بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
عبدالعلی69 سرنگار جدیدی با عنوان شهادت حضرت سکینه بنت الحسین علیهما سلام الله وصلوات الله ساخت
"
پنجم ربيع الاول شهادت عالمه فاضله زكيه التقيه النقيه حضرت سکینه بنت الحسین بن علی بن ابی طالب عليهما السلام از دختران امام حسین عليه السلام که از بانویی به نام حضرت رباب دختر امرؤ القیس متولد شد.

مادر حضرت سکینه سلام الله عليها
حضرت رباب سلام الله عليها همسر گرانقدر امام حسین عليه السلام ، مادرحضرت علي اصغر و سکینه و از زنان شایسته و نامدار تاریخ اسلام است. وی بانویی فاضله و محدّثه بود که همراه امام حسین عليه السلام و فرزندانش در کربلا حضور داشت، و شاهد شهادت همسر و طفل شیرخواره‌اش بوده و رنج و مشقّات سفر کربلا را تحمّل نموده است. او وظیفه سنگین خویش را آن طور که مورد رضایت خدا و فرزند پیامبر بود، انجام داد و پس از آن، به عنوان اسیر همراه دیگر زنان و دختران کاروان حسینی به کوفه و شام برده شد و در نهایت، به مدینه آمد و در آنجا اقامت گزید.
حضرت رباب که از بهترین زنان عصر خویش بود، نزد امام حسین عليه السلام منزلتی عظیم داشت و شدّت علاقه امام به وی، به قدری بود که حضرت فرمود: «من خانه ای را که سکینه و رباب در آن ساکنند، دوست دارم؛ علاقه مند به ایشان هستم و مال خود را برایشان خرج می کنم.»
رباب به امام حسین علیه السلام بسیار وفادار بود و در حمایت و تبعیت از آن حضرت، زندگی کرد و پس از شهادت جانگدازش همراه دخترش سکینه، خیمه عزا برپا نمود و به اقامه عزای آن امام همام پرداخت.
امام صادق علیه السلام در این باره می فرماید: «هنگامی که امام حسین علیه السلام شهید شد، همسر آن حضرت، رباب، برایش مجلس سوگواری برپا نمود و همراه زنان و خدمتگزارانش چنان گریه کرد که اشک چشمانش خشک گردید.» غم و اندوه فقدان امام سبب شده تا رباب یک سال پس از واقعه عاشورا از دنیا برود.

نقل شده که حضرت سکینه با پسر عموی خود عبدالله بن حسن ازدواج کرد؛ ولی شیخ مفید و بعضی تاریخ نگاران عبدالله بن حسن را در زمان حضورش در کربلا در سنی که به حد بلوغ نرسیده توصیف کرده‌اند.
با توجه به اینکه بر اساس روایات شیعی، سکینه بعد از ازدواجش با عبدالله بن حسن تا زمان شهادت با کسی ازدواج نکرده بود، بی تردید موضوع تعدد ازدواج که برای سکینه نقل کرده‌اند اسائه ادب دیگری است که دشمنان برای تقرب بین آل علی عليهم السلام و دشمنانشان به اهل بیت بسته و در راستای تلاش برای رفع عداوت تقلیدی بین آنها و بین مخالفان اهل بیت صورت گرفته است.

حضرت سکینه سلام الله عليها در کربلا
اخلاق نیک و خصال پسندیده این بانوی نمونه، وی را در نظر پدر که مربی صالح و کاملی بود، عزیز نمود و چون ستاره‌ای فروزان در آسمان خاندان امام درخشید و همه را شیفته رفتار شایسته خود کرد.
امام حسین عليه السلام که آگاه به ضمیر انسان‌ها و معیار سنجش اعمال است، سکینه را با زیباترین لقب، یعنی «خیرة النّساء» خواند و با عنایتی خاص مقام و منزلت وی را در مواقف بسیار، بر دیگران آشکار نمود.
دلبستگی و مهر امام نسبت به سکینه، در آخرین خداحافظی از خیمه‌ها، قابل توجه و تأمل است. وقتی آن حضرت نزدیک خیمه‌ها رسید، فرمود: «ای زینب! ای ام‌کلثوم! ای سکینه! علیکن منی السلام»
چون اهل بیت صدایش را شنیدند، برای وداع گرداگرد امام حلقه زدند. علاقه فراوان سکینه به پدر، عنان اختیار را از کفش ربود، دست‌هایش را بر سر فرود آورد و گفت: «پدرجان! آیا تن به مرگ داده‌ای که این گونه خداحافظی می‌‌کنی؟ ما، بعد از تو به چه کسی پناهنده شویم؟»، سخنان عاطفه برانگیز دختر، بر قلب پدر سنگین آمد و از بی‌تابی فرزندش گریست و فرمود: «ای نور دیده‌ام! چگونه تسلیم مرگ نشود کسی که یار و یاوری ندارد؟».
صحبت های امام برای سکینه که بوی فراق و تنهایی می‌‌داد، او را از جمع حاضر جدا کرد و در حالی که آرام‌آرام می‌‌گریست، به گوشه خیمه رفت! شاید قصدش این بود که قلب پدر را بیش از این غصه‌دار نکند.

امام حسین عليه السلام با مشاهده این وضع از اسب فرود آمد و سکینه را نزد خویش خواند و او را به سینه چسباند و اشک‌هایش را پاک نمود و فرمود: «ای سکینه! بدان که بعد از من گریه زیادی در پیش خواهی داشت؛ اما تا هنگامی‌‌ که جان در بدن دارم، با این اشکِ جانگدازت، دلم را آتش نزن! آن زمان که کشته شدم، تو که بهترین زنان هستی، سزاوارترین فرد به گریستن بر منی!» لفظ جمع در این جا، بیانگر این است که سکینه جزء بانوانی است که دلیلی واضح بر بالابودن مقامشان وجود دارد، مانند حضرت فاطمه زهرا و حضرت زینب سلام الله عليهما
زمانی که دشمن، او و دیگر زنان را به قتلگاه برد تا از کنار کشتگان عبور دهد، او ناگهان بر پیکر خونین پدر افتاد و او را به آغوش گرفت و طوری گریست که دوست و دشمن گریان شدند.
عمر بن سعد فرمان داد با زور و تهدید دختر امام حسین عليه السلام را از بدن پدر جدا نموده و همراه بقیه مصیبت دیدگان به اسارت برند.

حضرت سکینه سلام الله عليها می‌‌گوید: «وقتی پیکر پدرم را در آغوش گرفتم، از حلقوم بریده‌اش

این ندا را شنیدم که می‌‌گفت:

شیعتی ما ان شربتم ماء عذبٍ فاذکرونی او سمعتم بغریبٍ او شهیدٍ فاندبونی

شیعیان من! هر زمان که آب گوارایی نوشیدید، مرا به یاد آورید و اگر سرگذشت غریب و شهیدی را شنیدید، بر من بگریید

مدح حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام

بهار است و کند جا، هر کسی در طُرف صحرایی
نئی از بلبلی کمتر، در افکن شور و غوغایی

کبوتر وار هو هو کن، برآر از سینه هی هایی
ویا کوکو چه قمری زن به یاد سرو بالایی

بکن این شور و غوغا را دلا در عهد بُرنایی
وگرنه چون خزان عمر شد از عهده بَر نایی

فغان و زاری بلبل ببین وقت سحر با گل
که دارد با دو صد غلغل، ز وصل گل تمنّایی

همه عمرت به باطل رفت پس کو حاصل ای غافل
چرا، بذری نمی پاشی در این مزرع به دانایی

همه دانند بی باران نروید در چمن ریحان
تو تا کی از سحاب دیدگان اشکی نَپالایی

تعلّق های تن از قُرب جانان کرده محرومت
تو خود را چون کُنی در غَلّ، شکایت از که بنمایی

رها کن این تن خاکی که اصل تُست افلاکی
تویی مصداق کرّمنا که پور پاک بابایی

تُرا انّی انا الله می رسد از خود به خود هر دم
برای روشنایی در شب تار ار برون آیی

در این دار، ار ز دار خود پرستی وارهی ای دل
تو چون عیسی ز گردون بگذری و عرش پیمایی

تو تا کی از فنا و نیستی ترسان و لرزانی
مترس ای دل به دین احمدی نه کیش ترسایی

فناء عین بقا و نیستی هستی بود بالله
ولی این را، نمی دانی تو تا مغرور دنیایی

تُرا تجرید می باید که توحیدت ز دل زاید
به کلّی از هوی بگذر که نوشی جام صهبایی

چه جامیّ و چه صهبایی چه توحیدی چه تجریدی
تو نشنیدی مگر نامی که میگویند مینایی

می صاف محبت نوش باد آن می گساران را
که در میخانه‌ی توحید مخُّمورند و شیدایی

همه از باده‌ی حبّ حسینی تا ابد سرخوش
به راه حق گذشته از سر هستی به یک جایی

ز هفتاد و دو خُّمِ روز دهم، این باده‌ی گلگون
چنان جوشید کز جوشَش همه گشتند دریایی

همه فانی ولی باقی چو بوی گل به پیش گل
همه چون سرو سرسبزند و همچون لاله حمرایی

پی حبّ حسین بود آنچه کردند آن وفا کیشان
تَولّای حسین توحید محض آمد به تنهایی

من از عشق و تولّای نبی بر وِی بدانستم
که جز عشق و تولّای حسین نبود تولّایی

همه پیغمبران یک سر بنوشیدند از این ساغر
که هر یک را بود در سر، به قدر خویش سودایی

محمّد عقل کلّ خَتمِ رُسُل، چون عرش پیما شد
ز شور باده‌ی حبّ حسینی گشت اَسرایی

نبی دانست قدر این باده را انسان که بایستی
که بر دوش این سبو را می کشید آن شه به تنهایی

مگر نشنیدی از باغ بنی نجّار پیغمبر
که بر سَروَش کشیدی چون گل ریحان به زیبایی

بگفتا جبرئیل ای شاه این منّت به دوشم نِه
ز دوش خود، به دوشم نِه جوابش گفت لالایی

گهی بر دوش او بودی به هنگام سجود حق
گهی بر سینه از بهر نزول وحی بالایی

حسین عشق و حسین ملت، حسین دین و حسین طاعت
حسین مصداق هر رحمت، چه دنیایی چه عقبایی

دیوان آخوند ملا فتح الله شوشتری (وفایی)
یا سکینه بنت الحسین
"

14 ساعت پيش

مدیسا به سرنگار این روزا چی گوش میدین؟ پاسخ داد.
" امریکا هیچ غلطی نمتواند بکند "

يك روز پيش

مدیسا به سرنگار چه طوري رو اعصاب بقيه را بريم پاسخ داد.
" حمایت از مملکت و دولت "

يك روز پيش

مدیسا به سرنگار بهش بگو پاسخ داد.
" بهش بگو امشب هم شد ساعت 1:15 "

يك روز پيش

مدیسا به سرنگار انگیزتون از عضو شدن در این باشگاه چی بود؟ پاسخ داد.
" کشف موفقیت "

يك روز پيش

مدیسا به سرنگار اول جواب قبلی رو بده ...از بعدی بپرس..! پاسخ داد.
" نمیدونم مذخرفه کلا
ساعت چنده ¡¡¿ "

يك روز پيش

مدیسا به سرنگار اي كاش.... پاسخ داد.
" ای کاش هیچ وقت این سایت نبود "

يك روز پيش

مدیسا به سرنگار الان یاد کی افتادی؟؟؟ پاسخ داد.
" "

يك روز پيش

مدیسا به سرنگار همین الان چه حسی داری؟ پاسخ داد.
" حس ساعت چنده "

يك روز پيش

مهرآب سرنگار جدیدی با عنوان آزاد آزاد آزاد ساخت
"

گفت : نرخ تورم 70 درصد تایید شد

گفت : لوتی! وقتی 70 تایید شد بدون 170 رو رد کرده

"

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست پاسخ داد.
"
پست 2213
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=148

نقل قول:
در اصل توسط ghanet نغانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایرانوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif
در باور مسیحیان، شیعیان، بعضی از اهل سنت و بسیاری از فرقه های بشری دیگر، مرگ به مثابه اکسیری است که ماهیت بشر را بکلی تغییر می دهد و او را به یک عالم غیب و شهادت تبدیل می کند و از تمام حصارهایی که در زندگی دنیا برایش محدودیت بوجود می آوردند رها می سازد.

hosyn
باور صحیحی است، و موافق ده‌ها آیات قران کریم است، بلی، کسی که اسم اسلام و ایمان یدک میکشد، ولی قلبا ماتریالیست است، ممکن نیست نزدیک این حرفها بیاید، البته همه مرده‌ها یک جور نیستند، و در این کسی شک ندارد، اما به هر حال قرآن کریم وقتی میخواهد بفرماید که هدایت دست خداست میفرماید حتی اگر فرشتگان هم بر اینها نازل شوند و یا مردگان هم با اینها سخن بگویند، تا خدا نخواهد ایمان نخواهند آورد:

وَ لَوْ أَنَّنا نَزَّلْنا إِلَيْهِمُ الْمَلائِكَةَ وَ كَلَّمَهُمُ الْمَوْتى‏ وَ حَشَرْنا عَلَيْهِمْ كُلَّ شَيْ‏ءٍ قُبُلاً ما كانُوا لِيُؤْمِنُوا إِلاَّ أَنْ يَشاءَ اللَّهُ وَ لكِنَّ أَكْثَرَهُمْ يَجْهَلُونَ (الأنعام 111)

و اگر ما فرشتگان را به سوى آنان مى‏فرستاديم و [اگر] مردگان با آنان به سخن میآمدند، و هر چيزى را دسته دسته در برابر آنان گرد مى‏آورديم، باز هم ايمان نمى‏آوردند- جز اينكه خدا بخواهد- ولى بيشترشان نادانى مى‏كنند. (111)

آشکارا میفرماید مردگان میتوانند با زنده‌ها سخن بگویند، مثل اینکه ملائکة میتوانند بر انسان نازل شوند، و تعبیری که قرآن برای چشم بینا و گوش شنوای مردگان به کار میبرد، در هیچ کتابی یافت نمیشود! قرآن میفرماید:

وَ مَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْترََى‏ عَلىَ اللَّهِ كَذِبًا أَوْ قَالَ أُوحِىَ إِلىَ‏َّ وَ لَمْ يُوحَ إِلَيْهِ شىَ‏ْءٌ وَ مَن قَالَ سَأُنزِلُ مِثْلَ مَا أَنزَلَ اللَّهُ وَ لَوْ تَرَى إِذِ الظَّلِمُونَ فىِ غَمَرَاتِ المَْوْتِ وَ الْمَلَئكَةُ بَاسِطُواْ أَيْدِيهِمْ أَخْرِجُواْ أَنفُسَكُمُ الْيَوْمَ تجُْزَوْنَ عَذَابَ الْهُونِ بِمَا كُنتُمْ تَقُولُونَ عَلىَ اللَّهِ غَيرَْ الحَْقّ‏ِ وَ كُنتُمْ عَنْ ءَايَتِهِ تَسْتَكْبرُِونَ(93) وَ لَقَدْ جِئْتُمُونَا فُرَادَى‏ كَمَا خَلَقْنَاكُمْ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَ تَرَكْتُم مَّا خَوَّلْنَاكُمْ وَرَاءَ ظُهُورِكُمْ وَ مَا نَرَى‏ مَعَكُمْ شُفَعَاءَكُمُ الَّذِينَ زَعَمْتُمْ أَنهَُّمْ فِيكُمْ شرَُكَؤُاْ لَقَد تَّقَطَّعَ بَيْنَكُمْ وَ ضَلَّ عَنكُم مَّا كُنتُمْ تَزْعُمُونَ(94)

و كيست ستمكارتر از آن كس كه بر خدا دروغ مى‏بندد يا مى‏گويد: «به من وحى شده»، در حالى كه چيزى به او وحى نشده باشد، و آن كس كه مى‏گويد: «به زودى نظير آنچه را خدا نازل كرده است نازل مى‏كنم»؟ و كاش ستمكاران را در گرداب‌هاى مرگ میديدى كه فرشتگان [به سوى آنان‏] دستهايشان را گشوده‌‏اند [و نهيب مى‏زنند:] «جانهايتان را بيرون دهيد» امروز به [سزاى‏] آنچه بناحق بر خدا دروغ مى‏بستيد و در برابر آيات او تكبر مى‏كرديد، به عذاب خواركننده كيفر مى‏يابيد. (93) و همان گونه كه شما را نخستين بار آفريديم [اكنون نيز] تنها به سوى ما آمده‌‏ايد، و آنچه را به شما عطا كرده بوديم پشت سر خود نهاده‏ايد، و شفيعانى را كه در [كار] خودتان، شريكان [خدا] مى‏پنداشتيد با شما نمى‏بينيم. به يقين، پيوند ميان شما بريده شده، و آنچه را كه مى‏پنداشتيد از دست شما رفته است. (94)

ببینید روز خروج نفس ایشان را روز آمدن نزد پروردگار مینامد، و راجع به روز آمدن نزد پروردگار میفرماید: وه! چه عجب شنوا و بینا هستند روزی که نزد ما میآیند:

فَاخْتَلَفَ الْأَحْزَابُ مِن بَيْنهِِمْ فَوَيْلٌ لِّلَّذِينَ كَفَرُواْ مِن مَّشهَْدِ يَوْمٍ عَظِيمٍ(37) أَسمِْعْ بهِِمْ وَ أَبْصِرْ يَوْمَ يَأْتُونَنَا لَاكِنِ الظَّلِمُونَ الْيَوْمَ فىِ ضَلَالٍ مُّبِينٍ(مریم 38)

اما دسته‌‏ها [ى گوناگون‏] از ميان آنها به اختلاف پرداختند، پس واى بر كسانى كه كافر شدند از مشاهده روزى دهشتناك. (37) چه شنوا و بينايند روزى كه به سوى ما میآيند، ولى ستمگران امروز در گمراهى آشكارند. (38)
"

2 روز پيش

مهرآب به سرنگار پرسش به جای چالش پاسخ داد.
"
" تکنیک های جابجایی "

پرسش به جای پرستش

سپاس گذاری به جای ستایش گری

دانش به جای آزمون و خطا

"

3 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
یا محمد وو
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
یا حسن وو

وقتی بدستور عایشه جنازه مقدس امام مجتبی علیه السلام تیر باران شد امام حسین علیه السلام عایشه رو طلاق داده واز عنوان ام المومنینی خارج فرمودند "اثبات الوصية ؛ ؛ ص163

اثبات الوصية، ص: 163
فاطمة في قبر واحد.
و كان الحسين عليه السّلام قد عزم على دفنه مع رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله فمنعت عائشة من ذلك و ركبت بغلة لها و خرجت تؤلّب الناس عليه و تحرّضهم.
فلما رأى الحسين عليه السّلام ذلك دفنه بالبقيع مع أمّه، و لقتها بعض بني هاشم- و روي ان ابن عباس لقيها- منصرفة الى منزلها فقال لها: اما كفاك أن يقال يوم الجمل حتى يقال يوم البغل؟ يوما على جمل و يوما على بغل بارزة عن حجاب رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله تريدين إطفاء نور اللّه؛ و اللّه متمّ نوره و لو كره المشركون، انّا للّه و انّا إليه راجعون.
فقالت له: إليك عني أفّ لك.
و روي ان الحسين عليه السّلام عند ما فعلت عائشة وجّه إليها بطلاقها، و كان رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله جعل طلاق أزواجه بعده الى أمير المؤمنين عليه السّلام و جعله أمير المؤمنين بعده الى الحسن و جعله الحسن الى الحسين عليهما السّلام.
و قال النبيّ (صلوات اللّه عليه): ان في نسائي من لا تراني يوم القيامة و تلك من يطلّقها الأوصياء بعدي.
الحسين الشهيد عليه السّلام‏مسعودى، على بن حسين، إثبات الوصية للإمام عليّ بن أبي طالب، 1جلد، انصاريان - ايران ؛ قم، چاپ: سوم، 1426 / 1384.

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته

http://www.iranclubs.net/forumsshowt...50#post2349450

"

4 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
یا محمد وو
یا حسن وو

وقتی بدستور عایشه جنازه مقدس امام مجتبی علیه السلام تیر باران شد امام حسین علیه السلام عایشه رو طلاق داده واز عنوان ام المومنینی خارج فرمودند "اثبات الوصية ؛ ؛ ص163

اثبات الوصية، ص: 163
فاطمة في قبر واحد.
و كان الحسين عليه السّلام قد عزم على دفنه مع رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله فمنعت عائشة من ذلك و ركبت بغلة لها و خرجت تؤلّب الناس عليه و تحرّضهم.
فلما رأى الحسين عليه السّلام ذلك دفنه بالبقيع مع أمّه، و لقتها بعض بني هاشم- و روي ان ابن عباس لقيها- منصرفة الى منزلها فقال لها: اما كفاك أن يقال يوم الجمل حتى يقال يوم البغل؟ يوما على جمل و يوما على بغل بارزة عن حجاب رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله تريدين إطفاء نور اللّه؛ و اللّه متمّ نوره و لو كره المشركون، انّا للّه و انّا إليه راجعون.
فقالت له: إليك عني أفّ لك.
و روي ان الحسين عليه السّلام عند ما فعلت عائشة وجّه إليها بطلاقها، و كان رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله جعل طلاق أزواجه بعده الى أمير المؤمنين عليه السّلام و جعله أمير المؤمنين بعده الى الحسن و جعله الحسن الى الحسين عليهما السّلام.
و قال النبيّ (صلوات اللّه عليه): ان في نسائي من لا تراني يوم القيامة و تلك من يطلّقها الأوصياء بعدي.
الحسين الشهيد عليه السّلام‏مسعودى، على بن حسين، إثبات الوصية للإمام عليّ بن أبي طالب، 1جلد، انصاريان - ايران ؛ قم، چاپ: سوم، 1426 / 1384.

http://www.iranclubs.net/forumsshowt...50#post2349450
"

4 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار شهادت محسن بن علی علیهما السلام تسلیت پاسخ داد.
"
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد لله رب العالمین وصلی الله علی سیدنا محمد واله الطیبین الطاهرین لا سیما بقیة الله الأعظم و لعنة الله علی اعدائهم اعداءالله لا سیما الجبت والطاغوت وابنتهما ومحبیهما بعدد ما احاط به علم الله .
محسنیه 28صفرتا 8ربیع الاول ایام شهادت محسن بن علی علیهما اسلام به محضر مقدس یگانه محسن شناس عالم وجود سید وفخر وسلطان کائنات ، ولی امر ممکنات حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف تسلیت باد .
لکن کسر الضلع لیس ینجبر الا بالصمصام العزیز المقتدر
ولا تزیل حمرة العین سوی بیض السیوف یوم ینشر اللواء
ولست ادری خبر المسمار سل صدرها خزانةالاسرار
والباب والجدار والدماء شهود صدق ما به خفاء

تا در بیت الحرم از آ تش بیگانه سوخت
کعبه ویران شد حرم از سوز صاحبخانه سوخت
آتشی در بیت معمور ولایت شعله زد
تا ابد زان شعله هر معمور وهر ویرانه سوخت
آه از پیمان شکن کز کینه خم غدیر
آ تشی افروخت تا هم خم وهم پیمانه سوخت
از هجوم عام بر ناموس خاص لایزال
عقل حیران طبع سر گردان زبان لال ا ست لال

سامری گوساله ای را کرد میر کاروان
تا قیامت خلق را گمراه کرد از کوی شاه
بند در گردن مرد افکن عالم افکند
بت پرستی که همی داشت به گردن زنَار
سینه ای کز معرفت گنجینه اسرار بود
کی سزاوار فشار آن در ودیوار بود
"

4 روز پيش

"
پست 2212 نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است http://www.iranclubs.org/forums/imag...s/viewpost.gif

اگر واقعاً پیامبر توانست صدای خود را به گوش آنها برساند پس چرا خداوند خطاب به وی می گویند:

وَمَا يَسْتَوِي الْأَحْيَاءُ وَلَا الْأَمْوَاتُ ۚ إِنَّ اللَّهَ يُسْمِعُ مَنْ يَشَاءُ ۖ وَمَا أَنْتَ بِمُسْمِعٍ مَنْ فِي الْقُبُورِ
و هرگز مردگان و زندگان یکسان نیستند! خداوند پیام خود را به گوش هر کس بخواهد می‌رساند، و تو نمی‌توانی سخن خود را به گوش آنان که در گور خفته‌اند برسانی!

hosyn
دوست گرامی، تدلیس در گفتار و تحریف کتاب خدا، شخص را از انسانیت دور میکند، نکن این کار را!

این آیه ربطی به مردگان بدنی ندارد، مربوط به مرده قلبی است، اگر این آیه مربوط به شنواندن مرده‌ها است پس چرا فورا پس از آن میفرماید ان انت الا نذیر؟!

در آیه دیگر مثل خورشید توضیح میدهد که تو نمیتوانی به مرده چیزی بشنوانی، بلکه تنها و تنها به کسانی که ایمان به آیات الهی دارند میتوانی بشنوانی:

إِنَّكَ لَا تُسْمِعُ الْمَوْتىَ‏ وَ لَا تُسْمِعُ الصُّمَّ الدُّعَاءَ إِذَا وَلَّوْاْ مُدْبِرِينَ(80) وَ مَا أَنتَ بهَِادِى الْعُمْىِ عَن ضَلَالَتِهِمْ إِن تُسْمِعُ إِلَّا مَن يُؤْمِنُ بَِايَاتِنَا فَهُم مُّسْلِمُونَ(نمل81)

البتّه تو مردگان را شنوا نمیگردانى، و اين ندا را به كران- چون پشت بگردانند- نمیتوانى بشنوانى. (80) و راهبر كوران [و بازگرداننده‏] از گمراهیشان نيستى. تو جز كسانى را كه به نشانه‌‏هاى ما ايمان آورده‌‏اند و مسلمانند، نمیتوانى بشنوانى. (81)

یک کلمه با مخاطب خودت بگو که این آیه چه ربطی به مرده‌ها دارد؟ آیا پیامبر فقط میتواند سخنش را به مسلمان و مؤمن بشنواند؟! یعنی ابوجهل و سایر کفار و مشرکین، حرف حضرت را نمیشنیدند؟ قران میگوید: خیر، نمیشنیدند! آخر چرا؟! قرآن میگوید: چون مرده بودند! و پیامبر ما نمیتواند به مردگان چیزی بشنواند، فقط به مؤمن و مسلمان میتواند بشنواند! کدام کسی که ذره‌ای عقل در وجودش است از واژه‌های زیبای این ایات: موتی(مردگان)، صمّ(کرها)، عمي(کورها)، دچار تریدید میشود که منظور چیست؟ به یک بچه نرمال چند ساله، نشان دهید، آیا از این کور و کر و مرده، چه میفهمد؟ ای پیامبر ما، تو نمیتوانی کور را از گمراهیش نجات دهی! شما را به خدا از این کور، چه میفهمد؟
"

4 روز پيش

"
پست 2210
عبد العلی 69
قال الله عزوجل
مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیائ کمثل العنکبوت اتخذت بیتا وان اوهن البیوت لبیت العنکبوت لو کانوا یعلمون سوره مبارکه عنکبوت ایه شریفه41

نهی و ذم فرموده از اینکه من دون الله ولی وسرپرست باشد
در سوره مبارکه مائده ایه شریفه 55و56می فرمایند
قال الله عزوجل
انما ولیکم الله ورسوله والذین امنوا الذین یقیمون الصلاه ویوتون الزکاه وهم راکعون
ومن یتول الله ورسوله والذین امنوا فان حزب الله هم الغالبون
می فرماید ولی وسرپرست شما خدا وپیامبروکسانیکه ایمان اوردند واقامه صلاه می کنندودر حال رکوع زکات می دهند .وکسانی که ولایت وسرپرستی خدا ورسولش ومومنانی (چون علی بن ابی طالب )را بپذیرند حزب خدایند ویقینا حزب خدا غالب است ........
جمع این ایات چطوره حق تعالی در کلامش تناقض هست؟!
یا ایه سوره مبارکه عنکبوت نسخ شده؟
یا اطلاق ایه شریفه قید خورده ؟ یعنی مقید شده ؟
یا عمومیت ایه شریفه تخصیص خورده ؟ از باب عام وخاص ؟
یا مراد از من دون الله چیزی است غیر متفاهم عرف وهابیت؟
چون نمی شود نهی وذم بفرماید ازولی گرفتن دون الله ؛
مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیائ .
وحصرومدح بفرماید از ولایتش در ولایت خود ودر ولایت من دون الله (به تعبیر وهابیت )
دوستان وهابی مسلک بدون حاشیه رفتن جواب بفرمائید
بسم الله الرحمن الرحیم
من دون الله در آیه قرآن را چه معنا کنیم؟ در مقابل خدا؟ یا معنای دیگری؟
کلمه دون، اصل اینکه مقصود چیست، مشکلی نیست.
بهترین واژه ای که در فارسی معادلش باشد، مشکل ماست.
اگر می گوییم که پیامبر و ائمه دون الله هستند، پس آیه قران چه می فرمایند: انما یبایعونک تحت الشجره، انما یبایعون الله.
این آیه دارد می گوید کسانی که با تو بیعت کرده اند، یعنی منِ قرآن تو را قبول دارم که با تو مبایعه صورت گرفته است. نظیر و ما رمیت اذ رمیتَ
هر کس این را فهمید آنجا هم می فهمد که مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیاء کمثل العنکبوت
در آیه دیگر می فرماید: انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا ...
حالا
و رسوله و الذین آمنوا دون الله هستند یا هم الله هستند؟
اگر دون الله هستند، پس آیه عنکبوت را چه بگوییم؟
پس معلوم می شود آن دون الله یعنی کسانی که مسیرشان مسیر خدا نیست. یعنی اگر یبایعونه، یعنی یبایعون الله.
مثال
کسی می گوید هر کس دنبال کتابی برود غیر از قرآن به انحراف کشیده شده است و فردا جوابی ندارد.
فردا بهش خبر می دهند که یکی از افراد مستمع شما، هرچه کتاب تفسیر در خانه داشت، بیرون ریخته است! چرا چون شما گفتی!
جواب چیست؟
جوابش این است که این غیر قرآنی که گفتم یعنی کتابهایی که رویکردش غیر قرآنی باشد نه تفسیر و کتابهایی که جهت قرآنی دارد.
کلمه دون در این آیات شریفه در اوج فصاحت و بلاغت ادبیات عرب است.
این دون استعمال فلسفی ندارد. بلکه این دون یعنی دونیت حسی و گرایشی.
و من یتول الله و رسوله و الذین امنوا ... حزب الله.
حزب الله دون الله ام هو الله؟
اینجا جای بحث فلسفی نیست که بگویی حزب الله خداست یا غیر خداست.
هر کس در حزب خداست خدایی است و در فضای ادبیات عرب، خدائی ست. یعنی با او دوستی کنید با خدا دوستی کرده اید و با او دشمنی کنید، با خدا دشمنی کرده اید.
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=118531

---http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?p=2177231#post2177231
یا علی جواب بفرمایند

"

4 روز پيش

"
پست2209
http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=155542&page=148

عبد العلی 69

قال الله تبارک وتعالی
ان الذین یکفرون بالله ورسله ویریدون ان یفرقوا بین الله ورسله ویقولون نومن ببعض ونکفر ببعض ویریدون ان یتخذوا بین ذلک سبیلا 150
اولئک هم الکافرون حقا واعتدنا للکافرین عذابا مهینا 151
کسانیکه کافر می شوند( ان به ان )واراده می کنند( لحظه به لحظه)که جدائی بیندازند بین خداورسلش ومی گویند ایمان به بعض (ماانزل الله) داریم وکفر به بعض (ما انزل الله) واراده می کنند میان ایمان وکفر راه سومی انتخاب کنند 150
اینان در حقیقت کافرند کافر حق وما برای کافران عذابی خوار کننده اماده کرده ایم 151
سوره مبارکه نسائ کریمه 150و151
فعل مضارع دلالت بر استمرار داره
1425 ساله که وقتی عمر مانع کتابت حدیث شد که بخاری 7جا در صحیحش اورده وگفت غلب علیه الوجع و حسبنا کتاب الله که این حرف معارض با حدیث ثقلین است
جدائی بین رسول خدا وخدا شروع شد وسالهاست فرهنگ سازی شده وکلاسیک می کنند این جدائی رو
کتابها نوشته شده وپایان نامه های دکترا وهابیت می دهد
ضمیر فصل هم انحصار خبر در مبتدائ می کند
خدا به یهود ونصارا وبت پرست وماتریالیسم کافرحق نفرمود
به کسانی که جدائی بین خدا ورسلش می اندازند فرمود اولئک هم الکافرون حقا کافر حق وحق وحقیت کفر کافر راستینی وکافر درست وحسابی نه کافر ابکی
خداوند متعال در قران کریم بیش از 92 مورد رسولش رو به خود عطف نموده
چرا چون رسول رسول خداست فلش الهی دارد
انها که می گویند فقط خدا بارزترین مصداق ایات فوقند
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=118100

"

4 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار مختصری از کودتای ننگین سقیفه وشهادت خاتم الانبیاء تا شهادت ام ابیها صلوات الله علیهم پاسخ داد.
"
روز_شمار_تشکیل کودتای سقیفه_تا_شهادت_صدیقه‌کبری سلام الله علیها (2)

.در روز سه شنبه ۲۹ صفر سال ۱۱ هجری قمری ، ۱۲ خرداد سال ۱۱ هجری شمسی ،
۲۸ می سال ۶۳۲ میلادی چه اتفاقی افتاد؟؟

ساعاتی پیش از ظهر ، ابوبکر ، عمر ، ابو عبیده به مسجد وارد می شوند ،
و با ورود آنان بلافاصله عثمان و قومش (بنی امیه) و عبدالرحمان بن عوف و قبیله اش (بنی زُهْره) که در مسجد بودند ، برخاسته و با ابوبکر بیعت می‌کنند…(۱)

اینک به غیر از قبیله ی أسلم , شمشیر زنان چند قبیله دیگر از جمله بنی امیه و بنی زهره نیز در مدینه پرسه می‌زنند تا کودتای سقیفه , شکل کامل هراس و دلهره را برای اهل مدینه به نمایش بگذارد و متخلفان از بیعت , به عواقب کار خویش آگاهی پیدا کنند …

آری ! امروز , روز بیعت عمومی است

…مسلمانان که دیروز تهدید و دیشب ، تطمیع را تجربه کرده اند , دست خویش را با دستهای خلیفه آشنا می‌کنند تا گوی سبقت را از یکدیگر بربایند...

در گوشهء شرقی و چسبیده به مسجد ، حجره ای قرار دارد که جنازهء پیامبر صلی الله علیه و آله در آن جای گرفته است ؛ این خانه ، خاموش است

هنوز اهل سقیفه و برخی از همسران پیامبر وقتی برای نماز خواندن بر جنازه رسول خاتم صلی الله علیه و آله پیدا نکرده اند‼️

گروهی از اطرافیان دستگاه خلافت ، به جهت خوش خدمتی به خلیفه ،
در کنار منزل امیرمؤمنان علیه‌السلام فریاد "بیعت کنید" و "از اجتماع مسلمانان دوری نگزینید" سر می دهند ؛
در این روز ، سخن از تهدید نیز به میان می آید....

در انتهای شب در جلسه ای مشورتی , ابوبکر , نظر عمر و ابوعبیده و مغیرة بن شُعبه را درباره ایجاد شکاف بین "بنی هاشم" خواستار می شود …مغیره , پیشنهاد تطمیع و مصالحه با عباس - عموی پیامبر - را مطرح می کند (۲)…

این گروه چهار نفره , همان شب با مراجعه به منزل عباس بن عبدالمطلب , برای او و فرزندانش سهمی از خلافت را پیشکش می کنند اما پاسخ منفی عباس , این نقشه را به بن بست می‌کشاند...

جنازهء پیامبر صلی الله علیه و آله هنوز بر زمین است ؛

کسانی که قصد خداحافظی با پیامبر خویش را داشتند ، دیروز برای خواندن نماز حاضر شده اند و امروز کمتر کسی به خانهء پیامبر مراجعه می‌کند ؛
این عده در گروههای ده تایی از یک در وارد خانه رسول خدا شده , و پس از فرستادن صلوات بر پیامبر از در دیگر خارج می‌شوند ؛

امیر مومنان علیه السلام در بین این دسته های ده نفری , آیهء شریفهء
۵۶/احزاب , (آیهء صلوات) را تلاوت می‌کنند و مسلمانان با گفتن عباراتی مانند:

…صلي الله عليكَ يا رسول الله …

با پیامبر صلی الله علیه و آله وداع می‌کنند ؛(۳)

امیرالمومنین علیه السلام چند بار برای سقیفه گران پیام می‌فرستند تا آنان برای نماز یا حداقل همین گونه صلوات , آماده شوند ؛

در انتهای روز , ابوبکر و عمر که در مسجد به گرفتن بیعت مشغول اند , اعلام می کنند که نمی‌توانند برای نماز و حتی سلام اینچنین بر جنازه پیامبر که در خانهء مجاور مسجد است حاضر شوند!!!

امیرالمؤمنین علیه السلام به تدفین پیامبر مشغول می‌شوند و بدن پاک پیامبر در بامداد چهارشنبه (۴) ، دو روز پس از وفات ،
به خاک سپرده می‌شود ؛

محل دفن با توجه به وصیت رسول خدا صلی الله علیه و آله و به اشارهء امیرمؤمنان علیه‌السلام ، همان محل رحلت و در خانهء رسول خدا است...(۵)

اطرافیان خلیفه و برخی همسران پیامبر صلی الله علیه و آله (عایشه و حفصه) که هنوز بر جنازهء آن حضرت نماز نخوانده اند!!!

با شنیدن سروصدا از خانهء پیامبر متوجه می شوند که مراسم تدفین در حال اجراست‼️‼️

عایشه که خانهء او در گوشهء جنوب غربی مسجد واقع است می‌گوید:

به خدا قسم ! نفهیدم پیامبر چه زمانی دفن شد تا اینکه صدای بیل ها را از حجره پیامبر شنیدم ‼️(۶)

همانا کودتاگران سقیفه گردان هدف دیگری را دنبال می‌کنند....

1⃣ بحارالانوار ۱۸۴/۲۸
2⃣ در یکی از همین روزها ، حزب حاکم ، با پرداخت رشوه ای کلان به ابوسفیان ، حمایت بنی امیه را بدست می آورد.
3⃣ بحارالانوار صفحات ۵۲۴ ، ۵۲۷ ، ۵۳۹ ج۲۲
4⃣ بحارالانوار ۵۴۳/۲۲
5⃣ بحارالانوار ۵۳۶/۲۲
6⃣ أنساب الأشراف ۵۶۸/۱ ؛ إمتاع الأسماع ۵۸۴/۱۴(از مدارک اهل تسنن)

"

5 روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:51PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه