفتم دوطرفه ست یعنی وقتی آقای خامنه ای میگن مخالف هم بیاد رای بده معنیش این نیست که مخالف بیاد به بریده شدن سر خودش رای بده، مخالف میاد در چارچوب یک معامله رای میده و حمایت میکنه و در عوض امنیت خودش و جامعه و کشور تضمین میشه، اونوقت اونها هم مجبور شدن در چارچوب ما قرار بگیرن، ما هم که پیشاپیش گفتیم حمایت عاقلانه از سر ناچاریه.
تفسیر دوطرفه بودن هم باز درش اجبار هست..آیا زور فرضی شما سبب پذیرش این معامله به قول خودت اجباری نشده است؟!

اینجا تظاهر مشکلی ایجاد نمی کند؟!

معلوم است که نمی کند...چرا که مساله ستیز و سازش است و در این امر "تدریجی بودن پیشروی" است که موضوع را منقلب می نماید...غیر از این است؟!

در سایر مسائل هم همین رویکرد است..زور ولو سبب تظاهر بشود اما خود همین تظاهر راهی ایجاد می کند جهت فهم حقانیت یک مطلوب عقلی و دینی.

مابقی مطالبت هم یک مشت چرندیاته...

اون لینک عصرایران هم اتفاقا نظر بنده را تایید می کند که عزاداری این سفینه نجات همه را جذب می کند و هر کسی حت همان فاحشه جلوه فروش ریشه در دستش هست...چیزی که به اعتراف غربی ها سران غربت را خیلی آزار می دهد. جانم فدای اربابم که در اوج مغلوبیت نهایت غالبیت را ایجاد کرده و حیات بخشی ابدی بوجود آورده است.
mehrdad_123 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 17 November 2013   #108
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

سه بار فرستاده بودی و منهم یک بار خوندمش. تکلیفت معلوم نیست نه با این حکومت نه با تشیع نه من نه حتی عبد و نه با غرب.
با این حکومت تکلیفت مشخص نیست که بالاخره به غرب ترجیح میدی یا اینهم دنباله رو غربه؟ دنبال ایده آل هستی؟ منتظری صاحب مملکت (امام زمان) ظهور کنه یا میگی باید آستین بالا زد و کاری کرد جز جمهوری اسلامی که اون رو هم تشریح نمیکنی؟ ولایت فقیه که به هرحال با استناد به حدیث نوابیت علما استخراج شده رو چطور میبینی؟
مثلا دوست داری سخت گیری بشه و حجاب رو با چوب تر و قوه قهریه پیاده کنن، اونوقت عربستان که همین کار رو به نحو احسن انجام میده دنباله رو غرب میدونی.
به غرب ایراد میگیری و بعد به روانشناسان و جامعه شناسان غربی استناد میکنی، خب غرب مگه چیه؟ برآیند نظرات همین هاست دیگه.
بالاخره آفرین به خانم های بدحجاب که اومدن عزاداری؟ یا اینکه باید چوب تر به کار میرفت؟ اصلا چطور ثابت میکنی که اونها برای تفریح نیومدن و این براشون کارناوال نبوده؟ فکر نمیکنی که عزادار دست کم به حرمت عزا نباید با آرایش بره؟

بالاخره همه ش که ذهنی نمیشه، ایده آل تو باید روزی جایی در طول 1400 سال پیاده شده باشه و اگه هیچوقت نشده پس آزمایش هم نشده.
سازش و تعامل هم یک شیوه ست وقتی منافع دو طرف تامین بشه، امامان شیعه هم تعامل میکردن و شما نمیتونی مدعی بشی که اصلا تعاملی نداشتن. قدرت ها مطلق نیست و همه محدودیت دارن پس مجبور به تعامل هم میشن.
اینجا تو کار من تظاهری نیست چون من تظاهر نمیکنم به اعتقاد قلبی و پیروی مطلق، عقایدم رو علیرغم عوارضش به صراحت میگم و چگونگی تعامل رو همونطور که هست بیان میکنم. اگر ریش گذاشتم و عکس آقا رو زدم بالای سرم و رفتم راهپیمایی و نماز جماعت و دعای توسل و... اونوقت میشم متظاهر. جمهوری اسلامی هم وقتی بهترین دوستانش کمونیست ها هستن دیگه با امثال من چه مشکلی باید داشته باشه؟

اگر فکر میکنی کسی مثل من با بی قید و بندی موافقه و با حجاب از اساس مخالفه و.. اشتباه میکنی، من با حجاب اجباری مخالفم نه با حجاب اختیاری، و میگم مردان اگر حجاب زنها رو میخوان طوری رفتار کنن که زنان برای مقبولیت و جلب توجه و اطمینان اونها به سمت حجاب با تمایل شخصی کشیده بشن، یعنی اگر زنان دارن جلوه گری میکنن به این علته که مردان به جلوه گر ها تمایل نشون میدن.
درباره روابط هم من به آزادی روابط مجرد ها و تقید و پایبندی متاهل ها معتقدم، مجرد تا زمانی که قولی و تعهدی نداده میتونه آزاد باشه و هر غلطی خواست بکنه تا اولا به صرف نیاز جنسی به سمت ازدواج نره و ثانیا دو سال بعد از ازدواج تازه یادش نیافته که چرا جوانی نکردم و... و فیلش یاد هندوستان نیافته. متاهل اما باید مقید باشه چون یک قرارداد رو پذیرفته و نقض پیمان علاوه بر مشکلاتی که قبلا گفتم، اینجا به بچه ها هم صدمه میزنه. صیغه میغه هم ممنوعه چون غیر ممکنه که زندگی رو مختل نکنه و ضمنا زنها نمی پذیرن و تلافی میکنن.
نه تنها با بی قید و بندی متاهل ها موافق نیستم بلکه به دوستانم همیشه توصیه میکنم مواظب زندگیشون باشن که اوضاع خیلی خرابه، خیلی خراب تر از اونکه بشه گفت و زیر این ظواهر متظاهر خیلی خبرهاست. اگه ببینم یکی از دوستان متاهلم شب دیر میره خونه یا شیطنت میکنه حتما بهش میگم این کار رو نکنه، حتی میگم خودتون خرید کنین و میگم نذارین هر زنی به خونه تون رفت و آمد داشته باشه. مرد متاهل باید خیلی حواسش جمع باشه و اگه یه کم حواسش جای دیگه باشه تمومه، زنها هم قاعدتا باید مواظب زندگی هاشون باشن و این ژست های همیشه طلبکار و ناراضی رو فراموش کنن و خصوصا دوستان خودشون رو فیلتر کنن و قید خیلی هاشون رو بزنن.
اونقدر که من دیدم عموما کسانی که دوران مجردی شیطنت میکردن و مثلا یک پاشون تایلند بود الان بعد از چند سال تاهل، شوهرهای پایبند تری هستن و برعکس این تیپ های مذهبی و هیاتی و مثلا بچه مثبت، بعد از چند سال تاهل سر و گوششون بیشتر می جنبه که هیچ کله شون عین رادار میچرخه و هر وقت داریم صحبت میکنیم هر زنی رد میشه میپرسن این کیه بیوه ست؟ شوهر داره؟ تاکید میکنم اینها رو کلی میگم وگرنه موارد عکسش هم دیده میشه که اونها نوعی بیماری دارن و اصلا سیرمونی ندارن و بنابراین شامل این سنجش ها نمیشن.

حالا بگو یک لامذهب لیبرال چرا باید همچین چیزهایی براش مهم باشه؟ جواب اصلی اینه که به باور من اخلاقیات عقلانی رو مذهب دزدیده و به نام خودش سند زده و خرابش کرده. این اخلاقی که تعریف کردم هم به خاطر بچه ها و امنیت روانی اونها و هم پایین اومدن آمارهای منفی لازمه که یا خانواده تشکیل نشه یا اگر شد، درست و محکم باشه. افراد اگر حس میکنن که تنوع میخوان نباید ازدواج کنن و زمانی که تصمیم به ازدواج میگیرن دیگه جنگولک بازی مجاز نیست. ما اگر ده میلیون خانواده سالم داشته باشیم و چهل میلیون مجرد بهتر از اینه که بیست میلیون خانواده داشته باشیم که نصفش داغون و دچار طلاق پنهان و خیانت باشه.

اینم اضافه کنم که من متوجه ارتباط خاصی بین حجاب مدل تعریف شده فعلی و میزان عفت و پایبندی نشدم، یعنی بدحجاب سالم دیدم و محجبه ی بی قید هم دیدم و عکس هر دو رو هم دیدم. جنوب شهر جایی که هر کوچه ای به نام شهیدی بود و زنها محجبه تر بودن همونقدر فساد و بی عفتی بود که وسط شهر جایی که محجبه کمتره. فقط اونجا همسایه ها قاطی تر هستن و بیشتر سرشون تو زندگی بقیه ست و روابط لو میره ولی وسط شهر کمتر به زندگی هم سرک میکشن.
قديمي Monday 18 November 2013   #109
mehrdad_123

یک مشت تکرار...

سه بار نفرستادم یکی دوبار فرستاده شده بود...

چرا باید الزاما و صد در صد منطبق با یکی از شما باشم؟!

مبنای منطقی ندارد چنین چرندیاتی...

عربستان هم نه مبنایش را شناختی نه حتی پایت را به آنجا گذاشته ای... ریاض و..را ببین. کدام اجبار؟! کدام دین ومبانی؟!
مطالبی که گفتم را ده بار بخوان...

مبنای قیاس و استحسان چگونه می تواند جلوی فساد را بگیرد؟! خودش فساد ساز است...عایشه ام الفساد ودین طبق تعریف ابوهریره ها چگونه می تواند باید و نباید و الگوی ناخودآگاهی برای مواقع فشارهای درونی و بیرونی اذهان عمری جماعت باشد؟!

فساد در آنجا ذاتی است....گر چه به اعتراف تو من بحث "پوشش ظاهر" در بخشی از یکی دو نقطه عربستان خوب اعمال شده..که می تواند نشانی بر حقانیت نظر بنده باشد.

نقل قول:
بالاخره همه ش که ذهنی نمیشه، ایده آل تو باید روزی جایی در طول 1400 سال پیاده شده باشه و اگه هیچوقت نشده پس آزمایش هم نشده.
چرا؟!
هیچ سخنت منطق ندارد....
نقل قول:
اینجا تو کار من تظاهری نیست چون من تظاهر نمیکنم به اعتقاد قلبی و پیروی مطلق، عقایدم رو علیرغم عوارضش به صراحت میگم و چگونگی تعامل رو همونطور که هست بیان میکنم. اگر ریش گذاشتم و عکس آقا رو زدم بالای سرم و رفتم راهپیمایی و نماز جماعت و دعای توسل و... اونوقت میشم متظاهر. جمهوری اسلامی هم وقتی بهترین دوستانش کمونیست ها هستن دیگه با امثال من چه مشکلی باید داشته باشه؟
تظاهر حکومت مشکل در اصل هدف امثالت می کند؟! یا همین تظاهر بهترین راه اعمال نظرتان است؟!

تعدد ازدواج مذکر ریشه در طبیعتشان دارد : دکتر دبز مشهور در کتاب تاثیر تستسترون در زناشویی را بخوان.

و مابقی حرفهای خلاف قوانین طبیعی است وعملی نیست و اگر هم باشد هزار درد دیگر دارد...

نقل قول:
اینم اضافه کنم که من متوجه ارتباط خاصی بین حجاب مدل تعریف شده فعلی و میزان عفت و پایبندی نشدم، یعنی بدحجاب سالم دیدم و محجبه ی بی قید هم دیدم و عکس هر دو رو هم دیدم.
چیزی که معترفی عکسش هم هست دستکم نقدی بر طرف مقابلت نخواهد بود نابغه!

آن هم جوابش واضح است حجاب (نه فعلی وحدت وجودی بلکه اسلامی) شرط لازم تقواست نه همه تقوا و شرط کافی.
و ناقص دیدن آن بهره از این دید ناقص جهت نقض کلیت ماجرا خلاف منطق است.
قديمي Monday 18 November 2013   #110
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

منطبق با هیچکس نباش اما موقعیت و آرمان خودت و فاصله با اونها و نقطه اختلاف رو روشن کن. جامعه آرمانی و حکومت آرمانی تو دقیقا چیه و قوانینش از چه منبعی استخراج میشن؟ اینو بگو.

تو ریاض هم حجاب آزاد نیست، فقط توی بعضی شرکتهای چندملیتی داخل ساختمون آزاده که چنین چیزی اینجا هم هست. بحث ظاهر اگر باشه هیچ جای دنیا به عربستان نمیرسه حالا بگو عمر و ابوهریره در پیاده کردن ایده آل تو - درست کردن ظاهر با چوب تر- بهتر از شیعیان ایران و لبنان و عراق عمل کردن.

ببین قوانینی که 1400 سال روی زمین مونده و هیچوقت نتونسته اجرا بشه در حالی که بارها اراده ی اجرا داشته، پس منطقا اشکالی داره که اجرا شدنی نیست
. مثل ماشینی که موتور نداره یا چرخهاش مربع شکله و طراح دایما اصرار میکنه که طرحش رو درست نمیتونن اجرا کنن.

مثل اینکه خودم اینجا قبلا توضیح دادم که تنوع طلبی مردان علت فیزیولوژیک داره اما این متعلق به دوره زندگی قبیله ای و غارنشینی بوده و در جامعه امروزی تو نمیتونی به دنبال پخش حداکثری ژن های خودت باشی چون قوانین مدنی میگه باید مسئولیت ژن هایی که پخش میکنی رو به گردن بگیری و نمیتونی مثل 20 هزار سال پیش گربه وار باردار کنی و بری دنبال کارت، سوء استفاده از وسایل مدرن و غیر اسلامی جلوگیری از بارداری هم ناقض مدنیت نیست. ضمنا من میتونم با همون دلایل فیزیولوژیک بهت بگم برای زنها هم گشتن به دنبال مرد قوی تر یک دلیله که وفادار نباشن، اونوقت چی میگی؟ میدونی دلیل علاقه مفرط زنها به اشخاص مشهور مثل فوتبالیست ها و هنرپیشه ها دقیقا همینه؟

دقت کن اگر بین حجاب خصوصا اجباری و عفت، ارتباط قابل اثباتی نباشه، کل دلیلی که برای حجاب میاری باطل میشه. جز تحریک ذهن مردان که نتیجه ش میشه هیزی و گرسنگی ذهن سعودی ها.
قديمي Tuesday 19 November 2013   #111
mehrdad_123

نقل قول:
منطبق با هیچکس نباش اما موقعیت و آرمان خودت و فاصله با اونها و نقطه اختلاف رو روشن کن. جامعه آرمانی و حکومت آرمانی تو دقیقا چیه و قوانینش از چه منبعی استخراج میشن؟ اینو بگو.
چه شد از بحث منطبق شدن پا پس کشیدی؟! معلوم است کامل بودن نظر ما خیلی شما را چزانده که از سر واماندگی و دستپاچگی به من می گویی چرا با همه(بخوانید دو سه جریان طولی کفر) مخالفی و..؟!
قرآن و عترت منابع دین من است به فرموده پیامبر مظلومم صلوات ا...و سلامه علیه و آله
فاصله من ممکن است هزار سال باشد اما رد سخن نیست منطقا. مطلوب مطلوب است اگر چه در درازمدت قابل دسترسی باشد.8 صفحه است از چه می نویسم؟! از اعتقادات و احکام و اخلاق اسلام... خود را به جهالت می زنی که چه شود؟!

نقل قول:
تو ریاض هم حجاب آزاد نیست، فقط توی بعضی شرکتهای چندملیتی داخل ساختمون آزاده که چنین چیزی اینجا هم هست.
همان آزادی داخل شرکت یعنی نبود اجبار ..گر چه قبلا گفتم کاملا معلوم است هیچ از عربستان ! سعودی ! خبر نداری.
نقل قول:
بحث ظاهر اگر باشه هیچ جای دنیا به عربستان نمیرسه حالا بگو عمر و ابوهریره در پیاده کردن ایده آل تو - درست کردن ظاهر با چوب تر- بهتر از شیعیان ایران و لبنان و عراق عمل کردن.
باز چرندیاته و گزینشی در برخورد با واقعیات...
ایران سیصد سال پیش چگونه بود؟! پس اجبارمقدس ما الگوی عملی موفقیت آمیزی داشته در تاریخ...و منطقا ایراد به طراح زمانی وارد است که ایرادی قطعی به طرح وارد شود در غیر اینصورت ایراد به مجری و شرایط بیرونی حاکم که غلبه داشته در طول این 1400 سال برمی گردد.

نقل قول:
مثل اینکه خودم اینجا قبلا توضیح دادم که تنوع طلبی مردان علت فیزیولوژیک داره اما این متعلق به دوره زندگی قبیله ای و غارنشینی بوده و در جامعه امروزی تو نمیتونی به دنبال پخش حداکثری ژن های خودت باشی چون قوانین مدنی میگه باید مسئولیت ژن هایی که پخش میکنی رو به گردن بگیری و نمیتونی مثل 20 هزار سال پیش گربه وار باردار کنی و بری دنبال کارت، سوء استفاده از وسایل مدرن و غیر اسلامی جلوگیری از بارداری هم ناقض مدنیت نیست.
با قوانین طبیعت می جنگید؟! این منطق است؟! بلی می جنگید اما نتیجه می شود ایران و غرب...که آمارش را گفتم از جای دیگر می زند بیرون هه هه

نقل قول:
ضمنا من میتونم با همون دلایل فیزیولوژیک بهت بگم برای زنها هم گشتن به دنبال مرد قوی تر یک دلیله که وفادار نباشن، اونوقت چی میگی؟ میدونی دلیل علاقه مفرط زنها به اشخاص مشهور مثل فوتبالیست ها و هنرپیشه ها دقیقا همینه؟
نه خیر زنان تنوع طلب نیستند و تنوع طلبی خلاف طبیعتشان و باعث ارضا نشدن ایشان می شود
درسته زنها دنبال قویترین هستند اما به جهت هورمون ها و مکانیزم جنسی خاصشان و به کمک ساختار بیرونی اسلامی (قاعده باعدوا) می توانند بر یک مرد که طبیعتشان هم همین را می طلبد توقف کرده و ارضا شوند حال آنکه تنوع گرایی سبب عدم ثبات و عدم ارضای روحی ایشان خواهد شد. بحث هورمون شناسی دکتردبز و گری و... را بخوانید خواهید فهمید.
نقل قول:
دقت کن اگر بین حجاب خصوصا اجباری و عفت، ارتباط قابل اثباتی نباشه، کل دلیلی که برای حجاب میاری باطل میشه. جز تحریک ذهن مردان که نتیجه ش میشه هیزی و گرسنگی ذهن سعودی ها.
دقت کن که قائلم منتها همه بحث را در ظاهر نمی دانم به حکم دینم..
سعودی هیچ وقت کمبود کالای جنسی ندارد بلکه هیزی وی -اگر باشد- به سبب فریدیم گری اش(که ریشه در قواعد فقهی شان دارد قیاس و استحسان) هست که قاعدتا جمع یلگی و ثروت مساوی فساد است.

آخرين ويرايش mehrdad_123 ، Tuesday 19 November 2013 در 02:50PM.
قديمي Saturday 30 November 2013   #112
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

قرآن و عترت منابع دین من است به فرموده پیامبر مظلومم صلوات ا...و سلامه علیه و آله
--------

هم قرآن تفسیر های گوناگون داره و هم منابع فقه شیعه، مثل همین بحث قمه زنی که قاعدتا نباید اینقدر منشاء اختلاف میشد اما شد، یک کشور رو بر مبنای کدوم تفسیر و برداشت کدوم مرجع میشه اداره کرد؟
دموکراسی که نباشه، از قوه قهریه هم استفاده کنی، مطابق با کدوم تفسیر و کدوم برداشت؟ جایی که به یک روحانی شیعه فحاشی میشه که چرا برداشت خودش از منابع عاشورا رو مطرح کرده، پس فقط یک نظر و یک تفسیر امکان طرح داره. اون نظر آیا نظر آقای مصباح خواهد بود یا نظر آقای جوادی آملی یا سایر آقایون و چرا و با کدوم ملاک تشخیص داده میشه که نظر چه کسی حاکم بشه؟
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:05PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه