بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 17 March 2018   #1
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 16,821
عدالت صحابه ؟؟!!!

نظریه عدالت صحابه (۱)

ابتدا ببینیم از منظر اهل سنت صحابه چه کسانی هستند؟

بخاری در صحیح بخاری می گوید:

«ومن صحب النبي صلى الله عليه وسلم، أو رآه من المسلمين، فهو من أصحابه»

هرکسی همراه پیامبر بوده یا مسلمانی که او را دیده باشد پس او صحابی پیامبر صلی الله علیه و آله است.

صحیح بخاری جلد 5 صفحه 2.

ابوالمظفر سمعانی نظر اهل حدیث را در تعریف صحابی بیان میکند:

بلغنا عن ‏أبي المظفر السمعاني المروزي‏ أنه قال : " أصحاب الحديث يطلقون اسم الصحابة على كل من روى عنه حديثا أو كلمة ، ويتوسعون حتى يعدون من رآه رؤية من الصحابة ، وهذا لشرف منزلة النبي - صلى الله عليه وسلم - أعطوا كل من رآه حكم الصحبة‏ " .

به ما رسیده است که ابی المظفر سمعانی گفته است:اصحاب حدیث اسم صحابی را بر هر کسی که حدیثی یا کلمه ای از رسول الله ص نقل کرده است اطلاق میکنند حتی کسی که ایشان را دیده است را نیز صحابی میدانند و این شرف صحابی بودن را به هرکسی که ایشان را دیده است داده میشود.

http://library.islamweb.net/newlibra...bk_no=90&ID=91

یکی از باورهای مهم اهل سنت ، "عدالت صحابه" است؛

به این تعریف دقت کنید:

ابن ابی حاتم از استوانه های علم رجال اهل سنت درباره عدالت صحابه میگوید:

فنفى عنهم الشك والكذب والغلط والريبة والغمز وسماهم عدول الأمة

الجرح والتعدیل لابن ابی حاتم ج1 ص7

خداوند از صحابه شک و دروغ و غلط و خطا و ریب و غمز و عیب را نفی کرده است! و آنان را عادلان این امت معرفی کرده است.

(آیا تعریفی بهتر از این برای عصمت وجود دارد؟! نفی شک ، نفی کذب، نفی خطا و غلط، نفی ریب و عیب)

دیدگاه عینی ، شارح بخاری عالم مشهور سنی را نیز بخوانید:

الصحابه کلهم عدول لا یتوهم فیهم الکذب

عمده القاری ج ۱ ص ۱۵۸

همه صحابه عادل هستند و در آنها کذب توهم نمیشود.

در دیدگاه اهل سنت صحابه همگی "بلا استثنا" عادل هستند و اهل بهشت و از اتهام فسق و گناه مبرا هستند و اگر خطایی کرده‌اند قابل توجیه است زیرا همگی اجتهاد دارند و مذمتی بر ایشان نیست.

نسائی (عالم بزرگ و محدیث خبیر) اهل‌سنّت بسند معتبر روایت می‌کند که صحابه بخاطر بغضی که با حضرت امیر مؤمنان (علیه السّلام) داشتند، سنّت حضرت رسول اکرم (صلّی الله علیه وآله) را ترک می‌کردند:

عن سعيد بن جبير قال : كنت مع بن عباس بعرفات فقال ما لي لا أسمع الناس يلبون قلت يخافون من معاوية فخرج بن عباس من فسطاطه فقال لبيك اللهم لبيك لبيك فإنهم قد تركوا السنة من بغض علي

قال الشيخ الألباني : صحيح الإسناد

از سعید بن جبیر نقل است که همراه با ابن‌عباس در عرفات بودم، ابن‌عباس به من گفت: ای سعید! چرا نمى‏‍شنوم که مردم لبیک اللهم لبیک بگویند؟ گفتم: از معاویه مى‌ترسند. ابن‌عباس از چادرش بیرون آمده بلند گفت: لبیک اللهم لبیک، از سر دشمنى با حضرت على (علیه السّلام) سنت پیامبر (صلّی الله علیه وآله) را ترک کرده‌‏اند.

صحيح سنن النسائي ؛ جلد: ۲ ، صفحه: ۳۴۳ ، حديث: ۳۰۰۶

محمد ناصر الدین ألبانی که از وهابیون و نواصب مشهور و معروف می‌باشد سند این روایت را صحیح می‌داند.

آیا با وجود این اعترافات مهم ، اهلسنت هنوز میتوانند بگویند تمام صحابه عادل و بهشتی هستند؟
و اصولا چنین باوری چقدر عقلایی است؟

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 17 March 2018   #2
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: عدالت صحابه ؟؟!!!

عدالت_صحابه (۲)

‍ ‍ امير صنعانی: بسياری از صحابه شايسته كشته‌شدن هستند!

بخش اوّل استدلال:

ابن‌تيميه، از علماي مشهور حنبلي و پايه‌گذار تفكر سلفيت و وهابيت است. او كه مقبوليت زيادي در ميان وهابيون و سلفي‌ها دارد و از او به عنوان «شيخ الإسلام» ياد مي‌كنند در كتابي كه بر ضد شيعيان مي‌نويسد اعترافات جالبي مي‌كند، يكی از اعترافات اين ناصبي اين است كه صحابه حضرت علي -عليه السّلام- را مانند ابوبكر و عمر دوست نداشتند بلكه بسياري از صحابه ، حضرت علي -عليه السّلام- سب می‌کردند و بغض ايشان را داشتند و با ايشان به جنگ پرداختند.

ابن‌تيميه مي‌نويسد:

ولم يكن كذلك علي، فإن كثيرا من الصحابة والتابعين كانوا يبغضونه ويسبونه ويقاتلونه

و حضرت علي -عليه السّلام- آنگونه نبود، پس بسياري از صحابه و تابعين همواره بغض ايشان را داشتند، و به ايشان فحش مي‌دادند و با آن‌حضرت به جنگ پرداختند.

منهاج السنة النبوية - ابن تيمية - ج ٧ - الصفحة ١٣٧ - ١٣٨

اسكن:
http://yon.ir/m63Om
لينك كتاب:
http://shamela.ws/browse.php/book-927#page-3438

بخش دوّم استدلال:

امير صنعاني از سلفي‌هاي مشهور روايتي را از رسول‌خدا -صلّي الله عليه وآله- نقل مي‌كند و سپس آن را تصحيح مي‌كند:

من سب عليًّا فقد سبني، ومن سبني فقد سب الله. (حم ك) عن أم سلمة (صح)

رسول‌خدا -صلّي الله عليه وآله-: هركسي به علي -عليه السّلام- فحش بدهد، به من فحش داده است، و هركسي به من فحش بدهد به خداوند فحش داده است. اين روايت از أم‌سلمه است (صحيح است).

وي در ادامه مي‌نويسد:

(فقد سبني) لأنه قال -صلى الله عليه وسلم-: «علي مني وأنا منه». فسابه ساب له -صلى الله عليه وسلم-.

سخن رسول‌خدا (به من فحش داده است) زيرا كه رسول‌خدا -صلّي الله عليه وآله- فرمودند: علي از من است و من از علي هستم. پس فحش‌دهنده به حضرت علي -عليه السّلام- فحش‌دهنده به رسول‌خدا -صلّي الله عليه وآله- مي‌باشد.

سپس در ادامه مي‌گويد:

وظاهره وجوب قتل من سب عليًّا لأنه ساب للنبي ولله تعالى ومن سب النبي قتل ومن سب الله قتل.

و ظاهر اين روايت نشان از وجوب قتل كسي است كه به حضرت علي -عليه السّلام- فحش بدهد، چون كه فحش به آن‌حضرت، فحش به رسول‌خدا و خداوند مي‌باشد و كسي كه به رسول‌خدا فحش بدهد كشته مي‌شود، و كسي كه به خداوند فحش بدهد كشته مي‌شود.

التنوير شرح الجامع الصغير - الأمير الصنعاني - ج ١٠ - الصفحة ٢٥٣

اسكن:
http://yon.ir/ChhkO
لينك كتاب:
http://shamela.ws/browse.php/book-122096#page-5717

نتيجه‌گيري: مطابق اقوال علماي مخالفين بسياري از صحابه دشمن امیرالمومنین علی علیه السلام بودند و به آن حضرت جسارت می‌کردند و با ایشان به جنگ پرداختند، پس بسياري از صحابه‌ و تابعينی كه چنين اعمال زشتی را مرتكب شده‌اند، شايسته قتل می‌باشند.

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Saturday 17 March 2018   #3
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

عدالت_صحابه (۳)

ابن تیمیه : بسیاری از صحابه و تابعین بغض علی بن ابی طالب (علیه السلام) را داشتند.

✍وی می نویسد :

خداوند خبر داده است که برای کسانی که ایمان آورده و عمل صالح انجام داده اند محبت قرار دهد ، و این وعدهء او راست می باشد و معلوم است که خداوند ، محبت صحابه را در قلب هر مسلمانی قرار داده است .
علی الخصوص خلفا و علی الخصوص ابی بکر و عمر . زیرا که عامهء صحابه و تابعین این دو نفر را دوست داشتند و آنها بهترین مردم بودند .
ولی این حالت برای علی – علیه السلام – نبود زیرا که بسیاری از صحابه و تابعین بغض او را داشتند و وی را سب می کردند و با او مقاتله نمودند.

منهاج السنه: ج7،ص137

حال طرح سوالی از اهل تسننی که طالب حق :

در صحیح ترین کتاب در نزد شما بعد از قرآن آمده:

قال علي[علیه السلام] : والذي فلق الحبة، وبرأ النسمة، إنه لعهد النبي الأمي صلى الله عليه وسلم إليَّ: «أن لا يحبني إلا مؤمن، ولا يبغضني إلا منافق»

صحیح مسلم: ح 131

امیرالمومنین امام علی : رسول الله به من فرمود «مرا جز مومن دوست نمی دارد و جز منافق به من بغض نمی ورزد.»

پس نتیجه می گیریم :
صحابه و تابعینی که بغض امیرالمومنین را داشتند منافق اند ..

ای اتباع ابن تیمیه و اهل سنتی که قائل به عدالت تمامی صحابه هستید و جمیع آنان را بهشتی می‌دانید و حتی منکر عدالت آنها را تکفیر کردید ،
آیا اشخاص منافق را نیز عادل می‌دانید!!؟؟
و اصولا نظریه عدالت هر آنکس که پیامبر را دیده،
چقدر عقلایی است؟
این همه آیات توصیف منافقین در قرآن در شأن کیست؟
قديمي Saturday 17 March 2018   #4
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

عدالت_صحابه (۴)

.یکی از اعتقادات اهل سنت عدالت و اولیاء الله بودن و بهشتی بودن تمامی صحابه می باشد ؛
از طرفی ابن تیمیه پایه گذار اعتقادی وهابیت ، در کتاب منهاح السنه اش اعتراف می کند که اکثر صحابه با امیرالمومنین قتال و جنگ میکردند و همچنین ایشان را سب میکردند :

و لم يكن كذلك علي فان كثيرا من الصحابة و التابعين كانوا يبغضونه و يسبونه و يقاتلونه

و اما علي اينگونه نمی باشد.زیرا بسیاری از صحابه و تابعین بغض او را به دل داشتند و به او سب و قتال می کردند.

منهاج السنه،ج7ص137-138

اسکن مطلب:

http://yon.ir/9dVo

جالب است که در صحیح بخاری آمده است که:

سب مسلمان فسق می آورد و قتال با آن کفر می باشد.

حدثنا محمد بن عرعرة قال حدثنا شعبة عن زبيد قال سألت أبا وائل عن المرجئة فقال حدثني عبد الله : أن النبي صلى الله عليه و سلم قال :سباب المسلم فسوق وقتاله كفر

پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند : سب(فحش دادن)کردن مسلمان فسق است و قتال با او کفر است.

الجامع الصحيح المختصر،ص1751. دار ابن كثير

اسکن مطلب:
http://yon.ir/Shcs

چگونه است که ابن تیمیه و علمای اهل تسنن این حدیث پیامبر صلی الله علیه و آله ندیده اند⁉️
شاید نخواسته اند که ببینند‼️

یا ممکن است امیرالمومنین علیه السّلام را مسلمان نمی دانند‼️‼️

اهل تسنن باید به این سوالات پاسخ صریح و منطقی دهند :

تنها دو راه برای اهل تسنن باقی است:

1⃣ یا باید قبول کنند که امیرالمومنین علیه السلام ، نعوذبالله مسلمان نمی باشد و صحابه با دشنام دادن و جنگ با ایشان کافر نمی شوند!

2⃣ یا باید قبول کنند امیرالمومنین علی علیه السلام مسلمان است و بسیاری از صحابه طبق روایت صحیح بخاری فاسق و کافر می باشند و نظریهء عدالت صحابه باطل است.
قديمي Saturday 17 March 2018   #5
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

عدالت_صحابه (۵)

.اهل تسنن و وهابیت معتقدند بنا بر استناد به قرآن کریم ،
عدالت تمامی صحابه رسول خدا صلی الله علیه و آله و بهشتی بودن تمام آنان اثبات می شود.
(در ادامه این سلسله مباحث، ان‌شاءالله ، به آیات مورد استناد معتقدین به این نظریه خواهیم پرداخت.)

اما جالب است بدانیم که محمد بن عبدالوهاب ، ذیل آیهء ۷۴/توبه در مورد اصحاب پیامبر صلی الله علیه و آله نظر قابل تأملی دارد :

الذين قال الله فيهم يَحْلِفُونَ بِاللَّهِ مَا قَالُوا وَلَقَدْ قَالُوا كَلِمَةَ الْكُفْرِ وَكَفَرُوا بَعْدَ إِسْلَامِهِمْ.
قسم به خدا یاد می کنند که حرف کفر بر زبان نیاورده اند ، چنین نیست ، البته سخن کفر گفته و پس از اظهار اسلام کافر شدند.

أما سمعت الله كفرهم بكلمة مع كونهم في زمن رسول الله ويجاهدون معه و يصلون و يزكون و يحجون و يوحدون.

آيا نمی شنوی؟ خدای عالم آنان را تكفير كرده است ؛
يك جمله گفتند بودند؛ با اينكه (اين صحابه) در زمان پيامبر بودند و در ركاب پيامبر می‌جنگيدند و پشت سر پيامبر نماز می‌خواندند و زكات می دادند و حج می‌رفتند و موحد بودند.

كشف الشبهات صفحه 39 دارالايمان

حال سوال ما از اهل تسنن حق جو و پیروان محمد بن عبدالوهاب :

- آيا اين مطلب محمدبن عبدالوهاب مخالف قرآن است يا موافق قرآن؟

-اگر موافق قرآن است پس با استناد به قرآن ، بخشی از صحابه كافر شدند ؛
و اگر مخالف قرآن است نتیجه می گیریم محمدبن عبد الوهاب دروغ گفته و مخالف قرآن حرف زده است‼️

قديمي Saturday 17 March 2018   #6
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

_صحابه (۶)

.به اعترافات جالب این عالم اهل تسنن دقت کنید :

أن ما وقع بين الصحابة من المحاربات والمشاجرات على الوجه المسطور في كتب التواريخ والمذكور على ألسنة الثقاة يدل بظاهره على أن بعضهم قد حاد عن طريق الحق وبلغ حد الظلم والفسق وكان الباعث له الحقد والعناد والحسد واللداد وطلب الملك والرياسة والميل إلى اللذات والشهوات إذ ليس كل صحابي معصوما ولا كل من لقي النبي بالخير

سند روایت
شرح المقاصد في علم الكلام ، ج 2 ص 306 و ص 307 اسم المؤلف: سعد الدين مسعود بن عمر بن عبد الله التفتازاني الوفاة: 791هـ ، دار النشر : دار المعارف النعمانية - باكستان - 1401هـ - 1981م ، الطبعة : الأولى

آنچه از جنگ ها و درگیری ها بین صحابه اتفاق افتاده است ، و بر صفحات تاریخ نوشته و بر زبان راست گویان جاری است ، دلالت دارد بر اینکه بعضی از صحابه از مسیر حق خارج شده و دچار ظلم و فسق شده اند . آنچه باعث این ظلم و فسق شده : کینه ، عناد ، حسادت ، خصومت ، دنیاخواهی ، حب ریاست و تمایل به هوای نفس و لذات شهوانی است ؛
چرا که هر صحابه ای معصوم نیست و این طور نیست که هرکسی رسول خدا صلی الله علیه و آله را ببینید فردی نیکوکار باشد.

حال به اعتراف عالم وهابی معاصر دقت کنید؛

ابن عثیمین:

بعضی از صحابه،سرقت،دزدی،زنای محصنه و شرب خمر کرده اند

این مفتی می گوید:

ولا شک أنه حصل من بعضهم سرقة وشرب خمر وقذف وزنى بإحصان وزنى بغیر إحصان ، لکن کل هذه الأشیاء تکون مغمورة فی جنب فضائل القوم ومحاسنهم وبعضها أقیم فیه الحدود فیکون کفارة .

شکی در این نیست که گروهی از صحابه سرقت کرده و شرب خمر کرده و قذف کرده و زنای محصنه و غیر محصنه انجام دادند ولی تمامی این اعمال در کنار فضایل و محاسن ایشان پنهان بوده و بر برخی از ایشان نیز حد جاری شد که به مثابه کفاره آنها می باشد .

شرح العقیده الواسطیه ، ج 2 ص 292

http://alkafi.net/up/pix/uploads/ima...e492616ea3.jpg
قديمي Saturday 17 March 2018   #7
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

عدالت صحابه (7)
ابن قتيبه دينورى در تأويل مختلف الحديث مى‌نويسد:

وقد طالبت فاطمة رضي الله عنها أبا بكر رضي الله عنه بميراث أبيها رسول الله صلى الله عليه وسلم فلما لم يعطها إياه حلفت لا تكلمه أبدا وأوصت أن تدفن ليلا لئلا يحضرها فدفنت ليلا.

فاطمه از ابوبکر ميراث پدرش را خواست، ابوبکر نپذيرفت، قسم خورد که ديگر با او (ابو بکر) سخن نگويد و وصيت کرد که شبانه دفن شود تا او (ابوبکر) در دفن وى حاضر نشود.

الدينوري، أبو محمد عبد الله بن مسلم ابن قتيبة (متوفاي276هـ)، تأويل مختلف الحديث، ج 1، ص 300، تحقيق: محمد زهري النجار، ناشر: دار الجيل، بيروت، 1393هـ، 1972م.

ابن بطال در شرح صحيح بخارى مى‌نويسد:

أجاز أكثر العلماء الدفن بالليل... ودفن علىُّ بن أبى طالب زوجته فاطمة ليلاً، فَرَّ بِهَا من أبى بكر أن يصلى عليها، كان بينهما شىء.

اكثر علما دفن جنازه را در شب اجازه داده‌اند. علي بن ابوطالب، همسرش فاطمه را شبانه دفن كرد تا ابوبكر به او نماز نخواند؛ چون بين آن دو اتفاقاتى افتاده بود.
( چه اتفاقی افتاده بود .......؟؟؟؟؟!!!!!!)

إبن بطال البكري القرطبي، أبو الحسن علي بن خلف بن عبد الملك (متوفاي449هـ)، شرح صحيح البخاري، ج 3، ص 325، تحقيق: أبو تميم ياسر بن إبراهيم، ناشر: مكتبة الرشد - السعودية / الرياض، الطبعة: الثانية، 1423هـ - 2003م.
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
یا علی یا الیا یا حیدر
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه
قديمي Saturday 17 March 2018   #8
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

عدالت_صحابه (۸)

..هدف از این پنهان کاری این است تا عوام و مردم عادی از حقایق با خبر نشوند ، زیرا یکی از حقایقی که از مسلمات تاریخی است ، خروج عائشة و برخی صحابه بر امیرالمومنین علی علیه السلام و جنگ جمل است ؛
وهمچنین جنگ صفین است که در آن معاویة و اتباع معاویة بر امیرالمومنین علی علیه السلام خروج کردند.

از آن جایی که همین خروج بر امیرالمومنین علی علیه السلام که حاکم شرعی و مورد اتفاق بود ، در صورت اثبات ، بطلان بسیاری از عقاید مخالفین شیعه را در پی خواهد داشت از جمله نظریه عدالت صحابه ؛
لذا افرادی همچون احمد بن حنبل سعی کرده اند تا حتی ثبت و نقل این حقیقت ولو برای نزدیکان خویش را منع کنند؛

دقت کنید:

أخْبَرَنِی عِصْمَةُ بْنُ عصامٍ، قَالَ: قَالَ حَنْبَلٌ: أَرَدْتُ أَنْ أَکْتُبَ کِتَابَ صِفِّینَ وَالْجَمَلَ عَنْ خَلَفِ بْنِ سَالِمٍ، فَأَتَیْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ أُکَلِّمُهُ فِی ذَاکَ وَأَسْأَلُهُ، فَقَالَ: وَمَا تَصْنَعُ بِذَاکَ وَلَیْسَ فِیهِ حَلَالٌ وَلَا حَرَامٌ؟ وَقَدْ کَتَبْتُ مَعَ خَلَفٍ حَیْثُ کَتَبَهُ، فَکَتَبْتُ الْأَسَانِیدَ وَتَرَکْتُ الْکَلَامَ، وَکَتَبَهَا خَلَفٌ، وَحَضَرْتُ عِنْدَ غُنْدَرٍ وَاجْتَمَعْنَا عِنْدَهُ، فَکَتَبْتُ أَسَانِیدَ حَدِیثِ شُعْبَةَ وَکَتَبَهَا خَلَفٌ عَلَى وَجْهِهَا ، قُلْتُ لَهُ: وَلِمَ کَتَبْتَ الْأَسَانِیدَ وَتَرَکْتَ الْکَلَامَ؟ قَالَ: أَرَدْتُ أَنْ أَعْرِفَ مَا رَوَى شُعْبَةُ مِنْهَا. قَالَ حَنْبَلٌ: فَأَتَیْتُ خَلَفًا فَکَتَبْتُهَا، فَبَلَغَ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ فَقَالَ لِأَبِی: خُذِ الْکِتَابَ فَاحْبِسْهُ عَنْهُ، وَلَا تَدَعْهُ یَنْظُرُ فِیهِ.

السنة لابی بکر بن الخلال،ج2،ص464،ح723 ط دار الرایة

حنبل (پسر عموی احمد بن حنبل) نقل می کند که تصمیم گرفتم تا کتابی در مورد جنگ صفین و جمل با کمک و با استفاده از خلف بن سالم بنویسم ؛ پس به نزد احمد بن حنبل آمدم تا از او در این مورد سوال کنم ؛ احمد بن حنبل گفت : چرا می خواهی چنین کاری بکنی در حالی که در این امر نه حلالی است و نه حرامی؟ { منظور احمد این است که تصمیمت کار مهم و قابل توجهی نیست } در حالی که من اسناد مربوط به جنگ جمل و صفین را جمع آوری کرده ام و سخن گفتن در مورد آن را ترک کرده ام و خلف بن سالم آن را نوشته است و من پیش غندر (محمد بن جعفر) حاضر شدم و در نزد او مطالب را جمع آوری کردیم و من سند های حدیث شعبة در این مورد را نوشتم و خلف بن سالم آن ها را نوشت ؛ حنبل (پسر عموی احمد بن حنبل) می گوید گفتم : چرا سند ها را نوشتی ولی سخنان مربوط به آن را ترک کردی؟ احمد بن حنبل در پاسخ می گوید : خواستم تا ببینم شعبة در مورد جمل و صفین چه چیزی روایت کرده است ؛
حنبل (پسر عموی احمد بن حنبل) گفت : پس من به نزد خلف بن سالم رفتم و مطالب مربوط به جنگ جمل و صفین را نوشتم و خبر این کارم به احمد بن حنبل رسید و او به پدرم گفت :
کتاب را از حنبل بگیر و پنهان کن و نگذار به آن نگاه کند.

روایت از جهت سند صحیح است و محقق نیز در حاشیه به صحت روایت اشاره می کند.

http://s5.picofile.com/file/8156390318/001.png
http://s5.picofile.com/file/8156390368/002.png
http://s5.picofile.com/file/8156390376/003.png

همانگونه که مشخص شد احمد بن حنبل تلاش میکرده است تا پسر عموش وقایع جمل و صفین رو ضبط نکند و خود احمد بن حنبل هم میگوید که من فقط اسناد مربوط به این وقایع را جمع آوری کرده ام و در مورد آن سخنی نگفته‌ام ؛
و حتی وقتی هم میفهمد پسرعمویش وقایع صفین و جمل را نوشته ، بلافاصله به عموی خود اطلاع میدهد که این کتاب را از دید مردم پنهان کند ؛
سوال"

چرا او باید از نقل یکی از مسلمات تاریخی چنین وحشتی داشته باشد

نکند او نگران وارد شدن خدشه ای بر قداست دروغین برخی است

قديمي Saturday 17 March 2018   #9
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

عدالت_صحابه(۹)

..علماى مخالفين از ديرباز تا كنون مى‌كوشند تا حقايقى كه در ميان صحابه رخ داده است را بپوشانند و آنان را به كسى نشان ندهند تا بلكه بتوانند با اين كارشان دفاعى از خرافۀ عدالت صحابه بكنند.

در كتب مخالفين شيعه روايتى با سند صحيح نقل شده است كه متن آن بدين شرح مى‌باشد:

عبْدُ الرَّزَّاقِ قَالَ: أَخْبَرَنَا ابْنُ عُيَيْنَةَ ، عَنْ عَمْرِو بْنِ دِينَارٍ ، عَنْ طَاوُسٍ ، عَنِ ابْنِ عَبَّاسٍ قَالَ: بَلَغَ عُمَرَ أَنَّ سَمُرَةَ بَاعَ خَمْرًا ، فَقَالَ: قَاتَلَ اللَّهُ سَمُرَةَ ، أَمَا عَلِمَ أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ قَالَ: «قَاتَلَ اللَّهُ الْيَهُودَ ، حُرِّمَتْ عَلَيْهِمُ الشُّحُومُ فَجَمَلُوهَا ، فَبَاعُوهَا»

از ابن عباس روايت است كه به عُمَر بن الخطاب خبر رسيد كه سمُره شراب فروخته است! عُمَر بن الخطاب گفت: آيا نداسته كه رسول‌خدا فرمود: «خداوند يهود را نابود كند! [خوردن] پيه و چربی حيوانات بر آنان حرام شد ، پس آن را تصفيه و پاك كردند و فروختند؟»

المصنف - عبد الرزاق الصنعاني - ج ٦ - الصفحة ٥١٧
http://library.islamweb.net/newlibra...3&bookhad=9609

علماى دیگری از مخالفین مخالفين نیز اين روايت را نقل كرده‌اند كه براى نمونه به ذكر روايت أحمد بن حنبل و مسند حمیدی اكتفا مى‌كنيم:

حَدَّثَنَا سُفْيَانُ ، عَنْ عَمْرٍو ، عَنْ طَاوُسٍ ، عَنِ ابْنِ عَبَّاسٍ: ذُكِرَ لِعُمَرَ أَنَّ سَمُرَةَ - وَقَالَ مَرَّةً: بَلَغَ عُمَرَ أَنَّ سَمُرَةَ - بَاعَ خَمْرًا ، قَالَ: قَاتَلَ اللهُ سَمُرَةَ ، إِنَّ رَسُولَ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ ، قَالَ: لَعَنَ اللهُ الْيَهُودَ ، حُرِّمَتْ عَلَيْهِمُ الشُّحُومُ ، فَجَمَلُوهَا فَبَاعُوهَا .

المسند - أحمد بن حنبل - ج ١ - الصفحة ٣٠٥
http://library.islamweb.net/newlibra...=6&bookhad=171

روایت مسند حمیدی :

13 - حَدَّثَنَا الْحُمَيْدِيُّ، ثنا سُفْيَانُ، ثنا عَمْرُو بْنُ دِينَارٍ قَالَ: أَخْبَرَنِي طَاوُسٌ سَمِعَ ابْنَ عَبَّاسٍ يَقُولُ: بَلَغَ عُمَرَ بْنَ الْخَطَّابِ أَنَّ سَمُرَةَ بَاعَ خَمْرًا فَقَالَ: قاتَلَ اللَّهُ سَمُرَةَ

مسند الحميدي، ج 1 ، ص 154 ، ح 13 .

مسند الحميدي • الموقع الرسمي للمكتبة الشاملة
همانطور که مشاهده می کنید در این روایات به نام سمرة اشاره شده و حتی عمر گفته خداوند سمره را بکشد. قاتَلَ اللَّهُ سَمُرَةَ ..
یعنی «سمرة» كه از صحابه بوده است، شراب ‌مى‌فروخته ،امّا

«محمد بن إدريس شافعيى» از ائمه و اكابر علماى مخالفين شيعه به هنگام نقل اين روايت نام «سمرة» را به «رجلا» و «فلانا» تغيير مى‌دهد ،تا با اين كار معلوم نشود كه اين شخصى كه شراب مى‌فروخته است چه كسى بوده است!
دقت کنید:

أخْبَرَنَا سُفْيَانُ ، عَنْ عَمْرِو بْنِ دِينَارٍ ، عَنْ طَاوُسٍ ، عَنِ ابْنِ عَبَّاسٍ قَالَ: بَلَغَ عُمَرَ بْنَ الْخَطَّابِ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ أَنَّرجُلا باعَ خَمْرًا. فَقَالَ: قَاتَلَ اللَّهُ فلانًا باعَ الْخَمْرَ ،أَمَا عَلِمَ أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ قَالَ: «قَاتَلَ اللَّهُ يَهُودَ حُرِّمَتْ عَلَيْهِمُ الشُّحُومُ فَجَمَلُوهَا فَبَاعُوهَا» .

مسند الشافعي - محمد بن إدريس الشافعي - ج ٣ - الصفحة ٢٠٥

مسند الشافعي - ترتيب سنجر • الموقع الرسمي للمكتبة الشاملة

اما اینک تحریف روایت توسط بخاری ، راویان نقل بخاری دقیقا راویان مسند حمیدی است ،ولی او نام "سمرة" را به "فلانا" تغییر میدهد!!!

2223 - حدثنا الحميدي، حدثنا سفيان، حدثنا عمرو بن دينار، قال: أخبرني طاوس، أنه سمع ابن عباس رضي الله عنهما، يقول: بلغ عمر بن الخطاب أن فلانا باع خمرا، فقال: قاتل الله فلانا

صحیح بخاری، ج 3 ، ص 82 ، ح 2223 – {طبق برنامه مکتبه الشامله} .

صحيح البخاري • الموقع الرسمي للمكتبة الشاملة

لینک تصویر کتاب مسند الحميدي :
http://uupload.ir/files/9nci_02.jpg
http://uupload.ir/files/oxuq_03.jpg

تحریف مسندی حمیدی توسط بخاری

http://uupload.ir/files/01ni_04.jpg

⁉️ سؤالى از اذهان بيدار ، آيا واقعاً مى‌شود در نقل حديث به علماى مخالفين اعتماد كرد كه به راحتى احاديث را طبق ميل‌شان تغيير مى‌دهند و شرط امانت‌دارى در حديث را رعایت نمیکنند؟

قضاوت درباره میزان اعتبار نظریه عدالت صحابه با شما

قديمي Saturday 17 March 2018   #10
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

عدالت_صحابه(۱۰)

۱- ابن کثیر دمشقی ـ از استوانه‌های علمی وهابیت ـ از عایشه نقل می‌کند:

لما قبض رسول الله صلى الله علیه و سلم إرتدت العرب قاطبة و اشرأبت النفاق.

"تمام" عرب‌، بعد از رحلت پیامبر مرتد شدند و نفاق میان مردم برخاست.

البدایة و النهایة لإبن کثیر ج9ص422 للطباعه و النشر و التوزیعوالاعلان

http://s3.picofile.com/file/76690450...7%D8%A8%D9%87_

۲- به این‌ روایت هم به نقل از صحیح بخاری توجه کنید:

6099-عَنْ أَبِی هُرَیْرَةَ عَنْ النَّبِیِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ قَالَ بَیْنَا أَنَا قَائِمٌ إِذَا زُمْرَةٌ حَتَّى إِذَا عَرَفْتُهُمْ خَرَجَ رَجُلٌ مِنْ بَیْنِی وَبَیْنِهِمْ فَقَالَ هَلُمَّ فَقُلْتُ أَیْنَ قَالَ إِلَى النَّارِ وَاللَّهِ قُلْتُ وَمَا شَأْنُهُمْ قَالَ إِنَّهُمْ ارْتَدُّوا بَعْدَکَ عَلَى أَدْبَارِهِمْ الْقَهْقَرَى ثُمَّ إِذَا زُمْرَةٌ حَتَّى إِذَا عَرَفْتُهُمْ خَرَجَ رَجُلٌ مِنْ بَیْنِی وَبَیْنِهِمْ فَقَالَ هَلُمَّ قُلْتُ أَیْنَ قَالَ إِلَى النَّارِ وَاللَّهِ قُلْتُ مَا شَأْنُهُمْ قَالَ إِنَّهُمْ ارْتَدُّوا بَعْدَکَ عَلَى أَدْبَارِهِمْ الْقَهْقَرَى فَلَا أُرَاهُ یَخْلُصُ مِنْهُمْ إِلَّا مِثْلُ هَمَلِ النَّعَمِ.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: من، فردای قیامت در کنار حوض ایستاده‌ام و تعدادی از صحابه می‌خواهند نزد من بیایند،
ولی آنها را از طرف حوض بر می گردانند به سوی دیگر. گفتم: اینها را کجا می‌برید؟ می‌گویند:
به خدا قسم! اینها را به سمت آتش جهنم می بریم. عرضه می کنم: مگر اینها چه کار کرده اند؟ خطاب می آید:
اینها بعد از تو مرتد شدند و بدعت‌ها گذاشتند و به دوران جاهلیت برگشتند. سپس گروه دیگری را اینگونه به سمت آتش می برند.
می گویم: اینها را کجا می‌برید؟ می‌گویند: به خدا قسم! اینها را به سمت آتش جهنم می بریم.
عرضه می کنم: مگر اینها چه کار کرده اند؟ خطاب می آید:
اینها بعد از تو مرتد شدند و بدعت‌ها گذاشتند و به دوران جاهلیت برگشتند.، و از اینها هیچکس از آتش نجات پیدا نمی کند، مگر به اندازه هَمَل نعم.

صحیح بخاری حدیث 6099

(پ.ن: همل نعم یعنی:چهارپایان بازیگوشی که معمولا از گله جدا می‌شوند و مشغول بازیگوشی هستند و سرگردان می‌شوند ؛ یا دو ، سه شتری که از قافله گم می‌شود ؛ و این نشان قِلَّتْ و کمی تعداد آنهاست )

اشکال اهل سنت بر این حدیث: توجیه‌شان این است که در روایت آمده:
بینا انا قائم، فإذا زمرة«زمره» :
یعنی یک گروه و طائفه کوچک،
و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله 120 هزار صحابه داشت منظور از «زمره»، گروه کوچکی است از صحابه، نه تمام صحابه.

پاسخ : در صحیح بخاری، ج7، ص40 حدیث 6542 روایتی را می آورد در رابطه با اینکه «زمره» چقدر است.

روایت از ابوهریره است که می‌گوید پیامبر فرمود:

یدْخُلُ الْجَنَّةَ مِنْ أُمَّتِی زُمْرَةٌ هُمْ سَبْعُونَ أَلْفًا

گروهی از أمت من که آمارشان 70 هزار نفر است، وارد بهشت خواهند شد.

http://s2.picofile.com/file/76689561...9%81%D8%A7.png

در روایت حوض هم آمده که:
دو گروه وارد آتش می‌شوند پس هر گروهی که 70 هزار نفر باشد،جمع دو گروه میشود: 140 هزار نفر

۳- بخاری در صحیحش از نبی مکرم صلی الله علیه و آله نقل می کند:

یؤْخَذُ بِرِجَالٍ مِنْ أَصْحَابِی ذَاتَ الْیَمِینِ وَذَاتَ الشِّمَالِ فَأَقُولُ أَصْحَابِی فَیُقَالُ إِنَّهُمْ لَمْ یَزَالُوا مُرْتَدِّینَ عَلَى أَعْقَابِهِمْ مُنْذُ فَارَقْتَهُمْ.

فردای قیامت صحابه من را از راست و چپ می گیرند و من عرضه می دارم که اینها صحابه من هستند، گفته می شود از روزی که تو از آنها جدا شدی، ‌اینها به ارتداد و دوران جاهلیت برگشتند.

صحیح بخاری ج2ص 490 حدیث 3447 المطبعه السلفیه

http://s2.picofile.com/file/76689639...8%A7%D9%84.png

قديمي Tuesday 20 March 2018   #11
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

عدالت_صحابه(۱۱)

مغیرة بن شعبه، یکی از جسارت کنندگان به صدیقه طاهره سلام الله علیها را بهتر بشناسیم!
اثبات ملعون بودن مغیره، طبق باور اهل تسنن

مغیره بن شعبه از نظر اهل سنت صحابی پیامبر صلی الله علیه و اله است:

ذهبی میگوید:
المُغِيْرَةُ بنُ شُعْبَةَ...مِنْ كِبَارِ الصَّحَابَةِ ...شَهِدَ بَيْعَةَ الرُّضْوَانِ.

غیره بن شعبه از بزرگان صحابه بود و در بیعت رضوان حاضر بود.

سير أعلام النبلاء جلد 3 صفحه 21.الناشر : مؤسسة الرسالة.

و در کتب اهل سنت با سند معتبر آمده است که مغیره بن شعبه که از نظر اهل سنت از بزرگان صحابه بوده و در بیعت رضوان نیز حاضر بوده حضرت علی علیه السلام را سب می کرده است(یعنی به امیرالمومنین علی علیه السلام فحش می داده است‼️)

حاکم نیشابوری در مستدرک علی الصحیحین آورده است:

1419 - حَدَّثَنَا أَبُو بَكْرٍ مُحَمَّدُ بْنُ دَاوُدَ بْنِ سُلَيْمَانَ، ثنا عَبْدُ اللَّهِ بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ نَاجِيَةَ، ثنا رَجَاءُ بْنُ مُحَمَّدٍ الْعُذْرِيُّ، ثنا عَمْرُو بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِي رَزِينٍ، ثنا شُعْبَةُ، عَنْ مِسْعَرٍ، عَنْ زِيَادِ بْنِ عِلَاقَةَ، عَنْ عَمِّهِ، أنَّ الْمُغِيرَةَ بْنَ شُعْبَةَ سَبَّ عَلِيَّ بْنَ أَبِي طَالِبٍ فقَامَ إِلَيْهِ زَيْدُ بْنُ أَرْقَمَ، فَقَالَ: يَا مُغِيرَةُ، أَلَمْ تَعْلَمْ أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ «نَهَى عَنْ سَبِّ الْأَمْوَاتِ، فَلِمَ تَسُبُّ عَلِيًّا وَقَدْ مَاتَ؟» هَذَا حَدِيثٌ صَحِيحٌ عَلَى شَرْطِ مُسْلِمٍ، وَلَمْ يُخَرِّجَاهُ هَكَذَا "

قطبة بن مالك میگوید مغیره به شعبه حضرت علی را سب می کرد پس زید بن ارقم به سوی او آمد و گفت ای مغیره ایا نمیدانی که رسول الله صلی الله علیه و اله و سلم نهی کردند از سب اموات؟پس چرا علی را سب میکنی در حالی که از دنیا رفته است؟

حاکم نیشابوری میگوید این روایت طبق شرط مسلم صحیح است.

ذهبی نیز میگوید روایت بر طبق شروط مسلم صحیح است.

المستدرك على الصحيحين جلد 1 صفحه 541.

http://uupload.ir/files/mh2v_321.png

بنابراین روایت از نظر ذهبی و حاکم صحیح است.

پس شکی وجود ندارد که مغیره بن شعبه که از نظر اهل سنت صحابی پیامبر بوده ، حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام را سب می کرده حتی بعد از شهادت آن حضرت..

و باز در کتب اهل سنت آمده است که رسول الله فرمودند :

هرکسی اصحابم را سب کند پس لعنت خدا و ملائکه و مردم بر او باد.
من سب أصحابي، فعليه لعنة الله والملائكة والناس أجمعين

سلسلة الأحاديث الصحيحة جلد 5 صفحه 446.

بنابراین طبق احادیث "کتب اهل سنت" پیامبر فرمودند : لعنت خدا و ملائکه و مردم همگی بر کسی باد که صحابه را سب کند.

حال طرح سوالی که پاسخی صریح و و به دور از تعصب میطلبد:

آیا مغیره بن شعبه ملعون هست یا نه؟
و آیا اگر کسی مورد لعن خدا و ملائکه واقع شود باز هم عادل است ،
و جایگاهش بهشت خواهد بود؟

قديمي Tuesday 20 March 2018   #12
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

عدالت_صحابه(۱۱)

مغیرة بن شعبه، یکی از جسارت کنندگان به صدیقه طاهره سلام الله علیها را بهتر بشناسیم!
اثبات ملعون بودن مغیره، طبق باور اهل تسنن

مغیره بن شعبه از نظر اهل سنت صحابی پیامبر صلی الله علیه و اله است:

ذهبی میگوید:
المُغِيْرَةُ بنُ شُعْبَةَ...مِنْ كِبَارِ الصَّحَابَةِ ...شَهِدَ بَيْعَةَ الرُّضْوَانِ.

غیره بن شعبه از بزرگان صحابه بود و در بیعت رضوان حاضر بود.

سير أعلام النبلاء جلد 3 صفحه 21.الناشر : مؤسسة الرسالة.

و در کتب اهل سنت با سند معتبر آمده است که مغیره بن شعبه که از نظر اهل سنت از بزرگان صحابه بوده و در بیعت رضوان نیز حاضر بوده حضرت علی علیه السلام را سب می کرده است(یعنی به امیرالمومنین علی علیه السلام فحش می داده است‼️)

حاکم نیشابوری در مستدرک علی الصحیحین آورده است:

1419 - حَدَّثَنَا أَبُو بَكْرٍ مُحَمَّدُ بْنُ دَاوُدَ بْنِ سُلَيْمَانَ، ثنا عَبْدُ اللَّهِ بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ نَاجِيَةَ، ثنا رَجَاءُ بْنُ مُحَمَّدٍ الْعُذْرِيُّ، ثنا عَمْرُو بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِي رَزِينٍ، ثنا شُعْبَةُ، عَنْ مِسْعَرٍ، عَنْ زِيَادِ بْنِ عِلَاقَةَ، عَنْ عَمِّهِ، أنَّ الْمُغِيرَةَ بْنَ شُعْبَةَ سَبَّ عَلِيَّ بْنَ أَبِي طَالِبٍ فقَامَ إِلَيْهِ زَيْدُ بْنُ أَرْقَمَ، فَقَالَ: يَا مُغِيرَةُ، أَلَمْ تَعْلَمْ أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ «نَهَى عَنْ سَبِّ الْأَمْوَاتِ، فَلِمَ تَسُبُّ عَلِيًّا وَقَدْ مَاتَ؟» هَذَا حَدِيثٌ صَحِيحٌ عَلَى شَرْطِ مُسْلِمٍ، وَلَمْ يُخَرِّجَاهُ هَكَذَا "

قطبة بن مالك میگوید مغیره به شعبه حضرت علی را سب می کرد پس زید بن ارقم به سوی او آمد و گفت ای مغیره ایا نمیدانی که رسول الله صلی الله علیه و اله و سلم نهی کردند از سب اموات؟پس چرا علی را سب میکنی در حالی که از دنیا رفته است؟

حاکم نیشابوری میگوید این روایت طبق شرط مسلم صحیح است.

ذهبی نیز میگوید روایت بر طبق شروط مسلم صحیح است.

المستدرك على الصحيحين جلد 1 صفحه 541.

http://uupload.ir/files/mh2v_321.png

بنابراین روایت از نظر ذهبی و حاکم صحیح است.

پس شکی وجود ندارد که مغیره بن شعبه که از نظر اهل سنت صحابی پیامبر بوده ، حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام را سب می کرده حتی بعد از شهادت آن حضرت..

و باز در کتب اهل سنت آمده است که رسول الله فرمودند :

هرکسی اصحابم را سب کند پس لعنت خدا و ملائکه و مردم بر او باد.
من سب أصحابي، فعليه لعنة الله والملائكة والناس أجمعين

سلسلة الأحاديث الصحيحة جلد 5 صفحه 446.

بنابراین طبق احادیث "کتب اهل سنت" پیامبر فرمودند : لعنت خدا و ملائکه و مردم همگی بر کسی باد که صحابه را سب کند.

حال طرح سوالی که پاسخی صریح و و به دور از تعصب میطلبد:

آیا مغیره بن شعبه ملعون هست یا نه؟
و آیا اگر کسی مورد لعن خدا و ملائکه واقع شود باز هم عادل است ،
و جایگاهش بهشت خواهد بود؟

قديمي Tuesday 20 March 2018   #13
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

عدالت_صحابه(۱۲)
اهل تسنن میگویند هر کس صحابه را دشنام دهد ، کافر است ؛ و تمامی صحابه عادل و بهشتی هستند.

به این فرازهای تاریخ دقت کنید:

معرفی صحابه ای که عایشه را دشنام می‌دهد :

فغاداهم حکیم بن جبلة وهو یسب وبیده الرمح فقال له رجل من عبد القیس من هذا الذی تسبه قال عائشة قال: یا بن الخبیثة أ لأم المؤمنین تقول هذا؟

الکامل فی التاریخ ج3 ص107)

پس حکیم بن جبله در حالیکه دشنام می‌داد و نیزه‌ای در دست داشت ، به آنان حمله کرد ؛ شخصی از عبد‌القیس به او گفت: چه کسی را دشنام می‌دهی؟پاسخ داد: عائشه را.گفت : ای فرزند زن ناپاک ؛ آیا به ام‌المومنین چنین می‌گویی؟ ...

http://s4.picofile.com/file/7760303010/SAB1_1_.png
http://s4.picofile.com/file/7760305692/SAB_1_.png

شرح حال حکیم بن جبله:
ابن اثیر در مورد حکیم بن جبله می‌گوید :

قال ابن الأثیر: أدرک النبی صلى الله علیه وسلم ... وکان رجلا صالحا له دین مطاعا فی قومه وهو الذی بعثه عثمان على السند... .

أسد الغابة لابن الأثیر ج 2 ص 40

رسول خدا " را درک کرده است ... شخص صالح ، دین‌دار و از روسای قوم خویش بود و او بود که عثمان او را والی بر سند کرد.

http://s4.picofile.com/file/7760306983/SALEH1_1_.png
http://s4.picofile.com/file/7760307953/SALEH_1_.png

خلیفهء دوم و دشنام دادن به یکی از صحابه:

در صحیح بخاری آمده است که عمر عباده صحابی را نفرین کرد :

فقال قَائِلٌ منهم قَتَلْتُمْ سَعْدَ بن عُبَادَةَ فقلت قَتَلَ الله سَعْدَ بن عُبَادَةَ

صحیح البخاری ج 6 ص 2506 ش 6442 باب رجم الحبلی

کسی گفت : سعد بن عباده را کشتید ؛ گفتم : خداوند او را بکشد .

طبری نیز عبارت را به این صورت ذیل نقل می‌کند :

وقال قائل حین أوطىء سعد، قتلتم سعداً، فقال عمر: قتله اللّه إنّه منافق.

تاریخ الطبرى، ج 2، ص 460

هنگامی که سعد ، لگدمال می‌شد ، کسی گفت : او را کشتید ؛ عمر گفت : خدا او را بکشد ، او منافق است !!!

شبیه این عبارت در آدرس های ذیل آمده است :

النصائح الکافیة لمحمد بن عقیل ص 173 - شرح نهج البلاغة ج 20 ص 21 - العقد الفرید ج 3 ص 62

توهین عایشه به یکی از صحابه(عثمان):

عایشه ، عثمان را نعثل صدا میزند و میگوید : نعثل را بکشید!

ومنه حدیث عائشة اقتلوا نعثلا قتل الله نعثلا تعنی عثمان وهذا کان منها لما غاضبته وذهبت إلى مکة.

النهایة فی غریب الأثر ابن اثیر ج 5 ص 79 - لسان العرب ج 11 ص 670 - تاج العروس ج 31 ص 14 و المحصول رازی ج 4 ص 492 و السیرة الحلبیة ج 3 ص 356 و
از همین موارد است کلام عائشه که می گفت :
نعثل را بکشید خدا او را بکشد ومقصودش عثمان بود ؛ و این زمانی بود که از دست عثمان خشمگین بود و به مکه رفته بود‌.

تمام این موارد از صحیح ترین کتب اهل تسنن نقل شد :
عایشه به صحابه دشنام داد

صحابه به عایشه فحش و ناسزا میدادند

عمرخطاب صحابه را لعن کرد

عایشه به صحابی گفت نعثل

به راستی علت این همه آشفتگی در مکتب خلفا برای چیست؟؟؟

قديمي Thursday 22 March 2018   #14
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

عدالت_صحابه(۱۳)

صحابه ای که پیامبر صلی الله علیه و آله به او فرمودند:
از من دور شو تا چهره ات را نبینم‼️

طبق نظر اهل سنت وحشی بن حرب ، همان کسی که حضرت حمزه رضوان الله تعالی علیه را شهید کرد صحابی است و چون صحابی است عادل است و بهشتی است!!!

اثبات صحابی بودن وحشی :

الاسم : وحشى بن حرب الحبشى ، أبو دسمة و يقال أبو حرب مولى جبير بن مطعم بن عدى
الطبقة : 1 : صحابى
الوفاة : بـ حمص
روى له : خ د ق ( البخاري - أبو داود - ابن ماجه )
رتبته عند ابن حجر : صحابى
رتبته عند الذهبي : صحابى ( قال : قاتل حمزة و مسيلمة )

بنابراین از نظر اهل تسنن ، وحشی ، قاتل حضرت حمزه رضوان الله تعالی علیه صحابی و عادل و بهشتی است‼️

اما در کتب اهل سنت بیان قابل تاملی آمده است که رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم به وحشی بعد از اینکه ظاهرا اسلام آورد میفرمایند :

از من دور شو تا چهره ات را نبینم!

بخاری در صحیح بخاری آورده است:

فلما رآني قال: «آنت وحشي» قلت: نعم، قال: «أنت قتلت حمزة» قلت: قد كان من الأمر ما بلغك، قال: «فهل تستطيع أن تغيب وجهك عني»

زمانی که رسول الله مرا دید فرمودند : تو وحشی هستی؟ گفتم : بله ؛ فرمودند : تو حمزه را کشتی ؟ گفتم : امر همانگونه است که به شما رسیده است ؛ حضرت رسول الله صلی الله علیه و آله فرمودند : آیا میتوانی از من دور شوی تا چهره ات را نبینم!

صحیح البخاری تک جدی صفحه 1000.الناشر:دار ابن کثیر.

http://almanhaj.ir/wp-content/uploads/3123.jpg

و ابوداود طیالسی این روایت را به این صورت آورده است:

فقَالَ: «وَيْحَكَ يَا وَحْشِيُّ غَيِّبْ عَنِّي وَجْهَكَ فَلَا أَرَاكَ»

پس رسول الله فرمودند : وای بر تو وحشی. از من دور شو تا چهره ات را نبینم!

مسند أبي داود الطيالسي جلد 2 صفحه 649.الناشر: دار هجر - مصر.

http://almanhaj.ir/wp-content/uploads/3122.jpg

حال طرح چند سؤال که پاسخی دقیق می طلبد :

۱- چرا رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم حتی بعد از اسلام اوردن وحشی بعد از فتح مکه ،
باز دوست نداشتند که به چهره ی وحشی نگاه کنند⁉️

۲- آیا غیر از این است که اسلام وحشی قاتل جناب حمزه ، اسلام ظاهری بوده و حتی رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم او را صحابی نمیدانستند⁉️

۳- حال چه کسی میتواند ادعای حب صحابه را بکند⁉️
کسانی که حتی قاتل حضرت حمزه را هم بهشتی میدانند یا شیعیان که اعتقاد دارند اسلام آوردن افرادی امثال وحشی فقط به خاطر ترس از کشته شدن بوده و محبت قاتل حضرت حمزه رضوان الله تعالی علیه را در دل خود راه نمیدهد⁉️

قضاوت با اهل انصاف

قديمي Saturday 24 March 2018   #15
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

معرفی صحابه‌ای که به پیامبر خدا صلی الله علیه و آله دروغ می‌بندد و معرفی صحابی دروغگو‼️

عدالت_صحابه(۱۴)

ابوهریره ، مهم ترین راوی اهل تسنن ، به نقل از "صحیح بخاری" مهم ترین کتاب اهل تسنن ، اعترافی عجیب و تأمل برانگیز نموده است :

حدثنا عمر بن حفص حدثنا أبی حدثنا الأعمش حدثنا أبو صالح قال حدثنی أبو هریرة رضی الله عنه قال قال النبی صلى الله علیه وسلم أفضل الصدقة ما ترک غنى والید العلیا خیر من الید السفلى وابدأ بمن تعول تقول المرأة إما أن تطعمنی وإما أن تطلقنی ویقول العبد أطعمنی واستعملنی ویقول الابن أطعمنی إلى من تدعنی .فقالوا یا أبا هریرة سمعت هذا من رسول الله صلى الله علیه وسلم قال لا هذا من کیس أبی هریرة

صحیح البخاری ج5 ص2048 کتاب النفقات باب وجوب النفقة على الآهل والعیال
ابوهریره گفت : رسول خدا فرمودند : بهترین صدقه آن است که سبب بی نیازی شود و دست بالاتر ( دهنده ) بهتر از دست پایین تر است ؛
و در ابتدا به کسی کمک نما که عیال وار باشد ؛ زن می گوید یا به من غذا بده یا من را طلاق بده و بنده می گوید به من غذا بده و از من کار بخواه و فرزند می گوید : به من غذا بده ؛ من را به که واگذارمی کنی ؟

گفتند :ای ابو هریره این را از رسول خدا شنیدی ؟
پاسخ داد : خیر این از جیب ابوهریره است‼️

حال به نظر قرآن کریم درباره کسی که از خود حکمی می‌دهد دقت کنید:

و من لم یحکم بما انزل الله فاولئک هم الکافرون(المائدة/44)
و من لم یحکم بما انزل الله فاولئک هم الظالمون(المائدة/45)
و من لم یحکم بما انزل الله فاولئک هم الفاسقون(المائدة/46)

آیا بنا بر نظریهء عدالت صحابه ، چنین فردی که بر رسول خدا دروغ می بندد عادل است و مذمتی بر او راه ندارد⁉️

حال به قولی دیگر از صحیح بخاری،صحیح ترین کتاب اهل سنت بعد از قرآن که احادیث آن را صددرصد صحیح می دانند! درمورد دروغ گویی صحابه ای دیگر توجه کنید:

عنْ ابْنِ عَبَّاسٍ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُمَا
أَنَّ هِلَالَ بْنَ أُمَیَّةَ قَذَفَ امْرَأَتَهُ فَجَاءَ فَشَهِدَ وَالنَّبِیُّ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ یَقُولُ إِنَّ اللَّهَ یَعْلَمُ أَنَّ أَحَدَکُمَا کَاذِبٌ فَهَلْ مِنْکُمَا تَائِبٌ ثُمَّ قَامَتْ فَشَهِدَتْ

عبدالله بن عباس رضی الله عنهما می‌گوید:
هلال بن امیه همسرش را متهم نمود {که زنا کرده است}سپس هلال آمد و گواهی داد در حالی که نبی اکرم می‌فرمود: «همانا خداوند می‌داند که یکی از شما دروغ می‌گوید. پس آیا یکی از شما توبه می‌کند»؟
سپس آن زن، برخاست و گواهی داد.

صحیح البخاری کتاب الطلاق بَاب یَبْدَأُ الرَّجُلُ بِالتَّلَاعُنِ ح5307 دار ابن کثیر

چیزی که در این روایت قعطی است،
دروغگویی یکی از صحابه است و تاکید رسول الله صلی الله علیه و آله نیز ،
دروغگویی یکی از آن دو را ثابت می کند
نکته دیگر آنکه پیامبر اکرم به چیزی به نام"عدالت صحابه"-که اهل سنت از خود ساخته اند- اعتقاد نداشت و تردیدی در تکذیب یکی از آنها نکرد!

http://s2.picofile.com/file/77056782...C%D8%B1_1_.jpg
http://s2.picofile.com/file/7833438709/kazeb_1_.png

قضاوت درباره میزان اعتبار نظریه عدالت صحابه با شما

پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:53PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه