بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 17 June 2009   #1
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,094
روزنوشته ها: 10
دیروز در جمع حامیان میرحسین بودم !

سلام
دیروز در راهپیمائی ضد اغتشاش در میدان ولی عصر که به فراخوان سازمان هماهنگی تبلیغات اسلامی و برای همه نامزدها و حامیان آنها شکل گرفته بود شرکت کردم. چشمانم به دنبال حامیان موسوی می گشت و توقع داشتم آنها هم در این گردهمائی همراه باشند. آخر آنها هم در همان میدان قرار تجمع داشتند ! دست آخر فقط یک دختر جوان روبان سبز بسته به مچ پیدا کردم که راهپیمایان را همراهی می کرد. البته می دانم که افراد دیگری هم ممکن است به موسوی رای داده و در این راهپیمائی شرکت کرده باشند. اما بنده توان پرسش از همه را نداشتم و فقط به مظاهر حمایت از موسوی دقت می کردم.

چهره های نگران مردم و افرادی که شاید به جرم جنوب شهر نشینی ، همانها که نگرانی کوچک شدن سفره هایشان باعث حضور شعاری حضرت رقیب در عرصه شده بود، جلب توجه می کرد. آنها عموما به احمدی نژاد رای داده بودند. اما اینبار حتی شهروند مستحق رای محسوب نشده اند، و جناب موسوی و همسر به خود این اجازه را نداده اند که تخمینی که می زنند را شامل میدان ولیعصر به پائین هم بکنند. متاسفانه این بار کسی خواستار باطل کردن نظر شهروندی آنها و کار را از از سفره گذرانده بود. البته همه جنوب شهر نشین نبودند از جمله خود من. هر چهار سوی شمال و جنوب و شرق و غرب میدان ولیعصر مملو از جمعیت بود و ما از سمت میدان ونک وارد میدان شدیم.

پلاکاردهائی مملو از استفهام و سوال که چرا باید اینگونه به 40 میلیون رای بی احترامی شود، و خواستار بطلان آن گردند بر دستان مردم دیده می شد. خوشبختانه این سوالات به زبان فارسی بود، مثلا ننوشته شده بود "لم تبطلون الترشیحات! لـ40.000.000 شخص" یا نوشته نشده بود Where is my vote . خیلی ساده و با زبان فارسی نوشته شده بود " چرا چهل میلیون رای مردم باید زیر سوال رود ؟ "... وطن فروشی در کار نبود و خوشبختانه این کمک خواهی از ملت ایران بود، نه از دولت های دشمن ! اگر چه تک و توک پلاکاردهائی دست نویس هم در جواب به سوالات روزهای قبل هموطنان! از دشمنان قسم خورده ایران دیده می شد، اما جنبه کمک خواهی نداشت و صرفا پاسخ به سوالاتی بود که هموطنان عزیز از دشمن به سبب استغاثه از ممالک کفر، مرقوم فرموده بودند. البته تازگی نداشت، نمایندگان همین طیف نیز وقتی تحصن می کنند، توضیحات خود را بر روی پارچه به زبان انگلیسی می نویسند و بر دیوارهای مجلس ایران اسلامی نصب می کنند. فقط ایکاش این دیده تر می شد.

بطور خلاصه در راهپیمائی ضد اغتشاش دست آخر فقط ما یک موسوی سبز نشان دیدیم و دیگر هیچ و دست آخر متوجه شدیم که بله ، موسویون بطور مستقلی در میدان ونک و مقابل صدا و سیما مشغول هستند. بهرحال آنها نباید خود را تافته های جدا بافته ای تصور کنند که احتمالا اگر در راهپیمائی ضد اغتشاش شرکت کنند و با رقبای خود متحد باشند شاید جیز شوند.

تعریف از این راهپیمائی با شکوه اصلا موضوع بحث بنده نیست، مجری برنامه راهپیمائی در حرکتی اخلاق محور ما را توصیه کرد که در بازگشت از راهپیمائی "له یا علیه" هیچ کاندیدائی شعار ندهیم. مردم حرف گوش کن هم بطور شطرنجی دو گروه شده و تنها "الله اکبر" سر دادند ... نیم ساعتی همینطور الله اکبر می گفتیم و در طول خیابان حرکت می کردیم. بمحض اینکه گروهی شروع به تغییر شعار به سمت یک کاندیدا می کرد دیگران الله اکبر گویان مانع او می شدند. شعار دیگری نیز سر داده می شد "هموطن عزیزم ، اتحاد ، اتحاد"... در اینجا ما خیل راهپیمایان را ترک کردیم و با خودرو فقط برای کسب اطلاع از وضعیت به جمع حامیان میرحسین در میدان ونک رسیدیم.

در نزدیکی میدان ونک چندین موتور از نوع CG فقیرانه آتش گرفته دیدیم که می گفتند مربوط به نیروهای ضد شورش است! که مجازات شده اند. اما امروز در فارس نیوز خواندم که یکی از کارمندانی که دفتر کار او میدان ونک است از آتش زدن موتور قسطی خود گلایه کرده بود. حامیان میرحسین هر از چند گاهی شعار میدادند یا حسین ، میرحسین و سرود ای ایران می خواندند و کف می زدند شعارهای خشونت باری هم سر می دادند، که حاکی از برادری چشم بسته آنها با اغتشاشگران بود " می کشم ، آنکه برادرم کشت " ! ... و شعاری مثل "نیروی انتظامی حمایت حمایت" ، از نیروی انتظامی هم هر از چندگاهی بعنوان حمایت یک تیر هوائی یا چیزی شبیه به آن شلیک می شد. مدتی را با حامیان میرحسین سپری کردیم و از حال و احوال آنان جویا شدیم و تحلیلهای تنش زای شخصی ای دارم که بماند ! داشتیم می رفتیم پی کارمان که خبردار شدیم قسمتی از جمع میدان ولیعصری احمدی نژادی به ترس اینکه عده ای مشغول حمله به صدا و سیما هستند به سمت میدان ونک الله اکبر گویان پیاده پیش آمده اند. به سمت جنوب میدان راه افتادیم و به آنها خبر دادیم که خبری نیست و بهتر است مواجه نشوید تا آسیبی به شهر و جامعه نرسد.

از ابتدا یک زنجیره انسانی در جلوی این جمعیت انبوه وجود داشت و سه ردیف شد تا کسی فکر اغتشاش نکند. یک وانت که چند بلندگو حمل می کرد بهمراه یک فروند روحانی بر روی آن حضور داشت و میگفت "ما اینجا نیستیم که اغتشاشات را خاموش کنیم و این وظیفه نیروی انتظامی است و آقا گفته فقط حضور داشته باشیم و اینجا آمده ایم که تنها حضور داشته باشیم" شعار "هموطن عزیزم اتحاد ، اتحاد " ذکر می شد. از شعارهای دیگری که مرا به یاد انقلاب می انداخت گفته می شد " ای خواهر ، برادر ... ما با هم متحد (کف زدن) میشویم ، تا برکنیم ریشه استکبار " ، که اگر توانستم فیلم آن را برای شما در نوشته بعدی می فرستم.

در نهایت با تاریک شدن هوا یکی از مقامات نیروی انتظامی حاضر به جمع ما آمده و با دریافت میکرفن از روحانی محترم و رسما گفت جمع کنید و به خانه هایتان بروید، ما هم مثل بچه های خوب گوش کردیم! البته یک عده که طرفدار ماندن بودند و از درگیر شدن گریزان نبودند ، اصرار داشتند دیگران را نگاه بدارند اما بهرحال موضوع جمع شد عموما بازگشتند.

ما دوباره به جمع حامیان موسوی رفتیم که ظاهرا عده بسیاری از آنها هم با تاریک شدن هوا صحنه را ترک می کردند. در راه دیدیم دو سه نفر سبزنشان مشغول کشیدن بنزین و روغن موتور سیکلتها برای درست کردن کوکتل مولوتوف هستند ، یکی از همراهان ما بسیار عصبانی شد و سعی در خبر کردن پلیس داشت که در میانه غرولند او دو سه نفر از حامیان میرحسین گفتند اینها بسیجی هستند که مشغول کوکتل مولوتوف هستند، اما حاضر نبودند بروند و سبزنشانی آنها را ببینند. بهرحال منطقه جغرافیائی عبور ما هم منطقه بسیجی نبود. پلیس را ول کردیم و به بحث با این عده مشغول شدیم و اصل نوشتن این مقال! به این دلیل است که متاسفانه به طور دردآوری متوجه شدیم حامیان میرحسین ناآگاهند و ذهن آنان دست پرورده رسانه های آمریکائی و انگلیسی است.

آنها یک کاغذ به بنده دادند که طی جدولی آرای میرحسین را برتر اعلام می کرد. گفتند این آرای واقعی است و کسی که آنرا منتشر کرده ، کشته شده ! بنده نمی دانستم این جهل را چگونه از آنان چگونه مورد بازخواست قرار دهم و تنها پرسیدم : "شما چطور به این کاغذ غیررسمی و غیرقانونی اعتماد می کنید ؟ " .

از جمع آنها که اطراف ما حلقه زده بودند چند نفر به اتهام اینکه من این کاغذ را به رسمیت نمی شمرم و خواهان منابع صحیح و قانونی هستم ، بحث را ترک کردند ... اما شب که به منزل رفتم دیدم همان آمار را تلویزیون صدای آمریکا مشغول انتشار است ! گفتم لابد خوب وقتی اینجا پخش می شود ، این از بدیهیات می شود! چون بهرحال می توان صدای آمریکا و بی بی سی را پرستید !

از بنده پرسیدند چرا تلویزیون تظاهرات آرام آزادی را به نمایش نگذاشت... از اینجا متوجه شدم ، آنها اصلا تلویزیون خودی جمهوری اسلامی را نمی بینند چون تلویزیون بارها این تظاهرات را به صحنه کشید اما این آقایان و خانمها تنها مشغول رصد القاءات آمریکا و انگلیس هستند و این بسیار برایم تعجب برانگیز بود. نمیدانم چطور می شود که یک آدم به این روز دچار شود ولی این امواج گرفتاری در القاءات ناصحیح و دروغین در میان خیلی از هموطنان که به دین توهستند و به زبان تو صحبت می کنند ، بسیار دردآور است.

دلایل واهی میرحسین و همسرش را از آنان سوال کردم ؟ گفتم همسر موسوی ادعا می کند داماد لرستان باید بیشتر رای لرستان را به خود اختصاص دهد و اگر چنین نشود تقلب شده ؟ اصولا این چه منطقی است و چرا کروبی پسر لرستان چنین نباشد ؟ آنها از راه قانونی نرفته اند علیرغم اینکه ناظر داشته اند.

سوال اینجاست که اصولا تطبیق اینگونه قوم سالاری و خویشاوند سالاری و ترویج آن از طرف میرحسین و همسرش چه معنائی دارد ؟ اینکه شما دعوت کنید مردم را باینکه به هم قوم فامیل رای بدهند، آیا عدم مسئولیت پذیری این قشر را معنا نمی دهد ؟

او به دروغ در بی بی سی ادعا می کند که اجتماعات تهران احمدی نژادی ها یک صدم(!) موسوی ها نبوده اند ، در حالی که اینچنین نبود و در بسیاری از تجمعات عده احمدی نژادی ها بیش از موسویین بود ، گویا آنها بیش از نوک دماغ خود چیزی نمی بینند و با این وضع بغرنج قضاوت ، داعیه اداره کشور را نیز دارند. آنها چگونه می توانند ادامه دهنده راه "زنده باد مخالف من باشند" در حالی که حتی چشم دیدن رقیب را ندارند و آن را در ذهن خود سانسور می کنند ، یا ساختار و حلقه اطرافیان آنان سعی نمی کند حقیقت را بدانها منتقل کند.

از آنها پرسیدم چرا میرحسین شب قبل از اعلام رسمی نتایج پیروزی خود را اعلام نمود ، باز هم شایعات دروغین صدای آمریکا را تحویل بنده دادند که چون معاون وزیر کشور به میرحسین پیام داده بود که بنویس. بفرضی اینچنین بوده باشد ، آیا یک رئیس جمهور بالقوه باید اینقدر ساده و بی قانون باشد که قبل از حتی شمارش آراء ، خود را رئیس جمهور ایران بخواند ؟

از آنها خواستم بررسی کنند ببینند چرا تا قبل از انتخابات گفتگوهای سالم می شد و بعد از انتخابات موضوع به اغتشاش کشیده شد و چه چیزی عامل شد ؟ آیا عجله میرحسین موسوی ، برای رئیس جمهور شدن و اعمال خلاف قانون باعث این کشت و کشتار و اغتشاش ها نبود ؟ ما که قبل از انتخابات از این برنامه ها ندیدیم ... چه شد که یک روزه رفتار ارزشمند و فرهنگی مردم فدای این بی قانونی ها شد.

از آنها خواستم نامه سرگشاده هاشمی رفسنجانی را مرور کنند ، و ببینند که وقتی هاشمی رفسنجانی وعده "آتشفشان های خروشان" از دل خیابان می دهد ، چگونه باید با این مواضع برخورد کنند ؟ و چگونه می شود دراین نوع نوشته تامل کرد.

گفتم رای من شخصی نیست و اگر شخصی بود ، به میرحسین رای می دادم. چون رویکرد اقتصادی او کاملا کمک کننده به تخصص حرفه ای - اینترنتی بنده هست ، و در بسیاری نقاط شخصی پیشرفت خواهم کرد. اما توضیح دادم که مسائل کلان اجتماعی و سیاسی و اقتصادی چقدر مهم تر است و اینکه ما افرادی ناپاسخگو را داشته باشیم که بیست سال تحت اتهام دزدی هستند اما حاضر نباشند هرگز به اذهان عمومی پاسخ شفاف بدهند ، چه نوع آسیب هائی به جامعه و آینده ما می تواند بزند و جوانان ما را دزد و بی اهمیت به حرام و حلال بار بیاورد.

در اینجا از یک خانمی حرف بسیار ناپسندی شنیدم و او گفت به شوهر خود می گویم که "دزدی کن اما نان مرا به خانه بیاور." او گفت شوهر خود را شماتت می کنم که چرا "مثل بقیه دزد نیست" او را خطاب قرار داده و گفتم این همان نقطه ویرانی جامعه ماست ، این همان نقطه ای است که هزاران برابر از "کوچک شدن سفره" ، برای ما مسموم و کشنده است . بهرحال بنده این را مرگ جامعه خود می دانم. احساس کردم او البته در ذات با حرف بنده موافق بود و حرفی نزد اما جریان هائی او را به این سو کشانده بودند.

و آنچه آنها داشتند ، تنها شایعات دروغینی که VOA در اختیار آنان قرار می دهد.

متاسفانه ستاد میرحسین برای برد انتخابات با دروغگو خواندن احمدی نژاد یک چتر دروغین صداقت برای خود درست کرده اند و این نوعی سانسور مخالف و رقیب است، این باعث کور شدن و کور ماندن این طیف می شود و این بسیار دل سوختنی است .پیروان میرحسین و ستادش به طرز تعصب باری دیگر هیچ چیز احمدی نژاد را باور ندارند و از پناه این هیولای دروغین ساخته شده به اردوگاه میرحسین پناه می برند ، بطوری که میرحسین حتی اگر بگوید ماست سیاه است ، آنها خواهند گفت که ماست سیاه است. و چه ظلمی بزرگتر از این در حق 13 میلیون نفر ؟ و چه خدمتی بیش از این به دشمن دون ؟

سید احمد موسوی
چهارشنبه 27 خرداد 1388
قديمي Thursday 18 June 2009   #2
beatrice
یا محیی

نشان beatrice

تاريخ ثبت نام: Mar 2007
مكان: کبد (لقد خلقنا الانسان فی کبد)
پاسخ‌ها: 2,018
روزنوشته ها: 23
ج: دیروز در جمع حامیان میرحسین بودم !

سلام علیکم
می توانم بپرسم؛ این مطالبی که بازگو کردید، مشاهدات شخصی خودتان بوده یا خیر؟

" ماذا وجد من فقدک؟!
و ما الذی فقد من وجدک؟! "

چه یافت آن کس که تو را گم کرد؟! و چه گم کرد آن که تو را یافت؟!

آخرين ويرايش beatrice ، Thursday 18 June 2009 در 04:43PM.
beatrice حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 18 June 2009   #3
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

سلام

بله ، مشاهدات شخصی بنده است .

یاحق
قديمي Thursday 18 June 2009   #4
ممد1
عضو ثابت

نشان ممد1

تاريخ ثبت نام: Oct 2008
مكان: شیراز
پاسخ‌ها: 2,197

جناب صبح بسیار مطلب جذاب و جالبی بود

خط به خطشو خوندم

اگر خواستم می تونم اینو جایی کپی پیست کنم؟؟
ممد1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 18 June 2009   #5
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط ممد1 نوشته شده است نمايش نوشته
جناب صبح بسیار مطلب جذاب و جالبی بود

خط به خطشو خوندم

اگر خواستم می تونم اینو جایی کپی پیست کنم؟؟
سلام
ممنونم البته ... اختیار دارید.
یاحق
قديمي Sunday 21 June 2009   #6
imanagha83
الیس الله بکاف عبده

نشان imanagha83

تاريخ ثبت نام: Apr 2008
مكان: در پناه قادر متعال
پاسخ‌ها: 2,929

خدا را شكر كه ايشان رئيس جمهور نشد وگرنه...
روزنامه جوان،عبدالله گنجي

ملت بزرگ ايران براى اولين بار در طول تاريخ انقلاب اسلامى، پديده هايى را مشاهده كرد كه تاكنون مشاهده نكرده بود. هر قدر مشاركت عمومى در يك انتخابات بالاتر باشد، بايد جشن و شيرينى آن نيز گسترده تر باشد.
ميرحسين موسوى با رفتار و حركت هاى خويش و بدون استدلال هاى حقوقى، مسيرى را طى كرد كه ثبت تاريخى آن براى آينده كشور و نظام مى تواند الگويى انحرافى را نهادينه كند. آنچه ايشان انجام داد، براى كسانى كه وى را درون خانواده انقلاب مى دانستند باوركردنى نيست. حتى كسانى كه به ايشان راى نداده بودند، بعد از انتخابات ايشان را بهتر شناختند و
بعضا مى گويند: خدا را شكر كه ايشان رئيس جمهور نشد
وگرنه...
ميرحسين، بدعت هايى را ابداع كرد كه دل بسيارى از انقلابيون و مردم را جريحه دار كرد و همگان با دستى به دهان گرفته چراهاى مختلفى را طرح مى كنند. از جمله اين بدعت ها:

1- لوث كردن رنگ سبز و نماد اهل بيت
رنگ سبز يا هر رنگ ديگر، صلاحيت عمومى و اختصاصى براى اشغال يك جايگاه حقوقى ايجاد نمى كند، اما كاش ايشان رنگ ديگرى را انتخاب مى كردند كه در مدت كوتاه انتخابات به صورت قراردادى، استفاده و بعد از آن به فراموشى سپرده مى شد. اين رنگ متاسفانه به نحو ناهنجارى مورد تمسخر قرار گرفت. سبز كردن ناخن ها توسط برخى طرفداران در جشن دوم خرداد در ورزشگاه آزادى، پوشيدن رنگ سبز توسط يكى از طرفداران به سگ خانگى و... مواردى بود كه اكنون رنگ سبز را نه معادل رنگ اهل بيت، بلكه آن را معادل قانون شكنى، سوء استفاده از ارادت مردم به اهل بيت براى رسيدن به قدرت و... مى دانند.

2- عدم مراعات قواعد مردم سالارى
دموكراسى ضوابطى دارد كه به صورت قراردادى دوطرف مبارزه پذيرفته اند. ميرحسين بعد از باخت، ريل حركت خود را از مسير قانون جدا كرد و به سمت التهاب اجتماعى پيش رفت و هيچ گونه استدلالى براى نحوه تقلب، با تفاوت ?? ميليون راى ارائه نمى كند. از يكى از راه پيمايان عصر ?? خرداد پرسيدم: سند شما مبنى بر تقلب چيست كه اكنون به خيابان آمده ايد؟ گفت من نمى دانم ما به گفته آقاى موسوى اعتماد داريم، بنابراين ميرحسين مسير را براى چنين رفتارى در انتخابات آتى كشور باز كرد و رويه اى را ايجاد كرد كه در حافظه ملت ماندگار خواهد شد. او ثابت كرد كه مى توان در وسط بازى، قواعد را عوض و يك طرفه اعلام پيروزى كرد.

3-استفاده از واژه الله اكبر براى حمله به اماكن عمومى
موسوى در بيانيه دوم خود از طرفداران خواسته بود كه از واژه الله اكبر استفاده كنند، لذا تعداد قابل توجهى كه نه ظاهر آنان با الله اكبر سازگار بود و نه عمل آنان مبتنى بر اخلاق اسلامى بود، از اين واژه استفاده كردند. آشوب طلبى و حركت هاى ضدانقلابى و توم كردن آن با واژه الله اكبر، التقاط منافقين را به ذكر متبادر مى كند كه مى خواستند هم پايى در اسلام و هم جايى در سوسياليسم داشته باشند. واژه الله اكبر كه روزى شيررزمنده ايرانى براى حمله به قلب دشمن بعثى در جبهه بود، امروز شعار و رمز عمليات عليه اموال عمومى و اماكن و منازل شده است.

4- عدم ارجاع مشكلات به مراجع قانونى و بى اعتبار دانستن آنها
ميرحسين از اول مشى اش را دنبال مى كرد كه دولت، شوراى نگهبان و مجريان را قبول ندارد. اين مشى ابتدا به ساكن و قبل از انجام هر گونه تخلفى، قابل تامل بود. تشكيل كميته صيانت دو ماه قبل از انتخابات، مكاتبه با رهبرى براى مشكلات كوچك و صدور بيانيه خطاب به ملت، به جاى شكايت به شوراى نگهبان بدعت هاى جديد ايشان است. كسى كه ساز و كار قانونى كشور و نظام خود را قبول ندارد چگونه مى توانست فرداى انتخابات و پيروزى با آنها كار كند، لذا بسيارى از افرادى كه رفتار ميرحسين را در فرداى انتخابات ديدند، خدا را شكر مى كنند كه ايشان رئيس جمهور نشد وگرنه...

5- صدور بيانيه آشوب طلبانه و دعوت به حركت هاى خيابانى
مير حسين به محض احراز صحنه شكست، راى چهل ميليونى مردم را خيمه شب بازى خواند و خواستار استمرار موج سبز شد. تحليلگران و نخبگان و حقوقدانان از اين حركت انحرافى بسيار متعجب شدند كه چرا ميرحسين اعتراض خود را در چارچوب قانون طرح نمى كند. مگر او نبود كه يكى از اهداف اساسى خود را اجراى قانون مى دانست، مگر وى، دولت فعلى را قانون ستيز و قانون گريز نمى دانست؟ چگونه است كه خود مسير غيرقانونى را عريان طى مى كند. صدور بيانيه تهييجى به جاى اعتراض قانونى يكى ديگر از بدعت هاى ثبت شده در انتخابات ايران به حساب مى آيد.

6- برگزارى راه پيمايى غيرقانونى
ميرحسين كه شاخصه اصلى دولت فعلى را قانون ستيزى مى دانست، بدون اخذ مجوز قانونى طرفداران خود را به خيابان مى ريزد و خود نيز شخصاً در بين آنها حاضر و در سخنرانى خود به نهادهاى قانونى و نظارتى نظام حمله مى كند. درخواست برگزارى راه پيمايى سراسرى در كشور و پايتخت به خاطر اعتراض به نتيجه انتخابات، قبل از بررسى و پيگيرى راه هاى قانونى، يكى ديگر از بدعت هاى مير حسين به حساب مى آيد.

7- حمله به مراكز نظامى
تاكنون در انتخابات رياست جمهورى، آن هم در پايتخت، افراد مسلح به مراكز نظامى حمله نكرده اند و اين حركت اولين بار بعد از انقلاب اسلامى اتفاق افتاد. در ادامه راه پيمايى غيرقانونى به مراكز بسيج حمله شد و تعدادى كشته شدند. اين بسيج همان بسيج است كه ميرحسين آن را مدرسه حق مى ناميد.
اين وصف صرفاً امرى تاكتيكى براى راى بود زيرا حمله اوباش طرفدار ايشان به بسيج چهره حقيقى ايشان را شفاف كرد.

8- ايجاد زمينه براى جولان ضد انقلاب
ضد انقلاب بودن افراد سازمان يافته قطعى است؛ اگر چه ميرحسين با ژست دموكرات مآبانه چنين نظرى را رد مى كند. نوع شعارها، نوع حملات فيزيكى، حمل اسلحه و سلاح سرد و عربده كشى حكايت از آن دارد كه در سايه زمينه سازى ميرحسين ضدانقلاب، اراذل، سابقه دارها و... به ميدان انتقام آمده اند، چه حاشيه امنى براى آنان بهتر از شعار الله اكبر و پيشانى بند «نخست وزير امام». اراذل و اوباش بايد از ايشان تقدير ويژه نمايند زيرا او توانست هويت آنان را بازگرداند.

9- ايجاد زمينه براى به سخره گرفتن نظام توسط غرب
دنياى غرب كه مدعى عدم وجود مردم سالارى در ايران است، مستمسك خوبى دست آورد.
آنان حوادث اخير را نه درون خانواده انقلاب مى دانند و نه بين اراذل و مردم. آنان اراذل را طرفداران جامعه مدنى خواندند و نظام مقدس جمهورى اسلامى را به عنوان عامل سركوب آزادى خواهان معرفى كردند. غرب نيز مانند ميرحسين، انتخابات چهل ميليونى ما را يك بازى تلقى كردند و سلامت آن را به چالش فرا خواندند. اوباما، اوباش را طرفداران دموكراسى دانست كه به آنان خيانت شده است.

10- ايجاد خانه هاى تيمى براى طراحى اعمال غيرقانونى
در تحليل هاى قبل از انتخابات، اين نكته وجود داشت كه تشكيل كميته صيانت از آراء در عين القاى قطعى بودن پيروزى نمى تواند بدون طراحى هاى ديگر باشد. كروبى در دانشگاه آزاد نجف آباد تشكيل خانه هاى تيمى را برملاء كرد، دستگاه هاى اطلاعاتى و امنيتى نيز با دستگيرى سران مجاهدين و مشاركت خصوصاً در قيطريه اين موضوع را به اثبات رساند. هدف اين اقدام اگر طراحى اقدامات اخير نباشد، چه مى تواند باشد؟

11- مكاتبه و مراجعه بى ربط به رهبرى به جاى مراجعه به كانال هاى قانونى
ميرحسين در اول انتخابات، دو نامه به رهبرى نوشت؛ حتى براى تمديد ساعت راى گيرى بعد از ساعت ?? از طريق رهبرى اقدام كرد. اين رفتار از دو حالت خارج نيست؛ يا ايشان هيچ نهادى را شايسته و واجد صلاحيت نمى داند يا آنقدر روحيه استكبارى بر خود حاكم كرده است كه خود را شايسته تماس با كمتر از رهبرى نمى بيند.

12-تبديل مهم ترين انتخاب ملت به خاطره اى تلخ
شركت چهل ميليونى ملت در انتخابات به فرموده رهبرى «جشن حقيقى» بود. ميرحسين در سايه شكست سنگين و حركت هاى غيرقانونى و عبوسانه، اين شيرينى را تلخ و همگان را در بهت و حيرت فرو برد. مردمى كه بايد در جشن شركت مى كردند از ترس تخريب منازل و اماكن يا اسيدپاشى به صورت، در خانه زمين گير شدند و با حوادث بعد از انتخابات و كشته شدن تعدادى در حوادث مذكور، شيرينى انتخابات به كلى فراموش شد. ميرحسين در شعارهاى انتخاباتى مدعى بود كه براى ايجاد نشاط و شادابى آمده است.

13- ايجاد شبهه نسبت به سلامت سياسى نظام
ميرحسين با خيمه شب بازى خواندن انتخابات و اعلام علنى مبنى بر عدم اعتماد به شوراى نگهبان و اصرار بر ابطال انتخابات (بدون ارائه دليل قابل پسند) نظام سياسى ايران را نظامى معرفى كرد كه راى مردم در آن بى تاثير، فرمايشى و بى خاصيت است و حاكميت هرچه بخواهد انجام مى دهد. ايجاد آسيب به سرمايه اجتماعى نظام كه همان اعتماد عمومى ملت است مهمترين خيانت موسوى در اين عرصه است.

14- سياسى كردن مسائل حقوقى
پيگيرى تخلفات انتخاباتى، امرى است حقوقى و طرح آن در مجامع عمومى براى تحريك و تهييج، قطعاً منتج به نتيجه نخواهد شد.
ميرحسين كسى نيست كه اين موضوع را نداند، اما با سياسى كردن مساله ثابت نمود كه به دنبال شفافيت و بررسى مجدد نيست.
او هر چيزى را كه مانع رسيدن وى به كرسى رياست جمهورى شود، سركوب خواهد كرد. استمرار آشوب ها به رغم كشته شدن بى گناهان نمونه اى از اين سياسى كارى و سماجت خودخواهانه است.

15- عدم همبستگى بين مطالبه و استدلال ها
ميرحسين در ديدار رهبر، در جمع طرفداران در خيابان آزادى و در نامه به شوراى نگهبان خواستار ابطال انتخابات شده است و طبيعتاً براى اين مدعا بايد استدلال هاى محكمه پسند و حقوقى ارائه دهد.
ايشان در نامه خود به شوراى نگهبان از جمله دلايل زير را مطرح مى كند. - احمدى نژاد به هاشمى و ناطق توهين كرده است. - دوران امام را زير سؤال برده است. - براى نمايندگان بنده كارت به موقع صادر نشده است. - بسيج در انتخابات دخالت كرده است. خانم ايشان نيز مدعى است بايد راى ميرحسين در لرستان (زادگاه رهنورد) و آذربايجان (زادگاه ميرحسين) بيشتر از احمدى نژاد باشد. اين استدلال آنقدر بى اساس است كه هركس آن را مطالعه مى كند رفتارى را نشان مى دهد كه در مقابل يك طنز نشان مى دهد؛ اتفاقاً اين راى، وزن رهنورد و ميرحسين را در اين دو منطقه نيز شفاف
كرد.

16- بى توجهى به نظرات رهبرى
در جلسه ميرحسين با رهبرى كه بعد از انتخابات تشكيل شد، به ايشان توصيه شد كه كانال هاى قانونى را طى كند و به شوراى نگهبان نيز تاكيد شد با دقت از حقوق ميرحسين صيانت كند. اما ايشان كه به كمتر از ابطال راضى نمى شود، بعد از خروج از محضر رهبرى مجدداً بيانيه صادر كرد، راه پيمايى غيرقانونى انجام داد و در آن راه پيمايى غيرقانونى شركت و سخنرانى كرد.
خاتمى نيز بيانيه دروغينى مبنى بر عدم شركت در راه پيمايى به جهت غيرقانونى بودن راه پيمايى، صادركرد اما شخصاً در آن حضور يافت.
رهبرى، ميرحسين را به طى مسير قانونى فرا مى خواند. ميرحسين در راه پيمايى اعلام مى دارد به شوراى نگهبان اعتماد ندارد و...

17- ابداع خيابان گردى شبانه قبل از انتخابات
حضور شبانه هواداران ميرحسين از دو هفته قبل از انتخابات شروع شد. ترافيك شبانه، سر و صدا، شعار، درگيرى، خصوصاً در خيابان هاى مركزى تهران، ابداع و بدعت جديدى بود كه ميرحسين و حاميانش بنا گذاشتند. دليل اين امر همچنان معلوم نيست. شايد بهترين دليل آن تمرين حركت هاى شبانه براى آشوب فرداى انتخابات بود كه انجام شد.

18- ايجاد مدل و الگوى غلط براى آيندگان
برخى حركت هاى متمايز در تاريخ، ثبت و بعضاً الگو مى شود. تبريك ناطق نورى در صبح سوم خرداد 1376 به خاتمى، نمونه اى كه امروز بسيارى از تحليل گران آن را يادآورى مى نمايند، قطعاً سرجمع رفتارهاى انتخاباتى موسوى در انتخابات هاى آينده مورد بازبينى قرار خواهد گرفت و تكرار خواهد شد.
همه موارد فوق و حوادث تلخ فوق الذكر تاسف آور است، اما از آنجا كه معتقديم دست الهى تاكنون انقلاب اسلامى را از همه حوادث سخت و نفس گيرعبور داده است، ان شاءالله رفتارها نيز فرصت هايى را در خود خواهد داشت، شايد به سمت پالايش ديگرى در درون انقلاب مى رويم، شايد اين خرداد تكرار خرداد 1360 باشد. اميد است كه نباشد.

آخرين ويرايش imanagha83 ، Sunday 21 June 2009 در 09:22AM.
imanagha83 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 21 June 2009   #7
Paniz1365
تنها

نشان Paniz1365

تاريخ ثبت نام: May 2009
مكان: ساحل
پاسخ‌ها: 70

انقدر حرف های بیخود ننویس
Paniz1365 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 21 June 2009   #8
کوروش.کبیر
جانم فدای رهبر

نشان کوروش.کبیر

تاريخ ثبت نام: May 2009
پاسخ‌ها: 803

نقل قول:
در اصل توسط Paniz1365 نوشته شده است نمايش نوشته

هر حرفی بر ضد موسوی هست بیخوده = این فلسفه بعضی طرفدرای موسوی هستش

قديمي Monday 22 June 2009   #9
imanagha83
الیس الله بکاف عبده

نشان imanagha83

تاريخ ثبت نام: Apr 2008
مكان: در پناه قادر متعال
پاسخ‌ها: 2,929

نقل قول:
در اصل توسط Paniz1365 نوشته شده است نمايش نوشته
از جوابهای پر مغز شما به "حرفهای بیخود"مان کمال تشکر را داریم!

imanagha83 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از imanagha83 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 28 June 2009   #10
jacob
عضو ثابت

نشان jacob

تاريخ ثبت نام: Jun 2009
پاسخ‌ها: 1,591

خدا واسه همدیگه نگهتون داره. آقایی که اسم user خودتو گذاشتی کوروش کبیر،حداقل حرمت اون اسمو نگه دار.در ضمن فکر کنم فلسفه ی طرفداران احمدی هم اینجوره. هر اعتراضی که صورت میگیره=توطئه منافقان و آمریکا و اسرائیل
در زلف چون کمندش ای دل مپیچ کان جا سرها بریده بینی بی جرم و بی جنایت
jacob حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 28 June 2009   #11
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط jacob نوشته شده است نمايش نوشته
خدا واسه همدیگه نگهتون داره. آقایی که اسم user خودتو گذاشتی کوروش کبیر،حداقل حرمت اون اسمو نگه دار.در ضمن فکر کنم فلسفه ی طرفداران احمدی هم اینجوره. هر اعتراضی که صورت میگیره=توطئه منافقان و آمریکا و اسرائیل
نمیدونستم هر کسی که اسم "کوروش کبیر" رو خودش میگذاره باید بطور قاطع و انتزاعی و متحجر ضد احمدی نژاد باشه
قديمي Sunday 28 June 2009   #12
koobagher
عضو ثابت

نشان koobagher

تاريخ ثبت نام: Nov 2008
پاسخ‌ها: 3,232
روزنوشته ها: 2
ارسال پيام توسط MSN به koobagher ارسال پيام توسط Yahoo به koobagher

نقل قول:
هر اعتراضی که صورت می گیرد نه؛ هر اغتشاشی که صورت می گیرد.
koobagher حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از koobagher بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 1 July 2009   #13
ariayiasl
عضو ثابت

نشان ariayiasl

تاريخ ثبت نام: Jul 2009
پاسخ‌ها: 31

نقل قول:
متاسفم برای امثال شما. دلیل بی منطقی شما این است که شما سطح اطلاعات عمومی تون خیلی پایینه و این نقص را مجبورید با تمسخر و تهمت پاسخ بدید! اگر الان کوروش کبیر اینجا بود طرف این نظام و احمدی نژاد را میگرفت یا امثال شما که حاضرید برای منافع خودتون همه مردم را زیر پاهتون له کنید؟ و این کشور را به بازمانده های همان رومی های زمان هخامنشیان بدهید؟
آخر آدم بی شعور اگر احمدی نژاد دزد بود که اون هم مثل شما، دست از ایران هسته ای میکشید و دست از اجرای عدالت میکشید و پولهای چند صد میلیاردی از امریکا و اسراییل و انگلیس رشوه میگرفت و میگفت که ما انرژی هسته ای نمیخوایم چون به درد مون نمیخوره! و تازه با جناب هاشمی رفسنجانی هم دست به دست میشد و دو تایی این کشور را غارت میکردند و مثل موسوی و خاتمی و هاشمی به روزنامه ها پول میداد تا هیچ حرفی از اوضاع خراب کشور نزنند! و میگفت که مردم فلسطین تروریستند!! و خودشو میفروخت به غربی ها!
کدوم آدم بزرگ تاریخ را دیدی این همه مسخره اش نکنند این آدم های نادان؟
از پیامبران الهی شروع کنیم؟ نوح؟ ابراهیم؟ موسی؟ عیسی؟ محمد؟ یا مثلا لوط؟ صالح؟ هود؟...
از شخصیاتهای مهم ایران:
دکتر شریعتی، شهید رجایی، شهید بهشتی، امیر کبیر؟
تولستوی میگه:
اول نادیده ات میگرند، بعد مسخره ات میکنند و بعد باهات میجنگند

شما که این همه ادعا هستی ، اصلا میدونی همین شبکه بی بی سی فارسی که نگاه میکنی را انگلیسیها برای ما ساخته اند؟ همین انگلیسیهایی که افغانستان و پاکستان و بحرین و.... را از ایران جدا کردند! ایا این انگلیسیها که عذر میخوام ولی دهن این ملت را سرویس کردند همراه امریکاییها راست میگند؟ و رییس جمهور و رهبر این کشور راست نمیگند؟
این افرادی که دم از دموکراسی میزنند، منظورشون چه نوع دموکراسی است؟ کشتار مردم عراق و افغانستان و فلسطین و لبنان و افریقاییها و... اینها هم دموکراسی است؟
الان شما که ناراضی هستی چه مرگتونه؟ گرسنه اید؟ فقیرید؟ مریضید؟ از شکم سیری دارید شورش و اغتشاش میکنید.
ariayiasl حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از ariayiasl بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 2 July 2009   #14
jacob
عضو ثابت

نشان jacob

تاريخ ثبت نام: Jun 2009
پاسخ‌ها: 1,591

درود لطف کن الکی توهم نزن.یه فرض مزخرف واسه خودت بیاری و هی شروع کنی به نتیجه گیری های مزخرف تر.(شما که دم از منطق و این حرفا میزنی،و هرکسی که از نظرت انتقاد کنه رو بی منطق و بی شعور فرض میکنی،یه اصل منطقی میگه که با یه فرض غلط میتوان به بینهایت نتیجه غلط رسید.) این از نتایج مزخرفی که گرفتی. در ضمن من فعلا کاری با کار هایی که انگلیسی ها توی مملکتم کردن ندارم و میپردازم به داخل مملکت. از قدیم گفته اند آسیاب به نوبت.خوبه روز به روز بعد از نتایج انتخابات داره گندکاری های آقای احمدی نژادتون و رهبر فقیه انقلاب اسلامی مشخص میشه. جوابت واسه ی اون صندوق هایی که توی ساختمان نیمه کاره کتابخانه ملی توی شیراز پیدا کردن چیه؟ جوابت واسه ی اونایی که ریختن تو کوی دانشگاه و دانشجو های بیچاره رو به باد کتک گرفتن چیه نکنه اونا هم اغتشاشگر بودن؟ جوابت واسه اون کاندیدایی که رایش شده بود 6-(توی یکی از حوزه ها) چیه؟ جوابت واسه ی اونهمه تقلبی که صورت گرفت چیه؟مثلا درصد کساییکه رای دادن از کل جمعیت اون روستا بیشتر بوده؟نمونه میخوای:یکی از روستا های لرستان که 70 نفر جمعیت داشته ولی 200 تا رای ازش شمردن؟ اون روستایی که توی مشهد بود و کل جمعیت 1100 نفر بودن ولی 2500 تا رای شمردن،اونو چی میگی؟ اون رای هایی که خط و خودکاری که نوشته بود جناب دکتر محمود احمدی نژاد رو چی میگی؟ با این تفاسیر نکنه من هم از طرف غرب منصوب شدم؟نکنه من هم منافقم؟نکنه منبع اخبار من هم همونجور که آقای صبح میفرمایند صهیونیست میباشد؟ آیا شما هنوز هم سر حرفت هستی؟که اگر کوروش کبیر هم زنده بود طرف دکتر رو میگرفت؟کوروش بزرگ طرفدار حق بود؟طرفدار آزادی بود؟شما به این میگین آزادی؟به این میگین دموکراسی؟ دلیل اعتراض من و امثال من هم زیر پا گذاشتن حق و حقوقمونه.مگه فقط آدمایی که گرسنه اند باید به فکر اینجور چیزا باشن؟ (روی سخن من با شماست جنابariayiasl :اگر قانع نشدی توی پیام خصوصی بهم بگو.) با سپاس پدرود
در زلف چون کمندش ای دل مپیچ کان جا سرها بریده بینی بی جرم و بی جنایت
jacob حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 2 July 2009   #15
koobagher
عضو ثابت

نشان koobagher

تاريخ ثبت نام: Nov 2008
پاسخ‌ها: 3,232
روزنوشته ها: 2
ارسال پيام توسط MSN به koobagher ارسال پيام توسط Yahoo به koobagher

نقل قول:
درود لطف کن الکی توهم نزن.یه فرض مزخرف واسه خودت بیاری و هی شروع کنی به نتیجه گیری های مزخرف تر.(شما که دم از منطق و این حرفا میزنی،و هرکسی که از نظرت انتقاد کنه رو بی منطق و بی شعور فرض میکنی،یه اصل منطقی میگه که با یه فرض غلط میتوان به بینهایت نتیجه غلط رسید.) این از نتایج مزخرفی که گرفتی. در ضمن من فعلا کاری با کار هایی که انگلیسی ها توی مملکتم کردن ندارم و میپردازم به داخل مملکت. از قدیم گفته اند آسیاب به نوبت.خوبه روز به روز بعد از نتایج انتخابات داره گندکاری های آقای احمدی نژادتون و رهبر فقیه انقلاب اسلامی مشخص میشه. جوابت واسه ی اون صندوق هایی که توی ساختمان نیمه کاره کتابخانه ملی توی شیراز پیدا کردن چیه؟ جوابت واسه ی اونایی که ریختن تو کوی دانشگاه و دانشجو های بیچاره رو به باد کتک گرفتن چیه نکنه اونا هم اغتشاشگر بودن؟ جوابت واسه اون کاندیدایی که رایش شده بود 6-(توی یکی از حوزه ها) چیه؟ جوابت واسه ی اونهمه تقلبی که صورت گرفت چیه؟مثلا درصد کساییکه رای دادن از کل جمعیت اون روستا بیشتر بوده؟نمونه میخوای:یکی از روستا های لرستان که 70 نفر جمعیت داشته ولی 200 تا رای ازش شمردن؟ اون روستایی که توی مشهد بود و کل جمعیت 1100 نفر بودن ولی 2500 تا رای شمردن،اونو چی میگی؟ اون رای هایی که خط و خودکاری که نوشته بود جناب دکتر محمود احمدی نژاد رو چی میگی؟ با این تفاسیر نکنه من هم از طرف غرب منصوب شدم؟نکنه من هم منافقم؟نکنه منبع اخبار من هم همونجور که آقای صبح میفرمایند صهیونیست میباشد؟ آیا شما هنوز هم سر حرفت هستی؟که اگر کوروش کبیر هم زنده بود طرف دکتر رو میگرفت؟کوروش بزرگ طرفدار حق بود؟طرفدار آزادی بود؟شما به این میگین آزادی؟به این میگین دموکراسی؟ دلیل اعتراض من و امثال من هم زیر پا گذاشتن حق و حقوقمونه.مگه فقط آدمایی که گرسنه اند باید به فکر اینجور چیزا باشن؟ (روی سخن من با شماست جنابariayiasl :اگر قانع نشدی توی پیام خصوصی بهم بگو.) با سپاس پدرود
تمام این شبهات پاسخ دارند و پاسخ داده شده اند. آنچه که اشتباه است تکرار طوطی وار شماست.
koobagher حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 10:08PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه