بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

گفتگوي بسته شده

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 1 October 2017   #3151
abtahisina
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Sep 2017
پاسخ‌ها: 472
ج: دین مادری؛ حق یا ناحق؟

نقل قول:
علوی :

عد خداوند در داستان جناب عزیر نفرموده اند که نمی شنوند در آیه حرفی از نشنیدن مردگان نیست .
وْ كَالَّذِي مَرَّ عَلَىٰ قَرْيَةٍ وَهِيَ خَاوِيَةٌ عَلَىٰ عُرُوشِهَا قَالَ أَنَّىٰ يُحْيِي هَٰذِهِ اللَّهُ بَعْدَ مَوْتِهَا ۖ فَأَمَاتَهُ اللَّهُ مِائَةَ عَامٍ ثُمَّ بَعَثَهُ ۖ قَالَ كَمْ لَبِثْتَ ۖ قَالَ لَبِثْتُ يَوْمًا أَوْ بَعْضَ يَوْمٍ ۖ قَالَ بَلْ لَبِثْتَ مِائَةَ عَامٍ فَانْظُرْ إِلَىٰ طَعَامِكَ وَشَرَابِكَ لَمْ يَتَسَنَّهْ ۖ وَانْظُرْ إِلَىٰ حِمَارِكَ وَلِنَجْعَلَكَ آيَةً لِلنَّاسِ ۖ وَانْظُرْ إِلَى الْعِظَامِ كَيْفَ نُنْشِزُهَا ثُمَّ نَكْسُوهَا لَحْمًا ۚ فَلَمَّا تَبَيَّنَ لَهُ قَالَ أَعْلَمُ أَنَّ اللَّهَ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ
نشنیدن مردگان را به بنده نشان دهید .

بیشتر خداوند متعال می فرمایند که قادر به انجام هر کاری هستند . این مرگ در این آیه به این معنی است که صد سال خوابیده و بیدار شده مثل اصحاب کهف .
در این آیه چطوری حرفی از نشنیدن مردگان نیست! فردی صد سال می میرد و دوباره زنده میشود. این فرد در مدت این صد سال از چیزی خبر ندارد و فکر می کند یکی دو روز خوابیده است. در این مدت خانواده و بستگان و رفقای او قطعا دنبالش بوده اند و او را صدا زده اند و او را جستجو کرده اند وبارها او را مخاطب قرارداده اند که ای عزیر کجایید ؟ اما او نمی توانسته است به آنها جواب دهد و از صدا زدن آنها هم بیخبر بوده است. حتی طوری که فکر می کرد یکی دو روز خوابیده است.

آخرين ويرايش abtahisina ، Sunday 1 October 2017 در 10:41AM.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Sunday 1 October 2017   #3152
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط saeed_s58 نوشته شده است نمايش نوشته
باسمه تعالی

یعنی تا این حد نمی‌فهمید یا خود را به نفهمی زده‌اید؟؟!!!
این دعا پس از زیارت مولایمان علی بن موسی الرضا - علیه السلام - خوانده می‌شود که سراسر توحید است که اگر این انوار پاک ما را رهنمون به این معارف نمی‌شدند، خدا می‌داند که بندگان خدا را چگونه همچون شما در شرک و کفر و الحاد شناور کرده بودند.
به خودتان بیایید و سعی کنید بفهمید که اگر خدای متعال بندگانش را به سوی این انوار پاک رهنمون ساخته، برای هدایت خودشان و برای دعوت حق به سوی پروردگار بوده «و ما سألتکم من أجر فهو لکم» و «قل ما أسألکم من أجر إلّا من شاء أن یتّخذ إلی ربّه سبیلاً».
و از این روست که در دعای ندبه به پروردگار خطاب می‌کنیم «و جعلتهم الذریعة إلیک، و الوسیلة إلی رضوانک»
آنچه ثمره توسل و اتصال حقیقی به این انوار مقدسه و چنگ زدن به این ریسمان الهی است، توحید حقیقی و عبودیت محض است و نه چیزی که شیطان به جای توحید رنگ کرده و به برخی قالب کرده است.
امام رضا در آن دعا فقط خدا را مخاطب قرار داده است. اما شما که مدعی پیروی از او هستید، چرا فقط خدا را مخاطب قرار نمی دهید؟ این بود سوال من. شما همینکه بزرگانتان یکتاپرست باشند، کافیست برای شما؛ اما خدا در آن جهان تک به تک آدمیان را پرسش می نماید و از آنان بازخواست و سوال می فرماید. شما اگر می خواهید پیرو کسی باشید، باید مثل او از خدا بخواهید و فقط خدا را بخوانید و تعریف شیعه در قرآن هم همین است. همانطور که ابراهیم شیعه نوح بود.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Sunday 1 October 2017   #3153
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 24,724

زکی
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست  
تعداد 2 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 1 October 2017   #3154
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله

لَبيْكَ يٰا عَليْ

ان ربی علی صراط مستقیم

وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم

السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب

امیرالمومنین علیه السلام

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

جوابها وسوالات اقای حسین از غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران

جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید

پاسخ های بی جواب اقای حسین به احتجاج امیرالمومنین علیه السلام به غدبر

جمع اوری جوابهای اقای حسین به منکر غدیر

جوابها بی پاسخ اقای حسین به منکر توسل

پیامبر دروغین وابلهان شقی طرفدارش

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
عبدالعلی69 حاضر نيست  
تعداد 3 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 1 October 2017   #3155
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,765

نقل قول:
در اصل توسط abtahisina نوشته شده است نمايش نوشته
در این آیه چطوری حرفی از نشنیدن مردگان نیست! فردی صد سال می میرد و دوباره زنده میشود. این فرد در مدت این صد سال از چیزی خبر ندارد و فکر می کند یکی دو روز خوابیده است. در این مدت خانواده و بستگان و رفقای او قطعا دنبالش بوده اند و او را صدا زده اند و او را جستجو کرده اند وبارها او را مخاطب قرارداده اند که ای عزیر کجایید ؟ اما او نمی توانسته است به آنها جواب دهد و از صدا زدن آنها هم بیخبر بوده است. حتی طوری که فکر می کرد یکی دو روز خوابیده است.
دوست عزیز جناب عزیر مرده اند نه شهید شده باشند چرا لج می کنید برادر من .

قرآن آیات زیادی من باب این قضیه دارند و هنوز نمی دانم شما چرا این قسمت از حرفهای من را پاسخ نمی دهید .
قسمت پایین :
نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
بله میفرمایند فقط خدای متعال را برای پرستش بخوانید

ولی این دلیل نمی شود که اصل توسل اشتباه باشد .

حضرت یعقوب با یک پیراهن چشمانش بینا شد . یک پیراهن جان ندارد . شما رسول الله و امیرالمومنین را کم تر از آن یک تکه پیراهن می دانید که خداوند خطاب به رسول الله فرمود :
إِنَّک لَعَلی خُلُقٍ عَظِیمٍ

و در آیه مباهله فرموده اند :
فَمَنْ حَاجَّكَ فِيهِ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَأَبْنَاءَكُمْ وَنِسَاءَنَا وَنِسَاءَكُمْ وَأَنْفُسَنَا وَأَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْكَاذِبِينَ
که نشان دهنده ی این است که نفس امیر المومنین و نفس رسول الله یکی است .

بعد شما برای چنین عظمتی نظر می دهید که آنها در آن دنیا صدای ما را نمی شنوند ؟؟؟

رسول الله می توانستند به معراج بروند و از این عالم به عوالم دیگر بروند حال نمی توانند صدای ما را بشنوند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما با این حرفتان فقط می خواهید بین خدا و رسول اش و حجت خدا جدایی قرار دهید که اصلا این گونه نیست و خداوند متعال می فرمایند :
إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُواْ الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلاَةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ
خداوند می فرمایند همانا سرپرست شما خدا و رسولش و امیرالمونین است .
وقتی خداوند میفرماید سرپرست شما اینان هستند پس جدایی بین انها نیست و اعمال آنها با نظر الهی یکیست .

البته شما دارید از بحث پرت می شوید .

خداوند در قران می فرماید آنها زنده هستند و انسان زنده هم می بیند و هم میشنود و هم شفاعت می کند .
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست  
تعداد 2 كاربر از علوی بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 1 October 2017   #3156
علوی

نشان علوی

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
زکی

خیلی بجا بود
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست  
قديمي Sunday 1 October 2017   #3157
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
علوی :
شما تابحال می گفتی که مردگان صدای نداکنندگان را میشنوند؛ چی شد حالا می گویید که نه مردگان نمیشنوند، بلکه فقط شهدا میشنوند. من منظور شما را متوجه نشدم ، بالاخره کدامیک نظر شماست؟
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Sunday 1 October 2017   #3158
علوی

نشان علوی

نقل قول:
شما تابحال می گفتی که مردگان صدای نداکنندگان را میشنوند؛ چی شد حالا می گویید که نه مردگان نمیشنوند، بلکه فقط شهدا میشنوند. من منظور شما را متوجه نشدم ، بالاخره کدامیک نظر شماست؟
ببینید توسل به معصومین است نه کسی مثل منو شما که مرده است . یعنی این خیلی سخت است برای فهمیدن ؟؟؟

دوست عزیز
آیا خود را به ندیدن میزنی ؟؟؟؟؟
یا جوابی برای این گفته ی من ندارید ؟؟؟

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
بله میفرمایند فقط خدای متعال را برای پرستش بخوانید

ولی این دلیل نمی شود که اصل توسل اشتباه باشد .

حضرت یعقوب با یک پیراهن چشمانش بینا شد . یک پیراهن جان ندارد . شما رسول الله و امیرالمومنین را کم تر از آن یک تکه پیراهن می دانید که خداوند خطاب به رسول الله فرمود :
إِنَّک لَعَلی خُلُقٍ عَظِیمٍ

و در آیه مباهله فرموده اند :
فَمَنْ حَاجَّكَ فِيهِ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَأَبْنَاءَكُمْ وَنِسَاءَنَا وَنِسَاءَكُمْ وَأَنْفُسَنَا وَأَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْكَاذِبِينَ
که نشان دهنده ی این است که نفس امیر المومنین و نفس رسول الله یکی است .

رسول الله می توانستند به معراج بروند و از این عالم به عوالم دیگر بروند حال نمی توانند صدای ما را بشنوند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما با این حرفتان فقط می خواهید بین خدا و رسول اش و حجت خدا جدایی قرار دهید که اصلا این گونه نیست و خداوند متعال می فرمایند :
إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُواْ الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلاَةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ
خداوند می فرمایند همانا سرپرست شما خدا و رسولش و امیرالمونین است .
وقتی خداوند میفرماید سرپرست شما اینان هستند پس جدایی بین انها نیست و اعمال آنها با نظر الهی یکیست .

البته شما دارید از بحث پرت می شوید .

خداوند در قران می فرماید آنها زنده هستند و انسان زنده هم می بیند و هم میشنود و هم شفاعت می کند .

فکر کنم از روی عمد این را نمی بینید یا دیدن آن به نفعتان نیست . خدا بهتر می داند .
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست  
قديمي Sunday 1 October 2017   #3159
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
علوی اگر بحث منطقی میخواهید بکنید در خدمتیم، وقتی ثابت شد که مردگان نمیشنوند و از این جهان بی اطلاعند، آنوقت آمده ای و اینچنین استدلال می کنی؟ مرد حسابی ، اگر قرار باشد که کسی بت شود، افرادی مثل پیامبر بت خواهند شد، یزید که بت نخواهد شد.

تا اینجا ثابت شد که کسانی که مرده اند، صدای ندادهندگان را متوجه نخواهند شد. عزیر مثال خوبی است برای این مورد. اما اگر شما می گویید که شهدا زنده اند و نمرده اند؛ و فکر می کنید که شهدا صدای شما را میشنوند، پس بهتر است بحث را با شهدا شروع کنیم.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Sunday 1 October 2017   #3160
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
شما ما را دوست و برادر خود نمی دانی، اگر دوست خود می دانستی، نصیحت ما را قبول می کردی؛ نصیحت ما هم خواندن فقط خداست .
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Monday 2 October 2017   #3161
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

زکی برادر .........
عبدالعلی69 حاضر نيست  
قديمي Monday 2 October 2017   #3162
saeed_s58
عضو ثابت

نشان saeed_s58

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 457
ارسال پيام توسط Yahoo به saeed_s58

باسمه تعالی
نقل قول:
امام رضا در آن دعا فقط خدا را مخاطب قرار داده است. اما شما که مدعی پیروی از او هستید، چرا فقط خدا را مخاطب قرار نمی دهید؟ این بود سوال من. شما همینکه بزرگانتان یکتاپرست باشند، کافیست برای شما؛ اما خدا در آن جهان تک به تک آدمیان را پرسش می نماید و از آنان بازخواست و سوال می فرماید. شما اگر می خواهید پیرو کسی باشید، باید مثل او از خدا بخواهید و فقط خدا را بخوانید و تعریف شیعه در قرآن هم همین است. همانطور که ابراهیم شیعه نوح بود.
با این نوشتار، نشان دادید که تا چه حد نسبت به شیعه و فرهنگ آن و آداب زیارت بی‌اطلاعید و بنا هم ندارید بفهمید.
اگر قدری دقت می‌کردید، چنین تعبیرات مضحکی به کار نمی‌بردید.
اوّلاً این دعا را زائرین ثامن الحجج - علیه السلام - پس از اینکه ایشان را زیارت کردند، می‌خوانند، نه اینکه خود حضرت به این دعا، خدا را خوانده باشند!
ثانیاً ما به واسطه‌ی این انوار مقدسه، توحید را یاد می‌گیریم و خدا را می‌شناسیم و اساساً حلقه اتصال آنان که از میان تمام خلایق بخواهند که راهی به سوی پروردگارشان گیرند، همین است و کار این واسطه‌ها و حکمت این توسیط این است که دست مخلوقات را بگیرند و آنان را با پروردگار آشنا نمایند و محبت آن یگانه معبود را در دل ایشان جای دهند.
saeed_s58 حاضر نيست  
تعداد 2 كاربر از saeed_s58 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 2 October 2017   #3163
saeed_s58
عضو ثابت

نشان saeed_s58

باسمه تعالی
و اما باز هم به خاطر آنکه مدعی، از پاسخ‌ها فرار کرده و مرتب دارد تل‌انبار می‌شود، چاره‌ای جز ارائه لیستی از مطالبی که بنده پاسخ داده‌ام، اما مدعی با نادیده گرفتن آنها و فرار از بحث کماکان به تکرار مدعاهای خودش مشغول است، نیست. جهت اطلاع افرادی که تازه به مشاهده بحث می‌پردازند، توضیحات مختصری به رنگ آبی می‌افزایم:
در ابتدا، این شخص اقدام به ایراد این اتهام کرد که ما خلاف مقتضای آیه شریفه «إیّاک نعبد و إیّاک نستعین» غیرخدا را می‌خوانیم و پس از آنکه توضیح داده شد که در نظام اندیشه شیعه خواندن هیچ کسی غیرخدا به نحو استقلال صورت نمی‌گیرد و احدی را مستقل در تأثیر نمی‌دانیم، متأسفانه مدّعی به خاطر ضعف در فهم، به تکرار اتهامات پرداخت و برای اینکه شاید بفهمد، مثالی از اعمال روزمره افراد آورده شد و آن هم مراجعه به پزشک و توسل به اعضا و جوارح برای انجام کارها و خواندن خدا بود:
نقل قول:
شما اگر پیش پزشک می روید، پزشک به شما جواب می دهد و این منافاتی با ایاک نستعین ندارد. اما امامزاده های شما ، به شما جوابی نمی دهند و صدای شما را هم نمیشنوند.
چطور با «إیّاک نستعین» منافاتی ندارد؟ از صدر تا ذیلش منافات است.
یاللعجب! با همین ملاک، اگر به اعداء الله هم عرض حاجت کنید و از سلطان جائر هم درخواست کنید، چون پاسختان را می‌دهد، پس منافات با در خواست «فقط از خدا» ندارد!!!!
--------------

نقل قول:
شما روزی ده بار این آیه را میخوانید، این مشکل توست، باید خودت حلش کنی برای خودت.
خیر. ما که از اول مشکلی نداشتیم و برای ما حل است. تو ادعا کردی و همینطور چیزی پرانده‌ای و حاضر نیستی نه استدلال کنی بر ادعای خود و نه دست برداری و وقتی هم کم می‌آوری می‌گویی به من ربط ندارد. اگر ربط ندارد، اشتباه می‌کنی وارد میدان بحث و استدلال می‌شوی در حالی که از حداقل‌های روش تحقیق و استدلال عقلایی بی‌بهره‌ای.
-----------------------

و اما یکی از چیزهایی که جعل کرده بود، مفهوم «مدعوّ غیبی» و استعانت از او بود، که تذکر داده شد که ربطی به آیه مورد بحث ندارد و در ادامه آن را مختص خدای متعال دانست که با تعریفی که پیشتر از این واژه مجعول داشت، وهن مقام پروردگار بود:

نقل قول:
من آیه هایی که مصادیق این واژه اند ذکر کردم، شما اگر واژه های بهتری سراغ دارید، بفرمایید تا من از این به بعد از آن استفاده کنم.
چون جواب نمی‌دهید، مجبورم مجدداً تکرار کنم و البته می‌دانم جوابی ندارید که بدهید و لافی زده‌اید و خود در آن درمانده‌اید:

نقل قول:
استعانت از مدعو غیبی فقط مشکل دارد، زیرا این استعانت فقط مخصوص خداست.
در یک جا مدعو غیبی را تعریف کردید به آنها که ما را نمی‌بینند، صدایمان را نمی‌شنوند و نفع و ضرری به ما نمی‌رسانند! و اکنون می‌گویید این استعانت (استعانت از مدعو غیبی) فقط مخصوص خداست! آیا این خصوصیات را در خدا می‌بینید؟ من از شما نخواستم که مدعای خود را تکرار نمایید، بلکه خواستم استدلال کنید و بگویید از کجا؟ به چه دلیل منطقی؟ صرف ادعای شما که چیزی را اثبات نمی‌کند که یک واژه جعل کنید و آن را تعریف کنید و بعد هم انحصار مشکل را در آن بدانید.
----------------------
یکی دیگر از موضوعاتی که مدعی مطرح کرده، نسبت دادن بی‌خبری به حضرت مسیح - علی نبینا و آله و علیه السلام - و نسبت دروغ یک مکالمه به ایشان بود که در اینجا معلوم می‌شود کج فهمی خود او نسبت به قرآن بوده و این شخص از اولیات استظهار هم بی‌بهره است:

نقل قول:
آیه قرآن است این را می گوید، باور ندارید:
سوره مائده:
و آنگاه كه خدا به عيسى بن مريم مى‏گويد: «آيا تو به مردم گفتى كه من و مادرم را بعنوان دو معبود غير از خدا انتخاب كنيد؟!»، او مى‏گويد: «منزهى تو! من حق ندارم آنچه را كه شايسته من نيست، بگويم! اگر چنين سخنى را گفته باشم، تو مى‏دانى! تو از آنچه در روح و جان من است، آگاهى؛ و من از آنچه در ذات (پاك) توست، آگاه نيستم! بيقين تو از تمام اسرار و پنهانيها باخبرى. (116)

من، جز آنچه مرا به آن فرمان دادى، چيزى به آنها نگفتم؛ (به آنها گفتم خداوندى را بپرستيد كه پروردگار من و پروردگار شماست! و تا زمانى كه در ميان آنها بودم، گواهشان بودم؛ ولى هنگامى كه مرا از ميانشان برگرفتى، تو خود گواه آنها بودى؛ و تو بر هر چيز، گواهى! (117)
ما آیات قرآن را باور داریم اما آیه قرآن این را نمی‌گوید و شما دارید سفسطه می‌کنید.
در آیه شریفه، به هیچ وجه آنچه شما ادعا کردید نیامده است و شما دارید به قرآن دروغ می‌بندید و اوهام و سوء برداشت‌های خود را به کتاب خدا نسبت ناروا می‌دهید.
وَإِذْ قَالَ اللَّهُ يَا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ أَأَنْتَ قُلْتَ لِلنَّاسِ اتَّخِذُونِي وَأُمِّيَ إِلَهَيْنِ مِنْ دُونِ اللَّهِ قَالَ سُبْحَانَكَ مَا يَكُونُ لِي أَنْ أَقُولَ مَا لَيْسَ لِي بِحَقٍّ إِنْ كُنْتُ قُلْتُهُ فَقَدْ عَلِمْتَهُ تَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِي وَلَا أَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِكَ إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۱۶﴾

مَا قُلْتُ لَهُمْ إِلَّا مَا أَمَرْتَنِي بِهِ أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ رَبِّي وَرَبَّكُمْ وَكُنْتُ عَلَيْهِمْ شَهِيدًا مَا دُمْتُ فِيهِمْ فَلَمَّا تَوَفَّيْتَنِي كُنْتَ أَنْتَ الرَّقِيبَ عَلَيْهِمْ وَأَنْتَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ ﴿۱۱۷﴾

«شهید» بودن، با «خبر داشتن» به یک معنا نیستند و ایشان هم در اینجا بحث نشنیدن یا بی‌خبر بودن را مطرح نکرده‌اند.
-----------------------

نقل قول:
این قسمت آیه چه می گوید ؛ خود مسیح می گوید من خبر ندارم، اما شما میگویی نه خبر داره.

تا زمانى كه در ميان آنها بودم، گواهشان بودم؛ ولى هنگامى كه مرا از ميانشان برگرفتى، تو خود گواه آنها بودى؛ و تو بر هر چيز، گواهى!
معلوم شد که با وجودی که دم از آیات می‌زنید اما چنان سرسری نگاه می‌کنید و رد می‌شوید و چنان درهم و برهم کلمات را به هم می‌ریزید که خودتان هم متوجه نمی‌شوید.
باز هم دروغ نسبت می‌دهید به مسیح - علی نبینا و آله و علیه السلام - و به آیات قرآن نسبت ناروا می‌دهید. این کج فهمی شماست و ناشی از ندانستن حداقل‌هایی از ادبیات و روش تفسیر که اینقدر اشتباهات عجیب و غریب می‌کنید و وقتی هم تذکر داده می‌شود توجه نمی‌کنید.

----------------------

نقل قول:
بنام خدا
میشود شما این آیه را برای ما معنا کنید؟
در بحث شهادت در فقه، به کسی که برای رویدادی در جایی حاضر می‌شود و جهت مراجعه بعدی، در آن رویداد حاضر می‌شود و به نوعی جزئی از آن رویداد می‌شود و مسؤولیتی در قبال آن به عهده می‌گیرد، شاهد گفته می‌شود. طبیعی است که اگر شخصی بر رویدادی شاهد گرفته نشود، به معنی بی‌خبری او از رویداد نیست و چه بسا افراد بسیاری از یک رویداد اطلاع یابند، اما بر آن به عنوان گواه گرفته نشوند.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا تَدَايَنْتُمْ بِدَيْنٍ إِلَى أَجَلٍ مُسَمًّى فَاكْتُبُوهُ وَلْيَكْتُبْ بَيْنَكُمْ كَاتِبٌ بِالْعَدْلِ وَلَا يَأْبَ كَاتِبٌ أَنْ يَكْتُبَ كَمَا عَلَّمَهُ اللَّهُ فَلْيَكْتُبْ وَلْيُمْلِلِ الَّذِي عَلَيْهِ الْحَقُّ وَلْيَتَّقِ اللَّهَ رَبَّهُ وَلَا يَبْخَسْ مِنْهُ شَيْئًا فَإِنْ كَانَ الَّذِي عَلَيْهِ الْحَقُّ سَفِيهًا أَوْ ضَعِيفًا أَوْ لَا يَسْتَطِيعُ أَنْ يُمِلَّ هُوَ فَلْيُمْلِلْ وَلِيُّهُ بِالْعَدْلِ وَاسْتَشْهِدُوا شَهِيدَيْنِ مِنْ رِجَالِكُمْ فَإِنْ لَمْ يَكُونَا رَجُلَيْنِ فَرَجُلٌ وَامْرَأَتَانِ مِمَّنْ تَرْضَوْنَ مِنَ الشُّهَدَاءِ أَنْ تَضِلَّ إِحْدَاهُمَا فَتُذَكِّرَ إِحْدَاهُمَا الْأُخْرَى وَلَا يَأْبَ الشُّهَدَاءُ إِذَا مَا دُعُوا وَلَا تَسْأَمُوا أَنْ تَكْتُبُوهُ صَغِيرًا أَوْ كَبِيرًا إِلَى أَجَلِهِ ذَلِكُمْ أَقْسَطُ عِنْدَ اللَّهِ وَأَقْوَمُ لِلشَّهَادَةِ وَأَدْنَى أَلَّا تَرْتَابُوا إِلَّا أَنْ تَكُونَ تِجَارَةً حَاضِرَةً تُدِيرُونَهَا بَيْنَكُمْ فَلَيْسَ عَلَيْكُمْ جُنَاحٌ أَلَّا تَكْتُبُوهَا وَأَشْهِدُوا إِذَا تَبَايَعْتُمْ وَلَا يُضَارَّ كَاتِبٌ وَلَا شَهِيدٌ وَإِنْ تَفْعَلُوا فَإِنَّهُ فُسُوقٌ بِكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ وَيُعَلِّمُكُمُ اللَّهُ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ (بقرة/۲۸۲)
در بحث شهادت که در فقه معروف است، چند نکته به نظر بنده می‌رسد که وجود داشته باشد (یا در تمامی موارد یا به صورت اغلبی):
۱- حضور شاهد در رویداد
۲- جزئی از رویداد شدن شاهد
۳- قبول مسؤولیت شاهد نسبت به رویداد
۴- تحمل شهادت برای رجوع در رویداد خاصی بعد از وقوع رویداد مورد نظر (مثل رجوع در محکمه)
۵- ملاحظه شرایط محکمه
۶- لزوم احراز شرایط درونی خاصی برای شاهد (مثل عدالت)
۷- شهادت از روی حس عادی
۸- افرادی که نسبت به آنها گواهی له یا علیه داده می‌شود
۹- حضور حسی شاهد برای مشهود علیهم یا مشهود لهم

و اما آیه مورد بحث:
مَا قُلْتُ لَهُمْ إِلَّا مَا أَمَرْتَنِي بِهِ أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ رَبِّي وَرَبَّكُمْ وَكُنْتُ عَلَيْهِمْ شَهِيدًا مَا دُمْتُ فِيهِمْ فَلَمَّا تَوَفَّيْتَنِي كُنْتَ أَنْتَ الرَّقِيبَ عَلَيْهِمْ وَأَنْتَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ (مائدة/۱۱۷)

با ملاحظه آیاتی از این قبیل، معلوم می‌شود که شهادت جایگاه و مقام خاصی است و در خصوص رسولان الهی، گویا به معنای حجت و راهنما و گواه حاضر به کار می‌رود:

وَيَوْمَ نَبْعَثُ فِي كُلِّ أُمَّةٍ شَهِيدًا عَلَيْهِمْ مِنْ أَنْفُسِهِمْ وَجِئْنَا بِكَ شَهِيدًا عَلَى هَؤُلَاءِ وَنَزَّلْنَا عَلَيْكَ الْكِتَابَ تِبْيَانًا لِكُلِّ شَيْءٍ وَهُدًى وَرَحْمَةً وَبُشْرَى لِلْمُسْلِمِينَ ﴿نحل/۸۹﴾

فَكَيْفَ إِذَا جِئْنَا مِنْ كُلِّ أُمَّةٍ بِشَهِيدٍ وَجِئْنَا بِكَ عَلَى هَؤُلَاءِ شَهِيدًا ﴿نساء/۴۱﴾

وَكَذَلِكَ جَعَلْنَاكُمْ أُمَّةً وَسَطًا لِتَكُونُوا شُهَدَاءَ عَلَى النَّاسِ وَيَكُونَ الرَّسُولُ عَلَيْكُمْ شَهِيدًا ... ﴿بقرة/۱۴۳﴾

وَنَزَعْنَا مِنْ كُلِّ أُمَّةٍ شَهِيدًا فَقُلْنَا هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ فَعَلِمُوا أَنَّ الْحَقَّ لِلَّهِ وَضَلَّ عَنْهُمْ مَا كَانُوا يَفْتَرُونَ ﴿قصص/۷۵﴾

وَيَوْمَ نَبْعَثُ مِنْ كُلِّ أُمَّةٍ شَهِيدًا ثُمَّ لَا يُؤْذَنُ لِلَّذِينَ كَفَرُوا وَلَا هُمْ يُسْتَعْتَبُونَ ﴿نحل/۸۴﴾

وَجَاهِدُوا فِي اللَّهِ حَقَّ جِهَادِهِ هُوَ اجْتَبَاكُمْ وَمَا جَعَلَ عَلَيْكُمْ فِي الدِّينِ مِنْ حَرَجٍ مِلَّةَ أَبِيكُمْ إِبْرَاهِيمَ هُوَ سَمَّاكُمُ الْمُسْلِمِينَ مِنْ قَبْلُ وَفِي هَذَا لِيَكُونَ الرَّسُولُ شَهِيدًا عَلَيْكُمْ وَتَكُونُوا شُهَدَاءَ عَلَى النَّاسِ فَأَقِيمُوا الصَّلَاةَ وَآتُوا الزَّكَاةَ وَاعْتَصِمُوا بِاللَّهِ هُوَ مَوْلَاكُمْ فَنِعْمَ الْمَوْلَى وَنِعْمَ النَّصِيرُ ﴿حج/۷۸﴾

وَأَشْرَقَتِ الْأَرْضُ بِنُورِ رَبِّهَا وَوُضِعَ الْكِتَابُ وَجِيءَ بِالنَّبِيِّينَ وَالشُّهَدَاءِ وَقُضِيَ بَيْنَهُمْ بِالْحَقِّ وَهُمْ لَا يُظْلَمُونَ ﴿زمر/۶۹﴾

وَالَّذِينَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرُسُلِهِ أُولَئِكَ هُمُ الصِّدِّيقُونَ وَالشُّهَدَاءُ عِنْدَ رَبِّهِمْ لَهُمْ أَجْرُهُمْ وَنُورُهُمْ وَالَّذِينَ كَفَرُوا وَكَذَّبُوا بِآيَاتِنَا أُولَئِكَ أَصْحَابُ الْجَحِيمِ ﴿حدید/۱۹﴾

وَمَنْ يُطِعِ اللَّهَ وَالرَّسُولَ فَأُولَئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقًا ﴿نساء/۶۹﴾

بر اساس آنچه گذشت و سیاق آیات و همچنین در نظر گرفتن معنای شاهد در فقه اسلامی، اینکه شهید بخواهد به صرف خبر داشتن تقلیل داده شود، قطعاً دور از اعتبار است.

---------------------

نقل قول:
آیه 33 سوره مریم نشان میدهد که مسیح هم می میرد و مرده است اکنون.

وَالسَّلَامُ عَلَيَّ يَوْمَ وُلِدتُّ وَيَوْمَ أَمُوتُ وَيَوْمَ أُبْعَثُ حَيًّا
درود بر من روزى كه زاده شدم و روزى كه ميميرم و روزى كه زنده برانگيخته مى‏شوم
باز هم که از جیب خود، به دروغ چیزی را به قرآن بستید و نسبت دادید. شرم نمی‌کنید؟ کجای آیه تصریح به این چیزی که شما نوشتید دارد؟ بلکه آیه ذیل، ظهور در خلاف آن دارد:
(سوره مبارکه نساء)
وَقَوْلِهِمْ إِنَّا قَتَلْنَا الْمَسِيحَ عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ رَسُولَ اللَّهِ وَمَا قَتَلُوهُ وَمَا صَلَبُوهُ وَلَكِنْ شُبِّهَ لَهُمْ وَإِنَّ الَّذِينَ اخْتَلَفُوا فِيهِ لَفِي شَكٍّ مِنْهُ مَا لَهُمْ بِهِ مِنْ عِلْمٍ إِلَّا اتِّبَاعَ الظَّنِّ وَمَا قَتَلُوهُ يَقِينًا ﴿۱۵۷﴾
و گفته ايشان كه ما مسيح عيسى بن مريم پيامبر خدا را كشتيم و حال آنكه آنان او را نكشتند و مصلوبش نكردند ليكن امر بر آنان مشتبه شد و كسانى كه در باره او اختلاف كردند قطعا در مورد آن دچار شك شده‏ اند و هيچ علمى بدان ندارند جز آنكه از گمان پيروى مى كنند و يقينا او را نكشتند (۱۵۷)

بَلْ رَفَعَهُ اللَّهُ إِلَيْهِ وَكَانَ اللَّهُ عَزِيزًا حَكِيمًا ﴿۱۵۸﴾
بلكه خدا او را به سوى خود بالا برد و خدا توانا و حكيم است (۱۵۸)
-------------------------

این شخص که عادت دارد از این شاخه به آن شاخه بپرد و نسبت به دیگران و عقاید و رفتارهایی که نزد آنان محترم است، توهین کند، اقدام به تکیه بر شایعه‌ای کرد که طی آن مدعی شده بود که فلان امام‌زاده واقعاً در فلان محل نبوده و تکلیف آنان که به زیارت او می‌رفته‌اند چیست؟ که پاسخ داده شد که آنان که به زیارت او رفته‌اند، حقیقتاً و بالأصالة خدای متعال را می‌خوانند و فقط به خاطر امر پروردگار بر تعظیم این خاندان مکرم، به آنان مراجعه و بزرگداشت آنان را بر خود لازم می‌دانند:

نقل قول:
پس بنا به گفته شما واقعی بودن امام زاده زیاد تاثیری ندارد و مهم همان نیت است.
اینگونه برداشت کردن شما از عبارات واقعاً جای تعجب دارد.
آنچه نوشته شد، این بود که اساس مطلب، آن است که بنده به واسطه آنان که خدا مراجعه و توسیط ایشان را و تکریم آنها را بر ما لازم کرده، از خدای متعال بخواهد و البته جهت انتساب مکان یا زمان، به لحاظ عرفی، در نظر گرفته می‌شود.
مثل اینکه شما به واسطه کلماتی خدا را می‌خوانید که در عرف برای معانی خاصی قرارداد شده‌اند، اما اگر زمانی معلوم شد که بعضی از آن کلمات در اصل برای چیز دیگری قرارداد شده بوده و به اشتباه در مدت زمانی نزد عرف عام برای آن معنایی که شما قصد کرده بودید به کار می‌رفته‌اند، آیا باید بگویید که هرآنچه پیش از این خدا را خوانده‌اید به باد رفته؟ یا اینکه فوراً بگویید پس مهم نیست که معنای یک کلمه چه باشد و برای چه معنایی قرارداد شده باشد؟
قطعاً هر انسان عاقلی پس از آنکه عرف، به اشتباهی که مرتکب شده بود پی برد، از الفاظ صحیح استفاده خواهد کرد و همه هم می‌دانند که در آنچه پیشتر استعمال شده، مقصود و نسبت عرفی کافی بوده و آن استعمال هم عقلایی بوده است.
saeed_s58 حاضر نيست  
تعداد 3 كاربر از saeed_s58 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 2 October 2017   #3164
saeed_s58
عضو ثابت

نشان saeed_s58

باسمه تعالی
همچنین، در ادامه باز هم معلوم شد که تعبیر «من دون الله» توسط این شخص یا فهمیده نشده و یا خود را به نفهمیدن زده و به این ارسال بنده هم پاسخی نداده است، مجدداً جهت تذکر می‌آورم:

نقل قول:
39:3
أَلَا لِلَّهِ الدِّينُ الْخَالِصُ وَالَّذِينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِهِ أَوْلِيَاءَ مَا نَعْبُدُهُمْ إِلَّا لِيُقَرِّبُونَا إِلَى اللَّهِ زُلْفَى إِنَّ اللَّهَ يَحْكُمُ بَيْنَهُمْ فِي مَا هُمْ فِيهِ يَخْتَلِفُونَ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي مَنْ هُوَ كَاذِبٌ كَفَّارٌ

آگاه باشيد آيين پاك از آن خداست و كسانى كه به جاى او دوستانى براى خود گرفته‏ اند [به اين بهانه كه] ما آنها را جز براى اينكه ما را هر چه بيشتر به خدا نزديك گردانند نمى ‏پرستيم البته خدا ميان آنان در باره آنچه كه بر سر آن اختلاف دارند داورى خواهد كرد در قيقت‏ خدا آن كسى را كه دروغ‏پرداز ناسپاس است هدايت نمى ‏كند (۳)
و اما برای آنکه واضح شود تدلیس این شخص و ملعنت او در کفر به بعضی از آیات الهی و نادیده گرفتن آنها، به این آیات توجه شود:
(سوره مبارکه مائدة)
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دِينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَيُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِينَ يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا يَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ذَلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ ﴿۵۴﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد هر كس از شما از دين خود برگردد به زودى خدا گروهى [ديگر] را مى ‏آورد كه آنان را دوست مى دارد و آنان [نيز] او را دوست دارند [اينان] با مؤمنان فروتن [و] بر كافران سرفرازند در راه خدا جهاد مى كنند و از سرزنش هيچ ملامتگرى نمى‏ ترسند اين فضل خداست آن را به هر كه بخواهد مى‏ دهد و خدا گشايشگر داناست (۵۴)

إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ ﴿۵۵﴾
ولى شما تنها خدا و پيامبر اوست و كسانى كه ايمان آورده‏ اند همان كسانى كه نماز برپا مى دارند و در حال ركوع زكات مى‏ دهند (۵۵)

وَمَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ ﴿۵۶﴾
و هر كس خدا و پيامبر او و كسانى را كه ايمان آورده‏ اند ولى خود بداند [پيروز است چرا كه] حزب خدا همان پيروزمندانند (۵۶)

و به شهادت همین آیه اخیر، اینچنین اشخاصی که از ولایت خدا و رسولش و مؤمنینی که توصیف فرموده، روگردانی کنند، بدانند که حزب الله غالبند، به کوری چشم تمامی نواصب پلید و دشمنان خدا و رسول و اهل‌بیت.
و اما آیاتی که در این منظور ذهن را کمک می‌کند تا واضح شود که آنچه به عنوان قید «من دون الله» در آیه شریفه آمده و این مشرک فاسد مفسد آن را تعمیه می‌کند، نقش اساسی دارد ولی این کافر از خدا بی‌خبر، خود را به کوری می‌زند:
وَدُّوا لَوْ تَكْفُرُونَ كَمَا كَفَرُوا فَتَكُونُونَ سَوَاءً فَلَا تَتَّخِذُوا مِنْهُمْ أَوْلِيَاءَ حَتَّى يُهَاجِرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَخُذُوهُمْ وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ وَجَدْتُمُوهُمْ وَلَا تَتَّخِذُوا مِنْهُمْ وَلِيًّا وَلَا نَصِيرًا ﴿نساء/۸۹﴾

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنِينَ أَتُرِيدُونَ أَنْ تَجْعَلُوا لِلَّهِ عَلَيْكُمْ سُلْطَانًا مُبِينًا ﴿نساء/۱۴۴﴾

لَا يَتَّخِذِ الْمُؤْمِنُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنِينَ وَمَنْ يَفْعَلْ ذَلِكَ فَلَيْسَ مِنَ اللَّهِ فِي شَيْءٍ إِلَّا أَنْ تَتَّقُوا مِنْهُمْ تُقَاةً وَيُحَذِّرُكُمُ اللَّهُ نَفْسَهُ وَإِلَى اللَّهِ الْمَصِيرُ ﴿آل عمران/۲۸﴾

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَالَّذِينَ آوَوْا وَنَصَرُوا أُولَئِكَ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ وَالَّذِينَ آمَنُوا وَلَمْ يُهَاجِرُوا مَا لَكُمْ مِنْ وَلَايَتِهِمْ مِنْ شَيْءٍ حَتَّى يُهَاجِرُوا وَإِنِ اسْتَنْصَرُوكُمْ فِي الدِّينِ فَعَلَيْكُمُ النَّصْرُ إِلَّا عَلَى قَوْمٍ بَيْنَكُمْ وَبَيْنَهُمْ مِيثَاقٌ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ ﴿انفال/۷۲﴾

وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَيُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَيُطِيعُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ أُولَئِكَ سَيَرْحَمُهُمُ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ عَزِيزٌ حَكِيمٌ ﴿توبة/۷۱﴾

و اما رمز اینکه چرا در جایی به آن شدت با اتخاذ ولی مقابله فرموده و در جایی اتخاذ ولی را به رسمیت شناخته، در همان یک وصف «من دون الله» است که نزد ما واضح است که هرچه هست ولایت الله است و سایر ولایات باید در آن مسیر باشد و مورد دستور خدای متعال و لا غیر.
و اما آنان که شیطان و اولیاء آن خبیث را به عنوان ولی اتخاذ کرده‌اند، ولو اسمی هم از آن نیاورند، اما همان مسیر را به تبعیت از این اشقیاء می‌پیمایند، پس بدانند که این راه جز گمراهی نیست.
saeed_s58 حاضر نيست  
قديمي Monday 2 October 2017   #3165
saeed_s58
عضو ثابت

نشان saeed_s58

باسمه تعالی
پس تا اینجا معلوم شد که اشخاصی که به شیعه اتهام شرک می‌زنند، خود تا خرخره در شرک غوطه‌ورند و هیچ از توحید نمی‌دانند و نمی‌فهمند، چراکه خود را از دریای معارف توحیدی آن ذوات مقدسی که خدای متعال، بندگانش را به ایشان ارجاع داده تا به سوی او سوق دهند و آداب بندگی را تعلیمشان نمایند، خود را محروم کرده‌اند.
و معلوم شد که آن به آن در حال ارتکاب اعمال شرک‌آمیز و حرکت در مسیر ولایت طاغوت هستند و چون معارف را اشتباه فهمیده‌اند و طواغیت و شیاطین - لعنهم الله - برای ایشان همه چیز را به اشتباه معرفی کرده و به قول معروف چیز دیگری را به جای توحید رنگ کرده و به آنها قالب کرده‌اند، در تمامی اعمالشان، با ایحاء شیاطین جلو می‌روند و به همین دلیل هم تمامی اعمال خود را مشرکانه انجام می‌دهند و در نهایت نیز مشرک از دنیا می‌روند.
و اما شیعه، به واسطه پیروی از تعالیم انبیاء و اولیاء الهی، در دام شرک نخواهند افتاد.

آخرين ويرايش saeed_s58 ، Monday 2 October 2017 در 06:00AM.
saeed_s58 حاضر نيست  
گفتگوي بسته شده

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 2 (0 عضو 2 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:54AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه