بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 27 October 2019   #91
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 20,155
ج: شهادت محسن بن علی علیهما السلام تسلیت

روز شمار شهادت رسولخدا صلی الله علیه و آله《21》

در روز دوشنبه ۲۸ صفر سال ۱۱ هجری قمری ، ۱۱ خرداد سال ۱۱ هجری شمسی ،
۲۷ می سال ۶۳۲ چه اتفاقی افتاد؟؟

اذانِ بلال ، مردم را برای خواندن نماز صبح به سوی مسجد می‌کشاند ؛
در طی ۳ روز گذشته بیشتر امیرالمومنین علیه السلام و در برخی موارد "فضل بن عباس" , پسر عموی نبی خدا صلی الله علیه و آله ، امام جماعت بوده اند .

امروز صبح در میان تعجب حاضران , ابوبکر وارد مسجد شده و به جایگاه امام جماعت می‌رود!!!

صهَيب دقایقی پیش به ابوبکر اطلاع داده بود که پیامبر به علت شدت یافتن بیماری ، نمی توانند در مسجد حاضر شود ؛
روشن است که فرستندهء این پیام ، همسر پیامبر صلی الله صلی الله علیه و آله ،
عایشه است!
ابوبکر نیز که در گوشه ای منتظر این خبر بود ، پس از ورود به مسجد نماز را آغاز می کند...

با برنامه ای از پیش تعیین شده ، عمر , ابوعبیده , سالم غلام ابوحذیفه , صهیب و چند نفر دیگر که ابوبکر را همراهی می‌کردند به او اقتدا می‌کنند ؛

اهل مسجد می دانند که همگی این افراد باید در سپاه اسامه باشند...

نگرانی در چشمهای حاضران موج می‌زند ، و بلال خبر این نماز جماعت را به رسول خدا صلی الله علیه و آله میرساند ؛

پیامبر از شنیدن این خبر ناراحت می‌شوند و به سختی از جای برمی‌خیزند ؛
امیرالمومنین علیه السلام و فضل بن عباس زیر بازوان حضرت را می گیرند و پیامبر
- در حالیکه پای مبارکشان بر زمین کشیده می شود - وارد مسجد شده , به سوی جایگاه امام جماعت حرکت می‌کنند ،

رسول خدا صلی الله علیه و آله , ابوبکر را کنار می زنند و خود نماز را ، نشسته برگزار می نمایند و مسلمانان به ایشان اقتدا می کنند ؛

عایشه ماجرا را به گونه ای دیگر بازگو می‌کند :

در یک جا ادعا می‌کند که پیامبر صلی الله علیه و آله نه تنها از خانه خارج نشده اند ، بلکه ، از داخل خانه با دیدن نماز ابوبکر خوشحال نیز گشته اند.

او در جای دیگر می‌گوید : پیامبر از خانه خارج شدند و با لبخند و اظهار رضایت در برابر مسلمانان نشستند و نماز جماعت به امامت ابوبکر را تماشا کردند.

همو در جای دیگر می‌گوید : ابوبکر با دیدن پیامبر صلی الله علیه و آله می‌خواست نماز را بشکند ، اما پیامبر مانع می‌شود و در جلوی ابوبکر ، نماز را شروع می کنند ، ابوبکر به پیامبر اقتدا می کند و مردم نیز به ابوبکر از قبل اقتدا کرده بودند!!!

و نیز می گوید : پیامبر صلی الله علیه و آله پشت ابوبکر می‌نشیند و نماز را به ابوبکر اقتدا می کند.

و یا پیامبر در کنار ابوبکر به صورت نشسته و فرادا نماز می‌خوانند.

و یا ......(۱)
ابوبکر به پیامب اقتدا ومردم به بوبکر اقتدا

وم وقتی اعتراض بهش میشه که چرا چند قول نقل می کنه

میگه ...من که نبودم از مردم شنیدم
روشن است که عایشه داستان های فوق را با توجه به مخاطبان ،
به صورت های گوناگون نقل کرده است ؛
وجه مشترک تمامی حکایت های فوق
- که دختر خلیفهء اول بر آن تأکید دارد -
رضایت پیامبر از نماز و در نتیجه خلافت ابوبکر است!!!
عایشه تلاش دارد که نشان دهد امام جماعتِ این نماز خاص ،
جانشین رسول خدا صلی الله علیه و آله را مشخص خواهد کرد

➖پس از نماز ، پیامبر صلی الله علیه و آله به کمک امیرالمومنین علیه السلام و خدمتکار خود(۲) ،
به زحمت بر اولین پله منبر قرار می‌گیرند....

پیامبر صلی الله علیه و آله، درد مندانه می‌خواهند که حاضران آنچه را می‌شنوند به غایبان برسانند ؛

آن حضرت حدیث ثقلین را یادآور می‌شوند و مردم را به رعایت حق الاهی در مورد این دو ثقل گرانبها (قرآن و اهل بیت علیهم السلام)دعوت می‌کنند ؛
آن حضرت پیوسته از امیرمؤمنان علیه‌السلام می‌گویند و در انتها باز از مسلمانان می‌خواهند که شاهدان به غایبان بگویند...(۳)

در همین خطبه ، پیامبر صلی الله علیه و آله از وجود فتنه های بی پایان سخن به میان می‌آورند.

‼️‼️ از نکات قابل توجه در بین خطبه ، پرسش معترضانهء عمر بن خطاب دربارهء مصداق ثقلین است ، که ناراحتی پیامبر را به همراه دارد ؛(۴)

پیامبر صلی الله علیه و آله از منبر پایین می‌آیند و به منزل خویش بر می‌گردند ؛
به دستور پیامبر صلی الله علیه و آله بر بدن آن حضرت ، آب می‌ریزند ، تب اندکی فرو می‌نشیند ؛

پیامبر صلی الله علیه و آله ، بار دیگر اسامه را فرامی‌خوانند و برای چندمین بار دستور اکید می‌دهند که با سپاهیان خویش مدینه را بلافاصله ترک کند ؛
آن حضرت بار دیگر متخلفان از این دستور را لعن می‌کنند و از رحمت الاهی دور می‌شمردند ؛

ابوبکر که می فهمد حال پیامبر صلی الله علیه و آله کمی بهتر شده ، به سوی منزل خود در سُنْح می رود (۵) ،
تا از چشم پیامبر دور باشد و همچنین در سپاه اسامه نیز حضور پیدا نکند ؛
او برای شنیدن اخبار بعدی لحظه شماری می‌کند...

چندی بعد بیماری پیامبر خدا صلی الله علیه و آله شدت می یابد ؛
آثار سَم آن چنان زیاد است که پس از رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله ، بدن و زیر ناخن های آن حضرت سبز می شود ؛
این سم اثر خویش را اینک بر رسول خدا صلی الله علیه و آله به روشنی نشان می دهد ؛

امیرالمومنین سر پیامبر صلی الله علیه و آله را بر سینهء خود می‌گیرند ؛

در این مورد نیز عایشه ادعا می‌کند که پیامبر بر روی سینهء او جان داده است(۶) ؛
بنی هاشم - که در منزل پیامبر حضور داشتند - در این خصوص وی را تکذیب کردند ؛
عایشه دختر ابوبکر نیز ادعای خویش را به صورت دیگری تعدیل می کند و می‌گوید :

من نادان بودم و بی تجربه ، در نتیجه گمان بردم که رسول خدا در دامنم من وفات یافت ، من سرِ رسول خدا را بر زمین گذاشتم ؛ از خانه خارج شدم و شیون کردم‼️ (۷)
[اما از آنجا که رسول خدا از دنیا نرفته بودند ، امیرمؤمنان سر می رسند و آن حضرت را به سینه می گیرند ، در نتیجه رسول خدا در دامان امیرمؤمنان وفات می یابند!]

این ادعای عایشه نیز ، با توجه به حضور پیوستهء امیر مومنان علیه السلام نمی تواند درست باشد.

به هر روی ، رسول خدا صلی الله علیه و آله امیرمومنان علیه السلام را به سوی خویش می‌کشند و با کلامی آهسته با حضرت سخن می‌گویند ؛

دو یا سه ساعتی به ظهر مانده است؛

لحظاتی بعد ، رسول خدا صلی الله علیه و آله ، در حجرهء شخصی خویش , در سن ۶۳ سالگی و در دامان امیرمومنان علیه السلام ، دار فانی را وداع می گویند...(۸)

▪️خبر به سپاه بی تحرک اسامه می رسد ؛
سپاه از هم می پاشد ؛

چندی دیگر ابوبکر نیز از سنح حرکت می کند....

امروز ظهر "ابوبکر" به عنوان خلیفه نماز را اقامه خواهد کرد !

و از غدیر تنها " ۷۰ " روز گذشته است...

1⃣ الصحیح من سیرة النبی الأعظم صص۲۹۳-۳۰۱ ج۳۳ ؛ صلاة ابي بكر صص۴۴-۴۹
2⃣ الامالی ص۱۳۵ ؛ بحارالانوار ج۲۲ ص۴۷۶
3⃣ خصائص الأئمه صص۷۴-۷۵ ؛ طرف من الأنباء و المناقب صص۲۷۳-۱۷۵ ؛ بحارالانوار ج۲۲ صص۴۸۶-۴۸۷
4⃣ الامالی ص۱۳۵ ؛ بحارالانوار ف۷۶/۲۲
5⃣ السيرة النبوية ۳۱۱/۴ ؛ تاریخ مدینه دمشق ۵۶/۲ ؛ کنزالعمال ۵۷۴/۱۰ ؛ سبل الهدي و الرشاد ۲۴۹/۶ ؛ امتاع الأسماع ۱۲۵/۲ ، ۵۲۱/۱۴ ؛ شرح مسند ابی حنیفه ص۳۰۳ (همه از مدارک اهل تسنن)
6⃣ صحیح بخاری ۱۸۶/۳ ؛ صحیح مسلم ۷۵/۵ ؛ السیره النبویه ۳۱۲/۴ ؛ مسند احمد ۲۷۰/۶ ، ۲۷۴/۶ ؛ مسند ابی یعلی ۶۲/۸ (همه از مدارک اهل تسنن)
7⃣ مسند احمد ۳۲/۶ (از مدارک اهل تسنن)
8⃣ الامالی مفید ص۲۳۵ ؛ الامالی طوسی ص۱۱ ؛ خصائص الأئمه ص۵۱ ؛ بحارالانوار ۴۶۲/۳۲ ، ۱۴۷/۳۴
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته

http://www.iranclubs.org/forums/show...69#post2377269
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 30 October 2019   #92
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

البرهان فى تفسير القرآن ج‏4 862

فيقول الظالم: أَنْتَ تَحْكُمُ بَيْنَ عِبادِكَ فِي ما كانُوا فِيهِ يَخْتَلِفُونَ‏ «1»، فيقال لهما: أَلا لَعْنَةُ اللَّهِ عَلَى الظَّالِمِينَ* الَّذِينَ يَصُدُّونَ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ وَ يَبْغُونَها عِوَجاً وَ هُمْ بِالْآخِرَةِ هُمْ كافِرُونَ‏ «2».
و أول من يحكم فيه محسن بن علي (عليه السلام) و في قاتله، ثم في قنفذ فيؤتيان هو و صاحبه فيضربان بسياط من نار، لو وقع سوط منها على البحار لغلت من مشرقها إلى مغربها، و لو وضعت على جبال الدنيا لذابت حتى تصير رمادا، فيضربان بها. ثم يجثو أمير المؤمنين (عليه السلام) للخصومة بين يدي الله تعالى مع الرابع، و يدخل الثلاثة في جب، فيطبق عليهم، لا يراهم أحد و لا يرون أحدا، فعندها يقول الذين كانوا في ولايتهم: رَبَّنا أَرِنَا الَّذَيْنِ أَضَلَّانا مِنَ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ نَجْعَلْهُما تَحْتَ أَقْدامِنا لِيَكُونا مِنَ الْأَسْفَلِينَ‏ «3»، فيقول الله عز و جل: وَ لَنْ يَنْفَعَكُمُ الْيَوْمَ إِذْ ظَلَمْتُمْ أَنَّكُمْ فِي الْعَذابِ مُشْتَرِكُونَ‏ فعند ذلك ينادون بالويل و الثبور، و يأتيان الحوض فيسألان عن أمير المؤمنين (عليه السلام)، و معهم حفظة، فيقولان: اعف عنا و اسقنا و خلصنا. فيقال لهم: فَلَمَّا رَأَوْهُ زُلْفَةً سِيئَتْ وُجُوهُ الَّذِينَ كَفَرُوا وَ قِيلَ هذَا الَّذِي كُنْتُمْ بِهِ تَدَّعُونَ‏ «4»، يعني بإمرة المؤمنين، ارجعوا ظماء مظمئين [إلى النار]، فما شرابكم إلا الحميم و الغسلين، و ما تنفعكم شفاعة الشافعين».
اولین کسی که در قیامت در مورد ظلم به او حکم می شود محسن بن علی است
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Wednesday 30 October 2019   #93
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 638

نقل قول:
در اصل توسط ایت الله شریعتمداری نوشته شده است نمايش نوشته
بسمه تعالی شانه

منم سگ عوعو کن محسن صلوات الله علیه
اجرک الله یا بقیه الله عجل الله فی فرجه .... اقا جان ... مصیبت کوچه گیسویتان را یک شبه سفید کرد

أَلَا لِلَّهِ الدِّينُ الْخَالِصُ وَالَّذِينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِهِ أَوْلِيَاءَ مَا نَعْبُدُهُمْ إِلَّا لِيُقَرِّبُونَا إِلَى اللَّهِ زُلْفَى إِنَّ اللَّهَ يَحْكُمُ بَيْنَهُمْ فِي مَا هُمْ فِيهِ يَخْتَلِفُونَ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي مَنْ هُوَ كَاذِبٌ كَفَّارٌ ﴿۳﴾

آگاه باشيد آيين پاك از آن خداست و كسانى كه به جاى او دوستانى براى خود گرفته‏ اند [به اين بهانه كه] ما آنها را جز براى اينكه ما را هر چه بيشتر به خدا نزديك گردانند نمى ‏پرستيم البته خدا ميان آنان در باره آنچه كه بر سر آن اختلاف دارند داورى خواهد كرد در قيقت‏ خدا آن كسى را كه دروغ‏پرداز ناسپاس است هدايت نمى ‏كند (۳)

آخرين ويرايش کنجکاو1 ، Wednesday 30 October 2019 در 04:04PM.
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 30 October 2019   #94
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 638
ج: ***شهادت محسن بن علی علیهما السلام تسلیت ****

نقل قول:
در اصل توسط جوجو نوشته شده است نمايش نوشته
آن قوم که زهرای جوان را کشتند
ناموس خداوند جهان را کشتند
والله که با کشتن محسن پسرش
یک سوم سادات جهان را کشتند
ایام شهادت مصداق و مبین بای ذنب قتلت بر حضرت منتقم تسلیت باد
اگر امکان دارد یکی توضیح دهد منظور از ناموس خداوند جهان چیست ؟
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 30 October 2019   #95
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
قديمي Wednesday 30 October 2019   #96
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی

ألّلهمّ الْعَن الجِبْتَ وَ الطّاغُوتَ

سیاهترین دهه تاریخ را به شیعیان آل محمّد علیهم السّلام تسلیت عرض می نمائیم .

ما هنوز عزاداریم .....

از ۲۸ صفر تا ۸ ربیع الاوّل این وقایع تلخ رخ داده است :
▪️شهادت خاتم الانبیاء صلّی الله علیه و آله .
▪️شهادت امام رئوف علیّ بن موسی الرضا علیه السّلام .
▪️دفن بدن مطهّر خاتم الانبیاء توسّط مولانا أمیرالمؤمنین علیه السّلام بعد از ۳ روز .
▪️تشکیل شورای شوم سقیفه ملعونة و نقض بیعت غدیر و غصب خلافت أمیر المؤمنین علیه السّلام .
▪️سه بار هجوم به خانه حضرت زهراء سلام الله علیها برای گرفتن بیعت اجباری و دخول بدون اجازه .
▪️آتش زدن خانه حضرت زهرا سلام الله علیها و ضرب و شتم ایشان و شهادت حضرت محسن علیه السّلام .
▪️ریسمان انداختن به دست و گردن حبل الله المتین أمیرالمؤمنین علیه السّلام و بردن اجباری ایشان برای گرفتن بیعت .
▪️غصب فدک و واقعه جانکاه کوچه .
▪️ارتداد امّت .
▪️شهادت امام حسن عسکری علیه السّلام .
▪️وفات شهادتگونه حضرت سکینه بنت الحسین علیها السّلام .

بنابر این تا ۸ ربیع الاوّل سیاه پوش و عزاداریم .....

یا علی

عَنْ عَبْدِ الله بْنِ سِنَانٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ الله علیه السّلام قَالَ ؛

مَنْ عَذَرَ ظَالِماً بِظُلْمِهِ سَلَّطَ الله عَلَیْهِ مَنْ یَظْلِمُهُ وَ إِنْ دَعَا لَمْ یَسْتَجِبْ لَهُ وَ لَمْ یَأْجُرْهُ اللهُ عَلَی ظُلَامَتِهِ .

عبد الله بن سنان از وجود مقدس امام صادق علیه السّلام نقل میکند که حضرتش فرمود ؛

هر کس توجیه گر ظلم ظالمی باشد ، خدای عزّ و جلّ ظالمی را بر او مسلّط خواهد کرد ، و اگر دعا کند برای خلاصیِ از آن ظالم مستجاب نشود ، و بخاطر مظلوم واقع شدنش نیز اجری نخواهد بُرد .

- بحار الأنوار ۷۵ / ۳۳۲ ، حدیث ۶۸ ، از کافی .
- بحار الأنوار ۷۵ / ۳۷۲ ، حدیث ۲۱ ، از ثواب الأعمال .
بحار الأنوار ۹۳ / ۳۱۸ ، حدیث ۲۶ ، از فلاح السائل .

یا علی

عَنْ زَكَرِيَّا بْنِ آدَمَ قَالَ إِنِّی لَعِنْدَ الرِّضَا إِذْ جِی‏ءَ بِأَبِی جَعْفَرٍ علیه السّلام وَ سِنُّهُ أَقَلُّ مِنْ أَرْبَعِ سِنِينَ . فَضَرَبَ بِيَدِهِ إِلَى الْأَرْضِ وَ رَفَعَ رَأْسَهُ إِلَى السَّمَاءِ ، فَأَطَالَ الْفِكْرَ ، فَقَالَ لَهُ الرِّضَا عليه السّلام بِنَفْسِی فَلِمَ طَالَ فِكْرُكَ ؟ فَقَالَ فِيمَا صُنِعَ بِأُمِّی فَاطِمَةَ . أَمَا وَ اللهِ لَأُخْرِجَنَّهُمَا ، ثُمَّ لَأُحْرِقَنَّهُمَا ، ثُمَّ لَأُذْرِيَنَّهُمَا ، ثُمَّ لَأَنْسِفَنَّهُمَا فِی الْيَمِّ نَسْفاً .

زكريّا بن آدم گفت من خدمت حضرت رضا عليه السّلام بودم كه حضرت جواد را آوردند آن وقت كمتر از چهار سال داشت . دست خود را بر زمين زد و صورت به آسمان بلند نمود و مدتى در انديشه بود ، حضرت رضا فرمود جانم بقربانت در چه فكرى چنين فرو رفته ‏اى ؟ گفت در فكر ستمى كه به مادرم فاطمة روا داشتند . بخدا قسم آن دو را خارج ميكنم و ميسوزانم و خاكسترشان را بباد ميدهم و بدريا ميريزم .
دلائل الامامه طبزی شیعی ص212چاپ رضی
و بحار الانوار ۵۰ / ۵۹ ، حدیث ۳۸ .

یا علی

عَنْ مُوسَی بْنِ جَعْفَرٍ علیه السّلام أَنَّه قالَ ؛

طُوبَی لِشِیعَتِنَا الْمُتَمَسِّکِینَ بِحُبِّنَا فِی غَیْبَةِ قَائِمِنَا ، الثَّابِتِینَ عَلَی مُوَالاتِنَا وَ الْبَرَاءَةِ مِنْ أَعْدَائِنَا ، أُولَئِکَ مِنَّا وَ نَحْنُ مِنْهُمْ ، قَدْ رَضُوا بِنَا أَئِمَّةً وَ رَضِینَا بِهِمْ شِیعَةً وَ طُوبَی لَهُمْ . هُمْ وَ اللهِ مَعَنَا فِی دَرَجَتِنَا یَوْمَ الْقِیَامَةِ .

اما کاظم علیه السّلام فرمود ؛

خوشا به حال شیعیان ما که در غیبت قائم آل محمّد به دوستی ما متوسّل شده ، و بر محبّت ما پایدار می مانند و از دشمنان ما بیزاری می جویند ، آنها از ما و ما از ایشان هستیم ، آنها از پیشوایی ما خشنودند و ما از پیروی آنان خرسندیم ، خوشا به حال آن ها . والله آنها در قیامت ، با ما و در درجه ما خواهند بود .

بحارالأنوار ۵۱ / ۱۵۱ حدیث ۶ .

یا علی

امام محمّد بن علیّ باقر العلوم عليه السّلام فرمودند ؛

اَما لَو أنَّ رَجُلاً قامَ لَيلَهُ و صامَ نَهارَهُ ، و تَصَدَّقَ بِجَميعِ مالِهِ ، و حَجَّ جَميعَ دَهرِهِ و لَم يَعرِف وِلايَةَ وَلِیِّ اللهِ فَيُواليهِ ، و يَكونَ جَميعُ اَعمالِهِ بِدَلالَتِهِ اِليهِ ، ما كانَ لَهُ عَلی اللهِ جَلَّ و عَزَّ حَقٌّ فی ثَوابِهِ و لا كانَ مِن اَهلّ الايمانِ .

آگاه باشید ، اگر شخصی شبها را به عبادت و روزها را به روزه بگذراند ، و همه دارایی خود را صدقه بدهد ، و در تمام دوران عمرش به حجّ رود ، اما أهل معرفت و ولایت ولیّ خدا نباشد تا او را دوست داشته باشد و همراهی کند و همه اعمالش بر طبق راهنمایی و نظر او باشد ، چنین کسی بر خدا حقّ پیدا نمی کند تا او را پاداش دهد و اصلا از ایمان آورندگان نیست .

کافی /کتاب الایمان و الکفر ، باب دعائم الاسلام ، حدیث ٥ .
قديمي Wednesday 30 October 2019   #97
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم

یا محمد

یا علی
یا فاطمه
یا حسن
یا حسین
یا علی بن موسی الرضا

ألّلهمّ الْعَن الجِبْتَ وَ الطّاغُوتَ

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=4543

لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه و
قديمي Thursday 31 October 2019   #98
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

افضلیت

آیا خلیفهء اول ، خائن به خدا و رسول و مسلمانان است؟؟

پست ویژه :
به بهانه ایراد اولین خطبه نماز جمعه ابوبکر

.همواره یکی از مسائلی که در میان امت اسلامی مطرح بوده است و شیعیان بارها و بارها از اهل سنت تحدی کرده اند که یک دلیل برای ثبوت این مطلب بیاورند ،
مسئلهء برتری ابوبکر بن ابی قحافه بر سایر مسلمانان است.

زیرا اگر ابوبکر افضل امت اسلام نباشد و با این حال به خلافت رسیده باشد ،
این سوال پیش می آید که چرا اصولا باید مثل او خلیفه باشد در حالیکه افضل نیست

علامه ابوبکر باقلانی،
متکلم زبردست و قدیمی اهل سنت که کتاب معتبر تمهید الاوائل را در علم کلام اهل سنت نوشته است ،
روایتی را در کتاب خودش نقل کرده است که ادعای تواتر مضمون این روایت را نموده :

وقوله (مَن تَقَدَّمَ عَلى قومٍ مِنَ المُسلِمینَ یرى أن فیهم مَن هو أفضل مِنه فقد خانَ الله و رسوله والمُسلِمین) فی أمثال هذه الأخبار مما قد تواترت على المعنى وإن اختلفت ألفاظها.

منبع : تمهید الأوائل وتلخیص الدلائل۴۷۴/۱ مؤلف: محمد بن الطیب الباقلانی الوفاه: ۴۰۳هـ، دار النشر: مؤسسه الکتب الثقافیه لبنان ۱۴۰۷هـ ۱۹۸۷م، الطبعه: الأولى، تحقیق: عماد الدین أحمد حیدر

ترجمه :
و قول رسول خدا صلی الله علیه و آله که فرمود: هرکس که بر گروهی از مسلمین #خودش را مقدم بدارد و ببیند که در میان آنان، #بالاتر از او وجود دارد ، پسبه خداوند و رسول او و مسلمانان #خیانت کرده است.و امثال این روایت که به این معنا با وجود اختلاف کلماتش، به صورت متواتر آمده است.

از طرف دیگر #اولین #خطابه‌های ابوبکر بعد از نشستن بر مسند خلافت،به سند معتبر در کتب اهل تسنن نقل شده است به این صورت :

حدَّثَنَا أَبُو دَاوُدَ قَالَ: نا إِسْمَاعِیلُ بْنُ إِبْرَاهِیمَ الْهُذَلِیُّ أَبُومَعْمَرٍ، نا عَلِیُّ بْنُ هَاشِمٍ، عَنْ إِسْمَاعِیلَ، عَنْ قَیْسٍ، قَالَ: خَطَبَنَا أَبُو بَکْرٍ قَالَ: وُلِّیتُ أَمَرَکُمْ وَلَسْتُ بِخَیْرِکُمْ، فَإِنْ أَنَا أَحْسَنْتُ فَأَعِینُونِی وَإِنْ أَنَا أَسَأْتُ فَسَدِّدُونِی، فَإِنَّ لِی شَیْطَانًا یَعْتَرِینِی…(اسناده جید)

منبع : الزهد،ص:۵۶،المؤلف: أبو داود سلیمان بن الأشعث السجستانی، تحقیق:أبو تمیم یاسر بن ابراهیم بن محمد،أبو بلال غنیم بن عباس بن غنیم وقدم له وراجعه:فضیله الشیخ محمد عمرو بن عبد اللطیف،الناشر:دار المشکاه للنشر والتوزیع،حلوان.

ترجمه : قیس میگوید : #ابوبکر برای ما #خطبه خواند و گفت: بر شما امیر شدم و #بهترین شما #نیستم . پس اگر من کار نیکی انجام دادم، مرا کمک کنید و اگر خطایی کردم، مرا باز دارید. همانا شیطانی برای من است که مرا فریب میدهد .
(محقق وهابی کتاب می گوید: سند روایت، جید (بسیار عالی) است)

حال از مخالفین شیعه ۱ سوال داریم :

آیا ابوبکر با اعتراف به این مسئله که بهترین مردم نیست ، در حق خدا و رسول و مومنین خیانت کرده است یا خیر؟؟؟؟

نکته :
فراموش نکنیم که امیرالمومنین علیه السلام در روایت #صحیح_مسلم ، به اعتراف عمر بن خطاب،
ابوبکر را خائن میدانستند!!!

فقال أبوبَکْرٍ:قال رسول اللَّهِ صلى الله علیه وسلم:ما نُورَثُ ما ترکنا صَدَقَهٌ:فَرَأَیْتُمَاهُ کَاذِبًا آثِمًا غَادِرًا خَائِنًا

منبع : صحیح مسلم۱۳۷۸/۳ المؤلف: مسلم بن الحجاج أبو الحسین القشیری النیسابوری الوفاه: ۲۶۱، دار النشر: دار إحیاء التراث العربی بیروت، تحقیق: محمد فؤاد عبد الباقی.
https://t.me/borrhan/31080

و باز فراموش نکنیم که طبق روایت #صحیح_بخاری، یکی از صفات #منافقین، خیانت کار بودنشان است!!

حدَّثَنَا قَبِیصَهُ بْنُ عُقْبَهَ، قَالَ: حَدَّثَنَا سُفْیَانُ، عَنِ الأَعْمَشِ، عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ مُرَّهَ، عَنْ مَسْرُوقٍ، عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عَمْرٍو أَنَّ النَّبِیَّ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ قَالَ: ” أَرْبَعٌ مَنْ کُنَّ فِیهِ کَانَ مُنَافِقًا خَالِصًا، وَمَنْ کَانَتْ فِیهِ خَصْلَهٌ مِنْهُنَّ کَانَتْ فِیهِ خَصْلَهٌ مِنَ النِّفَاقِ حَتَّى یَدَعَهَا: إِذَا اؤْتُمِنَ خَانَ، وَإِذَا حَدَّثَ کَذَبَ، وَإِذَا عَاهَدَ غَدَرَ، وَإِذَا خَاصَمَ فَجَرَ ”

صحیح البخاری۲۱/۱ المؤلف: محمد بن إسماعیل أبو عبدالله البخاری الجعفی الوفاه: ۲۵۶، دار النشر: دار ابن کثیر, الیمامه بیروت۱۴۰۷–۱۹۸۷، الطبعه:الثالثه،تحقیق: د.مصطفى دیب البغا

پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: کسی که دارای این چهار خصلت است منافق خالص است و اگر یکی از این خصلتها را دارا باشد، خصلتی از نفاق در او وجود دارد تا آنکه آن را ترک نماید: اگر امین شمرده شود خیانت نماید، وچون صحبت کند دروغ گوید و چون پیمان بندد آن را بشکند و چون درگیری نماید، دشنام دهد.

ترجمه صحیح بخاری۲۷/۱ عبدالعلی نور احراری.
https://t.me/borrhan/31085

سرچ عبارت افضلیت پیشنهاد می‌شود

قديمي Friday 1 November 2019   #99
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

روز_شمار_تشکیل_سقیفه_تا_شهادت_صدیقه‌کبری سلام الله علیها(6)

..در روز شنبه و یکشنبه ۳ ، ۴ ربیع الاول سال ۱۱ هجری قمری ، ۱۶ و ۱۷ خرداد سال ۱۱ هجری شمسی ،
۲ و ۳ ژوئن سال ۶۳۲ میلادی چه اتفاقی افتاد؟؟

… صبح شنبه , حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها برای باز پس گیری اموال خویش , به سراغ ابوبکر که در مسجد نشسته است می‌روند ؛

……آری ! ترفند دیگری از سوی سقیفه گران به اجرا درآمده است‼️

ابوبکر با استناد به سخنی که به دروغ آن را به پیامبر نسبت می.دهد , ادعا می‌کند که شنیده است :

▪️"ما گروه پیامبران ، ارث نمی گذاریم"

در نتیجه او هر آنچه را که متعلق به صدیقه کبری سلام الله علیها و خاندان نبوت است ، مصادره می‌کند‼️

پس از آگاهی حضرت زهرا سلام الله علیها از این ترفند , آن حضرت برای احقاق حقوق مالی خویش , به سراغ ابوبکر می‌روند ؛

با ورود حضرت صدیقه سلام الله علیها به مسجد و مطالبه اموال , ابوبکر باز ادعای خویش را تکرار می کند و می‌گوید:

از پیامبر شنیده ام:ما انبیاء ارث نمی‌گذاریم‼️

این سخن را حضرت زهرا سلام الله علیها جعلی می خوانند و انتساب آن را به پیامبر مردود می‌شمارند .(۱)

ابوبکر به نرمی سخن می‌گوید و با هم دستی اطرافیان وی , این دادخواهی به جایی نمی‌رسد ،
و از این زمان تا روز نهم بعد از شهادت رسول خدا صلی الله علیه وآله , مراجعات چند باره حضرت برای استرداد اموال در تاریخ ثبت شده است....

و اما نکته ای قابل تأمل از تاریخ:

با شنیدن سخن عجیبِ ارث نگذاشتن انبیاء ، همسران پیامبر نزد عایشه می‌روند

آنان نگران وضعیت زندگی خود در خانه های متعلق به پیامبرند ، عایشه با تایید این سخن , آن را روایتی درست می شمارد ! چرا که علت جعل حدیث را به روشنی می‌داند

آنگاه دستگاه خلافت از طریق عثمان خبر می‌آورد که همسران پیامبر از جمله عایشه و حفصه می‌توانند در خانه‌های خویش زندگی کنند ؛

و خلیفه اعلام می دارد که حکم مصادرهء ارث تنها در مورد دختر پیامبر اِعمال خواهد شد!!!! (۲)

در انتهای این دو شب , امیرمومنان علیه السلام بار دیگر حضرت زهرا سلام الله علیها را بر مَرْكبی می‌نشانند و دست حسنین علیهما السلام را میگیرند و به طلب یاری و اتمام حجت به در خانه ی مهاجران و انصار می‌روند .

…بسیاری درها را باز نمی‌کنند و پاسخ نمی‌گویند و تنها گروهی اندک , دعوت حضرت را اجابت می‌نمایند.(۳)

1⃣ شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ۲۱/۲۰
2⃣ شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ۲۲۳/۱۶
3⃣ اسرار آل محمد علیهم السلام , ص۹۱۷-۹۱۸

آیا اختلاف در نقل قول تاریخ شهادت حضرت محسن علیه السلام خدشه‌ای به ایام محسنیه رایج ، وارد می‌کند؟؟

.. دقت بفرمایید

که تاریخ دقیق و زمان هجوم اصلی که منتهی به شهادت حضرت حضرت محسن و سپس صدیقهء کبری سلام الله علیها گردید , مشخص نیست و علل این مطلب را میتوان به شرح زیر خلاصه کرد :

1⃣ تحریف منابع اصلی از سوی تاریخ نویسان بنی امیه و بنی عباس.

2⃣ جلوگیری از ثبت حقایق تاریخی و نشر آن از سوی تاریخ نویسان متعهد.

لذا عده ای از مورخین و پژوهشگران معتقدند، ایام شهادت حضرت محسن علیه‌السلام

اوایل ربیع الاول بوده است
و عده‌ای
اوایل ربیع الثانی را مقارن با هجومی به بیت وحی میدانند که منجر به شهادت حضرت محسن علیه السلام گردید.

در مورد دلایل معتقدین به این جنایت بزرگ در "اوائل ربیع الاول" ، کتابی الحاق شده تقدیم می‌شود ، حتما مطالعه فرمائید.

و اما قائلین به شهادت آن حضرت در اوایل ربیع الثانی معتقدند:

به دو دلیل ذکر شده در بالا در لابلای صفحات تاریخ ، چند هجوم انجام شده به بیت وحی در یک هجوم ادغام شده و همان یک مورد نیز کمرنگ و تحریف شده عرضه می‌شود ؛

به این معنا که مراجعه های مکرر عناصر خلافت مانند خلیفهء دوم و قنفذ و ...به همراه چند هجوم که در آن ها خانه علوی مورد هتک حرمت قرار گرفت ،
همگی تحت عنوان هجوم منتهی به اخذ بیعت اجباری امیرالمومنین و شهادت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها ثبت شده است؛

در حالیکه قطعاً در برخی از مراجعه ها و هجوم ها امیرمومنان علیه السلام از خانه خارج نشده‌اند و
یا پس از خروج از ایشان بیعت گرفته نشده است.

ملاک های هجوم اصلی:

آوردن هیزم ، طلب آتش، و به آتش کشیده شدن درِ خانه مولا ، شهادت حضرت محسن علیه السلام بین در و دیوار ، بستن طناب به گردن امیرمومنان و بیرون آوردن ایشان ،
و جسارت های فراوان به حضرت صدیقه با تازیانه و غلاف شمشیر و ....

که پس از این وقایع و در پی این هجوم، به نقل صریح جناب سلمان،
حضرت زهرا سلام الله علیها ملازم بستر هستند تا به شهادت می‌رسند؛

لذا با توجه به اینکه پیامبر خدا صلی الله علیه و آله ۲ روز پس از شهادت در خانه خویش دفن گردیدند و
سپس امیرمومنان علیه السلام ۳ روز به جمع آوری قرآن مشغول گشتند،
و سپس ۳ شب انتصار و یاری طلبی اهل بیت علیهم السلام از اهل مدینه ،
و خطابه فدکیه در روز دهم پس از شهادت رسول خدا صلی الله علیه و آله ایراد گردید ،
و تاریخ اشاره میکند حضرت زهرا سلام الله علیها با استواری وارد مسجد شده اند،
نمی تواند هجوم اصلی تا قبل از روز دهم باشد.

از طرفی تنها مدرک موجود ، زمان تقریبی هجوم اصلی را ۱ ماه پس از شهادت رسول خدا صلی الله علیه و آله بیان می‌کند.(۱)

که چنین ادعایی با حوادثی مانند مراجعه های مکرر صدیقه کبری سلام الله علیها برای استرداد فدک ، تنظیم سند استرداد توسط خلیفهء اول و باز پس گیری سند توسط ثانی لعین ،
اعتراض ۱۲ نفر به ابوبکر و خانه نشینی ۳ روزهء او ،
دور از ذهن نیست.

(برای مطالعه بیشتر در این زمینه کتاب
"از رحلت رسولخدا صلی الله علیه و آله تا شهادت حضرت زهرا علیهاالسلام "
نوشتهء #دکتر_عدنان_درخشان ، نشر منیر ، توصیه می گردد؛

لازم به ذکر مجدد و تاکید دوباره است ، این اختلاف تاریخی در ذکر ایام شهادت حضرت محسن علیه‌السلام ،
هیچ خدشه‌ای بر "ایام محسنیه رایج" نخواهد داشت ،
زیرا
اولا : همانگونه که بیان شد، هر دو گروه مستندات مقبول خویش را دارند،
ثانیا : حتی اگر قول اوایل ربیع الثانی را اقوی بدانیم،
در ایام رایج محسنیه ، نیز بارها به بیت علوی و ساحت فاطمی جسارت شد و بیت وحی تا مرز احراق پیش رفت ،
و مهمتر آنکه چنین روزهایی به یقین،
روزهای #شروع انحرافات عظیم و مصائب اهل بیت علیهم السلام و زمینه سازی برای غصب فدک و
غصب خلافت و...‌
ایام شادی و پایکوبی ابلیس ... بود ،

https://t.me/borrhan/29914

لذا انتخاب روزهای آغازین ربیع‌الاول برای تعظیم شعائر و زنده نگه‌داشتن یاد شهادت حضرت محسن علیه السلام و جنایات منتخبین سقیفه ،
انتخابی کاملا محترم و کاملا موجه
و به جا و معقول است.

و این اختلاف ، صرفا دو نقلِ متفاوت در ذکرِ تاریخِ جنایتی نابخشودنی و جسارتی غیر قابل انکار است.

مصیبتی که "باید" زنده نگهداشته شود.

1⃣ احمد بن محمد الشفی الزیدی ، عده الاکیاس

روز هجوم ؛ نوشته مهدی خرامیان
قديمي Friday 1 November 2019   #100
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

در چنین روزهایی در صدر اسلام ، دستگاه خلافت سقیفه، با استناد به حدیثی جعلی و مخالف متن صریح قرآن کریم ،
در صدد مصادره اموال صدیقه کبری سلام الله علیها برآمد!

#پیشگویی رسول خدا صلی الله علیه و آله از #غصب_حق حضرت زهرای اطهر سلام الله علیها و
#محرومیت ایشان از #ارث ::

از منابع شیعی:
https://t.me/borrhan/30229
https://t.me/borrhan/30666
https://t.me/borrhan/30633
https://t.me/borrhan/31001

از منابع مخالفین:
https://t.me/borrhan/30890

قديمي Friday 1 November 2019   #101
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

#شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها
#حضرت_محسن (۱۱)
#فدک (۳۰)

#پیشگویی رسول خدا بر شهادت مظلومانهء صدیقه کبری سلام الله علیها و لعن هتاکین حریم فاطمی

به اعتراف مخالفین

جوینی از علمای بزرگ اهل سنت و استاد ذهبی از استوانه های علمی اهل تسنن در کتاب خود "فرائد السمطین" چنین می نویسد:

روزی پيامبر صلي الله عليه وآله وسلم نشسته بود ، حسن بن علی بر او وارد شد ، ديدگان پيامبر كه بر حسن افتاد ، اشك آلود شد ، سپس حسين بن علی بر آن حضرت وارد شد ، مجدداً پيامبر گريست . در پی آن دو ، فاطمه و علی عليهما السلام بر پيامبر وارد شدند ، اشك پيامبر با ديدن آن دو نيز جاری شد ، وقتي از پيامبر علت گريه بر فاطمه را پرسيدند ، فرمودند:

وَ أَنِّي لَمَّا رَأَيْتُهَا ذَكَرْتُ مَا يُصْنَعُ بِهَا بَعْدِي كَأَنِّي بِهَا وَ قَدْ دَخَلَ الذُّلُّ في بَيْتَهَا وَ انْتُهِكَتْ حُرْمَتُهَا وَ غُصِبَتْ حَقَّهَا وَ مُنِعَتْ‏ إِرْثَهَا وَ كُسِرَ جَنْبُهَا [وَ كُسِرَتْ جَنْبَتُهَا] وَ أَسْقَطَتْ جَنِينَهَا وَ هِيَ تُنَادِي يَا مُحَمَّدَاهْ فَلَا تُجَابُ وَ تَسْتَغِيثُ فَلَا تُغَاثُ ... فَتَكُونُ أَوَّلَ مَنْ يَلْحَقُنِي مِنْ أَهْلِ بَيْتِي فَتَقْدَمُ عَلَيَّ مَحْزُونَةً مَكْرُوبَةً مَغْمُومَةً مَغْصُوبَةً مَقْتُولَة
فَأَقُولُ عِنْدَ ذَلِكَ اللَّهُمَّ الْعَنْ مَنْ ظَلَمَهَا وَ عَاقِبْ مَنْ غَصَبَهَا وَ ذَلِّلْ مَنْ أَذَلَّهَا وَ خَلِّدْ فِي نَارِكَ مَنْ ضَرَبَ جَنْبَهَا حَتَّى أَلْقَتْ وَلَدَهَا فَتَقُولُ الْمَلَائِكَةُ عِنْدَ ذَلِكَ آمِين‏.

زمانى كه فاطمه را ديدم ، به ياد صحنه‌ای افتادم كه پس از من برای او رخ خواهد داد ، گويا می ‌بينم ذلت وارد خانۀ او شده ،‌ حرمتش پايمال گشته ، حقش غصب شده ،
از ارث خود ممنوع گشته ، پهلوی او شكسته شده و فرزندی را كه در رحم دارد ، سقط شده ؛ در حالی كه پيوسته فرياد مي‌زند : وا محمداه ! ؛ ولی كسى به او پاسخ نمی ‌دهد ،‌ کمک می خواهد ؛ اما كسى به فريادش نمی رسد
او اول كسى است كه از خاندانم به من ملحق می‌شود ؛ و در حالی بر من وارد می‌شود كه محزون ، گرفتار و غمگين و شهيد شده است
و من در اينجا می ‌گويم : خدايا لعنت كن هر كه به او ظلم كرده ، كيفر ده هر كه حقش را غصب كرده ، خوار كن هر كه خوارش كرده و در دوزخ مخلد كن هر كه به پهلويش زده تا فرزندش را سقط كرده و ملائكه آمين گويند.

فرائد السمطين - ج2 ، ص 34 و 35

http://axgig.com/images/65562027268763333487.jpg

ذهبی در شرح حال استادش امام الحرمين جويني مي گويد:
وسمعت من الامام المحدث الاوحد الاكمل فخر الاسلام صدر الدين ابراهيم بن محمد بن المؤيد بن حمويه الخراساني الجوينى ... وكان شديد الاعتناء بالرواية وتحصيل الاجزاء حسن القراءة مليح الشكل مهيبا دينا صالحا...رحمه الله تعالى

از امام روايت کننده و حديث گوی يگانه کامل فخر اسلام و صدر دين ابراهيم بن محمد بن المويد بن حمويه الخراساني الجويني روايت شنيدم (درس گرفتم) ... و وی بسيار به روايات و بدست آوردن کتب حديثی اهميت می داد خوش صدا و خوش سيما بود و شخص با هيبت و دين دار و صالحي بود..خدا رحمتش کند.

تذکرة الحفاظ - ج 4 ص 1500 ش 24

www.islamport.com/d/1/trj/1/123/2794.html

تنها همین یک روایت برای پاسخ به کسانی که "شهادت صدیقه کبری سلام الله علیها" را افسانه میدانند
کافی است.

قديمي Friday 1 November 2019   #102
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

می‌گویند برگزاری عزاداری محسنیه در روایات اهل بیت سفارش نشده

این حرف نشان از آن هست که طراحین این کلام اصلا از دین شیعه و سیره اهل بیت کاملا بی خبر بوده اند!
زیرا که اگر یکبار کتب شیعه رو ورق زده بودند چنین نمی‌گفتند!

دقت کنید:

امام صادق علیه‌السلام با سه تعبیر، شهادت حضرت محسن را سخت‌تر و جانکاه‌تر از عاشورا معرفی می‌کنند:

قال: ثم بكى الصادق وقال: يا مفضل لو قلت عينا بكت ما في الدموع من ثواب وانما نرجو ان بكينا الدماء ان ثاب به فبكى المفضل طويلا، ثم قال يا ابن رسول الله ان يومكم في القصاص لاعظم من يوم محتنكم فقال له الصادق: ولا كيوم محنتنا بكربلا وان كان كيوم السقيفة واحراق الباب على امير المؤمنين وفاطمة والحسن والحسين وزينب وام كلثوم وفضة وقتل محسن بالرفسة لاعظم وامر لانه اصل يوم الفراش.

به مفضل فرمودند:
خشک نشود چشمی که نگرید وقت یاد کردن این مصیبت ها ...
پس مفضل گریه کرد گریه ای طولانی ...
پس حضرت صادق (صلوات اله علیه) فرمودند: هیچ روزی مانند روز کربلا نمی‌شود گرچه روز سقیفه و آتش زدن درب خانه ی امیرالمؤمنین ... و شهادت محسن (صلوات الله علیهم)
عظیم تر و وحشتناک تر و تلخ تر است چرا که آن روز اصل روز عذاب است.

نام کتاب : الهداية الكبرى نویسنده : الحسين بن حمدان الخصيبي جلد : 1 صفحه : 417

حال وقتی كه عزا و مصيبت حضرت محسن سلام الله عليه از روز كربلا هم تلخ تر و سخت است چرا نبايد برای آن عزاداری كنيم و ايام بگيريم
مگر امام صادق نفرمودند شهادت حضرت محسن ايام تلخ و عزا و ماتم است و در اين مصيبت بايد گريه كرد

مگر امام صادق علیه السلام نفرمودند:

« قُولُوا لِاَولیائِنَا ، یَهتَمُّونَ فی اِقامَهِ مَصائِبَنا.»

به دوستان و اولیای ما بگویید که در اقامه و بر پایی مجالس عزا و مصیبت های ما ، همّت گمارند

بحارالانوار ج 44 ص 287 .

وقتی رئیس مذهب شيعه، امام صادق عليه السلام به ما دستور عزاداری در چنين ايامی داده اند برای چه ما نبايد عزاداری كنيم
مجلس عزا بگیريم ؟
مگر امام دستور به همت گماردن در اين عزاداری ها نفرمودند

مگر امام رضا نفرمودند كسی كه مصائب ما را بگويد و عزاداری بگيرد و بر آن گريه كند روز قيامت
امان از است اتش جهنم

امام رضا عليه السلام همچنین می‌فرمايند:

كسی كه مصايب ما را بيان كند و بر آن بگريد، روز قيامت با ما هست و كسی كه مصيبت هاي ما برايش بيان شود و بگريد يا بگرياند روز قيامت كه همهء چشمان گريان است، چشم او گريان نخواهد بود.

سپس فرمودند:
منْ جَلَسَ مَجْلِسا يُحيي فيه اَمْرُنا لَمْ يَمُتْ قَلْبُهُ يَومَ تَموتُ الْقُلوبُ

هركس در مجلسی بنشيند كه در آن امر ما احيا می‌شود، در روزی كه همه ی دل ها می‌ميرند، دلش نمی‌ميرد.

بحارالانوار، ج 44، ص 282

آيا غير از اين است ما با گرفتن عزاداری در اين روزها، روزهايی كه ايام شهادت پيامبر ، امام رضا ، حضرت محسن و به نقلی امام حسن عليهم السلام در کنار عزاداری ، معارف اهل بيت را اشاعه می‌دهيم
مگر امام دستور نداند مجالس عزا را احيا كنيم تا معارف اهل بيت را اشاعه كنيم؟؟

‍ ‍ به این روایت دقت کنید و عزاداری آل الله را در شهادت #حضرت_محسن علیه السلام بنگرید:

عزاداری حضرت زهرای شهیده و ام المومنین حضرت خدیجه و مادر امیرالمومنین برای حضرت محسن بن علی علیه السلام

ثم يقوم الحسين مخضبا بدمه هو وجميع من قتل معه ، فاذا رآه رسول الله بكى وبكى أهل السماوات والارض لبكائه ، وتصرخ فاطمة / فتزلزل الارض ومن عليها ، ويقف أمير المؤمنين والحسن عليهما عن يمينه ، وفاطمة عن شماله،ويقبل الحسين فيضمه رسول الله رسول الله صلى الله عليه ونله إلى صدره،ويقول:ياحسين! فديتك قرت عيناك وعيناي فيك ، وعن يمين الحسين حمزة أسد الله في ارضه ، وعن شماله جعفر بن ابي طالب الطيار ، ويأتي محسن تحمله خديجة بنت خويلد ، وفاطمة بنت أسد أم أمير المؤمنين وهن صارخات وأمة فاطمة تقول « هذا يومكم الذي كنتم توعدون » [١] اليوم « تجد كل نفس ما عملت من خير محضرا وما عملت من سوء تود لو أن بينها وبينه أمدا بعيدا » [٢].

قال : فبكى الصادق حتى اخضلت لحيته بالدموع ، ثم قال : لاقرت عين لا تبكي عند هذا الذكر ، قال : وبكى المفضل بكاء طويلا ثم قال : يا مولاي ما في الدموع يا مولاي؟ فقال : ما لا يحصى إذا كان من محق.

در حدیث مفضل از امام صادق علیه السلام بعد از بیان مصیبات حضرت محسن و فاطمه و اهل البیت علیهم السلام، و احراق بیت نبوت، و جنایات عمر نقل شده که حضرت فرمودند:
اما در قیامت، در حالیکه محسن علیه السلام بر روی دستان ام المومنین حضرت خدیجه همسر پیمبر خدا صلی الله علیه و اله و حضرت فاطمه بنت اسد مادر أميرالمؤمنين عليهما السلام است وارد محشر میشوند در حالیکه در حال فریاد و شیون و ناله و عزادرای هستند
سپس حضرت فاطمه زهرا علیها السلام در مصیبت حضرت محسن علیه السلام این آیه از قرآن را تلاوت میفرماید:
امروز روزی است که به شما - ظالمان آل محمد علیهم السلام - وعده داده اند.
سپس حضرت امام صادق علیه السلام بعد از نقل این مصیبت آنقدر گریه فرمودند که صورت مبارکشان از اشک خیس شد
سپس حضرت فرمودند:
روشن مباد آن چشمی که هنگام ذکر این واقعه نگرید

نام کتاب : بحار الأنوار - ط مؤسسةالوفاء نویسنده : العلامة المجلسي جلد : 53 صفحه : 23
http://lib.eshia.ir/11008/53/23

قديمي Friday 1 November 2019   #103
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

شیعیان همواره در عزای طفل بیگناه صدیقه کبری سلام الله علیها میگریستند و مینالیدند..
و ندای بآی ذنب قتلت؟ به کدامین گناه کشته اندش را سر می‌دادند؟

از همان آغاز تاریخ ، آغاز اسلام ، آغاز مظلومیت ، آغاز ستمگری ستمکاران، برای طفل بیگناه میگریستند.
...وامحسناه..

قدمت محسنیه

#عزاداری شیعیان برای حضرت محسن علیه السلام از زمان غیبت صغری و آغاز دوره غیبت کبری بوده است

در منابع مکتوب شیعه و سنی نقل شد است که اولین عزاداران حضرت محسن خود حضرت زهرا و اهل بیت علیهم السلام بوده‌اند.

حتی اهل تسنن هم اعتراف میکنند که شیعیان در شهرهای مختلف در زمان شیخ مفید و قبل از آن به عزاداری حضرت محسن می پرداختند:

از آن جمله :قاضی عبدالجبار معتزلی از علمای سنی قرن چهارم در "تثبیت دلائل النبوه" چنین می‌نویسد: و در این زمان از جمله آنان (یعنی شیعیان) کسانی هستند مانند ابوجبله ابراهیم بن غسّان و مانند جابر متوفیّ، ابوالفوارس حسن بن محمد میمدی، ابوالحسین احمد بن محمدبن کمیت، ‌ابو محمد طبری، ابوالحسن حلبی، ابویتیم رلبای‌،‌ ابوالقاسم نجاری،‌ ابوالوفا دیلمی، و ابن أبي الديس، و خزيمة، و أبي خزيمة و ابو عبدالله محمدبن نعمان(شیخ مفید)، که اینان در مصر و رمله و صور و عکّا و عسقلان و ‌دمشق و بغداد، و جبل السماق ساکن هستند و همگی در این سرزمین، ادعای تشیّع و دوستی محمد صلی الله علیه وآلهو اهل بیت او را دارند.
سپس بر فاطمه و بر فرزندش محسن که عقیده دارند عمر او را کشته است گریه می‌کنند.

تثبيت دلائل النبوة-ج۲-ص۵۹۴/۵۹۵
المؤلف:القاضى عبد الجبار بن أحمد بن عبد الجبار الهمذاني الأسد أبادي، أبو الحسين المعتزلي (المتوفى: 415هـ)الناشر:دار المصطفى - شبرا- القاهر
http://shamela.ws/browse.php/book-9789#page-593

http://shamela.ws/browse.php/book-9789#page-594

ترجمه عبدالجبار المعتزلی در مکتبه شامله اورا قاضی القضاه معرفی نموده اند و میگویند غیر وی بر احدی چنین لقبی داده نشده است :

http://shamela.ws/index.php/author/1367

وذهبی اورا از بزرگان فقهای شافعیه میداند :
http://library.islamweb.net/newlibra...k_no=60&flag=1

این نقل قول مستقیم رسا و آشکارا از حضرت محسن علیه السلام و قاتل او یاد میکند.
اصلا به صراحت نام می برد.

این نقل نشانگر آن است که از همان قرون نخستین شیعیان با احیای شهادت
آن حضرت شهره شده اند.
و طرفه آن است که این امر آنقدر گسترده و فراگیر بوده که از لایه های پنهانکاری و تقیه گذشته بود.
یعنی اگر کم و اندک و محدود می بود، به سبب تقیه به گوش عبدالجبار نمیرسید. پر بسامد و گسترده و فراگیر بوده است که هم سنیها شنیدند و هم شیعیان را به این عزا معروف کرده بود.

ساده تر بگوییم:
اگر عزاداری برای حضرت محسن علیه السلام محدود و اندک بود، به سبب تقیه چنان منتشر نمی شد تا آنجا که صفت شیعیان شود و با این عزا معروف گردند..
و تکرار میکنیم که سخن درباره شیعیان قرن چهارم به قبل است .

قديمي Saturday 2 November 2019   #104
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

بزرگترین مصیبت اهل‌بیت علیهم السلام

▫️ قال مولانا الصادق علیه السلام : لاَ کَیوم مِحنَتِنا بِکَربَلاء وَ إن کانَ یَومُ السَّقیفة وَ إحراقُ النّارِ عَلَی بابِ أمیرِالمُؤمِنینَ وَ الحَسَن وَ الحُسَینِ وَ فَاطِمة وَ زَینَب وَ امِ‌کُلثوم وَ فِضة وَ قَتلُ مُحسَنٍ بَالرّفسَة أعظمَ وَ أَدهَی وَ أمرَّ لأنّه أصلُ یَومِ العَذابِ .

▫️امام صادق علیه السلام فرمودند : و هیچ روزی مانند روز مصیبت ما در کربلاء نیست، اگرچه روز سقیفه و آتش به پا کردن بر در خانۀ امیرالمؤمنین و حسن و حسین و فاطمه و زینب و ام کلثوم و فضه و کشتن محسن با لگد، بالاتر و سخت‌تر و تلخ‌تر است. چرا که اصل روز عذاب و سختی آن روز است .

بحارالانوار ، ج ۵۳ ، ص ۲۳

عوالم العلوم و المعارف والأحوال من الآيات و الأخبار و الأقوال (مستدرك سيدة النساء إلى الإمام الجواد ؛ ج‏11-قسم-2-فاطمةس ؛ ص575

(26) نوائب الدهور: لمّا اوقف عليّ عليه السّلام تكلّم فقال:
أيّتها الغدرة الفجرة ... فاستعدّوا للمسألة جوابا، و لظلمكم لنا أهل البيت احتسابا، أو تضرب الزهراء نهرا، و يؤخذ منّا حقّنا قهرا و جبرا، فلا نصير و لا مجير و لا مسعد و لا منجد؟
فليت ابن أبي طالب مات قبل يومه، فلا يرى الكفرة الفجرة قد ازدحموا على ظلم‏
فالصبر أيمن و أجمل، و الرضا بما رضي اللّه أفضل، لكيلا يزول الحقّ عن وقره و يظهر الباطل من وكره، حتّى ألقى ربّي فأشكو إليه ما ارتكبتم من غصبكم حقّي و تماطلكم صدري، و هو خير الحاكمين و أرحم الراحمين و سيجزي اللّه الشاكرين و الحمد للّه ربّ العالمين. ثمّ سكت عليه السّلام. «1»
(27) الإمامة و السياسة: قال: و خرج عليّ عليه السّلام يحمل فاطمة بنت رسول اللّه صلى اللّه عليه و آله و سلم على دابّة ليلا في مجالس الأنصار تسألهم النصرة، فكانوا يقولون: يا بنت رسول اللّه، قد مضت بيعتنا لهذا الرجل، و لو أنّ زوجك و ابن عمّك سبق إلينا قبل أبي بكر، ما عدلنا به.
فيقول عليّ عليه السّلام: أ فكنت أدع رسول اللّه صلى اللّه عليه و آله و سلم في بيته لم أدفنه، و أخرج أنازع الناس سلطانه؟!
فقالت فاطمة: ما صنع أبو الحسن إلّا ما كان ينبغي له، و لقد صنعوا ما اللّه حسيبهم و طالبهم.
قال: و أنّ أبا بكر تفقّد قوما تخلّفوا عن بيعته عند عليّ عليه السّلام، فبعث إليهم عمر، فجاء فناداهم و هم في دار عليّ، فأبوا أن يخرجوا، فدعا بالحطب، و قال: و الّذي نفس عمر بيده، لتخرجنّ أو لأحرقنّها على من فيها.
فقيل له: يا أبا حفص، إنّ فيها فاطمة؟ فقال: و إن!!
فخرجوا فبايعوا إلّا عليّا، فإنّه زعم أنّه قال: حلفت أن لا أخرج و لا أضع ثوبي على عاتقي حتّى أجمع القرآن.
فوقفت فاطمة عليها السّلام على بابها، فقالت: لا عهد لي بقوم حضروا أسوأ محضر منكم، تركتم رسول اللّه صلى اللّه عليه و آله و سلم جنازة بين أيدينا، و قطعتم أمركم بينكم، لم تستأمرونا، و لم‏
فقال أبو بكر لقنفذ و هو مولى له: اذهب فادع لي عليّا.
قال: فذهب إلى عليّ فقال له: ما حاجتك؟ فقال: يدعوك خليفة رسول اللّه.
فقال عليّ: لسريع ما كذبتم على رسول اللّه، فرجع فأبلغ الرسالة.
قال: فبكى‏ «1» أبو بكر طويلا، فقال عمر الثانية: لا تمهل هذا المتخلّف عنك بالبيعة؛
فقال أبو بكر لقنفذ: عد إليه، فقل له: خليفة رسول اللّه يدعوك لتبايع، فجاءه قنفذ، فأدّى ما أمر به، فرفع عليّ صوته، فقال: سبحان اللّه! لقد ادّعى ما ليس له.
فرجع قنفذ، فأبلغ الرسالة، فبكى أبو بكر طويلا، ثمّ قام عمر، فمشى معه جماعة، حتّى أتوا باب فاطمة، فدقّوا الباب، فلمّا سمعت أصواتهم نادت بأعلى صوتها: يا أبة يا رسول اللّه، ما ذا لقينا بعدك من ابن الخطّاب و ابن أبي قحافة.
فلمّا سمع القوم صوتها و بكاءها انصرفوا باكين، و كادت قلوبهم تنصدع، و أكبادهم تنفطر، و بقي عمر و معه قوم، فأخرجوا عليّا، فمضوا به إلى أبي بكر؛
فقالوا له: بايع؛
فقال: إن أنا لم أفعل فمه؟ قالوا: إذا- و اللّه الّذي لا إله- إلّا هو نضرب عنقك.
فقال: إذا تقتلون عبد اللّه و أخا رسوله. قال عمر: أمّا عبد اللّه فنعم، و أمّا أخو رسوله فلا، و أبو بكر ساكت لا يتكلّم، فقال له عمر: أ لا تأمر فيه بأمرك؟
فقال: لا اكرهه على شي‏ء ما كانت فاطمة إلى جنبه، فلحق عليّ بقبر رسول اللّه صلى اللّه عليه و آله و سلم يصيح و يبكي، و ينادي: يا ابن أمّ إنّ القوم استضعفوني و كادوا يقتلونني.
فقال عمر لأبي بكر: انطلق بنا إلى فاطمة، فإنّا قد أغضبناها.
فانطلقا جميعا، فاستأذنا على فاطمة، فلم تأذن لهما، فأتيا عليّا فكلّماه، فأدخلهما عليها، فلمّا قعدا عندها، حوّلت وجهها إلى الحائط؛
فسلّما عليها، فلم تردّ عليهما السلام؛
فتكلّم أبو بكر، فقال: يا حبيبة رسول اللّه، و اللّه إنّ قرابة رسول اللّه أحبّ إليّ من قرابتي، و إنّك لأحبّ إليّ من عائشة ابنتي، و لوددت يوم مات أبوك أنّي متّ، و لا أبقى بعده، أ فتراني أعرفك و أعرف فضلك و شرفك و أمنعك حقّك و ميراثك من رسول اللّه إلّا أنّي سمعت أباك رسول اللّه صلى اللّه عليه و آله و سلم يقول: «لا نورّث، ما تركنا فهو صدقة». «1»
فقالت: أ رأيتكما إن حدّثتكما حديثا عن رسول اللّه صلى اللّه عليه و آله و سلم تعرفانه و تفعلان به؟
قالا: نعم. فقالت: نشدتكما اللّه أ لم تسمعا رسول اللّه صلى اللّه عليه و آله و سلم يقول: «رضا فاطمة من رضاي و سخط فاطمة من سخطي، فمن أحبّ فاطمة ابنتي فقد أحبّني، و من أرضى فاطمة فقد أرضاني، و من أسخط فاطمة فقد أسخطني»؟
قالا: نعم، سمعناه من رسول اللّه صلى اللّه عليه و آله و سلم.
قالت: فإنّي اشهد اللّه و ملائكته أنّكما أسخطتماني و ما أرضيتماني، و لئن لقيت النبيّ لأشكونّكما إليه، فقال أبو بكر: أنا عائذ باللّه تعالى من سخطه و سخطك يا فاطمة، ثمّ انتحب أبو بكر يبكي، حتّى كادت نفسه أن تزهق، و هي تقول:
و اللّه، لأدعونّ اللّه عليك في كلّ صلاة اصلّيها، ثمّ خرج باكيا، فاجتمع إليه الناس، فقال لهم: يبيت كل رجل منكم معانقا حليلته مسرورا بأهله، و تركتموني و ما أنا فيه، لا حاجة لي في بيعتكم، أقيلوني بيعتي .... «2»
(28) أعلام النساء: و قال عمر رضا كحالة: و تفقّد أبو بكر قوما تخلّفوا عن بيعته عند عليّ بن أبي طالب كالعبّاس و الزبير و سعد بن عبادة، فقعدوا في بيت فاطمة عليها السّلام؛
فبعث أبو بكر إليهم عمر بن الخطّاب، فجاءهم عمر فناداهم و هم في دار فاطمة؛ فأبوا أن يخرجوا، فدعا بالحطب و قال: و الّذي نفس عمر بيده، لتخرجنّ أو لاحرقنّها على من فيها، فقيل له: يا أبا حفص، إنّ فيها فاطمة، فقال: و إن. «3»
(29) الملل و النحل: إنّ عمر ضرب بطن فاطمة عليها السّلام يوم البيعة حتّى ألقت الجنين من بطنها و كان يصيح: أحرقوا دارها بمن فيها؛
عوالم العلوم و المعارف والأحوال من الآيات و الأخبار و الأقوال (مستدرك سيدة النساء إلى الإمام الجواد، ج‏11-قسم-2-فاطمةس، ص: 579
و ما كان في الدار غير عليّ و فاطمة و الحسن و الحسين عليهما السّلام. «1»بحرانى اصفهانى، عبد الله بن نور الله، عوالم العلوم و المعارف والأحوال من الآيات و الأخبار و الأقوال (مستدرك سيدة النساء إلى الإمام الجواد، 10جلد، مؤسسة الإمام المهدى عجّل الله تعالى فرجه الشريف - ايران ؛ قم، چاپ: اول، 1413 ق.

پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

گفتگوهاي مشابه
گفتگو آغازگر گفتگو تالار پاسخها عنوان آخرين گفتگو
اصحاب الحسين عليه السلام به مناسبت محرم سلام دوستان دين و دنيا 34 Sunday 27 October 2019 06:40AM
* شهادت خاتم الأ نبیاء و امام مجتبی و علی بن موسی الرضا علیهم السلام تسلیت * محمد مهدی 128 معارفت و مناسبت 5 Tuesday 8 December 2015 09:49AM
همگی بخونند !!!!!! (فتوای ...) امیر دين و دنيا 187 Tuesday 3 April 2007 01:40PM
اميرالمومنين عليه السلام سد راه منافقين سلام دوستان دين و دنيا 2 Saturday 3 December 2005 05:26PM

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 05:09PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه