نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Monday 28 January 2019   #5
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,905
ج: تعبیر أبيّ به اصحاب عقدة از اصحاب صحیفه ملعونه بنقل اتباع سقیفه

#اهل_العقدة_3

#خصوصیات_اهل_العقدة

2.مسلمین را هلاک می کنند

3.تاسف أبی بن کعب بر آنها نیست چون دیگر کار آنها از حد گذشته و قابل تأسف خوردن نیستند، بلکه تأسف أبی بن کعب بر کسانی است که آنها هلاک می کنند

در مسند احمد چنین آمده است که قیس بن عباد می گوید: داخل مدینه شدم برای دیدار اصحاب محمد صلی الله علیه و آله و در بین اصحاب ملاقات شخصی به اندازه أبی برایم محبوب نبود، نمازم را اقامه کردم و عمر با اصحاب رسول الله ص خارج شد، پس در صف اول ایستادم، که شخصی آمد و به صورت قوم نگاه کرد و همه را شناخت غیر از من، پس من را از جایم دور کرد و جای من ایستاد که من نمازم را نفهمیدم- از شدت ناراحتی متوجه نشدم در نماز چه خواندم- وقتی نمازش را خواند گفت: پسرم خدا بدی به تو نرساند، من کاری را که با تو کردم از روی جهالت نبود، لکن رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم به ما فرمود: در صفی که پشت سر من است –صف اول- باشید ..... تا جایی که شنیدم می گفت: قسم به خدای کعبه که اهل عقده هلاک شده اند. . آگاه باشید من بر اهل عقد تأسف نمی خورم بلکه بر مسلمانانی که هلاک می کنند تأسف می خورم. که در ادامه می گوید فهمیدم که آن شخص أبیّ بن کعب است.
مسند احمد(طبع الرسالة) ج 35، ص 186، رقم 21246
شعیب ارنؤوط ذیل همین حدیث می نویسد: اسناد این حدیث صحیح است.

اهل_عقده_مسلمین_را_هلاک_میکنند
اهل_عقده_قابل_تاسف_خوردن_نیستند
اهل_عقده_در_مسند_احمد
تصحیح_حدیث_اهل_عقده_شعیب_ارنؤوط
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول