بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

گفتگوي بسته شده

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 3 September 2017   #2251
saeed_s58
عضو ثابت

نشان saeed_s58

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 427
ارسال پيام توسط Yahoo به saeed_s58
ج: دین مادری؛ حق یا ناحق؟

باسمه تعالی
نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته
اگر شما یک چنین رویه ای را در پیش گیرید من از آن استقبال می کنم اما تا کنون چیز دیگری را به نمایش گذاشته اید. تا مطلبی نوشته ام که با عقیده تان نمی ساخته فوراً پنجاه تا ترجمه را به شهادت گرفته اید که خلاف عقیده بنده حرف زده اند یا هر بچه و بزرگ مسلمان و کافری را به شهادت خوانده اید که بر علیه بنده شهادت می دهند.
آنچه از ایجادکننده این سرنگار شاهد آن بوده‌ایم، این است که از هرگونه پاسخی به آنچه خلاف نظر اوست طفره می‌رود. انصافاً چند بار از او در همان ابتدا، خود بنده درخواست کردم تا روش کار علمی و تحقیقی خود را توضیح دهد و او سر باز زده؟ چند بار محکوم شده و دریغ از حتی یک بار اعتراف به مقتضای بحث؟ در بحث ادعای واهی مبنی بر اینکه اطاعت بی‌قیدوشرط از هرکس به معنای پرستش است، وقتی محکوم شد و برهان قاطع بر بطلان این قول واهی ارائه شد، چه کرد؟ آیا زیر بار رفت؟
عجیب است که از درک ساده‌ترین روش‌های علمی هم عاجز است، کسی که گوش‌هایش را گِل گرفته و دست‌ها را بر روی چشمانش گرفته تا آنچه را نمی‌خواهدببیند، نبیند! اما معنای صم بکم عمی فهم لایرجعون را اگر می‌خواستیم دنبال کنیم، مصادیق گویایی از آن را اکنون می‌توانیم ببینیم.
اگر اندک دقتی اعمال شود، بر هر عاقلی معلوم است که در مواردی باید شاهد از ترجمه‌ها آورد و در جاهایی برای انتباه، ارجاع به استشهاد از دیگران و ارتکازات نزد هر عاقلی! و اگر کسی این را به عنوان ضعف، علَم می‌کند، ممکن است کاشف از مرضی باشد که در قلوب خویش دارند و هر روز خدا آن را افزون می‌سازد.
خدا ما را پناه دهد از شر شیاطین جن و انس و از شرور انفسنا
و من الله التوفیق
saeed_s58 حاضر نيست  
تعداد 2 كاربر از saeed_s58 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 3 September 2017   #2252
hosyn
عضو ثابت

پاسخ‌ها: 1,716

نقل قول:

در قرآن صدها بار از زندگی دنیوی و اخروی اسم برده شده بگونه ای که هیچ جایی برای تفسیر و تأویل باقی نگذاشته است، اگر می توانی یک مورد ذکر کن که بطور صریح، به حیات برزخی اشاره کرده باشد نه اینکه بخواهی آن را به زور تأویل و تفسیر به قرآن تحمیل نمایی.
دوست گرامی، پنجاه درصد این صدها مورد، مربوط به عالم برزخ است، آیا بنده میخواهم با زور معنای برزخ را به آیات تحمیل کنم یا کسی که وقتی قرآن تصریح میکند: و من ورائهم برزخ الی یوم یبعثون، از دلاک محل شروع میشود و تا اقیانوس آرام و عکسهایش میرود تا این لفظ واضح، تاویل شود؟!

نقل قول:

به نظر من در آیه 93 انعام که به عنوان سند وجود برزخ معرفی کردید، کلمه الیوم به عذاب قیامت بر می گردد و شاهد آن نیز، در وهله اول، آیه 94 می باشد که بعد از آن قرار گرفته است.

وَلَقَدْ جِئْتُمُونَا فُرَادَىٰ كَمَا خَلَقْنَاكُمْ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَتَرَكْتُمْ مَا خَوَّلْنَاكُمْ وَرَاءَ ظُهُورِكُمْ ۖ وَمَا نَرَىٰ مَعَكُمْ شُفَعَاءَكُمُ الَّذِينَ زَعَمْتُمْ أَنَّهُمْ فِيكُمْ شُرَكَاءُ ۚ لَقَدْ تَقَطَّعَ بَيْنَكُمْ وَضَلَّ عَنْكُمْ مَا كُنْتُمْ تَزْعُمُونَ
و (روز قیامت به آنها گفته می‌شود) همه شما تنها به سوی ما بازگشت نمودید، همان‌گونه که روز اوّل شما را آفریدیم! و آنچه را به شما بخشیده بودیم، پشت سر گذاردید! و شفیعانی را که شریک در شفاعت خود می‌پنداشتید، با شما نمی‌بینیم! پیوندهای شما بریده شده است؛ و تمام آنچه را تکیه‌گاه خود تصوّر می‌کردید، از شما دور و گم شده‌اند!- مکارم شیرازی
دوست گرامی، به نظر من گفتن، راحت است، ولی ای کاش همراه آیه ۹۴ که پرانتز روز قیامت به آن اضافه کردید، آیه ۹۳ را هم میآوردید و فقط ترجمه میکردید تا همه ببینند این نظر شما چقدر با سیاق آیه جور درمیآید؟ آیه ۹۴ را هم بنده سابق از شواهد مهم روز مرگ آوردم نه روز قیامت که بر قرآن کریم تحمیل میکنید!

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
وَ لَوْ تَرى‏ إِذِ الظَّالِمُونَ في‏ غَمَراتِ الْمَوْتِ وَ الْمَلائِكَةُ باسِطُوا أَيْديهِمْ أَخْرِجُوا أَنْفُسَكُمُ الْيَوْمَ تُجْزَوْنَ عَذابَ الْهُونِ بِما كُنْتُمْ تَقُولُونَ عَلَى اللَّهِ غَيْرَ الْحَقِّ وَ كُنْتُمْ عَنْ آياتِهِ تَسْتَكْبِرُونَ (الأنعام 93)

وَ لَقَدْ جِئْتُمُونَا فُرَادَى‏ كَمَا خَلَقْنَاكُمْ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَ تَرَكْتُم مَّا خَوَّلْنَاكُمْ وَرَاءَ ظُهُورِكُمْ وَ مَا نَرَى‏ مَعَكُمْ شُفَعَاءَكُمُ الَّذِينَ زَعَمْتُمْ أَنهَُّمْ فِيكُمْ شرَُكَؤُاْ لَقَد تَّقَطَّعَ بَيْنَكُمْ وَ ضَلَّ عَنكُم مَّا كُنتُمْ تَزْعُمُونَ
(94)

ترجمه فولادوند، ص: 140
و كاش ستمكاران را در گردابهاى مرگ مى‏ديدى كه فرشتگان [به سوى آنان‏] دستهايشان را گشوده‏‌اند [و نهيب مى‏زنند:] «جانهايتان را بيرون دهيد» امروز به [سزاى‏] آنچه بناحق بر خدا دروغ مى‏بستيد و در برابر آيات او تكبر مى‏كرديد، به عذاب خواركننده كيفر مى‏يابيد. (93)

و همان گونه كه شما را نخستين بار آفريديم [اكنون نيز] تنها به سوى ما آمده‏‌ايد، و آنچه را به شما عطا كرده بوديم پشت سر خود نهاده‌‏ايد، و شفيعانى را كه در [كار] خودتان، شريكان [خدا] مى‏پنداشتيد با شما نمى‏بينيم. به يقين، پيوند ميان شما بريده شده، و آنچه را كه مى‏پنداشتيد از دست شما رفته است.
(94)
اینگونه بحث کردن که معلوم است محال است کسی بتواند برای شما آیه‌ای بیاورد که مربوط به عالم برزخ باشد! آیه میگوید: ملائکة در حال مرگ و جان دادنش میگویند: جانت را بیرون ده! امروز عذاب خوارکننده میچشی! شما میگویید: امروز یعنی روز قیامت!!

اما مانعی ندارد، راهکار ممکن کردن این محال، یک دیالوگ ساده است!

سؤال: عالم آخرت که میگویید در کنار عالم دنیا در قرآن به کار رفته است، الآن موجود است یا بعدا موجود میشود؟
.

آخرين ويرايش hosyn ، Sunday 3 September 2017 در 06:53PM.
hosyn حاضر نيست  
تعداد 3 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 3 September 2017   #2253
ghanet
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Mar 2016
پاسخ‌ها: 1,226

نقل قول:
دوست گرامی، پنجاه درصد این صدها مورد، مربوط به عالم برزخ است، آیا بنده میخواهم با زور معنای برزخ را به آیات تحمیل کنم یا کسی که وقتی قرآن تصریح میکند: و من ورائهم برزخ الی یوم یبعثون، از دلاک محل شروع میشود و تا اقیانوس آرام و عکسهایش میرود تا این لفظ واضح، تاویل شود؟!
در سوره مومنان چنین می خوانیم که وقتی مرگ یکی از کفار فرا می رسد می گوید: پروردگارا ، مرا به زندگی باز گردانید تا شاید آن عملی را که نکردم و ترک گفتم به نیکی انجام دهم.
پروردگار می فرمایند: هرگز چنین نخواهد شد، او فقط این را به زبان می گوید و الا اگر برگردد همان می کند که در زندگی اش می کرد و این درحالی است که تا رستاخیزشان برزخی بیش باقی نمانده است.
این همان برزخی است که در احادیث و روایات از آن به عنوان جهان پس از مرگ یا عالم قبر تعبیر شده ، جهانی کاملاً تخیلی که در قرآن و دین الهی کوچکترین اثری از آن یافت نمی شود و فقط مختص دین مادری است.
در قرآن سه بار از کلمه برزخ استفاده شده که در هر سه بار مراد از آن یک فاصله اندک بوده که از این میان دو بار آن مربوط به برزخ بین دو دریاست.

مَرَجَ الْبَحْرَيْنِ يَلْتَقِيَانِ - بَيْنَهُمَا بَرْزَخٌ لَا يَبْغِيَانِ

http://www.aparat.com/v/kgEmt/%D8%AA...86%D9%88%D8%B3

برزخ سوره مومنون نیز به یک برزخ زمانی کوتاه بین مرگ تا رستاخیز اشاره دارد، در باره کوتاهی این برزخ همان بس که وقتی مردگان از خواب مرگ بیدار می شوند احساس می کنند ساعتی بیشتر از مرگشان سپری نشده و این مفهوم آنقدر در قرآن تکرار شده که دیگر جای هیچ شک و تردیدی باقی نمی گذارد. پس بدانید و آگاه باشید که آنچه درباره برزخ گفته شده افسانه ای بیش نیست و یکی از اهداف آن خلق مکانی است که قرار است مردکا پس از مرگشان در آنجا زندگی کنند و در دنیای زندگان نقش آفرینی نمایند و دستیاران و شرکای خداوند در امور هستی باشند.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Sunday 3 September 2017   #2254
saeed_s58
عضو ثابت

نشان saeed_s58

پاسخ‌ها: 427
ارسال پيام توسط Yahoo به saeed_s58

باسمه تعالی
نقل قول:

در سوره مومنان چنین می خوانیم که وقتی مرگ یکی از کفار فرا می رسد می گوید: پروردگارا ، مرا به زندگی باز گردانید تا شاید آن عملی را که نکردم و ترک گفتم به نیکی انجام دهم.
پروردگار می فرمایند: هرگز چنین نخواهد شد، او فقط این را به زبان می گوید و الا اگر برگردد همان می کند که در زندگی اش می کرد و این درحالی است که تا رستاخیزشان برزخی بیش باقی نمانده است.

فرق است بین بیان اثباتی برای برزخی که وراء آنان «الی یوم یبعثون» است با آنچه که مدعی در صدد تقلیل معنای آیه است و آن هم با از جیب درآوردن کلماتی مثل «بیش باقی نمانده»! که لسان منفی دارد. شاید جای سؤال ندارد که چه بیماری باعث می‌شود تا آیات الهی چنین تحریف شوند، اما هشدار می‌دهیم که از عاقبت چنین کارهای زشتی بترسید و بپرهیزید از این هوچی‌گری‌ها و دروغ بستن به کلام الله.
saeed_s58 حاضر نيست  
تعداد 2 كاربر از saeed_s58 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 3 September 2017   #2255
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:

پس بدانید و آگاه باشید که آنچه درباره برزخ گفته شده افسانه ای بیش نیست و یکی از اهداف آن خلق مکانی است که قرار است مردکا پس از مرگشان در آنجا زندگی کنند و در دنیای زندگان نقش آفرینی نمایند و دستیاران و شرکای خداوند در امور هستی باشند.
بسیار خوب دوست گرامی، پس جواب سؤال من را هم بدهید تا افسانه بودن این عالم بیشتر برای همه واضح شود.

سؤال: عالم آخرت که میگویید در کنار عالم دنیا در قرآن به کار رفته است، الآن موجود است یا بعدا موجود میشود؟
.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Sunday 3 September 2017   #2256
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
بسیار خوب دوست گرامی، پس جواب سؤال من را هم بدهید تا افسانه بودن این عالم بیشتر برای همه واضح شود.

.
بعدآ موجود می شود.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Sunday 3 September 2017   #2257
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
بعدآ موجود می شود.
خیلی ممنون، پس این آیه قرآن را ترجمه کنید و مختصر توضیحی بدهید:

اللَّهُ يَتَوَفَّى الْأَنْفُسَ حينَ مَوْتِها وَ الَّتي‏ لَمْ تَمُتْ في‏ مَنامِها فَيُمْسِكُ الَّتي‏ قَضى‏ عَلَيْهَا الْمَوْتَ وَ يُرْسِلُ الْأُخْرى‏ إِلى‏ أَجَلٍ مُسَمًّى إِنَّ في‏ ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ (الزمر 42)
.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Sunday 3 September 2017   #2258
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
خیلی ممنون، پس این آیه قرآن را ترجمه کنید و مختصر توضیحی بدهید:

اللَّهُ يَتَوَفَّى الْأَنْفُسَ حينَ مَوْتِها وَ الَّتي‏ لَمْ تَمُتْ في‏ مَنامِها فَيُمْسِكُ الَّتي‏ قَضى‏ عَلَيْهَا الْمَوْتَ وَ يُرْسِلُ الْأُخْرى‏ إِلى‏ أَجَلٍ مُسَمًّى إِنَّ في‏ ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ (الزمر 42)
.

من از شما چه خواستم؟

نقل قول:

شما باید اول اصل وجود برزخ را به وسیله آیات قرآن ثابت کنید تا بعد بتوان آیاتی را که همه درخصوص قیامت و حیات آخرت می باشند، به حیات برزخی نسبت داد.

و شما در پاسخ بنده نوشتید:

نقل قول:

این خیلی شروع خوبی بود اما نتوانستید ادامه اش دهید. این بود که دوباره اصل را رها کردید و به توجیه و تفسیر رو آوردید. آیا در این شش هزار و دویست و خرده ای آیه نمی توانید آیه ای پیدا کنید که بدون توجیه و تفسیر، حیات برزخی را معرفی کرده باشد؟
اگر نمی توانید اعلام کنید نمی توانم پیدا کنم تا من جواب سئوال شما درباره توفی انفس را بدهم. این یک کار را که می توانید انجام دهید؟
ghanet حاضر نيست  
قديمي Sunday 3 September 2017   #2259
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
من از شما چه خواستم؟

و شما در پاسخ بنده نوشتید:

این خیلی شروع خوبی بود اما نتوانستید ادامه اش دهید. این بود که دوباره اصل را رها کردید و به توجیه و تفسیر رو آوردید. آیا در این شش هزار و دویست و خرده ای آیه نمی توانید آیه ای پیدا کنید که بدون توجیه و تفسیر، حیات برزخی را معرفی کرده باشد؟
اگر نمی توانید اعلام کنید نمی توانم پیدا کنم تا من جواب سئوال شما درباره توفی انفس را بدهم. این یک کار را که می توانید انجام دهید؟
دوست گرامی، بنده که همیشه دست تسلیمم بالاست! تسلیم!!
نمیتوانم پیدا کنم، حالا ترجمه این آیه را بفرمایید.
.
hosyn حاضر نيست  
كاربران ذيل از hosyn بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 3 September 2017   #2260
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,713

نقل قول:
بعدآ موجود می شود.
زکی به اشک و....دورجون اشک گفتی زکی
احیمق ترشی نخور
ان جهنم لمحیطه بالکافرین
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست  
قديمي Sunday 3 September 2017   #2261
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
دوست گرامی، بنده که همیشه دست تسلیمم بالاست! تسلیم!!
نمیتوانم پیدا کنم، حالا ترجمه این آیه را بفرمایید.
.
پس قبول می کنیم و می پذیریم که از میان شش هزار و دویست و اندی آیه، حتی یک آیه نمی توان پیدا کرد که بطور صریح و روشن( بدون نیاز به تفسیر و توجیه) به حیات برزخی اشاره کرده باشد در حالی که صدها آیه و بسیار بیشتر، به حیات آخرت اشاره کرده اند، آنهم بطور صریح و روشن.
شما به توفی انفس اشاره کردید تا نشان دهید در هنگام خواب و مرگ، روح انسان به برزخ می رود. در حالی که مفهوم روح در قرآن، غیر آن چیزی است که ما در دین مادری آموخته ایم. یعنی اگر تمام آیات قرآن را بگردید روحی به معنای شکل زیر یا شبیه آن و در مایه آن ، که بتوان آن را از بدن بیرون کشید، پیدا نخواهید کرد.

آیا این را هم قبول دارید که در قرآن روح به این معنا نیست؟
ghanet حاضر نيست  
قديمي Sunday 3 September 2017   #2262
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قانت ملحد بی دین شیطان پرست همان احیمقی هست که ادعای پیامبری داشت
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=132142
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
عبدالعلی69 حاضر نيست  
قديمي Sunday 3 September 2017   #2263
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

جوابهای بی پاسخ اقای حسین به مقاله قسم به ستاره در حال نابودی و مقاله دین مادری ؛حق یا ناحق !

http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=155695
عبدالعلی69 حاضر نيست  
قديمي Sunday 3 September 2017   #2264
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

الأمالي( للصدوق) ؛ النص ؛ ص6

3- حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ مُوسَى بْنِ الْمُتَوَكِّلِ رَحِمَهُ اللَّهُ قَالَ حَدَّثَنَا عَلِيُّ بْنُ إِبْرَاهِيمَ بْنِ هَاشِمٍ قَالَ حَدَّثَنَا أَبِي عَنِ الرَّيَّانِ بْنِ الصَّلْتِ عَنْ عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا عَنْ أَبِيهِ عَنْ آبَائِهِ عَنْ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ علیهم السلام قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلی الله علیه واله وسلم قَالَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَ‏ مَا آمَنَ بِي مَنْ فَسَّرَ بِرَأْيِهِ كَلَامِي وَ مَا عَرَفَنِي مَنْ شَبَّهَنِي بِخَلْقِي وَ مَا عَلَى دِينِي مَنِ اسْتَعْمَلَ الْقِيَاسَ فِي دِينِي

الأمالي (للصدوق) / ترجمه كمره‏اى ؛ متن ؛ ص6

- امام هشتم علیه السلام از گفته پدرش از طريق پدرانش علیهم صلوات الله از امير المؤمنين علیه سلام الله نقل كرده كه رسول خدا صلی الله علیه واله وسلم فرمود" خداى عز و جل فرمايد بمن ايمان ندارد هر كه كلام مرا بخواست خود تفسير كند، مرا نشناخته هر كه مرا همانند خلقم پندارد بدين من نباشد هر كه در احكام دينم قياس بكار برد.
الأمالي (للصدوق) / ترجمه كمره‏اى، متن، ص: 7
مجلس 2ح3وتوحید صدوق وعیون الاخبار
عبدالعلی69 حاضر نيست  
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 3 September 2017   #2265
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:

آیا این را هم قبول دارید که در قرآن روح به این معنا نیست؟
دوست گرامی، بازی در نیار دیگه!
من چیز زیادی از شما نخواستم، ترجمه کردن یک آیه، اینقدر ناز و اطوار نداره! چیه؟! اگر نمیترسی و هی شعار میدی که از بین شش هزار آیه، یکی نیست، پس ترسی ندارد یک آیه قران را ترجمه کردن!

من فقط میخواهم فرق امساک و ارسال را بدانم، و اصلا کاری هم با روح ندارم، هر چی راجع به روح بگی قبول!

فقط فرق ارسال با امساک را ترجمه روشن کن، همه بفهمیم.
hosyn حاضر نيست  
تعداد 2 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
گفتگوي بسته شده

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 2 (0 عضو 2 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:36PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه