بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي 3 هفته پيش   #1
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 15,983
معاویه .......

فرازی_از_تاریخ

در ۱۲ رجب سال ۶۰ هجری قمری چه اتفاقی افتاد

سالروز مرگ معاویة بن ابی سفیان

در چنین روزی در سال ۶۰ هجری قمری ، معاوية بن ابی سفیان در سن ۷۸ سالگی در شام به درکات جهنم شتافت (۱) یا بهتر بگویم درکات جهنم به معاویه شتافت

…منابع تاریخی از جمله خود اهل تسنن نیز نقل کرده اند معاویه فرزند ۴ نفر بوده است : عمارة بن ولید بن مغیره ، مسافر بن ابی عمرو ، عباس ، صباح که مغنی عمارة بن ولید بود ، مادر معاویه ، هند ، با صباح که جوان خوش رویی بود و کارگر ابو سفیان بود ، الفتی تمام داشت‼️…(٢)

…او در اواخر زمان حیات رسول خدا صلی الله علیه و آله و تقریبا ۵ ماه پیش از شهادت ایشان اسلام آورد (۳)

عمر در دوران خلافتش ، ولایت شامات را به معاویه واگذار کرد و او تا زمان خلافت امیرالمؤمنین علیه السلام که طغیان معاویه علیه آن حضرت شروع شد در این سمت بود،
پس اساس تمام ظلمهای معاویه را ، عمر بنا نهاد .

معاویه اولین کسی بود که دشنام بر امیرالمؤمنین علیه السلام را ترویج کرد و در آخر خطبهء نمازجمعه لعن و جسارت بر امیرالمؤمنین می نمود ،
و این دستور او تا زمان عمر بن عبدالعزیز ادامه داشت تا اینکه او لعن بر آن حضرت را منع کرد …(۴)

او عدهء زیادی از محبین و ارادتمندان امیرالمؤمنین علیه السلام را شهید کرد از جمله جناب "مالک اشتر نخعی" را در مصر به شهادت رساند …(۵) و امام مجتبی علیه السلام را نیز به دست عیال ایشان مسموم نمود و به شهادت رسانید ؛

معاویه مردی خوشگذران و پرخور بود به حدی که از کثرت خوردن میگفت:
"خسته شدم ولی سیر نشدم!"

و این به خاطر نفرین حضرت رسول صلی الله علیه و آله دربارهء او بود که فرمود:

لا أشبَعَ اللّهُ بَطنَه
خدا شکمش را سیر نکند.(۶)

آخرالامر معاویه در مسیر مکه به شام بیمار شد ، به حدی که می لرزید و دهان او بسته نمی شد ،
تا آنکه وارد شام شد و در آنجا جان به مالک دوزخ داد

…او در هنگام مرگ☠ چنین گفت:
چند گناه بزرگ کرده ام :
حق علی بن ابیطالب را غصب کردم ؛
حسن بن علی را با فریب دادن جعده (همسر امام) به شهادت رساندم ؛
و یزید را به جانشینی خود انتخاب کردم ؛
و حجر بن عدی و اصحاب او را به قتل رساندم …(۷)

1⃣ وقائع الشهور ص١٢٠
2⃣ شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ۳۳۵/۱
3⃣ منتخب طریحی ص۱۴
4⃣ بحارالانوار ۲۱۴/۳۳
5⃣ تاریخ دمشق ۳۷۸/۵۶
6⃣ صحیح مسلم ۲۷/۸
7⃣ منتخب التواریخ ص۴۴۹

( اسکن بیشتر موارد فوق ، از منابع اهل تسنن ، ان شاء الله امروز به مرور در فضای کانال قرار خواهد گرفت.)

کانال برهان و مروری مستند بر فرازهای حساس تاریخ مسلمانان
لعن الله ظالمیک وحاسیدک یا امیرالمومنین
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 3 هفته پيش   #2
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: معاویه .......

اهل_تسنن_لطفا_تأمل_كنند

کشتن نسائی عالم برجستهء اهل تسنن به خاطر نقل فضائل امیر المؤمنین علیه السلام و عدم نقل فضیلت برای معاویه‼️

.نسائی ، از برجسته‌ترین علما و محدثین اهل تسنن است که کتاب «سنن» وی یکی از صحاح سته اهل سنت به شمار می‌رود . مزی در ترجمه وی می‌گوید :

أحد الأئمّة المبرزین والحفّاظ المتقنین والأعلام المشهورین.

تهذیب الکمال ، ج1 ، ص329 .

او یکی از پیشوایان برجسته و حافظان استوار و بزرگان مشهور بود .

و ابن کثیر در باره او می‌گوید :

الإمام فی عصره ، والمقدم على أضرابه وأشکاله وفضلاء دهره ، رحل إلى الآفاق.

البدایة والنهایة ، ج11 ، ص123 .

پیشوای زمان خویش ، و کسی که بر همشغلان و همنظران و بزرگان زمان خویش پیشی گرفت ؛ و به شهر های مختلف مسافرت کرد .

وی کتابی دارد به نام خصائص امیر المؤمنین علی بن أبی طالب (علیه السلام) که در آن فضائل امیر المؤمنین علیه السلام را نقل کرده است . انگیزهء وی از تألیف این کتاب این بوده است که وقتی وی وارد دمشق شد ، دید که مردم از علی(علیه السلام) متنفر هستند و از آن حضرت بدگویی می‌کنند ، شروع به نوشتن این کتاب کرد ؛ چنانچه ابن کثیر می‌نویسد :

وأنه إنما صنف الخصائص فی فضل علی وأهل البیت ، لأنه رأى أهل دمشق حین قدمها فی سنة ثنتین وثلاثمائة عندهم نفرة من علی .

البدایة‌ والنهایة ، ج11 ، ص141 .

او کتاب خصائص را در برتری علی و اهل بیت او نوشت ؛ زیرا او مردمان دمشق را در سال ۳۰۲ دید که از علی نفرت دارند .

اما از آن جایی که مردم دمشق به پیروی از همان سنتی که معاویه پایه گذارش بود ، به بدگویی از امیر المؤمنین علیه السلام خو گرفته و با تنفر از آن حضرت بزرگ شده بودند ، نتوانستند تحمل کنند که کسی در فضائل آن حضرت کتابی بنویسد ، اما در آن اثری از فضائل معاویه دیده نشود ؛
از این رو از نسائی خواستند که در فضائل معاویه نیز کتابی بنویسد ؛ اما وقتی با مقاومت نسائی روبرو شدند ، چنان او را کتک زدند که از دنیا رفت .

علامه ابن جوزی و بسیار دیگر از بزرگان اهل تسنن در سبب کشته شدن نسائی می‌گوید :

إنّ النسائی خرج من مصر فی آخر عمره إلى دمشق ، فسئل بها عن معاویة وما جاء فی فضائله ! فقال : لا یرضى رأسا برأس حتى یفضل ! فما زالوا یدفعون فی خصیتیه حتى أخرج من المسجد وحمل إلى الرملة أو مکة فتوفی بها .

المنتظم ، ج6 ، ص131 و تذکرة الحفاظ ، ذهبی ، ج2 ، ص700 و سیر أعلام النبلاء ، ذهبی ، ج14 ، ص132 و تهذیب الکمال ، مزی ، ج 1 ، ص132 و ... .

نسایی در آخر عمر خویش از مصر به دمشق رفت ؛ پس در آنجا از او در مورد معاویه و فضیلت های او سوال کردند ؛ پس گفت : آیا به این که او را هم شان علی دانستید راضی نشدید ، حال می خواهید او را از علی برتر کنید ؟
پس آنقدر به ....او زدند تا او را از مسجد بیرون کردند ؛ او را به رمله یا مکه بردند و در آنجا از دنیا رفت .

و ابن کثیر می‌گوید :

و دخل دمشق فسأله أهلها أن یحدّثهم بشئ من فضائل معاویة ، فقال : أما یکفی معاویة أن یذهب رأسا برأس حتى یروى له فضائل ! فقاموا إلیه فجعلوا یطعنون فی خصیتیه حتى أخرج من المسجد .

البدایة والنهایة ، ابن کثیر ، ج11 ، ص 140 .

او به دمشق رفت ؛ پس اهل شام از او خواستند که در مورد فضیلت های معاویه برای ایشان سخن گوید ؛ گفت : آیا برای معاویه بس نبود که همسنگ علی شد ؟ حال می خواهد برای او فضیلت نیز نقل کنند ؟ پس به او هجوم آورده آن قدر به ... او زدند تا از مسجد بیرونش کردند .

قـــــــــــــــضاوت باشـــــــــــــــــما

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي 3 هفته پيش   #3
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

اهل_تسنن_لطفا_تأمل_كنند

دستور رسول خدا صلی الله علیه و آله بر گردن زدن معاویه

با سند صحیح

وحَدَّثَنِي إِبْرَاهِيمُ بْنُ الْعَلافِ الْبَصْرِيُّ قَالَ، سَمِعْتُ سَلامًا أَبَا الْمُنْذِرِ يَقُولُ، قَالَ عَاصِمُ بْنُ بَهْدَلَةَ حَدَّثَنِي زِرِّ بْنِ حُبَيْشٍ عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ مَسْعُودٍ قَالَ : قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ:
إِذَا رَأَيْتُمْ مُعَاوِيَةَ بْنَ أَبِي سُفْيَانَ يَخْطُبُ عَلَى الْمِنْبَرِ فَاضْرِبُوا عُنُقَهُ .

عبد الله بن مسعود صحابی از رسول خدا صلی الله علیه [و آله] و سلم نقل می كند كه آن حضرت فرمودند :
هرگاه معاوية بن ابی سفیان را بر منبر من ديديد گردن او را بزنيد.

الكتاب : جمل من أنساب الأشراف ؛ ج: 5 ، ص: 137 ، المؤلف: أحمد بن يحيى بن جابر بن داود البَلَاذُري (المتوفى: 279هـ) ، تحقيق: سهيل زكار ورياض الزركلي ، الناشر: دار الفكر - بيروت ، الطبعة: الأولى ، 1417 هـ - 1996 م

اسکن روایت در ادامه خواهد آمد

کانال برهان بستر نشر حقایق مکتب تشیع از کتب مخالفین
لعن الله ظالمیک وقاتلیک وحاسیدک یا علی

https://telegram.me/joinchat/AqkJADwE_c4_JRPHK5dGgA
قديمي 3 هفته پيش   #4
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

وعجیب اینه که یکی از اشخاصی که این روایت رو شنیده بود وقتی وارد شام شد ودید معاویه بالای منبر هست بطرف معاویه حمله کرد تا اورو طبق کلام حضرت بکشد
مردم گفتند چه میکنی
حدیث پیامبر اکرم رو یاد آوری کرد
مردم گفتند می دانی کی به او این مسئولیت رو داده ؟ عمر داده
شمشیرش رو غلاف کرد
لعنهم الله اولاد بغایا ومعادن الابن رو که سیره وسنت نبوی رو زیر پا گذاشتند
وپیرو مکتب خلفای غاصب شدند
لعنهم الله خذلهم الله

قديمي 3 هفته پيش   #5
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نفرین پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم و سیر نشدن معاویه از غذا

لطفا با دقت مطالعه فرمایید!

در صحیح مسلم از ابن عباس روایت شده که :

ابن عباس میگوید : من با كودكان بازي ميكردم كه رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم آمد. خودم را پشت دری مخفی كردم . حضرتش به پشتم زد و فرمود : برو به معاويه بگو بيايد . من آمدم و گفتم : او دارد غذا ميخورد. مجدّدا مرا فرستاد و چون برگشتم گفتم: او دارد غذا ميخورد. حضرت فرمود: خدا شكمش را سير نكند..

ابن كثير در البدایه (تصویر اسکن در ادامه خواهد آمد) میگوید:
پيامبر (صلى الله عليه وآله) در دومين بار فرمودند : خدا شكم او را سير نكند‼️ به همين سبب ديگر سير نشد ،
من نيز مي‌گويم معاويه ديگر بعد از نفرين پيامبر سير نشد و اين نفرين حتی در زمان خلافت نيز همراه او بود ؛ به همين سبب گفته شده است كه او روزی هفت بار غذای پخته شده از گوشت می‌خورد و می‌گفت :
قسم به خدا سير نشدم ؛ ولی خسته شدم!

لازم به ذکر است این مطلب در حدود ۵۰ منبع از مصادر اهل تسنن بیان شده است.
قديمي 3 هفته پيش   #6
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

معاویه از دیدگاه مولا امیرمومنان علی علیه السلام

و من کتاب له عليه السلام الي معاويه
و ان البغي و الزور يوتغان المرء في دينه و دنياه ، و يبديان خلله عند من يعيبه ، وقد علمت انک غير مدرک ما قضي فواته ، و قد رام اقوام امرا بغير الحق فتالوا علي الله فاکذبهم ، فاحذر يوما يغتبط فيه من احمد عاقبه عمله ، و يندم من امکن الشيطان من قياده فلم يجاذبه و قد دعوتنا الي حکم القرآن و لست من اهله ، و لسنا اياک اجبنا ، و لکنا اجبنا القرآن في حکمه ، و السلام .

از نامه های امام عليه السلام به معاويه
ظلم و ستم و کارهاي خلاف حق انسان را در دين و دنيايش به هلاکت مي اندازد . و نقائص و عيوب او را نزد عيب جويان آشکار مي سازد من مي دانم که آنچه از دست رفته به دست نتواني آورد. گروهي در مطالبه امريبه ناحق برخاسته اند و در اين راه سوگند ياد کرده اند خداوند هم اين سوگندشان را تکذيب کرده است . [ اي معاويه ] از روزي برحذر باش که افرادي که کارهای پسنديده انجام داده اند خوشحالند و تاسف مي خورند چرا کم عمل کرده اند و کساني که شيطان را زمامدار خود قرار داده اند سخت پشيمان مي گردند. تو ما را به حکم قرآن دعوت کردی در حالی که خود اهل قرآن نيستی و ما هم پاسخ مثبت به تو نداديم . بلکه به قرآن پاسخ داديم و حکمش را پذيرفتيم و به آن تن در داديم ؛ والسلام.

نهج البلاغة - الإمام علي بن أبي طالب - شرح محمد عبده ، ج 3 ، ص 78 .

بنابر این طبق کلام صریح امیرالمومنین علیه السلام ، معاویه اهل قرآن نیست!

قديمي 3 هفته پيش   #7
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

‍ نظر ابن عباس درباره معاویه :
معاویه حمار است‼️

أنَّ أَبَا غَسَّانَ مَالِكَ بْنَ يَحْيَى الْهَمْدَانِيَّ حَدَّثَنَا قَالَ: ثنا عَبْدُ الْوَهَّابِ بْنُ عَطَاءٍ , قَالَ: أنا عِمْرَانُ بْنُ حُدَيْرٍ , عَنْ عِكْرِمَةَ أَنَّهُ قَالَ: كُنْتُ مَعَ ابْنِ عَبَّاسٍ عِنْدَ مُعَاوِيَةَ نَتَحَدَّثُ حَتَّى ذَهَبَ هَزِيعٌ مِنَ اللَّيْلِ , فَقَامَ مُعَاوِيَةُ , فَرَكَعَ رَكْعَةً وَاحِدَةً ,
فقَالَ ابْنُ عَبَّاسٍ: مِنْ أَيْنَ تُرَى أَخَذَهَا الْحِمَارُ؟

عکرمه می گوید با ابن عباس پیش معاویه بودم و صحبت می کردیم تا این که قسمتی از شب گذشت و معاویه برخاست و یک رکعت نماز خواند.
ابن عباس گفت : این الاغ این کار را از کجا گرفته است؟

نخب الأفكار في تنقيح مباني الأخبار في شرح معاني الآثار،ج5،ص80 ط وزارة الأوقاف والشؤون الإسلامية – قطر

لینک اینترنتی:

http://library.islamweb.net/hadith/d..._no=379&RecID=

قديمي 3 هفته پيش   #8
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

[CENTER][COLOR=Blue]جایگاه معاویه نزد امیرالمومنین علی علیه السلام(۲)

قديمي 3 هفته پيش   #9
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

جایگاه معاویه نزد امیرالمومنین علی علیه السلام(۲)

وكَانَ عَلِيٌّ إِذَا صَلَّى الْغَدَاةَ يَقْنُتُ فَيَقُولُ: اللَّهُمَّ الْعَنْ مُعَاوِيَةَ وَعَمْرًا وَأَبَا الْأَعْوَرِ وَحَبِيبًا وَعَبْدَ الرَّحْمَنِ بْنَ خَالِدٍ وَالضَّحَّاكَ بْنَ قَيْسٍ وَالْوَلِيدَ! فَبَلَغَ ذَلِكَ مُعَاوِيَةَ فَكَانَ إِذَا قَنَتَ سَبَّ عَلِيًّا وَابْنَ عَبَّاسٍ وَالْحَسَنَ وَالْحُسَيْنَ وَالْأَشْتَرَ.

زماني که علی علیه السلام در نماز قنوت می گرفت لعنت می کرد معاویه و عمرو و ابا الاعور وحبیب و عبد الرحمن بن خالد و ضحاک بن قیس و ولید را ، این مطلب به معاویه رسید پس هر موقع معاویه قنوت میگرفت علی علیه السلام و ابن عباس و حسن و حسین علیهما السلام و مالک اشتر را سب میکرد.

الکامل فی التاریخ،ج3،ص210

جایگاه معاویه نزد امیر المومنین علیه السلام که معیار حق است ، مشخص شد !

معاویه ، علی علیه السلام را سب میکرد ، حكم سب امیرالمومنین علیه السلام چیست؟

مسند احمد،حدیث 26748
سَمِعْتُ رَسُولَ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ يَقُولُ: " مَنْ سَبَّ عَلِيًّا، فَقَدْ سَبَّنِي.
إسناده صحيح

رسول الله فرمودند هر کس علی علیه السلام را سب کند مرا سب کرده!

سند این روایت صحیح است.

http://library.islamweb.net/hadith/d..._no=379&RecID=
قديمي 3 هفته پيش   #10
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

جنایات و خیانت های دایی جان پیروان مکتب خلفاء

توصیه ای که معاویه به مغیره بن شبعه می کند که ابن اثیر جزری می نویسد:

ثم دخلت سنه إحدى وخمسین

وفیها کان مشتى فضاله بن عبید بأرض الروم وغزوه بسر بن أبی أرطأه الصائفه

ذکر مقتل حجر بن عدی وعمرو بن الحمق وأصحابهما رحمت الله الواسعه علیهم

فی هذه السنه قتل حجر بن عدی وأصحابه وسبب ذلک أن معاویه استعمل المغیره بن شعبه علی الکوفه سنه إحدى وأربعین فلما أمره علیها دعاه وقال له أما بعد فإن لذی الحلم قبل الیوم ما تقرع العصا وقد یجزی عنک الحکیم بغیر التعلیم وقد أردت إیصاءک بأشیاء کثیره أنا تارکها اعتمادا علی بصرک ولست تارکا إیصاءک بخصله لا تترک شتم علی وذمه والترحم علی عثمان والاستغفار له والعیب لأصحاب علی والإقصاء لهم والإطراء بشیعه عثمان والإدناء لهم ….

در این سال حجر بن عدی و عمرو بن حمق ( هر دو صحابی رسول خدا (صلی الله علیه و آله) هستند ) و یاران آن ها توسط معاویه کشته شد دلیلش هم این بود که معاویه بن ابی سفیان ، مغیره بن شبعه را در سال ۴۱ ، حاکم آن جا کرد . وقتی امارت کوفه را به مغیره داد ، او را خواست و گفت : من می خواستم به تو مطالب زیادی را توصیه کنم ؛ اما همه این ها را رها می کنم ؛ چون به بصیرت تو اعتقاد دارم. اما یک خصلت را نمی توانم به او بگویم و آن این است که هیچ وقت بی ادبی و فحاشی به علی بن ابیطالب (علیه السلام) را ترک نکن مبادا مذمت علی بن ابیطالب (علیه السلام) را ترک کنی

اما به عثمان بن عفان ترحم کن و برای او استغفار کن و برای اصحاب علی بن ابیطالب (علیه السلام) عیبی پیدا کنید و آن ها را از خودت دور کن ، مبادا به آن ها نزدیک شوی ، مبادا با آن ها رفت و آمد داشته باشی . شیعیان عثمان را بالا ببر و به آن ها فضائل خوب دروغین بده و به آن ها خودت را نزدیک کن .

ابن اثیر جزری ، الکامل ، ج ۳ ، چاپ دار الکتب العلمیه ، ص ۳۲۶

چند چیز در این روایت ثابت است

1️⃣دستور معاویه به مغیره بن شعبه به سب و شتم مولا علی علیه سلام و همچنین مذمت مولا

2️⃣ قتل و کشتار صحابی توسط معاویه

3️⃣ دشمنی با اصحاب مولا علی علیه السلام

واقعا چنین فرد بی دین و لامذهب و سفاکی را می توان جانشین رسول الله و مومن و بهشتی دانست؟

قديمي 3 هفته پيش   #11
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

جنایات و خیانت های دایی جان پیروان مکتب خلفاء

توصیه ای که معاویه به مغیره بن شبعه می کند که ابن اثیر جزری می نویسد:

ثم دخلت سنه إحدى وخمسین

وفیها کان مشتى فضاله بن عبید بأرض الروم وغزوه بسر بن أبی أرطأه الصائفه

ذکر مقتل حجر بن عدی وعمرو بن الحمق وأصحابهما رحمت الله الواسعه علیهم

فی هذه السنه قتل حجر بن عدی وأصحابه وسبب ذلک أن معاویه استعمل المغیره بن شعبه علی الکوفه سنه إحدى وأربعین فلما أمره علیها دعاه وقال له أما بعد فإن لذی الحلم قبل الیوم ما تقرع العصا وقد یجزی عنک الحکیم بغیر التعلیم وقد أردت إیصاءک بأشیاء کثیره أنا تارکها اعتمادا علی بصرک ولست تارکا إیصاءک بخصله لا تترک شتم علی وذمه والترحم علی عثمان والاستغفار له والعیب لأصحاب علی والإقصاء لهم والإطراء بشیعه عثمان والإدناء لهم ….

در این سال حجر بن عدی و عمرو بن حمق ( هر دو صحابی رسول خدا (صلی الله علیه و آله) هستند ) و یاران آن ها توسط معاویه کشته شد دلیلش هم این بود که معاویه بن ابی سفیان ، مغیره بن شبعه را در سال ۴۱ ، حاکم آن جا کرد . وقتی امارت کوفه را به مغیره داد ، او را خواست و گفت : من می خواستم به تو مطالب زیادی را توصیه کنم ؛ اما همه این ها را رها می کنم ؛ چون به بصیرت تو اعتقاد دارم. اما یک خصلت را نمی توانم به او بگویم و آن این است که هیچ وقت بی ادبی و فحاشی به علی بن ابیطالب (علیه السلام) را ترک نکن مبادا مذمت علی بن ابیطالب (علیه السلام) را ترک کنی

اما به عثمان بن عفان ترحم کن و برای او استغفار کن و برای اصحاب علی بن ابیطالب (علیه السلام) عیبی پیدا کنید و آن ها را از خودت دور کن ، مبادا به آن ها نزدیک شوی ، مبادا با آن ها رفت و آمد داشته باشی . شیعیان عثمان را بالا ببر و به آن ها فضائل خوب دروغین بده و به آن ها خودت را نزدیک کن .

ابن اثیر جزری ، الکامل ، ج ۳ ، چاپ دار الکتب العلمیه ، ص ۳۲۶

چند چیز در این روایت ثابت است

1️⃣دستور معاویه به مغیره بن شعبه به سب و شتم مولا علی علیه سلام و همچنین مذمت مولا

2️⃣ قتل و کشتار صحابی توسط معاویه

3️⃣ دشمنی با اصحاب مولا علی علیه السلام

واقعا چنین فرد بی دین و لامذهب و سفاکی را می توان جانشین رسول الله و مومن و بهشتی دانست؟

قديمي 2 هفته پيش   #12
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقدی بر نظریهء #عدالت_صحابه(۱۹)

معرفی صحابه ای که طبق منابع اهل تسنن مورد لعن الهی واقع شدند!

ملعون بودن معاوية بن أبی سفيان صحابی و يزيد بن أبی سفيان صحابی!

اثبات صحابی بودن معاوية بن أبی سفيان:
معاوية بن أبي سفيان الأموي: صحابي
http://library.islamweb.net/hadith/R...hp?RawyID=8371

اثبات صحابی بودن يزيد بن أبی سفيان:
يزيد بن أبي سفيان القرشي: صحابي
http://library.islamweb.net/hadith/R...hp?RawyID=7570

اثبات ملعون بودن معاوية بن أبی سفيان صحابی و يزيد بن أبي سفيان صحابی از زبان رسول خدا صلی الله علیه و آله در كتب اهل تسنن:

رسول خدا كسى را ديدند كه بر شتری سوار است و شخصی افسار الاغ را گرفته و شخص دیگری آن را حركت ميدهد ؛ آنگاه رسول خدا هر سه نفر آنان را لعن فرمود.

عن سفينة رضي الله عنه أن النبي كان جالسا فمر رجل على بعير وبين يديه قايد وخلفه سائق فقال: لعن الله القائد والسائق والراكب

رسول خدا نشسته بودند كه شخصی سوار بر شتری است ، و شخصی افسار آن را گرفته و شخص دیگری نيز از پشت سر آن را مي راند ؛ حضرت رسول خدا فرمودند: خداوند آن را كه افسار شتر به دست دارد و آن را كه از پشت سر ، شتر را حركت ميدهد و آن را كه سوار بر شتر است ، لعنت كن.

البحر الزخار (مسند البزار) ؛ ج: 9 ، ص: 286 ، ح: 3839 ، ، اسم المؤلف: أبو بكر أحمد بن عمرو بن عبد الخالق البزار ، دار النشر : مؤسسة علوم القرآن , مكتبة العلوم والحكم - بيروت , المدينة - 1409 ، الطبعة : الأولى ، تحقيق : د. محفوظ الرحمن زين الله

http://yon.ir/2zI0
لينك كيفيت بالاي اسكن:
http://yon.ir/Ftaz
لينك روايت از كتابخانه هاي اهل تسنن :
http://shamela.ws/browse.php/book-12981#page-4180

سند اين روايت :
يكي از علمای اهل تسنتن به نام «نور الدين هيثمي» آن را صحيح دانسته است:
وعن سفينة أن النبي كان جالسا فمر رجل على بعير وبين يديه قائد وخلفه سائق فقال لعن الله القائد والسائق والراكب رواه البزار ورجاله ثقات

مجمع الزوائد ومنبع الفوائد ؛ ج: 1 ، ص: 113 ، ح: 437 ، اسم المؤلف: علي بن أبي بكر الهيثمي ، دار النشر : دار الريان للتراث/‏دار الكتاب العربي - القاهرة , بيروت - 1407

http://yon.ir/M2zD
لينك كيفيت بالاي اسكن:
http://yon.ir/G7Ho
لينك روايت از سايت هاي وهابيت:
http://library.islamweb.net/newlibra...=87&startno=17

حال اين سه نفر چه كسانى هستند؟

«محمد بن جرير طبري» اين سه نفر را معرفی كرده است و می گويد:

قوله (والشجرة الملعونة في القرآن ونخوفهم فما يزيدهم إلا طغيانا كبيرا) ولا اختلاف بين أحد أنه أراد بها بني أمية ومنه قول الرسول عليه السلام وقد رآه مقبلا على حمار ومعاوية يقود به ويزيد ابنه يسوق به لعن الله القائد والراكب والسائق

كلام خداوند كه فرموده است (درخت لعن شده در قرآن) ، در اين مورد كه منظور بنی أمية است ، اختلافی نيست ، و از موارد لعن بنی أمية در كلام رسول خدا است كهأبو سفيان را ديد سوار بر مركبی و معاوية آن را جلو ميكشد ، و يزيد پسرش نيز از پشت سر آن را حركت ميدهد ، فرمودند: خداوند جلودار و سواره و حركت دهنده را لعنت كند.

تاريخ الطبري ؛ ج: 5 ، ص: 662 ، اسم المؤلف: لأبي جعفر محمد بن جرير الطبري ، دار النشر : دار الكتب العلمية - بيروت

http://yon.ir/S2Jk
لينك كيفيت بالاي اسكن:
http://yon.ir/6hG1
لينك روايت از سايت هاي وهابيت:
http://library.islamweb.net/hadith/d...334&pid=159301

قـــــــــــــــضاوت در مورد اعتقاد اهل تسنن به عدالت تمام صحابه و بهشتی بودن تمام آنان با شما...

چگونه صحابی ملعون بهشتی است؟؟

قضاوت درباره میزان اعتبار نظریه عدالت صحابه با شما

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه

اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام

قديمي 2 هفته پيش   #13
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

شرح نهج البلاغة لابن أبي الحديد ؛ ج‏1 ؛ ص336

و قال الزمخشري في كتاب ربيع الأبرار كان معاوية يعزى إلى أربعة إلى مسافر بن أبي عمرو و إلى عمارة بن الوليد بن المغيرة و إلى العباس بن عبد المطلب و إلى الصباح مغن كان لعمارة بن الوليد قال و قد كان أبو سفيان دميما قصيرا و كان الصباح عسيفا «1» لأبي سفيان شابا وسيما فدعته هند إلى نفسها فغشيها.
و قالوا إن عتبة بن أبي سفيان من الصباح أيضا و قالوا إنها كرهت أن تدعه في منزلها فخرجت إلى أجياد فوضعته هناك

و في هذا المعنى يقول حسان أيام المهاجاة بين المسلمين و المشركين في حياة رسول الله قبل عام الفتح‏ «2»

لمن الصبي بجانب البطحا في الترب ملقى غير ذي مهد
نجلت به بيضاء آنسة من عبد شمس صلتة الخد

«3».
و الذين نزهوا هندا عن هذا القذف رووا غير هذا فروى أبو عبيدة معمر بن المثنى أن هندا كانت تحت الفاكه بن المغيرة المخزومي و كان له بيت ضيافة يغشاه الناس فيدخلونه من غير إذن فخلا ذلك البيت يوما فاضطجع فيه الفاكه و هند ثم قام الفاكه و ترك هندا في البيت لأمر عرض له ثم عاد إلى البيت فإذا رجل قد خرج من البيت فأقبل إلى هند فركلها برجله و قال من الذي كان عندك فقالت لم يكن عندي‏
شرح نهج البلاغة لابن أبي الحديد، ج‏1، ص: 337
أحد و إنما كنت نائمة فقال الحقي بأهلك فقامت من فورها إلى أهلها فتكلم الناس في ذلك فقال لها عتبة أبوها يا بنية إن الناس قد أكثروا في أمرك فأخبريني بقصتك على الصحة فإن كان لك ذنب دسست إلى الفاكه من يقتله فتنقطع عنك القالة فحلفت أنها لا تعرف لنفسها جرما و إنه لكاذب عليها فقال عتبة للفاكه إنك قد رميت ابنتي بأمر عظيم فهل لك أن تحاكمني إلى بعض الكهنة فخرج الفاكه في جماعة من بني مخزوم و خرج عتبة في جماعة من بني عبد مناف و أخرج معه هندا و نسوة معها فلما شارفوا بلاد الكاهن تغيرت حال هند و تنكر أمرها و اختطف لونها فرأى ذلك أبوها فقال لها إني أرى ما بك و ما ذاك إلا لمكروه عندك فهلا كان هذا قبل أن يشتهر عند الناس مسيرنا قالت يا أبت إن الذي رأيت مني ليس لمكروه عندي و لكني أعلم أنكم تأتون بشرا يخطئ و يصيب و لا آمن أن يسمني ميسما يكون علي عارا عند نساء مكة قال لها فإني سأمتحنه قبل المسألة بأمر ثم صفر بفرس له فأدلى ثم أخذ حبة بر فأدخلها في إحليله و شده بسير و تركه حتى إذا وردوا على الكاهن أكرمهم و نحر لهم فقال عتبة إنا قد جئناك لأمر و قد خبأت لك خبيئا أختبرك به فانظر ما هو فقال ثمرة في كمرة فقال أبين من هذا قال حبة بر في إحليل مهر قال صدقت انظر الآن في أمر هؤلاء النسوة فجعل يدنو من واحدة واحدة منهن و يقول انهضي حتى صار إلى هند فضرب على كتفها و قال انهضي غير رقحاء و لا زانية و لتلدن ملكا يقال له معاوية فوثب إليها الفاكه فأخذها بيده و قال قومي إلى بيتك فجذبت يدها من يده و قالت إليك عني فو الله لا كان منك و لا كان إلا من غيرك فتزوجها أبو سفيان بن حرب.
الرقحاء البغي التي تكتسب بالفجور و الرقاحة التجارة.
شرح نهج البلاغة لابن أبي الحديد، ج‏1، ص: 338
ابن أبي الحديد، عبد الحميد بن هبه الله، شرح نهج البلاغة لابن أبي الحديد، 10جلد، مكتبة آية الله المرعشي النجفي - قم، چاپ: اول، 1404ق.

قديمي 2 هفته پيش   #14
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

شرح الأخبار في فضائل الأئمة الأطهار عليهم السلام ؛ ج‏2 ؛ ص66

[ابن عباس و معاوية]
[429] و بآخر، عن عبيد اللّه بن عبد اللّه الكناني- من أهل المدينة- حليفا لبني أميّة، قال: حجّ معاوية، فأتى المدينة، فجلس في المسجد في حلقة، فيها أصحاب النبي صلّى اللّه عليه و آله فيهم عبد اللّه بن عباس‏ «1».
فقال له معاوية: أنا كنت أولى بالأمر منك من ابن عمك.
قال ابن عباس: و لم؟
قال: لأني ابن عم الخليفة المقتول ظلما.
قال ابن عباس: فهذا إذا أولى بالأمر منك و من ابن عمك- و أشار الى عبد اللّه بن عمر- لان أباه قتل مظلوما قبل ابن عمك.
قال معاوية: إن أبا هذا ليس كابن عمي، إن أبا هذا قتله مشرك، و إن ابن عمي قتله المسلمون.
فضحك ابن عباس، و قال: ذاك و اللّه أدحض لحجتك إذ كان المسلمون قتلوه.
فسكت معاوية و لم يجر جوابا.
ثم أقبل على سعد بن أبي وقاص.
فقال: و أنت يا سعد الذي لم تعرف حقنا عن باطل غيرنا، فتكون معنا أو علينا «1».
فقال سعد: إني و اللّه لما رأيت الظلمة قد غشيت الأرض قلت لبعيري: هيج، فلما أسفرت مضيت.
قال له معاوية: لقد قرأت ما بين اللوحين، فما سمعت فيه هيج‏ «2».
فقال سعد: أما إذا أبيت، فإني سمعت رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله يقول لعلي عليه السّلام: أنت مع الحق و الحق معك.
فقال له معاوية: لتجيئني بمن سمع ذلك معك أو لأفعلن أو لأصنعن-.
فقال سعد: بيني و بينك أمّ سلمة هي سمعته معي.
فقام معاوية و جماعة معه و سعد، فأتوها.
فناداها معاوية.
فقال: يا أم المؤمنين إن الكذب قد فشى على رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله فلا يزال قائل يقول: قال رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله ما لم يقله، و قد زعم سعد أنه سمع قولا من رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله [ما لم نسمعه‏] سمعه يقول لعلي بن أبي طالب أنه مع الحق و الحق معه‏ «3»، فإنك سمعت ذلك معه.
قالت: صدق سعد، في بيتي قال ذلك رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله لعلي عليه السّلام.
شرح الأخبار في فضائل الأئمة الأطهار عليهم السلام، ج‏2، ص: 68
قال سعد: اللّه اكبر.
فأقبل عليه معاوية، فقال: الآن و اللّه أنت ألوم ما تكون عندي، و اللّه لو سمعت هذا من رسول اللّه ما زلت خادما لعلي حتى أموت.
و كذب عدو اللّه قد سمع من رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله أكثر من ذلك ممّا ذكرناه، و سمع قوله: من كنت مولاه فعليّ مولاه اللهمّ وال من والاه و عاد من عاداه. فما تولّاه و لا والاه بل حاربه و عاداه و لا رجع عما كان فيه، إذ أخبره سعد و أمّ سلمة بما أخبراه به عن رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله بل تمادى على ظلمه و أصرّ عليه.
شرح الأخبار في فضائل الأئمة الأطهار عليهم السلام، ج‏2، ص: 69
ابن حيون، نعمان بن محمد، شرح الأخبار في فضائل الأئمة الأطهار عليهم السلام، 3جلد، جامعه مدرسين - قم، چاپ: اول، 1409 ق.

پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 06:12AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه