بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Friday 13 April 2007   #16
حق جو
عضو ثابت

نشان حق جو

تاريخ ثبت نام: Feb 2005
پاسخ‌ها: 1,160
ج: قبر ساختگی ابولولو در کاشان را خراب کنید

سوال: وجود قبر ابولولو با کدامیک از اعتقادات مسلمانان مغایر است؟

الف: توحید
ب: نبوت
ج: معاد
د: سنت
ه:امامت
و: هیچکدام از موارد فوق

ان الذین یوذون الله ورسوله لعنهم الله فی الدنیا و الاخره و اعد لهم عذابا مهینا
کسانی که خدا و رسولش را بیازارند در دنیا و آخرت مورد لعنت خدا هستند واو برای ایشان عذابی خوار کننده آماده کرده است

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد وآخر تابع له علی ذلک
خداوندا اولین ستمگر نسبت به محمد و آل محمد ( علیهم السلام) را لعنت نما و تا آخرین نفر از کسانی را که در این ستم از او پیروی کنند از رحمتت دور کن.
.
حق جو حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از حق جو بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 13 April 2007   #17
غربت
مهمان

تاريخ ثبت نام: Apr 2007
پاسخ‌ها: 61

برادر عزيزم حق جو يكي از اعتقادات اهل سنّت مغاير است با شيعه مرتضى علي

اونها قبول امامت ندارن امام علي

من سالها بحث ميكنم با اهل سنّت
غربت حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 13 April 2007   #18
مشكي
هیهات من الذله

نشان مشكي

تاريخ ثبت نام: Oct 2006
مكان: در محضر خداوند متعال
پاسخ‌ها: 1,199
روزنوشته ها: 6

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام،
نقل قول:
پیشنهاد می کنم برای اتحاد بیشتر شیعه و سنی، مسئولان جمهوری اسلامی در اولین قدم برای اثبات صداقت در کالمشان قبر ساختگی ابولولو قاتل خلیفه دوم عمر ابن خطاب رضی الله عنه را ویران کنند وگرنه بیخود حرف از اتحاد شیعه و سنی نزنند.
جناب تازه مسلمان،
جمهوري اسلامي ايران، براي اثبات صداقت خود قدم‌هاي بسياري برداشته است، از جمله كمك و حمايت آشكار از فلسطين. خوب مي‌دانيد كه دولت‌هاي عربي حمايت چنداني از فلسطينيان نمي‌كنند، آنها نه از روي اهل سنت بودن و نه از روي عرب بودن كار خاصي انجام نمي‌دهند. به نظرم اكنون نوبت دوستان سني ماست كه بايد براي اثبات صداقت خود قدمي بردارند.
همچنين لازم است بدانيد كه اتحاد به معناي زير پاي گذاشتن اعتقادات يا موارد مهم نيست بلكه كنار آمدن با آن است. البته اگر قبرش واقعا خيالاتي باشد در تخريب آن شايد مانعي نباشد اما در هر حال ابولولو براي اهل تشيع نمادي است و زير پا گذاشتن او نيز براي ما چندان پذيرفتني نيست.
جناب تازه مسلمان،
دقت كنيد كه جمهوري اسلامي قدم‌هاي بسياري براي اين اتحاد برداشته است اما اين قدم‌ها از سوي برادران اهل تسنن چندان كافي نيست.

حضرت امام خمینی

ما مدافع مبارزات حق طلبانه فلسطینی ها در مقابل اسرائیل هستیم ... باید در چنین مواقعی طرف مظلوم را گرفت و خصمانه بر دشمن تاخت. صحیفه ج 22 ص 265
و من الله التوفیق
مشكي حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از مشكي بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 13 April 2007   #19
غربت
مهمان

پاسخ‌ها: 61

بسم الله الرحمن الرحيم
( الأعراب أشدُ كفراً و نفاقا )
صدق الله العلي العظيم
غربت حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 13 April 2007   #20
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,284
روزنوشته ها: 10

سلام .

تعريفي كه از اتحاد به عنوان نمونه مي توان ياد كرد :

يهوديان ، مسيح عليه السلام را " حرامزاده " مي دانند . ( و العياذ بالله ) .
يهوديان و مسيحيان بر عليه " اسلام " با هم متحدند .

اتحاد ، يكي كردن عقايد نيست ... بلكه در درجه اول يكي شدن براي نابود كردن دشمن است ... و در درجه دوم اتحاد بر " ادع الی سبيل ربك بالحكمة و الموعظة الحسنة " كه تندروهاي بي حساب بدون اين نص صريح به هتاكي به " لا اله الا الله " گويان مشغول مي شوند در حين اينكه احاديث متواتر مسلمانان را از اين كار منع كرده اند ... لذا تكفيريون چه سني و چه شيعه ... از لحاظ شرعي وظيفه كنار گذاشتن اين نوع نزاع كه باعث فشل و ضعف اسلام ( و لا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ريحكم ) مي شود را دارند ... و اين يك امر اختياري نيست ... و هر كس در اين وظيفه كوتاهي مي كند در قبال عمل خود مسئول است .

يعني بواقع يا بايد خطاب قرآن را همه مسلمانان اعم از سني و شيعه دانست ... يا اهل سنت را تكفير كرد ... كه ما از تكفيريون نيستيم و در تاريخ شيعه جز چند تن انگشت شمار از علماء كسي اهل سنت را تكفير نكرده است .

آخرين ويرايش صبح ، Friday 13 April 2007 در 10:34PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از صبح بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 13 April 2007   #21
زانا
3||//\\||10@$

نشان زانا

تاريخ ثبت نام: Jan 2007
مكان: Media
پاسخ‌ها: 8,966

حالا این لباسای که دوختید کی می خواد به پوشه
نگاه کنید من نزدیک چن ماه تو این سایت هستم خودم کمتر سر میزنم ولی بقیه دوستان هستند هر وقت که کسی اومده درمقابل شما اظهار نظر کند فرصت بهش ندادید ...
الانم نشستید از هم تعریف و تمجید می کنید که چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وحدث من که فکر نمی کنم این جوری بین شیعه وسنی ایجاد بشه ولی شما ادامه بدید انشالله بین خود شیعیان این کار را بکنید بعد بگید ما هم یه سایت این جوری بزنیم
تا یادم کند و افسرده گردد روزی

زانا حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 14 April 2007   #22
طلوع
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Nov 2006
پاسخ‌ها: 31

با سلام
بنای مورد نظر در کاشان،یکی از اثار ثبت شده در میراث فرهنگی است و هیچ عقل سالم و فطرت پاک و وچدان بیدار و علاقه مند به این مرز و بوم تخریب این مکان متبرک را نمی پذیرد.
بهتر است جهت وحدت جلوی کشتار مردم شیعه یمن گرفته شود تا تخریب بنای باستانی.
طلوع حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 14 April 2007   #23
زانا
3||//\\||10@$

نشان زانا

متبرک هم شد عجب بابا برو خودت جلوی کشتار رو بگیر داره بهشون لطف میشه

قديمي Saturday 14 April 2007   #24
SAFA
عضو ثابت

نشان SAFA

تاريخ ثبت نام: Jul 2002
پاسخ‌ها: 6,212

نقل قول:
در اصل توسط زانا نوشته شده است نمايش نوشته
متبرک هم شد عجب بابا برو خودت جلوی کشتار رو بگیر داره بهشون لطف میشه
داره لطف میشه ؟ لطفا بیشتر توضیح بده ...
آیا این درسته برخی فرقه های اهل حق و دراوشه که در محل شما فعالیت دارند رو نماینده همه اهل سنت کردستان بدونیم ؟ حتما خبر داری بعضی فرقه های شیطان پرستی هم اونجا فعالیت دارند آیا شایسته هست اونها رو نماینده کردها بدونیم .؟
پس بجای تعصب بهتره متوجه بشی که تو شیعه ها هم گرایش ها مختلف هست بعضی وحدت رو قبول دارن بعضی هم ندارن ... هر گروه هم دلایلی برای خودشون دارن ... تو شیعه ها علامه شرف الدین هست ... احمد کاتب هم هست ... مرجعی مثل مرحوم تبریزی هم هست ... مرجعی مثل فضل الله هم هست ... این بستر تمرین مناسبی برای اینکه یاد بگیریم رو زمینه های مشترکمون کار کنیم ... بنظر همدیگه احترام بذاریم و مهمتر از همه هیچ وقت به مسلمون کشی مثل یمن به هیچ وجه راضی نشیم ..
SAFA حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از SAFA بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 15 April 2007   #25
زانا
3||//\\||10@$

نشان زانا

كاربر زانا
با توجه به قوانين توافقي ثبت نام از درج هرگونه عبارات و الفاظ توهين آميز نسبت به ساير كاربران يا ارسال گفتگوي تنش زا خودداري نمائيد . در غير اين صورت شناسه شما با محدوديت نوشتاري مواجه خواهد شد .

مهرداد

نمی دونم هفده ساله که تو کردستان زندگی میکنم الان شیطان پرست رو شنیدم بگید شاید من خبر ندارم یه چن تا دیگه هم نامبرید بت پرست گاو پرست شما که به هیچی رحم نکردید به فرماید .

يك جمله از اينجا به سبب نقض قوانين حذف گرديد .

آخرين ويرايش پشتیبانی باشگاه ، Sunday 15 April 2007 در 10:43PM.
قديمي Monday 16 April 2007   #26
پیروز
كاربر ثبت نام نكرده

پاسخ‌ها: n/a

لابد چند وقته دیگه هم باید حرم امام رضا (علیه السلام) و حضرت معصومه(علیها سلام) را خراب کنیم تا شما راضی بشوید.

اگر همون سالی که بقیع را خراب می کردند چند تا شیعه غیور بودند حالا کسی نمی توانست در مملکت علی و زهرا اینجوری طرح بده

لعنه الله علی الظالمین
  پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 6 كاربر از بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 16 April 2007   #27
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

تاريخ ثبت نام: Mar 2007
پاسخ‌ها: 5,427

سلاماین مثل اینه که ما بگیم پس شما هم قبر عمر (رضی الله عنه) رو هم تخریب کنین!!!!این کارو می کنین؟برای ایجاد همدلی و وحدتگیریم که این کار رو کردیم و قبرشونو خراب کردیم مشکل حل شد؟.....چرا؟چون اساس مشکل یه چیز دیگش که باید حل شه و اون چیزی نیست جز جهل(دلیل خواستین حاضره) ......باید جهالت بر طرف شهو اما سوال ما از جناب هستی اینه که؟قبر این چهار امام خراب اما مثلا شما هاچه گلی به بارگاههای اباد و سالم اون 6 امام دیگه زدین که می خواین این چند تا هم بی فیض نموننقبر یکیشون که راحت خراب شد و یکی از علتها هم همین خوداتون بودین که الان دارین غربت و مظلمویت اون چهار امام رو بهسینه می زنینشما همونهایی رو که دارین حفظش کنین و قدرشو بدونبن کافیهما که حاضریم اون قبر هار خراب ببینیم و در عین حال شاهد عزت و جلال اون حریم باشیم که حرمتش شکسته نمی شه ولی در عوش بی حرمتی هایی رو که در جوار سایر بارگاهها با وجود براق بودنشون می شه رو نبینیم
Teshneh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 19 April 2007   #28
تازه مسلمان
عضو ثابت

نشان تازه مسلمان

پاسخ‌ها: 100

سلام علیکم
برخی از دوستان انتقاداتی به ما کرده اند که به طور جمع بندی شده به آنان جواب می دهیم
برخی از دوستان مسئله تخریب قبرستان بقیع را عنوان کرده اند که تا حدی جواب آنان را قبلا داده ام اما باز هم می گویم حساب اهل سنت از وهابیت جداست وهابیت سه قرن نیست که به وجود آمده شما گمان می کنید در بقیع فقط قبور ائمه شما خراب شد بقیه که قبرشان خراب شد مهم نیستند آنان اگر واقعا سنی بودند پس چرا قبر حضرت عثمان و بسیاری از صحابه ر اکه از نظر شما مرتد هستند را خراب کردند تازه به نظر من این شما بودید که با اقداماتتان زمینه را برای رشد گروههایی همچون وهابیت بهائیت و علی اللهی ها مهیا کردید.مگر قبل از تخریب بقیع قبر ابولولو وجود نداشت پس فتنه از میان شما برخواست.
اما یکی از دوستان عنوان کرده بود که مگر وجود قبر ابولولو با کدام یک از اصول اسلام مغایر است.دیگری نیز گفته بود مگر یهودیان اعتقاد ندارند مسیح ملعون است پس چرا الآن با هم بر علیه اسلام متحد هستند.
پاسخ:اولا اتحاد سیاسی برخی دولت ها را نمی توان به معنی اتحاد گرفت اتحاد واقعی این است که دو گروه به صورت مسالمت آمیز کنار هم زندگی کنند و حتی در باطن نیز با هم دشمنی نداشته باشند مگر اینکه شیعیان معتقد باشد می توان در ظاهر با هم مهربان بود اما در باطن با هم دشمن که این یعنی نفاق ، دیگر اینکه یهودیان گرچه چنین اعتقادی دارند اما مثل شما شیعیان نمی آیند مراسم عمر کشان بگیرند و نعوذبالله اسم صحابه و زنان رسول الله را در توالت ها (خداوند مرا ببخشد)بنویسند.
یکی دیگر از دوستان گفته بود قبر ابولولو اثر تاریخی است و جرو میراث ملی ماست.باید بگویم شما بهتر است یک بار دیگر فیلم محمد رسول الله را نگاه کنید قسمتی که نماینده قریش به نجاشی می گوید بت ها نمادهای تمدن باستانی ما هستند و رسول الله همین نمادهای باستانی را با خاک یکسان کرد.دوست عزیز انسان نباید هر چیزی را جزو نمادهای باستانی قرار دهد گاهی هست اثری همچون یک بنا یا یک کتاب نماد عظمت و فهم یک ملت است این اثر باید حفظ و مرمت شود اما برخی آثار نیز نماد خرافات و اعتقادات خرافی است که هر کس آنها را ببیند تصوری زشت نسبت به گذشتگان ما پیدا می کند.
دوست دیگری نیز گفته بود الاعراب اشد کفرا و نفاقا ، من نمی دانم این آیه چه ربطی به بحث ما دارد نه من عربم و نه آمده ام تا از پان عربیسم دفاع کنم رفتار برخی دولت های عربت نیز ربطی به مذهب اهل سنت ندارد اگر اینگونه است پس اعمال افرادی همچون شاه عباس ناصرالدین شاه و پهلوی ملعون باید به پای مذهب شیعه نوشته شود.اما در مورد آیه ای که ذکر شد اگر شیع ههستید و سخن علمای خودتان را قبول داردی بروید تفاسیر شیعه همچون نمونه و المیزان را بخوانید که اعراب را بادیه نشین معنی کرده اند.جمع عرب عُرُب است نه اعراب این هم محض اطلاع شما
تازه مسلمان حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از تازه مسلمان بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 2 May 2007   #29
پشتیبانی باشگاه
گروه پشتیبانی باشگاه

نشان پشتیبانی باشگاه

تاريخ ثبت نام: Jul 2002
پاسخ‌ها: 1,637

با سلام
نوشته های ناقض گفتمان و حامل الفاظ و عبارات توهین آمیز حذف شد . در صورت تکرار نقض قوانین کاربر مربوطه با محدودیت های نوشتاری مواجه خواهد شد .
پشتیبانی باشگاه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 4 May 2007   #30
محمدمهدی121
مهمان

تاريخ ثبت نام: Nov 2006
پاسخ‌ها: 136

سلام
والله مسلمان کسی است که متمسک به حدیث متواتر بین اهل قبله : کتاب الله وعترتی باشد والا کافر است حالا جناب تازه مسلملن که خودش را تازه مسلمان می داند اگر متمسک به این دو است مسلمان والا کافر
در مورد ابولولو باید دید انگلیس چه برنامه ای دارد
محمدمهدی121 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

گفتگوهاي مشابه
گفتگو آغازگر گفتگو تالار پاسخها عنوان آخرين گفتگو
هويت ابولؤلؤ دارا دين و دنيا 46 Thursday 1 May 2008 08:15PM
زيارت از ديدگاه أئمه پرويز دين و دنيا 18 Saturday 12 May 2007 03:06PM
مخالفت وهابيت با قرآن و سنت بچه با حال دين و دنيا 10 Thursday 5 April 2007 11:43AM
گفتگويي ساده با موحد دوست ايراني . دين و دنيا 78 Saturday 18 September 2004 06:37AM
... ومن دل به او بستم sareban دين و دنيا 1 Sunday 4 January 2004 09:24AM

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:56AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه