بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Thursday 10 September 2015   #226
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 19,246
ج: أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك ان عليا مولى المؤمنين وإن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس.

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
دوست گرامی، در بحث علمی زیبنده نیست که صدها مطلب بگوییم و از جواب یک کلمه‌ای مورد سؤال طفره برویم! بعد از این همه توضیح که مشتمل بر مطالب درست وغلط بود، خلاصه جواب بدهید در یک کلمه:

سؤال شما این بود که چون آیه میگوید: (اگر نکنی پس ابلاغ رسالت نکردی) پس حتما چیزی است که قبلا نگفته بودند و گرنه معنا ندارد چیزی که قبلا گفتند به ایشان بگویند اگر ابلاغ نکنی رسالت خود را انجام نداده‌ای! خوب! حال ما منتظر هستیم شما با مدرک و سند، همین سؤال خودتان را جواب دهید که چه چیزی بود که بعد از ۲۳ سال هنوز حضرت نگفته بودند و اکنون دو ماه مانده به رحلت حضرت، چنین خطاب تهدیدآمیز میآید که اگر ابلاغ نکنی پس اصلا ابلاغ رسالت نکرده‌ای؟

شما فعلا همین یک کلمه را جواب دهید تا دیدگاه شما نسبت به جواب سؤال خودتان از این آیه، بر ما واضح شود، سپس تک‌تک توضیحات شما راجع به ما انزل و نیز قبل و بعد آیات را بررسی خواهیم کرد.

سؤال: چه امری بود که بعد از ۲۳ سال هنوز نگفته بودند و آیه میگوید: اگر آن را ابلاغ نکنی رسالت خود را انجام نداده‌ای؟ طبق نظر خودتان که باید آن ما انزل یک آیه قرآن باشد اکنون با مدرک آن آیه را ذکر بفرمایید:

جواب: آیه ...

.
پست 194
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 10 September 2015   #227
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك ان عليا مولى المؤمنين وإن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس.

نقل قول:
دوست گرامی، اگر آشنایی داشته باشید یکی از براهین منطقی و ریاضی، برهان خلف است، طبق این برهان، بنده عرض کردم: ما تسلیم شدیم! دست‌ها را بالا بردیم! و عرض میکنیم: قبول که این آیه اصلا ربطی به قضیه غدیر ندارد، بالاتر از سیاهی که رنگی نیست! خوب! حالا با فرض مربوط نبودن این آیه به غدیر، شما باید یک محمل منطقی برای این آیه نشان دهید، چون همانطور که سؤال کردم و از جواب طفره رقتید خلاصه این آیه، در قرآن موجود است، و در سوره مائده است، و در زمان نزول سوره مائده هیچ اختلافی نیست، خوب! اکنون شما عین سؤال خودتان را پاسخ دهید، یعنی با ذکر سند معتبر بگویید که کدام امر الهی بود که نازل شده بود و هنوز حضرت ابلاغ نکرده بودند و آیه میگوید اگر ابلاغ نکنی رسالت او را انجام نداده ای! این سوره حدود دو سه ماه مانده به رحلت حضرت نازل شده، ۲۳ سال تا حالا پس حضرت چه میکردند؟ کدام یک از اصلی‌ترین احکام و معارف دین تا کنون گفته نشده بود که دو ماه به آخر عمر حضرت چنین خطاب تهدیدآمیز نازل میشود؟ و قهرا چنین امر مهمی بازتاب خاص خود در بین مسلمین داشته که فلان امر مهم بود که خدا پیامبرش را تهدید کرد که اگر ابلاغ نکنی رسالت خود را انجام نداده‌ای! و سپس در همین زمان در همین سوره آیه اکمال دین و مأیوس شدن کفار از اضمحلال دین اسلام سخن یه میان آمده! کدام است این امر مهم که تا ۲۳ سال هنوز گفته نشده بود؟

شما همین سؤال خودتان را طبق مبنای خودتان پاسخ دهید: کدام مطلب بود که هنوز نگفته بودند و به دستور این آیه گفتند؟ (با ذکر سند، نه با احتمال و برهم‌بافی که در دست و پازدن علمای سنی میبینیم)

این سؤال اول است که سابق گفتم دو سؤال دارم تا بر هر منصف واضح شود که این آیه مربوط به چیست؟

.
پست173
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Thursday 10 September 2015   #228
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
دوست گرامی، لطفا از یک بحث منطقی فرار نکنید، ربط آنچه نقل کردم به بحث ما از خورشید واضح‌تر است! میگویید چگونه شد که این میتینگ اصل شد؟ جواب دادم که اگر میتینگ نبود تک‌تک تصریحات حضرت را هر کدام یک گیری به او میدادند و خلاص! و راحت! کجا مثل ذهبی که یک عمر در دروغ و راست احادیث کار کرده به این زودی‌ها حاضر است بگوید من جزم و یقین پیدا کردم که قضیه غدیر واقع شده است؟!

و جالبتر اینکه وقتی او یقین پیدا کرده به دنبال او شاگردش مورخ و مفسر سلفی معروف ابن کثیر هم حرف او را نقل کرده و تایید نموده! آیا میدانید این دو نفر تایید کنند که غدیر متواتر است یعنی چه؟ یعنی یک مشت محکم دو شاگرد به دهان استاد! هر دو شاگرد ابن تیمیه هستند، ابن تیمیه در حدیث غدیر تردید میکند! اما این دو شاگرد وقتی به یقین رسیدند دیگر به دهان استاد کوبیدند! این است اثر واضح این میتینگ! باز هم میخواهید اثر این میتینگ و ضرورت تحقق اجتماعی آن را بگویم؟ همین امروزه در عصر حاضر، یک شاگرد تمام عیار سلفی ابن تیمیه یعنی جناب البانی که سرسپرده اوست وقتی به حدیث غدیر میرسد شمشیری بر فرق این استاد میزند که صدایش در طول تاریخ خواهد ماند! به کتاب سلسلة الاحادیث الصحیحة او مراجعه کنید و ببینید، پس از اینکه میگوید هر کس بر طرق حدیث غدیر مطلع شود میفهمد که از تواتر بسیار بالایی برخوردار است، به شیخ الاسلام سلفیها ابن تیمیه حمله میکند که شما چگونه حاضر شدی در این حدیث متواتر خدشه کنی؟!! اینها و صدها امر دیگر از اثرات غیر قابل انکار این میتینگ عظیم است.

اگر این میتینگ نبود آیا چگونه ممکن بود پس از حدود سی سال از واقعه غدیر که نسل سوم آمده بودند امیرالمؤمنین در رحبة کوفه انشاد کنند که هر کس از لبان پیامبر خدا شنیده (من کنت مولاه) را بلند شود و شهادت دهد، اگر این امر الهی در روز غدیر نبود چگونه ممکن بود در یک مجلس پس از سی سال که صدها صحابی وفات کرده بودند هنوز سی نفر از صحابه بلند شوند و شهادت بدهند؟! و جالب اینکه این حدیث رحبة یکی از معتبرترین روایات غدیر نزد اهل سنت است، چون نظیر غدیر را در رحبة خود امیرالمؤمنین به صورت شبه میتینگ برگزار کردند، یعنی یک کار اجتماعی نسبتا بزرگ بود، لذا در تنها یک کتاب مهم مسند احمد بن حنبل که امام اهل سنت است چندین بار این استشهاد حضرت در رحبة کوفه آمده است، آیا چقدر جالب است که در همین مسند ابن حنبل علاوه بر اینکه نقل میکند سی نفر از صحابه بلند شدند و شهادت دادند نقل میکند که ۱۲ نفر از این صحابه از بدریون بودند، یعنی بزرگانی با سن و سالی که حدود هشت سال قبل از غدیر در غزوه بدر حاضر بودند! دوست گرامی! اینها اثرات غیر قابل انکار این میتینگ الهی است:

مسند أحمد ط الرسالة (32/ 56)
جمع علي رضي الله عنه الناس في الرحبة، ثم قال لهم: ... فقام ثلاثون من الناس، وقال أبو نعيم: فقام ناس كثير فشهدوا حين أخذه بيده، فقال للناس:...

مسند أحمد ط الرسالة (2/ 269)
فقام اثنا عشر بدريا، كأني أنظر إلى أحدهم ....

من نمیدانم شما شیعه هستید یا سنی یا ثالث؟ اما برای من جالب است که میگویید: مگر کسی منکر غدیر شده؟ گویا نمیدانید در طول تاریخ چه تلاشها کردند تا تمام آثار این میتینگ را محو کنند و نتوانستند! و امروز شما میگویید مگر کسی منکر غدیر است؟ یکی همین ابن تیمیه بود که عرض کردم تشکیک میکند ولی دو شاگرد خودش نمیتوانند آن را انکار کنند! چون میدانند انکار آن در خوشبینانه‌ترین حالت، علامت بی سوادی است! یا چیزهای دیگر که در عصر ما هم البانی با حمله به ابن تیمیه همینها را گفت!

دوست گرامی، شما که جواب من را ندادید که آیا بین اعلام و اعلان فرق هست یا خیر، تا یک بحث گفت و گو باشد، و مرتب حرف خود را تکرار میکنید، خوب مانعی ندارد، من همراه شما میشوم و فرض میگیریم که این آیه تبلیغ اصلا مربوط به غدیر خم نیست، خلاصه این آیه در قرآن هست یا خیر؟ بنده دو سؤال ساده دارم که اکنون نوبت شماست پاسخ دهید، فعلا سؤال اول را میپرسم:

۱- آیا این آیه در چه سوره‌ای از قرآن است؟ و این سوره در چه دوره‌ای از حیات مبارک رسول الله نازل شده است؟ (با فرض اینکه توافق کردیم اصلا ربطی به غدیر نداشته باشد)

.
پست 166http://www.iranclubs.org/forums/show...149838&page=12
قديمي Thursday 10 September 2015   #229
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است
دوست گرامی، اگر آشنایی داشته باشید یکی از براهین منطقی و ریاضی، برهان خلف است، طبق این برهان، بنده عرض کردم: ما تسلیم شدیم! دست‌ها را بالا بردیم! و عرض میکنیم: قبول که این آیه اصلا ربطی به قضیه غدیر ندارد، بالاتر از سیاهی که رنگی نیست! خوب! حالا با فرض مربوط نبودن این آیه به غدیر، شما باید یک محمل منطقی برای این آیه نشان دهید، چون همانطور که سؤال کردم و از جواب طفره رقتید خلاصه این آیه، در قرآن موجود است، و در سوره مائده است، و در زمان نزول سوره مائده هیچ اختلافی نیست، خوب! اکنون شما عین سؤال خودتان را پاسخ دهید، یعنی با ذکر سند معتبر بگویید که کدام امر الهی بود که نازل شده بود و هنوز حضرت ابلاغ نکرده بودند و آیه میگوید اگر ابلاغ نکنی رسالت او را انجام نداده ای! این سوره حدود دو سه ماه مانده به رحلت حضرت نازل شده، ۲۳ سال تا حالا پس حضرت چه میکردند؟ کدام یک از اصلی‌ترین احکام و معارف دین تا کنون گفته نشده بود که دو ماه به آخر عمر حضرت چنین خطاب تهدیدآمیز نازل میشود؟ و قهرا چنین امر مهمی بازتاب خاص خود در بین مسلمین داشته که فلان امر مهم بود که خدا پیامبرش را تهدید کرد که اگر ابلاغ نکنی رسالت خود را انجام نداده‌ای! و سپس در همین زمان در همین سوره آیه اکمال دین و مأیوس شدن کفار از اضمحلال دین اسلام سخن یه میان آمده! کدام است این امر مهم که تا ۲۳ سال هنوز گفته نشده بود؟

شما همین سؤال خودتان را طبق مبنای خودتان پاسخ دهید: کدام مطلب بود که هنوز نگفته بودند و به دستور این آیه گفتند؟ (با ذکر سند، نه با احتمال و برهم‌بافی که در دست و پازدن علمای سنی میبینیم)

این سؤال اول است که سابق گفتم دو سؤال دارم تا بر هر منصف واضح شود که این آیه مربوط به چیست؟

.

نقل قول:
دوست گرامی، از شما خواهش میکنم جواب این پست من را بدهید.
.
پست 180
قديمي Thursday 10 September 2015   #230
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
دوست گرامی، ببینید در آیه شریفه کلماتی است که سؤال شما ناظر به بعضی از آنها است و جوابی که به تفصیل دادید مربوط به بخش دیگر است، برای واضح شدن مقصود، کلمات را رنگی میکنم تا معلوم شود(کلمات مورد سؤال شما به رنگ قرمز، و کلمات مورد جوابی که دادید که ربطی به سؤال ندارد به رنگ آبی):

ياأيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك و إن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس إن الله لا يهدي القوم الكافرين (67)

ترجمه معزي (ص: 736)
اى پيمبر ابلاغ كن آنچه را فرود آمد بر تو از پروردگارت و اگر نكنى نرسانده باشى پيام او را و خدا نگه مى داردت از مردم همانا خدا هدايت نكند گروه كافران را (67)

دوست گرامی، به سؤال خودتان که بارها تکرار کردید مراجعه کنید، تماما مربوط به کلمه (إن لم تفعل) بود، میگفتید آیه میگوید: اگر نکنی، و این (اگر نکنی) تنها در صورتی معنا دارد که قبلا نگفته باشند، و گرنه اگر قبلا گفته باشند چه معنائی خواهد داشت که بگویند اگر نگویی و اگر ابلاغ نکنی؟! و ما جواب همین سؤال خودتان را میخواهیم که طبق مبنای خودتان جواب دهید، آیا چیز زیادی درخواست کردیم؟! خلاصه این آیه که در قرآن هست، و باید معنا کنید، و دوست گرامی اگر صد مطلب دیگر بگویید و جواب این سؤال واضح خودتان را طبق مبنای خودتان ندهید بنده مجبورم دوباره تکرار کنم.

اما جوابهایی که تا کنون دادید تماما زوم کردید بر روی کلمه (ما انزل الیک) که هیچ ربطی به جواب سؤال خود شما ندارد، البته بحثهای خاص خود دارد و اگر توفیق بود کلمه به کلمه بررسی میکنیم، ولی اول شما باید ثابت کنید که طبق مبنای شما، این آیه قرآن یک معنای معقول که جواب سؤال شما را میدهد دارد تا بعد به (ما انزل) برسیم.

سؤال: با تاکید بر کلمه (إن لم تفعل) (اگر نکنی) که معلوم میشود کاری بوده که قبلا انجام نشده بوده، چه امر مهمی بوده که پس از ۲۳ سال هنوز حضرت ابلاغ نکرده بودند و با این آیه با لحن تهدیدگونه میگوید اگر نکنی اصلا رسالت خدا را ابلاغ نکرده‌ای؟ و طبق توضیح خود شما این امر بایدخودش یک آیه قران باشد، و آیات قران همه در دسترس است، پس این کدام آیه است؟

.
پست 196
http://www.iranclubs.org/forums/show...149838&page=14
قديمي Thursday 10 September 2015   #231
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
سؤال: با تاکید بر کلمه (إن لم تفعل) (اگر نکنی) که معلوم میشود کاری بوده که قبلا انجام نشده بوده، چه امر مهمی بوده که پس از ۲۳ سال هنوز حضرت ابلاغ نکرده بودند و با این آیه با لحن تهدیدگونه میگوید اگر نکنی اصلا رسالت خدا را ابلاغ نکرده‌ای؟ و طبق توضیح خود شما این امر بایدخودش یک آیه قران باشد، و آیات قران همه در دسترس است، پس این کدام آیه است؟

.

نقل قول:
دوست گرامی، خواهش من این است که جواب این سؤال را کوتاه بدهید تا همه بفهمیم خلاصه چه شد؟ (آن هم با سند، و گرنه حدسیات فایده ندارد در این امر مهم و تهدید عظیم که معادل کل رسالت قرار گرفته، و بخصوص که اصل حرف شما مبنی بر این است که ترتیب آیات طبق ترنیب نزول باشد و هر آگاه به علوم قرآنی میداند که صحیح نیست، یعنی فرق است بین اینکه ترتیب آیات، امر توقیفی باشد که مشهور میگویند، و بین اینکه ترتیب آیات همان ترتیب نزول آنها باشد که احدی نگفته است.)

.
پست198
قديمي Thursday 10 September 2015   #232
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
دوست گرامی، کجا بحث این شد؟! مثل خورشید برای هر منصفی واضح خواهد شد که مقصود این آیه شریفه، تنها و تنها یک کاندید بیشتر ندارد، و این از اتمام حجت الهی بر امثال شماست، بعد از ۱۵ قرن، هر چه تلاش کنید و فرار کنید از پاسخ، هیچ کاندید ضعیف دیگری ندارید که بگویید این مطلب به جای غدیر، مقصود آیه بوده است!

برهان خلف فراموش کردید؟ برهان خلف یعنی نتیجه بحث این شد؟! به‌به!!

خواهش میکنم طبق مبنای خودتان جواب سؤال خودتان را بدهید و اول معنای آیه قرآن مسلمین را حل کنید سپس به نزاع شیعه و سنی برسید!

.
پست203
قديمي Thursday 10 September 2015   #233
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
اجماع همه است که سوره شریفه مائده در واپسین روزهای حیات طیبة رسول الله نازل شده، آیه به طور واضح میفهماند ترس و خوفی از مردم در کار بوده، چاره‌ای ندارید پاسخ دهید کدام امر است که پس از فتح مکه و اوج قدرت مسلمین و در هنگامه الیوم یئس الذین کفروا من دینکم، هنوز پیامبر خدا خوف دارند و میترسند و خدا میفرماید ما شما را از مردم حفظ میکنیم؟! علاوه آنقدر این امر مهم است که معادل کل رسالت شما و خون دلهای ۲۳ سال زحمت و تلاش است!

دوست گرامی این واضحات را جواب دهید!

.
پست 204
قديمي Thursday 10 September 2015   #234
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
دوست گرامی، آیا زیبنده شماست که ادعای منطق و انصاف دارید که وقتی ما قبول کردیم که فرض بگیریم این آیه هیچ ربطی به امامت ندارد و سپس از شما بخواهیم لا اقل آیه را برای ما معنا کنید و جواب سؤال خودتان را بدهید که چه امری بود که هنوز نگفته بودند و آیه میگوید اگر نگویی ابلاغ رسالت نکرده‌ای، شما یک کلمه جواب ندهید و مرتب مخاطب خودتان را سرگردان کنید؟! آیا سزاوار است؟!

.
پست207
قديمي Thursday 10 September 2015   #235
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
دوست گرامی، جواب ما را ندادید؟ مانعی ندارد، عجله نیست، با ده‌ها نفر از علمای اهل سنت مشورت و استعلام کنید و هر وقت به جواب یک کلمه‌ای رسیدید اینجا درج کنید، مقصود ما این است که ببینیم آیا در این آیه شریفه با این لحن عجیب فما بلغت رسالته، آیا در بین مسلمین از روز اول تا کنون هیچ کاندید دیگری غیر از غدیر بوده است یا خیر؟

جواب: از صدر اول تا کنون، کاندید مقصود از این آیه، دو مطلب بوده است:

۱- شیعه میگویند: غدیر

۲- اهل سنت میگویند: ...

اما جوابی که بنده دادم و فرقی که گذاشتم، خوشبختانه امروزه از واضحات امور حقوقی است، هر چه علم حقوق پیشرفت میکند، شئونات حقوقی هر یک از امور اجتماعی روشن‌تر میشود، همه مردم از رسانه‌ها میشنوند که مثلا رئیس جمهور فلان مصوبه مجلس را ابلاغ کرد، و یا میشنوند که مجلس از رئیس جمهور شاکی شد که چرا ابلاغ نکرده است، اگر رئیس جمهور جواب دهد که بابا! من خودم لایحه آن را دادم! من خودم قبل و بعد از تصویب مجلس با ده‌ها خبرنگار مصاحبه کردم و گفتم که مجلس چنین قانونی را تصویب کرده، چرا از من شکایت میکنید؟! چه جوابی میدهند؟ میگویند: آقای رئیس جمهور! مصاحبه و اعلام چیزی است و ابلاغ حکم قانونی چیزی دیگر! نظم مملکت و پیاده شدن این قانون در بدنه اجتماع، مرهون ابلاغ شماست! نه مصاحبه کردن و با خبرنگاران گفتن!!

دوست گرامی به این لینک مراجعه کنید:
http://hvms.ir/detailnews.asp?id=3605

ببینید چگونه امروزه واضح است که ابلاغ یک قانون، مقوله متفاوتی از مصاحبه کردن و با این و آن گفتن است، این ابلاغ است که ضمانت اجرای قانون در پیکره جامعه دارد، در این لینک پس از اینکه ابلاغ اصطلاحی را ۵ قسم میکند در توضیح ابلاغ مصوبات میگوید:

خوب دقت کنید به کلمه (مصوب)، این یعنی تقنین صورت گرفته و قانونگذار یعنی مشرّع و مقنّن، کار خود را انجام داده و باید رئیس جمهمور قانون مصوب قانونگذار (با ذال) را به قانونگزار (با زای) ابلاغ کند:

ببینید در اینجا میگوید: در صورت استنکاف رئیس جمهور از امضاء یا ابلاغ! پس هم امضای او لازم است و هم ابلاغ او، و حتی اگر امضاء کرده باشد ولی ابلاغ نکرده باشد کافی نیست! هر چند ده‌ها مصاحبه کرده باشد! اینها ربطی به ابلاغ ندارد.

در بخش بعدی میگوید ابلاغ رئیس جمهور هم دو نوع است، اجباری و اختیاری، یعنی در بعض موارد رئیس جمهور حق ندارد ابلاغ نکند!:

در بخش بعدی منظور از ابلاغ را توضیح میدهد:

در فقره‌ای توضیح میدهد فرق بین اعلان و ابلاغ را! و اگر دقت کنید منظور او از اعلان همان اعلام است که بنده قبل از اینکه این متن را ببینم خدمت شما عرض کردم، یعنی او میگوید: فرق بین اعلان و ابلاغ، و بنده عرض کردم فرق بین اعلام و بین اعلان که همان ابلاغ است، و تفاوت کلمه مهم نیست، مهم مقصود اوست که فرق بگذارد بین دو کار اجتماعی که با هم فرق میکنند:

با این توضیحات، دوست گرامی، نمیتوان گفت که چون حضرت قبلا گفته بودند که جانشین من کیست، به همین بسنده کنند، بلکه خدای حکیم علی الاطلاق، دستور اکید به ابلاغ میدهد، و میفرماید: اگر ابلاغ نکنی اصلا رسالت الهی را انجام نداده‌ای! و این در پایان ۲۳ سال تلاش و زحمت و مجاهده و خون دل است!

و اللّه الهادي

.
پست208
قديمي Thursday 10 September 2015   #236
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
دوست گرامی، گفته‌اند نعم الجواب الکلام بعد الکلام!! بهترین جواب، سخنی بعد از سخن قبلی است!! معلوم میشود فقط میخواهید جواب دهید بدون اینکه به نوشته من نگاه کنید! چندین بار تکرار کردم اجماع مفسرین است که سوره مبارکه مائدة در اواخر حیات طیبة رسول الله نازل شده، بلکه ابن حنبل با سند صحیح ار عایشه نقل میکند که آخرین سوره‌ای است که نازل شده:

مسند أحمد ط الرسالة (42/ 353)
25547 - حدثنا عبد الرحمن بن مهدي، قال: حدثنا معاوية، عن أبي الزاهرية، عن جبير بن نفير، قال دخلت على عائشة فقالت: هل تقرأ سورة المائدة؟ قال قلت: نعم. قالت: " فإنها آخر سورة نزلت فما وجدتم فيها من حلال فاستحلوه، وما وجدتم فيها من حرام فحرموه "
وسألتها عن " خلق رسول الله صلى الله عليه وسلم "؟ فقالت: " القرآن " (2)

بعد از این همه تکرار، باز آیه ۵۵ سوره مائده را و یا آیه اولی الامر سوره نساء را که هر دو مدنی است و اواخر کار بوده، بلکه میگویند آیه اولی الامر نزدیکی فتح مکه بوده که خالد که دیر اسلام آورد در سریة حضور داشته، را به عنوان یک نحو شانتاژ استفاده میکنید، آیا سزاوار است؟!

ولی دوست گرامی، بنده بارها گفته‌ام که اگر یک مسلمان که به قرآن اعتقاد دارد یک در میلیونم احتمال بدهد که آیه فما بلغت رسالته مربوط به غدیر است پوست از کله خودش میکند!

آیا این تهدید شدید در این آیه در واقع تهدید پیامبر خدا است یا تهدید امت او؟:

.
نقل قول:
دوست گرامی، از چیزهایی که هم اعتقاد خودم است و هم بارها و بارها به افراد گفته و در سایتها نوشته‌ام اینکه در آیه تبلیغ رسالت در سوره مائدة به ظاهر خداوند متعال پیامبرش را تهدید بزرگی کرده است اما در حقیقت امت اسلامی را تهدید کرده! ای مسلمین! وقتی به پیامبرم چنین بگویم شما حساب کار خود را بکنید: و إن لم تفعل فما بلغت رسالته! اگر نکنی هر آینه پیام خدای را نرسانده‌ای:

يا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ وَ إِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ وَ اللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ إِنَّ اللَّهَ لا يَهْدِي الْقَوْمَ الْكافِرينَ المائدة : 67

اى پيامبر، آنچه از جانب پروردگارت به سوى تو نازل شده، ابلاغ كن و اگر نكنى پيامش را نرسانده‏اى. و خدا تو را از [گزندِ] مردم نگاه مى‏دارد. آرى، خدا گروه كافران را هدايت نمى‏كند. (67)

کدام منصف است که این خطاب را تهدید نبیند؟ اگر نکنی تمام برنامه رسالت تو پوچ میشود! آیا چه مطلبی است که این تهدید را اقتضاء میکند؟ اگر کسی معتقد به دستگاه وحی و قران و اسلام است آیا ممکن است از کنار این تحدید خدا پیامبرش را به این سادگی بگذرد و نفهمد که این در واقع تهدید امت اسلامی است؟! ضمیمه کنید: الیوم یئس الذین کفروا من دینکم فلا تخشوهم واخشونِ.

اکنون ببینید که مورخین بالاتفاق گفتند در سال ۳۹۸ در بغداد بین شیعه و سنی درگیری شدید شد چون قاضی سنی مثل عثمان خلیفه سوم که باقی مصاحف را از بین برد دستور داد مصحف ابن مسعود را آتش زدند! و در کنار این مطلب در سایتهای معتبر اهل سنت امروزه ببینید که خودشان از ابن مسعود نقل میکنند که میگوید: ما در عهد پیامبر در این آیه تبلیغ که چنین تهدید عظیمی میکند صریحا نام عليّ را قرائت میکردیم!

آیا نام عليّ کنار این تهدید، کاشف از این نیست که امر ولایت عليّ از تمام امور اسلام مهمتر است؟

هر کس اهل تحقیق است مراجعه کند به فتاوای حنفیه که فقط و فقط مدرک آن مصحف ابن مسعود است و خودشان اقرار میکنند.

.

نقل قول:
دوست گرامی، اولا: آنطور که شما آیه را معنا میکنید تحصیل حاصل میشود: (خداوند میفرماید ان چه به تو نازل میشود به مردم برسان اگر این کار نکنی رسالت خودت انجام ندادی) یعنی اگر رسالت خود را انجام ندهی رسالت خود را انجام نداده‌ای!! آیا این مطلب گفتن دارد که اگر آنچه بر تو نازل میشود نرسانی رسالتت را نرساندی؟ مگر رسالت غیر از همین ما انزل است؟

ثانیا: خوب توجه کنید که اگر مقصود آیه این بود که شما میگویید باید این آیه اوائل بعثت نازل شود و تذکر دهد که آنچه نازل میشود برسان و گرنه رسالت را انجام نمیدهی، و حال آنکه سوره مبارکه مائدة در واپسین روزهای عمر مبارک حضرت نازل شده به اتفاق جمیع مسلمین، و آیا خدای حکیم در مثلا دو ماه آخر پایان عمر حضرت چنین تهدید و نهیبی به حضرت میزند که آنچه نازل شده برسان و گرنه رسالتت را انجام ندادی؟! آیا این معقول است؟ حضرت بالاترین سختیها را در ابلاغ رسالت در این ۲۳ سال انجام دادند، حالا در پایان کار بعد از این همه زحمت، بگویند برسان که اگر نرسانی رسالتت انجام نشده؟! لذا شما هم دوست گرامی طبق معنا کردن خودتان، بدون اینکه متوجه باشید مجبور شدید کلمه ۲۳ سال را اضافه کنید تا این معنای شما جور دربیاید! و حال آنکه تنها در صورتی جور در میآید که نزول سوره مائده مربوط به چند ماه آخر نباشد!!

ثالثا: همه خطرات و جنگها و توطئه‌ها گذشته و اکنون پس از فتح مکه و نزول انا فتحنا لک فتحا مبینا خدا میفرماید: برسان و نترس که خدا تو را از شر مردم حفظ میکند، چه چیزی است که هم ارزشش برابر کل رسالت و هم مربوط به آخرین روزهای عمر حضرت است و خطر هم در آن هست؟!

پست 212http://www.iranclubs.org/forums/show...149838&page=15
قديمي Thursday 10 September 2015   #237
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
احسنت! دیدید که مشت خود را باز کردید! خوب از اول تا حالا ما هم همین را میگوییم! دقیقا به کلمه خودتان (یا باید حل شود) نگاه کنید، شما معتقدید که تناقض است و چون تناقض مردود است پس باید حل شود، اگر یک ذره احترام برای خودتان قائل هستید خوب پس حل کنید!

و چون دیدم ایراد نوشتاری از دیگران میگیرید عرض میکنم که کامنت به منزله پاورقی است که ذیل پست ارسالی وبلاگ میآید و در فروم تماما پست است و کامنت معنا ندارد.

.
پست 213
http://www.iranclubs.org/forums/show...149838&page=15

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Thursday 10 September 2015 در 10:51PM.
قديمي Thursday 10 September 2015   #238
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

جناب فرید و.......
این دانشمند وهابی که با ....شروع کرد عرض کردم مشگل ایشان علمی نیست و...............
اقای حسین جواب ایشان را فرمودند
یعد سوال کردند که به فرض اینکه ایه شریفه برای غدیر نیست شما با دلیل وبرهان بفرمائید برای چست ؟شیعه می گویئ غدیر وان لم تفعل فما یلغت رسالته
شما می گوئید برای چیست ؟
اقای حسین در 12 پست این سوال رابه شکهای مختلف مطرح فرمودند
دریغ از جواب
در پستهای
پست 166http://www.iranclubs.org/forums/show...149838&page=12
پست173
پست 180
پست 194
پست 196
پست198
پست203
پست 204
پست207
پست208
پست 212http://www.iranclubs.org/forums/show...149838&page=15
پست 213
فاعتبروا یا اولی الابصار
شاید تعدادپستها بیش از 12تا باشه اینکه بنده حوصله کردم

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Friday 11 September 2015 در 04:41AM.
قديمي Friday 11 September 2015   #239
abaali
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Aug 2015
پاسخ‌ها: 413

شلوغ كردن نميخواد عزيزم

اولا تناقض بنده را حل كنيد

تناقض : اگر پيامبرص اینگونه تا قبل از نزول این آیه ی تبلیغ موضوع جانشيني را اعلام كرده بودند ديگرچرا خداوند متعال با تاكيد باز به پيامبرش ميفرمايد كه اگر ابلاغ نكني رسالتت را تمام نكردي وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؟؟؟؟؟؟؟مگر بارها اعلام نكرده بودند ؟؟

تنها دليل و جواب شما : گفتيد : ميتينگ بود /// كه در غدير خم ميتينگ بوده و اصل هم همين ميتينگ است ولي در قبل از آن ميتينگ نبوده ؟؟؟؟
و نيز گفتيد اعلام كردن و اعلان و معرفي و بيان كردن و .... فرق داره اينجا اعلام بوده و آنجا اعلام.....
جواب ما : هنوز اصل بودن ميتينگ را ثابت نكرديد كه چطور ميتينگ شده اصل
دوما
و
و در جواب اعلام و اعلان گفته شد :خيلي ساده وقتی معتقدید آیه 55 مایده و آیه اولی الامر و.... كه قبل از اين آيه نازل شده اند درمورد جانشيني بوده و در قرآن هست قاعدتا خود آیات قرآن شامل اعلام و اعلان و معرفی و بیان و تبلیغ و..... میشه و دیگر نمیشه گفت که آنجا اعلان!!!!!! بود و اینجا اعلام؟!!!!!!! چون ( که قطعا سالها پیش باید پيامبر آن آيات را اولی الامر را اعلان و اعلام کرده باشد)

دوما نگفتي اين آيه اي كه گذاشتي در چه قرآني هست ؟
أيها الرسول بلغ ما أنزل إليك من ربك ان عليا مولى المؤمنين وإن لم تفعل فما بلغت رسالته والله يعصمك من الناس.
abaali حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 11 September 2015   #240
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 223و224در مصحف ابن مسعود به نقل سیوطی والوسی وشوکانی و...............
http://www.iranclubs.org/forums/show...149838&page=15
قم عنی
جواب شما را اقای حسین داد اگر دنبال جوابی
http://www.iranclubs.org/forums/show...149838&page=10
http://www.iranclubs.org/forums/show...149838&page=11
http://www.iranclubs.org/forums/show...149838&page=12
http://www.iranclubs.org/forums/show...149838&page=13
امشی بنی

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Friday 11 September 2015 در 02:07PM.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 05:40AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه