بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ
 
ابزار گفتگو
قديمي Monday 4 August 2014   #1
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
Smile پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)

صفحه نخست » سياست
کد خبر: ۷۶۳۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۰:۴۵
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
ذخیره

اختصاصی/ دبیر کل اتحادیه صوفی‌های مصر:
"عبدالناصر حلمی" دبیرکل اتحادیه جریان‌های صوفی مصر ضمن اعلام اینکه ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام) پیش بینی شده است افزود: حرکت داعش جنگی بر ضد اسلام می باشد که به دنبال تخریب چهره اسلام برای نسلهای آینده است.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، "عبدالناصر حلمی" دبیرکل اتحادیه جریان‌های صوفی مصر در سخنانی گفت: کتابهای اسلامی قدیمی حدیثی منسوب به امام علی (علیه السلام) دارند که در آن ظهور داعش ، نشانه‌ها و طرفداران آن ذکر شده است.

حلمی در بیانیه ای حرکت داعش را جنگی بر ضد اسلام معرفی کرد که به دنبال تخریب چهره اسلام برای نسلهای آینده است و در ادامه آن را ساخته دست صهیونیسم اعلام کرد و گفت که اسلام از اقدامات داعش مبراست.

دبیرکل اتحادیه جریان‌های صوفی مصر در ادامه سخن منسوب به امیرالمومنین (علیه السلام) در مورد داعش را ذکر کرد : «إذا رأیتم الرایات السود فالزموا الأرض ولا تحرکوا أیدیکم ولا أرجلکم ثم یظهر قوم ضعفاء لا یُوبه لهم قلوبهم کزُبَر الحدید هم أصحاب الدولة لا یفون بعهد ولا میثاق یدعون إلى الحق ولیسوا من أهله "أسماؤهم الکنى ونسبتهم القرى” حتى یختلفوا فیما بینهم ثم یؤتی الله الحق من یشاء»

« زمانی که پرچم های سیاه را دیدید از جای خود حرکت نکنید – به این معنا که دعوت آنان باطل است و نباید به کمک آنان بشتابید – سپس قومی ضعیف ظاهر می شوند که قلب هایشان مانند براده های آهن سخت است، آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛ تا اینکه در بین خود اختلاف نظر پیدا می کنند و خداوند خداوند اهل حق – هر کسی که بخواهد- را ظاهر می سازد».


انتهای پیام/ ر.ش

یا علی یا حیدر یا الیا
لعن الله ظالمیک ومنکریک وحاسدیک

__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 8 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 6 August 2014   #2
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
ج: ***پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)***

لهم قلوبهم کزُبَر الحدید هم أصحاب الدولة لا یفون بعهد ولا میثاق یدعون إلى الحق ولیسوا من أهله
قلب هایشان مانند براده های آهن سخت است،آنها صاحب قدرتند وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند،
صفحه نخست » سياست
کد خبر: ۷۶۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۲
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
ذخیره

ریش های بلند، موهای ژولیده و سبیل های کوتاه، آرایششان به حنا ختم می شود، رنگ سیاه در لباس های آن ها نمایان است، در حالت های جنگی اغلب صورتشان با چفیه های عربی پوشیده است، آنها رعب آورند. زنانشان سیاه می پوشند. نقاب و پوشیه به صورت دارند. آنها اکنون به "داعشی" مشهورند.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، نامشان از از اواسط خرداد ماه عالمگیر شد. زمانی که در یک حمله برق آسا سومین شهر بزرگ عراق یعنی موصل را به تصرف خود در آوردند. بدون آنکه خونی ریخته شود. پس از آن متوقف نشدند، و در کمتر از دو هفته توانستند تمام مناطق سنی نشین عراق به جز کردستان عراق را به کنترل خود در آورند. آنها تنها نیستند ائتلافی از مخالفان سنی مذهب دولت عراق هستند از بعثی های نقشبندی گرفته تا ارتش اسلامی عراق و دیگر اسلامگرایان سنی مذهب فعال در این کشور. ائتلاف آن ها بیش از 12 گروه را در بر می گیرد که هر کدام در بخشی از عراق قدرت را در دست دارند. با این حال ابتکار عمل در دست داعش است.

داعش پس از فتح موصل نام خود را تغییر داد اعلام خلافت کرد، و خود را "دولت اسلامی" خواند. خلافتی که از بخشهایی از شمال سوریه آغاز می شود و تا عمق خاک عراق پیش رفته است. مرکز آنها در سوریه شهر رقه است و در عراق شهر موصل. ابوبکر بغدادی "خلیفه" آنها در اولین نماز جمعه ماه رمضان در مسجد موصل سخنرانی کرد و خود را به جهان نشان داد. ابوبکر بغدادی و اعضای گروه بی‌رحم و خشن‌اش در تلاش اند تا تصرفات خود را ادامه دهند و "دولت اسلام" تشکیل دهند. داعش در هر شهری که می رود قوانین خودش را بر پا می کند. قوانینی که بر پایه تفسیر و فقاهت نیست بلکه بر پایه برداشت جاهلانه و سطحی و سلیقه ای از برخی آیات قرآن است. آنها بدونه هیچ تفسیری فرامین محدود کننده را برجسته می کنند و بر مبنای آن خشونت ها صورت گرفته را توجیه می نمایند. داعش اگر خشن ترین گروه چریکی تاریخ نباشد یکی از خشن ترین گروه هاست.

آنها معتقدند با هر وسیله ای باید احکام اسلام را پیاده کنند و دولت اسلام تشکیل دهند. "جهاد" خشونت بار داعش حتی به اعضای این گروه نیز رحم نمی کند. یکی از اولین مواردی که داعش حضور خشونت بار خود را رسانه ای کرد در سوریه رخ داد زمانی که یکی از اعضای این گروه سه نفر از مردم را به جرم اینکه از خواندن نماز خودداری کردند به گلوله بست، در برخی از گزارش ها گفته می شود این سه نفر از اعضای خود گروه بوده اند که بر سر لجبازی از خواندن نماز تمرد کرده اند.

فضای مجازی مملو از ویدئوهای اینچنینی از قتل عام توسط اعضای داعش است. بسیاری از این ویدئوها توسط خود گروه منتشر شده است. برخی دیگر نیز توسط گروه های رقیب در راستای تاکید بر بی رحمی داعشی ها. آنها تصاویر اعدام دهشتناک سربازان عراقی را نیز منتشر کرده اند. هدف آن ها وحشت افکنی است. داعش به عنوان یکی از انشعاب های القاعده شهرت یافته است انشعابی که در صدد است اصل خود را نیز در بر گیرد. این گروه سومین نسل القاعده هستند، پس از بن لادن و زرقاوی. ابوبکر بغدادی خود یکی از اعضای گروه زرقاوی بود که پس از حمله آمریکا به عراق اعلام موجودیت کرد. اما داعش به رهبری بغدادی بسیار خشن تر از دیگر گروه های القاعده است. به گونه ای که اکنون رهبران القاعده داعش را متهم به افراطگرایی می کنند.

داعش برخلاف القاعده معتقد به تفسیر نیست. آن ها فقط به متن توجه دارند، آن هم بخش هایی از متن که جهاد را توجیه کند. این گروه بر خلاف القاعده اجتهاد یک نفر را نمی پذیرد و معتقد است که همگان می توانند براساس متن عمل کنند. به همین دلیل از القاعده عملگراتر است. القاعده کفار را دشمن اصلی خود می دانند و به جنگ با غرب رفته است اما داعش معتقد است که جنگ با منافقین در اولویت قرار دارد.

آنها شیعیان را جزو منافقن می دانند و به همین دلیل دشمن اصلی خود به حساب می آورند. داعش شیعه اسیری را که قابل معاوضه با اسیران خود نداند، می کشد. این گروه موصل را پس از تصرف به جهنم اقلیت ها تبدیل کرده است به گونه ای که چهار راه پیش پای مسیحیان موصل گذاشته است. یا مسلمان شوید، یا بروید و یا جزیه دهید و یا بمیرید. این وضعیت برای دیگر ادیان نیز برقرار است. اما برای شیعیان فرقه های اسلامی غیر تسنن کار بسیار سخت است.

شاید این سوال را بپرسید که مگر می شود پس از قرن ها هنوز سخن از جزیه به میان آورد؟ اما این واقعیت دارد آن ها می گویند ادامه خلافت عباسیان هستند.گروه دیگری که تحت تاثیر رفتارهای بنیاد گرایانه داعش قرار دارند، زنان هستند. داعش قوانین سرسختانه ای در مناطق تحت نفوذ خود علیه زنان برقرار کرده است. قوانین داعشی را در نحوه برخورد آن ها با زنان می توان تحلیل کرد. نگاه آنها به زن در "جهاد" در نوع خود شگفت انگیز است. آنها زنان را برای "جهاد نکاح" استخدام می کنند، تا جنگجویان مرد بتوانند بهتر بجنگند. هر چند که "جهاد نکاح" در میان دیگر گروه هاس سلفی نیز وجود دارد.

در حالت صلح نیز زنان با محدودیت های عجیبی روبه رو می شوند. گزارش های مختلفی از محدودیت هایی که داعش برای زنان در مناطق تحت نفوذ خود منتشر شده است. از اجباری بودن چادر، پوشیه و نقاب گرفته تا ممنوعیت استفاده از کفش پاشنه بلند. حتی برخی گزارش ها از ممنوعیت استفاده از صندلی در یکی از مناطق سوریه توسط یک گروه داعش حکایت می کرد. داعش، زنان را هدف قرار داده است و پس از اقلیت ها در مناطق تحت تصرف بیشترین فشار را به آن ها وارد کرده است. چندی پیش اخباری از دستور داعش برای "ختنه" زنان در موصل منتشر شد، منبع خبر یکی از مقام های سازمان ملل بود اما داعش این خبر را تکذیب کرد. گرچه این خبر تکذیب شد اما نمی توان از این موضوع چشم پوشی کرد که در تفکر این گروه "ختنه زنان" وجود دارد.

این گروه برای مردان نیز محدودیت های قائل است. محدودیت هایی در نحوه پوشش و نحوه آرایش. مردان داعشی عموما موهایی بلند و ژولیده، ریش هایی بلند و نامرتب و سیبیل هایی کوتاه دارند. گفته می شود پوشیدن شلوار جین توسط افراد لاغر در این گروه قبیح است.

سیاه پوشان نقابدار کارهای عجیب دیگری همچون قطع برق در برخی از مناطق برای جلوگیری از تماشای تلویزیون دست زدند. این اقدام آن ها، شباهت زیادی به اقدام طالبان در افغانستان داشت، آن ها پس از ورود به شهر ها تلویزیون ها و رادیوها را خرد می کردند.آنها شیوخ سنی را که از دادن قول وفاداری خودداری می کنند، گردن می زنند، مساجد شیعیان را آتش زده و سعی می کنند یک جنگ غیرنظامی فرقه ای به راه اندازند. گفته می شود این نیروها از آنجا که سیگار کشیدن را غیراسلامی می دانستند، انگشتان کسانی را که سیگار می کشیدند، قطع می کنند.

آنها همچنین برای پیشبرد مقاصد، آب را بروی مناطقی که زیر بار حاکمیتشان نمی روند می بندند. داعش بر بخش های اصلی حاشیه رود فرات حاکمیت دارد و این موضوع باعث شده است تا از آب به عنوان ابزاری برای سلطه گری خود استفاده کند.داعش در مدت حاکمیت بر بخش هایی از عراق و سوریه نمایی از حکومت اسلامی قلابی مورد نظر خود را به تصویر کشیده است. نمایی خشن و غیر انسانی. این گروه با وجود اینکه در میان خود افراد تحصیلکرده بسیاری دارد اما به بدوی ترین شکل ممکنه در حال گسترش قدرت خود است.

صدها نفر از اعضای داعش از شهروندان تحصیلکرده کشورهای اروپایی اند که در بهترین دانشگاه های جهان درس خوانده اند. ابوبکر بغدادی "خلیفه" این گروه نیز در رشته حقوق در دانشگاه بغداد تحصیل کرده است. با این حال داعش در برخی مناطق تحت نفوذ خود در سوریه شغل وکالت را ممنوع کرده است.

با این اوصاف نباید از این مطلب عبور کرد که داعش جرات نکرده است که در تمام مناطق تحت نفوذ خود قوانین سختگیرانه را به اجرا در آورد. بلکه در بسیاری از مناطق عراق این گروه از اجرای قوانین سختگیرانه خود داری می کند چرا که می داند در این صورت حمایت مردم محلی را از دست خواهد داد.از سوی دیگر بسیاری از گروه های ائتلاف داعش با اجرای قوانین سختگیرانه موافق نیستند به همین دلیل در مناطق تحت نفوذ خود آزادی بیشتری برای شهروندان قائل اند.

آیا داعش می‌تواند مناطق اشغال شده را اداره کند؟
اکنون پس از ده ها روز حاکمیت داعش بر بخش های از عراق و سوریه این سوال اساسی مطرح است که آیا این گروه می تواند مناطق زیر نفوذش را اداره کند؟ آیا توانایی تشکیل و کنترل یک بروکراسی را دارد؟ قطعا تصرف یک منطقه و اداره آن دو موضوع کاملا متفاوتند.

داعش به منابع مالی دسترسی دارد، آن ها هم آب دارند، هم نفت و هم سرزمین، چاه های نفت دیر الزور سوریه و زمار عراق در دستان آن هاست. بزرگترین سدهای سوریه (سد دریاچه اسد) و عراق (سد موصل) و بخش های وسیعی از فرات در اختیار داعش است. آنها حتی اگر از حمایت ها خارجی نیز برخوردار نباشند (که هستند) می توانند هزینه های خود را تامین کنند. آنها اکنون به بزرگترین دشمن خود یعنی بشار اسد نیز نفت می فروشند.

با این حال برخی تحلیلگران معتقدند داعش سنگ بزرگی برداشه است، می گویند این گروه توان اداره مناطق اشغال شده را ندارد. این گروه به روش های حکومت داری آشنایی ندارد و این آن ها را با مشکل روبه رو خواهد کرد.

با وجود اینکه داعش می گوید می خواهد خلافت خود را تا اسپانیا برساند، اما خشونت شدید، عدم تساهل و تسامح در حکومت داری، نا آشنایی با اصول آن، از مواردی است که تحلیل گران را به این نتیجه می رساند که داعش در تداوم خلافتش ناکام می ماند. ادامه حاکمیت داعش به پایگاه اجتماعی این گروه و ادامه حمایت ائتلاف حامی آن نیز باز می گردد، هنوز آن ها پایگاه اجتماعی خود را حفط کرده اند اما جرقه های اختلاف با برخی گروه های ائتلاف زده شده است. در برخی مناطق داعش با فرماندهان نقشبندیه و دیگر گروه های سنی مشکل پیدا کرده و حتی کار به درگیری کشیده شده است.

منبع: فرارو

انتهای پیام/ ز.ح
مطالب مرتبط
جنایت جدید داعش در منطقه سنجار
ترفند بغدادی برای اثبات ادعای آمریکا ستیزی
کتک‌کاری در پارلمان ترکیه بر سر عراق
فرمان مالکی برای پشتیبانی هوایی از پیشمرگه
ازدواج اجباری و دسته جمعی تروریست های داعش با دختران موصل

__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 6 August 2014   #3
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
ج: ***پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)***

لا یفون بعهد ولا میثاق یدعون إلى الحق ولیسوا من أهله "أسماؤهم الکنى ونسبتهم القرى”
آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛
تلعفر، اوج وحشی گری های داعش - تجاوز به زنان شیعه
ناگفته‌های هفته از زبان دیپلماسی ایرانی
از تلاش داعش برای انتقام از اسد تا نیت عربستان برای آشتی با ایران

دیپلماسی ایرانی: "ناگفته های هفته از زبان دیپلماسی ایرانی" نام مجموعه تازه ای است که هر هفته در روزهای پنج شنبه منتشر می شود. در این مجموعه اخباری که عموما در مقاله ها، یادداشت ها، منابع خبری، روزنامه ها و پایگاه های خبری جهان منتشر می شوند و از چشم بسیاری از خبرگزاری ها و منابع خبری دور می مانند، استخراج شده و در اختیار خوانندگان قرار می گیرد:

آماده شدن داعش برای انتقام از اسد
روزنامه النهار به نقل از منابع امنیتی لبنانی گزارش داد که داعش 7 هزار نیروی مسلح را در مناطق مرزی سوریه و لبنان متمرکز کرده است و تلاش دارد نبرد القلمون 2 را برای انتقام گرفتن از اسد و جبران شکست سنگین شان در القصیر آغاز کند.
بنا به این گزارش داعش و دیگر نیروهای مخالف اسد شکست در برابر ارتش سوریه در نبرد القلمون 1 و القصیر را زخمی کاری بر پیکره خود می دانند و معتقدند که شکست در این نبرد نقطه عطفی در پیشروی های ارتش سوریه به وجود آورد و سبب شد تا نیروهای اسد یکی پس از دیگری بتوانند جبهه های نبرد را فتح کنند و شکست های سنگین را به دنبال هم بر مخالفان تحمیل کنند.

تلعفر، اوج وحشی گری های داعش
منابع آگاه به دیپلماسی ایرانی گفتند که اوج وحشی گری های داعش در اشغال تلعفر بروز کرد به گونه ای که در برخی از مناطق این شهر نیروهای داعش اقدام به مثله مثله کردن اجساد شهروندان عادی کرده و برای ایجاد رعب و وحشت اجزای بدن آنها را در خیابان ها پخش کردند.
به گفته این منابع موج جنایت در شهر تا آن جا رسیده است که به تمامی زنان برخی از مناطق تجاوز شده و در پی این جنایت آن مناطق انگشت نما شده است.
این منابع می گویند دلیل اصلی این وحشی گری در حق مردم تلعفر وجود اکثریت شیعی در این شهر است.
گفته می شود مرجعیت شیعه نجف اشرف از این اوضاع به شدت ناخرسند است و از زمانی که اخباری در این زمینه منتشر شده نارضایتی آنها از ادامه فعالیت نوری مالکی، نخست وزیر عراق افزایش یافته است.


قیام عشایر سنی موصل علیه داعش
اثیل النجیفی، استاندار موصل اعلام کرد که عشایر سنی این شهر عیله داعش بسیج شده اند و جنگ مسلحانه ای را برای بیرون راندن آنها از این شهر آغاز کرده اند.
به گزارش پایگاه خبری وای نیوز، وی که خود متهم به همکاری با داعش و طرف های خارجی برای سقوط موصل است، همچنین گفت که مردم موصل از جنایت های داعش به ستوه آمده اند و برای همین گروه های مسلح شبه نظامی برای بیرون راندن آنها از موصل تشکیل داده اند.
وی ابراز امیدواری کرد که به زودی موصل از وجود نیروهای داعش پاکسازی شود.

عربستان در پی آشتی با ایران
روزنامه الشرق الاوسط، چاپ لندن در گزارشی تحلیلی نوشت که عربستان سعودی به رغم وجود حجم زیاد اختلافاتش با ایران بر سر پرونده های مختلف از جمله پرونده سوریه و عراق به دنبال راهکاری برای احیای روابط خود با ایران است.
به نوشته این روزنامه، مقام های عربستانی بارها دعوت هایی را از مقام های ایرانی برای سفر به عربستان انجام داده اند که هر بار مقام های ایرانی به دلیل این که نمی خواهند سفرهایشان صرفا جنبه تشریفاتی داشته باشد از سفر به ریاض خودداری کرده اند.
الشرق الاوسط می نویسد، ریاض از کویت و عمان خواسته است که برای حل مشکلاتش با ایران میانجی شوند و برای نزدیک کردن مواضع دو طرف تلاش هایی را آغاز کنند.

عربستان از داعش حمایت نمی کند
یک منبع آگاه به دیپلماسی ایرانی گفت به رغم این که گفته می شود عربستان از شکل گیری داعش حمایت کرده و از آن در حملات اخیر به موصل پشتیبانی کرده است تا کنون هیچ سندی که ثابت کند عربستان از داعش حمایت می کند به دست نیامده و می توان گفت در حمله داعش به موصل عربستان هیچ نقشی نداشته است.
به گفته این منبع آگاه عربستان خود از قدرت گرفتن موصل به شدت نگران شده و از این که تحرکات این گروه به عربستان کشیده شود به شدت نگران است.
این منبع همچنین گفت که عربستانی ها از ضعف شدید امنیتی رنج می برند و برای همین از این که نتوانند از پس فعالیت های تخریبی داعش بر آیند به شدت نگران هستند.
به گفته این منبع عمده حمایت های داعش از سوی قطر و ترکیه است و این دو کشور بیشترین پشتیبانی مالی و لجستیکی را از آن به عمل می آورند.

داعش درصدد فرصت برای حمله به ترکیه و عربستان
باقر بیان جبر الزبیدی، وزیر سابق کشور عراق و رئیس فراکسیون شهروند، وابسته به مجلس اعلای اسلامی عراق در پارلمان این کشور در گفت وگو با شبکه خبری المیادین نسبت به گسترش فعالیت های داعش به مناطق و خاک کشورهای دیگر هشدار داد و گفت: «اسنادی در اختیار داریم که ثابت می کند داعش درصدد فرصت برای حمله به ترکیه و عربستان است و اگر تا کنون دست به این کار نزده برای این است که هنوز فرصت لازم برای انجام این کار را به دست نیاورده است.»
وی در این مصاحبه همچنین گفت: «ما هشدارهای لازم را به ترکیه و عربستان داده ایم و به آنها گفته ایم که خطر داعش نه فقط متوجه عراق بلکه متوجه ترکیه و سوریه نیز است و به زودی این گروه دامنه حرکت های ایذایی خود را به خاک کشورهایشان خواهند کشاند.»

داعش سربازی را اجباری اعلام کرد
منابع محلی از موصل خبر دادند که داعش با اعلام سربازی اجباری جوانان موصل را وادار به جنگیدن در کنار خود می کند.
برخی افراد که از موصل خارج شده اند به خبرگزاری آلمان گفته اند که داعش به همه فروشگاه ها و دفاتر تجاری و ادارات حکومتی اعلام کرد که سربازی را اجباری می داند و باید همه به صف سربازان داعش بپیوندند.
این افراد گفته اند که داعش گفته کسانی که سرباز می شوند یا به سوریه ارسال یا در عراق مشغول به خدمت می شوند.
این در حالی است که برخی منابع خبری گزارش داده اند داعش دست کم 20 کودک 9 تا 12 ساله را مسلح کرده و آنها را برای مبارزه های مسلحانه آماده کرده است.

بازداشت یک فرانسوی جهادی در طنجه مغرب
خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که مقام های مغربی یک اسلام گرای تندروی فرانسوی را که در سوریه در کنار جبهه النصره جنگیده بود، بازداشت کرده اند.
بنا به این گزارش این فرد در حال بازگشت از سوریه به فرانسه از طریق مغرب بوده است.
وزارت کشور مغرب اعلام کرده است که این شهروند الجزایری الاصل با تابعیت فرانسوی بوده و از طریق بندر طنجا با عبور از لیبی قصد ورود به مغرب را داشته است.

داعش در فهرست سیاه مجرمان جنگی سازمان ملل
رئیس کمیته تحقیق بین المللی، وابسته به سازمان با انتشار گزارشی درباره وضعیت حقوق بشر سوریه گزارش داد که مبارزان تندروی شبکه "دولت اسلامی" مسئول ارتکاب جنایت های فجیع در سوریه هستند برای همین این گروه را در فهرست سیاه مجرمان جنگی سازمان ملل وارد کرده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، پائولو بینیرو، رئیس این کمیته در این باره گفت: «نام افراد مندرج در این فهرست فوق العاده سری است و مورد حمایت مطلق سازمان ملل قرار دارد و شامل نام بسیاری از فرماندهان نظامی و نیروهای دولتی و دیگر افراد مسلح مخالف حکومت سوریه نیز می شود.»

تحریریه دیپلماسی ایرانی/11

كاربران ذيل از مجتبی_88 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند : صبح


http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=135846
__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 6 August 2014   #4
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
ج: ***پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)***

لا یفون بعهد ولا میثاق یدعون إلى الحق ولیسوا من أهله "أسماؤهم الکنى ونسبتهم القرى”
آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛

33 روز محاصره::: درخواست کمک شیعیان محاصره شده «توزخورماتو» از مراجع و جهان
اختصاصی/با گذشت33 روز از محاصره "آمرلی" و توابع آن؛
مدیر ناحیه آمرلی اعلام کرد که محاصره داعش مانع از رسیدن آب، غذا و سوخت به این منطقه شده و بالگردهای ارتش فقط 10 درصد نیازهای فوری آنان را تامین کرده اند و داعش بر تمامی راههای ورودی شهر مسلط است.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، شیعیان شهر "آمرلی" که تابع شهرستان توزخورماتو است و در شرق تکریت واقع است امروز چهارشنبه از مراجع دینی و سازمانهای بین المللی و سازمان ملل خواستند برای نجات فوری ساکنان منطقه که بیش از 33 روز است در محاصره هستند اقدام کنند.

«عادل شکور البیاتی» مدیر ناحیه آمرلی اعلام کرد که محاصره داعش مانع از رسیدن آب، غذا و سوخت به این منطقه شده و بالگردهای ارتش فقط 10 درصد نیازهای فوری آنان را تامین کرده اند و داعش بر تمامی راههای ورودی شهر مسلط است و شهر آمرلی با 34 روستای تابع آن تاکنون مقاومترین شهر عراق است که در مقابل محاصره داعش ایستادگی کرده است و اهالی منطقه در حدود 50 هزار نفر است .

وی افزود: در حال حاضر ارتش، نیروهای داوطلب و پلیس از ما دفاع می کنند و ما تقریبا هر روز با حملات داعش روبرو هستیم و تا کنون چندین نفر به دست این گروهک به شهادت رسیده اند و چندین نفر هم مجروح شده اند.

شایان ذکر است که " نیروهای داعش تنها دو راه در پیش روی مردم این مناطق گذاشتند یا مردم به مقاومت شان پایان دهند و روستاهایشان را ترک کنند و یا نیروهای داعش تمام مردم این روستاها از جمله کودکان و زنان را می کشند.خودروهای امداد رسانی به خاطر محاصره نیروهای داعش، امکان ورود به شهر امرلی و روستاهای اطرافش را ندارند و مواد غذایی در این منطقه در حال به پایان رسیدن است، کودکان شیرخواره و بیماران نیز در این منطقه از کمبود شیر خشک و دارو رنج می برند.

مردان و جوانان منطقه امرلی پس از فتوای مرجعیت با سلاح به دست گرفتن، در کنار نیروهای ارتش و پلیس، می جنگند و با تقدیم شهدا، مانع از ورود نیروهای داعش به این منطقه شدند و تلفات بسیاری را به نیروهای داعش وارد کردند.فعلا تنها راه امداد رسانی به این منطقه از طریق بالگردهای ارتش عراق است که به صورت مختصر، سلاح و مهمات و کمک های غذایی را به منطقه امرلی می رساندند".

انتهای پیام/ ر.ش
---------------------------
__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 6 August 2014   #5
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
ج: ***پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)***

لا یفون بعهد ولا میثاق یدعون إلى الحق ولیسوا من أهله "أسماؤهم الکنى ونسبتهم القرى”
آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛

این درد مگر بظهورش درمان نخواهد شد. -سخنگوی داعش: کشتن شیعه مثل کشتن مگس است!
سخنگوی داعش: کشتن شیعه مثل کشتن مگس است!
روزنامه "القدس العربی" چاپ لندن نوشت: "ابومحمد عدنانی" سخنگوی رسمی گروه تروریستی موسوم به "دولت اسلام در عراق و شام" (داعش) در بیانیه ای روز پنج شنبه گفت: امریکا منطقه خاورمیانه را به ما ( داعش) سپرده است تا نقشه جهان را بر اساس خلافت اسلامی رسم بکنیم و بدانید که ما نقشه جدید جهان را با نوک شمشیرهایمان رسم می کنیم.
وی در ادامه با اشاره به شیعیان افزود: شعیان را باید کشت آنها به عباس و فاطمه توسل می کنند آنها مشرک اند وارد خانه های آنها شوید و مثل گوسفند سرهای آنها را از تن نجسشان جدا کنید کشتن آنها برای شما مثل کشتن مگس باشد، جنگ امروز جنگ بین همه شیعیان و همه سنی ها است.
وی در رابطه با اوضاع جاری عراق خطاب به "سنی های" عراق گفت: هرچند امریکا و ایران به شیعیان عراق کمک می کند ولی قدرت شما بیشتر است و هیچ وقت به حکومت شیعیان راضی نشوید.

--------------------
این درد مگر بظهورش درمان نخواهد شد.
باشد که قبل از اینکه کارد به استخوان برسد ااز خواب غفلت بیدار شویم.
__________________
اللهم عجل علی ظهور قائم آل محمد

خـــــــــــــدایا کمکمان کن در این ماه مبارک ترک کنیم هرآنچه که باعث تاخیر در ظهور میشود ،و بپذیر مناجاتمان و ببخش گناهانمان را

[COLOR=Red]اطعام گرسنگان بصورت رایگان کلیک کن
جانشینی حضرت علی بدستور خداوند متعال بوده و با آن دین اسلام کامل گشته
معنی "مولی " و " ولی" جريان بيعت با ابوبكر در سقيفه از زبان عمر[/U][U]
آتش به خانه فاطمه و علی برای گرفتن بیعت برای ابوبکر ووصيت حضرت فاطمه بر دفن شبانه و نامعلوم بودن قبرشمدارک کتب اهل سنت : غضب حضرت فاطمه ازابوبكر و عمر
Islam
[/I]shia
[/RIGHT]


كاربران ذيل از yamahdi بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
حذف تشكر شما ! عبدالعلی69


http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=130784
__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 6 August 2014   #6
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
ج: ***پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)***

لا یفون بعهد ولا میثاق یدعون إلى الحق ولیسوا من أهله "أسماؤهم الکنى ونسبتهم القرى”
آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛
ج: این درد مگر بظهورش درمان نخواهد شد. -سخنگوی داعش: کشتن شیعه مثل کشتن مگس است!
جزئیات قتل خانواده ایرانی توسط داعش
وی هنگام دستگیری ملبس به لباس روحانیت و در حال مکالمه تلفنی با دوستانش در نجف اشرف بوده است که تروریست های داعش تلفن را از وی گرفته و دستگیری آنان را اعلام می‌کنند.

حجت الاسلام سید محمدرضا بطحایی به همراه همسر باردار و فرزند خردسالش سیدمحمد علی و یک خانواده ایرانی دیگر در سامرا توسط تروریست‌های داعش به طرز فجیعی به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام سید رضا بطحایی طلبه ایرانی ساکن در نجف اشرف به اتفاق خانواده اش و یک خانواده دیگر هفته گذشته برای زیارت حرم مطهر امامین عسکریین عازم سامرا شدند.

با حمله تروریست های داعش به سامرا و آغاز درگیری ها وی و خانواده اش به اتفاق یک خانواده ایرانی دیگر دو روز در حرم مطهر عسکریین اقامت می کنند.

اما ظهر روز پنج شنبه با تصور اینکه امنیت در سامرا برقرار شده است از حرم مطهر خارج تا سامرا را به مقصد نجف اشرف ترک کند که ساعتی بعد در جاده سامرا به کمین نیروهای داعش افتادند.

وی هنگام دستگیری ملبس به لباس روحانیت و در حال مکالمه تلفنی با دوستانش در نجف اشرف بوده است که تروریست های داعش تلفن را از وی گرفته و دستگیری آنان را اعلام می‌کنند.

تروریست های داعش پس از دستگیری، این روحانی ایرانی، همسر و فرزند خردسالش و خانواده ایرانی دیگر را به طرز فجیعی به شهادت رساندند.

گفتگویی‌ با خانواده‌ شهید حجت‌الاسلام بطحائی

حجت الاسلام والمسلمین سیدهاشم بطحایی، استاد درس خارج حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با رسا درباره شهادت حجت الاسلام سید محمد رضا بطحائی اظهار داشت: طلبه شهید فرزند برادرم مرحوم سید حسن بطحائی است که تقریبا ۴۲ سال سن داشت و هنگام شهادت به همراه همسر باردار و فرزند خردسالش سیدمحمد علی بود که توسط تروریست‌های داعش به طرز فجیعی به شهادت رسیدند.

استاد درس خارج حوزه درباره شخصیت طلبه شهید گفت: او طلبه ای باتقوا، عالم و بی رغبت به دنیا بود که تحصیل را از حوزه علمیه چیذر تهران شروع کرد و مدت ده سال به تدریس و تحصیل در نجف مشغول بود.

وی با توجه به روایت پیامبراکرم "بدء الاسلام غریبا و سیعود غریبا، فطوبی للغرباء» تصریح کرد: اسلام با غربت شروع شد و در این زمان نیز در غربت و محاصره است که طبق وعده پیامبراکرم با ظهور منجی عالم بشریت و با نابودی مستکبران غربی و ظالمان در کشورهای اسلامی این غربت به پایان خواهد رسید.

حجت الاسلام والمسلمین بطحایی به پیام شهادت سید محمدرضا بطحائی اشاره کرد و افزود: پیام او مظلومیت شیعه، تفرقه انگیزی استعمار و صهیونیسم و دشمنی کشورهای مرتجع عرب با اسلام است، که این وظیفه ما را سنگین می کند و در عین هوشیاری و وحدت با برادران اهل تسنن باید با دشمن اصلی مبارزه کرد.

-------------------
این درد مگر بظهورش درمان نخواهد شد.
باشد که قبل از اینکه کارد به استخوان برسد ااز خواب غفلت بیدار شویم.

.

__________________
اللهم عجل علی ظهور قائم آل محمد

خـــــــــــــدایا کمکمان کن در این ماه مبارک ترک کنیم هرآنچه که باعث تاخیر در ظهور میشود ،و بپذیر مناجاتمان و ببخش گناهانمان را

[COLOR=Red]اطعام گرسنگان بصورت رایگان کلیک کن

جانشینی حضرت علی بدستور خداوند متعال بوده و با آن دین اسلام کامل گشته
معنی "مولی " و " ولی"جريان بيعت با ابوبكر در سقيفه از زبان عمر[/U][U]
آتش به خانه فاطمه و علی برای گرفتن بیعت برای ابوبکر ووصيت حضرت فاطمه بر دفن شبانه و نامعلوم بودن قبرشمدارک کتب اهل سنت : غضب حضرت فاطمه ازابوبكر و عمر
Islam
[/I]shia
[/RIGHT]

آخرين ويرايش yamahdi ، Monday 16 June 2014 در 11:30AM.

تعداد 2 كاربر از yamahdi بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
حذف تشكر شما ! RAHA ASIRI, عبدالعلی69


http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=130784
__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 6 August 2014   #7
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
ج: ***پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)***

ج: این درد مگر بظهورش درمان نخواهد شد. -سخنگوی داعش: کشتن شیعه مثل کشتن مگس است!
خبرگزاری مهر: شاهدان عینی در استان موصل از اجبار شماری از زنان موصلی به جهاد نکاح توسط تروریستهای داعش و خودکشی برخی از این زنان خبر می دهند.

پایگاه عراقی الیوم الثامن گزارش داد؛ شاهدان عینی در استان موصل روز گذشته از وقوع مسائل رعب انگیز و دهشتناک توسط گروه تروریستی داعش خبر دادند.

بنابراین گزارش، برخی سرکردگان داعش طی روزهای اخیر زنان موصلی را مجبور جهاد نکاح کرده اند.

بر این اساس، گروه تروریستی داعش با استفاده از بلندگوهایی در برخی نقاط موصل از مردم می خواهند که زنانشان را به ازدواج نیروهای داعش درآورند.

گفته می شود داعشی ها در شهر موصل دادگاهی را تشکیل داده و کسانی را که از ازدواج دخترانشان با اعضای داعش جلوگیری می کنند را به بدترین نحو مجازات می کنند.

این منابع اعلام کردند که تاکنون 4 زن عراقی پس از مجبور شدن به جهاد نکاح با تروریستها در موصل، خودکشی کرده اند.

.

[COLOR=#003366]__________________
اللهم عجل علی ظهور قائم آل محمد

خـــــــــــــدایا کمکمان کن در این ماه مبارک ترک کنیم هرآنچه که باعث تاخیر در ظهور میشود ،و بپذیر مناجاتمان و ببخش گناهانمان را

اطعام گرسنگان بصورت رایگان کلیک کن

جانشینی حضرت علی بدستور خداوند متعال بوده و با آن دین اسلام کامل گشته
معنی "مولی " و " ولی"جريان بيعت با ابوبكر در سقيفه از زبان عمر[/U][U]
آتش به خانه فاطمه و علی برای گرفتن بیعت برای ابوبکر ووصيت حضرت فاطمه بر دفن شبانه و نامعلوم بودن قبرشمدارک کتب اهل سنت : غضب حضرت فاطمه ازابوبكر و عمر
Islam
[/I]shia[/RIGHT]
__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 6 August 2014   #8
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
ج: ***پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)***

ج: این درد مگر بظهورش درمان نخواهد شد. -سخنگوی داعش: کشتن شیعه مثل کشتن مگس است!
تصرف نخستین شهر شیعی به دست داعش

ه گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، به رغم اظهارات قاسم عطا، سخنگوی دفتر فرمانده کل نیروهای مسلح عراق مبنی بر اینکه 279 تروریست طی ساعات گذشته در مناطق مختلف عراق کشته شده‌اند، اعضای داعش شهرک تل عفر را که اکثر ترکمن‌نشین است در پی درگیری‌های شدید تحت کنترل خود درآورده‌اند.

شهرک تل عفر واقع در استان نینوا است که عصر یکشنبه به تصرف نیروهای داعش درآمد. اکثر ساکنان تل عفر ترکمن‌های شیعه هستند و تصرف این منطقه به منزله نخستین منطقه شیعه نشین است که به تصرف اعضای داعش در آمده است.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از شاهدان عینی از شهر تل عفر گزارش داد که افراد مسلح عصر یکشنبه به این شهر که 60 کیلومتری غرب موصل قرار دارد یورش بردند و شدیدا با نیروهای دولتی درگیر شدند.

پیشتر یک مقام نظامی عراقی اعلام کرده بود که پلیس، ارتش و ساکنان تل عفر توانسته بودند مانع از تسلط داعش بر این شهر شوند.

این در حالی است که ساکنان مناطق سنی نشین داخل تل عفر پلیس و نیروهای ارتش را به شلیک خمپاره‌ها به مناطق مسکونی متهم کرده بودند که این امر موجب شد اعضای داعش که خارج از شهرک تل عفر بودند به سمت داخل پیشروی کنند.

یک مقام محلی به رویترز گفت: اوضاع تل عفر فاجعه آمیز است و درگیری‌های جنون آمیز در این شهر ادامه دارد و اکثر خانواده‌ها در داخل منازلشان حبس شده‌اند و نمی‌توانند شهرک را ترک کنند. اگر کشتارها ادامه یابد احتمالا قتل عام دسته جمعی اتفاق خواهد افتاد.

یک عضو کمیته امنیتی که مالکی تشکیل داده است، گفت: نیروهای دولتی از بالگرد علیه اعضای داعش استفاده می‌کنند.

یک مقام امنیتی با اشاره به شرایط کنونی تل عفر اعلام کرد که صدها خانواده ترکمنی این شهر را به سمت مناطق ربیعه و سنجا 40 و 30 کیلومتری شمال غرب شهرک تل عفر ترک کرده‌اند.

این مقام گفت: آب آشامیدنی و برق ساکنان این منطقه قطع شده است. این در حالی است که خبرهایی نیز منتشر شده است که سرلشکر ابوالولید، فرمانده نیروهای نینوا و تعداد زیادی از فرماندهان عملیات تل عفر گرفتار شده‌اند. ابوالولید در قلعه تل عفر تحت محاصره اعضای داعش است.

وی طی هشت ساعت درگیری با اعضای داعش نتوانست این نیروها را به عقب براند و داعشی‌ها توانستند این شهر را به طور کامل به تصرف خود درآورند.

به گفته منابع در این شهر اعضای داعش زندانیان زندان این شهر را نیز آزاد کردند.

همچنین منابع به شبکه العربیه گفتند منطقه‌ای واقعی در شمال فرودگاه بین‌المللی بغداد شاهد درگیری‌های خونین بوده است و چندین خمپاره به ساختمان اصلی فرودگاه اصابت کرده است، در حالی که هنوز میزان خسارت‌ها مشخص نشده است.

این منابع گفتند: این فرودگاه شاهد تدابیر امنیتی شدید است و اخباری در زمینه لغو پروازهای هوایی منتشر شده است.

از سوی دیگر ابوعبد نعیمی، سخنگوی رسمی انقلابیون عشایر عراق در گفت‌وگو با العربیه از آغاز پیشروی انقلابیون عشایر به سمت بغداد برای مقابله با تروریست‌ها خبر داد.

وی بعد از نشست فرماندهان نظامی انقلابیون عشایر اعلام کرد که شهرستان‌ها و استان‌های صلاح‌الدین، حویجه، الرشاد و دیالی تحت تسلط انقلابیون عشایر است به استثنای شهر بعقوبه که همچنان شاهد درگیری شدید است.


-------------------
این درد مگر بظهورش درمان نخواهد شد.
باشد که قبل از اینکه کارد به استخوان برسد از خواب غفلت بیدار شویم.

[COLOR=#003366]__________________
اللهم عجل علی ظهور قائم آل محمد

خـــــــــــــدایا کمکمان کن در این ماه مبارک ترک کنیم هرآنچه که باعث تاخیر در ظهور میشود ،و بپذیر مناجاتمان و ببخش گناهانمان را

اطعام گرسنگان بصورت رایگان کلیک کن
جانشینی حضرت علی بدستور خداوند متعال بوده و با آن دین اسلام کامل گشته
معنی "مولی " و " ولی" جريان بيعت با ابوبكر در سقيفه از زبان عمر[/U][U]
آتش به خانه فاطمه و علی برای گرفتن بیعت برای ابوبکر ووصيت حضرت فاطمه بر دفن شبانه و نامعلوم بودن قبرشمدارک کتب اهل سنت : غضب حضرت فاطمه ازابوبكر و عمر
Islam
[/I]shia
[/RIGHT]
__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 6 August 2014   #9
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
ج: ***پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)***

ج: این درد مگر بظهورش درمان نخواهد شد. -سخنگوی داعش: کشتن شیعه مثل کشتن مگس است!
انتقاد "عبدالهادی حکیم" از سکوت احزاب در قبال اعدام 1700 شیعه در صلاح‌الدین
به گزارش «شیعه نیوز»، "عبدالهادی حکیم" نماینده پارلمان عراق در اظهاراتی گفت: کشتارگاهی که تروریست‌های تکفیری در مورد صدها شهروند و سرباز شیعه در خارج از میدان درگیری و در صلاح الدین انجام دادند از سوی گروهکی که شیعه را تکفیر می‌کند و به نابودی جمعی آن فتوا می‌دهد عجیب نیست.

وی افزود: اما مسئله عجیب سکوت احزاب غیر شیعی عراق در خصوص این جنایت است، جنایتی که در آن خون صدها بی‌گناه به زمین ریخت. وی از سازمانهای بین‌المللی و حقوق بشری خواست در این باره واکنش نشان دهند و به بیانیه کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در این خصوص اشاره کرد، در این بیانیه آمده است: بنابر منابع مستند صدها نفر بدون محاکمه به صورت وحشیانه اعدام شده‌اند و این اقدام در ردیف جنایات جنگی به شمار می‌رود.

رسانه‌های جهانی از جمله "بی بی سی" دراین خصوص اعلام کردند گروه‌های مسلح تروریستی پس از تسلط بر پایگاه نظامی "سبایکر" واقع در صلاح الدین در شمال عراق، سربازان آن را به دو گروه شیعه و غیر شیعه تقسیم کردند و 1700 شیعه بلافاصله اعدام شده و بقیه آزاد گردیدند.

[COLOR=#003366] ------------------
این درد مگر بظهورش درمان نخواهد شد.
باشد که قبل از اینکه کارد به استخوان برسد از خواب غفلت بیدار شویم.

زمانیکه عزیزانمان را د پاکستان شهید کردند نشستیم و نگاه کردیم.
زمانیکه هرروز دهها عزیز عراقی براثر انفجار بمب کشته شدند نشستیم و نگاه کردیم.
زمانیکه در سوریه خون در کوچه ها جاری شد (که عکسهاای آن در اینترنت هم هست) نشستیم و نگاه کردیم.
و حالا هم نشسته ایم و نگاه میکنیم .
آیا وعده ظهور و بشارت نجات بشر از ظلم را به ماها نداده اند ؟! کی بسویش شوق نشان خواهیم داد؟
تا به کی این غفلت ادامه خواهد داشت؟؟!!

__________________
اللهم عجل علی ظهور قائم آل محمد

خـــــــــــــدایا کمکمان کن در این ماه مبارک ترک کنیم هرآنچه که باعث تاخیر در ظهور میشود ،و بپذیر مناجاتمان و ببخش گناهانمان را

اطعام گرسنگان بصورت رایگان کلیک کن

جانشینی حضرت علی بدستور خداوند متعال بوده و با آن دین اسلام کامل گشته
معنی "مولی " و " ولی"جريان بيعت با ابوبكر در سقيفه از زبان عمر[/U][U]
آتش به خانه فاطمه و علی برای گرفتن بیعت برای ابوبکر ووصيت حضرت فاطمه بر دفن شبانه و نامعلوم بودن قبرشمدارک کتب اهل سنت : غضب حضرت فاطمه ازابوبكر و عمر
Islam
[/I]shia
[/RIGHT]

آخرين ويرايش yamahdi ، Tuesday 17 June 2014 در 08:56P


http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=130784


__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Wednesday 6 August 2014 در 01:40PM.
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 6 August 2014   #10
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
ج: ***پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)***

ج: این درد مگر بظهورش درمان نخواهد شد. -سخنگوی داعش: کشتن شیعه مثل کشتن مگس است!
تکفیری‌ها ایران را هم تهدید کردند! + تصاویر

اگرچه حمله به ایران و تخریب حرم فرزند پیامبر خیال خام و دور از دسترس وهابی ها و حرامیان است و آنها دو هفته قبل طعم دست درازی به مقدسات شیعه در سامرا را چشیده اند، اما وحشیگری آنها در نینوای عراق چندان بعید نیست و به احتمال زیاد بزودی تمام آثار باستانی و تاریخی تمدن بین النهرین را همانند مجسمه های بودا در بامیان افغانستان تخریب خواهند کرد.

SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، گروهک تروریستی داعش اعلام کرد: «رافضی»ها بدانند، که هدف ما تخریب نماد شرک آلود در نجف، کربلاء و سامرا است. بدانید که بعد از تخریب این نمادها در عراق به ایران خواهیم آمد و مشهد ایران را با خاک یکسان خواهیم کرد.

در چند روز گذشته گروهک تروریستی - تکفیری داعش، در تهدیدات گسترده ی خود مدعی شده بود که قصد دارد عتبات عالیات در عراق را با خاک یکسان کند، از این رو بسیاری از محبین اهل بیت علیهم السلام از تمامی نقاط جهان به عراق آمده اند تا که از مراقد شریف دفاع و حمایت کنند.

گروهک «داعش» امروز در صفحات توئیتر خطاب به تمامی شیعیان نوشت: «رافضی»ها بدانند که هدف ما تخریب نماد شرک آلود در نجف، کربلاء و سامرا است. بدانید که بعد از تخریب این نمادها در عراق به ایران خواهیم آمد و مشهد ایران را با خاک یکسان خواهیم کرد. در پایان، «داعش» از تمامی مسلمانان درخواست کرد که برای تطهیر زمین از «رافضی»ها بسیج شوند، تا هر چه سریعتر اسلام اصیل در جهان جریان یابد.


تکفیری ها بر اساس فتوای شیوخ وهابی، علاقه و عزیز داشتن فرزندان پیامبر (صلی الله علیه وآله) و در دل داشتن محبت آنها و ابراز آن را شرک و بت پرستی می دانند. بسیاری از علمای اسلامی و حتی جامعه شناسان و روان شناسان تلاش کرده اند با توضیح و استدلال به تکفیری ها تفهیم کنند که بوسیدن پیراهن یوسف توسط یعقوب یا احترام گذاشتن پیامبر به سنگ سیاه کعبه به علت منسوب بودن به ابراهیم نبی شرک و بت پرستی نیست. اما تمام زحمات علما بی نتیجه بوده و وهابی هایی که نعلین چرمی و کهنه عبدالعزیز، بنیانگذار حکومت آل سعود را در محفظه ای تزئین شده نگهداری می کنند و آن را عزیز و متبرک می دانند، همچنان دوست داشتن و حب اهل بیت پیامبر و درخواست از آنها برای دعا و شفاعت نزد پروردگار را بت پرستی می خوانند.اگرچه حمله به ایران و تخریب حرم فرزند پیامبر خیال خام و دور از دسترس وهابی ها و حرامیان است و آنها دو هفته قبل طعم دست درازی به مقدسات شیعه در سامرا را چشیده اند، اما وحشیگری آنها در نینوای عراق چندان بعید نیست و به احتمال زیاد بزودی تمام آثار باستانی و تاریخی تمدن بین النهرین را همانند مجسمه های بودا در بامیان افغانستان تخریب خواهند کرد.


بزرگان تکفیری ها در عربستان، طی سال های اخیر بیش از نود درصد بناهای تاریخی این کشور را به همین بهانه ها نابود کرده اند، اما دانشمندان و علاقمندان به تاریخ و فرهنگ، امیدوارند بناها و آثار تاریخی که همچنان زیر خاک هستند، از جمله آثار قوم عاد دور از دسترس وهابی ها بماند.

گفتنی است تروریست های داعش می کوشند با ایجاد نزاع شیعه و سنی ،‌ به اقدامات تروریستی خود رنگ و بوی مذهبی دهند حال آن که نه شیعیان و نه اهل سنت، این گونه اقدامات را تأیید نمی کنند و دلیلی برای وحدت شکنی نمی بینند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر
----


-------------------
این درد مگر بظهورش درمان نخواهد شد.
باشد که قبل از اینکه کارد به استخوان برسد از خواب غفلت بیدار شویم.

.

__________________
اللهم عجل علی ظهور قائم آل محمد

خـــــــــــــدایا کمکمان کن در این ماه مبارک ترک کنیم هرآنچه که باعث تاخیر در ظهور میشود ،و بپذیر مناجاتمان و ببخش گناهانمان را

[COLOR=Red]اطعام گرسنگان بصورت رایگان کلیک کن

جانشینی حضرت علی بدستور خداوند متعال بوده و با آن دین اسلام کامل گشته
معنی "مولی " و " ولی"جريان بيعت با ابوبكر در سقيفه از زبان عمر[/U][U]
آتش به خانه فاطمه و علی برای گرفتن بیعت برای ابوبکر ووصيت حضرت فاطمه بر دفن شبانه و نامعلوم بودن قبرشمدارک کتب اهل سنت : غضب حضرت فاطمه ازابوبكر و عمر
Islam
[/I]shia
[/RIGHT]

آخرين ويرايش yamahdi ، Tuesday 24 June 2014 در 07:57PM.

كاربران ذيل از yamahdi بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
حذف تشكر شما ! عبدالعلی69

__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 6 August 2014   #11
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
ج: ***پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)***

: این درد مگر بظهورش درمان نخواهد شد. -سخنگوی داعش: کشتن شیعه مثل کشتن مگس است!
داعش و نقشه شومش:
علامتی رو هم که برای خود انتخاب کرده : لااله الا الله همراه با مهر سول اکرم !!!!!

سازمان دیدبان حقوق بشر می‌گوید که تروریست های مسلح مخالف دولت سوریه با فراهم کردن امکاناتی، از جمله آموزش، به جذب کودکان و نوجوانان می‌پردازند و وظایف نظامی به آنان محول می‌کنند. به گفته دیدبان حقوق بشر به خصوص تروریست های موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) کودکانی را که گاه ١۴ سال دارند جذب کرده، تمرین می‌دهد و آنان را به عملیات انتحاری می‌گمارد.

-------------------
این درد مگر بظهورش درمان نخواهد شد.
باشد که قبل از اینکه کارد به استخوان برسد از خواب غفلت بیدار شویم.

.

__________________
اللهم عجل علی ظهور قائم آل محمد

خـــــــــــــدایا کمکمان کن در این ماه مبارک ترک کنیم هرآنچه که باعث تاخیر در ظهور میشود ،و بپذیر مناجاتمان و ببخش گناهانمان را

[COLOR=Red]اطعام گرسنگان بصورت رایگان کلیک کن

جانشینی حضرت علی بدستور خداوند متعال بوده و با آن دین اسلام کامل گشته
معنی "مولی " و " ولی"جريان بيعت با ابوبكر در سقيفه از زبان عمر[/U][U]
آتش به خانه فاطمه و علی برای گرفتن بیعت برای ابوبکر ووصيت حضرت فاطمه بر دفن شبانه و نامعلوم بودن قبرشمدارک کتب اهل سنت : غضب حضرت فاطمه ازابوبكر و عمر
Islam
[/I]shia
[/RIGHT]

آخرين ويرايش yamahdi ، Wednesday 25 June 2014 در 06:40PM.

كاربران ذيل از yamahdi بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند : صبح

__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 6 August 2014   #12
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
ج: ***پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)***

لا یفون بعهد ولا میثاق یدعون إلى الحق ولیسوا من أهله "أسماؤهم الکنى ونسبتهم القرى”
آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛

تحاد رمز پیروزی در برابر تکفیری ها (داعش)
داعش با اشغال موصل به فاصله حدود 200 کیلومتری مرز ایران رسیده است. حضور القاعده در این فاصله اندک، قطعا می تواند تاثیر منفی بر امنیت ملی و مرزی ایران داشته باشد. علاوه بر این، ناامنی و بی ثباتی در عراق، به طور حتم، عواقب و تبعات منفی بر امنیت ایران خواهد داشت.
عصرایران؛ رضا غبیشاوی - نیروهای القاعده در عراق و سوریه با نام اختصاری "داعش" روز سه شنبه توانستند موصل، دومین شهر بزرگ عراق را اشغال کنند.
به دنبال این حادثه، ساختمان های استانداری، پلیس، ارتش، فرودگاه نظامی و غیرنظامی موصل نیز به دست القاعده افتاد.
درگیری ها برای اشغال موصل از روز جمعه گذشته آغاز و در روز سه شنبه با اشغال کامل دو سوی شهر موصل تکمیل شد. شهر نیز زمانی سقوط کرد که نیروهای ارتش و پلیس عراق به دنبال شدت درگیری ها، مراکز و پادگان ها را ترک و فرار کردند تا پیروزی سهل و آسانی نصیب مهاجمان مسلح شود.
در این باره می توان به نکات زیر اشاره کرد.

- مهمترین و بدترین بخش اشغال شهر موصل، تصرف انبارهای سلاح و مهمات استان نینوا به همراه تعداد زیادی خودرو و تجهیزات نظامی توسط داعش است. این موضوع، قطعا پیشروی داعش به سمت دیگر مناطق عراق به ویژه مناطق سکونت عرب های سنی تسهیل می کند. این مناطق به دلیل سطح بالای نارضایتی ساکنانش از عملکرد دولت عراق، زمینه مناسبی برای اشغال توسط القاعده است. هم اکنون شهرهای محل سکونت عرب های سنی در عراق و در راس آنها بعقوبه، الانبار و تکریت در معرض سقوط به دست داعش هستند.
البته هدف داعش، گسترش سطح مناطق تحت کنترل خود و در نهایت، اشغال پایتخت عراق یعنی بغداد است.

- نیروهای داعش به لحاظ تعدادی، کم اما از نظر کیفی، بالا هستند. آنها معتقدند در حال جهاد هستند در صورت شکست و مرگ به شهادت می رسند و بهشت در انتظار آنهاست. در صورت پیروزی هم می توانند حکومت مورد نظر خود را برپا کنند و قرائت و سلیقه خود از اسلام را اعمال کنند. به همین دلیل آنها توانسته اند در افغانستان پس از بیش از یک دهه، همچنان دولت کابل و نظامیان خارجی را با چالش مواجه کنند و در پاکستان و سوریه هم مناطق وسیعی را در کنترل خود داشته باشند.

برهمین پایه، ارتش و پلیس مسلح به تسلیحات به روز و پیشرفته و آموزش دیده عراق از پس نیروهای داعش برنیامده اند و نباید داعش را یک گروه مسلح کوچک و بیش پا افتاده دانست. همچنین نباید از پیشروی آنها به سمت دیگر شهرهای عراق نیز متعجب شد.

- آمریکا پس از اشغال عراق و سقوط حکومت صدام در سال 2003 ، نیروهای مسلح عراق شامل ارتش و پلیس را منحل و دست به تشکیل نیروهای مسلح جدیدی زد.
ارتش و پلیس عراق با سابقه حدود 10 ساله، بی تجربه است و از قدرت لازم برای عملیات های رزمی برخوردار نیست. حداکثر عملیات های آنها در داخل عراق هم شامل مقابله با افراد مسلح ضعیف (نسبی) و پراکنده است.
پلیس و ارتش عراق برای عملیات های رزمی جدی و واقعی به ویژه در عملیات های جنگ شهری کاملا بی تجربه و فاقد توانایی است.
اشاره به این نکته لازم است که نیروهای داعش به عنوان شاخه از القاعده هم اکنون در سوریه مناطق وسیعی را به کنترل خود در آورده اند. نیروهای القاعده در افغانستان و پاکستان نیز سابقه و تجربه عملیات نظامی علیه نیروهای نظامی پاکستان، افغانستان و نیروهای نظامی ناتو به رهبری آمریکا را دارند.
- اکثر اعضای داعش را اتباع خارجی تشکیل می دهند. مسلمانانی از سایر کشورهای اسلامی و غیراسلامی. بخشی از این افراد قبلا در عملیات های القاعده در افغانستان، پاکستان، چچن و عراق، تجربه رزم اندوخته اند و بخشی دیگر هم در سه سال اخیر در جنگ داخلی سوریه توانسته اند تجربه ای بیاموزند.
- به نظر می رسد با توجه به بن بست در جنگ داخلی سوریه برای القاعده و پیشروی های ارتش این کشور، داعش تصمیم گرفته است با پیشروی در خاک عراق، ضمن جبران شکست های خود در سوریه، بتواند پشتوانه مناسب سرزمینی، تسلیحاتی و روحی را برای عملیات های خود در سوریه فراهم کند.
- داعش با اشغال موصل به فاصله حدود 200 کیلومتری مرز ایران رسیده است. حضور القاعده در این فاصله اندک، قطعا می تواند تاثیر منفی بر امنیت ملی و مرزی ایران داشته باشد. علاوه بر این، ناامنی و بی ثباتی در عراق، به طور حتم، عواقب و تبعات منفی بر امنیت ایران خواهد داشت.

لذا مقامات ایرانی ضمن افزایش هوشیاری و احتیاط ، باید اقدامات لازم و حتی پیشگیرانه را برای جلوگیری از "همسایگی با القاعده" انجام دهد. در همین ارتباط، دخالت نظامی ارتش ایران برای سرکوب داعش و پیشروی این گروه در شمال عراق، می تواند گزینه ای قابل اجرا باشد.
نیروهای نظامی ایران در سال 1377 و به هنگام اشغال مزارشریف و کابل به دست طالبان به عنوان بازوی اجرایی و حکومتی القاعده در افغانستان و همسایه شدن ایران با نیروهای طالبان، عملیات بزرگ انتقال نیروهای نظامی ارتش و سپاه را به سمت مرزهای شرقی انجام داد و حتی برخی از مواضع طالبان در مناطق مرزی را بمباران کرد.

مقامات ایرانی باید خود را برای هر پیش آمدی در عراق و از جمله گسترش دامنه درگیری های داعش به بغداد آماده کنند.
- مهمترین دلیل قدرت گرفتن داعش و القاعده در عراق، ادامه بی ثباتی، ناامنی، جنگ داخلی در سوریه و در نتیجه تضعیف قدرت دولت مرکزی این کشور است. بخش های زیادی از سرزمین های غرب عراق و شرق سوریه، به لحاظ جغرافیایی و انسانی، مناطق یکپارچه هستند و همین موضوع انتقال نیروهای القاعده میان دو کشور را آسان می کند.

- امروزه موضوع مقابله با پیشروی القاعده و تروریست ها در عراق و بی ثباتی و ناامنی در این کشور و جلوگیری از تضعیف دولت بغداد، موضع مشترک دو دولت ایران و آمریکاست. به همین دلیل این مسئله می تواند موضوع رایزنی ها و همکاری های تهران و واشنگتن باشد.
__________________


آخرين ويرايش شمع ، Thursday 12 June 2014 در 01:50PM.

تعداد 3 كاربر از شمع بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند : boosal, mrna3r, محمدی


http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=130308
__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 6 August 2014   #13
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
ج: ***پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)***

لا یفون بعهد ولا میثاق یدعون إلى الحق ولیسوا من أهله "أسماؤهم الکنى ونسبتهم القرى”
آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛


ج: داعش، خطر جدی بیخ گوش ایران
اعدام های کرکوک توسط داعش +18
پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۷
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: اعدام های بیرحمانه در کرکوک توسط داعش


د

منبع : مشرق
__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 6 August 2014   #14
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
ج: ***پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)***

لا یفون بعهد ولا میثاق یدعون إلى الحق ولیسوا من أهله "أسماؤهم الکنى ونسبتهم القرى”
آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛

ج: داعش، خطر جدی بیخ گوش ایران
اتحاد، پادزهر «داعش»


ناظم دباغ، نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در روزنامه شرق نوشت: اخبار مختلفی پیرامون حملات دولت اسلامی شام و عراق موسوم به «داعش» به مناطق مختلف عراق مخابره می‌شود؛ از تهدید «کرکوک» و عدم امکان تسلط به این منطقه مهم به‌واسطه مقاومت نیروهای کرد و نیروهای امنیتی و پلیس تا تسلط بر موصل، تکریت و تلاش برای اشغال سامرا. اگرچه نیروهای نظامی، پلیس، امنیتی و پیشمرگان کرد به‌همراه برخی قبایل در تلاش برای مقابله با این تهدید ویرانگر هستند اما پیشروی‌های «داعش» با وجود این میزان نیروی نظامی و امنیتی، بسیار سوال‌برانگیز به نظر می‌رسد. در کل مساله «داعش» پدیده جدیدی نیست و بعد از سقوط صدام و حضور القاعده در عراق، برخی نیروهای سابق وفادار به صدام در کنار شاخه‌هایی از القاعده، به فعالیت‌های تروریستی دست زدند. پس از بحران سوریه، شواهد قوی از اتحاد میان این نیروها با برخی نیروهای خارجی حاضر در سوریه که علیه حکومت این کشور می‌جنگیدند، به دست آمد و پس از مدتی تشکیلاتی با عنوان «دولت اسلامی عراق و شام» اعلام موجودیت کرد. تهدیدات «داعش» در «انبار» و «فلوجه» پررنگ‌تر بود و مدتی در مناطق دیگر حضور داشتند. اما اینکه چطور و چگونه در این مدت کوتاه توانستند بر برخی مناطق مهم عراق تسلط یابند موضوع را پیچیده‌تر می‌کند. به نظر می‌رسد روحیه نیروهای نظامی و امنیتی پایین آمده است که حدود صدهزار نیروی حاضر در موصل نتوانسته‌اند مانع سقوط این شهر شوند. سیاست‌های نادرست در کنار نوع تعامل میان گروه‌های سیاسی و حکومت عراق، فضای سیاسی را به سمتی سوق داده که تهدیدات اینچنین، امکان عرض‌اندام می‌یابد. در عین حال برخی نگرانی‌ها نیز از وجود برخی ارتباطات میان عناصر این گروه با برخی نیروهای عراقی ابراز شده است و دلیل آن، چرایی پیش‌بینی‌نشدن حمله‌ای در این سطح از سوی «داعش»، توسط ارتش عراق است. به نظر می‌رسد با توجه به سنی‌نشین‌بودن مناطقی چون انبار، فلوجه و نینوا و همجواری با سوریه، «داعش» به‌دنبال ایجاد منطقه مستقلی باشد. بزرگ‌ترین شهر عراق پس از بغداد، نینواست و تسلط بر آن به مفهوم حمایت داخلی و خارجی از «داعش» است. نگارنده شخصا اعتقاد دارم اگر بتوانند منطقه مستقل ایجاد کرده و آن را حفظ کنند، حتما حملات خود را به سایر نقاط عراق گسترش خواهند داد. تنها راه موجود، تقویت وحدت بین نیروهای عراقی است. همچنین ترمیم نیروهای امنیتی، حل مشکلات سیاسی و اداری، بازبینی در عملکرد دولت قانون و تلاش برای دستیابی به راه‌حل برای مشکلات اهل تسنن با حکومت مرکزی است. ایجاد همکاری مشترک برای مقاومت در برابر «داعش»، باید از سوی همه نیروهای علاقه‌مند به یکپارچگی عراق جدی گرفته شود چون این گروهک برای کل منطقه، خطرآفرین خواهد شد.
حکومت اقلیم کردستان عراق نیز مواضع نیروهای خود را در مناطق مرزی تقویت کرده و آنهایی که از این حکومت درخواست کمک کرده‌اند با همراهی این نیروها مواجه شده‌اند. تصمیم بر حفاظت از منطقه کردی است و پس از آن، نیروهای اقلیم همانند زمانی که علیه صدام در مناطق مختلف می‌جنگیدند آمادگی دارند برای حمایت از کل وحدت عراق با نیروهای پیشمرگ کرد در مناطقی که لازم است حضور یابند. این نیازمند همراهی حکومت مرکزی و درخواست از حکومت خودمختار اقلیم کردستان عراق است.
انتهای پیام
__________________تعداد 4 كاربر از شمع بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند : boosal, mosafer8, mrna3r, محمدی

__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 6 August 2014   #15
عبدالعلی69
عضو ثابت
 
نشان عبدالعلی69
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713
ج: ***پیش بینی ظهور داعش توسط امیرالمومنین (علیه السلام)***

لا یفون بعهد ولا میثاق یدعون إلى الحق ولیسوا من أهله "أسماؤهم الکنى ونسبتهم القرى”
آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛


ج: داعش، خطر جدی بیخ گوش ایران
دسته: بین الملل
داعش در سامرا به در بسته خورد - داعش خطاب به مالکی: هدف ما بغداد نیست بلکه کربلا و نجف است +نقشه من

سرویس سیاسی بی باک ـ بخش بین الملل:
به گزارش بی باک، بامداد سه‌شنبه، به‌ناگاه انتشار یک خبر توجه جهانیان را به خود جلب کرد: گروهک تروریستی داعش، متشکل از نیروهای تکفیری و نیروهای سابق گارد ریاست‌جمهوری صدام‌، دیکتاتور مخلوع و معدوم عراق، پس از یورش ناکام به سامرا، این بار شهر نفتخیز موصل را هدف حملات خود قرار داد. داعش روز سه‌شنبه موصل را تصرف کرد و به سوی استان صلاح‌الدین لشکر کشید. این بحران هم‌اکنون نیز ادامه دارد و نیروهای امنیتی عراق در حال مقابله با ستیزه‌جویان تکفیری داعش هستند. در حالی‌که پارلمان عراق، امروز نشست فوق‌العاده‌ای را جهت بررسی اوضاع امنیتی این کشور برگزار می‌کند، درگیری ارتش با گروه تروریستی داعش در استان‌های الانبار، صلاح‌الدین و کرکوک ادامه دارد. همچنین یک منبع امنیتی در شهرستان خانقین در استان دیالی روز چهارشنبه اعلام کرد: نیروهای پیشمرگ از منطقه کردستان عراق وارد این منطقه شده‌اند که برخی از آنها گردان‌های ویژه ضد ترور هستند.
این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: این نیروها در حالت آماده‌باش کامل بسر می‌برند و در صورتی که به آنها فرمان داده شود، آماده مداخله هستند. وی پیش‌بینی کرد در سایه تحولات امنیتی که ایجاب می‌کند تدابیر دفاعی اتخاذ شود پیشمرگ‌ها در بیشتر مناطق درگیر در دیالی در آینده نزدیک مستقر شوند. نیروهای پیشمرگ 2 روز قبل وارد شهر جلولا، در70 کیلومتری شمال شرق بعقوبه شدند و برای برقراری ثبات امنیتی به همراه ارتش و پلیس خودروهای گشتزنی مشترکی را به‌کار گرفتند. در همین حال منابعی از پلیس عراق اعلام کردند پس از ورود نیروهای داعش به بیجی، نیروهای دولتی عراق و شبه‌نظامیان محلی توانستند این حمله را دفع کنند و نیروهای داعش مجبور به عقب‌نشینی شده‌اند. یک منبع در پلیس استان صلاح‌‌الدین عراق پیش‌تر با بیان اینکه افراد مسلح داعش از سه‌شنبه شب در اطراف شهرستان بیجی در شمال تکریت مستقر شده‌اند، اعلام کرده بود آنها مقر دادگاه و ساختمان پلیس بیجی را به آتش کشیدند اما پالایشگاه بیجی همچنان تحت کنترل نیروهای امنیتی است.


نقشه مناطق اشغالی در عراق و سوریه توسط داعش


این منبع اظهار کرد نیروهای داعش سلاح‌های نیروهایی از ارتش را تحت کنترل خود درآورده‌اند. اخباری نیز مبنی بر کنترل افراد مسلح داعش بر نیروگاه برق در بیجی در شمال تکریت منتشر شده است. وزارت دفاع عراق نیز اعلام کرد نیروهای ویژه راهی شهر موصل شده‌اند تا اعضای داعش را بیرون برانند. نوری مالکی، نخست‌وزیر عراق نیز به فرماندهان بخش‌های نظامی دستور داد هر کس پست خود را رها کند بازداشت کرده و پرونده وی را به دادگاه‌های نظامی ارجاع دهند. فیان دخیل، از نمایندگان ائتلاف کردستان عراق اعلام کرد اتاق عملیات مشترکی میان نخست‌وزیر و ریاست منطقه کردستان عراق تشکیل شده است تا اوضاع استان نینوا را مورد بررسی قرار دهد.اگرچه دیروز عملیات پاکسازی موصل از تروریست‌های داعش آغاز شد اما آنها در حمله‌ای دیگر نقاط مهم شهر تکریت مرکز استان صلاح‌الدین را به تصرف خود در آوردند. پخش برنامه‌های شبکه تلویزیونی صلاح‌الدین در شهر تکریت بعد از سقوط این شهر از سوی داعش متوقف شد. منابع امنیتی اعلام کردند: نیروهای وابسته به داعش بعد از درگیری گسترده با نظامیان ارتش عراق در مرکز این شهر توانستندکنترل این شهر را به دست گیرند هرچند ساعتی بعد این شهر در کنترل نیروهای ویژه عراقی قرار گرفت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی العراقیه، رئیس سازمان مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد نیروهای ویژه پس از تار و مار کردن عناصر مسلح داعش، کنترل تکریت را به دست گرفتند. شبکه المیادین نیز گزارش داد جنگنده‌های ارتش عراق به محل تجمع تروریست‌های داعش در شرق شهر تکریت حمله کرده‌اند.
عشایر تکریت هم پس از تصمیم به مقاومت در برابر داعش از ورود شبه‌نظامیان این گروه به ناحیه‌ای در مرکز تکریت جلوگیری کردند. یک منبع پلیس گفته مردم و خانواده‌های منطقه العلم پس از عقب‌نشینی نیروهای ارتش تصمیم به دفاع از منطقه خود گرفتند که به درگیری‌های شدید بین عشایر و داعش منجر شد.جنگ در ورودی سامراشامگاه چهارشنبه آخرین خبرها حاکی از این بودند که داعش پس از حمله ناکام هفته گذشته یک بار دیگر به سامرا حمله‌ور شد که بار دیگر با مقاومت ارتش و مردم شهر مجبور به عقب‌نشینی شد.
نیروی عظیم ارتش در راه پاکسازی موصل
منابع امنیتی عراق اعلام کردند از عصر دیروز گروه‌هایی از واحدهای خنثی‌سازی بمب در ارتش عراق در حال بازرسی و بررسی مناطق مختلف موصل هستند. نیروهای امنیتی و نظامی عراقی منازل و مراکز مختلف این شهر را بازرسی کرده و در حال خنثی‌سازی مین‌ها و بمبگذاری‌های احتمالی این مناطق از سوی داعش هستند.

ادوات نظامی سنگین مصادره شده توسط داعش


عصر دیروز یک منبع نظامی عراق اعلام کرد نیرویی عظیم از نظامیان به فرماندهی «سرتیپ ستاد ابوالولید» با هدف آزاد کردن شهر موصل از اشغال تروریست‌های داعش به سمت این شهر حرکت کرده است. این نیرو از سوی نوری مالکی نخست‌وزیر عراق و فرمانده نیروهای مسلح مامور شده است موصل را از تروریست‌های داعش پاکسازی کند. به ابو‌الولید همه اختیارات داده شده است و علاوه بر آن یک نیروی عظیم به همراه زره‌پوش و هواپیما برای ورود به موصل در اختیار وی قرار گرفته است.در همین حال خبرنگار شبکه روسیه الیوم گزارش داد نیروی هوایی عراق مواضع تروریست‌ها در شهر موصل واقع در شمال عراق را هدف قرار داده است. العراقیه نیز خبر داد دیروز هوانیروز ارتش عراق یک ستون از خودروهای گروه تروریستی داعش را در اطراف شهر سامراء منهدم کرده است.
دختر صدام به آغوش داعش می‌رود!
دختر صدام اعلام کرد برای تامین خواست‌های داعش آماده است! به گزارش فارس، روزنامه الحقیقه خبر داد که رغد صدام دختر دیکتاتور معدوم عراق اعلام کرد بزودی به صحرای الانبار می‌رود تا به نیروهای داعش بپیوندد. بنابراین گزارش رغد گفت: «من بزودی به نیروهای دولت اسلامی عراق و شام خواهم پیوست تا اولین زن مجاهد در داعش باشم که بتوانم خواست‌های آنها را برآورده کنم(!) و درکنارشان با ارتش عراق بجنگم». رغد صدام همچنین از عربستان، امارات و قطر هم به دلیل حمایت‌هایشان از داعش تشکر کرد. او پس از سرنگونی رژیم پدرش در عراق در سال 2003 به اردن متواری شده و از آن زمان تاکنون نتوانسته به عراق بازگردد.فراخوان دفاع از اماکن مقدسرهبر جریان صدر عراق درخواست کرد کمیته‌هایی برای دفاع از مراقد و دیگر اماکن مقدس در عراق تشکیل شود. سید مقتدا صدر، روز چهارشنبه، از تشکیل گروه «سرایا السلام» برای حفظ امنیت اماکن مذهبی در عراق شامل حرم‌های امامان معصوم‌، امامزاده‌ها، مساجد، حسینیه‌ها، کلیساها و... خبر داد. وی طی بیانیه‌ای اعلام کرد نمی‌تواند مقابل خطرات و تهدیدات موجود علیه مقدسات در عراق سکوت کند. صدر افزود: معتقدم می‌توان با هماهنگی برخی طرف‌های دولتی سرایا السلام را برای دفاع از اماکن مذهبی تشکیل داد. وی تاکید کرد که این نیروها به‌طور موقت در پوشش رسمی امنیتی و تحت نظارت ما فعالیت خواهند کرد.

بیانیه آیت‌الله‌العظمی سیستانی
مرجع عالیقدر شیعیان در پی حملات داعش در موصل و مناطق شمالی عراق ضمن اعلام حمایت خود از نیروهای مسلح این کشور، این نیروها را به پایداری و صبوری دعوت کرد. به گزارش سایت شبکه سومریه نیوز، دفتر آیت‌الله العظمی سیدعلی سیستانی،‌ مرجع شیعیان در بیانیه‌ای از گروه‌های سیاسی و دولت عراق خواست به منظور رویارویی با تروریست‌ها هماهنگ و متحد عمل کنند. در این بیانیه آمده است: آیت‌الله سیستانی با نگرانی بسیار اوضاع امنیتی اخیر در استان نینوا و مناطق همجوار آن را دنبال می‌کند. در بیانیه منتشر شده بر لزوم وحدت میان گروه‌های سیاسی و دولت عراق به منظور مقابله با تروریست‌ها و تامین امنیت شهروندان تاکید شده است. دفتر آیت‌الله سیستانی حمایت این مرجع شیعیان را از نیروهای مسلح در برابر متجاوزان اعلام کرد.
واکنش‌های بین‌المللی
حمله تروریست‌های داعش به استان نینوا موجی از واکنش‌ها را در داخل و خارج عراق برانگیخت.آمریکا از حملات داعش ابراز نگرانی کرد و آن را «خطری برای ثبات عراق و تمام منطقه» خواند. جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد باید در مقابل داعش ایستادگی کرد. آمریکا طبق توافقات دوجانبه نظامی با عراق آمادگی خود را برای کمک به دولت مالکی اعلام کرده است. سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه با بیان اینکه واشنگتن به دقت تحولات عراق را تحت نظر دارد، گفت: این نیروهای امنیتی و دولت عراق هستند که باید با ناآرامی‌های به وجود آمده، مقابله کنند. امارات عربی متحده از جمله نخستین کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس است که اقدامات داعش را محکوم کرده و از تمامیت ارضی عراق دفاع کرده است.
وزیرخارجه امارات در تماس با هوشیار زیباری، وزیر خارجه عراق درباره شرایط فعلی موصل گفت‌وگو کرده است. انگلیس نیز ضمن محکوم کردن اشغال موصل توسط داعش از دولت مالکی خواست «دلایل ناامنی» در عراق را بررسی کند.
وزارت خارجه انگلیس بر حمایت خود از دولت مالکی «در جنگ علیه تروریسم» تاکید کرده و خواستار تشکیل هرچه سریع‌تر دولت جدید در عراق شد. مقتدا صدر، یکی از رهبران شیعه در عراق نیز گفت نیروهای نظامی طرفدار وی با ارتش عراق علیه شورشیان همکاری خواهند کرد.

تصاویر بالا مربوط به ابوبصیر یکی از فرماندهان گروه تروریستی داعش می باشدمرضیه افخم، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران نیز درباره حوادث عراق، گفت: «جمهوری اسلامی ایران قبلا هشدار داده بود که خطر تروریسم محدود به یک منطقه نخواهد بود و فراتر از کشورها گسترش می‌یابد و متاسفانه امروز شاهد این موضوع هستیم.» رئیس شعبه موسسه آمریکایی «بروکینز» در تحلیلی درباره ناامنی‌های روزهای اخیر عراق نوشت این ناآرامی‌ها ناشی از همکاری میان القاعده، حزب بعث و برخی از قبایل در مناطقی از عراق علیه نوری مالکی است.
تروریستهای اجاره ای داعش که ظاهراً از سوریه و از مسیر ترکیه وارد عراق شده اند!
همچنین سلیم حربا، کارشناس تلویزیون المیادین هم در تحلیلی درباره اوضاع عراق گفت امتداد تحرکات امنیتی در عراق برای رسیدن به اهداف سیاسی است که در صدر آن ناکارآمد نشان‌دادن دولت نوری مالکی، نخست‌وزیر عراق است. این در شرایط است که در انتخابات اخیر عراق ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری‌‌مالکی توانست بیشترین آرا را کسب کند و وی تلاش دارد با ائتلاف بتواند بار دیگر بر کرسی نخست‌وزیری عراق تکیه بزند.تصرف کنسولگری ترکیه در موصل
وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد نیروهای گروه تروریستی داعش، روز چهارشنبه با حمله به کنسولگری ترکیه در موصل این ساختمان را به تصرف خود درآوردند. تمام کارکنان و دیپلمات‌های حاضر در این کنسولگری به اسارت تروریست‌های تکفیری درآمده‌اند. وزارت خارجه ترکیه همچنین اعلام کرد اکنون در حال بررسی جزئیات و گزارشات مرتبط با این رویداد است.
نگرانی ترکیه
به گزارش سومریه نیوز، معاون نخست‌وزیر ترکیه در اظهار‌نظری گفت: «کشورش اجازه نمی‌دهد گروه‌های تروریستی بر مناطق ترکمان‌نشین در عراق سیطره پیدا کنند» بولنت آرنج در ادامه افزود: «رجب طیب اردوغان، جلسه‌ای با وزرا و مسؤولان بلندپایه در باره تحرکات داعش در موصل، ترتیب داده است». او از نگرانی شدید ترکیه درباره تحولات عراق خبر داد و گفت: «ترکیه به دقت تحولات عراق را دنبال کرده و مراقب اوضاع است».
برای دیدن گزارش کامل تحولات عراق و پیشروی داعش در روزهای گذشته اینجا را کلیک کنید؛
××× اخبار روز پنجشنبه ×××


درگیری‌ها در عراق در روز پنج شنبه حالی وارد سومین روز می‌شود که ارتش عراق در جریان درگیری‌های چهارشنبه توانست تعدادی از شهرهایی را که به تصرف تروریست‌های «داعش» درآمده بود، از جمله شهر استراتژیک تکریت، را از آن‌ها باز پس گیرد.در عین حال، تروریست‌ها نیز به پیشروی خود در برخی از دیگر مناطق ادامه دادند. روز چهارشنبه گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه اعضای داعش به چند کیلومتری شهر مقدس «سامرا» رسیده‌اند و درگیری‌های شدیدی در ورودی شهر در جریان است. با این حال هیچ مقام عراقی‌ای این خبر را تائید نکرد.
تصرف کنسولگری ترکیه، از اصلی‌ترین حامیان مخالفان سوریه در سه سال گذشته، در شهر موصل عراق به دست تروریست‌ها از جمله دیگر تحولات مهم دیروز بود. ترکیه در پی این اتفاق و به گروگان گرفته شدن 48 کارمند و دیپلمات کنسولگری، خواستار تشکیل جلسه اعضای ناتو شده و در عین حال چندین جلسه با حضور مقامات سیاسی و امنیتی تشکیل داد. با این حال، گروگان‌ها همچنان در اختیار داعش هستند.
از طریق این خبر، قادر خواهید بود به‌ تمام اخبار مرتبط با بحران عراق تا این لحظه دست پیدا کنید. در صورت تمایل به دیدن مشروح اخبار کافی‌ است بر روی ساعت اخبار امروز کلیک کنید. این خبر به طور مداوم به روز می‌شود.

- در ادامه این گزارش اخبار لحظه به لحظه تحولات عراق را مشاهده می کنید؛
داعش : هدف ما کربلا و نجف است
ابومحمد العدنانی، سخنگوی داعش در فایلی صوتی که دقایقی پیش منتشر شد، خطاب به نوری المالکی، نخست وزیر عراق گفت: هدف اصلی ما نه سامرا و بغداد، بلکه کربلا و نجف است.
منع آمد و شد در بغداد/ تسلط کامل ارتش بر کرکوک
همزمان با ادامه بحران امنیتی در عراق و درگیری‌ها میان ارتش و نیروهای پیشمرگه با تروریست‌های داعش در استان‌های کرکوک، نینوا و صلاح الدین دولت عراق ورودی‌های شهر بغداد را بست و از ساعت 10 شب تا 6 صبح قوانین منع آمد و شد وضع کرد.
سرتیپ سعد معن در گفت‌وکو با سومریه نیوز خبر داد که منع آمد و شد در بغداد و مناطق اطراف آن به اجرا درخواهد آمد.همچنین منابع خبری گزارش دادند که نیروهای عراقی توانستند شهر کرکوک را تحت کنترل کامل خود درآورند.
تروریست‌های داعش پس تسلط بر شهر موصل تلاش کردند تا شهرهای استان کرکوک را اشغال کنند ولی از صبح امروز داعشی‌ها وادار به عقب نشینی از شهرهای اطراف کرکوک از جمله الحویجه و الریاض شدند.

نوجوان داعش هم ذبح می‌کند (+18)رایزنی میان چهره‌های سیاسی عراق برای حل بحران امنیتینشست رهبران سیاسی عراق در منزل ابراهیم جعفری نخست وزیر سابق عراق با حضور چهره‌های سیاسی این کشور از جناح های مختلف برای بررسی اوضاع این کشور درپی حمله تروریست‌ها به شهرها در سه استان صلاح الدین، نینوا و کرکوک برگزار شد.
دفتر ابراهیم جفری در بیانیه‌ای در این زمینه خبر داد که در نشست امروز که به ریاست جعفری برگزار شد علاوه بر نوری المالکی نخست وزیر عراق و اسامة النجیفی رئیس پارلمان این کشور، خضیر الخزاعی معاون رئیس جمهور ، روژ شاویس، حسین شهرستانی و صالح مطلک معاونان نخست وزیر، عمار حکیم رئیس مجلس علا اسلامی، عدنان الجنابی نماینده ایاد علاوی رئیس ائتلاف الوطنیه، برهم صالح نماینده اتحادیه میهنی کردستان و یوندام کنا نماینده مسیحی پارلمان هم حضور داشتند.
عراق از آمریکا خواست روند تحویل تسلیحات به این کشور را تسریع کند
سفیر عراق در آمریکا با بیان اینکه آمریکا باید خطر گروه تروریستی داعش را درک کند، خواستار تسریع تحویل تسلیحات خریداری‌شده به عراق شد.
«لقمان فیلی» سفیر عراق در واشنگتن که روز چهارشنبه با نشریه «وال‌استریت‌ژورنال» گفت‌وگو می‌کرد، ضمن ابراز نگرانی نسبت به ناآگاهی کشورهای غربی در مورد گروه تروریستی «داعش»، گفت این گروه تهدیدی برای امنیت جهان است.
این خبر در حال تکمیل است.....
__________________


كاربران ذيل از شمع بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند : mrna3rThursday 12 June 2014

__________________
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks


كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)
 
ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر


كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:02PM مي‌باشد.


© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه
Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Theme & Persian translation by Iranclubs technical support team
اين وبگاه صرفا خدمات گفتمان فارسي بر روي اينترنت ارائه مي‌نمايد .
نظرات نوشته شده در تالارها بعهده نويسندگان آنهاست و لزوما نظر باشگاه را منعكس نمي‌كند
no new posts