بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > روزنوشته ها (وبلاگ) > ز نیرو بود مرد را راستی

نکات

وبلاگ سید احمد موسوی
ارزیابی این نوشته

پول! و "قانون جاذبه"...

درخواست "پول! و "قانون جاذبه"..." به Digg درخواست "پول! و "قانون جاذبه"..." به del.icio.us درخواست "پول! و "قانون جاذبه"..." به StumbleUpon درخواست "پول! و "قانون جاذبه"..." به Google
ارسال Saturday 8 November 2008 در 11:10PM توسط صبح
بروز شده توسط Saturday 8 November 2008 در 11:44PM توسط صبح

سلام
اصولا میشه اتفاقات رو ساخت ! همه چیز در این دنیا ، حرکت است ... نباید منتظر دیگران بود تا اتفاقات رو بسازن !
خیابان ، دستم را بلند می کنم برای سوار شدن ... راننده تاکسی تقریبا بین خط اول و دوم نگه میدارد ، سه چهار ماشین که از عقب با سرعت نزدیک می شوند ترمز میگیرند تا راننده تاکسی راحت مسافرش را که من باشم ، سوار کند . برای اینکه ماشینهای عقب سری بیشتر معطل نشوند ، در را کامل باز نکرده می پرم داخل ماشین ... تا راه بیافتد ... سلامی رسا تقدیم چهار نفر سرنشین تاکسی می کنم ... راننده که حالا راه افتاده است جواب سلامم را می دهد. راننده فردی نسبتا مسن است ...

... هنوز در فکر این بدبختی های جامعه مان هستم و دو سه دقیقه نگذشته که ماشین جلوئی که تاکسی دیگری است ، به همان سبک که راننده ما وسط خیابان ایستاد ، می ایستد تا مسافر سوار و پیاده کند ... راننده تاکسی ای که من سوارش هستم ، کفری می شود و بوق و غر راه می اندازد ... " د برو دیگه ... " ... "راه نمیرن" ... "بدبختی ای داریم .... " ... بوق ... بوق ...

به آرامی می گویم ... "شما هم همینطوری من رو سوار کردید ..." ، جا می خورد و دنبال بهانه می گردد ... بهانه اش این است : " اونجا جا نبود بگیرم کنار " ، می گویم " جا که بود ، ولی یاد گرفتیم فقط خودمون رو ببینیم " ...

بهانه جوئی راننده به پایان می رسد اما صدای بغل دستی من که جوانی سی ، سی و پنج ساله است بلند می شود : " پول ! " ... رویم را بر می گردانم ... دوباره می گوید "پول!" ... می پرسم " این پوله که باعث میشه اینطور وسط خیابان متوقف بشن ؟" .... می گوید "بله! همه چیز پول است ، همه کار بکن تا پول جور کنی و الا کلات پس معرکه ست " ... حالا تردیدم برطرف شده که او واقعا ، به گفته هایش پایبند است ...

می گویم " خدا پیامبرش رو رحمت کنه ، 1400 سال پیش به اصحابش گفت : آخر الزمان مردم بت پرست میشن " ... این حدیث را قبل تر ها در کتب آخر الزمان خوانده بودم اما در رمان "بیوتن" ، پردازش خوبی روی این مقوله شده بود و آنرا ملکه ذهنم کرد ...

نمی دانم چرا بغل دستی به نشانه تائید سرش را تکان می دهد ... ! ..

به گفتن ادامه حدیث می پردازم ... " اصحاب پیامبر از حرف پیامبر تعجب می کنن ، می پرسن چطوره که بعد از اینهمه ایمان به توحید و علم به قدرت الهی ، مردم باز به بت پرستی برگردن ... ؟
پیامبر جواب میدن "مردم در آخر الزمان "دینار" می پرستند ... " ... ، با همان لحن بغل دستی می گویم "پول ! " ...

بغل دستی پس از مدتی مکث ، تازه فهمیده که از کجا مورد خطاب قرار گرفته ... می گوید "این قانون جاذبه است" ... ، معلوم نیست چه کسی این گفته ها را گفته و حالا به اسم پیامبر به ما رسیده است .

می گویم "قانون جاذبه ای که شما می گوئی به معنای تعیین و رسیدن به هدف هست اما می گن "نبین کی میگه ، ببین چی می گه" ... ما مفهومی رو گفتیم که داریم می بینیم و متاسفانه باید اعتراف کنیم که یه عده از ما برگشتیم به عصر بت پرستی ! " ...

راننده دوباره به بحث باز می گردد و می خواهد از مسئولیت فرار کند ... " حرفهای پیامبر درسته ، ولی باید عمل بشه " می بینم بحمدالله قوانین جاذبه (!) دین و ایمان او را نبرده است ... می گویم " خوب شما اولین نفری باشید که عمل می کنید ، اگر ما تک تک اولین نفری باشیم که عمل کنیم ، این جهنمی که برای خودمون و دیگران ساختیم ، و برای نمونه سه چهار نفر دیگر را فدای منافع خودمون می کنیم ، این جهنم تبدیل به بهشت میشه " ... راننده مرا تائید می کند و می گوید "بله ، درسته" ... بغل دستی من که وقت پیاده شدنش است ، کرایه خود را می دهد و پیاده می شود ...

پس از این دیگر حرفی رد و بدل نمی شود ، تا زمانی که پیاده شده و از راننده بابت وقوع جسارتهای احتمالی عذرخواهی کردم و گفتم قصدم جسارت نبود ... او هم با لبخندی عذرخواهی مرا پذیرفت و خداحافظی کرد...
نوشته شده در با مردم
نمايشها 5091 نظرات 1 Edit Tags ارسال نوشته روزنوشت
« قبلي     اصلی     بعدي »
همه نظرات 1

نظرات

1. Old Comment
    اي كاش همه اين قدرت رو داشتن كه در مقابل اينجور مسائل بي تفاوتي رو بزارن كنار
    ارسال Friday 13 March 2009 در 11:16PM توسط Mr.Dambalos Mr.Dambalos حاضر نيست
ارسال نظر ارسال نظر
همه دنبالک ها 0

دنبالک ها

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:22PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه