بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

گفتگوي بسته شده

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 14 October 2017   #3706
ghanet
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Mar 2016
پاسخ‌ها: 1,226
ج: دین مادری؛ حق یا ناحق؟

نقل قول:
در اصل توسط abtahisina نوشته شده است نمايش نوشته
باشه هرجور که تو بخواهی، من با بحث تو درگیر میشوم. ولی سوال را با سوال جواب نده. شما نظرات خاصی در مورد نماز داری. قطعا شما تصمیم خود را در مورد چگونگی انجام نمازها گرفته اید و پاسخ این سوال را میدانی. این حق من است که بدانم، تا روی آن بحث کنم. پس لطفا بگو که چطوری نماز میخوانی؟

در خصوص نمازهای یومیه، من نماز عشاء را، که از غروب خورشید تا اول تاریکی شب طول می کشد، به همراه همسر و دو فرزندم اقامه می کنم؛ به این صورت که همگی وضو می گیریم، بعد یکی قرآن می خواند( هم متن عربی آیات و هم ترجمه فارسی آن را) و بقیه گوش می دهند، آن هم بدون سجده و رکوع یا اینکه رو به جهت خاصی کنیم. در اهمیت نماز همین بس که مکتبخانه دین بحساب می آید و تا کسی به این مکتب نرود، بی دین است. بی شک چنین نمازی از نمازهای سنتی به مراتب مشکل تر است و زمان بیشتری می برد.
برای نماز فجر، ابتدا وضو می گیرم و بعد مطالب مربوط به تاپیک دین مادری را آماده می کنم. حدود ساعت هفت از خانه بیرون می زنم و برای پیاده روی به پارک نزدیک منزل می روم، در مدت یک ساعتی که راه می روم همزمان به ترتیل قرآن نیز گوش می دهم.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Saturday 14 October 2017   #3707
abtahisina
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Sep 2017
پاسخ‌ها: 472

نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته

در خصوص نمازهای یومیه، من نماز عشاء را، که از غروب خورشید تا اول تاریکی شب طول می کشد، به همراه همسر و دو فرزندم اقامه می کنم؛ به این صورت که همگی وضو می گیریم، بعد یکی قرآن می خواند( هم متن عربی آیات و هم ترجمه فارسی آن را) و بقیه گوش می دهند، آن هم بدون سجده و رکوع یا اینکه رو به جهت خاصی کنیم. در اهمیت نماز همین بس که مکتبخانه دین بحساب می آید و تا کسی به این مکتب نرود، بی دین است. بی شک چنین نمازی از نمازهای سنتی به مراتب مشکل تر است و زمان بیشتری می برد.
برای نماز فجر، ابتدا وضو می گیرم و بعد مطالب مربوط به تاپیک دین مادری را آماده می کنم. حدود ساعت هفت از خانه بیرون می زنم و برای پیاده روی به پارک نزدیک منزل می روم، در مدت یک ساعتی که راه می روم همزمان به ترتیل قرآن نیز گوش می دهم.
یعنی شما دو نماز دارید. یکی عشاء و دیگری فجر. یکی از مصادیق نماز از نظر شما : خواندن قرآن و تفکر روی آن در این دو زمان بدون سجده و رکوع و قیام؛ حتی در حین پیاده روی.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 14 October 2017   #3708
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:

اما براساس آیه زیر، نماز باید سجده داشته باشد.

وَإِذَا كُنتَ فِيهِمْ فَأَقَمْتَ لَهُمُ الصَّلاَةَ فَلْتَقُمْ طَآئِفَةٌ مِّنْهُم مَّعَكَ وَلْيَأْخُذُواْ أَسْلِحَتَهُمْ فَإِذَا سَجَدُواْ فَلْيَكُونُواْ مِن وَرَآئِكُمْ وَلْتَأْتِ طَآئِفَةٌ أُخْرَى لَمْ يُصَلُّواْ فَلْيُصَلُّواْ مَعَكَ وَلْيَأْخُذُواْ حِذْرَهُمْ وَأَسْلِحَتَهُمْ وَدَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِكُمْ وَأَمْتِعَتِكُمْ فَيَمِيلُونَ عَلَيْكُم مَّيْلَةً وَاحِدَةً وَلاَ جُنَاحَ عَلَيْكُمْ إِن كَانَ بِكُمْ أَذًى مِّن مَّطَرٍ أَوْ كُنتُم مَّرْضَى أَن تَضَعُواْ أَسْلِحَتَكُمْ وَخُذُواْ حِذْرَكُمْ إِنَّ اللّهَ أَعَدَّ لِلْكَافِرِينَ عَذَابًا مُّهِينًا ﴿102﴾
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 14 October 2017   #3709
abtahisina
عضو ثابت

خدای مهربان تلاوت آیات قرآن را از نماز تفکیک نموده است و این دو ، دو عمل جدا هستند.

سوره 29 آیه 45:

اتْلُ مَا أُوحِيَ إِلَيْكَ مِنَ الْكِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلَاةَ إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْكَرِ وَلَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَرُ وَاللَّهُ يَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 14 October 2017   #3710
abtahisina
عضو ثابت

همانطور که انجام کارهای خوب دیگر از نماز تفکیک شده است، بنابراین انجام کارهای خوب، تلاوت قرآن و تفکر روی آن چیزی غیر از نماز است.

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ لَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 14 October 2017   #3711
abtahisina
عضو ثابت

تمسک به کتاب آسمانی و مطالعه آن از نماز تفکیک شده است:

وَالَّذِينَ يُمَسِّكُونَ بِالْكِتَابِ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ إِنَّا لَا نُضِيعُ أَجْرَ الْمُصْلِحِينَ
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 14 October 2017   #3712
abtahisina
عضو ثابت

نماز باید روی به قبله باشد:

وَأَوْحَيْنَا إِلَى مُوسَى وَأَخِيهِ أَنْ تَبَوَّآ لِقَوْمِكُمَا بِمِصْرَ بُيُوتًا وَاجْعَلُوا بُيُوتَكُمْ قِبْلَةً وَأَقِيمُوا الصَّلَاةَ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِينَ
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 14 October 2017   #3713
abtahisina
عضو ثابت

خدا صراحتا تلاوت ایات قرآنی را از نماز تفکیک نموده است :

إِنَّ الَّذِينَ يَتْلُونَ كِتَابَ اللَّهِ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَأَنْفَقُوا مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ سِرًّا وَعَلَانِيَةً يَرْجُونَ تِجَارَةً لَنْ تَبُورَ

آخرين ويرايش abtahisina ، Saturday 14 October 2017 در 08:35PM.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 14 October 2017   #3714
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 16,920

نقل قول:

شیطون وقتی امر شد به سجده ادم ؛عرض کرد خدا من رو از سجده ادم معاف کن
؛ انقدر تور ا تسبیح می کمک که هیچ ملکی نکرده باشد خطاب شد " انما عبادتی من حیث ارید لا من حیث ترید فقط وفقط عبادت من خدا انطور که من خدا میخام نه ان طوری که توی شیطون میخای

غانت هالک زنیم مابون .....نماز اونیه که خدا امر کرده نه اینطوری که شیطان میخاد
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست  
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 14 October 2017   #3715
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
ایشان میگویند این تاپیک مال خودمه، کسی حق نداره از من سوال بپرسه. تاپیک زده میشود که تویش بحث شود.
تخم فاخته گذشته
فاخته خیلی تنبله تخ تو لونه پرندی دیگه میزاره که اون پرنده رو تخ فاختم بخا به واز تخ که دراومد همراه جوجه های اون پرنده بزر شن
غانت هالک ........میخاد بهت حالی کنه که تایپک زدم تا ک......وشرای خودم رو بنویسم
نه که ک.......وشرای تو بخاد اینجا مطرح بشی
حالید شد ؟
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
عبدالعلی69 حاضر نيست  
قديمي Saturday 14 October 2017   #3716
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله

لَبيْكَ يٰا عَليْ

ان ربی علی صراط مستقیم

وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم

السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب

امیرالمومنین علیه السلام

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

جوابها وسوالات اقای حسین از غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران

وجالب این است اصل عنوان سوال از بی بی سی انگلیس هست

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=139971

جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید

پاسخ های بی جواب اقای حسین به احتجاج امیرالمومنین علیه السلام به غدبر

جمع اوری جوابهای اقای حسین به منکر غدیر

جوابها بی پاسخ اقای حسین به منکر توسل

پیامبر دروغین ؛ غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران وابلهان شقی طرفدارش

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

عبدالعلی69 حاضر نيست  
قديمي Saturday 14 October 2017   #3717
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط abtahisinaهمان غانت هالک ملحد بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.. نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
شهدا زنده هستند اما نه توی این دنیا بلکهنزد خدا

نقل قول:
در اصل توسط abtahisinaهمان غانت هالک ملحد بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.. نوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
مرد حسابی اینکه خدا دعاهای شما را میشنود، ثابت کردن می خواهد!!!!
خدا از رگ گردن به شما نزدیکتر است، حتی از خود خودتان به شما نزدیکتر و آگاهتر است.

احیمق میگی شهدا زنده اند امانه توی این دنیا بلکه نزد خدا

معنای سخن گه ر بار شما اینه خدا در دنیا نیست
هر احیمقی این رو می فهمد

اما شمای سوپر علامه خود رو به نهفمی می زنی

غانت تو کوره ای گیر کردی که هیچ شغالی اینطور گیر نکرده

واز شغال عذر میخام چون وجه شبه مفقود است ها هنا

خذ واغتنم که هذا من نفحات الاهوت فی لعن الجبت والطاغوت

عبدالعلی69 حاضر نيست  
قديمي Saturday 14 October 2017   #3718
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط abtahisina که همان غانت هالک ...............................نوشته شده است
ملک نوشته میشود اما مالک میخوانم
hosyn
به چه دلیل ملک نوشته شده شما به خود حق میدهید مالک بخوانید؟ مگر پیامبر نمیتوانستند مالک بنویسند؟! یا توضیح دقیق ریاضی بدهید و یا دلیل قرآنی بیاورید، مگر قل اعوذ برب الناس ملک الناس را شما مالک الناس میخوانید؟ چطور یک جا ملک را مالک میخوانید و جای دیگر ملک؟
.
تعداد 4 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
حذف تشكر شما !bisetareh, صبح, عبدالعلی69, علوی
عبدالعلی69 حاضر نيست  
قديمي Saturday 14 October 2017   #3719
ghanet
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Mar 2016
پاسخ‌ها: 1,226

نقل قول:
اما براساس آیه زیر، نماز باید سجده داشته باشد.

وَإِذَا كُنتَ فِيهِمْ فَأَقَمْتَ لَهُمُ الصَّلاَةَ فَلْتَقُمْ طَآئِفَةٌ مِّنْهُم مَّعَكَ وَلْيَأْخُذُواْ أَسْلِحَتَهُمْ فَإِذَا سَجَدُواْ فَلْيَكُونُواْ مِن وَرَآئِكُمْ وَلْتَأْتِ طَآئِفَةٌ أُخْرَى لَمْ يُصَلُّواْ فَلْيُصَلُّواْ مَعَكَ وَلْيَأْخُذُواْ حِذْرَهُمْ وَأَسْلِحَتَهُمْ وَدَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِكُمْ وَأَمْتِعَتِكُمْ فَيَمِيلُونَ عَلَيْكُم مَّيْلَةً وَاحِدَةً وَلاَ جُنَاحَ عَلَيْكُمْ إِن كَانَ بِكُمْ أَذًى مِّن مَّطَرٍ أَوْ كُنتُم مَّرْضَى أَن تَضَعُواْ أَسْلِحَتَكُمْ وَخُذُواْ حِذْرَكُمْ إِنَّ اللّهَ أَعَدَّ لِلْكَافِرِينَ عَذَابًا مُّهِينًا ﴿102﴾

اتفاقاً این یکی از آیات مورد مناقشه است؛ چون نمازهای سنتی با سجده تمام نمی شوند در حالیکه آیه فوق می گوید: آن گروهی که به نماز ایستاده اند، وقتی سجده کردند بروند تا گروه بعد بیایند.
به چه صورت؟
یک نظر می گوید؛ پیامبر که به سجده رفت باید در همان حال بماند تا گروه اول به میدان جنگ بازگردند( حالا هرچقدر طول بکشد) و گروه دوم را برای نماز بفرستند و تا نیامده اند، پیامبر باید همچنان در سجده باشد!
چرا؟ تا توجیه کند در اینجا نیز نماز با سجده به پایان نرسیده است!
درک صحیح آیه فوق و رفع مناقشات موجود، به فهم معنای قرآنی سجده بستگی دارد. اگر قصد دارید تا حدودی با مفهوم سجده آشنا شوید، به این صفحه مراجعه کنید:

http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=101

اگر حالش را ندارید، بدانید که سجده به معنای تسلیم شدن دربرابر امر خداست و مسجد جایی است که مردم در برابر مهمترین و اولین امر پروردگار گردن می نهند و به حرف دین خود از زبان الله گوش فرا می دهند.
سجده گیاه و درخت و خورشید و ماه و تمام جانوران و جمادات از این بابت نیست که پیشانی بر زمین می گذارند، بلکه به این دلیل است که، ارادی یا غریزی یا هر طوری که به نظر برسد، تسلیم امر مولای خود هستند:

وَلَهُ أَسْلَمَ مَنْ فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ طَوْعًا وَكَرْهًا = وَلِلَّهِ يَسْجُدُ مَنْ فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ طَوْعًا وَكَرْهًا
أَسْلَمَ = يَسْجُدُ
سجده = تسلیم
ghanet حاضر نيست  
قديمي Saturday 14 October 2017   #3720
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:

اتفاقاً این یکی از آیات مورد مناقشه است؛ چون نمازهای سنتی با سجده تمام نمی شوند در حالیکه آیه فوق می گوید: آن گروهی که به نماز ایستاده اند، وقتی سجده کردند بروند تا گروه بعد بیایند.
به چه صورت؟
یک نظر می گوید؛ پیامبر که به سجده رفت باید در همان حال بماند تا گروه اول به میدان جنگ بازگردند( حالا هرچقدر طول بکشد) و گروه دوم را برای نماز بفرستند و تا نیامده اند، پیامبر باید همچنان در سجده باشد!
چرا؟ تا توجیه کند در اینجا نیز نماز با سجده به پایان نرسیده است!
درک صحیح آیه فوق و رفع مناقشات موجود، به فهم معنای قرآنی سجده بستگی دارد. اگر قصد دارید تا حدودی با مفهوم سجده آشنا شوید، به این صفحه مراجعه کنید:

http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=101

اگر حالش را ندارید، بدانید که سجده به معنای تسلیم شدن دربرابر امر خداست و مسجد جایی است که مردم در برابر مهمترین و اولین امر پروردگار گردن می نهند و به حرف دین خود از زبان الله گوش فرا می دهند.
سجده گیاه و درخت و خورشید و ماه و تمام جانوران و جمادات از این بابت نیست که پیشانی بر زمین می گذارند، بلکه به این دلیل است که، ارادی یا غریزی یا هر طوری که به نظر برسد، تسلیم امر مولای خود هستند:

وَلَهُ أَسْلَمَ مَنْ فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ طَوْعًا وَكَرْهًا = وَلِلَّهِ يَسْجُدُ مَنْ فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ طَوْعًا وَكَرْهًا
أَسْلَمَ = يَسْجُدُ
سجده = تسلیم
براساس فرمایش شما :
نقل قول:
در حالیکه آیه فوق می گوید: آن گروهی که به نماز ایستاده اند، وقتی سجده کردند بروند تا گروه بعد بیایند. به چه صورت؟
اینکه سجده آخر نماز باشد یا نباشد، را در نظر نگیریم. اما در اینجا سجده ، بمعنای سجده فیزیکی است. قطعا اینجا سجده، سجده ذهنی نیست. زیرا پیامبر از کجا بداند که نمازگزاران سجده ذهنیشان به پایان رسیده ، تا که جایشان را با گروه بعدی عوض کنند.

آخرين ويرايش abtahisina ، Saturday 14 October 2017 در 09:48PM.
abtahisina حاضر نيست  
گفتگوي بسته شده

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:45AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه