بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي يه هفته پيش   #16
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 20,081
ج: توهم موحد بودن کجا آشکار می شود ؟؟؟

فَإِذَا انْسَلَخَ الْأَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُوا الْمُشْرِكينَ حَيْثُ وَجَدْتُمُوهُمْ وَ خُذُوهُمْ وَ احْصُرُوهُمْ وَ اقْعُدُوا لَهُمْ كُلَّ مَرْصَدٍ فَإِنْ تابُوا وَ أَقامُوا الصَّلاةَ وَ آتَوُا الزَّكاةَ فَخَلُّوا سَبيلَهُمْ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحيمٌ (5)
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي يه هفته پيش   #17
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 1,655

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
سلام علیکم و رحمة الله

خوب، روشن است! مدعیان چنین توحید کاذبی، هر چیزی را از قرآن نفهمیدند گفتند این آیه ضرورتی ندارد و اولویتش پائین است! و عملا آیه را از قرآن حذف کردند.
برای برخی روایت‌های تاریخی در قرآن هیچ شأنی جز اضافات و سرگرمی چیزی قائل نشدند و عملا بسیاری از آیات قرآن را زیادی دانستند! این قرآنی است که ادعای احترام آن را می‌کنند!
گفتند ممکن است قرآن همینطور بدون دلیل تحقیقی و پژوهشی بعد از 1400 به ما برسد، اما ممکن نیست غدیر و امامت به ما برسد! چون دلشان خواست که یکی برسد و یکی نرسد! اما حقیقت این است که هر دو با عقل و پژوهش دست یافتنی است و نه طور دیگری.

ایمان به رسول‌الله (آمنو بالله رسوله)، اطاعت از او (اطیعو الله و الرسول و اولی الأمر)، اسوگی او(لقد کان لکم في رسول الله أسوة حسنة)، مقام تبیین قرآن و مرجع حل اختلاف بودن او (و ما انزلنا علیک الکتاب الا لتبین لهم الذي اختلفو فیه)، مقام حکم کردن و داوری او (فاحکم بينهم بما انزل الله) را همه را حذف کردند و گفتند جز ابلاغ آشکار و روشن بر رسول نیست (و ما علیک الا البلغ المبین) و اینجا با ادبیات هم به جدال پرداختند، گوئی که ابلاغ، نقض اطاعت و پیروی و داوری و اسوگی است، نه این که دستور را "ابلاغ" می‌کنند که "اطاعت و پیروی" شود!

ادعا کردند که با این کار از (چند مذهبه) شدن اسلام جلوگیری می‌کنند اما حذف راهنما و مرجع حل اختلاف قرآن چیزی جز تکه تکه شدن قرآن و اسلام به تعداد مخاطبانش نیست!

فقط ساده‌لوحی می‌تواند چنین ترکیب متعارضی را به عنوان وحی الهی بپذیرد. یا غرض و تعمد در تخریب قرآن به واسطۀ مخاطبان ساده لوح که منشأ چنین تعارضی چشم امید به آن‌ها بسته است.
وحی ناقص و حذف شده و اولویت دهی شده اسیر تصمیم این عده است در این که چه چیزی را حذف کنند و چه چیزی را قبول کنند و چیزی را هم که قبول می‌کنند به دلخواه تغییر و تفسیر می‌کنند یا ترتیب آن را جابجا می‌کنند. طبعا می‌توان حدس زد رگ و ریشه‌‌های چنین چیزی که جز ارادۀ خالی کردن اسلام از مفهوم و شریعت نیست از کجا آب می‌خورد!

من پیشنهادم به این عده این است که اگر واقعا در پرستش خدا صادقند پیشروان و پیش‌کسوتان خود را بیشتر تحت نظر بگیرند، ببیند این سفارت و آن سفارت نمی‌رود؟
سلام علیکم دوست و استاد عزیز

کلام نوشته شده شما را کاملا قبول دارم ولی با یک قسمت آن مخالفم .
دقیقا آن قسمتی که می گویید ساده لوحی .
به جرات می تواند گفت که تمام این کار ها غرض ورزی است و مخالفت با ائمه ای که قرآن کریم امر به اطاعت از آن را داده است . کسی که این کار را می کند میخواهد خود را به جای آنها قرار دهد و قرآن را تفسیر به رای کند برای منافع دنیوی خود چون اعتقادی به خدا و آخرت ندارد . کسی که این کار را انجام میدهد ابله نیست و به شدت انسان زیرک و عاقلی است و دشمنی او با اولی الامر حقیقی ژنتیکی بوده است و ....
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي يه هفته پيش   #18
علوی

نشان علوی

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
من که درباره آیه چیزی نگفتم این برداشت شماست نه من اگر می شود بگو منظور آیه چیست که با قرآن باید به جهاد آنها رفت ؟

فَلَا تُطِعِ الْكَافِرِينَ وَجَاهِدْهُمْ بِهِ جِهَادًا كَبِيرًا ﴿۵۲﴾فرقان
بنابراين از كافران اطاعت مكن و به وسيله قرآن با آنها جهاد بزرگي بنما. (۵۲)
تو عادت کردی وقتی که مبحث به نفعت نباشد آیه ای بیاوری و وقتی کسی از تو سوال کرد و جواب خواست با این روش مبحث را بپیچانی !!!
سوال کننده من بودم و تو موظف به جواب دادنی ولی به نفعت نیست .
سفسطه نکن دوست من سفسطه عمل انسان های ترسو است . اگر شجاعت داری و ترسو نیستی سوال را پاسخ بده یا من اشتباه میکنم یا تو یا هردویمان . تبدیل آرا و نظر برای تفکر و استفاده از عقل است و پبدا کردن راه اصلی که قرآن و رسول دستور به آن داده اند.
یا فاطمه الزهرا
قديمي يه هفته پيش   #19
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 638

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
تو عادت کردی وقتی که مبحث به نفعت نباشد آیه ای بیاوری و وقتی کسی از تو سوال کرد و جواب خواست با این روش مبحث را بپیچانی !!!
سوال کننده من بودم و تو موظف به جواب دادنی ولی به نفعت نیست .
سفسطه نکن دوست من سفسطه عمل انسان های ترسو است . اگر شجاعت داری و ترسو نیستی سوال را پاسخ بده یا من اشتباه میکنم یا تو یا هردویمان . تبدیل آرا و نظر برای تفکر و استفاده از عقل است و پبدا کردن راه اصلی که قرآن و رسول دستور به آن داده اند.
نمی دونم چرا هرآیه ای را که می آورم شما به خود می گیرید من فقط به آیه اشاره کردم .
اگر به آیه توجه کردی باشی خداوند به پیامبر امر می کنند که بوسیله قرآن با کافرین به جهاد بپردازد در اینصورت چگونه می شود گفت معاذالله رسول الله ازکافرین است این فکر جز از یک شخص بیمار دل خارج نمی شود اگر کمی فقط کمی هم درباره آیه فکر کنی و فقط بدنبال انکار نباشی بدی نیست

اگر هم توانایی تفکررا نداری سکوت کنی و سخنی نگویی بهتر است
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي يه هفته پيش   #20
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 20,081

فَإِذَا انْسَلَخَ الْأَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُوا الْمُشْرِكينَ حَيْثُ وَجَدْتُمُوهُمْ وَ خُذُوهُمْ وَ احْصُرُوهُمْ وَ اقْعُدُوا لَهُمْ كُلَّ مَرْصَدٍ فَإِنْ تابُوا وَ أَقامُوا الصَّلاةَ وَ آتَوُا الزَّكاةَ فَخَلُّوا سَبيلَهُمْ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحيمٌ (5)
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي يه هفته پيش   #21
علوی

نشان علوی

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
نمی دونم چرا هرآیه ای را که می آورم شما به خود می گیرید من فقط به آیه اشاره کردم .
اگر به آیه توجه کردی باشی خداوند به پیامبر امر می کنند که بوسیله قرآن با کافرین به جهاد بپردازد در اینصورت چگونه می شود گفت معاذالله رسول الله ازکافرین است این فکر جز از یک شخص بیمار دل خارج نمی شود اگر کمی فقط کمی هم درباره آیه فکر کنی و فقط بدنبال انکار نباشی بدی نیست

اگر هم توانایی تفکررا نداری سکوت کنی و سخنی نگویی بهتر است
کلا این اشاره و تفکری که دم از آن میزنی چه ربطی به سوالات بنده داشت ؟؟؟

تفکر مال انسانی که بفهمه بقیه چی میگن . اون انسانی که خودشو به نفهمیدن میزنه دم از تفکر نزنه بهتره دوست عزیز .

سوالات واضح است و جناب صبح و عبدالعلی پاسخ منطقی و باب تفکر دادند ولی شما که کلا توی آسمان ها سیر میکنی .
برو سوال و متن رو کامل بخون اگه جوابی داری به اگه نه حرف نزنی بهتر که شبیه به ادنکار شرک نشه . ( جایی وارد نشی که به نفعت نباشه )
یا فاطمه الزهرا
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 02:21PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه