بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي 2 هفته پيش   #1
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 17,434
Lightbulb شراب خواری خلیفهء .....................

شراب خواری خلیفهء دوم سقیفه
شراب خواری خلیفهء دوم سقیفه!

ابن ابی شیبة عالم بزرگ اهل سنت عمری مى‌نويسد:

حدثنا أبو بكر قال حدثنا بن مسهر عن الشيباني عن حسان بن مخارق قال بلغني أن عمر بن الخطاب ساير رجلا في سفر وكان صائما فلما أفطر أهوى إلى قربة لعمر معلقة فيها نبيذ قد خضخضها البعير فشرب منها فسكر فضربه عمر الحد فقال له إنما شربت من قربتك فقال له عمر إنما جلدناك لسكرك.

عمر بن خطاب در سفر همراه مردی روزه‌دار بود؛ موقع افطار، مرد از مشک عمر كه در آن شراب بود و شتر آن را تكان داده بود نوشید و مست شد! عمر او را حد زد! آن مرد گفت: من از مشک تو نوشیدم! عمر در پاسخ گفت: من تو را به خاطر مست شدن حد زدم!

المصنف، تالیف ابن ابی شیبة، جلد ۹، صفحه ۳۴۱، چاپ مکتبة الرشد

اسکن کتاب:
http://bit.ly/2uPszJc
پوستر:
http://bit.ly/2Q9KyV8

ابن عبد ربه اندلسی عالم بزرگ اهل سنت عمری نیز مى‌نويسد:

وقال الشعبي شرب أعرابي من إداوة عمر فانتشى فحده عمر وإنما حده للسكر لا للشراب.

شعبى گفته است كه بيابانگردى، از مشک عمر نوشيد و مست شد؛ و عمر او را حد زد؛ و حد زدن او به خاطر مست شدن بود و نه به خاطر نوشيدن شراب!
العقد الفريد، تالیف ابن عبد ربه اندلسی، جلد ۸، صفحه ۸۰، چاپ دار الکتب الاسلامیة

اسکن کتاب:
http://bit.ly/2HgMF1F
پوستر:
http://bit.ly/2FXc5nY

اگر عمر شارب خمر نبوده، شراب در مشک او چه می‌كرده است؟
احتمالا چون این شخص مشک عمر را خالى كرده، بر او حد جارى شده است!!

(مطالعه این ۳ لینک هم توصیه می‌شود
https://t.me/borrhan/13095
https://t.me/borrhan/13096
https://t.me/borrhan/11932)

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 2 هفته پيش   #2
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: شراب خواری خلیفهء .....................

آیا خلیفهء دوم در دین بدعتی وارد نمود

لطفا با دقت مطالعه فرمایید!

برای پاسخ به این سوال در ابتدا از کتب اهل تسنن جایگاه بدعت گذار را بررسی می کنیم :

1 قال رسول الله صلی الله علیه واله: آَبیَ اللهُ آن یقبلَ عملَ صاحبِ بدعةٍ حتیّ یدع بدعتَه.

خداوند عمل بدعت گذار را تا وقتی که دعوت به بدعتش می کند قبول نمی کند.

سنن ابن ماجه ج۱ص۷۸

2قال رسول الله صلی الله علیه و اله: لا یقبل الله لصاحبِ بدعةٍ صوماً و لا صلوةً و لا صدقةً و لا حجّاً و لا عُمرةً و لا جهاداً و...یخرج من الاسلامِ کما تخرج الشعرة من العجین.

خدا هیچ عملی را از قبیل نماز روزه صدقه حج و...از بدعت گذار قبول نمی کند و او از اسلام خارج میشود... .

سنن ابن ماجه ج۱ص۷۷

3قال رسول الله صلی الله علیه و اله: اهل البدع شرالخلق و الخلیفة (کنزالعمال)

اهل بدعت بدترین مخلوقات و موجودات هستند.

4قال رسول الله صلی الله علیه واله: اهل البدع کلاب اهل النار (کنزالعمال)

اهل بدعت سگ های اهل آتش هستند.

5عنه فی قوله تعالی: إِنَّ الَّذِینَ فَرَّقُوا دِینَهُمْ وَ كانُوا شِیَعاً هم اصحاب البدع و اصحاب الاهواء لیس لهم توبة. انا منهم بریء و هم منی بُراء. (کنزالعمال)

پیامبر اکرم صلی الله علیه واله درباره این آیه قرآن: "كسانى كه دین خویش را پراكنده كردند و گروه گروه شدند" فرمودند آنها اهل بدعت و اصحاب و یاران هوا و هوس هستند . برای ایشان توبه ای نیست. من از ایشان بیزارم و ایشان نیز از من بیزارند.

تا اینجا از کتب اهل سنت اثبات شد که بدعت گذار کافر است و از اسلام خارج می گردد.
حال سوال اینجاست که آیا خلیفهء دوم بدعت گذار بوده است یا خیر؟

طبق اعتراف خود او ، او در دین بدعتهای بسیاری را گذاشته است ؛
به این نمونه توجه کنید:

بدعت حلال کردن شراب

خلیفهء دوم می گفت: آب را داخل شراب کنید و بخورید مانعی ندارد
همچنین آورده اند یک وقتی مردم شام از سرما و سنگینی آب و بدی محصول زمین نزد او شکایت بردند. خلیفه به آنها اجازه داد که شراب را بجوشانند وقتی دو ثلث آن کم شد یک سوم باقیمانده را بیاشامند

سنن بیهقی ج8 ص 300 و 301- سنن نسائی ج8 ص 329- کنز العمال هندی ج 3ص 109و 101- تیسیر الوصول ج2 ص 178- جامع مسانید ابوحنیفه ج2ص 191

جصاص داستان جالبی دراین رابطه از خلیفهء دوم نقل میکند ؛ میگوید:

یک روز عربی که شراب خورده بود. عمر خواست او را با تازیانه حد بزند عرب گفت: من همان شرابی را خوردم که خودت میخوری‼️ عمر شراب خود را خواست و آن را با آب مخلوط نمود و گفت: هر کس در این موضوع شک کرد آب را داخل شراب نماید مانعی ندارد آنگاه پس از اینکه عرب را حد شراب زد خودش شراب را نوشید‼️

احکام القران ج2 ص 565

این کار و امر خلیفه در حالی است که شراب اگر با آب هم مخلوط شود باز هم شراب است و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند:
هر چه را که زیادی آن مستی آورد کمی آن نیز حرام میباشد خواه مستی بیاورد یا نیاورد.

قضاوت با شما

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، 2 هفته پيش در 07:49AM.
قديمي 2 هفته پيش   #3
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

خلیفهء مسلمین میگوید: برای هضم گوشت شتر ، شراب انگورمفید است

17416 - وَأَمَّا الرِّوَايَةُ فِيهِ عَنْ عُمَرَ بْنِ الْخَطَّابِ، رَضِيَ اللهُ عَنْهُ , فَأَخْبَرَنَا أَبُو عَبْدِ اللهِ الْحَافِظُ، ثنا أَبُو الْعَبَّاسِ مُحَمَّدُ بْنُ يَعْقُوبَ , ثنا الْحَسَنُ بْنُ مُكْرَمٍ، ثنا أَبُو النَّضْرِ، ثنا أَبُو خَيْثَمَةَ، ثنا أَبُو إِسْحَاقَ، عَنْ عَمْرِو بْنِ مَيْمُونٍ، قَالَ: قَالَ عُمَرُ رَضِيَ اللهُ عَنْهُ: " إِنَّا لَنَشْرَبُ مِنَ النَّبِيذِ نَبِيذًا يَقْطَعُ لُحُومَ الْإِبِلِ فِي بُطُونِنَا مِنْ أَنْ تُؤْذِيَنَا "

السنن الكبرى ج8 ص519 المؤلف: أحمد بن الحسين بن علي بن موسى الخُسْرَوْجِردي الخراساني، أبو بكر البيهقي (المتوفى: 458هـ)، المحقق: محمد عبد القادر عطا، الناشر: دار الكتب العلمية، بيروت - لبنات، الطبعة: الثالثة، 1424 هـ - 2003 م

ما برای هضم گوشت شتر ، شراب انگور می خوریم!!!
قديمي 2 هفته پيش   #4
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

اخرج ابن سعد،عن أنس أنه قال :
أحب الطعام الی عمر :الثقل ،وأحب الشراب الیه النبیذ.
محبوبترین نوشیدنی پیش عمر شراب خرما ،انگورو..بود ونظر عمر این بود که اگر انسان مست نشود اشکالی ندارد وبه همین خاطر مقداری آب اضافه می کرد ومی خورد. و روزی أعرابی از شراب عمر خورد ومست شد وعمر به او حد جاری کرد .ووقتی آن شخص اعتراض کرد که پس چرا خودت می خوری؟جواب داد:انما جلدتک لسکرک لا علی شرابک . حد به خاطر مست شدنت زدم نه برای شراب خوردنت و برای من مسکر نیست ومرا مست نمی کند .طبقات ا بن سعد 3/230وص 257وموطأ مالک 2/894چ مصرالامامة والسیاسة1/26چ حلبی، حیاة الحیوان دمیری1/346چ مصر، استیعاب 3/1154وکتاب الخراج ص165چ مصر ،عقد الفرید1/341و........
http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=3621
قديمي 17 ساعت پيش   #5
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
شراب خواری

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:38PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه