بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ
 
ابزار گفتگو ارزيابي گفتگو
قديمي Monday 26 May 2003   #1
لباس شخصي
عضو ثابت
 
نشان لباس شخصي
 
تاريخ ثبت نام: May 2003
پاسخ‌ها: 47
متن کامل نامه 127 نماينده مجلس به رهبر معظم انقلاب 1

هوالعزيز
اشتباه نكنيد لباس شخصي به پيام دوم خرداد دست پيدا نكرده و فقط جهت روشنگري افاضات حضرات را اعلان ميكند تا ... بماند
متن کامل نامه 127 نماينده مجلس به رهبر معظم انقلاب

بسمه‌تعالي

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي
مقام معظم رهبري،

با عرض سلام و تحيت و آرزوي سلامت و توفيق الهينويسندگان اين نامه چهره‌هاي نا‌آشنايي نيستند، وجه مشترك همه آنها در اين است كه در عرصه تلاش براي سرنگوني رژيم شاه و استقرار نظام مردمسالار بر پايه جمهوريت و اسلاميت و يا استمرار و استحكام پايه‌هاي آن، پرتلاش بوده‌اند و در طول سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي، همگي در گوشه و كنار كشور در حفظ آرمان‌هاي اوليه انقلاب اسلامي و دستاوردهاي گرانقدر خون شهيدان اين ملت كوشيده‌اند و بسياري از آنان متعلق به خانواده بزرگ شهدا و رزمندگان و جانبازان و آزادگان‌اند، اينك نگران هستند. نگران همان آرمان‌ها، نگران پايه هاي مشروعيت نظام يعني اسلاميت و جمهوريت و افزون بر همه اينها، اخيراً نگران تماميت ارضي و امنيت ملي كشور.

آنچه ما را بر آن داشت تا بدين صورت مصدع اوقات شويم حساسيت شرايط، فرصت اندك و بزرگي خطريست كه پيش روي كشور است و با كمال تأسف نجواهاي خيرخواهانه و پيشنهادهاي آرام و مكتوم ما در سال‌هاي گذشته ره به جايي نبرده است. پس اجازه دهيد بر مبناي وظيفه شرعي و قانوني خود و تعهد و مسؤوليتي كه در برابر خدا و مردم داريم، آنچه را به خير و صلاح همه مي‌دانيم با حضرتعالي، كه بر اساس قانون اساسي _ يعني ميثاق ملي همه ما _ شخص اول كشور هستيد در ميان بگذاريم، به آن اميد كه اين خيرخواهي منشاء آثار و بركات براي نظام باشد.

شايد در تاريخ پر فراز و نشيب معاصر ايران، هيچ زماني را به حساسيت امروز نتوان يافت. تنها با تسامح مي توان وضعيت ايران را در زمان اشغال در جنگ جهاني دوم و يا پيش از پذيرش قطعنامه 598 با وضع كنوني قابل مقايسه دانست كه در اولي با قطع هرگونه اميد در داخل، عامل خارجي سرنوشت كشور را رقم زد و در برهه دوم اراده و تدبير و دورانديشي حضرت امام خميني و اتكاي به مردم كشور را نجات داد.

اما شايد دوره كنوني از اين لحاظ بي‌مانند باشد كه شكاف‌هاي سياسي و اجتماعي با تهديد خارجي و برنامه آشكار دولت ايالات متحده آمريكا (به عنوان قدرتي كه در برابر خود مانعي نمي‌بيند) براي تغيير نقشه ژئوپولتيك منطقه همزمان شده و نظام ناچار به كنش و واكنش در برابر اين برنامه است.

هنوز فضاي سياسي كشور را در سال 75 از ياد نبرده ايم كه به دلايل گوناگون در عرصه سياست خارجي، ايران در انزواي كامل و حتي كشور در معرض تهديد نظامي خارجي قرار داشت و متأسفانه وضعيت انفعال بر فضاي سياسي كشور حاكم بود. اما دوم خرداد 76 همه اين تهديدها را از بين برد و فرصتهاي بسياري را فراهم آورد و به قول حضرتعالي انقلاب را بيمه كرد، به گونه‌ايكه به سرعت فضاي جهاني به سود ايران تغيير نمود. سال 2001 به پيشنهاد ايران سال گفت‌وگوي تمدن‌ها نام گرفت و حتي رئيس جمهور وقت آمريكا براي اداي احترام به ملت ايران ، در سفرآقاي خاتمي به نيويورك، به دنبال فرصت براي ديدار با رئيس جمهور ايران بود و بعدها حتي وزير امور خارجه وقت آن كشور رسماً به خاطر برخي سياست هاي گذشته آمريكا در قبال ايران عذرخواهي كرد.

فضاي سياسي_اجتماعي كشور نيز پس از دوم خرداد 76 پر نشاط و دورنماي توسعه همه جانبه اميدوار كننده گرديد. حتي شاخص‌هاي كلان اقتصادي نيز حركتي اميد‌بخش را براي درمان بيماري‌هاي مزمن و تاريخي اقتصاد كشور نويد داد.

اما هنوز دو سال از اين نعمت بزرگ الهي نگذشته بود كه جريانهايي كه تا مدتي در بهت و حيرت ناشي از رأي مردم در دوم خرداد به سر مي‌بردند، با برنامه‌اي حساب شده، براي فرصت سوزي و شكست آنچه اصلاحات نام گرفته و در برنامه رئيس جمهور تجلي يافته بود، به منظور بازگرداندن اوضاع به وضعيت قبل از دوم خرداد 76، فعال شدند. سياهه اقدامات تخريبي آنها طولاني و مكرر و اندوهبار است و به قول آقاي خاتمي هر 9 روز يك بحران آفريدند. از آن جمله است قتل‌هاي زنجيره‌اي، جنايت كوي دانشگاه، تعطيلي مطبوعات و رسانه‌ها، دستگيري‌ فعالان سياسي، سركوب دانشجويان و دانشگاهيان، اجراي علني احكام قضايي بسيار كم سابقه، خنثي كردن تصميمات مجلس و دولت و انتقال قدرت از آنها به نهادهايي مانند شوراي نگهبان، مجمع تشخيص مصلحت، شوراي انقلاب فرهنگي و حتي برتري دادن اساسنامه كميته امداد و آئين‌نامه فروش وسائل اسقاطي نيروي انتظامي بر قوانين مصوب مجلس! بي اختيار و بي‌اراده كردن مديران و مسؤولان اجرايي با پرونده‌سازي‌ها، مچ‌گيري‌ها و تبليغات سياه، برخورد با نهادهاي مستقل مدني مانند احزاب، كانون وكلا، سازمان‌هاي علمي و پژوهشي و مؤسسات فرهنگي و.‌.‌.

نتيجه خواسته و ناخواسته اين همه ، جز اين نبود كه به مردم ايران و جهان نشان داده شود در ايران هيچ تغييري اتفاق نيفتاده و نخواهد افتاد و ثابت شود رأي مردمي كه خواست اصلي آنها تغيير در روش‌ها و بينش‌ها بوده است، هيچ اثري ندارد و اعلام گردد كه نهادهاي مظهر اراده ملت قدرتي ندارند و آشكار شود كه نهادهايي كه بايد كانون حل منازعه و مظهر حاكميت ملي و جايگاه اجماع و وحدت ملي باشند، به دست تندترين نيروهاي مخالف اصلاحات سپرده مي‌شود، تا در نهايت رأي مردم بلاموضوع گردد.

با اين حال و روز كشور، فرصت چنداني باقي نمانده است. غالب ملت ناراضي و نا اميد، اكثريت نخبگان ساكت يا مهاجر، سرمايه‌هاي مادي گريزان و نيروهاي خارجي از هر طرف كشور را احاطه كرده اند. با اين وضع براي آينده كشور دو حالت بيش متصور نيست؛ يا ديكتاتوري و استبداد، كه در خوشبينانه‌ترين حالت فرجامي جز وابستگي و در نهايت فروپاشي يا استحاله ندارد و يا بازگشت به اصول قانون اساسي و تمكين صادقانه به قواعد دموكراتيك. چنين رويكردي، هم مبتني بر فرهنگ و ارزشهاي اسلامي و ملي اين ملت است و هم قابل تعامل با همه جهان.

آنچه مانع عملي شدن تهديدات خارجي مي شود، نه توپ و تانك و موشك و سلاح بلكه افزايش مشروعيت نظام، وحدت ملي و يگانگي حكومت و ملت است. تنها راه برطرف كردن تهديد خارجي همان راهي است كه ملت ما را در برابر رژيم ديكتاتوري شاه، متحد و بر سرنگوني آن مصمم ساخت و اين تنها در صورتي ميسر است كه ملت مطمئن باشد خواسته و رأي او منشأ اثر و تغيير خواهد بود.

وحدت ملي يعني تمكين به رأي مردم، يعني همه با مردم، يعني «ميزان رأي ملت» و.‌.‌. با اين تفسير از وحدت ملي نه تنها تهديدهاي بيگانه خنثي خواهد شد، بلكه مي‌توان اميدوار بود تا به فرصت نيز تبديل شود.

آنچه ما مي‌فهميم اين است كه مسئولان حاكميت بايد صادقانه از مردم در قبال همه قصورها و سوء تدبيرها پوزش بخواهند و البته اين عذرخواهي شكست و عقب‌نشيني از مواضع اصولي نيست، بلكه نشانه فروتني و بزرگواري است. تعظيم به مردم خود سبب جلوگيري از كرنش به بيگانگان مي‌شود.

اگر جام زهري بايد نوشيد قبل از آنكه كيان نظام و مهمتر از آن، استقلال و تماميت ارضي كشور در مخاطره قرار گيرد بايد نوشيده شود و بي ترديد اين برخورد خردمندانه و متواضعانه، از سوي ملت با همان پاداشي مواجه مي شود كه امام عزيز راحل روبرو شد.

ادامه دارد
__________________
اينده از ان حزب اللهي هاست
لباس شخصي حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 26 May 2003   #2
لباس شخصي
عضو ثابت
 
نشان لباس شخصي
 
تاريخ ثبت نام: May 2003
پاسخ‌ها: 47
متن كامل نامه 127 نماينده مجلس به رهبر معظم انقلاب 2

هوالعزيز
ادامه نامه نمايندگان مجلس به رهبر حكيم انقلاب


...اين اقدام نشانه تدبير، دور انديشي، مصلحت‌جويي، خيرخواهي و توفيق الهي است و البته نشانه اين تغييرات در بينش بايد با علائمي در منش و روش همراه باشد. بايد در چهره‌ها و يا حداقل رفتار نهاد‌هاي اجماعي و بي‌طرف تغييرات اساسي پديد آورد. شوراي نگهبان، قوه قضائيه، صدا و سيما و همه نهادهايي كه ملت نقش مستقيمي در انتخاب مسؤولان آنها ندارند، بايد واقعاً بي طرفانه رفتار كنند كه متأسفانه امروز چنين رويكردي مشاهده نمي‌شود.

امروز شوراي نگهبان به عنوان بزرگترين مانع فراراه مجلس با توسل به تفسيرهايي عجيب و احتجاجاتي غريب، متأسفانه موجبات وهن و بي اعتباري شرع و قانون اساسي را فراهم ساخته است. مفسران قانون اساسي چنان بي پروا به تفسير برخي از اصول قانون اساسي مي‌پردازند (به عنوان نمونه اختيارات بي حد و حصر براي رهبر) گويي همه شرع و قانون اساسي تنها يك اصل است. بي ترديد اگر در سال پنجاه و هشت در هنگام رفراندوم، چنين تفسيرهايي از قانون اساسي مطرح مي شد، سرنوشت نظام ما چيز ديگري بود.

اگر مردم ومجلس و دولت و همه نهادها هيچ هستند و تمركز اصلي قدرت و منشأ همه اعمال در يك اصل است و به قول آقايان اصل يكصد و ده قانون اساسي، تنها كف اختيارات رهبري است، آيا بهتر نيست براي هميشه با صداقت و صراحت تكليف مردم را روشن كنيم و از اين همه دوگانگي‌ها، شعار دادن‌ها و افزودن صفت و قيد بركلمات معناداري چون مردمسالاري و آزادي، رهايي يابيم؟ و اگر غير از اين است، كه قطعاً چنين است و روش و منش امام نيز مؤيد ابطال نظريه فوق است، پس چرا نبايد با اين رفتارهاي فروكاهنده اعتبار و شأن نظام و اعتماد عمومي جداً مقابله كرد؟

اكنون فرصت مناسبي براي آزمون همگان فراهم است. دو لايحه مصوب مجلس همه ما را در ادعاهاي خود خواهد آزمود.

انتخابات آزاد و جلوگيري از نقض قانون اساسي دو مبناي محوري هر حكومت مردمسالار است. نمي‌توان براي مردم عراق رفراندوم را تجويز كرد و از تريبون نماز جمعه خواستار انتخابات آزاد در آن كشور شد ولي مردم خودمان را از اين حق مسلم محروم كرد.

البته پس از انتخابات آزاد و تضمين حقوق منتخبين ملت به خصوص رئيس جمهور و در اجراي قانون اساسي بايد موانع مصنوعي بر سر راه فعاليت قانوني و آزاد آنها را نيز برطرف كرد.

آنچه امروز در قوه قضائيه، آنهم به دست برخي افراد فاقد صلاحيت‌هاي لازم، كه سپر برنامه‌ريزان ضد اصلاحات شده‌اند، در محدود كردن حق نمايندگان مجلس از اظهار نظر، كه حق مسلم ضروري به رسميت شناخته شده در هر نظام متكي بر مجلس است، مي‌گذرد، نه قابل تحمل است و نه قابل دوام.

در عرصه جامعه مدني نيز فشارهاي غيرقانوني و برخوردهاي ناهنجار به حد غيرقابل تحمل رسيده است. برخوردهاي قضايي از حد فعالان سياسي و كادرهاي اصلي اصلاحات فراتر رفته و همه نهادهاي مدني را تهديد مي‌كند. احضار،دستگيري و محاكمه تعدادي از وكلاي دادگستري، برخي از فعالان عرصه‌هاي فرهنگ و هنر و رسانه‌ها در چند ماه گذشته، با هيچ منطقي قابل توجيه نيست.

اقدام بايسته در اين عرصه، التزام كامل و فارغ از تأويل‌هاي ناروا به قانون اساسي، اجتناب اكيد نهادهاي اجماعي نظير شوراي نگهبان، قوه‌ قضائيه، نيروهاي مسلح و صدا و سيما، از هرگونه دخالت در عرصه منازعات سياسي به نفع اين يا آن جناح، متوازن ساختن تركيب نهادهاي حل منازعه، نظير مجمع‌تشخيص مصلحت، بر اساس گرايش‌هاي موجود در جامعه و‌.‌.‌. مي‌باشد.

مسلماً در عرصه زندگي مردم همچون گذشته مشكلات معيشتي نيز وجود دارد؛ كمافي‌السابق فساد اداري و مالي خودنمايي مي‌كند و علاوه بر آن در سايه تبليغات سياه و بزرگنمايي مفاسد و مشكلات توسط مخالفين اصلاحات، مردم چنان تصور مي‌كنند كه فساد و تباهي صدر تا ذيل را دربرگرفته است. آن مشكلات و اين تبليغات همراه با انبوه نارضايتي‌هاي حاصله، همه ما را بر سر يك انتخاب دشوار قرار داده است.

بي‌شك مهمترين وظيفه همه ما، رفع فقر و ايجاد رفاه براي مردم، بهبود و تقويت اساس و پايه‌هاي اقتصاد كشور و تضمين رشد پايدار اقتصادي و توليد ثروت است. اين همه ميسر نمي‌شود جز با تزريق سرمايه و نيروي انساني كارآمد و مديريت توانمند به سيستم اقتصادي كشور و اين دو حاصل نمي‌شوند جز با تأمين امنيت سياسي، اقتصادي كه اين نيز جز با حكومت برآمده از مردم محقق نمي‌گردد.

امروز از سوي برخي از محافل جهاني زمزمه‌هايي مبني بر رفراندوم به عنوان حربه اصلي تغيير نظام‌هاي منطقه ما شنيده مي‌شود؛ روندي كه معمولاً جامعه جهاني نيز اگر از آن حمايت نكند، در برابر آن ساكت مي‌نشيند. ما گر چه مبناي مشروعيت هرگونه تصميم درباره نظامها را صرفاً اراده ملي و رأي مردم كشورها مي دانيم، در عين حال بهترين شيوه مواجهه با چنين ترفندهايي را نه ايجاد جامعه اي تك صدايي و تشديد روشهاي اقتدارگرايانه و مرعوب كننده، بلكه آشتي با مردم و استقرار و تمكين به روند مردمسالاري واقعي و ارائه الگوي عملي سازگار با حريت و كرامت شهروندان، از جانب حكومت مي‌دانيم. اگر چنين قرائت و تفسيري از جمهوري اسلامي حاكم شود، حتي اگر بارها از مردم همه پرسي شود همچون ابتداي انقلاب با دل و جان به جمهوري اسلامي رأي خواهند داد. به اعتقاد ما در شرايط كنوني انتخاب چنين رويكردي در اختيار شماست.

از خداوند قادر متعال مي‌خواهيم كه ما را بر صراط حق، مستقيم بدارد و نيت‌هاي ما را خالص كند و عاقبت امر همه ما را خير گرداند.

از درگاه حضرت احديت براي جنابعالي طول عمر و سلامت و عزت مسألت داريم
__________________
اينده از ان حزب اللهي هاست
لباس شخصي حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 27 May 2003   #3
ميلاد
عضو ثابت
 
نشان ميلاد
 
تاريخ ثبت نام: Nov 2002
مكان: تهران
پاسخ‌ها: 144
چي شد چي شد ؟
آقايوني كه از اولين جلسه فكر حقوق يك ميليون تومتي و پاترول و خونه هاي آنچناني بودن چي شد يه دفعه سر از خدمت به مردم در آوردن ؟

بوي رفتنشون بعد از شوراي شهر به مشامشون رسيده ؟ اين چند ماه آخر يه خورده فيلم بازي كنن بهتره انگار !
ميلاد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 27 May 2003   #4
لباس شخصي
عضو ثابت
 
نشان لباس شخصي
 
تاريخ ثبت نام: May 2003
پاسخ‌ها: 47
هوالعزيز
وقتي تو انتخابات شورا ها انگونه مفتضح شدند كه اميدي به مجلس هفتم برايشان نماند چاره اي جز رعايت نسخه هاي پيچيده شده توسط اربابان امريكايي برايشان نمانده
__________________
اينده از ان حزب اللهي هاست
لباس شخصي حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 28 May 2003   #5
بهزاد
عضو ثابت
 
نشان بهزاد
 
تاريخ ثبت نام: Oct 2002
مكان: iran
سن: 39
پاسخ‌ها: 2,162
ارسال پيام توسط Yahoo به بهزاد
اين اشتباه است كه ما فكر كنيم وقتي زلزله آمد، فقط خانه همسايه ما خراب مي شود.
بهزاد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 28 May 2003   #6
min
تا زنده ایم رزمنده ایم
 
نشان min
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2002
مكان: ايران اسلامي
سن: 50
پاسخ‌ها: 4,827
ارسال پيام توسط Yahoo به min
مردم سالاري كه اينها مي خواهند يعني بر گرده ملت سوار شدن و حقوق كلان گرفتن .
بسيار جالب است كه اكثر امضا كنندگان اين نامه ادعا كرده اند از محتواي نامه بي اطلاع بوده اند .
خاك بر سر نمانماينده اي كه نمي داند چه چيزي را امضا مي كند .
اين هم يعني شايسته سالاري .
اگر بيشتر دقت كنيم بهتر شعار هاي اينان را درك مي كنيم .
__________________

رهسپاریم با ولایت تا شهادت
min حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 29 May 2003   #7
caff
عضو ثابت
 
نشان caff
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2002
پاسخ‌ها: 132
من موافقم أقاي خامنه اي جام زهر رو بنوشهاقا علي رو هم مرىم نخواستن 25 سال خونه موند اونكه حق كامل بود رفت كنار.

ما چرا نريم.
caff حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 30 May 2003   #8
نسيم سحر
عضو ثابت
 
نشان نسيم سحر
 
تاريخ ثبت نام: Feb 2003
مكان: همين طرفا
پاسخ‌ها: 193
ما منتظريم تا محرم گردد
هنگامه امتحان ميسر گردد
ما دانيم و تيغ حلقوم شما
يك مو ز سر سيد علي كم گردد.
__________________
بيا تا گل برافشانيم و مي در ساغر اندازيم
نسيم سحر حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 30 May 2003   #9
سینا 555
آرام و صبور
 
نشان سینا 555
 
تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 6,791
نقل قول:
نوشته شده بوسيله caff
من موافقم أقاي خامنه اي جام زهر رو بنوشهاقا علي رو هم مرىم نخواستن 25 سال خونه موند اونكه حق كامل بود رفت كنار.

ما چرا نريم.
خدمت دوست عزيزم كف

سلام عليكم

خواستم محض اطلاع بگم اين قياس شما كمي نادرسته چون امام علي تو اون 25 سال به قدرت نرسيده بودند كه مردم نخواسته باشن ايشان رو كه از قدرت كنار بروند.

در پناه حق باشي انشال...
سینا 555 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 30 May 2003   #10
caff
عضو ثابت
 
نشان caff
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2002
پاسخ‌ها: 132
سينا جون منظورم اين بود كه اميرالمومنين به مردم احترام ميذاشت. بابا حق رو نمي خوان نخوان به درك اون دنيا جواب ميدن.


لا اكراه في دين(منظورم از اين آيه اينه كه در پذيرش حق اجبار نيست) علي موظف بود به راي مردمي كه ابابكر(لع) رو ترجيح دادن احترام بزاره مطمئن باش اگه مردم علي رو مي خواستن علي كوتاهي نمي كرد.


در ضمن ديگه بدتر آقاي خامنه اي 14 سال حكومت رو در دست داشت مردم عمل كرد رو ديدن و ناراضين.
caff حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 31 May 2003   #11
min
تا زنده ایم رزمنده ایم
 
نشان min
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2002
مكان: ايران اسلامي
سن: 50
پاسخ‌ها: 4,827
ارسال پيام توسط Yahoo به min
نقل قول:
نوشته شده بوسيله caff
سينا جون منظورم اين بود كه اميرالمومنين به مردم احترام ميذاشت. بابا حق رو نمي خوان نخوان به درك اون دنيا جواب ميدن.


لا اكراه في دين(منظورم از اين آيه اينه كه در پذيرش حق اجبار نيست) علي موظف بود به راي مردمي كه ابابكر(لع) رو ترجيح دادن احترام بزاره مطمئن باش اگه مردم علي رو مي خواستن علي كوتاهي نمي كرد.


در ضمن ديگه بدتر آقاي خامنه اي 14 سال حكومت رو در دست داشت مردم عمل كرد رو ديدن و ناراضين.
من نمي دونم منظور شما از مردم چه كساني هستند ؟
منظورتون همون مردميه كه هر جا آقاي خامنه اي تشريف مي برند ميلونها نفر ميان استقبا ل يا مردم ديگري كشف كرديد؟
جالب اينه كه آماري كه جديدا از جوونها تهران گرفتند بيش از 75 درصد جوانها موافق ولايت فقيه بوده اند .
زت زياد
__________________

رهسپاریم با ولایت تا شهادت
min حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 31 May 2003   #12
caff
عضو ثابت
 
نشان caff
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2002
پاسخ‌ها: 132
كدوم مركز آمار اين آمار رو داده.

برو اگه آشنا داري آخرين نظر سنجي وزارت كشور رو ببين.

بزرگترين و صريح ترين نظر سنجي بود ميومدن در خونه ها حدود يه ساعت با جوانهاي حدود 18 20 سال خونه حرف مي زدن از كوچك ترين مسائل مملكتي مي پرسيدن.


با اينكه اين جور مواقع خيليا مي ترسن حرف بزن و به دروغ خودشونو موافق نشون مي دن ولي آمار بدست اومده چيزي غير حرف شما رو نشون مي ده. حتما برو ببين.


يكي از ايرادات آقاي خامنه اي همينه كه همش مي گه جوانها بطرف اسلام اومدن عشق اسلام دارن مي دوني چرا چون يه بار ميدون وليعصر رو نديده كوي نصر رو نديده پارك ملت رو نديده و .... اينا تازه خوباشه دخترا رو كه ول كني لخت ميان همه آرزوشونه پسرا هم كه دست كم از دخترا ندارن.گفتم اينا كمشه. خودت برو تو خيابون البته اگه قيافت ترسناك نيست.و مردم نمي ترسن راست بگن برو بپرس هم پائين شهر شهر كه اغلب به نفع هم وسط شهر كه يكمي به ضرر هم بالاي شهر كه 80 درصد تا حالا اسم حجاب رو نشنيدن چه برسه به بقيه موارد مثل نامحرم و محرم.


حتما اسلام اين شكلي شده كه ما خبر نداريم.


اگه منظورتون استقبال از آقاي خامنه اي تو شهرستاناست كه سيستان آخريش بود هنوز بعضي شهرها تقريبا همون طور موندن.تا چند سال ديگه اونا هم بله.

ما 70 ميليون جمعيت دارين

حداقل 9 ميليون تو تهران هستند. 22 بهمن به اون عظمت 2 تا ديگه خيلي 3 ميليون ميان.تازه همشون موافق آقاي خامنه اي نيستن خيليا عين من بخاطر نظام ميان نه شخص خاصي.

نماز جمعه اي كه ايشون باشن ديگه آخرش زياد بگيريم 1 ميليون ميان.
اگه ايشون هم نيان 2000 هزار نفر بزور بيان بقيه رو از ارتش ميارن. نمي گن لباساشونو عوض كنن لااقل تابلو نشه.


اگه منظورت استقبال تو اصفهان تو چند سال پيشه كه تو مدت قبول كنن خيلي مردم آتيشي تر شدن. و 700 هزار نفر نماينده زيادي از بيش از 2 ميليون نفر ساكن نيستند.


جديد ترين نمونه هم انتخابات شورا شهر بود كه آخرش گندش در اومد تو تهرا فقط 11 در صد شركت كردن. من خودم تو يكي از حوزهايي كه هر دفعه حدود 5000 راي ازش ميداد بودم اين دفعه فقط 376 راي داد.

مي فهمي اينا چه فاجعيه.
خودمونو مثل آقاي خامنه اي گول نزنيم( كه ايشون خودش بهتر مي دونه ) حقيقتو قبول كنيم.

اگه اينقدر طرفدار داريم چرا از زير رفراندوم شونه خالي مي كنيد. طلا كه پاكه چه منتش به خاكه.

اگه مشروعيت مردمي داريم بزاريم رفراندوم بر قرار شه تا دهن همه بسته شه. واسه همينه تا اسم رفراندوم مياد تن امثال آقاي خامنه اي ميلرزه.

آخرين ويرايش caff ، Saturday 31 May 2003 در 10:03AM.
caff حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 31 May 2003   #13
صبح
همانا صبح نزديك است
 
نشان صبح
 
تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
سن: 38
پاسخ‌ها: 33,910
روزنوشته ها: 10
نقل قول:
نوشته شده بوسيله caff
كدوم مركز آمار اين آمار رو داده.

برو اگه آشنا داري آخرين نظر سنجي وزارت كشور رو ببين.

بزرگترين و صريح ترين نظر سنجي بود ميومدن در خونه ها حدود يه ساعت با جوانهاي حدود 18 20 سال خونه حرف مي زدن از كوچك ترين مسائل مملكتي مي پرسيدن.


با اينكه اين جور مواقع خيليا مي ترسن حرف بزن و به دروغ خودشونو موافق نشون مي دن ولي آمار بدست اومده چيزي غير حرف شما رو نشون مي ده. حتما برو ببين.


يكي از ايرادات آقاي خامنه اي همينه كه همش مي گه جوانها بطرف اسلام اومدن عشق اسلام دارن مي دوني چرا چون يه بار ميدون وليعصر رو نديده كوي نصر رو نديده پارك ملت رو نديده و .... اينا تازه خوباشه دخترا رو كه ول كني لخت ميان همه آرزوشونه پسرا هم كه دست كم از دخترا ندارن.گفتم اينا كمشه. خودت برو تو خيابون البته اگه قيافت ترسناك نيست.و مردم نمي ترسن راست بگن برو بپرس هم پائين شهر شهر كه اغلب به نفع هم وسط شهر كه يكمي به ضرر هم بالاي شهر كه 80 درصد تا حالا اسم حجاب رو نشنيدن چه برسه به بقيه موارد مثل نامحرم و محرم.


حتما اسلام اين شكلي شده كه ما خبر نداريم.


اگه منظورتون استقبال از آقاي خامنه اي تو شهرستاناست كه سيستان آخريش بود هنوز بعضي شهرها تقريبا همون طور موندن.تا چند سال ديگه اونا هم بله.

ما 70 ميليون جمعيت دارين

حداقل 9 ميليون تو تهران هستند. 22 بهمن به اون عظمت 2 تا ديگه خيلي 3 ميليون ميان.تازه همشون موافق آقاي خامنه اي نيستن خيليا عين من بخاطر نظام ميان نه شخص خاصي.

نماز جمعه اي كه ايشون باشن ديگه آخرش زياد بگيريم 1 ميليون ميان.
اگه ايشون هم نيان 2000 هزار نفر بزور بيان بقيه رو از ارتش ميارن. نمي گن لباساشونو عوض كنن لااقل تابلو نشه.


اگه منظورت استقبال تو اصفهان تو چند سال پيشه كه تو مدت قبول كنن خيلي مردم آتيشي تر شدن. و 700 هزار نفر نماينده زيادي از بيش از 2 ميليون نفر ساكن نيستند.


جديد ترين نمونه هم انتخابات شورا شهر بود كه آخرش گندش در اومد تو تهرا فقط 11 در صد شركت كردن. من خودم تو يكي از حوزهايي كه هر دفعه حدود 5000 راي ازش ميداد بودم اين دفعه فقط 376 راي داد.

مي فهمي اينا چه فاجعيه.
خودمونو مثل آقاي خامنه اي گول نزنيم( كه ايشون خودش بهتر مي دونه ) حقيقتو قبول كنيم.

اگه اينقدر طرفدار داريم چرا از زير رفراندوم شونه خالي مي كنيد. طلا كه پاكه چه منتش به خاكه.

اگه مشروعيت مردمي داريم بزاريم رفراندوم بر قرار شه تا دهن همه بسته شه. واسه همينه تا اسم رفراندوم مياد تن امثال آقاي خامنه اي ميلرزه.
(رفراندم) جز يك بازي و جنگ رواني هيچ نيست . فقط بخاطر تهاجم ... تهاجمي كه مطمئنا با پشتوانه هاي آمريكائي براي براندازي يا نابكار ساختن اجراي دستور العملهاي اسلامي بكار گرفته مي شود تا ، ( ايستادگي ) ملت ايران از بين رود .

حتي به فرض اينكه در رفراندم در پاسخ سوال ( موافقيد با آمريكا مذاكره شود ؟ يا رابطه برقرار شود ) صد در صد راي ( بله ) آورده شود . در متن اين مذاكره و رابطه هزارها مصالح و سياست اين مملكت و مردم بايد در نظر گرفته شود و ديگر بخاطر هر حركت ، رفراندوم برقرار نمي شود !

شعار رفراندوم بيشتر بعنوان هدفي براي پيروزي و اينكه تعدادي بگويند ( ما مائيم ) ، افراشته شده است . و فقط قدرت بازيهاي سياسي است .

آمريكا در ( حداقل ) به ( نابكار ) شدن (جمهوري اسلامي) راضي است تا بتواند تسلط خود را بر منطقه تحميل كند . آمريكا هيچ اهميتي نمي دهد كه ايران بشود ( دوره سي ساله ) افغانستان . اصلا برايش مهم نيست كه مثل عراق ( هرج و مرج ) بشود و مردم به هم بپرند . فقط مي خواهد كارش را بكند و اگر به ( منابع طبيعي و انرژي ) ما نيز دست پيدا كند با دم خود گردو مي شكند .


ما بايد ( عاقل ) باشيم ، ما پس از جنگ با استقلال تمام از بدترين وضع سياسي و اقتصادي به طلائي ترين دوره رسيده ايم و ( آمريكا از اين مي ترسد ) ، آمريكا ما را تحريم كرد ... دشمنان ما را پشتيباني مستقيم كرد ... و از هيچ توطئه سياسي و اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي دريغ نكرد . حال چطور شده است كه با اينهمه ايستادگي بايد بدون نظر به احقاق حقوق ملي و انسانيمان ( رفراندوم) تعيين كننده زايل شدن حقمان باشد ؟ اين بازي سياسي خشونتي پنهان است كه ما هم تا حدي تحمل آن را داريم ! و اگر قرار باشد اينطور پيش رود چيزي براي از دست دادن نخواهيم داشت ! اينجا ايران است و نقطه عطف ( مقاومت اسلامي ... استقلال و عزت اسلامي ) است . و مطمئن باشيد ( مدافعان ) اين ( نظام ) دهها برابر ( مخالفان ) آنند . كار كه به عمل رسيد ، ديگر ( تبليغات دروغين ) كم مي آورد !

به نظر شخصي بنده هم رفراندوم ترسي ندارد ... آمريكا همان لولوئي است كه كودكان فكر مي كنند در تاريكي وجود دارد و دست رفراندوم را مي گيرند تا به آن نزديك شوند ! عيب ندارد ... بروند ببينند و آنگاه كه سوئيچ لامپ زده شد و ديدند هيچ نيست ... ما به آنها خواهيم خنديد
__________________
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 31 May 2003   #14
صبح
همانا صبح نزديك است
 
نشان صبح
 
تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
سن: 38
پاسخ‌ها: 33,910
روزنوشته ها: 10
چقدر علني

طرح حمله آمريكا به ايران آماده شده استجمعه، 9 خرداد 1382
يك نشريه روسي فاش ساخت كه نقشه حمله به ايران آماده شده است.

به نوشته سايت «ايران امروز»، براساس اين نقشه، نيروهاي امريكايي از خاك عراق و همچنين چند پايگاه خود در كشورهاي گرجستان و آذربايجان به جمهوري اسلامي هجوم خواهند برد. با اين وجود كوندليزا رايس مشاور امنيت ملي كاخ سفيد تأكيد كرده است كه طبيعت و شكل اين حمله با آنچه كه در عراق گذشت متفاوت است.

در اين ميان يك كارشناس مسائل ايران در اروپا تصريح كرده است كه اتحاديه اروپا ، ايران را به عنوان مهمترين نقطه تلاقي منافع خود با آمريكايي‌ها مي‌داند و بنابراين تصميم دارد همانند موضوع عراق خارج از ميدان به مسئله نگاه نكند.روزنامه روسي نيزاويسمايا گازتا مي‌نويسد: حمله نظامي آمريكا به ايران به شكلي طراحي شده است كه به دنبال آن يك شورش عمومی صورت مي‌گيرد كه وزارت دفاع امريكا بر شكل‌ دادن آن حساب خاصي باز كرده است.

اين روزنامه مي‌افزايد زمان شروع حمله طي جلسه‌اي در آينده در كاخ سفيد اتخاذ خواهد شد و عراق به عنوان محور اصلي اين عمليات خواهد بود كه نيروهاي امريكايي از خاك آن كشور به ايران وارد خواهند شد.

اين نشريه روسي مي‌نويسد كه ميان حيدر علي‌اف رئيس جمهور آذربايجان و دولت آمريكا توافق‌هايي درباره استفاده نيروهاي امريكايي از خاك آن كشور به عمل آمده است ولي حكومت گرجستان نشر چنين اخباري را كذب محض دانسته و از وجود توافق‌هايي در اين بين ميان آنها و آمريكا اظهار بي اطلاعي كرده است.

از سوي ديگر، رايس گفته است كه حكومت آمريكا از آنچه كه در جمهوري اسلامي مي‌گذرد به شدت نگران است و بوش رئيس جمهور آن كشور اين نگراني‌هاي آنها را در ديدار خود با رؤساي چين و روسيه در اروپا مطرح خواهد كرد. همچنين او منتظر رسيدن گزارش آژانس بين‌المللي انرژي اتمي درباره مراكز توليد سلاح هاي اتمي در ايران خواهد بود كه در ماه ژولاي به وي تقديم خواهد شد. اين گزارش نقش بسيار مهمي در تصميمات وي خواهد داشت.

رايس در اين باره ادامه مي‌دهد: ما راه‌هاي مختلفي را براي رفتار با اين وضع پيش آمده داريم. يكي از اين راه ها با چين مورد مناقشه قرار مي‌گيرد و ديگري با روس‌ها بحث خواهد شد. همچنين گزارش آژانس بين‌المللي انرژي اتمي مهم است و ما خواهيم ديد كه اين گزارش چه چيزي دارد و براساس آن ما چه روشي انتخاب خواهيم كرد.
__________________

آخرين ويرايش صبح ، Saturday 31 May 2003 در 12:31PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 31 May 2003   #15
herkul
مهمان
 
نشان herkul
 
تاريخ ثبت نام: Apr 2003
مكان: شهر ري
پاسخ‌ها: 312
سلام
من زياد از سياست خوشم نمياد فقط خواستم يه چيزي بگم تا هميشه يادمون باشه :

اسلام به ذات خود ندارد عيبي
هر عيب كه هست از مسلماني ماست


.............. يا حق
herkul حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
هيچيك


كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)
 
ابزار گفتگو
ارزيابي اين گفتگو
ارزيابي اين گفتگو:

قوانين ارسال نوشته
شما می توانید سرنگار جدید ارسال کنید.
شما می توانید پاسخ ارسال کنید.
شما می توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر


كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 10:51AM مي‌باشد.


© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه
Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Theme & Persian translation by Iranclubs technical support team
اين وبگاه صرفا خدمات گفتمان فارسي بر روي اينترنت ارائه مي‌نمايد .
نظرات نوشته شده در تالارها بعهده نويسندگان آنهاست و لزوما نظر باشگاه را منعكس نمي‌كند
no new posts