بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ
 
ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 17 June 2009   #1
SAFA
عضو ثابت
 
نشان SAFA
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2002
سن: 45
پاسخ‌ها: 6,212
نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

شهاب اسفندیاری
۲۷ خرداد ۱۳۸۸
بنا به آمار رسمي، در جريان راهپيمايي ها و اعتراضات به نتايج انتخابات رياست جمهوري تا امروز هفت نفر كشته و دهها نفر زخمي شده اند. حجم خسارت به اموال عمومي و خصوصي و همچنين هزينه سنگين سياسي كه اين اجتماعات بعضا خشونت آميز و خصوصا سركوب خشونت بار آنها توسط پاره اي از نيروهاي انتظامي و شبه انتظامي، بر كشور ما و منافع ملي آن تحميل كرده قابل احصا نيست. از آنجا كه ريشه همه اين حوادث بدون شك به ادعاي رقيب اصلي و شكست خورده در اين انتخابات در خصوص «تقلب گسترده» و «دستكاري در آراء» باز مي گردد – كه اتهامي بسيار سنگين است – اين نوشتار بر آن است تا به مهمترين و اصلي ترين متني كه تاكنون توسط جناب آقاي ميرحسين موسوي جهت شكايت از نتايج انتخابات نوشته شده مراجعه نموده و با بررسي و تحليل دقيق اين متن، به شالوده شكني و يا واسازي (Deconstruction) دلايل و استدلالهاي ارائه شده در آن بپردازد. اميد است كه در فرايند واكاوي اين متن، قوت و استحكام و پشتوانه استدلال هاي ارائه شده در آن مبني بر وجود «تقلب گسترده» در انتخابات - كه عملا به معني جابجا شدن بالغ بر 10 ميليون راي است – تا حدوي روشن شود. آشكار شدن وزن اين استدلالها مشخص مي كند كه آيا آنها اين اندازه پايه و اساس داشته است كه خون هفت انسان به پاي آنها ريخته شود؟

1. آقای ميرحسين موسوي در اولين بند نامه اش به شوراي نگهبان - كه قاعدتا بايد حاوي محكم ترين استدلال او مبني بر وجود «تقلب گسترده» در انتخابات باشد – بر خلاف تصور خواننده اصلا به موضوع «تقلب» در انتخابات اشاره نمي كند. ايشان در اين بند به موضوعي اشاره مي كند كه هيچگونه ارتباط مستقيمي به موضوع «تقلب» ندارد. تاكيد كردن بر محتواي مناظره هاي انتخاباتي در بند اول نامه موسوي به نظرم از چند جهت بسيار معنادار و حتي برملا كننده است.

1.1: شايد منظور آقای موسوي اين است كه سخنان مطرح شده توسط محمود احمدي نژاد در مناظره ها عليه برخي شخصيتها و آقازاده ها، به تحريك و «اغفال» گسترده مردم منجر شد و باعث شد آنها هيجاني شده و فوج فوج به احمدي نژاد تمايل پيدا كنند. در اين صورت كه آقاي موسوي پذيرفته است كه رقيب ايشان راي بسيار بالايي در انتخابات آورده است. واقعا اگر مهندس موسوي قائل بوده است كه مطالب عنوان شده در مناظره ها اينچنين تاثير دگرگون كننده اي در نتيجه انتخابات داشته است چرا در همان روز پس از مناظره در اعتراض به طرح اين مطالب از اين رقابت «ناعادلانه» خارج نشد؟ چرا ايشان به حضور در اين مناظره ها ادامه داد؟ و از همه مهمتر چرا ايشان علي رغم همه مطالب مطرح شده در مناظره ها، در آخرين ساعات روز انتخابات بطور قاطع خود را برنده اين انتخابات اعلام كرد؟

1.2: اينكه اولين بند نامه موسوي با ذكر نام به تجليل و دفاع از «مظلوميت» آقاي هاشمي رفسنجاني و آقاي ناطق نوري در مناظره ها اختصاص مي يابد، ناخواسته بازگوكننده ريشه ها و علتهاي اصلي راه اندازي راهپيمايي ها و اعتراضات در چند روز گذشته است. همان «جوشش آتشفشاني» و «بنزين» و «دود و آتش» كه قبلا هشدارش داده شده بود. واقعا چه نسبتي ميان آن نامه آقاي هاشمي و اين نامه جناب موسوي وجود دارد؟ آيا مير حسين موسوي در بند اول نامه اش دارد اذعان مي كند كه اعتراض اصلي او و حاميان او در اين اجتماعات و راهپيمايي ها به برده شدن اسم هاشمي و ناطق و فرزندان آنها در مناظره هاي انتخاباتي است؟ اگرنه چه لزومي داشته كه اين موضوع در سرلوحه نامه او قرار گيرد؟

1.3: فرض مي كنيم كه احمدي نژاد در اعلام اسامي اشخاص در مناظره ها و نسبت دادن تخلفات مالي به آنها مرتكب تخلف در تبليغات انتخاباتي شده باشد. آيا اين تخلف در تبليغات به معناي «تقلب» در نتايج است؟ روشن است كه افرادي كه حقي از آنها ضايع شده مي توانند خواستار پخش پاسخ خود از صدا و سيما باشند و يا حتي موضوع را بطور قانوني پيگيري كنند. اما حتي در اين صورت نيز هيچ خللي بر نتيجه انتخابات وارد نيست. اينها دو موضوع جدا از هم هستند.

2. در بند دوم نامه، باز انتظار ما براي بيان مستنداتي از «تقلب گسترده» توسط ميرحسين موسوي به نتيجه نمي رسد. در اين بند موسوي دوباره به مناظره ها رجوع كرده و طرح «مطالب خلاف امنيت ملي» و «زير سوال بردن بنيانگذار جمهوري اسلامي» توسط احمدي نژاد را به عنوان دليل وجود «تقلب گسترده» در انتخابات مطره مي كند. در اين خصوص چند مطلب قابل بيان است:

2.1: آقاي موسوي به عنوان يك نامزد هيچگونه مسئوليت قانوني در قبال تشخيص و مراقبت از «امنيت ملي» ندارند. طبعا رييس جمهور به عنوان «رييس شوراي عالي امنيت ملي» بيش از ديگران در اين خصوص به اطلاعات دسترسي داشته و جهت مراقبت از امنيت ملي مسئوليت و اختيار قانوني دارد. در سالهاي گدشته ديده ايم كه چگونه اشخاصي امنيت و منافع شخصي خود را به «منافع و امنيت ملي» گره مي زنند و خواستار سلب آزادي ها و حقوق مردم مي شدند. ايا آقاي موسوي هم مي خواهد با چنين شيوه اي راي 24 ميليون شهروند را باطل كند؟

2.2: ادعاي «زيرسوال بردن بنيانگذار انقلاب اسلامي» نيز ادعاي بسيار قابل توجهي است. ظاهرا آقاي موسوي كليه اقدامات دولت خود و دوستان خود در دهه شصت را عينا مورد تاييد امام خميني مي داند. در سالهاي گذشته ديده بوديم كه برخي از متعصبين جناح راست حتي انتقاد به يك آبدارچي بنياد مستعضفان را ضديت با ولايت فقيه مي دانستند چون معتقد بودند كه رييس اين بنياد توسط رهبري منصوب مي شود و آن آبدارچي هم در سلسله مراتبي توسط آن رييس منصوب مي شود پس آن آبدارچي منصوب ولي فقيه است و هركس با آن آبدارچي مخالف باشد مخالف ولايت فقيه است! ايا عجيب نيست كه شخصيت فرهيخته اي چون آقاي موسوي به چنين استدلالی براي دفاع از تماميت عملكرد خود در دهه شصت دست يازد؟ چرا ايشان انتقاد از مواردي چون گزينش هاي بسيار سخت گيرانه، ارعاب 99 نماينده مجلس مخالف دولت و يا حتي بخشنامه لباس مشكي و قهوه اي - كه آشكارا امروز غير قابل دفاع هستند - را «زير سوال بردن امام خميني» مي داند؟ بديهي است كه اينها اعمال دولت ايشان و يا دوستان و حاميان ايشان بوده است و نه اقدامات امام راحل .

2.3: اگر استدلال آقاي موسوي را بپذيريم، قاعدتا انتقادهاي شديد و بي رحمانه ايشان و ديگر كانديداها از عملكرد دولت نهم نيز «زير سوال بردن ولايت فقيه كنوني» است. چون همانطور كه اما راحل در دهه شصت بطور آشكار از دولت موسوي حمايت مي كرد، رهبري فعلي نيز در سالهاي گذشته از دولت نهم حمايت كرده است. آيا آقاي موسوي مي پذيرد كه اعمال خودش در اين انتخابات زيرسوال بردن ولايت فقيه بوده است؟

2.4: به فرض كه آقاي احمدي نژاد «مطالب خلاف امنيت ملي» در مناظره ها بيان كرده باشد و حتي امام راحل را زير سوال برده باشد. آيا اين دليل بر وجود «تقلب گسترده» در انتخابات است؟ دوباره سوال مي كنيم اگر اينقدر حرمتها و قداستها شكسته شده بود، اصلا چرا آقاي موسوي حاضر شد در چنين انتخاباتي حاضر شود و حتي پيشاپيش خود را پيروز آن اعلام كند؟ نكند آقاي موسوي بر اين باور است كه چون حرمتها شكسته شدن ومقدسات زير سوال رفت راي آقاي احمدي نژاد به 24 ميليون رسيد؟

3. بالاخره در بند سوم نامه آقاي موسوي به موضوعي اشاره مي كنند كه ارتباط به روز انتخابات دارد. در اين بند ايشان از عدم صدور كارت براي تعدادي از ناظرين ايشان و آقاي كروبي اعتراض مي كند. در خصوص اين بند نيز چند نكته گفتني است:

3.1: در اينجا آقاي موسوي به اصطلاح به نيمه خالي ليوان اشاره كرده اند. طبعا وزرات كشور بايد در اين مورد پاسخگو باشد كه چرا به تعداد درخواست شده كارت صادر نشده است. البته آنها نيز در پاسخ به مواردي همچون ناقص بودن مدارك ارسالي ناظرين اشاره كرده اند كه بنده نمي توانم قضاوتي درباره ادعاي طرفين داشته باشم. اما سوال اين است كه چرا جناب موسوي كه با قاطعيت هرچه تمام از «تقلب گسترده» در انتخابات سحن گفته اند به جاي آنكه ابتدا لااقل به يك گزارش مستند و دقيق از يكي از چند هزار ناظر خود بر سر صندوق ها اشاره كنند، مبناي اعتراض خود را بر يك موضوع «عدمي» قرار داده اند. قاعدتا اگر تقلبي به گستردگي 10 ميليون راي در سطح كشور رخ مي داد لااقل دهها نفر از ميان چند هزار ناظر آقاي موسوي مي بايست به شواهدي در اين خصوص دست يافته باشند. چرا آقاي موسوي بجاي استناد به آنها به «عدم وجود ناظر» در برخي صندوقها اشاره مي كند كه حتي در فرض صحت هم نمي توان آنرا في نفسه دليلي بر وجود قطعي تقلب دانست. آيا آقاي موسوي اخلاقا مي تواند مدعي شود كه هرجا ناظر من نبوده قطعا تقلب شده است؟

3.2: قابل قبول است كه آقاي موسوي در مورد صندوقهايي كه ناظر نداشته اند داراي شك و شبهه باشد. اين شك كاملا معقول و منطقي است. اما راه حل برطرف شدن آن اين است كه ايشان خواستار بازشماري تعدادي از اين صندوقها بصورت تصادفي شوند و نتايج آنها را با صندوقهايي در همان منطقه و شهر مقايسه كنند كه در آنجا ناظر داشته اند و ببينند كه آيا چنان تفاوت فاحشي وجود دارد يا خير. قطعا ايشان مي دانند كه براي آنكه 10 ميليون راي جابجا شود بطور متوسط 10 هزار صندوق مي بايست كاملا داراي آراء واژگون شده باشد. شناسايي و پيدا كردن اين 10 هزار صندوق اصلا كار دشواري نيست. خصوصا براي جناب آقاي محتشمي رييس كميته صيانت آقاي موسوي كه خود در زمينه تخلف انتخاباتي در مقام وزير كشور داراي سوابق قابل توجه هستند.*

3.3: اين پرسش مهمي است كه چرا آقاي موسوي در اين نامه بطور مشخص به هيچ حوزه اي كه در آن «تقلب گسترده» صورت گرفته باشد اشاره نمي كنند؟

4. در بند چهارم آقاي موسوي نسبت به استفاده از كامپيوتر و شيوه آنلاين در اعلام نتايج آرا هر صندوق به ستاد مركزي انتخابات اعتراض مي كند. اين اعتراض البته در جاي خود قابل بررسي است اما هيچ عقل سليمي نمي پذيرد كه به صرف اينكه نتايج هر صندوق در حضور همه اعضاي هيات اجرايي و نظارت و ناظرين كانديداها (در صورت حضور) وارد كامپيوتر شده و به طور آنلاين به ستاد انتخابات اعلام شده ، پس در انتخابات «تقلب گسترده» صورت گرفته است. شايد اين شيوه جديد و استفاده از فناوري نوين ابهاماتي داشته باشد، اما قطعا صورتجلسه هاي همه صندوقها موجود است و بنا به اعلام وزارت كشور نيز قبل از اعلام نتيجه نهايي همه صورت جلسه هاي مكتوب با آمار اعلام شده كامپيوتري مجددا تطبيق داده شده است. اگر هم شكي و شبهه اي هست قطعا با مراجعه به صورت جلسه ها قابل رفع است. پس چه حجتي داريم كه اينگونه با قاطعيت بگوييم چون در اعلام نتايج از كامپيوتر استفاده شده حتما «تقلب گسترده» صورت گرفته است؟

5. در بند پنج آقاي موسوي به موضوع كمبود تعرفه اشاره كرده اند كه به ادعاي ايشان در برخي حوزه ها موجب توقف راي گيري شده است. اولا نفس كمبود تعرفه با توجه به مشاركت 85 درصدي در انتخابات امر عجيبي نيست. ضمن اينكه بنا به اعلام وزارت كشور به هر شعبه اعلام شده بود كه به محض اينكه استفاده از آخرين بسته صد برگي راي را شروع كردند اعلام اتمام تعرفه كنند تا در اين فاصله تعرفه هاي جديد براي انها ارسال شود. لذا اعلام اتمام تعرفه به معني تعطيلي راي گيري نيست. آقاي موسوي اشاره اي به هيچ صندوقي كه در آن راي گيري متوقف شده باشد نكرده اند اما بنا به اعلام ستاد انتخابات هيچ صندوقي به دليل اتمام تعرفه راي گيري را تعطيل نكرده است. اما باز اينجا فرض را بر صحت قول جناب موسوي مي گذاريم كه واقعا در برخي صندوقها تعرفه تمام و راي گيري متوقف شده است. در اينجا چند پرسش پيش مي آيد:

5.1: آيا اتمام تعرفه در يك يا چند صندوق دليل بر «تقلب گسترده» در انتخابات است؟ واقعا معلوم نيست تعريف آقاي موسوي از تقلب چيست؟

5.2: چرا با آنكه آقاي موسوي در مبارزه انتخاباتي اينهمه «احساس خطر» كرده بود و هشدار داده بود و با اينكه به زعم ايشان در مناظره ها «استوانه هاي نظام» مورد هتك حرمت قرا گرفته بودند و «مقدسات» زير سوال رفته بود، چرا طرفداران ايشان آنقدر همت نداشتند كه در ساعات آغازين راي گيري براي مشاركت در اين انتخابات حساس و جلوگيري از تداوم اين «فاجعه» پاي سر صندوقها حاضر شوند؟

5.3: آقاي موسوي از كجا مي دانند كه همه آن افرادي كه در حوزه هاي تعطيل شده موفق به دادن راي نشدند طرفدار ايشان بوده اند؟ از كجا معلوم كه بسياري از آنها قصد نداشتند به آقاي احمدي نژاد راي دهند؟ در اينجا نيز استدلال آقاي موسوي مبتني بر يك مقوله عدمي و موهوم است. شبيه همان شعار غيبي است كه اصلاح طلبان سالها مي دادند و طي استدلالي غريب مدعي بودند كه همه آنهايي كه در انتخاباتها راي نمي دهند در دلشان طرفدار اصلاح طلبان هستند!
SAFA حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 10 كاربر از SAFA بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 17 June 2009   #2
SAFA
عضو ثابت
 
نشان SAFA
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2002
سن: 45
پاسخ‌ها: 6,212
ج: نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

6. همانطور كه در ارزيابي بندهاي بالا مشاهده شد آقاي موسوي هيچ استدلال محكم و قابل اعتنايي براي اثبات وجود «تقلب گسترده» در انتخابات ارائه نكرده اند. بجاي چنين استدلالهايي، ايشان گاه به موارد بي ارتباط با روز انتخابات و روند شمارش آرا اشاره كرده اند، يا به مواردي كه ممكن است بي ربط نباشد اما يا صرفا در حد شك و شبه است و يا در اصل اعتراض به مواردي غير از «تقلب» است. از اين رو عجيب است كه در بند ششم نامه، ايشان مي گويد كه «علاوه بر موارد فوق» 80 مورد تخلف ديگر نيز در روز انتخابات به شوراي نگهبان اعلام شده است. در مورد اين بند نيز چند نكته گفتني است:

6.1: در اينجا ايشان ارجاع به مواردي مي دهد كه براي خواننده مبهم و مجهول است. واقعا پرسش اينجا است كه چرا ايشان لااقل چند مورد از اين تخلفات را همچون موارد ذكر شده در بندهاي بالا در متن نامه خود به شوراي نگهبان ذكر نكرده است.

6.2: بر هر آشناي با الفباي سياست و حتي هر عقل سليمي كاملا واضح و روشن است كه اگر جناب موسوي در ميان اين 80 مورد حتي يك مورد را پيدا مي كرد كه بر ملا كننده تخلفي چشمگير و افشاگر وجود «تقلب گسترده» در انتخابات مي بود، قاعدتا مي بايست آنرا در اين نامه، كه مهمترين متن و سند اعتراض او به اين انتخابات است، مورد اشاره قرار مي داد. نمي تون پذيرفت كه ايشان مثلا ايثار كرده اند و يا براي حفظ مصالح مملكت از بيان برخي تخلفات خودداري كرده اند! امروز خون هفت انسان پاي ادعاي «تقلب» در انتخابات ريخته شده است. طبعا آقاي موسوي كه تا اينجا جلو آمده نمي توانسته در نوشتن نامه اش ملاحظه مصلحت داشته باشد. نتيجه آنكه اين 80 مورد هم به احتمال به قريب يقين هيچ مورد قابل ملاحظه و تاثيرگذاري نبوده كه بتوان بر آن تكيه كرد و نتايج انتخابات را زير سوال برد.

7. در بند هفتم مجددا آقاي موسوي براي اثبات وجود «تقلب گسترده» در انتخابات به يك موضوع پيشا - انتخاباتي اشاره كرده است. از نظر ايشان اينكه آقاي احمدي نژاد قبل از انتخابات از پيروزي خود سخن گفته «في نفسه» دليل روشن و آشكاري است بر وجود «قصد» دستكاري در آراء. آقاي موسوي همچنين انعكاس پيشاپيش پيروزي احمدي نژاد در برخي رسانه ها را تاييدي بر اين موضوع دانسته است. در اين مورد نيز چند مطلب قابل ذكر است:

7.1: آقاي احمدي نژاد تنها كانديدايي نبودند كه در روند تبليغات انتخاباتي از پيروزي خود در انتخابات سخن گفتند. نه تنها ستاد آقاي موسوي بطور مكرر از پيروزي چشمگير ايشان خبر مي داد بلكه شخص ايشان حتي قبل از شروع شمارش آرا با اطميناني بي سابقه و منطقي شگفت اعلام كرد كه پيروز قاطع انتخابات است و هرنتيجه اي غير از اين، به معني دستكاري در انتخابات است! اگر استدلال بند هفتم ايشان درست باشد خود ايشان نيز متهم به «تقلب» هستند.

7.2: حتي اگر فرض كنيم كه سخن آقاي احمدي نژاد بيانگر «قصد» دست كاري در انتخابات بوده باشد. در چنين وضعي هر دانشجوي سال اول حقوق هم مي داند كه چنين «قصد» و يا «نيت مجرمانه اي» براي اثبات «وقوع جرم» - كه در اينجا وجود «تقلب گسترده» در انتخابات است – كفايت نمي كند. در هر محكمه اي علاوه بر «نيت» مي بايست «مستندات» كافي براي محكوم كردن متهم وجود داشته باشد. به نظر مي رسد اقاي موسوي چون در ارائه اسناد و مدارك كافي براي اثبات «تقلب» دستشان خالي است به «نيت خواني» و «قضاوت داوودي» روي آورده اند.

8. در بند هشتم آقاي موسوي به «نقض ماده 40 جرائم نيروهاي مسلح» و «نقض ماده 68 قانون انتخابات» اشاره كرده اند. در مورد اول منظور ايشان «حضور نيروهاي نظامي و بسيج در انتخابات و در ميتينگ ها است»، و در مورد دوم اشاره ايشان به استفاده رييس جمهور و وزرا از امكانات دولتي براي سفر به استانها در ايام تبليغات انتخاباتي است. در اين دو مورد نيز چند مطلب قابل ذكر است:

8.1: معلوم نيست منظور ايشان از «حضور» نيروهاي نظامي در انتخابات چيست؟ روشن است كه مطلق حضور در انتخابات براي نظاميان در قانون منع نشده است. اگر منظور ايشان حضور در ستادهاي انتخاباتي و فعاليت به نفع يك كانديدا باشد كه اين قطعا ممنوع است. اما ايشان بايد براي اين ادعاي خود سند و مدرك داشته باشند. ايكاش لااقل به يك مورد از زمانها و يا مكانهايي كه چنين نيروهايي در انتخابات مداخله كرده اند اشاره مي كردند.

8.2: با توجه به اينكه ستاد آقاي موسوي از جمله ستادهايي بود كه با به كارگيري يك سردار بازنشسته به تاسيس شاخه بسيجيان اقدام نمود و رسما به عضو گيري از بسيجيان مي پرداخت، اعتراض ايشان به حضور بسيجيان در ميتينگهاي رقيب كمي عجيب به نظر مي رسد.

8.3: مجددا فرض را بر آن مي گذاريم كه ادعاي آقاي موسوي در اين بند نيز صحيح بوده و واقعا حضور نظاميان در ميتينگهاي انتخاباتي آقاي احمدي نژاد رخ داده باشد. اما آيا اين مسئله دليل بر وجود «تقلب گسترده» در انتخابات مي شود؟

8.4: حتي اگر نظامياني در تبليغات انتخابات حضور يافته باشند رسيدگي به جرائم آنها بر عهده دادگاه ويژه نيروهاي مسلح است. اين «جرم» حتي در صورت وقوع ربطي به وزارت كشور و دولت - كه از نظر آقاي موسوي متهم رديف اول «تقلب گسترده» در انتخابات هستند – ندارد. شايد هم آقاي موسوي براين باور باشند كه حضور چند هزار بسيجي در يك ميتينگ انتخاباتي باعث دگرگوني 10 ميليوني درنتيجه آرا شده باشد!

8.5: اشاره آقاي موسوي به استفاده كردن دولتمردان از امكانات دولتي براي سفر به شهرستانها نيز از جنس بسياري مواردي مورد اشاره بالا است. روشن است كه در اين موضوع اگر تخلفي از قانون صورت گرفته باشد بايد به آن توسط مراجع فانوني رسيدگي شود. اما اولا اين اعتراض نيز مستلزم ارائه مستندات دقيق است و نه صرفا كلي گويي. ثانيا ربط اين مورد نيز به وجود «تقلب گسترده» در نتايج انتخابات معلوم نيست. آيا چون رييس جمهور از هواپيماي دولتي براي سفر به فلان شهرستان استفاده كرده مي توان نتيجه گرفت كه 10 ميليون راي جابجا شده است؟! ثالثا روشن نيست كه آيا منظور آقاي موسوي اين است كه رييس جمهور قانوني كشور براي سفر به شهرستان يا رفتن به ميتينگ انتخاباتي در ايام تبليغات انتخاباتي بايد از وسيله شخصي خود استفاده كند؟! آيا در انتخابات هاي گذشته رييس جمهور و وزرا براي تبليغ به شهرستانها سفر نمي كردند؟ آيا آنها با وسيله و امكانات شخصي سفر مي كردند؟

9. در حالي كه آقاي موسوي در نامه خود به شوراي نگهبان، همانطور كه در بالا مشخص شد هيچ گونه استدلال محكمه پسندي مبتني بر وجود «تقلب گسترده» در انتخابات ارائه نكرده است، ايشان در بند پاياني نامه بدون آنكه خواهان رسيدگي به موارد شك و شبهه خود شود، و يا آنكه مثلا خواستار بازشماري آرا در صندوقها شود، و يا حتي خواهان تشكيل كميته مستقل حقيقت ياب شود، درجا تقاضاي ابطال كل نتايج انتخابات را مطرح كرده است. چنين رويكردي در نوع خود بي سابقه و از نظر نگارنده بر ملا كننده حقيقت نهفته در پشت اين نامه و حرفهاي ناگفته در لابلاي سطر هاي آن است. آن حقيقت اين است كه جناب موسوي و دوستان ايشان، همچنان همان راديكالهاي سياسي و اقتصادي دهه شصت هستند. اين دوستان در دهه شصت هرگز شعار دموكراسي و آزادي نمي دانند و بلكه حتي براي نيروهاي انقلابي و منتقداني چون نويسندگان روزنامه رسالت نيز قائل به آزادي نبودند. اگر در دوراني آنها به شعار دموكراسي و آزادي روي آوردند صرفا از اين رو بود كه چنين شعارهايي از نظر سياسي به نفع آنها بود. آنچه به عنوان مطبوعات مستقل و آزاد دوران دوم خرداد از آن ياد مي شود، آيا چيزي بود جز مطبوعاتي كه توسط عوامل و بستگان مقامات دولتي، با وامهاي دولتي و كاغذ دولتي و آگهي هاي دولتي در راستاي حمايت از دولت راه افتاده بودند؟ اگر درباره «دموكرات نمايي» اين حضرات كوچكترين ترديدي داشتيم، با نوع برخورد آنها به نتايج اين انتخابات و نقش آنها در برانگيختن حوادث پسا- انتخاباتي ديگر جاي هيچ ترديدي باقي نمانده است. تن دادن به دموكراسي يعني تن دادن به شكست در انتخابات. شكافها و تناقضهاي متن آقاي موسوي برملاكننده اين واقعيت است كه ايشان در سپيدي هاي نامه اش به راي بالاي رقيب خود اذعان دارد اما از تن دادن به آن در سياهي هاي نوشته اش خودداري مي كند.

10. پرسش آخر من از جناب موسوي و همه آنهايي كه گمان مي كنند در اين انتخابات «تقلب گسترده» رخ داده است، مبتني بر جستجوي «انگيزه» چنين جرمي است. با توجه به اينكه جابجا كردن 10 ميليون راي بدون اطلاع و همكاري هيات هاي نظارت شوراي نگهبان عملا ناممكن است، بي شك كساني كه معتقد به وجود «تقلب گسترده» هستند بايد نه تنها وزارت كشور بلكه شوراي نگهبان را نيز در اين واقعه «شريك جرم» بدانند. بدين ترتيب معترضان در واقع دارند «نظام» را به تقلب در انتخابات متهم مي كنند. طبعا براي هر جرمي بايد انگيزه اي بايد وجود داشته باشد. «نظام» نيز مي بايد براي چنين «تقلب گسترده اي» انگيزه بسيار بالايي داشته باشد. اكنون پرسش اينجا است كه آن «نظامي» كه هشت سال دوران آقاي خاتمي را تحمل كرد و نه در انتخابات سال 1376 و نه در انتخابات سال 1380 چنين مداخله ايي نكرد و حتي انتخابات مجلس ششم را علي رغم عدم تاييد از سوي شوراي نگهبان و اعتراض شديد آقاي هاشمي رفسنجاني با حكم ولايي مورد تاييد قرار داد و حضور تندرو ترين عناصر دوم خرداد را در يكي از مهم ترين اركان قانوني كشور به مدت چهار سال تحمل كرد، چرا مي بايست اكنون در انتخابات اخير رياست جمهوري محتاج چنين «تقلب گسترده» اي باشد؟ مگر اين نبود كه همه كانديداهاي اين انتخابات به صراحت از تبعيت از اصول انقلاب و خط امام و جايگاه ولايت فقيه سخن گفته بوده و حتي از همراهي و هماهنگي خود با رهبري جهت رفع مشكلات قانوني سخن گفته بودند؟ مگر اين نبود كه رابطه شخصي جناب موسوي با مقام معظم رهبري تا بدانجا نزديك بود كه برخي از حاميان آقاي خاتمي همچون محمد علي ابطحي حتي آمدن موسوي به ميدان را نتيجه يك هماهنگي و برنامه ريزي در سطوح بالا مي دانستند؟ واقعا رييس جمهور چنين فردي چه خطري مي توانست براي «نظام» داشته باشد كه نياز به چنين «تقلب گسترده» باشد؟ حتي اگر به فرص محال انجام چنين تقلب 10 ميليوني را در عمل ممكن بدانيم عقلا و منطقا نمي توان هيچ دليل و انگيزه سياسي براي آن يافت. و مگر نه آنكه سالهاي سال اصلاح طلبان به مردم گفتند كه اگر مشاركت در انتخابات بالاي 70 درصد باشد امكان هرگونه تقلب در آن سلب مي شود؟ چه شده است كه امروز آنها حرف سابق خود را پس گرفته اند؟

* در انتخابات سومين دوره مجلس شوراي اسلامي، جناح حامي دولت مهندس موسوي با سوار شدن بر موج تبليغاتي بر محور دوتايي «اسلام ناب – اسلام آمريكايي» كه بطور كلي توسط حضرت امام بيان شده بود، جمع كثيري از روحانيون باسابقه انقلاب را به داشتن «اسلام آمريكايي» متهم كردند تا بتوانند فهرست مجمع روحانيون مبارز تازه تاسيس را بجاي فهرست جامعه روحانيت مبارز به مجلس بفرستند. در اين انتخابات كه آقاي محتشمي – رييس كنوني كميته صيانت آراء آقاي موسوي – وزير كشور و مجري انتخابات بود، گزارشهاي فراواني مبني بر تخلف در صندوقهاي راي وجود داشت. شوراي نگهبان از تاييد انتخابات خودداري كرد و به بازشماري برخي صندوقها پرداخت كه در موارد زيادي تخلف مجريان محرز شد. دولت آقاي موسوي با مراجعه به رهبر انقلاب خواستار مداخله ايشان در انتخابات و استفاده از حكم ولايي جهت تاييد انتخابات شد. با توجه به «شرايط حساس كشور» در نهايت امام راحل با صدور حكمي خواستار پايان يافتن بازشماري آراء شده و پرونده رسيدگي قانوني شوراي نگهبان به تخلفات انتخاباتي مختومه شد. بدنبال حكم حضرت امام ، آيت الله صافي گلپايگاني دبير وقت شوراي نگهبان كه امروز از مراجع تقليد هستند از مقام خود استعفا داده و به قم مراجعت نمودند. اينكه امروز آقاي موسوي در اعتراض به نتيجه انتخابات به مراجعي چون آيت الله صافي نامه مي نويسد اما پاسخي نمي شنود، شايد چندان بي نكته نباشد
SAFA حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 9 كاربر از SAFA بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 17 June 2009   #3
صبح
همانا صبح نزديك است
 
نشان صبح
 
تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
سن: 40
پاسخ‌ها: 34,304
روزنوشته ها: 10
ج: نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

آیا تقلب مؤثر در انتخابات امکان‌پذیر است؟
دکتر لطف‌الله فروزنده / سایت الف
۲۶ خرداد ۱۳۸۸
انتخابات در نظام جمهوري اسلامي به معناي واقعي مردمي است. مردم نه تنها در انتخابات مشاركت كرده و حماسه مي‌آفريند، و سرنوشت خود را تعيين مي كنند. بلكه با مشاركت در امور اجرا و نظارت نيز آراء خود را صيانت مي‌نمايند. در اين نوشتار با استناد به قانون انتخابات و تجارب گذشته دلايل عدم امكان تقلب در انتخابات بيان خواهد شد.

1ـ نظام مقدس جمهوري اسلامي، 29 انتخابات بر گزار كرده كه، مجري آن وزارت كشور بوده است، در دوم خرداد علي‌رغم اينكه عوامل وزارت كشور در از جرياني راست بودند و نامزد جناح مقابل رأي آورده(آقاي خاتمي) ـ در انتخابات ‌سوم تير84 نیز رغم اينكه عوامل وزارت كشور از جريان دوم‌ خرداد بودند. آقاي احمدي نژاد اصول‌گرا رأي آورد. اين نتيجه در انتخابات مجلس شوراي اسلامي در دوره‌هاي مختلف و شوراها نيز تكرار شد. بي شك در انتخابات دهمين دوره نيز، فردي پيروز شد كه مردم انتخاب كردند.

2ـ در قانون انتخابات رياست‌جمهوري، ساز وكار اجرا و نظارت طوري طراحي شده است كه مردم عادی (معمولا معلمان یا کارمندان) نقش اصلي اجرایی را بر عهده دارند. به عنوان مثال در ماده 38 قانون انتخابات رياست‌جمهوري آمده است، «بلا فاصله پس از صدور دستور شروع انتخابات ظرف سه روز هيأت اجرايي انتخابات شهرستان به رياست‌ فرماندار، عضويت رئيس ثبت احوال و دادستان يا نماينده وي و هشت نفر از معتمدين كه توسط افراد معتمدين انتخابات خواهند شد. تشكيل مي‌گردد.

هيأت اجرايي، بر اساس ماده 47، پنج نفر از معتمدين محل را به عنوان اعضاي شعب ثبت‌نام و اخذرأي انتخاب مي‌نمايد. اين هيأت كار اخذ رأي و شمارش آراء بر اساس شرح وظايف قانون انجام مي دهند. همانطور كه روشن است از شروع تا پايان معتمدين مردم انتخاباب را برگزار مي‌كنند.

3ـ در خصوص نظارت، شوراي نگهبان براي نظارت بر انتخابات، از بين نيروي متدين و معتمدين محل افرادي را به عنوان هيأت نظارت و ناظرين شعب اخذ رأي تعيين مي‌كند، كه بر كار مجريان با سازو كار قانوني نظارت دقيق ‌مي‌كنند. به عنوان مثال در ماده 4 قانون نظارت شوراي نگهبان بر انتخابات جمهوري اسلامي ايران مصوب سال 64 آمده است، «هيأت مركزي نظارت، بر كليه مراحل انتخابات وجريانهاي انتخاباتي واقدامات وزارت‌كشور و هيأتهاي اجرايي كه در انتخابات مؤثر است و آنچه مربوط به صحت انتخابات مي‌شود نظارت خواهد كرد».

4ـ بر اساس ماده واحده مصوب 72.5.30 قانون حضور نمايندگان نامزدهاي رياست‌جمهوري «در شعب اخذ رأي، هر يك از نامزدهاي رياست‌جمهوري به تنهايي و يا چند نامزد مشتركاً مي‌تواند در هر يك از شعب اخذ رأي، اماكن استقرار دستگاه شمارشگر رايانه اي آراء وهيأتهاي اجرايي شهرستانها در بخش‌ها يك نفر نماينده داشته باشد. حضور نمايندگان هر يك از نامزدها در شعب اخذ رأي تا پايان اخذ رأي و شمارش و تنظيم صورتجلسات بلا مانع است. ممانعت از حضور نمايندگان نامزدها ممنوع و جرم محسوب ميگردد».

برای آقاي موسوي در تهران 3800 نفر و در سطح كشور 50.000 نفر به عنوان ناظر معرفی و كارت دريافت كرده‌ بودند، تا آخرين لحظه تنظيم صورتجلسه صندوق‌ها در شعب حضور داشته‌اند. نه تنها هيچكدام از نمايندگان آقاي موسوي در حين راي گيري و بعد از شمارش آراء به فرايند كار اعتراضي نكردند، بلكه باحضور در هنگام تنظيم صورتجلسه و مصاحبه‌هاي مختلف فرايند كار را تاييد كردند. بعلاوه خود مردم بعنوان ناظر واقعي فرايند راي‌گيري را دقيق نظارت مي‌كردند و راي خود را به صندوق مي‌ريختند.

5- در تبصره 1 ماده 80 آمده است " كساني كه از نحوه برگزاري انتخابات شكايت داشته باشند، مي‌توانند ظرف سه روز از تاريخ اخذ راي شكايت مستند خود را به ناظرين شوراي نگهبان يا دبيرخانه اين شورا تسليم كنند".

طبيعي است بر اساس مفاد قانون شكايات بايد مستند و مشخص باشد كه مربوط به چه حوزه‌اي انتخابي يا كدام شعب اخذ است ونوع تخلف چيست؟ طرح مباحث كلي كه آقاي موسوي در نامه خود به شوراي نگهبان آورده، نمي‌تواند مصداق شكايت مذكور در قانون باشد..

6- بررسي فرم 22 و نحوه تكميل آن

فرم 22 صورتجلسه نتيجه اخذ راي و قرائت و شمارش آراي شعبه اخذ راي است، در اين فرم دقيقاً جزئيات شمارش آراء ثبت مي‌شود:

1) تعرفه‌هاي مصرف شده به دقت شمارش شده و در جدولي به شرح زير تنظيم شود.

1/1- تعداد تعرفه برگ‌هاي راي تحويل شده به شعبه

2/1- تعداد تعرفه‌هاي مصرف شده

3/1- تعداد برگ‌هاي راي داخل صندوق

4/1- تعداد برگ‌هاي زايد به تعداد تعرفه‌هاي مصرف شده

3) آراي باطله در جداول شماره 4 الي 9 ثبت مي‌شود.

4) سپس برگ‌هاي راي صحيح حاوي اسامي نامزدها در جدول 10 ثبت مي‌شود.

5) نهايتاً نتايج بر اساس تعرفه‌ها وشماره سريال آنها چندين بار شمارش وكنترل ميشود ودر 5 نسخه صورتجلسه تنظيم خواهد شد. هيأت اجرايي‌، هيأت نظارت، نمايندگان ناظرين به طور زنده و فعال بر شمارش صندوق نظارت واقعي دارند، در عين حال پس از شمارش، تنظيم صورتجلسه و صندوق مهر وموم شده و جمع‌بندي نتايج انجام مي‌گردد.

كسانيكه اين روند محكم ومنطقي را نفي مي‌كنند.يا ازفرايند انتخابات بي‌اطلاع هستند و يا انگيزه سياسي و انتخاباتي دارند.

قانونگذار راه‌كارهاي مختلفي پيش‌بيني كرده است كه سلامت انتخابات را تضمين خواهد كرد.

آقاي موسوي يا هر كانديداهاي ديگر به جاي تحريك افكار عمومي و ايجاد بستر اغتشاش بهتر است از مسير قانوني شكايت خود را دنبال كنند و بي جهت هزينه براي نظام و خودشان ايجاد نكنند.

امروز از رفتار آشوب‌گران و ناآرامي در كشور بيش از همه دشمنان نظام و ملت ايران خوشحال هستند، اميدواريم آقاي موسوي و كسانيكه دل به اين نظام دارند، به اين مهم توجه كنند. افراد دلسوز نظام بايد صف خود را از آشوبگران و كانون فتنه جدا كنند، با روشي منطقي و قانوني اعتراضات خود را پيگيري كنند.
__________________
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 4 كاربر از صبح بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 17 June 2009   #4
صبح
همانا صبح نزديك است
 
نشان صبح
 
تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
سن: 40
پاسخ‌ها: 34,304
روزنوشته ها: 10
ج: نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

آیا تقلب مؤثر در انتخابات امکان‌پذیر است؟
دکتر لطف‌الله فروزنده / سایت الف
۲۶ خرداد ۱۳۸۸
انتخابات در نظام جمهوري اسلامي به معناي واقعي مردمي است. مردم نه تنها در انتخابات مشاركت كرده و حماسه مي‌آفريند، و سرنوشت خود را تعيين مي كنند. بلكه با مشاركت در امور اجرا و نظارت نيز آراء خود را صيانت مي‌نمايند. در اين نوشتار با استناد به قانون انتخابات و تجارب گذشته دلايل عدم امكان تقلب در انتخابات بيان خواهد شد.

1ـ نظام مقدس جمهوري اسلامي، 29 انتخابات بر گزار كرده كه، مجري آن وزارت كشور بوده است، در دوم خرداد علي‌رغم اينكه عوامل وزارت كشور در از جرياني راست بودند و نامزد جناح مقابل رأي آورده(آقاي خاتمي) ـ در انتخابات ‌سوم تير84 نیز رغم اينكه عوامل وزارت كشور از جريان دوم‌ خرداد بودند. آقاي احمدي نژاد اصول‌گرا رأي آورد. اين نتيجه در انتخابات مجلس شوراي اسلامي در دوره‌هاي مختلف و شوراها نيز تكرار شد. بي شك در انتخابات دهمين دوره نيز، فردي پيروز شد كه مردم انتخاب كردند.

2ـ در قانون انتخابات رياست‌جمهوري، ساز وكار اجرا و نظارت طوري طراحي شده است كه مردم عادی (معمولا معلمان یا کارمندان) نقش اصلي اجرایی را بر عهده دارند. به عنوان مثال در ماده 38 قانون انتخابات رياست‌جمهوري آمده است، «بلا فاصله پس از صدور دستور شروع انتخابات ظرف سه روز هيأت اجرايي انتخابات شهرستان به رياست‌ فرماندار، عضويت رئيس ثبت احوال و دادستان يا نماينده وي و هشت نفر از معتمدين كه توسط افراد معتمدين انتخابات خواهند شد. تشكيل مي‌گردد.

هيأت اجرايي، بر اساس ماده 47، پنج نفر از معتمدين محل را به عنوان اعضاي شعب ثبت‌نام و اخذرأي انتخاب مي‌نمايد. اين هيأت كار اخذ رأي و شمارش آراء بر اساس شرح وظايف قانون انجام مي دهند. همانطور كه روشن است از شروع تا پايان معتمدين مردم انتخاباب را برگزار مي‌كنند.

3ـ در خصوص نظارت، شوراي نگهبان براي نظارت بر انتخابات، از بين نيروي متدين و معتمدين محل افرادي را به عنوان هيأت نظارت و ناظرين شعب اخذ رأي تعيين مي‌كند، كه بر كار مجريان با سازو كار قانوني نظارت دقيق ‌مي‌كنند. به عنوان مثال در ماده 4 قانون نظارت شوراي نگهبان بر انتخابات جمهوري اسلامي ايران مصوب سال 64 آمده است، «هيأت مركزي نظارت، بر كليه مراحل انتخابات وجريانهاي انتخاباتي واقدامات وزارت‌كشور و هيأتهاي اجرايي كه در انتخابات مؤثر است و آنچه مربوط به صحت انتخابات مي‌شود نظارت خواهد كرد».

4ـ بر اساس ماده واحده مصوب 72.5.30 قانون حضور نمايندگان نامزدهاي رياست‌جمهوري «در شعب اخذ رأي، هر يك از نامزدهاي رياست‌جمهوري به تنهايي و يا چند نامزد مشتركاً مي‌تواند در هر يك از شعب اخذ رأي، اماكن استقرار دستگاه شمارشگر رايانه اي آراء وهيأتهاي اجرايي شهرستانها در بخش‌ها يك نفر نماينده داشته باشد. حضور نمايندگان هر يك از نامزدها در شعب اخذ رأي تا پايان اخذ رأي و شمارش و تنظيم صورتجلسات بلا مانع است. ممانعت از حضور نمايندگان نامزدها ممنوع و جرم محسوب ميگردد».

برای آقاي موسوي در تهران 3800 نفر و در سطح كشور 50.000 نفر به عنوان ناظر معرفی و كارت دريافت كرده‌ بودند، تا آخرين لحظه تنظيم صورتجلسه صندوق‌ها در شعب حضور داشته‌اند. نه تنها هيچكدام از نمايندگان آقاي موسوي در حين راي گيري و بعد از شمارش آراء به فرايند كار اعتراضي نكردند، بلكه باحضور در هنگام تنظيم صورتجلسه و مصاحبه‌هاي مختلف فرايند كار را تاييد كردند. بعلاوه خود مردم بعنوان ناظر واقعي فرايند راي‌گيري را دقيق نظارت مي‌كردند و راي خود را به صندوق مي‌ريختند.

5- در تبصره 1 ماده 80 آمده است " كساني كه از نحوه برگزاري انتخابات شكايت داشته باشند، مي‌توانند ظرف سه روز از تاريخ اخذ راي شكايت مستند خود را به ناظرين شوراي نگهبان يا دبيرخانه اين شورا تسليم كنند".

طبيعي است بر اساس مفاد قانون شكايات بايد مستند و مشخص باشد كه مربوط به چه حوزه‌اي انتخابي يا كدام شعب اخذ است ونوع تخلف چيست؟ طرح مباحث كلي كه آقاي موسوي در نامه خود به شوراي نگهبان آورده، نمي‌تواند مصداق شكايت مذكور در قانون باشد..

6- بررسي فرم 22 و نحوه تكميل آن

فرم 22 صورتجلسه نتيجه اخذ راي و قرائت و شمارش آراي شعبه اخذ راي است، در اين فرم دقيقاً جزئيات شمارش آراء ثبت مي‌شود:

1) تعرفه‌هاي مصرف شده به دقت شمارش شده و در جدولي به شرح زير تنظيم شود.

1/1- تعداد تعرفه برگ‌هاي راي تحويل شده به شعبه

2/1- تعداد تعرفه‌هاي مصرف شده

3/1- تعداد برگ‌هاي راي داخل صندوق

4/1- تعداد برگ‌هاي زايد به تعداد تعرفه‌هاي مصرف شده

3) آراي باطله در جداول شماره 4 الي 9 ثبت مي‌شود.

4) سپس برگ‌هاي راي صحيح حاوي اسامي نامزدها در جدول 10 ثبت مي‌شود.

5) نهايتاً نتايج بر اساس تعرفه‌ها وشماره سريال آنها چندين بار شمارش وكنترل ميشود ودر 5 نسخه صورتجلسه تنظيم خواهد شد. هيأت اجرايي‌، هيأت نظارت، نمايندگان ناظرين به طور زنده و فعال بر شمارش صندوق نظارت واقعي دارند، در عين حال پس از شمارش، تنظيم صورتجلسه و صندوق مهر وموم شده و جمع‌بندي نتايج انجام مي‌گردد.

كسانيكه اين روند محكم ومنطقي را نفي مي‌كنند.يا ازفرايند انتخابات بي‌اطلاع هستند و يا انگيزه سياسي و انتخاباتي دارند.

قانونگذار راه‌كارهاي مختلفي پيش‌بيني كرده است كه سلامت انتخابات را تضمين خواهد كرد.

آقاي موسوي يا هر كانديداهاي ديگر به جاي تحريك افكار عمومي و ايجاد بستر اغتشاش بهتر است از مسير قانوني شكايت خود را دنبال كنند و بي جهت هزينه براي نظام و خودشان ايجاد نكنند.

امروز از رفتار آشوب‌گران و ناآرامي در كشور بيش از همه دشمنان نظام و ملت ايران خوشحال هستند، اميدواريم آقاي موسوي و كسانيكه دل به اين نظام دارند، به اين مهم توجه كنند. افراد دلسوز نظام بايد صف خود را از آشوبگران و كانون فتنه جدا كنند، با روشي منطقي و قانوني اعتراضات خود را پيگيري كنند.
__________________
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 5 كاربر از صبح بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 17 June 2009   #5
Teshneh
تشنه
 
نشان Teshneh
 
تاريخ ثبت نام: Mar 2007
پاسخ‌ها: 5,427
ج: نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

سلام
بسیار متشکرم
بند 1,1 واقعا عالی بود......خوب به این مدعیان دروغگو رو دست زدن.......
__________________
دستم را قلم می کنم و قلمم را ازدست نمی گذارم، چشم هایم را کور میکنم، گوش هایم را کرمی کنم، پاهایمرا می شکنم، انگشتانم را بند بند می برم، سینه ام را میشکافم، قلبم را می کشم، حتا زبانم را می برم و لبم را میدوزم، اما...
قلمم را دست بیگانه نمی دهم
Teshneh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 17 June 2009   #6
صبح
همانا صبح نزديك است
 
نشان صبح
 
تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
سن: 40
پاسخ‌ها: 34,304
روزنوشته ها: 10
ج: نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

بازخوانی اظهارات 8 سال پیش تاج‌زاده؛
رئیس ستاد انتخابات دولت اصلاحات :

تاجزاده : مخدوش دانستن انتخابات خیانت به مردم است،
هیچ امکانی برای ارتکاب جرايم انتخاباتی نيست

گروه سياسي- محمد مهدي تهراني: بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم، برخی كانديداها و هواداران آن‌ها به‌جای پذیرفتن قاعده بازی و نتیجه آرای قطعی مردم، شیوه فرار به جلو و تشکیک در سلامت انتخابات را کلید زدند. میرحسین موسوی، كروبي و حاميانشان ادعا كردند در انتخابات ریاست جمهوری تقلب صورت گرفته و باید انتخابات را دوباره برگزار کرد. اینان البته توضیح نمی‌دادند تقلب 11 میلیونی در انتخابات ایران اسلامی چگونه ممکن است؟
به نظر می رسد در فضایی که برخی می‌کوشند تا شیرینی حماسه 22 خرداد را با ایجاد برخی شبهه ها و تردیدها به کام مردم تلخ کنند، بازخوانی سخنان مصطفي تاج‌زاده در خصوص روند برگزاری انتخابات در کشور بازگو کننده حقایق قابل توجهي باشد.
در بازه زمانی فعالیت دولت قبل، تاج‌زاده معاون سیاسی وزیر کشور و مسئول ستاد انتخابات کشور بود. او در همان سال ها و در باب دفاع از عملکردش در برگزاری انتخابات، سخنانی مطرح كرد که امروز می توان از آن با عنوان یک اعتراف تاریخی یاد کرد و تناقض این آرا با مواضع کنونی اصلاح‌طلبان را به رخ کشید.
تاج‌زاده طی مصاحبه ای در مشهد مقدس با اشاره به سابقه انتخابات در کشور مدعی شد این خود مردم هستند که انتخابات را برگزار می کنند و به همین دلیل هم از آغاز انقلاب تمامی انتخابات ها در سلامت کامل برگزار شده است. او با اشاره به سابقه رفراندوم و انتخابات در ایران گفت: «رفراندوم 12 فروردین 1358 به صورت یک انتخابات آزاد غیر فرمایشی و با نگاه احترام به رای ملت و جدی بودن حضور و مشارکت آنان در تعیین سرنوشت سیاسی خود برگزار شد. از همان روز این سنگ بنا گذاشته شد که مردم خود انتخاب کنند و خود با امانتداری تمام، انتخابات را برگزار نمایند و آن خاطره های تلخ در خصوص انتخابات فرمایشی قبل از انقلاب خیلی زود از اذهان مردم ما زدوده شد. طی 21 انتخابات گذشته در جمهوری اسلامی همه مردم به نتایج انتخابات صحه گذاشته اند و به غیر از معاندان و مخالفان هیچ کس در واقعیت این امتیاز انقلاب اسلامی تردیدی به خود راه نداده است.»
تاج‌زاده در پاسخ به این سوال که "همه انتخابات گذشته از نظر شما سالم برگزار شده اند؟" مجدداً تاکید کرد: «همه 21 انتخابات گذشته سالم برگزار شده اند.»
در واقع تاج‌زاده معتقد بود در ایران این خود مردم هستند که انتخابات را برگزار می کنند و وزارت کشور تنها نقش هماهنگ کننده دارد و اصولاً امکان تقلب و تخلف برای وزارت کشور وجود ندارد.
مصطفی تاج‌زاده در پاسخ به این سؤال که اساساً آیا یک رئیس ستاد انتخابات می تواند مرتکب تقلب و تخلف در انتخابات شود، گفت: «به بررسی اهم وظایف ستاد انتخابات کشور به نحو مختصر می پردازم تا معلوم شود که ستاد مذکور از لحاظ اجرایی اصولاً در امر انتخابات دخالت ندارد تا بتواند مرتکب تخلف یا جرم گردد. ستاد انتخابات کشور که با دستور وزیر کشور آغاز به کار می کند، نهادی است فاقد شخصیت حقوقی مستقل و تنها به طور موردی به عنوان یک ستاد به منظور هماهنگی و پشتیبانی ستادهای انتخابات استان ها و مراکز حوزه های انتخابیه فعالیت می کند و به هیچ ترتیبی واجد مسئولیت اجرایی یا نظارتی نیست.»
وي همچنین آیین نامه‌های رسمی موجود در خصوص برگزاری انتخابات را مورد توجه قرار داد و با اشاره به وظایف مصرح در قانون برای وزارت کشور افزود: «کلیه این وظایف برای ایجاد هماهنگی، پشتیبانی و ارائه خدمات مربوط به انتخابات می باشد.»
وقتی تاج‌زاده مورد خطاب مصاحبه گر قرار گرفت که "با این تفاصیل ستاد انتخابات حقیقتاً کار ستادی و نه صف و اجرایی می کند"، این ادعا را با صراحت تمام تأیید کرد: «دقیقاً! وظایف ستاد انتخابات کشور حاکی از آن است که از طرف ستاد به طور کلی هیچ امکانی برای ارتکاب جرائم انتخاباتی وجود ندارد. حقیقت آن است که ستاد انتخابات کشور متشکل از کارشناسان ادارات کل انتخابات، حقوقی، سیاسی، تقسیمات کشوری، امنیتی و... است که در کنار یکدیگر برای مدتی مشخص اقدام به ارائه خدمات و پشتیبانی مراکز حوزه های انتخابی سراسر کشور می نمایند.»
تاج‌زاده آن روزها معتقد بود که باید به رأی و نظر مردم احترام گذاشت و بهانه جویی در مقابل آرای مردم در واقع خیانت به آنهاست. او گفت: «اعتقاد ما این بود که مردم نظر خود را با رأیی که می دهند، می گویند. در مجلس ششم همان مردم به این نظر رسیدند که مجلس را با نمایندگان فعلی تشکیل دهند. همه حرف من این است که باید به رأی مردم احترام گذاشت و این بزرگ‌ترین خیانت است که چون دوستان من به مجلس نرفته اند، اصل انتخابات را مخدوش اعلام کنم و رأی مردم را به هیچ بگیرم.»
وي همچنین امکان برگزاری انتخابات آزاد در کشور و عدم امکان تقلب را از افتخارات جمهوری اسلامی تلقی کرد و گفت: «افتخار بزرگ کشور، ملت و نظام ما امروز آن است که خواست مردم از طریق رأی و در چارچوب قانون اساسی کشور محقق می شود. مردم پای صندوق های رأی حرف می زنند و این اعتماد را هم دارند که رأی آنان مبنای تثبیت نظام، سربلندی کشور و اصلاح امور است. این فرصتی تاریخی برای کشور ماست. شاید هم از فرصت های معدود تاریخی باشد که اعتماد مردم ایران به خود، اعتماد به نظام سیاسی و اعتماد به یک نگرش و برنامه فصل مشترک هایی یافته است. این اعتماد مایه عزت و ثبات نظام و به همان نسبت اسباب نگرانی و خشم معاندان و دشمنان انقلاب اسلامی است.»
تاج‌زاده همچنین تأکید کرد: «خدشه دار بودن انتخابات تهران و تقلب انتخاباتی در آن، هرگز پذیرفتنی نیست زیرا جفا به همه مردم است.»
سؤالی که وجود دارد، این است که اگر واقعاً برگزار کننده انتخابات مردم هستند که همین طور هم هست و اگر امکان تصرف در آرای مردم از جانب مسئولین وزارت کشور وجود ندارد، چگونه طی این روزها اصلاح طلبان، مسئولین انتخابات را به تقلب 11 میلیونی متهم می کنند؟ آیا چنین ادعایی عقلایی است؟
به نظر این دوستان باید توضیح دهند که چه چیزی طی این سال ها تغییر کرده است؟ مگر نه این است که در این انتخابات کاندیداها بالاترین میزان نظارت را در شعبات انتخابیه داشته اند؟ پس دلیل این همه هیاهو و شبهه افکنی چیست؟ آیا می توان تخلفات جزئی احتمالی را به حساب تقلب 11 میلیونی در انتخاباتی گذاشت که شورای نگهبان از کمترین میزان تخلف در آن طی 30 سال انقلاب خبر داده است؟ آیا این همه پروژه ای برای فرار از رسوایی نیست؟ پروژه ای که خود معترضین به مختصات آن اشراف دارند و حقایق ورای آن را می دانند اما با مردم از آن سخن نمی گویند؟
__________________
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از صبح بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 17 June 2009   #7
صبح
همانا صبح نزديك است
 
نشان صبح
 
تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
سن: 40
پاسخ‌ها: 34,304
روزنوشته ها: 10
ج: نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

پنج دلیل روشنفكرترين زن ايران! براي تقلب در انتخابات
طرفداران احمدي‌نژاد در تجمع‌ها يك‌صدم طرفداران موسوي بود
نزدیک ترین و قدیمی ترین همکار سیاسی و همراه انتخاباتی میرحسین موسوی در گفت وگویی با شبکه ماهواره ای BBC مهم ترین دلایل تقلب در انتخابات دهم ریاست جمهوری را تشریح کرد.
به گزارش رجانيوز، زهرا رهنورد همسر ميرحسين موسوي در پاسخ به خبرنگار بی‌بی‌سی که می پرسید: "رای آقای موسوی بر اساس برآوردهای شما چهار به یک بوده است، در قیاس آقای احمدی‌نژاد مستندات شما چه هست؟"، اظهار داشت: "در شهرستان ها و تهران در واقع تجمع مردم حاکی از این بود که آرای موسوی بسیار بالاتر از آنکه اصلاً قابل تصور باشد، هروقت طرفداران دو طرف حاضر می شدند، طرفداران احمدی‌نژاد در حد یک صدم بودند، در مقابل طرفداران موسوی".
وی همچنین با اشاره به گزارش‌هایی که در روز انتخابات دریافت می کرده، گفت: "مرتب به ما گزارش می شد که نسبت حتی 4،5 به يك بود، نسبت های موسوی به احمدی‌نژاد..."
رهنورد كه همسرش در مناظره با كروبي از وي به عنوان روشنفكرترين زن ايراني ياد كرده بود، همچنین اظهار داشت: همه می شناسند که آنهایی که به احمدی‌نژاد رأی دادند، چه تیپ خاصی هستند و اول صبح رفتند، رأی خودشان را دادند و از ساعت 11 صبح تعرفه‌ها در دست مردم قرار نگرفت و مردم له له می زدند، برای اینکه تعرفه بهشان داده بشود. حتی تا ساعت 11:30 و 12 شب هم پشت در ستاد و محل های انتخابات جمع شده بودند.
وی در تشریح بديهي بودن پیروزی موسوی و وضوح تقلب در انتخابات ادعا كرد: "یک سری نقاطی هستند که اصلاً مشخص است که خودش ملاک تشخیص نادرست بودن نتایجی است که وزارت کشور اعلام کرده است. مثلاً آذربایجان و ترک‌زبان‌ها هیچ وقت فرزند خودشان را نمی گذارند که به کس دیگری رأی بدهند."
وی در ادامه اظهار داشت: "خود من لر هستم و موسوی هم بارها گفته من داماد لرستان هستم. بنابراین اهالی لرستان موسوی را نمی گذارند، به آقای احمدی‌نژاد رأی بدهند. این دو تا ملاک است و باقی موارد هم شبیه همین است."
وی در پایان این گفت و گوی زنده با شبکه BBC گفت: "ما نمی دانیم چگونه با این صندوق ها عمل شده و رأی‌ها چگونه دست برده شده و چه بوده، فقط می دانیم که نسبت موسوی به احمدی‌نژاد 4،5 به يك یا 4 به یک یا جاهای دیگر ممکن است مثلاً 3 به 1،5 باشد."
__________________
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 7 كاربر از صبح بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 18 June 2009   #8
صبح
همانا صبح نزديك است
 
نشان صبح
 
تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
سن: 40
پاسخ‌ها: 34,304
روزنوشته ها: 10
ج: نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

سايت منتسب به فرزند هاشمي اعتراف كرد؛
هيچ مدركي از "تقلب گسترده " نداريم
خبرگزاري فارس: سايت منتسب به مهدي هاشمي رفسنجاني در اقدامي عجيب، از مخاطبان خود خواسته است بدليل اينكه هيچ مدركي دال بر "تقلب گسترده " در انتخابات وجود ندارد، مدارك و مستندات و مشاهدات خود را از تخلف ها براي اين سايت ارسال كنند
به گزارش خبرنگار "سرويس فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، شبكه خبر دانشجو نوشت؛ سايت آينده در فراخواني با اذعان به ير مستند بودن ادعاي تقلب گسترده در انتخابات رياست جمهوري دهم، نوشت: با توجه به عدم حضور تعداد زيادي از ناظران كانديداها به دلايل مختلف از جمله بيماري، عدم دريافت كارت،‌اخراج از محل اخذ رأي و...،‌ هم‌اكنون اطلاعات كاملي از ابهامات و تخلفات احتمالي در حوزه‌هاي گوناگون رأي‌گيري سراسر كشور وجود ندارد و تنها با ارائه اطلاعات مستند مي‌توان ابهام جدي به وجود آمده در خصوص نتايج اعلام شده انتخابات را از بين برد.
اين سايت كه تا چند روز گذشته بدليل خبرسازي و انتشار اخبار مجعول فيلتر شده بود و به تازگي رفع فيلتر شده است، از بينندگان و مخاطبان خود در سراسر كشور خواسته است هر گونه اطلاعات خود در اين زمينه را در قسمت نظرات كاربران در اختيار اين سايت بگذارند.
آينده به مخاطبان خود اطمينان داده است كه موارد ارسالي را با رعايت امانت و محفوظ داشتن مشخصات ارسال كنندگان اطلاعات، علاوه بر آگاه‌سازي افكار عمومي، آن‌ها را جهت رسيدگي به انتخابات در اختيار نامزدهاي رياست جمهوري و نيز شوراي محترم نگهبان قرار خواهد داد.
گفتني است پيش از اين نيز ميرحسين موسوي كانديداي شكست خورده و معترض انتخابات در نامه اي به شوراي نگهبان به ذكر موارد كلي و ير مصداقي و ير مستند پرداخت.
اين در حاليست كه واژه «تقلب گسترده» در انتخابات، دائما از سوي ميرحسين موسوي و هوادارانش و همچنين رسانه ها و سايت هاي حامي وي تكرار مي‌شود بدون اينكه كوچكترين مستند و مدركي دال بر اين «تهمت بزرگ» ارائه شود.
انتهاي پيام/
__________________
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 4 كاربر از صبح بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 20 June 2009   #9
صبح
همانا صبح نزديك است
 
نشان صبح
 
تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
سن: 40
پاسخ‌ها: 34,304
روزنوشته ها: 10
ج: نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

مسوول ستاد موسوي در سمنان:
انتخابات در اين استان سالم برگزار شد

سمنان - رييس ستاد انتخاباتي ميرحسين موسوي در استان سمنان گفت: به جز مواردي تخلف روند برگزاري انتخابات در اين استان سالم بوده است.
"سيف الله عزالدين" روز شنبه به خبرنگار ايرنا گفت: براساس ميانگين آراي در استانهاي مختلف به نظر مي رسد ميزان آراي موسوي در استان سمنان به واقعيت نزديکتر است.
وي با مروري بر روند برگزاري انتخابات گفت: بررسي روند انتخابات را بايد در دو بخش دوران تبليغات و روز انتخابات مورد بررسي قرار داد.
وي گفت: در زمان انجام تبليغات متاسفانه اعضاي ستاد موسوي در استان سمنان با محدوديتهايي مواجه بودند که نداشتن سالن و مکان مناسب براي برگزاري جلسات سخنراني از جمله اين موارد است.
عزالدين گفت: برخي از اعضاي هيات امناي مساجد نيز با اکره در مقاب خواسته ما جواب مثبت مي دادند و اين مساله سبب شد تا نتوانيم از سخنراني هاي مناسب استفاده کنيم و مجبور به استفاده از مکان نامناسبي در اين بخش بوديم.
رييس ستاد انتخاباتي موسوي در استان سمنان در مجموع روند انتخابات رياست جمهوري را در اين استان سالم و آراي نامزد مورد حمايت خود را نزديک به واقعيت اعلام کرد.
ک/3
608/599
__________________
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از صبح بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 21 June 2009   #10
sylvester
عضو ثابت
 
تاريخ ثبت نام: Jun 2009
پاسخ‌ها: 1,664
ج: نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

نقل قول:
وی در ادامه اظهار داشت: "خود من لر هستم و موسوی هم بارها گفته من داماد لرستان هستم. بنابراین اهالی لرستان موسوی را نمی گذارند، به آقای احمدی‌نژاد رأی بدهند. این دو تا ملاک است و باقی موارد هم شبیه همین است
خدا شاهده ببینید بلندای اندیشه در این ملکت تا کجا نزول کرده! ایشون روشن فکر هم هستند وای به حال تاریک فکراش!
تازه الان 2 زار یم افتاد. اینکه میگن اکثر روشن فکر های ایران طرفدار مهندس موسوی هستند یعنی چه!
sylvester حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از sylvester بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 21 June 2009   #11
صبح
همانا صبح نزديك است
 
نشان صبح
 
تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
سن: 40
پاسخ‌ها: 34,304
روزنوشته ها: 10
ج: نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

تكرار/ كامران در گفت‌وگو با فارس:
تجمعات خياباني ناشي از نبود مستندات است

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: افرادي كه براي اثبات حرف خود استدلال ندارند و قادر نيستند از طريق راهكارهاي قانوني اقدام كنند به كف خيابان مي‌ريزند.

حسن كامران نماينده مردم اصفهان و عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس، با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در جمع نمازگزاران، اظهار داشت: وقتي كه مقام معظم رهبري ابهامات موجود را روشنگري مي‌فرمايند جريان‌شناسي و دشمن‌شناسي مردم ارتقاء مي‌يابد و دليل آن اين است كه ايشان هم يك مرجع تقليد عالي قدر جهان اسلام و هم رهبر معزز انقلاب اسلامي ايران هستند.
وي با بيان اينكه توضيح مسائل در بازار شايعات حائز اهميت است، تصريح كرد: رهبر معظم انقلاب اسلامي متعلق به همه آحاد ملت ايران است و خاص حزب يا گروهي نيست، مردم با بيانات رهبر انقلاب براي اقدامات و تصميمات بعدي يك ميزان روبروي خود دارند.
كامران ادامه داد: رهبر انقلاب با دسته‌بندي مسائل پيرامون مشكلات داخلي و دشمنان خارجي و خباثت‌هاي دشمن و براي اينكه افراد بي‌توجهي نكنند مردم را در راستاي تحليل‌هاي درست هدايت مي‌كنند و به نوعي ايجاد وحدت حول محور ولايت، عمق و وسع بيشتري مي‌يابد.
وي با بيان اينكه ره‌ آورد مقابله با تفرقه و كينه توزي وحدت است، ابراز داشت: دست افرادي كه نفاق دارند در آينده رو خواهد شد و مردم نتيجه خواهند گرفت برخي كه از نظام، مردم و انقلاب اسلامي دم مي‌زنند اگر پاي منافع آنها پيش آيد لغزش دارند.
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس اضافه كرد: طبيعي است افرادي كه براي اثبات حرف خود استدلال ندارند و قادر نيستند از طريق راهكارهاي قانوني اقدام كنند و همچنين به سبب داشتن ضعف و نبود مستندات منطقي تفكر خود را پيش ببرند به كف خيابان مي‌ريزند كه مشاهده كرديم حاصل آن كشتار، آتش‌سوزي، سرقت و توهين بود، پس بهتر است از طريق قانوني كه شرعي، عقلي و منطقي است اين مسائل دنبال شود.
انتهاي پيام/
__________________
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از صبح بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 21 June 2009   #12
صبح
همانا صبح نزديك است
 
نشان صبح
 
تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
سن: 40
پاسخ‌ها: 34,304
روزنوشته ها: 10
ج: نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

[انتخابات 88] پاسخ رئیس ستاد انتخابات به شبهات ، دروغ ها و تهمت ها
__________________
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از صبح بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 21 June 2009   #13
حران
عضو ثابت
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2008
پاسخ‌ها: 5,572
ج: نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

غلط می‌کنی قانون را قبول نداری!قانون تو را قبول ندارد
__________________


مرگ بر دیکتاتور

حران حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 4 كاربر از حران بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 21 June 2009   #14
imanagha83
الیس الله بکاف عبده
 
نشان imanagha83
 
تاريخ ثبت نام: Apr 2008
مكان: در پناه قادر متعال
سن: 37
پاسخ‌ها: 2,929
ج: نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

3ماه در مقر منافقين آموزش‌ آتش‌زدن اتوبوس و حمله به پايگاه‌ها را ديدمخبرگزاري فارس، 2 تن از منافقين بازداشت شده در اغتشاشات اخير تهران پس از اعتراف به ارتباط مستقيم با گروهك تروريستي منافقين اظهار داشتند كه اين گروهك تروريستي آنان را براي آشوب و اغتشاش پس از برگزاري انتخابات در ايران آماده كرده بودند.
يكي از اين منافقين بازداشت شده در اعتراف خود اظهار داشت: من 3 ماه در مقر اشرف ـ مقر گروهك منافقين در عراق ـ بودم و در آنجا آموزش‌هايي مانند استفاده از سلاح، آتش‌زدن اتوبوس و حمله به پايگاه‌ها را ديدم.
يكي ديگر از اين منافقين نيز در اظهارات خود با اشاره به ارتباط مستقيم با گروهك منافقين در انگليس گفت: فردي بنام زهره مداوم از لندن با من تماس مي‌گرفت و پيگيري مسائلي همچون آتش زدن مراكز دولتي و جنگ مسلحانه را از من جويا مي‌شد كه من نيز آن را انجام مي‌دادم.
اعضاي بازداشت شده گروهك منافقين در اغتشاشات اخير اطلاعات وسيعي بيان كردند كه پشت پرده و جزئيات بسياري از طراحي‌هاي آشوب‌هاي اخير را مشخص مي‌كند و در آينده نزديك به اطلاع عموم خواهد رسيد.

__________________


imanagha83 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از imanagha83 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 21 June 2009   #15
صبح
همانا صبح نزديك است
 
نشان صبح
 
تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
سن: 40
پاسخ‌ها: 34,304
روزنوشته ها: 10
ج: نقد استدلال‌هاي آقاي موسوي براي تقلب در انتخابات

عدم تسليم در برابر راي ملت و قانون ادامه دارد
موسوي سازو كار قانوني مراجعه به شوراي نگهبان را نپذيرفت
خبرگزاري فارس: مير حسين موسوي با انتشار بيانيه اي سازو كار قانوني مراجعه به شوراي نگهبان را كه در انديشه امام خميني و ميثاق ملي مورد تاكيد قرار گرفته را نپذيرفته و بر تمكين به راي ملت و راي قانون بي توجهي كرد.


به گزارش خبرگزاري فارس، در قسمتي از اين بيانيه كه در سايت كلمه منتشر شده بود، ميرحسين موسوي افزود: از ما خواسته مي‌شود كه در اين شرايط شكايت خود را از طريق شوراي نگهبان پيگيري كنيم، حال آن كه اين شورا در عملكرد خود چه قبل، چه حين و چه بعد از انتخابات عدم بي‌طرفي خود را به اثبات رسانده است.
وي يادآور شده است: چقدر بي‌انصافند كساني كه منافع كوچكشان آنها را وا مي‌دارد تا اين معجزه انقلاب اسلامي را ‌ساخته و پرداخته بيگانگان و "انقلاب مخملين " بنامند.
وي بدون ارائه دلايل مستدل و در توجيه عدم راي قاطع اكثريت مردم به وي مدعي شده است: آن چنان كه مي‌دانيد همگي ما در راه اين تجديد حيات ملي و تحقق آرمان‌هايي كه در دل و جان پير و جوان ما ريشه دارند با دروغ وتقلب روبرو شديم و آن چيزي كه از عواقب قانون‌گريزي پيش‌بيني كرده بوديم به صريح‌ترين شكل ممكن و در نزديك‌ترين زمان تحقق يافت.
مير حسين موسوي در ادامه عدم تسليم به قانون و تهديد به مسيرهاي خطرناك در آينده نوشت: استقبال عظيم از انتخابات اخير در درجه نخست مرهون تلاش‌هايي بود كه براي ايجاد اميد و اعتماد در مردم صورت گرفت تا براي بحران‌هاي مديريتي موجود و نارضايتي‌هاي گسترده‌ اجتماعي، كه انباشت‌شان مي‌تواند كيان انقلاب و نظام را نشانه برود، پاسخي شايسته فراهم شود. اگر اين حسن‌ظن و اعتماد مردم از طريق صيانت از آراي آنها پاسخ داده نشود و يا آنها نتوانند براي دفاع از حقوقشان به نحوي مدني و آرام واكنش نشان دهند مسيرهاي خطرناكي در پيش خواهد بود كه مسئوليت قرار گرفتن در آنها بر عهده كساني است كه رفتارهاي مسالمت‌آميز را تحمل نمي‌كنند.
موسوي مي‌گويد: من آمده بودم تا با تكيه بر راه امام تلاش ساحراني را كه دوباره جان گرفته‌اند خنثي كنم.
وي اظهار داشت: اكنون مقامات كشور با صحه گذاشتن بر آنچه در انتخابات گذشت مسئوليت آن را پذيرفته‌اند و براي نتايج هرگونه تحقيق و رسيدگي بعدي حد تعيين كرده‌اند، به صورتي كه اين رسيدگي‌ها موجب ابطال انتخابات نشود و نتايج آن را تغيير ندهد، حتي اگر در بيش از 170 حوزه انتخاباتي تعداد آراي به صندوق ريخته شده بيشتر از تعداد واجدين شرايط باشد.
وي با بي اعتنايي كامل به راي 85 درصدي مردم خواستار غير قانوني ابطال انتخابات شده ومي نويسد: اينجانب همچنان قويا اعتقاد دارم درخواست ابطال انتخابات و تجديد آن حقي مسلم است كه بايد به صورتي بي‌طرفانه از طريق يك هيئت مورد اعتماد ملي مورد بررسي قرار گيرد، نه آن كه پيشاپيش امكان ثمربخش بودن آن منتفي اعلام شود، يا با طرح احتمال خونريزي، مردم از هرگونه راهپيمايي و تظاهرات بازداشته ‌شوند، يا شوراي امنيت كشور به جاي پاسخگويي به سوالات مشروع در خصوص نقش لباس‌شخصي‌ها در حمله به افراد و اموال عمومي و ايجاد التهاب در حركت‌هاي مردمي به فرافكني بپردازد و مسئوليت فجايع به وجود آمده را بر عهده ديگران بگذارد.
وي كه تاكنون حاضر نشده از آشوب هاي خياباني و مزاحمت براي نواميس مردم و تخريب و خسارت به اموال عمومي ابراز برائت كند، نوشته است: من به عنوان يك همراه كه زيبايي‌هاي موج سبز حضور شما را ديده است هرگز به خود اجازه نخواهم داد بر اثر عمل من جان كسي درمعرض خطر قرار گيرد.
موسوي افزود: با توكل به خداوند و اميد به آينده و تكيه بر توانمندي‌هايتان حركات اجتماعي خود را پس از اين نيز براساس آزادي‌هاي مصرح در قانون اساسي و اصل امتناع از خشونت پيگيري كنيد. ما در اين راه با بسيجي روبرو نيستيم؛ بسيجي برادر ماست. ما در اين راه با سپاهي روبرو نيستيم؛ سپاهي حافظ انقلاب و نظام ماست. ما با ارتش روبرو نيستيم؛ ارتش حافظ مرزهاي ماست. ما با نظام مقدس خود و ساختارهاي قانوني آن روبرو نيستيم. اين ساختار حافظ استقلال ، آزادي و جمهوري اسلامي ماست. ما با كجروي ها و دروغ گويي ها روبرو هستيم و در پي اصلاح آنيم؛ ا صلاحي با برگشت به اصول ناب انقلاب اسلامي .
ما به دست اندركاران توصيه مي كنيم براي برقراري آرامش در خيابان ها مطابق اصل 27 قانون اساسي امكان تجمع هاي مسالمت آميز را نه تنها فراهم كنند، بلكه چنين گردهم آيي هايي را تشويق كنند وصدا و سيما را از قيد بدگويي ها و يك طرفه عمل كردن ها رها سازند.
وي در پايان در حالي كه توضيح نداده چرا حاميانش در كنار اراذل و اوباش و گروهك هاي تروريست اينگونه به جان مردم تعرض مي كنند، تاكيد كرده است: احتياجي به حضور نيروهاي نظامي و انتظامي در خيابان ها نخواهد بود و با صحنه هايي كه ديدن آنها و شنيدن خبر آنها دل هر علاقمند به انقلاب و كشور را به درد مي آورد، روبرو نخواهيم بود.
انتهاي پيام/
__________________
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از صبح بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
موسوی, انتخابات, تقلب, ستاد


كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)
 
ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر


كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 05:49PM مي‌باشد.


© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه
Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Theme & Persian translation by Iranclubs technical support team
اين وبگاه صرفا خدمات گفتمان فارسي بر روي اينترنت ارائه مي‌نمايد .
نظرات نوشته شده در تالارها بعهده نويسندگان آنهاست و لزوما نظر باشگاه را منعكس نمي‌كند
no new posts