بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 25 September 2013   #1
مقداد
همسایه حضرت معصومه سلام الله علیها و علی اخیها

نشان مقداد

تاريخ ثبت نام: May 2012
مكان: قم، قطعه ای از بهشت
پاسخ‌ها: 5,434
روزنوشته ها: 2
تشرّفات و احادیث درباره وجود مبارک امام زمان(عجّل الله تعالی فرجه)

مرحوم آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی از آیات و مراجعی بود که بی واسطه به فیض ملاقات حضرت مهدی، صاحب الزمان ارواحنا له الفداه مشرف شده بود. یکی از آن موارد، قضیه شگرفی است که مرحوم شیخ محمد شریف رازی در جلد اول کتاب گنجینه دانشمندان نقل کرده است.
او می نویسد:
علامه حاج سید محمد حسن میرجهانی طباطبایی، صاحب تألیفات مفید که از خواص اصحاب ایشان بودند حکایت کرده اند که:
« یکی از علمای زیدیه به نام سید بحرالعلوم یمنی وجود حضرت ولی عصر علیه السلام را انکار می کرد و با علما و مراجع شیعه آن روز مکاتبه کرده و برای اثبات وجود و حیات آن حضرت برهان می خواست و آقایان از کتب اخبار و تواریخ عامه و خاصه اقامه دلیل می کردند؛ ولی وی قانع نمی شد و می گفت: من هم این کتب را دیده ام.

تا اینکه برای مرحوم آیت الله اصفهانی نامه نوشت و جواب قاطعی خواست. سید در جواب مرقوم فرمود: جواب شما را باید مشافهتاً بدهم، شما طی سفری به نجف مشرف شوید.
آن سید یمنی با فرزندش سید ابراهیم و چند تن از مریدان خاصش، به نجف اشرف مشرف و همه علما از جمله مرحوم آیت الله اصفهانی از وی دیدن کردند. سید یمنی عرض کردند من روی دعوت شما، به این مسافرت آمدم، جوابی که وعده فرمودید بدهید. ایشان فرمودند: شب بعد به منزل من بیایید.

شب بعد به منزل آسید ابوالحسن آمدند و پس از صرف شام و رفتن اکثر میهمانها و گذشتن نیمی از شب، خادم خود، مشهدی حسین چراغدار را طلبیده و فرمودند: به سید یمنی و فرزندش بگویید بیایند و ما تا درب منزل رفتیم به ما فرمودند: شما نیایید و خود به اتفاق سید و فرزندش رفتند و ما ندانستیم کجا رفتند.
تا روز بعد که سید ابراهیم یمنی، فرزند بحرالعلوم مزبور را ملاقات کردم و از جریان شب پرسیدم. گفت: الحمدلله (بحمدالله) ما مستبصر و اثنی عشری شدیم.

گفتم: چطور؟ گفت: برای اینکه آقای اصفهانی حضرت ولی عصر امام زمانرا به پدرم نشان داد. تفصیل آن را پرسیدم.
گفت: ما از منزل که بیرون آمدیم نمی دانستیم به کجا می رویم؛ تا اینکه از شهر خارج و وارد وادی السلام شده و در وسط وادی جایی بود که آن را مقام مهدی علیه السلام می گفتند. چراغ را از مشهدی حسین گرفته و خود به اتفاق پدرم و من وارد آن محیط شدیم. پس آقای اصفهانی خود از چاه آنجا، آب کشیده و وضو تجدید کرد و ما به عمل او می خندیدیم؛ آنگاه وارد مقام شد و چهار رکعت نماز خواند و کلماتی گفت؛ ناگاه دیدیم آن فضا روشن گردید، پس پدرم را طلبید.
وقتی وارد آن مقام شد طولی نکشید که صدای گریه پدرم بلند شد و صیحه ای زد و بیهوش شد؛ نزدیک رفتم دیدم آقای اصفهانی شانه های پدرم را مالش می دهد تا به هوش آمد و وقتی از آنجا برگشتیم پدرم گفت: حضرت ولی عصر حجه بن الحسن العسکریرا مشافهتاً زیارت کردم. و با دیدنش مستبصر و شیعه اثنی عشری شدم. »
سید مزبور بعد از چند روز از نجف اشرف به یمن مراجعت نمود و چهار هزار نفر از مریدان یمنی خود را، شیعه اثنی عشری نمود. »

اللهم عجّل لولیک الفرج.

منبع:

http://www.tebyan.net
ستاره ی درخشان شام ص 330، به نقل از شیفتگان حضرت مهدی علیه السلام ج 1، ص 251.

اللّهمّ عجّل لولیّک الفرج بحقّ زینب(سلام الله علیها) و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و شیعته و المستشهدین بین یدیه
مقداد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 15 كاربر از مقداد بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 25 September 2013   #2
مقداد

نشان مقداد

ج: داستان تشرّف سیّد بحرالعلوم یمنی منکر وجود امام زمان(عجّل الله فرجه)

لطفا دوستان هر کس داستان تشرّف خدمت حضرت داره اینجا بنویسه. یکی از حکمتهای این تشرّفات اینه ما هم معرفتمون بیشتر بشه هم بیشتر با حضرت انس بگیریم پس لطفا همراهی کنید.
بعد از هر حکایتی دعا برای ظهور و فرج یادتون نره که خود امام زمان فرمودند: أَکْثِرُوا الدُّعَاءَ بِتَعْجِیلِ الْفَرَجِ فَإِنَّ ذَلِکَ فَرَجُکُم‏...:::::ِِ. یعنی: بسیار دعا کنید برای تعجیل فرج که آن فرج شما است. (توقیع حضرت کمال الدین ج ۲ ص 485)
به امید واقع شدن هر چه سریعتر ظهور:
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن
صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ
فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ
وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً
حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

خدایا، در این لحظه و در تمام لحظات،
سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان ولىّ‏ات
حضرت حجّة بن الحسن-
که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد-
باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست
و همه از او فرمانبرى مى‏نمایند
ساکن زمین گردانیده،
و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

اللّهمّ عجّل لولیّک الفرج و العافیة و النّصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و شیعته و المستشهدین بین یدیه
یا اباصالح المهدی ادرکنی

احادیث درباره امام زمان هم خوبه بنویسیم. کاری کنیم امثال این تایپیک ها هیچ وقت پایین نره که ما هر چی داریم از برکت وجود حضرت و دعاهای شبانه روزی حضرتش هست و غیبت اون حضرت و تمام بدبختیهای ما حاصل اعمال ناپسند ماست. عبارت خود امام مهدی رو دقّت بفرمایید:
«اگر شیعیان ما که خداوند توفیق طاعتشان دهد، در وفای به عهد و پیمانی که دارند همدل می شدند سعادت دیدار ما از ایشان به تاخیر نیفتاده و زود تر نصیب آنان می گشت، دیداری با شناخت کامل و درست نسبت به ما ، پس ما را از آنان دور نمی دارد مگر اعمالی که ما را نا خوشایند است و از ایشان نمی پسندیم. » (صحیفة المهدی – 351، اصفهانی)
آدم گریه ش میگیره!
یا علی

اللّهمّ عجّل لولیّک الفرج بحقّ زینب(سلام الله علیها) و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و شیعته و المستشهدین بین یدیه

آخرين ويرايش مقداد ، Wednesday 25 September 2013 در 03:56AM.
تعداد 11 كاربر از مقداد بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 25 September 2013   #3
فقط خدا
می ماند

نشان فقط خدا

تاريخ ثبت نام: Jun 2013
مكان: أرض الله واسعة
پاسخ‌ها: 1,062
ج: تشرّفات و احادیث درباره وجود مبارک امام زمان(عجّل الله تعالی فرجه)

با سلام

ای کاش میشد بنده حقیر هم ایشان را ملاقات کنم تا از این شک و تردیدی که به جانم افتاده است رهایی یابم
ای کاش میشد جواب تمام سوالاتم را از خود ایشان میگرفتم و در قلبم یقینی همیشگی حاصل میشد که دیگر هیچ سوال و شبهه ای نتواند تردیدی در عقائدم ایجاد کند...
یا الله خودت به من رحم کن

ممنون جناب مقداد لطفا بیشتر از این مطالب بگذارید تا شاید کمی ارام شویم...
با تشکر...
قديمي Thursday 26 September 2013   #4
مقداد

نشان مقداد

تشرّف آیة الله میرجهانی(رحمه الله):
آیت الله سیدمحمدحسن میرجهانی طباطبایی، فرزند سید جلیل القدر و ربانی میر سیدعلی محمدآبادی جرقویه ای اصفهانی در روز دوشنبه بیست و دوم ماه ذی القعده الحرام سال 1319 هـ. ق (1279 هـ. ش) در قریه محمدآباد جرقویه سفلی از توابع استان اصفهان در خانواده ای مذهبی، شریف و دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت قدم به عرصه وجود نهاد.

تحصیلات:
او پس از طی دوران طفولیت و کودکی در سن پنج سالگی وارد مکتب شده و در هفت سالگی تمام قرآن مجید را به انضمام کتب فارسی فرا گرفت.
سپس به یادگیری مقدمات زبان عربی اعم از صرف و نحو پرداخت و قسمتی از کتاب سیوطی را نزد یکی از فضلای روستای محل سکونت خود فرا گرفت.
بعد از آن برای ادامه تحصیل وارد حوزه علمیه اصفهان شده و در مدرسه صدر بازار ساکن گشتند.
در اصفهان از محضر بزرگانی هم چون عالم فرزانه آقای شیخ محمدعلی حبیب آبادی و آقای شیخ علی یزدی بهره برده و به فراگیری فقه، اصول و منطق اهتمام ورزیدند.

نجف اشرف:
در سال 1364 هـ. ق (1305 هـ. ش) با اجازه پدرشان راهی نجف اشرف گردیده و در آن دیار عالم پرور از وجود مبارک اساتید ارجمندی چون آیت الله رجایی ، حاج شیخ عبدالله مامقانی (صاحب رجال) و آیت الله آقا ضیاء الدین عراقی بهره مند شدند.
جنبه والای روحانی و اخلاقی و شخصیت علمی علامه میرجهانی باعث شد از جمله یاران خاص مرجع اعلی آیت الله العظمی آقا سید ابوالحسن اصفهانی گردند و در مسجد شیخ طوسی از انفاس قدسی آن بزرگوار استفاده نمایند، تا جاییکه، در مدت اقامت در نجف، نوشته ها و امور مالی آیت الله اصفهانی در دست علامه میرجهانی قرار داشت.

اقامت در مشهد و اصفهان:
آیت الله میرجهانی پس از چندی، بار دیگر به اصرار پدرشان با کوله باری از علم و فضیلت معنوی به اصفهان بازگشتند.
البته سکونت دوباره ایشان در اصفهان همزمان با اواخر عمر پدر برزگوارشان گشته بود و مدتی پس از فوت پدر، علامه راه مشهد را در پیش گرفتند و حدود هفت سال هم جواری با آقا علی ابن موسی الرضا (صلوات الله علیه) را اختیار نمودند.
علامه میرجهانی در ادامه فعالیتهای علمی خود در مشهد مقدس، به تصحیح نسخ خطی قدیمی موجود درکتابخانه آستان قدس رضوی و تألیف و تصنیف وتدریس اشتغال داشتند.
محل اصلی فعالیتشان در مشهد، دو حجره در صحن عتیق بوده است. گویا وضعیت آب و هوای مشهد با مزاج ایشان سازگاری نداشته و در نهایت پس از هفت سال به تهران نقل مکان می کنند.
علامه در تهران نیز به انجام وظایف دینی بالاخص تبلیغ از طریق منبر و تألیف کتاب مشغول گشتند.

کشف سیادت و شجرنامه:
عداوت و دشمنی حاکمان جور با خاندان مکرم رسول خدا صلی الله علیه و آله (سادات) در طول تاریخ اسلام، موجب گردیده است در برهه هایی از زمان عده ای از سادات، به منظور حفظ جان و بقای نسل سادات، سیادت خویش را مخفی کنند از جمله این موارد، خاندان میرجهانی است که حدود سیصد سال دوران اختفاء سیادت ایشان و خاندانشان بوده است.

جریان از این قرار بوده است که:
در زمان هجوم افغانها به ایران ظلم و ستم آنها بر مردم و زیر پا گذاشتن علنی دستورات و واجبات اسلام رشد و گسترش می یابد.
در همین ایام دو برادر سید، به نامهای میرجهان و میرعماد که ازمسیری می گذشته اند با دو افغانی که قصد تعرض به زنی را داشته اند مواجه شده و با آنها درگیر می شوند که منجر به کشته شدن یکی از افغانها و فرار دیگری و آگاه شدن بقیه از این قضیه می شود.
این ماجرا باعث می شود میرجهان و میرعماد مخفیانه به اطراف شهر اصفهان، منطقه جرقویه می گریزند. و سیادت خود را پنهان کنند تا جاییکه اطرافیان و نزدیکان آنها به طورکلی از احوالشان بی اطلاع می مانند و پس از چندی اعتقاد به فوت یا کشته شدن این دو برادر سید پیدا می کنند و حتی اموالشان را هم بین وارث تقسیم می کنند.
این رویداد به همین صورت تا زمان آیت الله میرجهانی ادامه می یابد. در این زمان ایشان به دلیل احتمالاتی که بر سید بودن خاندانشان می داده اند به دنبال کشف قضیه رفته و بالاخره پس از تحقیق بسیار، سیادت خود را ثابت می کنند و از آن پس اقوام، عموزاده ها و وابستگان به خانواده میرجهانی مسمی به سیادت می شوند.
سیادت علامه میرجهانی در زمان مرجعیت عامه مرحوم آیة الله سیدمحمدحسین طباطایی بروجردی کشف گردید و هم چنین مورد تأیید نسابه بزرگ قرن اخیر مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی قرار گرفت و پس از آنکه سالها عمامه سفید بر سر داشت، به دست مرحوم آیت الله العظمی بروجردی (قدس سره) عمامه سیاه سیادت بر سر ایشان گذارده شد و به این مناسبت توسط آیت الله بروجردی جشن مفصلی در مدرسه فیضیه برقرار گردید.

بازگشت به اصفهان:
سالهای آخر عمر پر برکت و گهربار ایشان بار دیگر در شهر اصفهان سپری شد، ولی حتی کهولت سن و پیری مانع از انجام فعالیتهای علمی و مذهبی علامه نشد و بیان شیرین و رسای خود را در راه ترویج و گسترش دین مبین اسلام به کار بستند و قلوب بسیاری از مردم را در جهت انس و آشنایی هر چه بیشتر با حق و حقیقت رهنمون شدند که آثار و برکات این فعالیت هم اکنون نیز بر ما معلوم می باشد.

تألیفات:
آیت الله میرجهانی به خاطر جامعیت در علوم و تبحر در ادبیات و داشتن ذوق لطیف و آشنایی با علوم غریبه (جفر، رمل، اسطرلاب) دارای تألیفات موثر، متعدد و متنوعی در موضوعات:
حدیث، شعر، علوم غریبه، نجوم، شیمی، طب قدیم، ریاضیات و ... می باشند. که بسیاری از آنها چاپ و حتی بعضی از آنها چندین بار چاپ شده که کل آثار و تألیفات علامه جمعاً بالغ بر پانصد و هفت اثر می باشد.

رحلت:
سرانجام خورشید نورافشان و گرمی بخش عمر این علامه دهر و یگانه دوران پس از سالها تلاش بی وقفه در راه شناخت معارف دین در روز سه شنبه بیستم جمادی الثانی سال 1413 هـ. ق (1371 هـ. ش) به افول گرایید و جامعه علمی و مردم قدرشناس اصفهان را در فقدان وجود نورانی خود در سوگ نشاند.

مردم شریف اصفهان پیکر مطهر این عالم مجتهد را پس از تشییع باعظمت و پرشکوه در بقعه علامه کبیر مجلسی (رضوان الله تعالی علیه) واقع در مسجد جامع اصفهان به خاک سپردند.

داستان تشرّف:
الف- علامه میرجهانی می فرمودند: به امر زعیم علی الاطلاق آیت الله العظمی آقا سیدابوالحسن اصفهانی (رحمة الله علیه) برای اصلاح برخی از امور با هزینه و بودجه کافی از نجف اشرف به سامراء رفتم و در آنجا میان اهل علم و خدام حرم عسکریین علیه السلام تقسیم وجوه نمودم و مخصوصاً برای صرف رفاه و ایمن بودن زوار به خدمه حرم و سرداب مقدس پول بیشتری پرداختم.
به همین سبب آنها نسبت به من احترام زیادی قائل شده بودند. یک بار کلیددار حرم گفت:
آقا اگر در مدت اقامت در اینجا امری دارید در خدمت حاضریم.
من هم درخواست کردم اگر ممکن است به من اجازه بدهند، شبها را در حرم عسکریین علیه السلام بیتوته کنم و آنها هم قبول کردند.
ده شب در حرم مطهر عسکریین می ماندم و آنها در را به روی من بسته و می رفتند تا موقع اذان صبح که در را باز می کردند. این برنامه ادامه داشت تا شب دهم که شب جمعه بود.
در حرم بسیار دعا کرده و زیارت و تشرف خدمت مولایم حضرت صاحب الأمر (عجل الله فرجه الشریف) را خواستار شدم.
موقع صبح که در را باز کردند، پس از خواندن نماز صبح به سرداب مقدس مشرف شدم و چون هنوز آفتاب عراق در نیامده و هوا تاریک بود، شمعی را در دست گرفته و از پله های سرداب پایین می رفتم.
هنگامی که به عرصه سرداب سیدم آنجا را بدون چراغ روشن دیدم و آقای بزرگواری نزدکی صفه مخصوص نشسته و مشغول ذکر گفتن بود.
از جلوی او گذشته، سلام کرده و درب صفه ایستادم و زیارت آل یاسین را خواندم، پس همانجا ایستاده و نماز زیارت خواندم در حالی که مقدم بر آن آقا بودم. پس از نماز شروع به دعای ندبه نمودم و چون رسیدم به جمله (و عرجت بروحه الی سمائک)
آن آقا فرمود:این جمله از ما نرسیده و بگویید (و عرجت به الی سمائک) ( زیرا «بروحه» یعنی معراج روحانی و «به» یعنی معراج جسمانی) و گویا فرمودند: در نماز تقدم بر امام جایز نیست یا (چرا برامامت مقدم ایستاده ای)
پس دعا را تمام کرده و به سجده رفتم که ناگهان متوجه به این آیات بینات شدم:
1- روشن بودن سرداب بدون چراغ
2- جمله دعای ندبه که فرمودند از ما نرسیده
3- تذکر اینکه چرا در نماز بر امامت مقدم شده ای
پس دریافتم به آنچه که در حرم مطهر حضرت عسکری علیه السلام خواسته و دعا نموده بودم، رسیده ام.
فورا سر از سجده برداشته که دامن حضرت را بگیرم و حوائج دیگری را در میان گذارم که دیدم سرداب تاریک است و هیچ کس در آنجا نیست.

ب- علامه در سرای حاج کریم واقع در بازار اصفهان منبر می رفتند و آیات عذاب و انذار را برای مردم بسیار بیان می نمودند تا اینکه حالت مکاشفه ای پیش می آید و می بینند که حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) سوار بر اسب، خطاب به علامه می فرمایند:
چقدر آیات عذاب می خوانید؟ از آیات رحمت هم برای مردم بخوانید.

ج- آقای معادی نقل می کنند:در جلسه ای که در منزل آقا برقرار شده بود، حاج مرشد حسین پنجه پور (مداح هیئت ابوالفضل اصفهان) مشغول خواندن یکی از اشعار علامه در ارتباط با امام زمان بودند تا رسیدند به این مصرع: تک خال لب تو دل ده لوی مرا برد
در این حال حاج مرشد حسین رو به علامه کرده و می پرسد:
آیا شما آن خال را دیده اید؟
علامه در جواب سر را بالا آورده و می فرمایند:الحمد الله رب العالمین
(کنایه از اینکه دیده ام و خدای را برای این مطلب شاکرم)

یا علی

آخرين ويرايش مقداد ، Thursday 26 September 2013 در 02:37AM.
تعداد 6 كاربر از مقداد بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 26 September 2013   #5
فقط خدا
می ماند

نشان فقط خدا

تاريخ ثبت نام: Jun 2013
مكان: أرض الله واسعة
پاسخ‌ها: 1,062

رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) به حضرت علی (علیه السّلام) فرموده اند : بزرگترین مردمان در ایمان و یقین، کسانی هستند که در روزگاران آینده زندگی می کنند، پیامبرشان را ندیده اند، امام آن ها در غیبت است و فقط به سبب خواندن خطی روی کاغذ ( خواندن قرآن کریم و احادیث معصومین علیه السّلام) ایمان می آورند.
منبع : بحار الانوار، ج52 ، ص 125

امام علي (علیه السلام) فرمود: براي صاحب‌الزمان(عجل الله فرجه الشریف)، غيبتي است عظيم كه بايد در محور ايمان راسخ بود؛ زيرا كه خيلي‌ها از ما جدا مي‌شوند، حتي آنها كه به مقامات بلند رسيده‌اند.
منبع: اصول كافي، جلد 1

""اللهم عجل لولیک الفرج""

آخرين ويرايش فقط خدا ، Thursday 26 September 2013 در 07:18PM.
فقط خدا حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 5 كاربر از فقط خدا بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 30 September 2013   #6
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

تاريخ ثبت نام: Jul 2007
پاسخ‌ها: 3,608

با سلام

۱-تشرف در حرم عسکریین

در زیارت عسکریین علیهما السلام و در جاده طرف حرم سید محمد، راه را گم کردم و در اثر تشنگی و گرسنگی زیاد و وزش باد، در قلب الاسد از زندگی مأیوس شدم غش کرده به حالت صرع و بیهوشی روی زمین افتادم ناگهان چشم باز کرده دیدم سرم در دامن شخص بزرگواری است پس به من آب خوش گواری داد که مثلش را از شیرینی و گوارایی در مدت عمر نچشیده بودم.بعد از سیراب کردنم سفره اش را باز کرد و در میان سفره دو یا سه عدد نان بود، خوردم.
سپس این شخص که به شکل عرب بود فرمود:
« سید در این نهر برو و بدن را شستشو نما. »

گفتم: « برادر، اینجا نهری نیست، نزدیک بود از تشنگی بمیرم، شما مرا نجات دادید. »
آن مرد عرب فرمود:

« این آب گوارا است »؛

با گفته او نگاه کردم دیدم نهر آب باصفایی است.

تعجب کردم و با خود گفتم: « این نهر نزدیک من بود و من نزدیک بود از تشنگی بمیرم ». به هر حال فرمود:

« ای سید اراده کجا داری؟».

گفتم: « حرم مطهر سید محمد علیه السلام ».

فرمود: « این حرم سید محمد است ».

نگاه کردم در زیر بقعه سید محمد قرار داریم و حال آنکه من در « جادسیه »

( قادسیه) گم شده بودم و مسافت زیادی بین آنجا و بقعه سید محمد علیه السلام است.
باری از فوائد آنچنانی که از مذاکره با آن عرب در این فرصت نصیبم شد اینهاست:

تأکید و سفارش بر تلاوت قران شریف، و انکار شدید بر کسی که قائل به تحریف قرآن است؛ حتی نفرین فرمود بر افرادی که احادیث تحریف را قرار داده اند.

تأکید بر نهادن عقیقی که اسماء مقدسه چهارده معصوم ـ علیهم السلام ـ بر آن نقش بسته و نوشته شده زیر زبان میت.
و نیز سفارش فرمودند:
بر احترام پدر و مادر، زنده باشند یا مرده، و تأکید بر زیارت بقاع مشرفه ائمه ـ علیهم السلام ـ و اولاد آنها و تعظیم و تکریمشان.

کانال تلگرامی اینجانب :
https://telegram.me/kamelee
وگروه شيعه واقعي ومناظره فرهيختگان :
https://t.me/joinchat/BlQSjz1xYw0rVOxakodP1A
خیرالبریه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 5 كاربر از خیرالبریه بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 25 January 2014   #7
مقداد

نشان مقداد

آیت الله حاج میرزا احمد سیبویه، از آقای شیخ حسین سامرایی كه از اتقیای اهل منبر در عراق بودند، نقل كردند: ...طرف عصر به سرداب مقدس رفتم... حالی پیدا كردم و متوجه مقام حضرت صاحب الأمر علیه السلام شدم.
در آن حال صدایی از پشت سر شنیدم كه به فارسی فرمود: به شیعیان و دوستان بگویید كه خدا را به حق عمه ام حضرت زینب سلام الله علیها قسم دهند، كه فرج مرا نزدیك گرداند.

اللّهمّ عجّل لولیّک الفرج بحقّ الزّینب(سلام الله علیها) و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و شیعته و المستشهدین بین یدیه

تعداد 3 كاربر از مقداد بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 25 January 2014   #8
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 22,130

سلام مقداد عزیز وسایران عزیزان جزاک الله خیرا
کتابی است بنام شناخت امام ؛ راه رهائی از مرگ جاهلیت از اقای مهدی فیه ایمانی که حدیث مشهور بین اهل قبله قال رسول الله صلی الله علیه واله وسلم من مات ولم یعرف امام زمانه مات میته الجاهلیه رو بحث مفصل نموده از خاصه وعامه بامستندات مطالعه اش خوبه . بنده حال نوشتن ندارم عبقری الحسان هم تشرفات زیادی نقل نموده وشیفتگان مهدی اقای قاضی زاهدی و......
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 27 January 2014   #9
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
سلام مقداد عزیز وسایران عزیزان جزاک الله خیرا
کتابی است بنام شناخت امام ؛ راه رهائی از مرگ جاهلیت از اقای مهدی فیه ایمانی که حدیث مشهور بین اهل قبله قال رسول الله صلی الله علیه واله وسلم من مات ولم یعرف امام زمانه مات میته الجاهلیه رو بحث مفصل نموده از خاصه وعامه بامستندات مطالعه اش خوبه . بنده حال نوشتن ندارم عبقری الحسان هم تشرفات زیادی نقل نموده وشیفتگان مهدی اقای قاضی زاهدی و......
مقداد عزیز منتظر ادامه نقل تشرفات و نقل روایات هستیم
السلام علیک یاسفینه النجاه السلام علیک یا عین الحیاه
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
تعداد 2 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 27 January 2014   #10
ایت الله شریعتمداری
تمام هستی و ابرویم فدای چادر خاکی فاطمه

نشان ایت الله شریعتمداری

پاسخ‌ها: 228

بسمه تعالی شانه

سلام بر انتقام گیرنده ریحانه الشهیده صلوات الله علیها مهدی موعود عج الله تعالی فرجه الشریف

خدا میداند با خواندن اولین پست چقدر گریه کردم . تشکر میکنم از شما بانی بزرگوار . انشالله روزی برسد پس از عمری دلدادگی دست محبت پدرمان بقیه الله صلوات الله علیه بر سرمان را حس کنیم .

مهدی جان راه نشانم بده که تا گردن در گناه فرو رفته ام .

ما بندگان نفس به سلطانی آمدیم

مولای من کجایی؟؟ سلطان عوض شده است....

ایت الله شریعتمداری حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از ایت الله شریعتمداری بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 28 January 2014   #11
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

تاريخ ثبت نام: Jul 2007
پاسخ‌ها: 3,608

با سلام وتشکر

آیا معرفت امام زمان بطور کلی یعنی امام هر زمان به دیدن وتشرف ایشان است یا اینکه در آخرین مراحل معرفت شامل تشرف هم هست ؟!

بزبان دیگر در عصر غیبت ، معرفت امام چگونه و به چه راه ممکن است ؟ تا اینکه بمرگ جاهلی نمیریم .

رابطه معرفت الله تعالی (توحید) با معرفت امام (امامت)، نزولی است یا صعودی ؟

دوستان لینک زیر را بخوانند ودراین بحث عمیق شرکت کنند :

Download

کانال تلگرامی اینجانب :
https://telegram.me/kamelee
وگروه شيعه واقعي ومناظره فرهيختگان :
https://t.me/joinchat/BlQSjz1xYw0rVOxakodP1A
خیرالبریه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 4 كاربر از خیرالبریه بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 29 January 2014   #12
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قال امیر المومنین علیه السلام
الا اخبرکم بانف المهدی
فضرب بیده الی صدره وقال انا المهدی
ایا خبر بدهم به شما از مهدی
نفس القائمه بالسنن اراده فرمود
یدالله الباسطه بالرحمه علی خلقه حرکت فرمود
بسوی قلب الله الواعی
لسان الله الناطقه نطق فرمود
من مهدیم
برهان و..........................
قديمي Wednesday 29 January 2014   #13
دعوتگران
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Sep 2012
پاسخ‌ها: 169

من در کلیپی از علماء اهل تشیع دیدم که میگفت: امام زمان که آمد اکثریت این آخوندا را می کشد، راستی این کسانیکه امام زمان را دیدند، نگفتند که امام زمان کدام یک از آخوندان فعلی را خواهد کشت.
حتی میگویند که از قتل و کشتار امام زمان جوی های خون جاری می شود.

در روایات هم این چنین زیاد روایت شده است.
دعوتگران حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 29 January 2014   #14
ZYGORAT
عضو ثابت

نشان ZYGORAT

تاريخ ثبت نام: Jun 2007
پاسخ‌ها: 999

نقل قول:
در اصل توسط دعوتگران نوشته شده است نمايش نوشته
من در کلیپی از علماء اهل تشیع دیدم که میگفت: امام زمان که آمد اکثریت این آخوندا را می کشد، راستی این کسانیکه امام زمان را دیدند، نگفتند که امام زمان کدام یک از آخوندان فعلی را خواهد کشت.

اولا تمام این روایات ها از نظر سندی ودلالی ضعیف هستند
ثانیا اگر معیار بد بودن تعداد کشتن در جنگ ها است :عمر وابوبکر از همه بدتر هستند :
جنگ ذات العیون در زمان ابوبکر که دستور داده شد که چشمان مردم را از حدقه در آورند
در زمان ابوبکر به خاطر یک قسم هفتاد هزار نفر را کشتند ورود خون به راه انداختند !!!!
در زمان عمر در حمله به ایران حدود یک صد هزار نفر را کشتند
در زمن عمر در یک روز چهل هزار نفر را کشت
در زمان عثمان اینقدر در جنگ همدان آدم کشتند که نتوانستند ان ها را بشمار آورند
آیا این اشخاص انسان های خوبی بودند ؟ آیا اصلا ....؟
عن عبدالله بن مسعود ، عن النبي قال : إن لله ملائكة سياحين يبلغون ، عن أمتي السلام قال : وقال رسول الله حياتي خير لكم تحدثون وتحدث لكم ووفاتى خير لكم تعرض على أعمالكم ، فما رأيت من خير حمدت الله عليه وما رأيت من شر إستغفرت الله لكم ، رواه البزار ورجاله رجال الصحيح.
مجمع الزوائد

ZYGORAT حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از ZYGORAT بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 29 January 2014   #15
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط دعوتگران نوشته شده است نمايش نوشته

اخوندای وهابی ومنیی رو
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 06:05PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه