نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Sunday 15 July 2012   #10
مقداد
همسایه حضرت معصومه سلام الله علیها و علی اخیها

نشان مقداد

تاريخ ثبت نام: May 2012
مكان: قم، قطعه ای از بهشت
پاسخ‌ها: 5,389
روزنوشته ها: 2
ج: مناظره شیخ مفید(رحمه الله) با عمر ابن خطّاب!! (کفر ابوبکر در آیه غار!)

اگر منظورتون از جوابی من نخوندم عفی الله عنک خطاب به پیامبر (صلی الله علیه و اله) هست که من خدمتتون عرض کردم که بحث پیامبران جداست و همشون معصومند. همچنین گفتم که درباره انها یک خطاب بوده ولی درباره ابوبکر لا تحزن لا تحزن لا تحزن... . عفی الله عنک و امثال آن مانند: إنا فتحنا لک فتحا مبینا. لیغفر لک الله ما تقدم من ذنبک هیچ دلالتی بر معصیت یا ترک اولی پیامبر(صلی الله علیه و اله) ندارند. زیرا ما دلیل خارجی بر عصمت پیامبر(صلی الله علیه و اله) داریم. گذشته از آن عفی الله عنک: مناسب مقام این است که خطاب و عتاب را متوجه مخاطب ساخته از باب (در به تو می گویم، دیوار تو بشنو)، ولی منظورش همان افاده ظهور و وضوح دروغ منافقین است، این نوع خطاب یکی از آداب کلام است و جمله «عفی الله عنک» خبریه نیست که عفو بر عقاب را ثابت کند، بلکه جمله انشائیه دعائیه است از باب جمله فارسی (خدا پدرت را بیامرزد). پس آیه کریمه در لسان عقاب، مدح لطیفی دارد.
این حرف هم که زدید که اگر ابوبکر کافر باشد پس این همه سال پیامبر فریب خورده درست نیست. زیرا پیامبر همیشه به وحی متصل بوده و از حال ابوبکر اگاه بوده لکن به خاطر مصالحی نام او را به نام منافق اعلان نکرده است. همچنان که در داستان ترور پیامبر در هرشی، حضرت نام منافقین را اعلان عمومی نکرد و از این ترسید که مردم بگویند: وقتی اصحابش دور او جمع شدند و کمکش کردند آنها را کشت.(نقل به مضمون) که این قضیه را همه تایید می کنند. شاهد دیگر اینکه حضرت موسی(علیه السلام) نیز از کفر سامری و نفاق او اطلاع داشت ولی قبل از رفتن به کوه طور او را رسوا نساخت و سامری انجام داد انچه انجام داد.
ازدواج پیامبر با دختران انها هم هیچ دلیلی بر فضل انها و دخترانشان نمی شود. همچنان که زن حضرت لوط و حضرت نوح انسانهای پستی بودند.
برادر من هنوز نگفتی اگر بنی عباس شیعه بودند چرا ائمه شیعه(علیهم السلام) را کشتند؟ اصلا همین مناظره حسنیه؛ ابتدا با شخص دیگری از اهل سنت بود که هارون دید آن عالم علم ان چنانی ندارد و پس از آن از ابراهیم دعوت کرد تا شاید حسنیه شکست بخورد. گذشته از اینها نکنه ظلم های بسیار عباسی ها به شیعیان رو نخوندید؟ اگر خونده بودید اینطور اظهار نظر نمی کردید که شاعر گفت: ای کاش ظلم بنی امیه بود ولی عدل(ظاهری و ادعایی) بنی عباس نبود.

آخرين ويرايش مقداد ، Sunday 15 July 2012 در 07:22PM.
مقداد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول