بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

گفتگوي بسته شده

ابزار گفتگو
قديمي Monday 4 September 2017   #2311
ghanet
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Mar 2016
پاسخ‌ها: 1,226
ج: دین مادری؛ حق یا ناحق؟

نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته
عرض کردم با مرگ قیامت برای او برپا می شود و آخرتی که گمان می کند به او تعلق دارد از راه می رسد

وَيَوْمَ يَحْشُرُهُمْ كَأَنْ لَمْ يَلْبَثُوا إِلَّا سَاعَةً مِنَ النَّهَارِ يَتَعَارَفُونَ بَيْنَهُمْ ۚ قَدْ خَسِرَ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِلِقَاءِ اللَّهِ وَمَا كَانُوا مُهْتَدِينَ
و روزى كه آنان را گرد مى‌آورد، گويى جز به اندازه ساعتى از روز درنگ نكرده‌اند. با هم اظهار آشنايى مى‌كنند. قطعاً كسانى كه ديدار خدا را دروغ شمردند زيان كردند و [به حقيقت‌] راه نيافتند.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Monday 4 September 2017   #2312
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
پس روح او در عالم آخرت است؟
بله.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Monday 4 September 2017   #2313
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 1,598

نقل قول:

وَيَوْمَ يَحْشُرُهُمْ كَأَنْ لَمْ يَلْبَثُوا إِلَّا سَاعَةً مِنَ النَّهَارِ يَتَعَارَفُونَ بَيْنَهُمْ ۚ قَدْ خَسِرَ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِلِقَاءِ اللَّهِ وَمَا كَانُوا مُهْتَدِينَ
و روزى كه آنان را گرد مى‌آورد، گويى جز به اندازه ساعتى از روز درنگ نكرده‌اند. با هم اظهار آشنايى مى‌كنند. قطعاً كسانى كه ديدار خدا را دروغ شمردند زيان كردند و [به حقيقت‌] راه نيافتند.
آیا فردای مردن که مشغول دفن او هستند، یوم یحشرهم شده است تا گمان کند که یک لحظه بیشتر نشده است؟

روز حشر چنین گمان میکند، ولی تا روز حشر سابق گفتید میلیونها سال مانده است، و قران نمیگوید فردای مردن چنین گمانی میکند.

سؤال: آیا فردای مردن گمان میکند که گویا ساعتی از روز بیشتر درنگ نکرده است؟
.
hosyn حاضر نيست  
تعداد 4 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 4 September 2017   #2314
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
بله.
ولی شما گفتید و چند بار تاکید کردم، گفتید که روح او را خدا در همین دنیا نگه میدارد.

خلاصه خداوند روح او را در دنیا نگه میدارد یا در آخرت؟
.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Monday 4 September 2017   #2315
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
آیا فردای مردن که مشغول دفن او هستند، یوم یحشرهم شده است تا گمان کند که یک لحظه بیشتر نشده است؟

روز حشر چنین گمان میکند، ولی تا روز حشر سابق گفتید میلیونها سال مانده است، و قران نمیگوید فردای مردن چنین گمانی میکند.

سؤال: آیا فردای مردن گمان میکند که گویا ساعتی از روز بیشتر درنگ نکرده است؟
.
خیر. او فردای قیامت چنین گمان می کند. کسی که می میرد مانند کسی است که ماهها به کما رفته، هردو گذر زمان را احساس نمی کنند و هنگامی که از خواب بر می خیزند ، گمان می کنند ساعاتی بیش در بستر نبوده اند. اصحاب کهف وقتی بیدار شدند تصور می کردند نیم روزی بیشتر نخفته اند در حالی که بر دنیای خارج غار قرنها سپری شده بود اما به ساعت اصحاب کهف ، چند ساعت بیشتر نگذشته بود .
ghanet حاضر نيست  
قديمي Monday 4 September 2017   #2316
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
ولی شما گفتید و چند بار تاکید کردم، گفتید که روح او را خدا در همین دنیا نگه میدارد.

خلاصه خداوند روح او را در دنیا نگه میدارد یا در آخرت؟
.

معلوم است هدفمند سئوال نمی کنی، اگر می دانستی چه می خواهی بکنی، همان ابتدا رئوسش را مشخص می کردی تا نه خودت گیج شوی و نه بنده را سر درگم کنی.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Monday 4 September 2017   #2317
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
خیر. او فردای قیامت چنین گمان می کند. کسی که می میرد مانند کسی است که ماهها به کما رفته، هردو گذر زمان را احساس نمی کنند و هنگامی که از خواب بر می خیزند ، گمان می کنند ساعاتی بیش در بستر نبوده اند. اصحاب کهف وقتی بیدار شدند تصور می کردند نیم روزی بیشتر نخفته اند در حالی که بر دنیای خارج غار قرنها سپری شده بود اما به ساعت اصحاب کهف ، چند ساعت بیشتر نگذشته بود .
خوب، دوست گرامی، پس چرا جواب من را نمیدهید؟!

اگر اینچنین است چه لزومی کرده که آرزوی مرگ کند و خود را در این خواب سنگین فرو برد؟ در حالی او ادعا میکند روز حشر و در آخرت همه چیز خالص برای اوست؟!

خواهش میکنم جواب دهید، آیا شما حاضرید چون میلیونها سال بعد، همه نعمتها دارید، الآن با عجله خود را در خواب ببرید تا پس از میلینها سال دوباره از این خواب مرگ بیدار شوید؟! هرگز!

فطرت هر کسی میگوید: تا زند‌ه‌ای، زنده باش! چرا بمیری و زیر خاک بروی؟! هر وقت خودت مردی و چاره‌ای نبود، خوب، به خواب سنگین میروی و سپس پس از میلیونها سال بیدار میشوی و گویا لحظه‌ای بیشتر درنگ نکرده‌ای!

سؤال: چرا باید آرزوی مرگ کند کسی که ادعای اخرت دارد؟ و حال آنکه چه اجباری است که الآن خود را به خواب سنگین مرگ ببرد؟
.

آخرين ويرايش hosyn ، Monday 4 September 2017 در 10:21PM.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Monday 4 September 2017   #2318
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:

معلوم است هدفمند سئوال نمی کنی، اگر می دانستی چه می خواهی بکنی، همان ابتدا رئوسش را مشخص می کردی تا نه خودت گیج شوی و نه بنده را سر درگم کنی.
دوست گرامی، الحمد لله همه حرفهای من و شما موجود است، وقتی خستگی در کردید دوباره مرور کنید، و زیگزاگ خودتان را ببینید.
.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Monday 4 September 2017   #2319
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
خوب، دوست گرامی، پس چرا جواب من را نمیدهید؟!

اگر اینچنین است چه لزومی کرده که آرزوی مرگ کند و خود را در این خواب سنگین فرو برد؟ در حالی او ادعا میکند روز حشر و در آخرت همه چیز خالص برای اوست؟!

خواهش میکنم جواب دهید، آیا شما حاضرید چون میلیونها سال بعد، همه نعمتها دارید، الآن با عجله خود را در خواب ببرید تا پس از میلینها سال دوباره از این خواب مرگ بیدار شوید؟! هرگز!

فطرت هر کسی میگوید: تا زند‌ه‌ای، زنده باش! چرا بمیری و زیر خاک بروی؟! هر وقت خودت مردی و چاره‌ای نبود، خوب، به خواب سنگین میروی و سپس پس از میلیونها سال بیدار میشوی و گویا لحظه‌ای بیشتر درنگ نکرده‌ای!

سؤال: چرا باید آرزوی مرگ کند کسی که ادعای اخرت دارد؟ و حال آنکه چه اجباری است که الآن خود را به خواب سنگین مرگ ببرد؟
.

آن خواب برای زندگان سنگین است ولی مردگان آن را بسیار سبک می بینند ، چون وقتی از خواب مرگ بر می خیزند قسم می خورند که ساعتی بیش از مرگشان نگذشته است. بازهم توضیح بدهم یا کفایت می کند؟
ghanet حاضر نيست  
قديمي Monday 4 September 2017   #2320
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:

آن خواب برای زندگان سنگین است ولی مردگان آن را بسیار سبک می بینند ، چون وقتی از خواب مرگ بر می خیزند قسم می خورند که ساعتی بیش از مرگشان نگذشته است. بازهم توضیح بدهم یا کفایت می کند؟
خیر، کفایت نمیکند، چون سؤال من را فطرت هر بچه‌ای از شما میپرسد:

آیا امروز به خواب بروم و وقتی بیدار شدم گمان کنم که لحظه‌ای نگذشته، یا ۱۰۰ سال دیگر به خواب بروم؟

کدام فطرتی است که بگوید خواب امروز بهتر از یک صد سال زندگی کردن و سپس به خواب رفتن است؟

سؤال: خواب امروز با خواب ده سال دیگر چه فرقی میکند که قران میگوید اگر ادعای آخرت دارید همین امروز آروزی خواب مرگ کنید؟
.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Monday 4 September 2017   #2321
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
خیر، کفایت نمیکند، چون سؤال من را فطرت هر بچه‌ای از شما میپرسد:

آیا امروز به خواب بروم و وقتی بیدار شدم گمان کنم که لحظه‌ای نگذشته، یا ۱۰۰ سال دیگر به خواب بروم؟

کدام فطرتی است که بگوید خواب امروز بهتر از یک صد سال زندگی کردن و سپس به خواب رفتن است؟

سؤال: خواب امروز با خواب ده سال دیگر چه فرقی میکند که قران میگوید اگر ادعای آخرت دارید همین امروز آروزی خواب مرگ کنید؟
.
اگر به میل کس ( مثل یهود) باشد که می گویند خواب هزار سال دیگر.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Monday 4 September 2017   #2322
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
اگر به میل کس ( مثل یهود) باشد که می گویند خواب هزار سال دیگر.
چه خوب گفتید! و اتفاقا همین حرف را قرآن کریم به یهود هم میگوید:

قُلْ يا أَيُّهَا الَّذينَ هادُوا إِنْ زَعَمْتُمْ أَنَّكُمْ أَوْلِياءُ لِلَّهِ مِنْ دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِنْ كُنْتُمْ صادِقينَ (الجمعة 6)

یعنی اولیاء خدا آرزوی مرگ میکنند! دقت کنید نمیگوید: از مرگ نمیترسند، بلکه آرزوی مرگ میکنند!

آیا ممکن است کسی آرزوی خواب رفتن زود هنگام کند؟
.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Monday 4 September 2017   #2323
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
چه خوب گفتید! و اتفاقا همین حرف را قرآن کریم به یهود هم میگوید:

قُلْ يا أَيُّهَا الَّذينَ هادُوا إِنْ زَعَمْتُمْ أَنَّكُمْ أَوْلِياءُ لِلَّهِ مِنْ دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِنْ كُنْتُمْ صادِقينَ (الجمعة 6)

یعنی اولیاء خدا آرزوی مرگ میکنند! دقت کنید نمیگوید: از مرگ نمیترسند، بلکه آرزوی مرگ میکنند!

آیا ممکن است کسی آرزوی خواب رفتن زود هنگام کند؟
.
من که رفتم بخوابم. هروقت تکلیفت با خودت مشخص شد و فهمیدی دنبال چه چیزی هستی. بجای بیست سئوالی پرسیدن، در یکی دو خط بنویس بلکه من هم بدانم دنبال چه چیزی هستی تا بعد اگر توانستم جوابت را بدهم.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Monday 4 September 2017   #2324
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
من که رفتم بخوابم. هروقت تکلیفت با خودت مشخص شد و فهمیدی دنبال چه چیزی هستی. بجای بیست سئوالی پرسیدن، در یکی دو خط بنویس بلکه من هم بدانم دنبال چه چیزی هستی تا بعد اگر توانستم جوابت را بدهم.
دوست گرامی، از اینکه در بحث همراهی کردید تشکر میکنم.

اولیاء خدا درکی از مرگ و احاطه عالم آخرت و وصول بالفعل و نقد به لقاء و نعماء الهی دارند، لذا آرزوی مرگ میکنند، نه آروزی در حبس قرار گرفتن که شما تعبیر کردید، یا خواب رفتن و دیگر هیچ نفهمیدن تا میلیونها سال دیگر.

دید خود را باید نسبت به آیات قران کریم عوض کنیم. و الله الموفق الهادي
.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Monday 4 September 2017   #2325
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 17,776

عمریست در خابی وهم خودت رو بخاه زدی هر وق به وهم خودت بیدار شدی ببین چن جور حرف زدی یه بار میگی در دنیاست یه بار میگی در اخرت هست یه بار میگی در هر دو هست هم در دنیاست هم در اخرت اگه ابکی میل میفرما ئید کمتر میل بفرمائید واگه کشیدنی میکشید سبک تر باشه
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 الأن بر روي خط است  
تعداد 2 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
گفتگوي بسته شده

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 06:01AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه