نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Monday 28 January 2019   #7
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,905
ج: تعبیر أبيّ به اصحاب عقدة از اصحاب صحیفه ملعونه بنقل اتباع سقیفه

#اهل_العقدة_5

#خصوصیات_اهل_العقدة

5.اهل عقده صاحبان قدرتند.

جندب می گوید: برای علم آموزی داخل مدینه شدم، وقتی داخل مسجد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم شدم، مردم در حلقه هایی مشغول حرف زدن بودند، رفتم تا به حلقه ای رسیدم که مردی لاغر رسیدم ... شنیدم که می گفت: قسم به پروردگار کعبه اصحاب عقده هلاک شده اند. ... پرسیدم کسیت؟ گفتند: سید الناس أبی بن کعب است. دنبال او رفتم تا به منزل رفت ... بر او سلام دادم و او جواب سلام داد، سپس پرسید از کجایی؟ گفتم از اهل عراق. گفت: بیشتر چیز در سوال و غضب. رو به قبله بر روی دو زانو نشستم و دستانم را به سمت بالا گرفتم و گفتم: خدایا شکایت آنها را به تو می برم، ما انفاق مال می کنیم و بدن خود را به سختی می اندازیم برای به دست آوردن علم و وقتی با آنها ملاقات می کنیم روی خوش به ما نشان نمی دهند. در این هنگام أبی گریه کرد و شروع کرد به راضی کردن من و گفت: من منظورم آنچه تو به سمت آن رفتی نبود. سپس گفت: خدایا با تو عهد می کنم که اگر تا روز جمعه مرا نگه داشتی، آنچه از رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم را شنیدم بگویم و از ملامت ملامت گر نترسم. برگشتم و منتظر روز جمعه بودم. روز پنج شنبه که شد برای کاری که داشتم خارج شدم که راهها مملو از مردم بود. پرسیدم: چه شده؟ گفتند سید المسلمین أبی بن کعب از دنیا رفته است. در عراق داستان را به ابو موسی گفتم. گفت: کاش می ماند تا گفتارش را به ما برسانی.

مستدرک حاکم، ج 2، ص 246، رقم 2892

ذهبی می گوید: این حدیث به شرط مسلم صحیح است.

#اهل_عقده_دارای_قدرت_و_نفوذند
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول