PDA

نمايش نسخه نهائي : ديگه چه خبر؟.......


صفحه : 1 2 [3] 4

min
Tuesday 1 April 2008, 01:06AM
شما چرا گیر دادی به چاههای نفت؟! منظور من، بحث در مورد سیاستهای اقتصادی دولت است که ستاری اونا رو به خوبی به چالش کشید و به نظر من رهبر در اون مناظره کم آورد.

شما سخن اتز آرامش و استدلال های زیبای ستاری زدید من برای شما یک مثال بسیار واضح زدم . بقیه آن بحث هم همینطور بود . ستاری با آمار دروغ سعی در رد گم کردن داشت .
در ضمن آن جریان چاههای نفت سرپوش از یکی از خیانت های دولت دوم خردادی برداشت .

3Reza
Monday 7 April 2008, 09:34AM
شما سخن اتز آرامش و استدلال های زیبای ستاری زدید من برای شما یک مثال بسیار واضح زدم . بقیه آن بحث هم همینطور بود . ستاری با آمار دروغ سعی در رد گم کردن داشت .
در ضمن آن جریان چاههای نفت سرپوش از یکی از خیانت های دولت دوم خردادی برداشت .
سلام
آمار دروغ؟! کدام مرجع مرجع تائید کرد که آمار دروغ بوده؟! البته نمیشه به این آمار هم که شما میخواهی ارائه بدی اعتماد داشت. همانطور که تورم در کشور زیر 20% اعلام میشود!
خیانت؟! تاریخ مشخص خواهد کرد که چه کسی به این مملکت خیانت کرد و چه کسی نکرد!

hamidcom
Saturday 12 April 2008, 07:27PM
نواندیش: صندوق بين المللي پول تورم 7/20 درصدي را براي امسال ايران پيش بيني كرده كه در اين صورت بالاترين نرخ را در خاورميانه خواهد داشت.
پس از ايران قطر با نرخ تورم 12درصدي در مرتبه دوم قرار دارد. براساس اين گزارش ايران در ميان كشورهاي جهان از لحاظ تورم بالا، رتبه پنجم را دارد.
ونزوئلا با 7/25 و ميانمار با 25 درصدي رتبه هاي اول و دوم را در اين رتبه بندي به خود اختصاص داده اند.
در همين حال احمدي نژاد ديروز از مهار تلاش دشمنان براي افزايش تورم تا نرخ 70 و 80 درصد خبر داد و براي چندمين مرتبه قول داد كه گراني به زودي سروسامان خواهد گرفت.

ghadem
Saturday 12 April 2008, 08:56PM
قصاص قبل از جرم نکنید. بذارید این سال سپری بشه بعدا از نظر اقتصادی نقدش کنید . در ضمن به این آمارها هم نمیشود اعتماد چندانی کرد

hamidcom
Sunday 13 April 2008, 06:32PM
سانسور حیرت انگیز انفجار شیراز در رسانه ملی!
در حالی که حادثه غم انگیز انفجار حسینیه سید الشهدای شیراز ظرف چند دقیقه به یکی از مهم ترین خبرهای جهان تبدیل شد و دهها تلویزیون و خبرگزاری خارجی آن را پوشش خبری دادند سیمای جمهوری اسلامی ایران تا ساعت ها پس از این حادثه درباره آن سکوت کرد و آن را با سانسور خبری همراه ساخت .

این موضع حیرت انگیز نه فقط در رسانه ملی که در واحد مرکزی خبر صدا و سیما نیز تکرار شد و این پایگاه خبری که اخباری مانند نتایج رقابت های فوتبال باشگاه های فرانسه و کشته شدن چند نفر در حادثه رانندگی در لیبی را پوشش داد کشته و مجروح شده بیش از یکصد ایرانی در انفجار مرموز شیراز را به محاق سپرد!

این رفتار غیرحرفه ای که از آن شائبه های سیاسی خاصی نیز استنباط می شود گزاره ممنوع التصویر شدن مسوول کانون رهپویان وصال (حسینیه سیدالشهدا) که توسط برخی سایت ها منتشر شده است را تقویت می کند.

گفتنی است رسانه های خارجی نظیر الجزیره ، بی بی سی ، آسوشیتدپرس ، سی ان ان ، العربیه ، فرانس پرس و ... پیش از رسانه ملی ایران به خبر انفجار در شیراز پرداختند ولی گویا برای برخی مسوولان صدا و سیما ، کشته شدن چند نفر در حادثه رانندگی در کشور عربی لیبی مهم تر مرگ خونبار هموطنان ایرانی بوده است.

در حادثه انفجار حسینیه سید الشهدا(ع) بیش از یکصد تن از اعضای کانون مذهبی ره پویان وصال شهید و مجروح شدند .

3Reza
Tuesday 15 April 2008, 05:50PM
سانسور حیرت انگیز انفجار شیراز در رسانه ملی!در حالی که حادثه غم انگیز انفجار حسینیه سید الشهدای شیراز ظرف چند دقیقه به یکی از مهم ترین خبرهای جهان تبدیل شد و دهها تلویزیون و خبرگزاری خارجی آن را پوشش خبری دادند سیمای جمهوری اسلامی ایران تا ساعت ها پس از این حادثه درباره آن سکوت کرد و آن را با سانسور خبری همراه ساخت .این موضع حیرت انگیز نه فقط در رسانه ملی که در واحد مرکزی خبر صدا و سیما نیز تکرار شد و این پایگاه خبری که اخباری مانند نتایج رقابت های فوتبال باشگاه های فرانسه و کشته شدن چند نفر در حادثه رانندگی در لیبی را پوشش داد کشته و مجروح شده بیش از یکصد ایرانی در انفجار مرموز شیراز را به محاق سپرد!این رفتار غیرحرفه ای که از آن شائبه های سیاسی خاصی نیز استنباط می شود گزاره ممنوع التصویر شدن مسوول کانون رهپویان وصال (حسینیه سیدالشهدا) که توسط برخی سایت ها منتشر شده است را تقویت می کند.گفتنی است رسانه های خارجی نظیر الجزیره ، بی بی سی ، آسوشیتدپرس ، سی ان ان ، العربیه ، فرانس پرس و ... پیش از رسانه ملی ایران به خبر انفجار در شیراز پرداختند ولی گویا برای برخی مسوولان صدا و سیما ، کشته شدن چند نفر در حادثه رانندگی در کشور عربی لیبی مهم تر مرگ خونبار هموطنان ایرانی بوده است.در حادثه انفجار حسینیه سید الشهدا(ع) بیش از یکصد تن از اعضای کانون مذهبی ره پویان وصال شهید و مجروح شدند .البته باید به اخبار هم اشاره میکردید که این خبر جزء خبرهای سوم به بعد اخبار بوده!!!!

hamidcom
Thursday 17 April 2008, 02:26PM
گاهی اوقات برنامه های جالبی از تلوزیون جمهوری اسلامی ایران پخش می شود.در یکی از این برنامه ها به نام "چراغ خاموش" که از شبکه اول سیما پخش شد شاهد این بودیم که یکی از مسئولان در مقابل سوال های مجری برنامه کم آورده بود و نمی توانست و نمی دانست که در مقابل سوال های به حق او چه پاسخ دهد.استاندار گیلان در مقابل وعئه های اجرا نشده خود و دیگر مسئولان جوابی نداشت و تنها جواب او این بود که تهیه کننده برنامه سوال های دیگری را در اختیار بنده قرار داده بود و نه این سوال ها را.و گفت اگر نقدی باشد آن هم به برنامه شماست که این کار را کردید.

به گزارش «فردا»، برنامه چراغ خاموش به مجری گری امیر حسین مدرس و با حضور مهندس قهرمانی استاندار گیلان به بررسی مشکلات این استان پرداخت.بنابراین گزارش قسمت جالب این برنامه مربوط به احداث یک روگذر در محور قزوین - رشت بود که شاهکار مدیریتی مسئولان مربوطه باعث شده است معمایی درباره این پروژه طرح شود که چطور می توان پلی ساخت که ورود ماشین ها از هر سوی پل باعث شاخ به شاخ شدن آنها با ماشین های لاین مقابل می شود.
وی درباره این شاهکار گفت: تا پریشان نشود کار به سامان نرسد! و ادعا کرد این پروژه دچار مشکل مهندسی نیست.
در بخشی دیگر از برنامه به توقف یک پروژه در استان گیلان اشاره شد و گزارشگر برنامه از انباشت مصالح و تصییع بیت المال در آنجا انتقاد کرد که با واکنش جالب قهرمانی مواجه شد.
به گزارش «فردا» وی با ابراز نارضایتی از نوع گزارش های انتقادی این برنامه گفت: من هم مهندسم. بتون یا میلگرد یک پروژه که مدتهاست در جایی بلوکه شده که خراب نمی شود. گزارشگر شما انگار همه چیز می داند.
در قسمتی از این برنامه به مشکلات جنگل سراوان اشاره شد که با انباشت زباله های صنعتی و خانگی مردم روستاهای اطراف به وضع بدی دچار شده است اشاره شد.
قهرمانی در این خصوص ضمن اشاره به طرح های موجود برای رفع این مشکل گفت: مردم هم در این زمینه مقصر هستند. زباله ها آنجا بوده است و این روستاها بوده اند که آمده اند در آنجا شکل گرفته اند.
وی در ادامه گزارش برنامه را صددرصد بدبینانه دانست.
قهرمانی همچنین با استفاده از کلید واژه رایج این روزها مشکل موجود را مشکل سی ساله منطقه دانست و ربط آن را به یکی دو سال اخیر منتفی دانست اما به عدم تحقق وعده های مسئولین فعلی نیز اعتراف کرد.
استاندار گیلان در پایان با انتقاد از تهیه کننده برنامه گفت: قرار بوده است سوالات دیگری از وی پرسیده شود.
گفتنی است امیرحسین مدرس در این برنامه اعلام کرد برنامه چراغ خاموش برخلاف دیگر برنامه های سیما به دنبال پیگیری وعده های انجام نشده سفرهای استانی هیئت دولت می باشد.
اینم فیلمش:
http://www.fardanews.com/show/?id=50043

hamidcom
Thursday 17 April 2008, 03:44PM
اشتباهی دیگر از احمدی نژاد و مشاورانش
فردا: اظهارات خبرساز برخی مقامات بلند پایه دولت ضرورت تغییرات در حوزه مشاوران نهاد ریاست جمهوری را آشکار ساخت.
بعد از آنکه مشاوره اشتباه یکی از اعضای شورای عالی اطلاع رسانی دولت به دکتر الهام سخنگوی قوه مجریه باعث افزایش انتقادات از وی پیرامون دروغ 13 شد و او را مجبور به نوشتن نامه ای خطاب به رئیس جمهور با مضمون اعلام آمادگی برای کناره گیری از مسئولیت کرد، بار دیگر مشاوره اشتباهی یکی دیگر از افراد احمدی نژاد را به اشتباه انداخت.
بنابراین گزارش دکتر احمدی‌نژاد که در اجتماع مردم قم سخن می گفت تصریح کرد آمریکا هیچ گاه اسامی بیش از 3000 کشته حادثه 11 سپتامبر را اعلام نکرده است.
این در حالی است که کاخ سفید 8 روز پس از حادثه 11 سپتامبر اسامی کشتگان را رسماً منتشر کرد و از سوی دیگر بنای یادبودی که نام این افراد بر روی آن حک شده است در محل برج‌های دوقلو ساخته شد.
گفتنی است رسانه های خارجی بر روی این اشتباه لفظی رئیس جمهور تبلیغات زیادی کرده اند.

hamidcom
Thursday 17 April 2008, 03:45PM
نفت خام بر سر سفره مردم اصفهان!
http://news.nww.co.ir/images/upload/main/8824.jpg

برخورد يك دستگاه ماشين راهسازي با لوله انتقال نفت، باعث نشت مقدار زيادي نفت به رودخانه زاينده رود اصفهان شد.
اين حادثه، بعد از ظهر روز دوشنبه بيست و شش فروردين رخ داد و بلافاصله، مقام هاي مسئول براي كنترل آب آغشته به نفت خام وارد عمل شدند.
در اثر سهل انگاري پيمانكار اداره راه وترابري لوله نفت در منطقه روستاي كاهكش در استان چهارمحال وبختياري دچار شكستگي شد و سيل نفت وارد رودخانه زاينده رود شد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري وزارت نيرو، اين مسئله، علاوه بر خسارات ميلياري مالي باعث قطعي آب شرب شهروندان در استان اصفهان شد و مزارع،باغ ها و زمين هاي كشاورزي منطقه را آلوده كرد.
بنا بر اين گزارش، اين حادثه بوسيله يك دستگاه بلدوزر ارزش نفت هدر رفته رابالغ بر 60ميليارد ريال اعلام كرد وافزود علاوه بر آن ميلياردها ريال نيز به مزارع وباغات وزمينهاي كشاورزي مردم خسارات مالي وارد شد . كه در امر جاده سازي كار ميكرد، بوقوع پيوست.
در جلسه كميته امدادونجات استان كه پس از اين حادثه در جمعيت هلال احمر استان تشكيل شد، مهندس اكبري از كارشناسان شركت گاز استان در تشريح ماجرا گفت: پس از اطلاع ازاين حادثه به اتفاق مهندس اليرج پور معاون عمراني استانداري ورئيس ستاد حوادث غير مترقبه استان در محل حاضر شديم كه مشخص شد، راننده بلدوزر بدون حضور پيمانكار وكارشناس آشنا به منطقه با سهل انگاري باعث اين حادثه شده است و راننده پس از مشاهده اين حادثه از بلدوزر پائين آمده و متواري مي شود و سيل نفت در حدود 10 ميليون ليتر وارد رودخانه ميشود و در جاده نيز سرازير شده ودر مسير روستا به حركت در مي آيد وموجب آتش سوزي ميگردد كه باحضور مردم منطقه، آتشنشانان و اعضاي كميته امداد ونجات مشخص شد راننده بلدوزر بدون حضور پيمانكار وكارشناس آشنا به منطقه با سهل انگاري باعث اين حادثه شده است وراننده پس از مشاهده اين حادثه ازبلدوزر پائين آمده ومتواري مي شود وسيل نفت در حدود 10 ميليون ليتر وارد رودخانه ميشود ودر جاده نيز سرازير شده استان مهار ميشود. اين كارشناس مسئول، ارزش نفت هدر رفته رابالغ بر 60ميليارد ريال اعلام كرد و افزود: علاوه بر آن ميلياردها ريال نيز به مزارع و باغات وزمين هاي كشاورزي مردم خسارات مالي وارد شد.
همچنين به تعدادي از روستاها وبويژ بخشي از استان هاي اصفهان و يزد كه آب شرب آنان از تصفيه خانه بابا شيخ علي تامين مي شد، دچار بي آبي شدند كه در حال حاضر كارخانه هاي آب معدني تمامي توليدات خود را زير نظر ستاد حوادث استان، به استان اصفهان ارسال مي كنند وبصورت رايگان در اختيار مردم قرار ميدهند.
گفته ميشود، به دنبال اين حادثه وقطع آب شرب در اصفهان قيمت يك بطري آب معدني
تا 1500 تومان به فروش رفت وبه ناگاه آب معدني در فروشگاه ها ناياب شد و عده اي سود جو از اين فرصت براي سر كيسه كردن مردم استفاده كردند.
در حال حاضر شير هاي مسير اين شبكه بسته شده ومسئولان در تلاش هستند شكستگي را مرمت كنند.
اين شبكه نفت از ماهشهر استان خوزستان شروع و به پالايشگاه نفت در اصفهان، فارس وتبريز منتقل ميشود.
هم اکنون آب در بعضی از مناطق قطع و در بعضی از مناطق با کمبود قشار روبه رو است و مردم بدون اطمینان از آب لوله کشی از آب معدنی استفاده می کنند.و طبق گفته مسئولان قرار بوده که این مسئله رفع شود که تا به حال اینگونه نشده است.آب رودخانه زاینده رود هم آلوده شده و در سطح رودخانه لکه های نفت مشاهده میشود.

hamidcom
Monday 21 April 2008, 11:18AM
هفت دلال انگلیسی و فروش تسلیحات نظامی به ایران

عصر ایران- هفته نامه آبزرور در گزارشی از روابط تجاری تعدادی از تاجران سلاح انگلیسی با شرکت ها و سازمان های ایرانی خبر داد.

به گزارش عصر ایران این هفته نامه انگلیسی در تازه ترین شماره خود نوشت: "تحقیقات نشان می دهد شماری از دلالان انگلیسی با تهران رابطه برقرار کرده اند که این امر به نگرانی مقامات دولت انگلیس منجر شده است."

براساس این گزارش تحقیقات صورت گرفته توسط مقامات گمرک حاکی است دست کم 7 تاجر انگلیسی با عرضه تسلیحات به نیروی هوایی و وزارت دفاع ایران، سپاه و حتی تاسیسات هسته ای این کشور از تحریم های اعمال شده علیه تهران سرپیچی کرده اند.

فروش تسلیحات از سوی تاجران انگلیسی به تهران در حالی است که بر اساس قطعنامه اخیر شورای امنیت صادرات سلاح و قطعات نظامی به ایران با محدودیت هایی مواجه شده است. از این رو مقامات انگلیسی نسبت به روابط تسلیحاتی تعدادی از تاجران این کشور با تهران ابراز نگرانی کردند.

به نوشته آبزرور در میان موارد کشف شده پرونده مهرداد سلحشور یک تاجر 56 ساله سلاح ساکن لندن به چشم می خورد که به جرم قاچاق قطعات مورد استفاده در سامانه های هدایت موشک برای یک سازمان پیشرو که ظاهرا وزارت دفاع ایران است، دستگیر شده است.

پرونده دیگر نیز مربوط به گروهی شامل چند تبعه انگلیسی است که طبق تحقیقات ظاهرا برای صادرات قطعات به ایران با هدف بهبود عملکرد هواپیماهای ایرانی تلاش کرده اند.

همچنین یک میلیونر انگلیسی و تاجر سلاح در میان متهمان دیده می شود که به جرم ارتباط با یک عرضه کننده سلاح مستقر در تهران دستگیر شده است. این فرد مسلسل های مورد استفاده نیروی هوایی ویژه بریتانیا (SAS) با توان شلیک 800 گلوله در دقیقه را به طرف ایرانی عرضه کرده است.

از سوی دیگر دو تبعه انگلیسی نیز به اتهام همکاری با ایران برای صادرات قطعات مورد استفاده در برنامه هسته ای به اصطلاح نظامی این کشور تحت بازجویی قرار گرفته اند.

به نظر می رسد این افراد روابط بلندمدتی با عبدالقدیرخان دانشمند هسته ای پاکستان که گفته می شود به توسعه برنامه هسته ای کشورهایی چون ایران، لیبی و کره شمالی کمک کرده، برقرار کرده اند.

یک منبع وزارت خارجه انگلیس گفت: "شواهد موجود دال بر اینکه مسوولان ایرانی در تلاش برای دور زدن تحریم ها با شرکت های انگلیسی در تماس هستند مایه نگرانی است."

وی افزود: "ما نباید تا این حد ساده لوح باشیم و تصور کنیم که ایران برای دستیابی به اقلام مورد نیاز خود تلاش نخواهد کرد."

3Reza
Thursday 24 April 2008, 08:20AM
اقدام تازه جمهوری آذربايجان عليه ايران
در پي توقف محموله نيروگاه اتمي بوشهر در مرز آستارا که از دو هفته قبل صورت گرفته، تاکنون مقامات وزارت خارجه ايران و همچنين سازمان انرژي اتمي واکنشي نسبت به آن نشان نداده اند. جمهوري آذربايجان نزديک به دو هفته پيش يک محموله تجهيزات نيروگاه اتمي بوشهر را که از روسيه به ايران در حال انتقال بود، در مرز آستارا متوقف کرده است.مقامات اين کشور مدعي شده اند بدين علت اين محموله را پشت مرز نگه داشته و اجازه عبور آن را نمي دهند که مي خواهند مطمئن شوند اين محموله مشمول تحريم هاي سازمان ملل عليه ايران نيست.به گزارش آسوشيتدپرس شرکت روسي اتم استروي اکسپورت اين خبر را اعلام کرد؛ اين شرکت تجهيزات مورد اشاره را در راستاي تعهدي که با سازمان انرژي اتمي ايران دارد، به ايران جهت تکميل نيروگاه بوشهر ارسال کرده است. سخنگوي وزارت خارجه آذربايجان نيز با تاييد اين خبر گفت؛ مقامات آذربايجان دو کاميون حامل تجهيزات اتمي نيروگاه بوشهر را در مرز آستارا توقيف کرده اند و باکو رفع توقيف کاميون ها را به بررسي بيشتر محموله موکول کرده است.گفته مي شود بار کاميون ها، عايق هاي حرارتي مورد نياز در نيروگاه اتمي بوشهر بوده است. خبرگزاري آسوشيتدپرس افزود که مقامات ايران و آذربايجان در حال گفت وگو براي آزادسازي محموله ها هستند.در صورتي که تجهيزات نيروگاه بوشهر به موقع از سوي روسيه به ايران ارسال شود، بنا بر قرارداد منعقد شده بين تهران و مسکو، نيروگاه بايد تا پايان تابستان امسال به بهره برداري برسد. پيش از آن سوخت نيروگاه اتمي بوشهر، طي چند مرحله به بوشهر فرستاده شد. ارسال محموله هاي سوختي نيز پس از آن توسط روس ها صورت گرفت که تهران با باز گرداندن زباله هاي هسته يي به روسيه موافقت کرد.
با اين حال هنوز زمان آغاز به کار نيروگاه بوشهر مبهم است چرا که به رغم تاکيد ايران براي بهره برداري از نيروگاه در تابستان جاري، سخنگوي شرکت روسي تکميل کننده نيروگاه بوشهر تصريح کرده هنوز زمان مشخصي براي راه اندازي نيروگاه بوشهر تعيين نشده است.وي دليل اين امر را تدارکات همه جانبه يي خواند که هنوز بايد از سوي اين شرکت انجام شود. به گفته سخنگوي مذکور، مسائل امنيتي از جمله اين اقداماتند که در درجه اول اهميت قرار دارند.

3Reza
Thursday 24 April 2008, 08:23AM
ژاپن مسدود کرد

اما در تحولي ديگر دولت ژاپن اعلام کرد که در مسير اجراي قطعنامه هاي سازمان ملل، دارايي هاي ايرانيان مرتبط با برنامه هسته يي ايران را مسدود کرده است. وزارت خارجه ژاپن روز گذشته بيانيه يي صادر و در آن تاکيد کرد که دارايي هاي 12 موسسه و سيزده نفر از افراد مظنون به ارتباط با فعاليت هاي هسته يي ايران را مسدود کرده است. براساس بيانيه وزارت امور خارجه ژاپن، شرکت «ابزار برش کاوه» که در توليد قطعات سانتريفوژها دست دارد و شرکت صنعتي «جوزا» که در پروژه موشک هاي بالستيک فعال است از جمله موسساتي هستند که دارايي آنها توسط اين کشور مسدود شده است.البته ژاپن قبل تر از آن 23 سازمان و 27 شخص حقيقي ايراني را در ليست موسسات و افرادي که بايد مورد اعمال محدوديت قرار بگيرند گنجانده بود.
در عين حال اين کشور در سال 2006 ميلادي نيز در واکنش به ادامه فعاليت هاي هسته يي ايران خود را از پروژه نفتي آزادگان کنار کشيد.اين اقدام توکيو که همزمان با سفر اولي هاينونن بازرس ارشد آژانس انرژي اتمي به تهران صورت مي گيرد در راستاي پيروي از سومين قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل عليه ايران انجام مي شود. شوراي امنيت حدود دو ماه پيش قطعنامه يي را در مواجهه با ادامه برنامه هسته يي ايران تصويب کرد و در آن نام تعدادي از سازمان ها و افراد ايراني مرتبط با پرونده هسته يي ايران را به ليست افراد شامل تحريم خود افزود.شوراي امنيت همچنين از ايران خواسته است برنامه غني سازي اورانيوم را به حال تعليق در آورد. اما ايران اين خواسته را رد کرده و در عين حال اعلام کرده کار نصب شش هزار سانتريفوژ ديگر را در تاسيسات اتمي نطنز آغاز کرده است.تهران بارها تاکيد کرده هدف از برنامه اتمي اين کشور توليد سوخت براي نيروگاه اتمي است و ماهيت صلح آميز دارد ولي کشورهاي غربي ايران را متهم مي کنند که به دنبال توليد بمب اتمي است.

3Reza
Thursday 24 April 2008, 08:23AM
گزارشی از مناظره انتخاباتی اسحاق جهانگيری و الياس نادران
مناظره انتخاباتي اسحاق جهانگيري و الياس نادران به نقد سياست هاي اقتصادي دولت اصلاحات و دولت نهم تبديل شد.روز گذشته بسيج دانشجويي دانشکده خبر ميزبان دو کانديداي اصلاح طلب و اصولگراي مجلس هشتم بود که آمده بودند تا در آستانه دور دوم انتخابات، ديدگاه هايشان را مطرح کنند. وزير صنايع و معادن دولت اصلاحات و رئيس کميسيون اصل 44 قانون اساسي مجلس هفتم بر اين اساس تحليل وضعيت اقتصادي کشور را مورد مناظره خود قرار دادند.وجه اشتراک جهانگيري و نادران در اين برنامه، پذيرش برخي سياست هاي نادرست در دولت نهم بود. هر دو طرف انتقادهايي را به عملکرد اقتصادي احمدي نژاد داشتند، اما اختلاف نظرها نيز کم نبود، چنان که نادران نيز از «تفاوت هاي بنيادي» بين اين دو جريان راست و چپ سخن گفت. در چنين شرايطي بود که جهانگيري مناظره را با تبيين شاخص هاي کلان اقتصادي آغاز کرد. هرچند نادران اصرار داشت در زمينه مباني فکري دو گروه سياسي صحبت کند.به گزارش ايسنا جهانگيري گفت؛ نرخ تورم، رشد اقتصادي و نرخ بيکاري از شاخص هاي اقتصادي هستند و اين شاخص ها در مقابل داده هايي است که به يک اقتصاد داده مي شود.وي با بيان اينکه داده ها در کشور ما به طور عمده منابع درآمدي است و در کشور ما به دليل پررنگ بودن نقش دولت بيشتر داده ها از طرف دولت بوده است، گفت؛ در اين ميان درآمد نفت در طول دوره هاي پس از انقلاب از يک ثبات برخوردار نبوده است.جهانگيري با بيان اينکه شاخص هاي برنامه پنج ساله سوم، شاخص هاي خوبي بوده است، تصريح کرد؛ در اين برنامه به سمت حذف انحصارهاي دولتي رفتيم، نرخ ماليات ها نيز اصلاح شد و سيستم اداري واردات به سيستم تعرفه يي تبديل و فضاي کسب و کار خوبي ايجاد شد.عضو شوراي مرکزي حزب کارگزاران خاطرنشان کرد؛ نرخ رشد اقتصادي در برنامه دوم 2/2 و در برنامه سوم 5/5 درصد بوده است و نرخ تورم در اين دوره به 12 درصد رسيد و در سال 84 ، 5/11 درصد شد.جهانگيري افزود؛ اگر آن سياست ها استمرار پيدا مي کرد قاعدتاً بايد امروز تورم يک رقمي مي شد. وي با اشاره به ايجاد صندوق ذخيره ارزي در برنامه سوم توسعه يادآور شد؛ در پايان دوره آقاي خاتمي حدود 10 ميليارد دلار موجودي صندوق ذخيره ارزي تحويل دولت احمدي نژاد شد.عضو شوراي مرکزي حزب کارگزاران يکي از مهم ترين برنامه ها براي رشد و اصلاح سيستم اقتصادي را برنامه سوم توسعه اعلام کرد و ابراز داشت؛ دولت فعلي از نظام کارشناسي و علمي بهره کمي در تصميم گيري هاي اقتصادي برد و تصورش اين بود که عده يي توان استفاده از منابع نفتي را نداشتند و اينها به دليل تواني که دارند مي توانند درآمد نفتي را بردارند و ديديم که 12 ميليارد دلار مازاد بر بودجه در سال 84 برداشته شد و در سال 85 نيز تشديد اين برداشت ها موجب افزايش نقدينگي در کشور شد. جهانگيري اين نقدينگي را يک بهمن در اقتصاد کشور عنوان کرد و شوک دوم را واردات خواند و گفت؛ اين براي تبديل دلار به کالا صورت گرفت و توليدات داخلي را با مشکل جدي روبه رو کرد. تعرفه شکر 130 تا 150 درصد بود که يکباره نمي دانم دولت تحت چه شرايطي آن را تبديل به صفر کرد و حدود 5/3 ميليون تن شکر ظرف يک تا 5/1 سال وارد کشور شد و تقريباً پرونده توليدات شکر در داخل کشور دارد بسته مي شود.جهانگيري ادامه داد؛ وقتي کارخانه با مشکل روبه رو مي شود اولين گروهي که به مشکل برمي خورند کارکنان اين کارخانه هستند. وي تصريح کرد؛ همان زمان خيلي از دلسوزان هشدار دادند که اين تصميم گرفته نشود و هم اکنون نيز آثارش اين طور نيست که به راحتي قابل حل باشد. به گزارش ايسنا الياس نادران نماينده مردم تهران در مجلس با بيان اينکه ما نه درصدد انتخاب رئيس دولت هستيم و نه تصويب برنامه، گفت؛ برنامه يي را که در مجلس پنجم تصويب شد به حساب دولت خاتمي گذاشتند. لازمه مقايسه دولت قبل با دولت فعلي اين است که يک نماينده از دولت خاتمي و يکي از احمدي نژاد اينجا باشد و من زاويه ورود با ترتيب و آمار و ارقام دادن را درست نمي دانم. وي با اشاره به اينکه نرخ انرژي در مصوبه مجلس ششم قرار بود به قيمت هاي منطقه يي برسد، گفت؛ اگر آن عملي مي شد آيا نرخ تورم به 5/11 درصد مي رسيد يا رقم ديگري؟ رئيس کميسيون اصل 44 قانون اساسي مجلس هفتم با بيان اين مطلب که اگر راجع به مباني فکري دو گروه سياسي صحبت کنيم بهتر است، گفت؛ برداشت از صندوق ارزي لايحه يي بود که خاتمي پيشنهاد داده بود و وقت رسيدگي اش در زمان احمدي نژاد بود و برداشت چهار ميليارد دلار ظرف هفت سال براي هزينه نوسازي مدارس ربطي به دولت احمدي نژاد ندارد. من اين نوع نگاه به مساله را انحرافي مي دانم که بگوييم نرخ رشد در اين دوره و آن دوره چطور بود؟ عضو جمعيت ايثارگران ادامه داد؛ ما دو مجلس داريم که يکي از آنها دست دوستان اصلاح طلب بوده و يکي اصولگرا و بايد کارکردهايشان را ببينيم و تشخيص دهيم کدام الگو بهتر است يا حتي يک الگوي سوم بايد در نظر گرفته شود.وي با اشاره به انتخابات 24 اسفند گفت؛ از مردم استدعا مي کنم اظهار لطف شان را با يک يا حسين ديگر تمام کنند تا مجلس هشتمي با قاطبه اصولگرايان داشته باشيم. نادران خاطرنشان کرد؛ در حوزه سياسي و مناسبات اجتماعي مقام معظم رهبري گفتند افرادي را انتخاب کنيد که مرزبندي شان را با دشمن روشن کنند. نادران ادامه داد؛ با توجه به حمايت بوش و همچنين حزب توده از اصلاح طلبان دو کار در اردوگاه اصلاح طلبان بايد صورت بگيرد؛ يکي اينکه ببينند چه کار کرده اند که دشمنان ما به آنها طمع کرده اند و دوم اينکه مرزبندي شان را با دشمن روشن کنند. وي افزود؛ حزب کارگزاران و آقاي جهانگيري که عضو ارشد آن است به صراحت اعلام کرده يک حزب عملگراست و ايده هاي روشني را هم به عنوان مواضع حزب بيان کرده است و در ارتباط با حزب مشارکت و سازمان مجاهدين به عنوان يک عضو قابل اعتنا حضور دارند و در مجلس ششم هم حزب کارگزاران متحد جدي مشارکت و مجاهدين در راهبردها و تصميم گيري ها بود. به عقيده نادران در ديدگاه اين عزيزان، اسلام مکتب اقتصادي ندارد بنابراين بايد در مسائل اقتصادي به دنبال ليبراليسم اقتصادي برويم. در اين نوع نگاه کارايي و عدالت در تعارض با هم قرار مي گيرد و اين نوع نگاه رشدمحور مبتني بر ليبراليسم است که ثروتمندان، ثروتمندتر شوند و اگر عده يي زير چرخ هاي توسعه له شدند هم ايرادي ندارد. نماينده مجلس هفتم شوراي اسلامي با بيان اينکه برنامه چهارم توسعه جزء افتخارات تقنيني مجلس هفتم است، گفت؛ تلاش شده تعادل بين عدالت اجتماعي و کارايي برقرار شود، يعني اگر بناست لايه هاي پاييني بر اثر سياست هاي اقتصادي آسيب ببينند بايد سياست هايي براي جبران اين موضوع شکل بگيرد. در ادامه اسحاق جهانگيري با اشاره به اينکه منابع درآمدي در کشور ما يکي است و دولت در اقتصاد ايران منبع اصلي محسوب مي شود، گفت؛ هيچ کس حاضر نيست از عملکرد دولت دفاع کند در حالي که تصميمات مجلس و دولت اين مشکلات را پيش آورده است. وي با بيان اينکه مگر مي شود از واقعيت فرار کنيم و بگوييم راجع به مباني نظري صحبت کنيم، ابراز عقيده کرد؛ عدالت قرباني اصلي سياست هاي اقتصادي در اين دو سال بوده است؛ به طوري که پولدارها در اين دولت ميلياردر شده اند و حتي گوجه فرنگي از سر سفره آنهايي که حقوق 200 هزار توماني داشته اند، رفته است. جهانگيري تاکيد کرد؛ بالاخره يک نفر بايد دفاع کند. در اين 5/2 سال بيش از 180 ميليارد دلار درآمد نفتي داشته ايم اما چه توسعه يي در کشور اتفاق افتاده است؟ کدام طرح هاي بزرگ توسعه کشور که لازمه حيات اقتصادي کشور است، رخ داده است؟ جهانگيري با بيان اينکه هم شما دوست داريد کشور توسعه پيدا کند و هم ما، گفت؛ ما در روش هاي رسيدن به توسعه اختلاف نظر داريم. خدا خواست که قدرت و پول نفت در دست دولت اصولگرا قرار گرفت و همه از آنها حمايت کردند و حالا اين هم شد نتيجه اش. اگر نمي شود ادامه داد بپذيريد که بايد کار ديگري کرد. اداره کشور کار آساني نيست.جهانگيري با بيان اينکه بايد يک تفاهم ملي صورت گيرد، گفت؛ آقاي نادران من شما را منصف مي دانم. آيا درست است من هم بيايم و بگويم شما به امريکا پول داده ايد که از ما حمايت کنند و اين به ضرر ما تمام شود؟ آيا شما اين را قبول داريد که بوش و رضا پهلوي از ما حمايت کنند؟ فرداي قيامت چه پاسخي مي خواهيد بدهيد؟ آقاي قمي چه کاري بايد براي انقلاب و نظام مي کرد که نکرد و حالا شما مي گوييد امريکايي؟ جهانگيري تاکيد کرد؛ رقابت بايد اخلاقي و منصفانه باشد و رقيب را ردصلاحيت کردن، حذف کردن و کوبيدن و بعد بگوييم که شکست خورديد، اين چه معني مي دهد؟ در ادامه الياس نادران گفت؛ اينکه بگوييم اصولگرايان به امريکا پول داده اند تا از شما حمايت کنند و اين به ضرر شما تمام شود، آيا ما به آقاي پيرموذن پول داديم که در امريکا صحبت کند يا ما به رضا خاتمي پول داديم که با سفير آلمان ملاقات کند. وي ادامه داد؛ اينکه به جاي 11 ارديبهشت روز پنج ارديبهشت در حرم امام مراسم روز کارگر بگيريم آيا اين کار اخلاقي است؟ وي با بيان اينکه من در اينجا در موضع دفاع از عملکرد دولت نيستم، گفت؛ زمان هاشمي تورم 35 درصد شد و زمان خاتمي قيمت زمين در دو ماه دو برابر شد. الياس نادران در پاسخ به اين پرسش که دولت احمدي نژاد چه تنش هايي را ايجاد کرد، گفت؛ دولت احمدي نژاد چه تنشي ايجاد کرد؟ آيا ما مناسبات را با عراق و لبنان توسعه داديم يا قبلي ها. در منطقه ما بيشتر تاثيرگذار بوديم يا قبلي ها؟

ghadem
Sunday 27 April 2008, 10:27PM
***در خواندن این مقاله، توجه داشته باشید که اسرائیل که غالب این کمک های آمریکا به اسرائیل باز هم توسط اسرائیل خرج خرید تسلیحات نظامی از کارخانه های یهودی-صهیونیستی آمریکا و اروپا و روسیه می شود.
امریکا سالانه میلیاردها دلار به رژیم صهیونیستی کمک می کند و در واقع این رژیم یکی از ایالتهای امریکا به شمار می رود. واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی:یک جاسوس اسرائیلی در حالی در امریکا پس از چند دهه جاسوسی و انتقال اسناد حساس به اسرائیل دستگیر می شود که امریکا در طول سالهای گذشته کمکهای شایانی به اسرائیل کرده است.
کمکهای امریکا به اسرائیل از سال 1949 آغاز شد، در آن سال امریکا درقالب ارتباطهای صادرات و واردات یکصد میلیون دلار به اسرائیل کمک کرد. کمکهای امریکا به اسرائیل تا دهه هزار و نهصد و هفتاد در این حدود بود .
نتایج تحقیقات رسمی کنگره امریکا نشان می دهد از سال هزار و نهصد و هشتاد و پنج به بعد امریکا سالانه حدود سه میلیارد دلار در قالب کمکهای اقتصادی و نظامی به اسرائیل کمک کرده است.
اسرائیل از این کمکهای مالی برای خرید تسلیحات امریکایی استفاده می کند. در جدیدترین قراردادهای تسلیحاتی ، اسرائیل سامانه های ضد موشک، بمب، جنگنده شکاری و دیگر ادوات و تجهیزات نظامی از امریکا خریداری می کند.به گفته تحلیلگران احتمالا اسرائیل جنگنده های شکاری "اف-سی وپنج" را نیز از امریکا خریداری می کند.
فریدا بیریگان کارشناس موسسه تحقیقاتی موسوم به بنیاد امریکای نوین در نیویورک در این خصوص می گوید اسرائیل و امریکا رابطه بسیار نزدیکی باهم دارند واگر اسرائیل چیزی از امریکا بخواهد تنها کاری که باید انجام بدهد این است که این خواسته را مطرح کند.این کارشناس امریکایی درباره دستگیری جاسوس اسرائیلی در امریکا گفت :اسرائیل نیازی به جاسوسی در داخل امریکا ندارد. درواقع، اسرائیل بخشی از امریکاست به طوری که برخی تحلیلگران امریکایی، اسرائیل را ایالت پنجاه و یکم ایالت امریکا تلقی می کنند.
امریکا هرسال دو میلیارد و چهارصد میلیون دلار کمک نظامی به اسرائیل می دهد.امریکا همچنین هرسال سخت افزارهای نظامی و تسلیحات به ارزش حدود یک میلیارد و چهارصد میلیون دلار به اسرائیل می فروشد.
اسرائیل دومین ناوگان بزرگ هواپیماهای شکاری اف شانزده امریکایی را در جهان در اختیار خود دارد.
این نوع مناسبات امریکا و اسرائیل با وجود دستگیری جاسوس اسرائیلی در امریکا ادامه خواهد یافت.
این رویداد سبب توقف فروش تسلیحات امریکا به اسرائیل و کمکهای نظامی واشنگتن به تل اویو نخواهد شد. کمکهای نظامی امریکا به اسرائیل در حال افزایش است.این تحلیلگر امریکایی در ادامه افزود سال گذشته رئیس جمهور امریکا تصریح کرد ظرف مدت ده سال بیش از سی میلیارد دلار کمک نظامی به اسرائیل خواهد داشت. مناسبات نظامی اسرائیل و امریکا دوام یافته است مگراینکه دولت بعدی امریکا تصمیم بگیرد واقعا از این موضع دوری کند. با توجه به موضع کنگره امریکا درخصوص اسرائیل این اقدام بسیار دشوار خواهد بود. بعید است که استفاده های مکرر امریکا از حق وتوی خود در شورای امنیت سازمان ملل متحد در دفاع از اسرائیل تغییر کند.

ghadem
Sunday 27 April 2008, 10:28PM
ثروت مردم آمریکا به جیب های چه کسانی واریز می شود؟! (http://zionism.blogfa.com/post-242.aspx)
بودجه‌نظامی آمریكا بیشتر از بودجه نظامی کل کشورهای جهان است!!


موسسه گلوبال‌سكیوریتی در گزارشی اعلام كرده‌ كه بودجه نظامی جهان یك هزارو صد میلیارد دلار است كه این رقم 623 میلیارد دلار مربوط به بودجه نظامی آمریكاست. این گزارش افزوده: چین و روسیه هركدام با 65 و 50 میلیارد دلار در رده‌های دوم و سوم قرار دارند ضمن این كه فرانسه و انگلیس با 45 و 8/42 میلیارد دلار بودجه نظامی در مكان‌های بعدی قرار دارند. در ادامه این گزارش آمده: بودجه نظامی آمریكا طی هفت سال‌گذشته به شدت افزایش یافته به طوری كه بودجه نظامی این كشور هم اكنون از بودجه نظامی دیگر كشورهای دنای بیشتر است. افزایش بودجه نظامی آمریكا در سال‌های اخیر عمدتا به خاطر لشكركشی‌های این كشور به افغانستان و عراق بوده‌است.منبع: sepehrnews.org/?p,13645 (http://www.sepehrnews.org/?p,13645)
سير نزولي شديد اقتصاد امريکا
امریکا در تلاشی دیگر برای بازگرداندن اعتماد به بازارهای مالی نرخ بهره بانکی را کاهش داد. به گزارش رجانيوز به نقل از بی بی سی، نرخ بهره بانکی در این کشور با 75 صدم درصد کاهش از سه درصد به دو و 25 صدم کاهش یافت. در شش ماه گذشته دولت امریکا شش بار برای تقویت اقتصاد در حال رکود این کشور نرخ بهره را کاهش داده است.کارشناسان با هشدار درباره رکود اقتصادی در امریکا می گویند این اقدام به کاهش بیشتر ارزش دلار و همچنین افزایش تورم منجر خواهد شد.
قیمت کالاهای عمده فروشی در امریکا به بالاترین میزان در 27 سال گذشته رسیده است. وزیر خزانه داری امریکا دیروز اذعان کرد اقتصاد امریکا با سیرنزولی شدید روبروست. بر اساس نظرسنجی جدید سه چهارم مردم امریکا معتقدند اقتصاد کشورشان وارد مرحله رکود اقتصادی شده است. سی ان ان نیز گزارش داد، اقدام اخیر دولت امریکا برای کمک مالی به بانک بیر استرنز یکی از بزرگترین بانکهای امریکا نشان دهنده میزان وخامت اوضاع اقتصادی در امریکاست. این نخستین اقدام دولت امریکا از این دست از زمان بروز رکود اقتصادی تاریخی در امریکا در دهه 1930 تاکنون است.براساس این گزارش ، هیچ فردی در امریکا خواستار تکرار تاریخ نیست.
پیترموریسی اقتصاددان و استاد دانشگاه مریلند در این خصوص می گفت نمی توان بروز رکود اقتصادی را در امریکا کاملا منتفی دانست و ممکن است امریکا بار دیگر وارد رکود اقتصادی شود و وضعیت حاکم در امریکا در سال هزار و نهصد و بیست و نه باردیگر حاکم شود.آلِن بلایندر معاون رئیس سابق بانک مرکزی امریکا نیز در این باره می گوید ما هم اکنون شاهد بروز مشکلاتی از نظر اقتصادی در امریکا هستیم که پس از جنگ جهانی دوم هرگز مورد مشابه آن را ندیده بودیم.وضعیت مسکن در امریکا همانند دوران رکود اقتصادی تاریخی در امریکاست. لایل کراملی رئیس سابق بانک مرکزی امریکا در این خصوص می گوید یافتن راه حل برای معضل اقتصادی کنونی در امریکا آسان نیست وباید در این خصوص چاره اندیشی شود. وی ادامه داد هم اکنون مسائلی در اقتصاد امریکا بوجود آمده است که من در پنجاه سال اخیر هرگز شاهد آن نبوده ام.شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی هم گزارش داد دولت امریکا در شرایطی نرخ بهره های وامهای بانکی را کاهش داد که میزان بیکاری در این کشور افزایش یافته و شرکتهای بزرگ امریکا به شدت متضرر شده اند و بهای نفت در بازارهای جهانی افزایش قابل توجهی داشته است. جان تِرِت خبرنگار الجزیره انگلیسی در این گزارش تصریح کرد سوال مطرح در شرایط کنونی آن است که آیا اقدامات اخیر دولت بوش در عرصه اقتصادی سبب افزایش اعتماد به نظام اقتصادی امریکا خواهد شد آنهم در شرایطی که بانکهای این کشور تلاش می کنند برای نجات از مشکلات خود طرحهای ویژه ای اجرا کنند.منبع:

ghadem
Sunday 27 April 2008, 10:28PM
در آمریکا آزادی نیست.... (http://zionism.blogfa.com/post-229.aspx)
نوه گاندی: از دست لابی صهیونیستي استعفا دادم
نوه مهاتما گاندی رهبر جنبش استقلال طلبانه هند، با اعلام به ستوه آمدن از نفوذ لابی های صهیونیستی و اقدامات اسرائیل در حوزه بین الملل استعفا داد. به گزارش رجانيوز به نقل از العربیه (http://www.alarabiya.net/articles/2008/02/18/45800.html)، نوه گاندی که ریاست یکی از موسسات حقوق بشر و صلح جهانی در امریکا را برعهده داشت به علت آنچه که آن را نفوذ لابی یهودیان و تخریب ارزش های انسانی و روند دخالت این گروه در صحنه بین الملل می خواند، از پست خود استعفا داد.
http://www.rajanews.com/news/image/arungandi.jpgآرون گاندی 75 ساله که در دانشگاه روچستر درنیویورک هم کرسی تدریس دروس جنگ های نرم را در اختیار دارد، با درج مقاله ای در وبلاگ روزنامه واشنگتن پست از سمت خود استعفا داد. در قسمتی از استعفا نامه نوه گاندی آمده است: قصد من آن بود که می خواستم در فضایی مناسب به تحلیل و آنالیز خشونت بپردازم و لی ناخواسته درعوض نتیجه آن شد که مروج خشم، درد، خجالت و اغتشاش شدم... به گفته آرون گاندی، رژیم صهیونیستی با طرح مسئله هولوکاست اقدام به بیرون کردن رقبای خود از صحنه کرده است ومی خواهد کشورهایی را که این ادعا را نفی کنند به انزوا بکشاند اما به دیگر کشورهایی که این ادعا را بپذیرند، سلاح وبمب می فروشد.وی اسرائیل را رژیمی خواند که بقایش را تنها با زور اسلحه و بمب می تواند حفظ کند و امریکا ترویج کننده فرهنگ خشونتی است که بازیگر اصلی آن رژیم صهیونیستی و یهودیان می باشند. گفتنی است چندی پیش هم "توشر گاندی"، پسر مهاتما گاندی، در گفتگو با روزنامه ایرانی "تهران تایمز" اظهار داشته بود لابی صهیونیست در گذشته از گاندی چهره ای منفورارائه داده بود.

hamidcom
Sunday 4 May 2008, 09:38PM
مگر "نستله" در ایران مجوز فعالیت ندارد؟
عصرایران- روز گذشته، 50 نفر که خود را عضو جنبش عدالتخواه دانشجویی معرفی می کردند، به نمایشگاه بین المللی کتاب رفته و خواستار برچیده شدن تبلیغات شرکت "نستله" از این نمایشگاه شده اند.

آن طور که در خبرها آمده بود ، مسوولان نمایشگاه در مقابل خواسته این افراد، تمکین کرده و به جمع آوری اقلام تبلیغی شرکت نستله پرداخته و قول داده اند تا 24 ساعت آینده هیچ اثری از نستله در نمایشگاه کتاب باقی نماند. آن 50 نفر مدعی بودند که نستله، یک محصول صهیونیستی است و سود آن را اسراییلی ها می برند.

این، نخستین باری نیست که چنین اتفاقی در کشور رخ می دهد و یک گروه، بدون داشتن مجوز قانونی، نظر خود را بر مجموعه های رسمی تحمیل می کند.

اشتباه نکنید! ما درصدد حمایت از نستله نیستیم، بلکه تاکید ما بر اصلی است که بسیاری دوست دارند آن را فراموش کنند :قانونگرایی.

صورت مساله کاملا روشن است: یا نستله طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، مجوز فعالیت در ایران دارد یا نه.

اگر چنین مجوزی برای این شرکت صادر شده است، اساسا چرا باید یک عده بخواهند تحت لوای شعارهایی مثل حمایت از مردم فلسطین فعالیت های قانونی یک شرکت را مختل سازند و اگر نستله فاقد مجوز فعالیت و تبلیغ در ایران است باید مسوولان وزارت بهداشت که چشم بر فعالیت های غیرقانونی آن بسته اند و نیز مسوولان نمایشگاه کتاب که به یک شرکت غیرقانونی اجازه حضور در فرهنگی ترین رویداد کشور را داده اند، پاسخگو باشند.

وانگهی، اگر نستله مجوز فعالیت در ایران را دارد و در عین حال، ادعای جنبش عدالتخواه دانشجویی مبنی بر صهیونیستی بودن آن نیز مقرون به واقعیت باشد، آنگاه باید از مسوولان خواست که تکلیف خود با محصولاتی که با مجوز آنها در ایران عرضه می شود و سودش به جیب صهیونیست ها می رود را مشخص کنند.

از این منظر، می توان حق را به جنبش عدالتخواه داد زیرا نمی توان این پارادوکس را پذیرفت که در مملکتی، از صدر تا ذیل همه علیه صهیونیست ها موضع بگیرند و حتی در این باره، کشور، هزینه هایی نیز متحمل شود ولی محصولات غیر ضرور آنها مانند پودر قهوه و کافی میت و ... در سراسر کشور به سود آنها به فروش برسد.

این، همان تناقضی است که اعضای جنبش عدالتخواه دانشجویی را بر آن می دارد که خارج از سیستم های بروکراتیک اداری و قانونی، وارد عمل شوند، هر چند که نادیده گرفتن قانون و عدم پیمودن مسیرهای قانونی در نهایت به قربانی شدن "عدالت" منجر خواهد شد، یعنی تضعیف همان نامی که جنبش "عدالت" خواه بر خود نهاده است.
اگر نستله واقعاً یک محصول صهیونیستی است ، حق مطلب آن است که معترضان ، اعتراض خود را متوجه مسوولانی کنند که به هر علتی به آن اجازه حضور در ایران داده اند و الا رها کردن بالا دستی ها و فشار اوردن بر شرکتی که با احترام به قوانین ایران در کشور به فعالیت می پردازد، هرگز اقدامی عدالت گرایانه و منصفانه محسوب نخواهد شد .

ghadem
Sunday 4 May 2008, 10:52PM
سخنگوی دولت عراق :اتهام علیه ایران مبنی بر حمایت از شبه نظامیان بی اساس استسخنگوی دولت منتخب عراق امروز اتهامات و ادعاهای واهی مقامهای آمریکایی مبنی بر حمایت تسلیحاتی ایران از شبه نظامیان را که تعداد اندکی از شخصیتهای عراقی هم با تحریک آمریکا آن را مطرح کرده اند؛ بی پایه و اساس دانست.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، "علی الدباغ" در پاسخ به این سئوال درباره اتهامات مکرر مقامهای سیاسی و نظامی آمریکا مبنی بر ارسال سلاح ایرانی به عراق گفت : ما هیچ مدرکی در این زمینه نداریم(که ایران به زعم آمریکا از شبه نظامیان حمایت می کند)

وی افزود : اگر ما چنین مدارکی دراختیار داشته باشیم، از کشورمان دفاع خواهیم کرد.

الدباغ دراشاره به جنگ تحمیلی هشت ساله ای که دیکتاتور خونخوار سابق عراق در سال 1980(1359) علیه جمهوری اسلامی ایران با حمایت آمریکا و بسیاری از کشورهای غربی و عربی به راه انداخت،تصریح کرد : عراق تصمیم گرفته است روابط حسنه ای با ایران برقرار کند؛ گذشته، به تاریخ پیوست .

مقامهای آمریکایی بارها برای سرپوش گذاشتن بر شکست سیاستها و طرحهای خود در عراق برای فرافکنی مشکلات خود، بارها اتهامات بی اساس را به جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت تسلیحاتی، آموزشی، و مالی از گروههای خاصی از افراطیون شیعه به زعم خود نسبت داده اند، اما تا کنون از ارائه حتی یک مدرک برای اثبات این ادعاهای بی اساس ناتوان نشان داده اند؛ آمریکایی ها اخیرا برای برهم زدن روابط حسنه دولت منتخب عراق و جمهوری اسلامی ایران، به تحریک برخی مسئولان و شخصیتهای عراقی برای اظهارنظر بر ضد ایران دست زدند که البته این حربه آنها به سبب تاکید دولت منتخب عراق بر روابط حسنه خود با کشورمان با شکست روبرو شد.

در همین چارچوب هیئت اعزامی از سوی بزرگترین فراکسیون پارلمانی عراق به تهران، گفتگوهای خود با مقامهای جمهوری اسلامی ایران درباره اوضاع سیاسی و امنیتی عراق را سازنده توصیف کرد.

ائتلاف عراق یکپارچه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: هیئت اعزامی فهرست ائتلاف عراق یکپارچه نتایج مذاکرات خود با مسئولان ایرانی درباره اوضاع امنیتی عراق را به آگاهی اعضای ائتلاف رساند و این مذاکرات را سازنده خواند.
این بیانیه که در پایگاه اینترنتی مجلس اعلای اسلامی عراق منتشر شد، آمده است : اعضای هیئت ائتلاف عراق یکپارچه موضع مثبت مسئولان ایرانی در حمایت از تلاشهای دولت عراق برای گسترش حاکمیت خود و مبارزه با قانون شکنان را احساس کرده است.
ائتلاف عراق یکپارچه شنبه شب در نشستی نتایج سفر هیئت اعزامی خود به ایران را بررسی کرد که در آن نوری المالکی نخست وزیر، سید عبدالعزیز حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق و فهرست ائتلاف عراق یکپارچه و خالد العطیه نایب رئیس اول مجلس این کشور حضور داشتند.
این درحالی است که رسانه ها از اعزام هیئتی دیگر از سوی دولت عراق به ایران برای فراهم کردن مقدمات سفر نوری المالکی نخست وزیر دولت منتخب عراق به تهران خبر داده اند.

امانت داری و اخلاق مداری

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع " خبرگزاری مهر " مجاز است.

Democracy
Monday 5 May 2008, 07:42AM
زيان 300 ميليون يورويي ايران در فروش سهام تيسن كروپ
منابع آگاه از زيان 300 ميليون يورويي ايران در فروش سهام شركت فولادي آلمان موسوم به "تيسين كروپ" خبر مي دهند.

به گزارش خبرنگار «فردا»، دولت سابق ايران در سال گذشته سهام خود در اين شركت آلماني را تحت فشار آمريكا به كمتر از 5 درصد كاهش داد. ايالات متحده اعلام كرده بود كه در اجراي تصميم آن دولت براي تحريم اقتصادي ايران، اگر بيش از 5 درصد از سهام آن شركت به ايران تعلق داشته باشد شركت مزبور نخواهد توانست در معاملات و مناقصه‌هاي وزارت دفاع آمريكا شركت نمايد و براي رسيدن به اين سطح از سهام ، مهلتي معين نموده بود.

ghadem
Monday 5 May 2008, 09:37AM
از منبعش معلومه!!!!

MSR
Tuesday 6 May 2008, 05:14PM
سخنگوي شوراي شهر تهران از تصويب لايحه 2 فوريتي شهرداري در جلسه امروز شوراي شهر تهران مبني بر كمك 3 ميليارد توماني شهرداري از محل ماده 16 و 17 قانون بودجه به شيعيان لبنان خبر داد.
خسرو دانشجو ديروز (يکشنبه) در نود و هفتمين جلسه شوراي شهر تهران كه بدون حضور مستمع برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگاري در رابطه با مصوبه كمك 3 ميليارد توماني شهرداري تهران به لبنان تصريح كرد: با وجود آن كه شهرداري تهران طبق قانون مي‌تواند بدون دريافت مصوبه شوراي شهر از محل ماده 16 و 17 به اشخاص حقوقي و حقيقي كمك كند و براي انجام اين كار ديگر نيازي به مصوبه شورا ندارد اما در رابطه اين لايحه خاص شهرداري تصميم گرفت قبل از هزينه كرد اعتبار مذكور گزارش آن را به شورا ارائه و نظر شورا را نيز پيشاپيش دريافت كند.
وي با بيان اين كه اعضاي شورا به اتفاق آرا با اختصاص اين اعتبار موافقت كردند، ادامه داد: توصيه اعضاي شورا به شهرداري اين بود كه اعتبار مذكور در قالب حمايت‌هاي نرم افزاري، مديريتي و آموزش نيروهاي متخصص باشد چرا كه اختصاص بودجه براي پروژه‌هاي عمراني به اعتباري معادل 10برابر اعتبار مذكور نياز دارد.
سخنگوي شوراي شهر تهران در پاسخ به اين سوال كه چرا شهرداري به جاي كمك به لبنان اين اعتبار را همچون احمدي نژاد صرف پرداخت وام به جوانان نمي‌كند، گفت: كمك فكري و نرم افزاري به هم دينان و شيعيان لبناني جز وظايف ما است كه بايد با حفظ ضرايب اين اقدام انجام گيرد.اين در حالي است كه شيعيان لبنان انتظاري بيش از اين دارند.علاوه بر اين با توجه به بودجه مصوب شهرداري هزينه كردن 3 ميليارد تومان اعتبار براي لبناني‌ها مبلغ قابل توجهي نيست.
وي خاطرنشان كرد: لبناني‌ها در دعوتي از آقايان چمران و پورزرندي براي بازديد از پروژه‌هاي در دست اجرا در اين كشور داشتند، انتظارات بيشتري را مطرح كرده بودند اما شهرداري تهران با توجه به هزينه‌هاي شهر تهران قادر به تامين آنها نيست به همين دليل اين حمايت در قالب نرم افزاري و مديريت قرار است انجام بگيرد.
دانشجو در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اين كه آيا صرف بودجه‌اي كه پول آن توسط شهروندان تهراني تأمين مي‌شود، در كشورهايي همچون لبنان يا عراق به لحاظ شرعي مشكل ندارد، گفت: در رابطه با وجود يا عدم وجود مشكل شرعي براي صرف اين هزينه‌ها من تخصص ندارم. اين موارد بايد از كساني كه تخصص و اجازه فتوا دارند، پرسيده شود اما به لحاظ انطباق قوانين و مقررات به اعتقاد همكاران من مشكلي در اين راستا وجود ندارد.
وي در پاسخ به اين سوال كه چرا در رابطه با تصويب اين لايحه 2 فوريتي قبل از طرح سوال از سوي خبرنگاران،‌ در رابطه با آن اطلاع رساني نكرديد؛ بار ديگر مباحث مذكور را با كلماتي ديگر تكرار كرد و پاسخي در رابطه علت عدم اطلاع رساني به خبرنگاران را قبل از طرح سوال توسط آنان ارائه نكرد.

MSR
Tuesday 6 May 2008, 05:18PM
يك نشريه سياسي از امضاي حكمي توسط جرج بوش خبر داد كه مجوز اقدام تروريستي سري جامع عليه نظام ايران و مقامات خاص آن را مي‌دهد.
به گزارش فارس، نشريه "كانترپانچ" در اين گزارش با عنوان "حكم سري بوش جنگ با ايران را گسترده‌تر مي‌كند" نوشت: «شش هفته پيش بوش حكمي را براي انجام اقدامات تهاجمي سري عليه نظام ايران صادر كرد كه از نظر ابعاد غيرمنتظره است.»
به نوشته اين نشريه، دستور سري بوش شامل اقدامات در يك منطقه گسترده جغرافيايي از لبنان تا افغانستان بوده و آزادي عمل بيشتر و جامعي ارائه مي‌‌‌كند و شامل ترور مقامات هدف‌گذاري شده مي‌شود.
اين گزارش حاكي است به عنوان مثال، گستردگي كار راه را براي حمايت كامل از شاخه نظامي سازمان مجاهدين خلق [گروهك تروريستي منافقين] هموار كرده با وجود آنكه اين گروه در زمره گروه‌هاي تروريستي وزارت امور خارجه آمريكا قرار دارد.
همين طور بودجه سري بدون محدوديت در اختيار جندالله قرار مي‌گيرد كه يك گروه سني در منطقه سيستان و بلوچستان ايران است. گروهي كه رياست آن چندي پيش سر برادر زن خود را بريده بود.
به نوشته كانترپانچ، ديگر عناصري كه از اين حكم آمريكا سود مي‌برد ملي‌گرايان كُرد ايران، ‌اعراب اهواز و تروريست‌هاي فعال در جنوب غربي ايران هستند.
بنا بر اين حكم، از سوي ديگر، اقدامات تهاجمي عليه حزب‌الله لبنان و بي‌ثبات كردن بيشتر نظام سوريه تشديد خواهد شد.
اين نشريه تأكيد كرد: «همه اين اقدامات به پول نياز دارد و اين پول بايد از سوي كنگره تأمين شود و يا دست‌كم توسط اعضاي اندكي از كميته اطلاعاتي تأييد گردد.»
در اين گزارش، درباره حمايت دموكرات‌ها و جمهوري‌خواهان از اين حكم آمده است: «تأمين بودجه با مشكلي مواجه نشد. بودجه اوليه 300 ميليون دلاري براي اجراي حكم مذكور بلافاصله مورد حمايت دو حزب در كنگره قرار گرفت و طي تصويب آن به منفور بودن جنگ كنوني و شرايط نامناسب اقتصادي آمريكا توجهي نشده است.»
اين نشريه افزود: «تا همين اواخر، دولت بوش در اقدام عليه ايران در زمان رياست "ويليام فالون" بر فرماندهي مركزي آمريكا با موانع جدي همراه بود. فالون اعتراض خود را به نيات مقامات دولت براي هدايت آمريكا به سوي جنگ ديگر پنهان نمي‌كرد.»
در ادامه اين گزارش با اشاره به تقابل دريايي ميان قايق‌هاي تندروي ايران و ناوهاي آمريكا در ماه ژانويه امسال آمده است دريادار فالون شخصاً به ناو آمريكايي كه آماده شليك به سوي ايراني‌ها و وارد كردن آمريكا به جنگ بود دستور داد از اين كار خودداري كند و اين امر خشم كاخ سفيد را برانگيخت.
دريادار فالون در ماه مارس به ناگهان كناره‌گيري كرد و بوش با جانشيني ژنرال ديويد پترائوس، فرمانده كنوني نظاميان آمريكايي در عراق به جاي فالون موافق است.
اين نشريه با اشاره به اينكه پترائوس در اواخر تابستان مسؤوليت رسمي فرماندهي مركزي آمريكا را برعهده مي‌گيرد، نوشت: «نشانه‌هاي زيادي وجود دارد كه پيش از آن اتفاقاتي مي‌افتد. يگان آبي‌خاكي تفنگداران دريايي كه قرار بود در اواسط ژوئن به خليج فارس بروند به ناگهان در روز چهارم ماه مه به سمت اين منطقه حركت كرده‌اند. نشست اروپايي ميان ديپلمات‌هاي فرانسوي براي ميانجي‌گري در امور ايران به ناگهان منحل شد و پترائوس نيز بر روي گزارشي به كنگره كار مي‌كند كه نشان دهد ايران دردسر آمريكا در عراق است.»

Mr.Dambalos
Tuesday 6 May 2008, 05:18PM
به به
به به
ممنونم

ghadem
Tuesday 6 May 2008, 10:03PM
"باراک" کتک خورد! (http://www.shia-online.ir/article.asp?id=864&cat=1)

براثر زد و خورد و کتک کاری که در جلسه این هفته حزب کارگر رژیم صهیونیستی رخ داد، "ایهود باراک" وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس و چند تن از اعضای این حزب زخمی شدند.
http://www.shia-online.ir/images/apctrs864.jpg


به گزارش شیعه آنلاین، گزارش های رسیده از درون حزب کارگر رژیم صهیونیستی حاکی از آنست است که بحران و اختلاف شدید میان اعضای این حزب موجب کتک کاری و زد و خورد شدید روز گذشته میان اعضای این حزب شده است.گفته می شود در حال حاضر دو جناح درون این حزب وجود دارد. ریاست یک جناح را "ایهود باراک" وزیر جنگ فعلی این رژیم و ریاست جناح دوم را "عمیر پرتز" وزیر جنگ سابق این رژیم برعهده دارند.

"پرتز" طی یک سال گذشته در جلسات و نشست های مختلف "ایهود باراک" و دیگر اعضای دولت فعلی رژیم اشغالگر قدس را مورد تهاجم و انتقاد شدید قرار داده است.

منابع آگاه از درون حزب کارگر صهیونیستی اعلام کردند: کتک کاری و زد و خورد جلسه این هفته میان "باراک" و "شالوم سمحون" وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی از یکسو با "سامی شاشون" شوهر خواهر "عمیر پرتز" از سوی دیگر رخ داد.

این منابع در ادامه افزودند: "باراک" تا سخنرانی خود را آغاز کرد، "شاشون" شتابان به سوی وی رفت و میکروفون را از دست وی کشید. "باراک" که می خواست میکروفون را پس بگیرد، درگیری بالا گرفت و موجب زخمی شدن وی شد. در همان لحظه "شالوم سمحون" برای دفاع از "باراک" وارد عمل شد و میکروفون را از دست "شاشون" کشید.

نکته قابل توجه اینست که نیروهای گارد ویژه که مأمور حفاظت از جان شخصیتهای صهیونیستی هستند، برای جلوگیری از این درگیری و پایان آن تلاشی نکردند.

این رفتار مأموران حفاظت به شدت مورد انتقاد سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) قرار گرفت و آنرا کم کاری خواندند.

Teshneh
Tuesday 6 May 2008, 10:07PM
نوش جونشون:D

hamidcom
Wednesday 7 May 2008, 05:07PM
عصرایران- آنطور که در خبرها آمده است، شورای شهر تهران طی مصوبه ای، مقرر داشته است یک کمک 30 میلیارد ریالی جهت بازسازی لبنان اختصاص یابد.

گویا این تصمیم، پس از آن گرفته شده است که آقای مهندس چمران، رییس شورای اسلامی شهر تهران، سفری به لبنان داشته و در آنجا رایزنی هایی با مقامات لبنانی انجام داده است.

این، نخستین باری نیست که کمک هایی از ایران به سمت برخی کشورهای خاص روانه می شود. البته اگر کمک های اعطایی توسط دولت های مختلف جمهوری اسلامی ایران در راستای اهداف سیاست خارجی تلقی و پذیرفته شود، نمی توان ورود شورای یک شهر به این عرصه، آن هم در شرایطی که خود تهران غرق در انواع مشکلات است را امری عقلایی دانست.

نکته جالب اینجاست که سخنگوی شورای شهر تهران در توجیه این کمک 3 میلیارد تومانی گفته است که این مبلغ، ناچیز است و حتی با آن نمی توان یک پروژه عمرانی هم اجرا کرد! و البته خوشبختانه ایشان از بابت اینکه کمک شورای شهر، ناچیز است، از لبنانی ها عذرخواهی نکرده است.

سخنگوی شورای شهر تهران همچنین در پاسخ به سوال درباره اینکه آیا چنین کمکی آن هم از جیب شهروندان تهرانی اشکال شرعی دارد یا خیر اظهار بی اطلاعی کرده و صرفا گفته است که آنچه تصویب شده، قانونی است.

مزید اطلاع ایشان، یادآور می شود اعضای شورای شهر، صرفا وکیل شهروندان تهرانی هستند و هر وکیلی صرفا در چارچوب اختیاراتی که موکل یا موکلانش به او داده اند، می تواند عمل کند و زیاده بر آن نافذ نیست.

حال سوال اینجاست که آیا مردم تهران به اعضای شورای شهر چنین اجازه ای داده اند که پول آنها به حساب مردم کشورهای دیگر ریخته شود؟

آیا اعضای شورای شهر در دوره تبلیغات انتخاباتی و در شعارهایشان به مردم وعده داده بودند که در صورت رای آوردن به لبنانی ها کمک کنند یا آنکه صرفا با تمرکز بر روی مشکلات شهری تهران، توانسته اند از این مردم رای بگیرند و راهی شورای شهر شوند؟

به راستی آیا مشکلات تهران تمام شده و بودجه شهر در دست شورای شهر بی استفاده مانده که اعضای این شورا، تصمیم گرفته اند 3 میلیارد تومان ناقابل هم به لبنانی ها کمک کنند؟

ما، البته مخالف کمک به نیازمندان نیستیم ولی چراغی که به منزل رواست به مسجد حرام است. وانگهی دولت جمهوری اسلامی ایران، در قالب های متعارف بین المللی و در راستای اهداف دیپلماتیک نظام، کمک های زیادی به مردم لبنان و سایر کشورهای هدف رسانده و می رساند. این کمک ها اگر از حد نگذرد و برآورنده اهداف دیپلماتیک کشورمان در عرصه بین المللی باشد، قابل قبول است ولی در این گیرودار، به صرف اینکه رییس شورای شهر تهران به لبنان سفر کرده است، سه میلیارد تومان از جیب شهروندان تهرانی به سود دیگران خارج شود، مورد انتقاد است.

نکته بعدی درباره این بخش از سخنان سخنگوی شورای شهر که گفته است: با توجه به ماده 16 و 17 قانون بودجه، شهرداری تهران، برای کمک به بازسازی لبنان نیازی به مصوبه شورای شهر نداشته است و شهردار تهران با این وجود، بر دریافت مصوبه شورا تاکید کرده است.واقعا جالب است که برای اجرای یک عملیات ساده عمرانی و برای کارهای پیش پا افتاده تر، شهردار تهران باید از شورای شهر مصوبه بگیرد ولی اگر بخواهد میلیارد میلیارد از پول شهرداری تهران را به یک کشور دیگر هدیه کند، اساسا نیازی به مصوبه نیست! هر چند که در این بازی، شهردار تهران توپ را به زمین شورای شهر انداخته و گفته است که اگر می خواهید کمک کنید، خودتان هم تصویب کنید.

hamidcom
Wednesday 7 May 2008, 05:12PM
عصرایران- در حالی که امارات متحده عربی، تنها کشوری است که نسبت به بخشی از خاک ایران، ادعای ارضی دارد، در سال گذشته خورشیدی بزرگترین شریک تجاری ایران بوده و میلیاردها دلار از این رهگذر سود خالص برده است.

به گزارش عصرایران (asriran.com (http://asriran.com/))، طبق آماری که اخیرا معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری منتشر کرده است، در سال گذشته، عمده ترین طرف خارجی واردات و صادرات ایران، کشور امارات متحده عربی بوده و بیشترین کسری تراز تجاری ایران نیز مربوط به امارات بوده است.

در سال گذشته، رقم کسری تراز تجاری ایران با امارات 9271 میلیون دلار بوده است. این در حالی است که رقم کسری تراز تجاری ایران با آلمان 4903 میلیون دلار و با چین 3038 میلیون دلار بوده است.

به دیگر سخن، کسری تراز تجاری ایران در روابط با کشور کوچک امارات، دو برابر آلمان (بزرگترین صادرکننده جهان با 1000 میلیارد دلار در سال) و سه برابر چین (که دنیا را به تسخیر کالاهای خود در آورده) بوده است. این در حالی است که بر خلاف المان و چین ،اساساً در امارات محصول خاصی که به ایران صادر شود، تولید نمی شود بلکه اماراتی ها صرفا به عنوان یک "واسطه" عمل می کنند و محصولات کشورهای مختلف جهان را در قالب صادرات مجدد به ایران می فروشند.

از طرف دیگر، اصلی ترین مقصد صادراتی ایران نیز در سال گذشته امارت بوده است. در سال 1386، ایران حدود 1525 میلیون یورو محصول به امارات صادر کرده است و نکته جالب اینکه اماراتی ها همین کالاهای وارداتی ایران را نیز دوباره صادر می کنند و تنها بخش اندکی از آن در داخل این امیرنشین مورد استفاده یا مصرف قرار می گیرد.

به بیان دیگر، امارات، بدون آنکه کوچکترین تولیدی داشته باشد، به بزرگترین صادرکننده به ایران تبدیل شده و حتی از کشورهایی مثل آلمان، چین، سوییس و کره جنوبی (سایر شرکای بزرگ تجاری ایران) نیز پیشی گرفته است.

همچنین با ایجاد زیرساخت های مناسب تجاری، به نقش واسطه گری پرداخته و در این میان، هم ، از صادرات ایران منتفع می شود و هم از واردات آن!

این در حالی است که اگر مسوولان کشورمان مناطق آزاد تجاری در خلیج فارس را جدی می گرفتند، نیازی نبود یک کالای خارجی ابتدا به امارات برود و سپس از آنجا با افزایش قیمت و اضافه بهای حمل و نقل به ایران صادر شود و نیز نیازی به این نبود که کالای ایرانی برای صادر شدن به کشورهای دیگر، نیازمند واسطه ای به نام امارات باشد.

آنچه ذکر شد، صرفا در عرصه تراز تجاری بوده و اگر بحث توریسم و سفر سالانه بیش از یک میلیون ایرانی به امارات، به ویژه دبی را نیز وارد محاسبه کنیم درخواهیم یافت اماراتی ها تا چه اندازه از داشتن همسایه ای مثل ایران خوشحال اند و البته همچنان نسبت به آن ادعای ارضی دارند!

به راستی آیا این تراز تجاری شگفت انگیز ، صرفاً ریشه در واقعیت های اقتصادی دارد یا آنکه "برخی منافع خاص در داخل کشور" نیز مزید بر علت است تا امارات ایفاگر نقش نخست تجارت خارجی ایران باشد؟!

hamidcom
Wednesday 7 May 2008, 10:48PM
گزارش «جام‌جم» به بهانه مرگ دختر قايقران‌
اول اورژانس را نجات دهيم‌
http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1387/02/17/100937783008.jpg
گروه جامعه - مستوره برادران نصيري: نمي‌دانم چندمين بار است كه به قيمت از بين رفتن جان يك انسان اتفاق مي‌افتد و همه مقصران و بي‌تقصيران حادثه حرف مي‌زنند و مصاحبه مي‌كنند و تقصيرها را به گردن هم مي‌اندازند. بعد هم كل ماجرا از ياد من خبرنگار و توي مخاطب مي‌رود.

مرضيه باباعباسي، قايقران لرستاني هنگام برگزاري مسابقات قهرماني بانوان ايران، دچار حادثه و به درمانگاه كيمياي دهكده المپيك منتقل مي‌شود.

به دليل خراب بودن دستگاه شوك و نبود آمبولانس در اين درمانگاه با اورژانس تهران تماس گرفته مي‌شود كه به گفته مسوول روابط عمومي فدراسيون قايقراني، به رغم تماس اوليه در ساعت 40/21، امدادگران ساعت 23 به محل حادثه مي‌رسند و با توجه به تاخير اورژانس، اين ورزشكار به دليل ايست قلبي فوت مي‌كند.

فدراسيون از 115 شكايت مي‌كند و مركز اورژانس تهران هم به روزنامه‌ها توضيحاتي را ارسال مي‌كند. اتفاقا در توضيحات مركز اورژانس تهران نكاتي آمده كه در واقع اين مركز و فدراسيون قايقراني را از گناه مبرا نمي‌كند.

براساس اعلام اورژانس تهران، فدراسيون قايقراني براي برگزاري چنين مسابقه‌اي، تقاضاي استقرار نيروهاي اورژانس در محل مسابقه را نداشته است.

در واقع مسابقاتي در اين سطح، بدون حضور آمبولانس و نيروهاي امداد برگزار شده، در حالي كه اگر سري به نمايشگاه كتاب تهران كه در حال برگزاري است، بزنيد در آن فضا هم آمبولانس و نيروهاي امداد حضور دارند.

هرچند روايت ديگري مي‌گويد ظاهرا آمبولانس حضوصي در اين مسابقه حضور داشته و البته مجوز ادامه كار اين آمبولانس خصوصي تمديد نشده بوده و اين كه چرا آمبولانس‌هاي خصوصي بدون مجوز براي جابه‌جايي مريض و مصدوم در شهر تردد مي‌كنند، گزارش ديگري مي‌خواهد.

اورژانس تهران در توضيحاتش شايد به اشتباه! توپ را به زمين وزارتخانه‌اش انداخته است؛ چراكه در نمابر اين مركز نوشته شده است: «سوال ديگر اين كه درمانگاه‌ها طبق آيين‌نامه‌اي كه براي تاسيس درمانگاه دارند، مكلف هستند آمبولانس براي انتقال بيماران خود داشته باشند و تمام امكانات لازم را براي احياي بيماران بدحال و عمليات CPR از جمله دستگاه DC شوك داشته باشند كه ظاهرا اين درمانگاه در اين مورد كوتاهي كرده است.»
و در ادامه آمده است:

«سال 85 معاونت محترم سلامت از طرف آقاي دكتر علويان بخشنامه‌اي به تمام درمانگاه‌ها ابلاغ نموده كه تمام درمانگاه‌ها موظف به داشتن آمبولانس بوده يا با يك مركز خصوصي قراردادي براي انتقال بيمارانشان داشته باشند كه در پيوست همين جوابيه اعلام مي‌گردد. اين بخشنامه در تاريخ 9/12/85 و 10/12/85 در 2 روز متوالي براي اين درمانگاه فاكس شده و مهلت يك ماهه‌اي براي تهيه آمبولانس داشتند اما اين درمانگاه كوتاهي كرده و از آن موقع تاكنون هنوز هم اقدامي براي رفع اين معضل حياتي نكرده است.»

اين توضيحات بيشتر عذر بدتر از گناه به نظر مي‌آيد، چرا كه درمانگاهي كه بايد آمبولانس داشته باشد، ندارد و همچنان به كارش ادامه مي‌دهد؛ وقتي وضعيت درمانگاهي وابسته به بخش خصوصي در شهر تهران اين است. تصور كنيد درمانگاه شهري كوچك را! البته براساس توضيحات فدراسيون قايقراني و اورژانس تهران، اين ورزشكار در ساعت 5 عصر ناخوش مي‌شود و ظاهرا هيچ‌كس از فدراسيون و مجموعه آزادي براي 5 ساعتي كه از زمان حادثه تا رسيدن بيمار به درمانگاه گذشته، پاسخي نداده است.

از طرفي اورژانس تهران در توضيحاتش نكته قابل تامل ديگري را در كنار اين مساله كه «اورژانس در آن مدتي كه آمبولانس در راه بوده، مرتبا با درمانگاه تماس مي‌گرفته اما جواب نمي‌دادند» آورده است: «فرض كنيم بيمار را تحويل مي‌گرفتيم، بيمار را به چه مركزي انتقال مي‌داديم؟ قانون به ما مي‌‌گويد بيماري كه در حال CPR است (يعني بيمار بدحال را)‌ بايد به نزديك‌ترين مركز خصوصي، دولتي، تامين اجتماعي و حتي نظامي انتقال دهيم و اين مراكز موظفند بيمار CPR را بدون هيچ چون و چرا تحويل بگيرند و نزديك‌ترين بيمارستان به آن مركز، بيمارستان ايرانيان است كه در فاصله 10 متري اين درمانگاه است. يعني آمبولانس اورژانس نمي‌تواند با يك فرمان بپيچد، بنابراين ما مجبور بوديم بيمار را روي برانكارد گذاشته و به بيمارستان ببريم كه اين كار را خود مسوولان درمانگاه هم مي‌توانستند در اين فاصله انجام دهند كه متاسفانه اين كار را هم نكردند.

اگر هم دستگاه شوك درمانگاه خراب بود بيمارستان مقابل صددرصد دستگاه شوك داشته است. پس اين اقدام را نيز انجام نداده، در نهايت اورژانس تهران طبق استانداردهاي جهاني اگر جمعيت 12 ميليوني آن را در نظر بگيريم، بايد به ازاي هر 10 الي 16 هزار نفر يك دستگاه آمبولانس داشته باشد كه رقمي معادل 500 الي 600 دستگاه آمبولانس است در حالي كه هم‌اكنون با 123 دستگاه، اورژانس تهران در حال اداره اين شهر بزرگ است.
درد كشيده، طبيب است‌

در بخش آخر توضيحات اورژانس، به وضعيت آمبولانس‌ها اشاره مي‌شود؛ مساله‌اي كه اتفاقا از سوي رئيس كميسيون بهداشت و درمان وزارت بهداشت، مورد انتقاد است.

دكتر اميدوار رضايي در گفتگو با «جام‌جم» مي‌گويد: نظام سلامت ما، كلا بيمار است و وضعيت اورژانس نيز به همين ترتيب است، بر همين اساس، مجلس هفتم از ابتدا مصوبات خوبي را براي اين بخش در نظر گرفت.

او ادامه مي‌دهد: مجوز ورود 2 هزار دستگاه آمبولانس، استخدام 15 هزار نيرو در وزارت بهداشت و تاكيد براي استخدام نيروي تكنيسين در بخش‌هاي اورژانس و حذف و معافيت عوارض گمركي واردات آمبولانس‌ها از جمله اين مصوبات است.

اميدوار رضايي با اشاره به اين كه حداكثر 40 درصد مجروحان و مصدومان از سوي آمبولانس‌ها به مراكز درماني برده مي‌شوند و معمولا نيروي غيرامداد و خود مردم، مصدومان را به اين مراكز مي‌رسانند، ادامه مي‌دهد: حتي مسوولان مملكت هم از اين مساله آسيب ديده‌اند و خود ما هم درد كشيده‌ايم.

او به تاخير رسيدن اورژانس در حادثه تصادف مرحوم كريمي‌راد، وزير دادگستري و مرحوم غرضي، رئيس سازمان تامين اجتماعي اشاره مي‌كند و مي‌گويد: سال 84 نيز فرزند بنده به خاطر تاخير حضور اورژانس، همراه همسرش فوت شد.

وي تاخيرها و مشكلات اورژانس كشور را خلاف ماده 85 قانون برنامه مي‌داند و ادامه مي‌دهد: متاسفانه در اولويت‌بندي مسوولان وزارت بهداشت، تجهيز اورژانس و پيش‌بيمارستاني و بيمارستاني مورد توجه قرار نمي‌گيرد.
اميدوار رضايي به تصويب 120 ميليارد تومان براي تجهيز بيمارستان‌ها در سال 87 اشاره مي‌كند و مي‌گويد: مساله اينجاست كه آيا مسوولان وزارت بهداشت اين بودجه را با محور تجهيز بخش اورژانس بيمارستان‌ها اولويت‌بندي خواهند كرد؟
حرف آخر

فرض مي‌كنيم فدراسيون قايقراني كه حتي اولين شاخص‌هاي ايمني برگزاري مسابقات را رعايت نمي‌كند، در اين حادثه بي‌تقصير باشد، فرض مي‌كنيم اورژانس تهران تاخير نداشته و هيچ سابقه سوئي هم در اين ميان وجود نداشته باشد، فرض مي‌كنيم وزارت بهداشت نظارت درستي روي درمانگاه‌ها داشته است؛ با همه اين فرض‌ها، آيا اين آخرين حادثه است؟

آي آدم‌ها كه در ساحل نشسته شاد و خندانيد/ يك نفر در آب دارد مي‌سپارد جان!

hamidcom
Wednesday 7 May 2008, 10:51PM
وعده برگزاري جشن كپرزدايي در سيستان و بلوچستان‌
اگر كپرها گوش داشتند حتما مي‌خنديدند
http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1387/02/17/100937783031.jpg
گروه جامعه -‌ مريم يوشي‌زاده: اگر كپر‌هاي «چابهار» و «توتان» و «مهمدان» گوش داشتند حتما به خبر جشن كپرزدايي در سيستان و بلوچستان مي‌خنديدند؛ اما حالا كه كپرها گوش ندارند فقط بچه‌هاي قد و نيمقد سيستان و بلوچستان مي‌دانند كه اين خبر چه خنده تلخي روي لب‌ها مي‌نشاند وقتي مدرسه‌هاي كپري هنوز سرپا و سرپناه بچه‌ها براي ياد گرفتن هستند.

در حال حاضر بيش از 20 هزار دانش‌آموز در 21 منطقه آموزشي استان سيستان و بلوچستان تحصيل مي‌كنند و آمار ارائه‌شده از سوي استاندار اين استان مبني بر تبديل 830 كلاس كپري به فضاي مناسب آموزشي، نشان مي‌دهد گرچه هنوز آمار دقيقي از اين كودكان كه در كپر تحصيل مي‌كنند وجود ندارد؛ اما رقم ارائه شده از سوي استاندار ناچيز است.حبيب‌الله دهمرده روز گذشته اظهار كرد: در سال تحصيلي جاري 830 كلاس كپري در سطح اين استان به فضاي استاندارد تبديل شده است و به همين دليل كودكان سيستاني امسال شاهد جشن كپرزدايي هستند.

استاندار سيستان و بلوچستان همچنين رقم اختصاص يافته به احداث و تجهيز مدارس و اعتبارات عمراني در 2 سال گذشته را 12 ميليارد تومان اعلام كرده بود.نكته عجيب اينجاست كه تنها در سال 86 خبرنگاران حوزه دولت در بازديد مرداد 86 خود از ميزان اجرايي شدن مصوبات دولت در استان سيستان و بلوچستان نوشتند، بودجه‌اي معادل 5 ميليارد تومان براي كپرزدايي در سال 86 با مصوبات سفر استاني رئيس‌جمهور به اين كار اختصاص يافت كه با آغاز جشن كپرزدايي اين بودجه به 15 ميليارد تومان افزايش يافته است.از محل اين بودجه تاكنون 120 كلاس درس از حالت كپري خارج شده و ساختمان‌هايي براي كلاس‌ها ساخته شده است و تا پايان سال كه دومين جشن كپرزدايي برگزار شود، 720 كلاس ديگر نيزاز حالت كپري خارج خواهد شد.مقايسه آمارهاي ارائه شده از سوي استاندار سيستان و بلوچستان با گزارش‌هاي دولت در سال 86، از تناقضي آشكار در ميزان بودجه اختصاص داده شده به تجهيز مدارس و تعداد دقيق كلاس‌هاي مناسب‌سازي شده در سال‌جاري خبر مي‌دهد.

گذشته از همه اين تناقض‌ها، نكته مهم اينجاست كه بحث كپرزدايي سال‌هاست سوژه مديران بخش‌هاي مختلف است؛ به طوري كه افشاني، رئيس سابق سازمان نوسازي و تجهيز مدارس نيز حدود 6 سال پيش از برچيدن مدارس كپري در دوران مديريت خود خبر داد و حتي متعهد شد در صورت شكست اين طرح استعفا خواهد كرد، پس از او نيز ديگر مديران آموزش و پرورش چنين تعهداتي دادند كه هيچ‌يك اجرايي نشد.

اما مدارس كپري نه تنها در استان سيستان و بلوچستان همچنان باقي مانده‌اند بلكه در ديگر استان‌ها نيز وجود دارد تا به بچه‌هاي سيستان و بلوچستان و ديگر كپرنشين‌ها ثابت كنند نه آمارهاي متناقض درباره برچيده شدن كپرها، حريف مدارس كپري محقر مي‌شود و نه وعده‌هاي اميدواركننده مديران.

Democracy
Thursday 8 May 2008, 09:31PM
وحشت از پخش34 ساعت نوار جنسي سردار زارعي
7702
جنجال بزرگ در قوه قضائيه بر سر مصاحبه تلويزيوني فرمانده كل نيروهاي انتظامي و دفاع او از سردار زارعي اين احتمال را قوت بخشيده كه نوارهاي ضبط شده از مناسبات جنسي او با دختران و زنان روي سي دي در جامعه پخش شود!
بعد از مصاحبه تلويزيوني فرمانده كل نيروي انتظامي جنجال بزرگي در قوه قضائيه برپا شده است. اين مصاحبه كه در آن همه اتهامات مربوط به فساد مالي و جنسي و انحرافات اخلاقي سردار زارعي فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ و مجري طرح امنيت عمومي (ماجراي يورش به اوباش و طرح حجاب و...) گفته شده است ( احتمالا موثق مي باشد) تكذيب شد، دست پخت قاضي مرتضوي بود و به توصيه او ترتيب يافت. چند تن از قضاتي كه روي پرونده زارعي كار مي كنند تهديد كرده اند كه 34 ساعت نوار ويدئوئي را كه از فساد جنسي سردار زارعي وجود دارد تكثير كرده و دراختيار مقامات بالاي نظام و فرماندهان ارشد سپاه خواهند گذاشت. آيت الله شاهرودي بشدت با اين كار مخالفت كرده و گفته است در صورت تكثير اين نوارها، معلوم نيست آنها فقط در دست مقامات باقي بماند. اين خطر هست كه در آينده در سطح وسيع در جامعه پخش شود و به اعتبار نيروي نظامي و طرح هاي امنيت عمومي لطمه جبران ناپذير بخورد. درعين حال شاهرودي درعين حال بشدت از مصاحبه فرمانده كل نيروهاي انتظامي انتقاد كرده و آن را تقابل با قوه قضائي اعلام كرده است.
- تصميم دولت براي كاهش تعرفه واردات لاستيك ضربه سختي بود به شيخ محمد يزدي عضو شوراي نگهبان و رئيس جديد جامعه مدرسين حوزه علميه قم، تا نتيجه حمايت بي دريغش از علي لاريجاني را در عمل ببيند! اين تصميم كه كمر توليد داخلي لاستيك را زير فشار واردات لاستيك خارجي خواهد شكست، عملا تصميمي بود در ارتباط با انتخابات رياست جمهوري كه احمدي نژاد تمام نيروي خود را براي پيروز شدن در آن بسيج كرده و به كار گرفته است. چند كارخانه توليد لاستيك از زير مجموعه هاي بنياد نبوت اند كه كه شيخ محمد يزدي در راس آن قرار دارد. در همين بنياد هاشمي رفسنجاني نيز سهامدار و عضو هيات مديره است و تصميم اخير دولت به نوعي عليه او نيز بود. اين كه توليد لاستيك مي خوابد و بر خيل بيكاران باز هم افزوده خواهد شد، در جنگ قدرت از اهميت زيادي برخوردار نيست!
در محافل گفته مي شود كه بزودي تعرفه واردات اتومبيل را هم به زير 80 درصد خواهند رساند! كه بايد ديد اين تصميم را با چه انگيزه سياسي خواهند گرفت.
- بر سر تصميمات جديد اقتصادي در كابينه جنجال است. نه فقط جنجال بلكه تهديدهاي خطرناك همديگر. تقريبا همه شان ميدانند كه نه فقط در دولت، بلكه در حاكميت سنگ روي سنگ بند نيست و هر تصميمي موقت و عمدتا جنجالي و براي عبور از اين ستون به آن ستون است. هيچ طرح و برنامه دراز مدتي در مجموع حاكميت وجود ندارد. گنجشك روزي شده اند. از هر چيز شيرتوشير تر وضع اقتصادي است و جالب است كه دولت ميداند حريف اين وضع نيست و نمي تواند اوضاع اقتصادي را سروسامان بدهد و منتقدان هم ايستاده اند كنار تا احمدي نژاد با سر بيايد زمين. مي گويند بايد صبر كرد تا اين حادثه اتفاق بيفتد و يكبار براي هميشه تكليف اين ماجراي كفن پوشيدن و راه افتادن جلوي سفارتخانه ها و عليه اين و آن مقام حكومتي و در حاشيه نماز جمعه ها مردم را عليه اين و آن تحريك كردن خاتمه يابد

hamidcom
Saturday 10 May 2008, 07:00PM
ميزان خط فقر اعلام شد
400 هزار تومان شهرستان‌ها، 780 هزار تومان تهران‌
http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1387/02/20/100938040271.jpg
jame jamگروه جامعه: اگرچه وزير رفاه و تامين اجتماعي علاقه‌اي به اعلام خط فقر ندارد و معتقد است كارش قانوني است؛ اما ميزان خط فقر و دانستن رقم آن براي بسياري جذاب است؛ چراكه برايشان مهم است بدانند وقتي 400 هزار تومان خط فقر شديد كشوري و 780 هزار تومان خط فقر شديد در تهران است، آنها زيرخط هستند يا بالاتر از آن قرار دارند.

وزير رفاه و تامين اجتماعي هفته گذشته پس از حضور در يك برنامه راديويي در جمع خبرنگاران حاضر شد و يك بار ديگر از اعلام ميزان خط فقر طفره رفت.
او گفت كه از نظر قانوني نيازي به اعلام خط فقر براي مردم نيست و ما آن را به مسوولان مربوط اعلام مي‌كنيم.
او پيش از آن نيز بارها اعلام كرده بود كه اعلام خط فقر ضرورتي براي مردم ندارد.

با اين حال، خبرگزاري ايسنا ديروز از قول حسين راغفر، تدوينگر نقشه جغرافيايي فقر كشور اعلام كرد: خط فقر مطلق يا شديد در سال 86 برحسب توزيع درآمد و مصرف خانوارها در كشور 400 هزار تومان و در استان تهران براي يك خانوار 5 نفره 650 هزار تومان بوده است كه اين رقم در شهر تهران 770 تا 780 هزار تومان است.

به عقيده وي، حداقل 35 درصد جمعيت كشور زير خط فقر شديد هستند و سالانه 18 درصد به ميزان خط فقر در كشور اضافه مي‌شود.

دكتر حسين راغفر، همچنين خط فقر مطلق (شديد) كشوري در سال 83 را 238 هزار تومان؛ 84، 276 هزار تومان؛ 85، 325 هزار تومان و در سال 86 نيز 400 هزار تومان برشمرد و با اعلام اين كه خط فقر مطلق شهر تهران هم، در سال 86، حداقل 770 تا 780 هزار تومان بوده است، گفت: خط فقر مطلق استان تهران نيز در سال 83، 400 هزار تومان؛ 84، 480 هزار تومان؛ 85، 560 هزار تومان و سال 86، 650 هزار تومان و اين ارقام بيانگر رشد سالانه 18 درصدي خط فقر در كشور است.
رقم واقعي تورم به مراتب بيشتر از رقم رسمي است‌
متخصص حوزه رفاه اجتماعي، در عين حال رقم واقعي تورم را بمراتب بيشتر از رقم اعلام شده رسمي دانست و گفت: بانك مركزي نرخ تورم سال 86 را حدود 20 درصد اعلام كرده بود.

وي بر پايه بررسي‌‌هاي مستند خود، در حالي افزايش شديد قيمت زمين و مسكن را از مهمترين دلايل رشد فقر در جامعه برشمرد كه زمين و مسكن از سوي بانك مركزي در كالاي سبد مصرفي خانوار‌هاي ايراني در نرخ تورم محاسبه نمي‌شود.

راغفر در ادامه با اشاره به ميزان افزايش درصد جمعيت زير خط فقر مطلق در سال‌هاي گذشته خاطرنشان كرد: در سال 83، 4/29 درصد؛ سال 84، 9/31 درصد؛ سال 85،6/33 درصد و سال 86، حداقل 35 درصد جمعيت كشور در زير خط فقر مطلق به سر مي‌بردند.

وي در توضيح محاسبه خط فقر مطلق (شديد) گفت: در اندازه‌گيري خط فقر مطلق سال 83 كشور، حداقل كالري مورد نياز يك فرد بزرگسال 2400 كيلوكالري محاسبه شد، اما به دليل آن كه اين ميانگين در سطح دنيا 2000 كيلوكالري است، رقم محاسبه شده كشوري نيز تقليل يافت و بدين ترتيب جمعيت كمتري در زير خط فقر قرار گرفتند.

وي با بيان اين كه در محاسبه خط فقر مطلق، تنها كالري مورد نياز فرد از طريق غذا لحاظ مي‌شود و ساير اقلام كالايي برحسب هزينه‌هاي غذايي تخمين زده مي‌شود و به اين دليل، سهم مسكن در اين هزينه‌ها بسيار كمرنگ مي‌شود، بيان كرد: اين در حالي است كه بر حسب آمارهاي مركز آمار ايران حدود 30 درصد سبد مصرفي خانوارها را مسكن تشكيل مي‌دهد. البته رقم واقعي اين كالا در سبد مصرفي خانوار بمراتب بيشتر از 30 درصد است؛ چرا كه مركز آمار اين درصد را صرفا بر حسب اجاره‌بها محاسبه و ساير هزينه‌هاي مسكن و استهلاك خانه را در نظر نگرفته است.

بنابر اظهارات اين پژوهشگر حوزه رفاه و تامين اجتماعي، فقر و نابرابري، دو مقوله جدا از هم هستند و نگراني سياستگذاران بايد از تلفيق فقر و نابرابري‌ها باشد؛ چرا كه تلفيق فقر و نابرابري باعث تشديد شكاف طبقاتي و بروز ناامني رواني و تشديد احساس تبعيض در ميان طبقات محروم مي‌شود.
صحبت از فقر يك و دو دلاري بي‌پايه است‌
به گفته وي، صحبت از خط فقر يك و دو دلاري در كشور، مبنا و پايه‌اي ندارد؛ چرا كه تعيين نرخ P.P.P (برابري قدرت خريد) برحسب دلار پايه 1990 امريكا محاسبه و در حال حاضر حدود 350 تومان در نظر گرفته مي‌شود؛ در حالي كه اين 350 تومان به هيچ وجه برابر يك دلار امريكا نيست و استفاده از چنين تعابيري فقط توجيه است و موجب گمراهي مي‌شود.

اين استاديار دانشگاه در بيان علت مبنا نبودن خط فقر يك و دو دلاري در كشور براي تعيين خط فقر مطلق، درباره سابقه آن در دنيا نيز تصريح كرد: نهادهاي غيردولتي در دنيا در ابراز نگراني نسبت به وجود 4/1 ميليارد نفر فقير از جمعيت 6 ميلياردي سال‌ 2000 اين گونه اعلام كردند كه اين عده، حتي يك دلار در روز درآمد ندارند و در نتيجه بحث خط فقر جهاني را پيش كشيدند. اين در حالي است كه امروزه در بسياري از ايالت‌هاي هند، خط فقر سه دلاري براي فقر شديد (مطلق) تعريف مي‌شود؛ لذا خط فقر يك و دو دلاري در مورد ايران به هيچ وجه صدق نمي‌كند و مبناي علمي ندارد.

3Reza
Saturday 10 May 2008, 07:21PM
پس فکر کنم که همه مون زیر خط فقریم!!!!

sibsorkh
Saturday 10 May 2008, 07:59PM
اينا كفتن 35%مردم زير خط فقرن سالي18%هم بهش اضافه ميشه ولي رسانه هاي خارجي75%مردم ايرانو زير خط فقر اعلام كردن

3Reza
Sunday 11 May 2008, 07:37PM
محروميت از تحصيل يک دانشجو
«ميثم فرخ روز» عضو شوراي مرکزي انجمن اسلامي دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي و مديرمسوول نشريه دانشجويي «داروگ» به يک ترم تعليق از تحصيل با احتساب سنوات محکوم شد. مديرمسوول داروگ پس از آنکه اين نشريه از سوي کميته ناظر بر نشريات دانشگاه توقيف شد، به کميته انضباطي ارجاع داده شد، سپس در جلسه يي بدون حضور وي در اين کميته حکم محکوميت وي صادر شد. همچنين يکي ديگر از اعضاي انجمن اسلامي دانشگاه نيز به دليل برپايي يک تور خارج از دانشگاه براي دانشجويان به کميته انضباطي احضار شده است.

3Reza
Sunday 11 May 2008, 07:37PM
حمايت مصر از ادعاي امارات درباره جزاير ايران

امارات متحده عربي از مصر براي تاييد ادعاهاي خود درباره جزاير سه گانه ايراني کمک گرفت و قاهره از طرح اين ادعا در شوراي امنيت حمايت کرد. به گزارش مهر خبرگزاري فرانسه اطلاع داد رئيس پارلمان امارات در شهر قاهره اعلام کرد کشورش از ايران خواهد خواست رجوع به دادگاه لاهه را براي حل و فصل کشمکش درباره جزاير سه گانه بپذيرد. عبدالعزيز الغرير بعد از نشست خود با احمد ابوالغيط وزير امور خارجه مصر به خبرنگاران گفت؛ «ميان مصر و امارات درباره ضرورت اين مساله توافق نظر وجود دارد که امارات به دادگاه لاهه رجوع کند و برادران در مصر و به ويژه وزير امور خارجه اعتقاد دارند که لازم است گام هاي قانوني از جمله طرح موضوع در شوراي امنيت در حال حاضر دنبال شود.»

3Reza
Wednesday 14 May 2008, 08:00AM
حمايت پارلمان عرب از ادعاي واهي امارات
مصطفي الفائق معاون رئيس پارلمان کشورهاي عرب گفت: پارلمان کشورهاي عربي درصدند به ايران فشار بياورند تا به آنچه آنان اشغال جزاير سه گانه ايراني مي خوانند، پايان داده شود.به گزارش سايت تابناک به نقل از آژانس خبري تابناک، وي افزود: پارلمان کشورهاي عربي، فشارهاي لازم را به ايران در اين زمينه مي آورد. همچنين اين ايده با «محمد جاسم الصغار» رئيس پارلمان عربي در ميان گذاشته مي شود تا در دستور کار اجلاس آتي قرار گيرد. الفائق مي گويد: هم اکنون امارات متحده عربي، به خاطر درگيري ايران با امريکا در موضوع هسته يي، قصد ندارد فشار سنگيني به ايران وارد کند. او همچنين ادامه داد: موضوع جزاير سه گانه، بحثي مستقل در روابط امارات با ايران است. او در پاسخ به اين پرسش که آيا به جز بررسي در اجلاس، راهکار عملي براي اين موضوع هست، مي گويد: چون اکنون امريکا با ايران درگير است، اين روش بهترين شيوه برخورد با ايران خواهد بود. او خاطرنشان کرد: چون ايران کشور مسلماني است، نمي شود با کمک امريکا که با موضوع هسته يي ايران مشکل دارد، به اين کشور فشار بيشتري بياوريم.
پارلمان کشورهاي عربي شامل 22 عضو از 44 کشور عربي است. اعضاي پارلمان عرب همچنين در بيستمين جلسه پارلماني که در دمشق برگزار شد،بار ديگر از ادعاي واهي امارات جانبداري کردند.

3Reza
Wednesday 14 May 2008, 05:50PM
حکم اخراج قطعي يک دانشجو
حکم اخراج قطعي و اتمام معافيت تحصيلي کاوه رضايي شيراز، فعال سياسي - دانشجويي دانشگاه همدان به وي ابلاغ شد.کاوه رضايي با اعلام اين خبر به خبرنامه اميرکبير گفت؛ براساس نامه يي که از سوي دانشگاه محل تحصيلم (جهاد دانشگاهي همدان) به من ابلاغ شده، حکم اخراج من قطعي و معافيت تحصيلي من پايان يافته است، لذا بايد براي اعزام به سربازي اقدام لازم را انجام دهم تا مشمول غيبت در سربازي نشوم. قابل ذکر است در پي احکام تعليق متوالي صادره براي اين فعال دانشجويي به دليل اتمام حداکثر سنوات تحصيلي در اسفندماه گذشته حکم اخراج وي از سوي دانشگاه محل تحصيلش صادر شده بود.

3Reza
Thursday 15 May 2008, 01:13PM
واکنش مجلس به سخنان احمدي نژاد
تعدادي از نمايندگان مجلس از اظهارات محمود احمدي نژاد درباره بهبود زندگي مردم ابراز تعجب کردند و خواستار ارائه مستندات سخنان رئيس جمهور شدند. احمدي نژاد در کنفرانس مطبوعاتي خود در روز سه شنبه اظهار داشت وضع زندگي مردم در دوره رياست جمهوري او بهبود يافته است. البته او اذعان داشت که فشارهايي بر مردم نيز وارد شده است. اين بخش از سخنان احمدي نژاد واکنش هاي جالبي را ميان نمايندگان مجلس داشت.برخي از نمايندگان به استناد اينکه هيچ گاه از رئيس جمهور انتظار ندارند که پذيراي اشتباهاتش باشد، سخنان اخير وي را بسيار طبيعي و قابل پيش بيني مي دانستند. علي عسگري نماينده مشهد سخنان احمدي نژاد مبني بر اينکه «مردم مشکل معيشتي ندارند» را نه شهامت و جسارت رئيس جمهور در نديدن حقايق بلکه ساده انگاشتن افکار عمومي تلقي کرد. «اينکه اين نوع صحبت ها يک جسارت است يا نه بايد به قضاوت افکار عمومي گذاشته شود چرا که تصور نمي کنم مردم با شنيدن صحبت هاي احمدي نژاد، تصور کنند احمدي نژاد با چشمان بسته به مسائل نگاه مي کند بلکه تلقي افکار عمومي اين خواهد بود که احمدي نژاد آنها را آن قدر ساده پنداشته که به راحتي مي گويد اصلاً خبري از تورم نيست.» هادي حق شناس نماينده بندر انزلي هم اظهارات احمدي نژاد را تکراري عنوان کرد: «مردم بارها اين صحبت ها را شنيده اند و کمتر کسي را مي توان سراغ داشت که حداقل چند باري اين فرافکني دولت را نديده باشد.» حق شناس با بيان اينکه تورم آثارش را در زندگي مردم نشان مي دهد نه حرف هاي تبليغاتي احمدي نژاد، اين نوع رفتار دولت را بزرگ ترين ضربه به خودش عنوان کرد. کاظم دلخوش نماينده صومعه سرا هم با بيان اينکه تا ديروز مجلس مقصر بود و امروز به طور کلي از نگاه دولت تورم آن قدر منتفي است که در وضع معيشتي مردم هم اثر نگذاشته است، گفت: «دولت فرار به جلو دارد و هر بار شيوه جديدي را دنبال مي کند. يک بار مافياي اقتصادي را مطرح کرد و در مصاحبه اخير هم که به طور کلي گلايه هاي مردم را از فشار تورم بر زندگي شان منکر شد و اعلام کرد که اوضاع مردم خوب است. پس بايد ديد که مردم چرا بيهوده گلايه مي کنند که گراني هست.» عادل آذر نماينده دهلران هم از دولت خواست مستنداتي که ثابت مي کند وضع مردم در اين سال ها بهتر شده، ارائه کند: «مردم که قدرت خريدشان کم شده و ديگر آنها نيازي به اثبات ندارند حال بايد ديد که دولت چه سندي براي اثبات سخنان رئيس جمهور دارد. تصور مي کنم قيمت برنج و ساير اقلام کفايت مي کند تا رئيس جمهور متوجه شود آنچه نزديکانش به وي از وضع خوب مردم گزارش مي دهند با آنچه واقعيت زندگي ملت است چقدر فاصله دارد.»

ghadem
Thursday 15 May 2008, 04:20PM
ملاقات با شهرام جزايري در بند 8 اوين


تعدادي از خبرنگاران شركت‌كننده در مراسم تجليل از اصحاب قلم اداره فرهنگي بازداشتگاه اوين،
امروز در بند 8 اين زندان با شهرام جزايري ملاقات و گفتگو كردند.

در حالي كه مسوولين زندان از دادن آدرس محل نگهداري جزايري طفره مي رفتند،خبرنگار فرارو ، اين محل را از طریق همبندان جزايري پيدا كرد.

در اين بازديد سرزده ، شهرام جزايري پس از ديدن خبرنگاران از تخت خود در اتاق شماره یک اندرزگاه 8 اوين در حالي كه جزوه‌اي قطور در دست داشت پايين آمد و روي زمين در حلقه خبرنگاران نشست.

شهرام جزايري صحبت‌هاي خود را با اين پرسش كه "چه خبر از بيرون؟" آغاز كرد و گفت: شما خبرنگارها مي‌دانيد كه بيرون چه خبر است. گرچه همه روزنامه‌هاي اينجا به دست من مي‌رسد اما بگوييد آخرين خبرها چيست؟

وي در پاسخ به سؤالش با اين پرسش خبرنگار ي مواجه شد كه از وقتي كه شما در زندانيد ديگر، خبري از شما نداريم. آخرين خبر پرونده شما چيست؟

شهرام جزايري گفت: من از خبرنگاران آسيب ديدم. برخي از خبرنگاران پرونده من را ملتهب كردند. پرونده من در حال طي مراحل خودش است و قوه قضائيه به زودي آخرين وضعيت را اعلام مي‌كند.

وي گفت: من هم مثل شما منتظر اعلام آنها هستم. آخرين خبرها را آنها اعلام مي‌كنند. من حرفي در اين زمينه نمي‌زنم.

جزايري در پاسخ به پرسش ديگر ي مبني بر اينكه حالا كه مي‌گوييد از بيرون بي‌خبريد، حرفي براي مردمي كه پيگير پرونده شما هستند و حرف امروز شما براي آنها شنيدني است نداريد؟ سكوت كرد و لبخند معروف و هميشگي‌اش را بر لب نشاند.

با پافشاري مسئولين بند اين ملاقات خيلي زود تمام شد و شهرام جزايري پس از روبوسي با خبرنگاران، خطاب به يكي از آنان گفت: سلام من را حتما به آقاي.... برسانيد.

3Reza
Monday 19 May 2008, 03:09PM
صحن حضرت فاطمه با هزينه 800 ميليارد توماني ساخته مي شود
پس از اتمام مراحل گودبرداري و تخريب بناهاي قديمي اطراف حرم حضرت علي(ع)، صحن حضرت فاطمه با هزينه 800 ميليارد توماني و به همت معماران ايراني ساخته مي شود.
به گزارش ايونا «سيدعلي ميرانوري» مسوول امور فرهنگي و روابط بين الملل ستاد بازسازي عتبات عاليات در گفت وگو با خبرنگاران با اعلام اين خبر گفت: فعاليت هاي مقدماتي براي اين منظور انجام شده و در حال حاضر همزمان با خريد، هتل ها و بناهاي قديمي اطراف حرم حضرت علي در حال تخريب و گودبرداري براي اجراي اين طرح هستند.

3Reza
Tuesday 20 May 2008, 08:46AM
مخالفت مصر با گزينه نظامي
در ديدار روساي جمهوري مصر و امريکا پرونده هسته يي ايران مورد بحث و بررسي قرار گرفت. به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه الوطن در ديدار حسني مبارک و جرج بوش که در شرم الشيخ صورت گرفت، تحولات منطقه، اوضاع عراق و لبنان و سودان به ويژه دارفور به بحث گذاشته شد. در همين حال احمد ابوالغيط وزير خارجه مصر نيز با تاکيد بر حق برخورداري همه کشورهاي عضو NPT از جمله ايران از انرژي هسته يي صلح آميز، خواستار حل ديپلماتيک تنش هاي به وجود آمده بر سر فعاليت هاي صلح آميز ايران شد.به گزارش مهر وي پس از ديدار جرج بوش رئيس جمهوري امريکا با حسني مبارک اظهار داشت: توانمندي هاي هسته يي نظامي اسرائيل از جمله موضوعات مورد بحث در اين ديدار بود که ما خواستار پيوستن اسرائيل به معاهده منع گسترش سلاح هاي هسته يي شديم. ابوالغيط همچنين مخالفت خود را با استفاده از گزينه نظامي براي حل موضوع هسته يي ايران اعلام کرد و خواستار حل و فصل اين مساله از طريق ديپلماتيک شد.

ghadem
Wednesday 21 May 2008, 10:33AM
http://www.rajanews.com/News/image/hashemijasbi(2).jpg
حمله رفسنجانی به مخالفان جاسبی
مخالفان دانشگاه آزاد مزاحم، حسود و شهرت طلب هستند


رييس مجمع تشخيص مصلحت که هر بار با افزایش فشارها به دانشگاه آزاد به یکی از واحدهای این دانشگاه سفر کرده و ضمن حمله به منتقدان این دانشگاه، دفاع سرسختانه ای از رئیس 25 ساله این دانشگاه می کند، این بار نیز در دانشگاه آزاد واحد شوشتر، از مخالفان جاسبی به مخالفان دانشگاه آزاد تعبیر کرد و با بيان اينكه دانشگاه آزاد هميشه مزاحمان و حسوداني داشته است، گفت: عده‌اي فقط براي كسب شهرت با دانشگاه آزاد مخالفت مي‌كنند.

به گزارش رجانیوز، ‌اكبر هاشمي رفسنجاني عملكرد و موقعيت كنوني دانشگاه آزاد را بهترين گواه به حق بودن اين دانشگاه دانست و طبق روال همیشگی برای تطهیر مدیریت دانشگاه آزاد از حمایت اولیه امام(ره) از ایده اولیه دانشگاه آزاد و کمک مالی یک میلیون تومانی تبرکی ایشان یاد کرد و گفت: تأسيس دانشگاه آزاد از ابتدا بدون دردسر نبود و زمزمه‌هايي مبني براينكه خصوصي كردن در دانشگاه يك ارتداد است، شنيده مي‌شد كه برهمين اساس از نظر امام راحل (ره) استفاده و بدان عمل كرديم.

وی در حالی از مخالفان مدیریت این دانشگاه به مخالفان دانشگاه آزاد یاد کرده و آنان را مزاحم، حسود و شهرت طلب می نامد که آذرماه سال 85 و همزمان با تلاش دولت و مطالبه دانشجویان برای اصلاح ساختار این دانشگاه و سوق دادن آن به سمت قانونگرایی و نظارت پذیری نیز، هاشمی به دانشگاه آزاد واحد نجف آباد رفت و این تلاش ها را شرارت و موذی گری خواند: «امیدواریم شرارت‌هایی كه می‌شود تا دانشگاه آزاد را به عنوان واحد ملی و جهانی تضعیف كند، شرش را از سر دانشگاه كوتاه كنیم ... مطمئن باشيد برخي "موذي گري ها" نسبت به حركت اساسي دانشگاه آزاد اسلامي شكست خواهد خورد.»

هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: از ابتدای تأسيس، دانشگاه آزاد به دلايل سياسي و حسادت برخي افراد با مشكلات روبه رو بود اما ما به جاي مقابله با مخالفان كه سعي در تضعيف دانشگاه آزاد داشتند، با تلاش در ميدان عمل پاسخ آن‌ها را داديم.

دفاع رفسنجانی در مقابل انتقادات مخالفان مدیریت دانشگاه آزاد در شرایطی صورت می گیرد که این نوع دفاع مغالطه آمیز و انتساب انتقاد مخالفان جاسبی به کلیت دانشگاه آزاد، مغایر عدالت و شأن رئیس مجلس خبرگان است.

از سوی دیگر هاشمی تعبیر مزاحم، حسود و شهرت طلب را در حالی برای مخالفان جاسبی برگزیده است که طی ماههای اخیر عباس سلیمی نمین از فعالان سیاسی افشاگری علیه جاسبی و آنچه را که وی آن را مفسده مدیریتی در دانشگاه آزاد می خواند، شدت بخشیده و با اینکه در اثر عوامل پیدا و پنهان سرانجام گزارش تحقیق و تفحص مجلس از دانشگاه آزاد قرائت نشد اما افشاگری های سلیمی نمین در قبال مدیریت این دانشگاه مؤثر بوده است. هرچند اظهارات رفسنجانی نشاندهنده تلقی نادرست برخی منتقدان مدیریت این دانشگاه در جدا کردن حساب وی از جاسبی است.

دفاع سرسختانه هاشمی از جاسبی در شرایطی صورت می گیرد که شایعات مبنی بر احتمال تغییر رئیس دانشگاه آزاد در برخی رسانه ها مطرح شده است.
البته این موضوع نیز قابل طرح است که بعد از انقلاب در این کشور رییس جمهور عوض شده وحتی رهبری هم عوض شده ولی رییس دانشگاه آزاد از بدوتاسیس همین آقای جاسبی است.آیا مقام رییس دانشگاه آزاد از موارد مذکور بالاتر است ؟؟وآیا آقای جاسبی و دارو دسته اش نمی خواهند تا پا از روی گلوی مردم بردارند؟؟؟

3Reza
Wednesday 21 May 2008, 12:03PM
یادآوری یک نکته راجع به این سرنگار:
در این سرنگار فقط متن خبر آورده می شود و از تفسیر و ............. خودداری می شود!
این موضوعی است که بارها به خودم اخطار داده شده است.

ghadem
Wednesday 21 May 2008, 04:09PM
حالا من دوخط تهش نوشتم .مگه چی شده؟؟

saleh57
Wednesday 21 May 2008, 04:53PM
سردارنظري:دولت قبل عامل خانه نشيني من بود (http://www.rajanews.com/News/?29223)


فرهاد نظري پس از قرائت گزارش كميسيون اصل 90 درخصوص شكايت وي از طرز كار كميته‌ي تحقيق و چگونگي عملكرد دولت وقت در حادثه كوي دانشگاه نسبت به مناظره با دولت اصلاحات در اين زمينه اعلام آمادگي كرد.

به گزارش رجانيوز به نقل از ايسنا، سردار نظري در حاشيه‌ي قرائت گزارش كميسيون اصل 90 درخصوص شكايت وي از طرز كار كميته‌ي تحقيق و چگونگي عملكرد دولت وقت در حادثه كوي دانشگاه به خبرنگاران گفت: گزارش كميسيون اصل 90 درخصوص عملكرد دولت خاتمي در حقيقت حقانيت من را ثابت كرد.

وي در پاسخ به اين سوال كه چه كسي مسوول خانه‌نشين شدن شماست؟ دولت سابق را عامل اين مساله عنوان كرد.

سردار نظري درباره‌ي احتمال دريافت مجدد درجه‌ي نظامي خود، با بيان اين‌كه اين موضوع اهميت ندارد، افزود: مهم اين بود كه حقانيت من ثابت شود كه اين‌گونه شد و همه چيز در دادگاه معلوم مي‌شود.

وي افزود: من به جرمي متهم شدم كه هنوز هم مصداق آن وجود ندارد.

فرمانده اسبق نيروي انتظامي تهران بزرگ در پاسخ به سوالي مبني بر اين‌كه چرا در اين‌باره همان زمان اقدام به افشاگري نكرديد؟ گفت: هيچ تريبون و بلندگويي در اختيار نداشتم و مجلس ششم هم عليه من بود. مسايل پيش آمده پس از قضاياي تير 78 باعث شد كه من خسارت ببينم و عزل شوم و 10 سال خانه‌نشين شوم.

نظري گفت: جانبازي 70 درصد هستم كه چهار عضو خانواده‌ام هم جانباز هستند و افتخارم اين است كه تركش‌هاي داغ صدام در بدن من سرد شدند.

وي درخصوص گزارش قرائت شده‌ي كميسيون اصل 90 در جلسه‌ي امروز مجلس اظهار داشت: از يك حكومت مردم‌سالار ديني غير از اين هم انتظار نيست كه اگر يك سرباز كوچك نظام از رييس‌جمهور هم شكايت كند به آن رسيدگي شود.

آگاه
Wednesday 21 May 2008, 05:04PM
افتخار این آقا باید به همون چند تا ترکش باشه وگرنه بی عرضگی و حماقت خودش رو قبلا به اثبات رسونده .
حقش بود اعدام می شد .

saleh57
Wednesday 21 May 2008, 05:12PM
افتخار این آقا باید به همون چند تا ترکش باشه وگرنه بی عرضگی و حماقت خودش رو قبلا به اثبات رسونده .
حقش بود اعدام می شد .:smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39::smile39:

ghadem
Wednesday 21 May 2008, 05:14PM
چرابه خاطر حماقت های خاتمی و دارو دسته اش این آقا باید اعدام شود .مگه نه اینکه سپر بلای سخنان تحریک کننده ی خاتمی در جامعه مبنی بر اصلاحات بود؟؟ودر آخر هم باز برای حفظ آبروی گندی که بعضی ها بالا آورده بودند سپر بلا شد؟

3Reza
Saturday 24 May 2008, 09:23AM
محکوميت دوباره يک فعال دانشجويي
«حميدرضا محمدي» پس از گذشت 39 ماه از دوران بازداشتش دوباره در شعبه 1059 دادگاه عمومي تهران محاکمه شد.حميدرضا محمدي که در تاريخ 17/2/83 به اتهام اقدام عليه امنيت ملي دستگير و در 20 خرداد ماه 85 به استناد مواد 499 و 500 قانون مجازات اسلامي، توسط شعبه 13 دادگاه انقلاب تهران به 6 سال حبس تعزيري محکوم شده بود، مجدداً در 28 فروردين ماه امسال در شعبه 1059 دادگاه عمومي تهران به اتهام «اهانت به مقدسات» مورد محاکمه قرار گرفت. وي به استناد ماده 513، به تحمل 5 سال حبس تعزيري و به استناد ماده 9 (ممنوعيت استفاده از تجهيزات دريافت ماهواره) به يک ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد. حکم صادره در تاريخ 29 ارديبهشت ماه در زندان اوين به وي ابلاغ شد.

ghadem
Saturday 24 May 2008, 09:34AM
تطهير باند مهدي هاشمي در هفته نامه عطريانفر


هفته نامه شهروند امروز در شماره اخير خود با تحريف آشكار واقعيت هاي تاريخي، باند مخوف و جنايتكار مهدي هاشمي را آموزگار «راه مبارزه(!) به آزاديخواهان و انقلابيون» خواند!

به گزارش رجانيوز به نقل از کيهان، شهروند امروز با انتشار مقاله اي تحت عنوان «از انقلاب اسلامي تا تشكيل نهضت هاي آزاديبخش» به قلم مصطفي ايزدي كه در سوابقش هواداري از باند مهدي هاشمي به چشم مي خورد- در مورد جريان خودسر و جنايتكار نفوذي در سپاه با سركردگي سيدمهدي هاشمي چنين نوشت: «در بدو تشكيل سپاه پاسداران با مديريت سيدمهدي هاشمي، واحدي به نام واحد نهضت هاي آزاديبخش تشكيل شد و از اين طريق به آزاديخواهان و انقلابيون راه مبارزه مي آموختند.»

شهروند امروز سپس با لحني جانبدارانه و البته تحريف گرانه، سرنوشت شوم تحركات سيدمهدي هاشمي را به معادلات بين المللي جمهوري اسلامي و معادلات سياست داخلي ايران مرتبط كرد و با ابهام آميز خواندن برخورد نظام با اين جريان خودسر و مخوف ادعا نمود: «فعاليت متوليان «نهضت هاي آزاديبخش» در خارج كشور و در چنبره معادلات بين المللي جمهوري اسلامي ايران، به موانعي برخورد كرد. آن موانع به اضافه يك سري از معادلات داخلي كار را به توقف فعاليت مديريت اين تشكيلات كشاند.

فرجام پر از ابهام تشكيلات مستقل «نهضت هاي آزاديبخش» را به تاريخ نويسان آينده وا مي گذاريم.

تطهير عملكرد و پرونده سوابق باند جنايتكار و رسواي مهدي هاشمي در شرايطي از سوي مدعيان اصلاحات انجام مي شود كه وي طي سال هاي مديريت خود در واحد نهضت هاي آزاديبخش، با دستاويز قراردادن حمايت از انقلابيون و با برخورداري از رانت ارتباط و حمايت آشكار قائم مقام رهبري وقت و برخلاف نظر صريح حضرت امام خميني(ره)، خط فعاليت هاي مسلحانه در خارج از ايران را به بهانه صدور انقلاب دنبال مي كرد كه با برخورد قاطع امام راحل(ره)، اقدامات خودسرانه وي متوقف شد.

بخش كوچكي از جرائم باند خود و مخوف مهدي هاشمي عبارتند از: «تلاش در جهت تاسيس و اداره سپاه خودمختار و مستقل لنجان سفلي و تغذيه تداركاتي و تسليحاتي آن و ايجاد درگيري با كميته انقلاب اسلامي محل كه منجر به كشته و زخمي شدن ده ها نفر گرديد، خارج كردن بيش از 280قبضه سلاح و مهمات و اموال بسياري از سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و جاسازي و اختفاء آنها، ايجاد شبكه نفوذ در ارگان ها و ادارات مختلف و سرقت اسناد و مدارك طبقه بندي شده و كسب اخبار و اطلاعات، مخالفت و اقدام عليه سياست هاي خارجي جمهوري اسلامي كه منجر به اختلال در روابط و مناسبات خارجي كشور شده است كه عواقب آن كشته شدن صدها نفر بر اثر درگيري هاي نظامي بوده است.»

گفتني است مهدي هاشمي به دليل ارتكاب موارد متعدد جرم و جنايت در سال 1366 اعدام شد.

3Reza
Saturday 24 May 2008, 10:15AM
این مطلب پر است از توهین و تهمت به افراد مختلف، آن هم بدون ارائه سند.

saleh57
Saturday 24 May 2008, 11:07AM
محکوميت دوباره يک فعال دانشجويي
«حميدرضا محمدي» پس از گذشت 39 ماه از دوران بازداشتش دوباره در شعبه 1059 دادگاه عمومي تهران محاکمه شد.حميدرضا محمدي که در تاريخ 17/2/83 به اتهام اقدام عليه امنيت ملي دستگير و در 20 خرداد ماه 85 به استناد مواد 499 و 500 قانون مجازات اسلامي، توسط شعبه 13 دادگاه انقلاب تهران به 6 سال حبس تعزيري محکوم شده بود، مجدداً در 28 فروردين ماه امسال در شعبه 1059 دادگاه عمومي تهران به اتهام «اهانت به مقدسات» مورد محاکمه قرار گرفت. وي به استناد ماده 513، به تحمل 5 سال حبس تعزيري و به استناد ماده 9 (ممنوعيت استفاده از تجهيزات دريافت ماهواره) به يک ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد. حکم صادره در تاريخ 29 ارديبهشت ماه در زندان اوين به وي ابلاغ شد.

سلام:)
می دانم که اینجا برای تحلیل نیست.
اما برای عنوان دانشجو متاسفم که توسط همه مورد لگد مال قرار می گیرد. زمانی عنوان دانشجو انقدر مقدس و محترم بود که مردم به این افراد به عنوان مصادیق عمل کنندگان به فرمایش رسول الله (ص) نگاه می کردند که فرمود: * طلب العلم فریضه علی کل مسلم و مسلمه* و انها را افرادی می دانستند که تنها به پیشرفت کشور و جامعه اسلامی مان می اندیشند.
ولیکن متاسفانه از جند سو مورد وهن قرار گرفت.
اول و مهمتر از همه از سوی خود دانشجوها(البته بعضی هایشان) که حریم مقدسات را پاس نداشتند و در بعضی نشریات نوشتند و گفتند انچه را نمی باید.!
دوم و موثر تر از بقیه از سوی رسانه ها و احزاب و نشریات و روزنامه هایی که انجام هر تخلفی را تحت عنوان دانشجو بودن فرد مرتکب ان مجاز دانستند. انگاه حرفهای خود را از زبان دانشجوی مظلوم و غریب و ساده زدند و در وقت معاقبه هم همه شان فرار کردند و این دانشجو ماند و بزه های که مرتکب شده بود و طبق قانون بایست پاسخگو می بود چون سنش لابد بالاتر از 18 سال می بود.
سوم و ریشه ای تر از همه ارگان های اموزشی و تربیتی و تبلیغی رسمی مملکت از اموزش و پرورش و صدا و سیما و نهادها و .... که می بایست این جوان رعنا را به سلاح بصیرت اشنا می نمودند. اما دریغ از درک درست بعضی از مسئولین مربوطه که سرگرم سازی را غایت و منتهای تلاشهایشان دانستند. و نتیجه این شد که دانشجو به مثابه گوشت قربانی افتاد میان معرکه ی بین احزاب و گروه های سیاسی و گروه ها و گروهک های اعتقادی که ناچار بود یکی از این مجموعه ها را انتخاب کند. و وقتی پشتوانه ی فکری و معنوی ندارد کدامیک مطلوب تر است لابد انچه که با میل و طبع کودکانه و شهرت و مقام طلب و هیجان دوست و ... سازگار باشد.
در میان بی عرضگی متصدیان امر بسیاری از دسته جات و احزاب بودند که لم این جوانها را خوب بلد بودند و کشاندند شان به ورطه هایی که نمی باید.


این مطلب را الزاما در پاسخ به جناب "حمیدرضا "ننگاشتم. و این ارسال ایشان بهانه و تلنگری بود برای دل سوخته ی اینجانب.

خواهش اکید:
لطفا اگر دوست یا دوستانی بنا بر پاسخ نگاری برای این عرضه و درد دل اینجانب داشتند به این 3 مورد عنایت نمایند:
1- هنگام پاسخگویی این نوشته را تماما نقل قول نموده و اگر مطلبی را مورد نظر دارند با درشت و یا رنگی و خط زیر ان کشیدن ان را متمایز سازند. اینگونه پیوستگی عرایضم به هم نمی خورد.
2- از انجا که خود دانشجو بوده ام این واگویه را از عمق دل نوشتم. لطفا اگر ممکن است یکبار دیگر ان را با حوصله مطالعه بفرمایید.
3- اگر می بینید سیر مطالب این سرنگار لطمه می خورد بفرمایید تا یک سرنگار دیگر ایجاد نمایم.به امید سرافراز ی روزافزون جوانان این مرز و بوم.
سلامتی شان صلوات مرحمت نمایید.
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم.

موفق باشید.:)
یا علی:smile07:

3Reza
Saturday 24 May 2008, 11:19AM
سلام:)
می دانم که اینجا برای تحلیل نیست.
اما برای عنوان دانشجو متاسفم که توسط همه مورد لگد مال قرار می گیرد. زمانی عنوان دانشجو انقدر مقدس و محترم بود که مردم به این افراد به عنوان مصادیق عمل کنندگان به فرمایش رسول الله (ص) نگاه می کردند که فرمود: * طلب العلم فریضه علی کل مسلم و مسلمه* و انها را افرادی می دانستند که تنها به پیشرفت کشور و جامعه اسلامی مان می اندیشند.
ولیکن متاسفانه از جند سو مورد وهن قرار گرفت.
اول و مهمتر از همه از سوی خود دانشجوها(البته بعضی هایشان) که حریم مقدسات را پاس نداشتند و در بعضی نشریات نوشتند و گفتند انچه را نمی باید.!
دوم و موثر تر از بقیه از سوی رسانه ها و احزاب و نشریات و روزنامه هایی که انجام هر تخلفی را تحت عنوان دانشجو بودن فرد مرتکب ان مجاز دانستند. انگاه حرفهای خود را از زبان دانشجوی مظلوم و غریب و ساده زدند و در وقت معاقبه هم همه شان فرار کردند و این دانشجو ماند و بزه های که مرتکب شده بود و طبق قانون بایست پاسخگو می بود چون سنش لابد بالاتر از 18 سال می بود.
سوم و ریشه ای تر از همه ارگان های اموزشی و تربیتی و تبلیغی رسمی مملکت از اموزش و پرورش و صدا و سیما و نهادها و .... که می بایست این جوان رعنا را به سلاح بصیرت اشنا می نمودند. اما دریغ از درک درست بعضی از مسئولین مربوطه که سرگرم سازی را غایت و منتهای تلاشهایشان دانستند. و نتیجه این شد که دانشجو به مثابه گوشت قربانی افتاد میان معرکه ی بین احزاب و گروه های سیاسی و گروه ها و گروهک های اعتقادی که ناچار بود یکی از این مجموعه ها را انتخاب کند. و وقتی پشتوانه ی فکری و معنوی ندارد کدامیک مطلوب تر است لابد انچه که با میل و طبع کودکانه و شهرت و مقام طلب و هیجان دوست و ... سازگار باشد.
در میان بی عرضگی متصدیان امر بسیاری از دسته جات و احزاب بودند که لم این جوانها را خوب بلد بودند و کشاندند شان به ورطه هایی که نمی باید.


این مطلب را الزاما در پاسخ به جناب "حمیدرضا "ننگاشتم. و این ارسال ایشان بهانه و تلنگری بود برای دل سوخته ی اینجانب.

خواهش اکید:
لطفا اگر دوست یا دوستانی بنا بر پاسخ نگاری برای این عرضه و درد دل اینجانب داشتند به این 3 مورد عنایت نمایند:
1- هنگام پاسخگویی این نوشته را تماما نقل قول نموده و اگر مطلبی را مورد نظر دارند با درشت و یا رنگی و خط زیر ان کشیدن ان را متمایز سازند. اینگونه پیوستگی عرایضم به هم نمی خورد.
2- از انجا که خود دانشجو بوده ام این واگویه را از عمق دل نوشتم. لطفا اگر ممکن است یکبار دیگر ان را با حوصله مطالعه بفرمایید.
3- اگر می بینید سیر مطالب این سرنگار لطمه می خورد بفرمایید تا یک سرنگار دیگر ایجاد نمایم.به امید سرافراز ی روزافزون جوانان این مرز و بوم.
سلامتی شان صلوات مرحمت نمایید.
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم.

موفق باشید.:)
یا علی:smile07:

جناب صالح با تمامی گفته هایتان موافقم ولی موضوع دیگری نیز مطرح است و آن، این است که بالاخره این دانشجو باید حرف خودش رو بزنه و اگر اشتباه گفته، باید توجیه بشه نه با برخورد و ستاره و اخراج و محرومیت. چون دانشجو بنابر شرایط سنی و اجتماعی خودش، میخواد در مقابل همه چیز عکس العمل نشون بده و حرف دل خودشو بزنه و اگر این اتفاق صورت نگیره، نتیجه بدی خواهد داشت. خود من دانشجو ام و با دانشجوها ارتباط دارم و میبینم که چقدر احتیاط می کنند و هر چیزی رو مگر در محافل خصوصی بر زبان نمی آورند. و این نگفته ها و ترس از محرومیت و........... باعث می شود که عده ای استفاده ابزاری بکنن و به منافع شخصیشون برسند.

saleh57
Saturday 24 May 2008, 11:37AM
جناب صالح با تمامی گفته هایتان موافقم ولی موضوع دیگری نیز مطرح است و آن، این است که بالاخره این دانشجو باید حرف خودش رو بزنه و اگر اشتباه گفته، باید توجیه بشه نه با برخورد و ستاره و اخراج و محرومیت. چون دانشجو بنابر شرایط سنی و اجتماعی خودش، میخواد در مقابل همه چیز عکس العمل نشون بده و حرف دل خودشو بزنه و اگر این اتفاق صورت نگیره، نتیجه بدی خواهد داشت. خود من دانشجو ام و با دانشجوها ارتباط دارم و میبینم که چقدر احتیاط می کنند و هر چیزی رو مگر در محافل خصوصی بر زبان نمی آورند. و این نگفته ها و ترس از محرومیت و........... باعث می شود که عده ای استفاده ابزاری بکنن و به منافع شخصیشون برسند.

سلام:)
اینکه در دانشگاه باید سوالات دانشجویان پاسخ داده بشود نظریه درستی است.مقداری از راه حل این مشکل به مسئولین بر می گرددکه زمینه را فراهم نمایند و با سماحت و سینه فراخ به درد دلهای انها و سوالات جدی شان پاسخ گویند که امید واریم این فضا فراهم گردد. مقداری هم بر می گردد به اینکه من دانشجو برای پرسیدن سوالم راهش را بیابم. راهش هرچه باشد این نیست که سوال سیاسی را در دانشکده ی فنی ویا علوم پزشکی از یک متخصص علوم اجتماعی و یا یک دکتر فلسفه و یا یک مهندس و یا پزشک جویا بشویم.
ضمنا مستعد کردن فضا هم بسیار موثر است. اگر فضای موجود در یک محیط دانشجویی غیر محترمانه باشد و مقدسات حریمش لگد مال شود کدام مسئول عاقلی است که اجازه دهد این روند ادامه یابد و محیط سیاسی دستخوش کشمکش های نادرست سیاسی قرار بگیرد. خصوصا که ما در جامعه مال بند بازان حرفه ای زیادی اریم که خوب بلدند از اب گل الود ماهی بگیرند.
نمونه اش دیدارهای دانشجویان با رهبری است که صریحترین انتقادات وحتی زیراب زنی مسئولین در حضور ایشان صورت می گیرد و ایشان به ان گوش فرا می دهندو مسئول مربوطه را هم مجاب می کنند که به این مطالبه جوان دانشجو پاسخ وافی بدهد.

با اجازه تان مطالب این ارسالها را به یک سرنگار دیگر منتقل می نمایم تا ادامه بحث را در انجا پی بگیریم.

موفق باشید.:)
یا علی:smile07:

3Reza
Monday 26 May 2008, 03:30PM
تکرار ادعا در مورد جزاير سه گانه ايراني
سران کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج فارس در پايان نشست مشورتي خود در شهر الدمام عربستان بر حمايت از تلاش هاي کشور قطر در زمينه حل بحران لبنان تاکيد کردند. به گزارش ايسنا سران کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج فارس در پايان اين نشست با صدور بيانيه يي ادعاهاي تکراري خود درباره جزاير سه گانه ايراني را مورد تاکيد قرار دادند. در اين بيانيه آمده است: رهبران عضو شورا در خصوص جزاير سه گانه تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسي بار ديگر بر موضع گيري کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج (فارس) که در راستاي حمايت از حق امارات بر کنترل اين جزاير بود، تاکيد کردند. همچنين سران کشورهاي عضو شورا بار ديگر از ايران خواستند در موضع گيري اش بازنگري کند و با حل مسالمت آميز مساله جزاير سه گانه يا از طريق مذاکرات جدي و مستقيم يا از طريق دادگاه بين المللي موافقت کند. همچنين سران کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج فارس در خصوص مساله هسته يي ايران ضمن تاکيد بر تعهد اين شورا در قبال اصول مبني بر احترام به قوانين بين المللي و حل درگيري ها از طريق مسالمت آميز بار ديگر خواستار حل مساله هسته يي ايران از طريق راه حل مسالمت آميز شدند. در همين حال سخنگوي وزارت امور خارجه از مواضع تکراري و دخالت هاي غيرمسوولانه کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج فارس ابراز تاسف کرد. به گزارش ايسنا سيدمحمدعلي حسيني در پاسخ به بيانيه نشست مشورتي شوراي همکاري خليج فارس، بر تعلق ابدي جزاير ابوموسي، تنب بزرگ و تنب کوچک به سرزمين ايران تاکيد کرد. حسيني با ابراز تاسف از مواضع تکراري و دخالت هاي غيرمسوولانه کشورهاي عضو اين شورا، آمادگي جمهوري اسلامي ايران را براي گفت وگوي دوجانبه با امارات براي رفع برخي سوءتفاهم ها پيرامون ابوموسي اعلام کرد.

3Reza
Monday 26 May 2008, 03:30PM
ايلنا رفع فيلتر شد
با حکم شعبه 1083 دادگاه عمومي تهران خبرگزاري ايلنا رفع فيلتر شد. مسعود حيدري مديرعامل سابق ايلنا در گفت وگو با ايسنا با اعلام خبر رفع فيلتر اين خبرگزاري عنوان کرد: صبح ديروز رفع فيلترينگ خبرگزاري کار ايران (ايلنا) ابلاغ شده است. وي در خصوص اينکه چه زماني اين خبرگزاري فعاليت خود را آغاز خواهد کرد، گفت: موسسان و هيات مديره بايد در اين زمينه تصميم بگيرند. فعلاً رفع فيلتر شدن آن صادر شده و نامه آن به شرکت ديتا نوشته شده که يکي ، دو روز مراحل اداري آن طول خواهد کشيد و از آن به بعد هم بايد خود مجموعه تصميم بگيرد که چه کار کنند.

MSR
Tuesday 27 May 2008, 08:57AM
وزیر ارتباطات: 56kbps برایتان کفایت می‏کند!

در حالی که حداقل سرعت اینترنت در بسیاری از کشورهای دنیا ٥١٢ کیلو بیت در ثانیه است و در ایران این سرعت به کمتر از ١٠٠ کیلو بیت در ثانیه می رسد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صراحت اعلام کرده است که این سرعت اینترنت در ایران کافی است!
به گزارش مهر، محمد سلیمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هفته گذشته در اظهار نظری سرعت اینترنت در ایران را کافی دانست و کیفیت خدمات در این حوزه را بدون اشکال ارزیابی کرد.
وی اعلام کرده است که برای سرعت‌های بالاتر از 56 کیلوبیت، حتی مشتری و خریدار هم وجود ندارد و پهنای باند 128 کیلو بایت اکنون برای بسیاری از سازمان‌ها بدون مشتری است و این میزان را شرکت‌ها حتی نمی‌توانند به مشتریان عرضه کنند.
سلیمانی افزود: پهنای باند 56 کیلوبیت برای مصارف و کاربران اینترنتی خانگی و دانشگاه‌ها حتی برای دانلود کتاب‌های 500 صفحه‌ای مناسب است.
به عبارتی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این سرعت پایین را حتی برای «دانشگاهها» نیز کافی دانسته ، این در حالی است که در حال حاضر ارائه سرعت چند صدمگابیت و حتی گیگابیت برای دانشگاهها و حتی عموم کاربران در کشورهای پیشرفته مطرح است.
به گزارش مهر، اینترنت پرسرعت در جهان از استانداردهای خاصی برخوردار است که در بسیاری از کشورهای دنیا سرعت ٥/١ مگابیت بر ثانیه را سرعت معمول برای اینترنت پرسرعت می دانند. این در حالی است که در برخی کشورها از جمله ایران ADSL (اینترنت پرسرعت) به عنوان یک وسیله ارتباط پرسرعت تلقی عنوان می شود که حداکثر سرعت آن فقط ١٢٨کیلو بیت بر ثانیه برای مردم است.
بنابراین می توان نتیجه گرفت که در حال حاضر در ایران اینترنت پرسرعت هنوز حتی برای کاربران حرفه ای به صورت ملموس و به معنای واقعی عرضه نشده است.
در کشورهای توسعه یافته ای مانند فرانسه اینترنت با سرعت ٣٠ مگابیت بر ثانیه و در سوئد با سرعت ١٠٠ مگابیت بر ثانیه در اختیار کلیه کاربران خانگی قرار دارد. همچنین طبق برنامه ای که در سنگاپور تدوین شده قرار است تا سال ٢٠١٠ به هر کاربر خانگی یک گیگا بیت در ثانیه پهنای باند اختصاص یابد. (بدین شکل در واقع سرعت اینترنت برابر با یک گیگا بیت بر ثانیه خواهد بود).
براساس برنامه چهارم توسعه تا پایان سال ٨٨ (پایان این برنامه) تعداد پورت های فعال ADSL باید به ٥/١ میلیون پورت برسد به عبارتی باید تا پایان سال گذشته می بایست ٩٠٠ هزار پورت فعال در کشور ایجاد می شد اما هم اکنون کمتر از ١٠٠هزار پورت فعال ADSL در کشور وجود دارد.
در واقع نفوذ ADSL در ایران یک نهم میزان پیش بینی شده در برنامه چهارم توسعه است و میزان نفوذ اینترنت پرسرعت در میان ایرانیان کمتر از ٠١/٠ درصد است.
مسئولان مشکلات موجود در حوزه اینترنت را کم کاری شرکتهای اینترنتی می دانند ولی برخی از کارشناسان معتقدند، شرکت مخابرات با فراهم نکردن تسهیلات لازم و محدود کردن سرعت اینترنت ADSL باعث ورشکستگی شرکت های PAP شده اند و اکنون برخلاف اصل ٤٤ قانون اساسی در مورد لزوم توجه به امر خصوصی سازی، خود برای راه اندازی پورت های ADSL وارد عمل شده است.
بر اساس این گزارش، یکی از دلایل عمده عقب ماندگی کشور در عرصه کاربردهای فناوری اطلاعات، نگرانی از ارائه خدمات ADSL است چون مسئولان معتقدند با اینترنت پرسرعت امکان دانلود بعضی فیلمهای نامناسب وجود دارد؛ این در حالی است که افراد بسیار کمی به دنبال این مسائل هستند و از سوی دیگر این افراد از هر راهی که ممکن باشد، کار خود را انجام خواهند داد.
در حال حاضر سطح توسعه یافتگی کشورها براساس پهنای باند اینترنت و فراوانی اطلاعات یا داده های الکترونیکی بر روی شبکه های اینترنتی سنجیده می شود که متاسفانه در هر ٢ مورد ذکر شده ما دچار مشکل جدی هستیم.
در عین حال یکی دیگر از مشکلات موجود تعرفه خدمات اینترنت در کشور است. با وجودی که در سال گذشته تعرفه اینترنت 50 درصد کاهش یافت ولی با این سرعت و با این مشکلات بهای اینترنت در کشور برای کاربران گران تمام می شود.
در حال حاضر قیمت اینترنت پرسرعت در ترکیه ١٢ برابر ارزان تر از ایران است در حالی که ترکیه یکی از کشورهای رقیب ایران در دستیابی به اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز توسعه ٢٠ ساله ایران است.
لازم به ذکر است در شهر سئول پایتخت کره جنوبی اینترنت به صورت رایگان عرضه می شود و در بسیاری از مکان های تجاری با استفاده از این اینترنت فرآیند دانلود با سرعت ١٦/٢ مگابیت بر ثانیه انجام می گیرد. در حالی که در حالت عادی در ایران اغلب سرعتی بیشتر از ٥ کیلو بیت بر ثانیه برای دانلود در اختیار نداریم یعنی سرعت اینترنت رایگان کره جنوبی حدود ٥٠٠ برابر اینترنت پولی در کشور ما است.
به عبارتی اگر قرار است ما در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات در جایگاه اول منطقه قرار بگیریم، باید تسهیلات بیشتری برای افزایش شاخص ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت اختصاص دهیم.
واگذاری اینترنت پرسرعت رایگان در عربستان یکی دیگر از اقدامات کشورهای هم جوار ما در این زمینه است در حالیکه حتی دانشگاه های ما نیز از اینترنت پرسرعت بی بهره اند و باید هزینه های سنگین بابت پهنای باند بپردازند.
در کشور ما نیز وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات در دولت قبل، تلاش هایی را برای ورود فناوری های نوین ارتباطاتی در کشور انجام داد که نتیجه آن اعطای مجوزهایی تحت عنوان انتقال داده ها از طریق اینترنت پرسرعت به شرکت های خصوصی با عنوان PAP بود. دارندگان این مجوزها باید اینترنت پرسرعت را در اختیار مشترکان قرار می دادند. هر یک از این ١٣ شرکت PAP متعهد شدند که ٢٠ هزار پورت ADSL را حداقل در ٢٠ استان کشور نصب و راه اندازی کنند ولی در حال حاضر که حدود ٣ سال از اعطای این مجوز می گذرد بیش از ٢٠٠ هزار پورت نصب شده است اما تنها کمتر از ١٠٠ هزار پورت آن به فروش رسیده است.
به گزارش مهر، اگر قوانین، آیین نامه ها، بخشنامه ها، اسناد و حتی موضع گیری ها و اظهارنظرهای مسئولان مخابراتی کشور را در سال های اخیر بررسی کنیم، به این نتیجه می رسیم که ارتباطات باند وسیع جایگاه قابل قبولی در سیاست گذاری های کلان بخش مخابرات نداشته و متاسفانه حتی در بسیاری از اسناد و سیاست گذاری های پایین دستی نیز مورد بی مهری قرار گرفته است.

3Reza
Tuesday 27 May 2008, 07:01PM
عامل تاسوکي تحويل ايران مي شود
يک مقام آگاه امنيتي از تحويل عامل اصلي جنايت تاسوکي به ايران ظرف دو هفته آينده خبر داد. به گزارش «جهان» اين مقام آگاه گفت: مقامات پاکستاني قول داده اند طبق توافقات انجام شده برادر عبدالمالک ريگي را به زودي تحويل ايران بدهند. وي تاکيد کرد: هياتي از ايران به زودي براي تحويل گرفتن برادر ريگي راهي پاکستان مي شود و طبق برنامه تا دو هفته ديگر اين شرور به مقامات قضايي ايران تحول داده مي شود.

ghadem
Wednesday 28 May 2008, 09:01AM
باز هم رد پاي ضدانقلاب در روزنامه كارگزاران!


روزنامه كارگزاران كه طي ماه هاي اخير نشان داده است يد طولايي در سپردن صفحات خود به قلم ضد انقلاب دارد، روز گذشته هم يادداشتي را به قلم «محمد قائد» -سردبير روزنامه صهيونيستي آيندگان و نگارنده مقاله موهني كه منجر به تعطيلي ماهنامه جامعه سالم شد- منتشر كرد و طي آن دانشجويان را به اقدامات افراطي فراخواند.

به گزارش رجانيوز به نقل از کيهان،در اين يادداشت آمده است:«بايد به سرچشمه نابساماني ها در وزارت علوم پرداخت. شعار استعفاي وزير يعني مي ريزند دانشجوها را باتوم كاري مي كنند، و بعد بايد روشن شود چه كسي دستور داد دانشجوها را بزنند. وقتي پاسخ ها حداكثري باشد، دانشجو هم مثل بقيه نتيجه مي گيرد كه خرده كاري و اصلاح گام به گام و اين حرف ها شوخي و اتلاف نيروست و بايد در هر فرصتي به سيم آخر زد.»

محمد قائد در ادامه رويكرد دانشجويان را سكولار و مبتني بر باورهاي پوزيتيويستي خواند و مدعي شد: «وقتي دختر يا پسر جوان در كتاب ها مي خواند كه يادگيري، عاطفه، رشد مغزي و موج نور و صدا چيست، ديدي تجربي و عقلايي نسبت به جهان پيدا مي كند. تاريخ دانشگاه در ايران، به پيروي از كليت فرهنگ، روشنفكري اين مملكت، تاريخ مخالفت با وضع موجود است.

در ايران، به نظر دانشجو-روشنفكر هر چه در كشورش اتفاق افتاده يكسره خطا بوده، تقريباً هركس قدرتي دستش بوده خيانت كرده، تقريباً همه نظرها نادرست بوده و اين كشور از روز اول به بيراهه رفته است. نارضايي شديد و بي حد و حساب از جامعه و جهان در فكر عامه مردم ايران ته نشين شده و دانشجوي جوان يك دنيا درد و بيزاري و بدبيني را تئوريزه مي كند.»

3Reza
Wednesday 28 May 2008, 04:39PM
ايجاد مدارس وابسته به حوزه علميه

در آينده نزديک، مدارس وابسته به حوزه علميه در کشور تاسيس مي شوند. مشاور وزير آموزش و پرورش و مديرکل برنامه ريزي و تاليف کتب درسي در گردهمايي مسوولان کميته هاي شهرستاني و منطقه يي تاليف برنامه درسي ملي در استان کرمان، از ايجاد رشته تخصصي تعليم و تربيت اسلامي در حوزه و تاسيس مدارس وابسته به حوزه علميه خبر داد. به گزارش ايسنا ذوالعلم درباره مشارکت دانش آموزان و معلمان در تدوين برنامه درسي ملي گفت: نظريه برنامه ريزي درسي ملي، به عنوان نظريه يي رايج در دنيا، چهار عنصر هدف، محتوا، روش ها و سنجش را شامل مي شود. امروز تنها افراد فرهيخته و صاحب نظر، نظام محتوايي آموزش و پرورش را نقد نمي کنند، بلکه خانواده ها، معلمان و دانش آموزان هم در اين نقد سهيم هستند و به همين دليل ما با کمک کساني که خود در ميدان هستند، نسبت به تدوين برنامه ريزي درسي ملي اقدام مي کنيم. مشاور وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه برنامه درسي ملي بايد آرمان گرايانه و در عين آرمان گرايي، واقع بينانه باشد، افزود: فلسفه آموزش و پرورش نقطه آغاز تنظيم محتوايي نظام آموزشي است که هدفگذاري در آن دشوار است.

3Reza
Wednesday 28 May 2008, 04:40PM
تاييد تحويل تروريست هاي جندالله

معاون پارلماني وزارت کشور خبر تحويل تعدادي از تروريست ها و اشرار گروهک جندالله به ايران در روزهاي آينده را تاييد کرد. محمدحسين موسي پور در گفت وگو با «عصرايران» تعداد افرادي را که قرار است پاکستان تحويل ايران بدهد بيش از 20 نفر اعلام کرد. وي در پاسخ به اين سوال که آيا در بين اين افراد نام شخص عبدالمالک ريگي نيز ديده مي شود، بيان داشت: خير اما برادر او در بين اشراري که قرار است به ايران مسترد شوند، حضور دارد.

3Reza
Wednesday 28 May 2008, 04:40PM
حراج هداياي رياست جمهوري
محمود احمدي نژاد تصميم گرفته است در پايان دوره رياست جمهوري اش تمام هدايا و يادبودهايي را که از روسا و مسوولان ديگر کشورها دريافت کرده است به حراج بگذارد. اين در حالي است که روساي جمهور پيشين اين اموال را به موزه تقديم مي کردند چرا که اين هدايا طبق قانون جزء سرمايه هاي ملي محسوب مي شود. اکبر هاشمي رفسنجاني هداياي زمان رياست جمهوري خود را به موزه يي در زنجان تقديم کرده است. سيدمحمد خاتمي نيز هداياي دوره رياست جمهوري خويش را به يکي از موزه هاي سعدآباد منتقل کرده است.

3Reza
Thursday 29 May 2008, 11:15AM
پيشنهاد کاهش سطح روابط با امارات

تازه ترين ادعاهاي مقامات امارات متحده عربي درباره جزاير سه گانه ايراني واکنش کارشناسان را به دنبال داشته و آنان خواستار کاهش سطح روابط ديپلماتيک با امارات به عنوان نخستين اقدام شده اند. اگرچه مقامات وزارت خارجه هنوز به ادعاهاي پي درپي اماراتي ها که طي روزهاي اخير مطرح شده، پاسخي نداده اند اما با اين وجود کارشناسان، استادان دانشگاه و فعالان سياسي سکوت و مماشات با شيوخ عرب جنوب خليج فارس به ويژه امارات متحده عربي را جايز ندانسته و خواستار اقدام قاطع از سوي دستگاه ديپلماسي ايران هستند. علاوه بر کاهش سطح روابط ديپلماتيک، اعمال محدوديت هاي تجاري و احضار سفير امارات پيشنهادات ديگري است که در اين راستا مطرح شده است. اين پيشنهادات پس از آن مطرح شد که امارات متحده عربي براي چندمين بار طي يک ماه اخير ادعاي مجعول خود را مبني بر مالکيت جزاير سه گانه ايراني مطرح کرد و حتي روسيه را به عنوان ميانجي ميان خود و ايران برگزيد؛ تقاضايي که البته با موافقت مسکو نيز روبه رو شد.اما درخواست امارات براي ميانجيگري روسيه درباره جزاير سه گانه واکنشي جدي را از سوي مقامات ايراني در پي نداشت. پس از آن مقامات امارات يک بار ديگر در ادعايي تکراري بر مالکيت خود بر جزاير سه گانه ايراني تاکيد کردند. آنها گستاخانه ادامه حاکميت ايران بر جزاير سه گانه را اشغالگرانه توصيف کرده و آن را مشابه اشغال فلسطين توسط صهيونيست ها دانستند. به جز اين يکي ديگر از مقامات وزارت خارجه امارات به خبرگزاري رويترز گفت: انگار طرف ايراني نمي خواهد بفهمد سوءتفاهم ميان ما وجود ندارد، اين يک اشغال واقعي است. در ادامه اين ادعاها سيدمحمدعلي حسيني سخنگوي وزارت خارجه آمادگي خود را براي حل اختلافات به وجود آمده ميان ايران و امارات اعلام کرد، اما اين اعلام آمادگي از سوي طرف اماراتي با استقبال روبه رو نشد و آنها به تکرار ادعاهاي واهي خود درباره جزاير سه گانه ادامه دادند تا آنجا که احمد بن شبيب معاون اول رئيس شوراي ملي امارات در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط به اظهارات محمدعلي حسيني سخنگوي وزارت خارجه واکنش نشان داد و گفت که موضع امارات در برابر جزاير سه گانه کاملاً واضح است. اين مقام اماراتي مدعي شد که مالکيت ايران بر جزاير ابوموسي، تنب کوچک و بزرگ از سال 1971 که مصادف با تاسيس امارات است، اشغالگري است. جزاير سه گانه ايران که در نقاط استراتژيک منطقه خليج فارس قرار دارند براساس تفاهمنامه يي که سال 1350 در لندن به امضا رسيد تحت کنترل و حاکميت کامل دولت ايران قرار گرفتند، اما امارات در دو دهه اخير بارها ادعاهاي خود مبني بر مالکيت بر اين سه جزيره را مطرح کرده است. موضع گيري هاي اخير امارات چندان موضوع ساده يي نيست چرا که اين نوع رفتارها از جانب کشور فوق مسبوق به سابقه است. مقامات امارات تاکنون چندين بار از مالکيت اين کشور به جزاير سه گانه ايران سخن گفته اند. از آن جمله در نشست اتحاديه عرب در فروردين امسال، کشورهاي شرکت کننده به درخواست اين شيخ نشين با صدور بيانيه يي مالکيت جزاير ابوموسي، تنب بزرگ و کوچک را از آن امارات دانستند. با بالا گرفتن مناقشه بر سر مالکيت اين سه جزيره استراتژيک، هم اينک بايد به انتظار واکنش ايران به ادعاهاي طرف عرب بود. اين موضوع در دستور کار مقامات مسوول قرار دارد. چنانکه يک مقام آگاه در وزارت امور خارجه گفت که پس از بررسي بيشتر اظهارات معاون اول رئيس شوراي ملي امارات، موضع ايران اعلام مي شود.

3Reza
Thursday 29 May 2008, 11:16AM
رايحه خوش خدمت در سايپا
حميد سجادي کانديداي ستاد رايحه خوش خدمت که در انتخابات سومين دوره شورا راي نياورد، به سمت مديرعاملي باشگاه سايپا منصوب شد. مهرداد بذرپاش عضو ديگر ستاد رايحه خوش خدمت هم اکنون در سمت مديرعامل سايپا مشغول به کار است.

3Reza
Thursday 29 May 2008, 11:20AM
کلاهي که بر سر روزنامه دولت رفت
روزنامه ايران، ارگان رسمي دولت به نقل از يک سايت خبري اپوزيسيون بخشي از مصاحبه بهزاد نبوي عضو ارشد سازمان مجاهدين را منعکس کرده و مدعي شده بود اين شخصيت سياسي بي تاثير بودن برنامه هاي شبکه خبري امريکا را در حالي مورد مدعاي خود قرار داد که با يک شبکه خبري اپوزيسيون مصاحبه کرده است. اين در حالي بود که بهزاد نبوي اين اظهارات را در گفت وگو با روزنامه اعتماد بيان کرده بود.

3Reza
Thursday 29 May 2008, 08:06PM
تمکين هند در برابر قطعنامه سوم عليه ايران

وزارت امور خارجه هند در پيروي از قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل عليه ايران از مقامات هند خواست بانک هاي ايراني و محموله هايي را که از اين کشور وارد يا خارج مي شوند تحت نظارت داشته باشند. به گزارش ايسنا يک مقام وزارت امور خارجه هند با بيان اينکه همه وزيران اين کشور دستورات لازم را دريافت کرده اند، گفت: از آنجا که اين کار اجباري است، ما بايد از قطعنامه پيروي کنيم. اين يک امر روزمره است. قطعنامه 1803 که در سوم مارس در شوراي امنيت سازمان ملل تصويب شد، از همه کشورهاي عضو اين سازمان مي خواهد اقدامات افراد يا شرکت هاي ايراني را که از برنامه هسته يي ايران حمايت مي کنند، تحت نظر داشته باشند. اين قطعنامه علاوه بر آن از کشورهاي عضو خواسته است فعاليت هاي بانک هاي ايراني به خصوص بانک ملي و بانک صادرات را تحت نظر داشته باشند.

saleh57
Thursday 29 May 2008, 08:38PM
حراج هداياي رياست جمهوريمحمود احمدي نژاد تصميم گرفته است در پايان دوره رياست جمهوري اش تمام هدايا و يادبودهايي را که از روسا و مسوولان ديگر کشورها دريافت کرده است به حراج بگذارد. اين در حالي است که روساي جمهور پيشين اين اموال را به موزه تقديم مي کردند چرا که اين هدايا طبق قانون جزء سرمايه هاي ملي محسوب مي شود. اکبر هاشمي رفسنجاني هداياي زمان رياست جمهوري خود را به موزه يي در زنجان تقديم کرده است. سيدمحمد خاتمي نيز هداياي دوره رياست جمهوري خويش را به يکي از موزه هاي سعدآباد منتقل کرده است.


سلام:)
ا- منبع خبر برای مخاطب تان معلوم نشده است .تنویر بفرمایید.
2- اگر به حراج هم بگذارند ایا ان را بالا می کشند یا به کاری خواهند زد که لابد به صلاح است؟(کاری که نه شما و نه ما از ان خبر خاصی نداریم)
دست اقای هاشمی و خاتمی هم درد نکند که به موزه داده اند. اما ایا هنوز دوره اقای احمدی نژاد تمام شده که نوبت به اهدای هدایا رسیده باشد.؟
موفق باشید.:)
یا علی:smile07:

3Reza
Friday 30 May 2008, 08:07AM
سلام:)
ا- منبع خبر برای مخاطب تان معلوم نشده است .تنویر بفرمایید.
2- اگر به حراج هم بگذارند ایا ان را بالا می کشند یا به کاری خواهند زد که لابد به صلاح است؟(کاری که نه شما و نه ما از ان خبر خاصی نداریم)
دست اقای هاشمی و خاتمی هم درد نکند که به موزه داده اند. اما ایا هنوز دوره اقای احمدی نژاد تمام شده که نوبت به اهدای هدایا رسیده باشد.؟
موفق باشید.:)
یا علی:smile07:
در مورد یک، منبع خبر خاطرم نیست و من از بی دقتی که کردم، معذرت میخوام.
در مورد 2 هم خب باید منتظر بمانیم. انشاالله که تصمیم خوبی بگیرند.

ghadem
Friday 30 May 2008, 09:07PM
2 ماه توقيف براي خودروهاي مزاحمان نواميس


فرمانده انتظامي تهران بزرگ اعلام كرد: در ادامه اجراي طرح ارتقاي امنيت اجتماعي كه در فاز جديد، ارتقاي امنيت بانوان را هدف قرار داده است، بيش از 70 دستگاه خودرو كه اقدام به ايجاد مزاحمت براي بانوان مي‌كردند، از 5 خرداد ماه سال جاري،‌ زمان آغاز طرح تا كنون، توقيف شدند.

سردار رادان در گفت‌و‌گو با ايسنا با اعلام اين مطلب افزود: اين خودروها با هماهنگي مقام قضايي به مدت دو ماه به پاركينگ منتقل شده و رانندگان آنها به مقام قضايي معرفي خواهند شد.

وي اجراي اين طرح را در پي درخواست شهروندان تهراني و اعلام حمايت آنها از اقدامات پليس در برخورد با اقدامات مجرمانه برخي افراد دانست و خاطرنشان كرد: پليس تهران بزرگ با افزايش ماموران مجرب و آموزش ديده در سطح شهر تهران در قالب واحدهاي گشت ارشاد و گشت‌هاي نامحسوس اقدام به شناسايي و برخورد قاطع با رانندگان خودروهايي مي‌كند كه براي بانوان در سطح شهر مزاحمت ايجاد مي‌كنند.

رييس پليس تهران بزرگ ضمن توصيه به شهروندان درباره رعايت شوونات اسلامي و پوشش مناسب گفت: با افرادي كه با پوشش‌هاي نامناسب به ارزشهاي اسلامي جامعه بي‌توجهي مي‌كنند، برابر قانون برخورد خواهد شد و در همين ارتباط ، با افراد هنجارشكني كه آگاهانه نسبت به ارزشهاي جامعه بي‌توجهي كرده‌اند، برابر قانون برخورد و به محاكم قضايي معرفي شدند.

3Reza
Saturday 31 May 2008, 01:36PM
ماموريت جديد تاکسي ها

در خبرها آمده است رانندگان تاکسي از اين پس موظف هستند به بدحجاب ها تذکر بدهند و همچنين از سوار کردن آنان به خودرو خودداري کنند. به گزارش فارس رئيس ستاد احياي امر به معروف شهرستان اصفهان گفت: از تاريخ 15 خردادماه سال جاري، تمامي مسافرکش هاي شهري موظف به تذکر و سوار نکردن مسافران بدحجاب در سطح شهر اصفهان هستند.

3Reza
Saturday 31 May 2008, 01:36PM
آنان که برنخاستند!!!برنخاستن چهار مقام مسوول هنگام سخنراني احمدي نژاد در مجلس اعتراض ارگان هاي نزديک به دولت را برانگيخت. به گزارش سياست روز هنگامي که محمود احمدي نژاد براي قرائت متن سخنراني اش در پشت تريبون قرار گرفت تمام حاضران به نشانه احترام از جا برخاستند اما آيت الله هاشمي رفسنجاني، آيت الله هاشمي شاهرودي، مهدي کروبي و علي اکبر ناطق نوري ترجيح دادند صندلي خود را ترک نکنند.

3Reza
Saturday 31 May 2008, 01:39PM
عبدالقديرخان فروش اطلاعات به ايران را تکذيب کرد

عبدالقديرخان پدر بمب هسته يي پاکستان اعلام کرد که اعترافات چهار سال پيش او درباره فروش تکنولوژي هسته يي به ايران، کره شمالي و ليبي به او تحميل شده بود.
عبدالقديرخان روز گذشته در منزل خود در اسلام آباد پايتخت پاکستان در مصاحبه يي با روزنامه گاردين گفت: «آن اعترافات به اراده خودم انجام نشد، به دست من داده شده بود.» اين دانشمند هسته يي در تاريخ چهارم فوريه سال 2004 طي بيانيه يي که از تلويزيون پاکستان پخش شد، اعتراف کرده بود که بدون اطلاع دولت پاکستان، شبکه وسيعي براي صادرات فناوري هسته يي تشکيل داده و به ايران، ليبي و کره شمالي تکنولوژي هسته يي فروخته است.پرويز مشرف، رئيس جمهوري وقت پاکستان، فرداي آن روز عبدالقديرخان را مورد عفو قرار داد، اما او از همان روز تاکنون تحت بازداشت خانگي قرار گرفت.
به گزارش بي بي سي عبدالقديرخان در گفت وگو با گاردين نگفته است که چه کسي اعترافات را به او تحميل کرده است. او با بيان اينکه «نمي خواهم در اين باره سخن بگويم، اين مسائل بايد فراموش شوند»، افزود با آژانس بين المللي انرژي اتمي در اين باره همکاري نخواهد کرد. عبدالقديرخان به گاردين گفته که تجهيزات غني سازي اورانيوم در بازارهاي غربي به راحتي قابل دسترسي اند و ايران و کره شمالي و هر کسي که پولي بپردازد به راحتي مي تواند به اين تجهيزات دست يابد. همچنين به گزارش بلومبرگ وي افزود: يک نفر بايد مسووليت فوق را برعهده مي گرفت و من براي نجات کشورم اين مسووليت را برعهده گرفتم.

Teshneh
Saturday 31 May 2008, 07:27PM
آنان که برنخاستند!!!
برنخاستن چهار مقام مسوول هنگام سخنراني احمدي نژاد در مجلس اعتراض ارگان هاي نزديک به دولت را برانگيخت. به گزارش سياست روز هنگامي که محمود احمدي نژاد براي قرائت متن سخنراني اش در پشت تريبون قرار گرفت تمام حاضران به نشانه احترام از جا برخاستند اما آيت الله هاشمي رفسنجاني، آيت الله هاشمي شاهرودي، مهدي کروبي و علي اکبر ناطق نوري ترجيح دادند صندلي خود را ترک نکنند.
این یه مورد استثناس قول می دیم برای جبران در اسرع وقت خبری ضمیمه ش کنیم....فعلا با اجازه
اقایون چه زود دارن خودشونو نشون می دن.......ظاهرا چون خیلی مطمئنن که در دوره بعد ایشون رای نمی یارن...بله خب هر چی باشه ایشونها اقا زاده و یا بچه حاج اقان و این بنده خدا فرزند اهنگر!..........
خبر بالاتر هم ای ول داره:smile28:

3Reza
Sunday 1 June 2008, 11:55AM
تغيير مسير رايسوزير خارجه امريکا وقتي متوجه حضور هيات ايراني در راهروي «کنفرانس بين المللي عراق» در استکهلم شد، مسير خود را تغيير داد. به گزارش عصر ايران کاندوليزا رايس، که در يکي از راهروهاي محل برگزاري کنفرانس حرکت مي کرد، متوجه عبور هيات ايراني از جهت مخالف راهرو مي شود و به همين دليل ناگهان مسير خود را در مقابل دوربين هاي خبرنگاران کج مي کند تا با هيات ايراني مواجه نشود.

ghadem
Sunday 1 June 2008, 06:24PM
http://www.mycloob.com/imgfolder/625990-p111781.jpg

hamidcom
Sunday 1 June 2008, 07:53PM
ماموريت جديد تاکسي ها
در خبرها آمده است رانندگان تاکسي از اين پس موظف هستند به بدحجاب ها تذکر بدهند و همچنين از سوار کردن آنان به خودرو خودداري کنند. به گزارش فارس رئيس ستاد احياي امر به معروف شهرستان اصفهان گفت: از تاريخ 15 خردادماه سال جاري، تمامي مسافرکش هاي شهري موظف به تذکر و سوار نکردن مسافران بدحجاب در سطح شهر اصفهان هستند.


:smile21::smile21::smile21::smile21::smile21::smile21::smile21:

hamidcom
Sunday 1 June 2008, 07:53PM
اينجا تهران است؛
زندگي‌2خانواده زير چادر در اتوبان
جام جم آنلاين: اگر از كنار اتوبان صياد شيرازي عبور كرديد، كناره‌هاي آن را با دقت ببينيد، جايي كه 2 چادر رنگ و رو رفته و كهنه در دو طرف خيابان علم شده است، زير هر يك از اين چادرها خانواده‌اي 4 نفره زندگي مي‌كند، يكي 50 روز و ديگري يك‌ سال.
http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1387/03/12/100940015768.jpg
به گزارش فارس، كنار اتوبان صياد رو به شمال بالاتر از ميدان سبلان، در دو سوي بزرگراه دو چادر برپاست، سمت راست محمد با زن و دو بچه 50 روز است كه پس از جواب شدن از سوي صاحبخانه در چادر ساكن شده است،
كمي آن طرف‌تر آن سوي خيابان محمود زير چادر كهنه سبز رنگش اطراق كرده است پسرش را به بهزيستي سپرده و با زن و دختر 11 ساله‌اش روز را به شب و شب را به صبح مي‌رساند.

محمود حميدوند 41 سال دارد اما صورت تكيده و دندان‌هاي شكسته‌اش پيرتر نشانش مي‌دهد، صدايش گرفته است، مي‌گويد: بچه همين خيابان سبلان هستم، 3 ماه است كه اينجا با خانواده‌ام زير چادر زندگي مي‌كنيم، البته بيش از يك سال است كه در به دريم و جا‌به‌جا مي‌شويم، تابستان‌ها كنار خيابان زير چادر زندگي مي‌كنيم و زمستان‌ها هر چند شب خانه يكي مي‌رويم.

محمود خودش را كارگر ساده ساختمان معرفي كرده و اضافه مي‌كند: پسر 10 ساله‌ام را از زور نداري به بهزيستي سپرده‌ام، 2 سال است كه پسرم در بهزيستي است، دخترم هم تا چند وقت پيش خانه مادرزنم بود اما الآن مادرزنم هم چون مستاجر است دچار مشكل شده است و مجبورم او را هم پيش خودم اينجا به چادر بياورم.

او مي افزايد: از خيلي‌ها تقاضاي كمك كرده‌ام، كميته امداد رفتم، ‌گفتند اگر زنت طلاق بگيرد ماهي 25 هزار تومان به او مستمري مي‌دهيم، خيلي دويديم اما نتيجه نداد، هر چي داشتيم در اين مدت بردند، حتي شناسنامه‌هايمان را هم بردند. نرفتم كلانتري و ثبت احوال دنبال شناسنامه، پول مي‌خواهد و من ندارم.

وي مي‌گويد: در تمام 41 سال زندگي‌ام حتي100 هزار تومان هم وام نگرفته‌ام، حالا هم اگر وام بخواهيم ضامن معتبر و هزار جور سند و مدرك مي‌خواهد كه من ندارم، اين جور وام‌ها مگر براي امثال من نيست، من از كسي توقع ندارم، طلبكار كسي نيستم، خودم زمين خورده‌ام و بايد بلند شوم اما اگر به من وام بدهند، حاضرم كار كنم و پس بدهم.

محمود مي‌گويد: مشكل من نداري است، آخرين جايي كه در خانه زندگي كردم، بهارستان بود، آن قدر هزينه زندگي بالا بود كه نتوانستم ادامه دهم، قبض برق و آب 60 هزار تومان آمده بود‌ اما من فقط يك لامپ و يك تلويزيون سياه و سفيد داشتم، يك شير آب هم بود كه چند خانواده از آن استفاده مي‌كرديم، 60 هزار تومان پول زيادي بود.

وي اضافه مي‌كند: دزدي كه نمي‌توانم بكنم، يعني مي‌توانم اما آيا درست است، اينجا هم در اين 3 ماهي كه زندگي مي‌كنم، فقط يك‌بار مأمور شهرداري آمد و اسم و مشخصات ما را نوشت و رفت، 15 روز پيش هم يك خانم از شهرداري آمد و گفت نگران نباشيد حل مي‌شود‌ اما خبري نشد.

آن طرف خيابان محمد با زن و 2 فرزندش زندگي مي‌كند، «محمد . الف»، مي‌گويد: بچه همين تهران هستم، خيابان سبلان نزديك موتور آب زندگي مي‌كرديم، 50 روز پيش صاحبخانه، خانه‌اش را خواست و تخليه كرديم بعد از آن ديگر نتوانستم خانه‌اي بگيرم، هر جا مي‌روم، مي‌گويند 2 ميليون ماهي 150 هزار تومان، من هم ندارم، الآن كه ديگر هيچي ندارم، مجبورم بيايم اينجا در چادر زندگي كنم.

او نيز خود را كارگر ساده ساختمان معرفي مي‌كند و ادامه مي‌دهد: همه اسباب زندگي‌ام را شهرداري برد، حتي كفش زنم را هم بردند، پسرم كلاس دوم راهنمايي است، دخترم هم مدرسه مي‌رود، مجبورم اينجا كنار زنم بمانم كه تنها نباشد، كار نمي‌توانم بكنم. درآمدي ندارم.

محمد مي‌گويد: هر چه تلاش كرديم ديگر شهرداري اسباب زندگي‌ام را پس نداد و الآن همه دارايي ما همين‌هايي است كه زير چادر مي‌بينيد، من هيچي ندارم، به مسئولان بگوئيد، مجبوريم، هيچ كس نمي‌خواهد با آبرويش ‌بازي‌ كند يا اين وضع زندگي ناموسش باشد‌. چرا كسي كمكمان نمي‌كند.

منبع:جام جم

ghadem
Sunday 1 June 2008, 08:06PM
استادان فرافکنی!!!!!!!یک نفر در تهران عطسه کرد. مقصر دولت است!!

3Reza
Sunday 1 June 2008, 08:15PM
حمید جان، از این صحنه ها بسیار زیاد است!! در کل کشور......... مقصرش هم یک دولت و دو دولت نیست! همه مقصرند.

3Reza
Sunday 1 June 2008, 08:16PM
نوري المالکي هفته آينده به تهران مي آيد


به دنبال اعلام آمادگي نوري المالکي نخست وزير عراق براي سفر به ايران روزنامه «الصباح» ارگان رسمي دولت عراق از سفر هفته آينده وي به تهران خبر داد. به گزارش فارس نوري المالکي شنبه هفته آتي به تهران سفر خواهد کرد. به نوشته اين روزنامه سفر مذکور در راستاي تلاش جديد دولت عراق براي نزديک کردن ديدگاه هاي کشورهاي همسايه و به گفته مالکي جهت پيگيري سفر هيات عراقي که چندي پيش به ايران سفر کرده بودند، صورت مي گيرد. او روز گذشته در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط همچنين اظهار داشته بود که منافع مشترک ايران و عراق نيازمند همکاري است. او در حالي قرار است به تهران سفر کند که روز پنجشنبه هفته گذشته همايشي بين المللي با موضوع عراق در استکهلم پايتخت سوئد برگزار شد..

3Reza
Sunday 1 June 2008, 08:22PM
طرح مخفي امريکا عليه ايرانجرج بوش رئيس جمهور امريکا بار ديگر از سيا خواست بررسي عمليات را براي ايجاد بي ثباتي در ايران با استفاده از تبليغات، ارائه اطلاعات غلط و بي اعتبار کردن پول ايران و نيز با ايجاد مشکل براي نقل و انتقالات بين المللي مالي ايران طراحي کند. شبکه تلويزيوني بي بي سي اطلاع داد «بوريس رايدال» يک مقام سيا که اخيراً بازنشسته شده و مسوول بررسي مسائل ايران و کشورهاي منطقه بوده است، گفت: سيا سال گذشته مشغول بررسي زمينه هاي لازم براي اين طرح مخفي بوده و تاييد کاخ سفيد و ساير مقامات جامعه اطلاعاتي امريکا را براي ادامه فعاليت هاي خود دريافت کرده است. هدف اصلي اين اقدامات ايجاد بي ثباتي و ناامني در ايران و افزايش فشار بر دولت اين کشور است.

3Reza
Sunday 1 June 2008, 08:23PM
تعطيلي کوي دانشگاه در 18 تير
براساس تصميم دانشگاه، کوي دانشگاه از 12 تا 24 تيرماه تعطيل است. دکتر قمصري معاون دانشجويي دانشگاه تهران با اعلام اين خبر گفت: «تقويم رسمي دانشگاه 6 تيرماه پايان مي پذيرد و دانشجويان خوابگاهي دانشگاه تهران به مدت پنج روز فرصت دارند کوي را تخليه کنند.» وي با بيان اينکه قبل از تعطيلات ذکر شده شرايط اسکان تابستاني دانشجويان مشخص مي شود، گفت: «طبق بخشنامه جديد دانشگاه، سه دسته از دانشجويان دانشگاه تهران مي توانند در فصل تابستان از خوابگاه استفاده کنند و اين افراد مي توانند پس از اتمام تعطيلات ذکر شده به خوابگاه برگردند.» معاون دانشجويي فرهنگي دانشگاه تهران در پايان تصريح کرد: «دانشگاه هيچ تعهدي براي سرويس و غذاي دانشجويان خوابگاهي در ايام تابستان نمي کند.»

3Reza
Sunday 1 June 2008, 08:24PM
آيت الله مقتدايي مدير حوزه علميه قم شد


شوراي عالي حوزه علميه قم در آخرين جلسه خود آيت الله مرتضي مقتدايي را به عنوان مدير جديد حوزه علميه قم معرفي کرد.حجت الاسلام عليرضا اميني مسوول دبيرخانه شوراي عالي حوزه علميه قم به خبرگزاري رسا گفت: آيت الله مرتضي مقتدايي در آخرين جلسه شوراي عالي حوزه علميه قم که جمعه شب برگزار شد، به عنوان مدير حوزه علميه قم منصوب شد. وي افزود: آيت الله مقتدايي به اتفاق آرا به اين سمت برگزيده شد. مسوول دبيرخانه شوراي عالي حوزه علميه قم ادامه داد: حکم مدير جديد حوزه علميه به زودي از سوي آيت الله يزدي دبير شوراي عالي حوزه علميه قم ابلاغ مي شود که در آن مدت مديريت و جزئيات بيشتر خواهد آمد. آيت الله مقتدايي در دوران جديد حوزه علميه، پس از آيت الله مومن، آيت الله استادي و حجت الاسلام والمسلمين حسيني بوشهري، به عنوان چهارمين مدير حوزه منصوب شد. حجت الاسلام و المسلمين سيد هاشم حسيني بوشهري مدير پيشين حوزه علميه قم در اجلاسيه استادان سطح عالي و درس خارج حوزه علميه قم از مديريت حوزه خداحافظي کرد.

3Reza
Sunday 1 June 2008, 08:25PM
حبس براي دو دانشجوي کرمانشاهي


دادگاه انقلاب کرمانشاه، «پارسا کرمانيان» و «عليرضا حيدري» دو دانشجوي دانشگاه آزاد اين شهر را به يک سال حبس که پنج ماه آن به پنج سال تعليق تبديل شد، محکوم کرد. اتهام اين دو دانشجو که در شعبه يک دادگاه انقلاب کرمانشاه محاکمه شدند، «تبليغ عليه نظام» است. کرمانيان و حيدري به صورت تلفني احضار شدند و دادگاه آنان نيز غير علني و بدون حضور وکيل برگزار شد.

hamidcom
Sunday 1 June 2008, 08:36PM
باز هم کم کاری مسئولان (...) و از دست دادن این اثر با ارزش(مانند همیشه)

تخريب كتيبه باستاني خليج فارس‌
http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1387/03/11/100939939793.jpg
گروه فرهنگ و هنر ‌ مهدي نورعليشاهي:‌ آسيب رسانان ميراث تاريخي ايرانيان اين‌بار سر از جزيره جنوبي كشورمان بر آوردند تا كتيبه هخامنشي جزيره خارك كه تاريخ حك شده مستدل كشورمان در جنوبي ترين نقطه ايران به شمار مي‌رفت تخريب شود.

اگر 23 آبان سال گذشته، خودروهاي راه‌سازي در جزيره خارك باعث كشف كتيبه‌اي هخامنشي نمي‌شدند، شايد اكنون ديگر هيچ دوستدار ميراث فرهنگي افسوس كشف اثري تاريخي را نمي‌خورد كه اندكي بعد، با تيشه و چكش ناشناسان تخريب شود.
علي ذاكري، معاون حفظ و احياي سازمان ميراث فرهنگي استان بوشهر با تاييد خبر تخريب اين كتيبه هخامنشي در پاسخ به اين پرسش كه چرا پس از كشف اين اثر تاريخي، هيچ اقدام حفاظتي براي در امان بودن آن صورت نگرفته است، مي‌گويد: از آنجا كه سازمان ميراث فرهنگي در جزيره خارك هيچ‌گونه دفتر يا حتي نيروهاي يگان ويژه حفاظت از آثار تاريخي را ندارد، تمام مسووليت اين اثر تاريخي به عهده بخشداري و شوراي شهر خارك بوده است و ايشان بايد از اين اثر تاريخي مراقبت مي‌كردند.

او در عين حال تصريح مي‌كند با وجود آن‌كه اطراف اين اثر تاريخي حصاركشي شده است، هنوز مشخص نيست كه چگونه آسيب رسانان وارد محوطه اين اثر تاريخي شده و آن را تخريب كرده‌اند.

او در پاسخ به اين پرسش كه اين اثر تاريخي كه نقش مهمي در حقانيت ايران بر استفاده از نام خليج هميشه فارس در جنوبي ترين جزيره كشورمان دارد، آيا مستند سازي هم شده است يا خير مي‌گويد: تصاويري از اين اثر گرفته شده اما هرگز فرصت نشده است مولاژي از آن تهيه شود. به عقيده باستان ‌شناسان، اين كتيبه احتمالا متعلق به دوره اردشير هخامنشي بوده كه در ترجمه آن آمده است: «(اين) سرزمين خشك و بي‌آبي بود، شادي و آسايش را آوردم.» مطالعات زبان‌شناسي روي ترجمه كتيبه آشكار كرد كه هخامنشيان در آباد سازي خارك، نقش ويژه‌اي داشته‌اند.

در حالي كه احمد دشتي،‌ رئيس سازمان ميراث فرهنگي استان بوشهر مي‌گويد كتيبه خارك تنها 10‌درصد تخريب شده و قابل ترميم و بازسازي است،‌ علي جاذبي، معاون بخشدار جزيره خارك مي‌گويد: تخريبگران با يك شيء نوك تيز، ما بين حروف ميخي كتيبه را تخريب كرده‌اند، به طوري كه مي‌توان گفت 70‌درصد نوشته‌هاي كتيبه بشدت آسيب ديده و تنها يك خط از آن سالم مانده است.

كتيبه هخامنشي خارك روي يك تخته سنگ مرجاني نوشته شده و به همين دليل احتمال مي‌رود براي آسيب رساندن به آن، از تيشه و چكش استفاده شده باشد.

جاذبي در عين حال مي‌افزايد:‌ نحوه تخريب كتيبه نشان از عمدي بودن آن دارد.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي استان بوشهر در عين حال مي‌گويد:‌با توجه به اينكه فيلم و عكس اين كتيبه موجود است بازسازي و مرمت كتيبه توسط كارشناسان ميراث فرهنگي به زودي انجام مي‌شود.

مسعود بشاش، رئيس مركز مطالعات كتيبه‌شناسي در پژوهشكده زبان و گويش ايران نيز با اظهار تاسف از تخريب اين سند تاريخي در جزيره خارك مي‌گويد: بايد از اين اثر حفاظت بيشتري صورت مي‌گرفت تا حقايق بيشتري درباره حضور ايرانيان باستان در جزاير جنوبي كشور كشف مي‌شد.

او ادامه مي‌دهد: اكنون متن اين اثر خوانده شده و حتي گزارش آن را نيز منتشر كرده‌اند اما بايد به هر نحو ممكن، مراقبت بيشتري از آن به عمل مي‌آمد.

از سويي، از ميان واكنش‌هاي صورت گرفته پس از تخريب اين كتيبه باستاني اظهار نظر عبدالرضا نصيري مدير پايگاه‌هاي تاريخي جزاير خليج فارس مي‌تواند جالب باشد، او پس از تخريب اين اثر مي‌گويد: اين اثر تاريخي را از نزديك نديده‌ام، زيرا تعدد جزاير موجود در خليج فارس باعث شده است تا فرصت بازديد از اين كتيبه تازه كشف شده تاكنون فراهم نشود. كتيبه كشف شده در خارك كه قدمت آن به دوره هخامنشيان مي‌رسد روي سنگي مرجاني نوشته شده و قدمت اين سنگ به چندين ميليون سال مي‌رسد.

كشف اين كتيبه تاريخي در جزيره خارك، واكنش‌هاي متفاوتي را در عرصه‌هاي مختلف بين‌المللي در زمان خود به همراه داشت. تا جايي كه برخي رسانه‌هاي كشورهاي حاشيه خليج‌فارس سعي بر تقلبي جلوه دادن كتيبه كرده بودند، اما در گزارش باستان شناسان ايراني، حقيقي بودن كتيبه اثبات شده است.

3Reza
Sunday 1 June 2008, 08:44PM
منم این قضیه رو خوندم و خیلی متاسف شدم. ولی در بعضی مسائل نباید اینگونه ضعفها نشان داده شود!

3Reza
Monday 2 June 2008, 11:15AM
داودي جانشين مظاهريشنيده شد طي همين روزها داودي احتمالاً جانشين مظاهري مي شود. به گفته يک مقام آگاه اين جايگزيني بلافاصله بعد از تعطيلات چند روزه اعلام خواهد شد.

3Reza
Monday 2 June 2008, 11:16AM
تناقض سخنگو و مشاور احمدي نژاد
علي اکبر جوانفکر مشاور محمود احمدي نژاد در نشستي تلويزيوني از عدم شرکت خبرنگاران در سفرهاي پيگيري مصوبات استاني انتقاد کرد. به گفته او «به رغم دعوت از اين خبرنگاران براي سفرهاي استاني بعضي رسانه ها اين دعوت ها را اجابت نکرده و به نوعي مردم را از اطلاع رساني تحريم مي کنند.» اين در حالي است که از آغاز سفرهاي استاني خبرنگاران رسانه هاي منتقد دولت نه تنها به اين سفرها دعوت نشدند بلکه در کنفرانس هاي مطبوعاتي احمدي نژاد نيز مجال طرح سوال نمي يابند. سال گذشته نيز غلامحسين الهام سخنگوي دولت در واکنش به اينکه چرا خبرنگاران رسانه هاي منتقد به سفرهاي استاني دعوت نمي شوند به اين خبرنگاران توصيه کرد خودشان براي پيگيري به همه جاي ايران سفر کنند چرا که ديدن نقاط ايران برايشان آزاد است.

3Reza
Tuesday 3 June 2008, 09:15AM
قول امريکا به ايتاليا براي پيوستن به 1+5

وزير امور خارجه ايتاليا اظهار کرد که امريکا قول داده است تلاشش را براي پيوستن ايتاليا به کشورهاي 1+5 که به بررسي مساله هسته يي ايران مي پردازند، به کار بندد. به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه الصباح فرانکو فراتيني وزير امور خارجه ايتاليا در کنفرانس خبري در استکهلم گفت: واشنگتن در راستاي مشارکت دادن ايتاليا در مذاکراتي که 1+5 با ايران انجام داد، تلاش خواهد کرد. وي افزود ميز مذاکره با ايران بدون ايتاليا کامل نخواهد بود.

3Reza
Tuesday 3 June 2008, 09:18AM
باز هم کم کاری مسئولان (...) و از دست دادن این اثر با ارزش(مانند همیشه)

تخريب كتيبه باستاني خليج فارس‌
http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1387/03/11/100939939793.jpg
گروه فرهنگ و هنر ‌ مهدي نورعليشاهي:‌ آسيب رسانان ميراث تاريخي ايرانيان اين‌بار سر از جزيره جنوبي كشورمان بر آوردند تا كتيبه هخامنشي جزيره خارك كه تاريخ حك شده مستدل كشورمان در جنوبي ترين نقطه ايران به شمار مي‌رفت تخريب شود.

اگر 23 آبان سال گذشته، خودروهاي راه‌سازي در جزيره خارك باعث كشف كتيبه‌اي هخامنشي نمي‌شدند، شايد اكنون ديگر هيچ دوستدار ميراث فرهنگي افسوس كشف اثري تاريخي را نمي‌خورد كه اندكي بعد، با تيشه و چكش ناشناسان تخريب شود.
علي ذاكري، معاون حفظ و احياي سازمان ميراث فرهنگي استان بوشهر با تاييد خبر تخريب اين كتيبه هخامنشي در پاسخ به اين پرسش كه چرا پس از كشف اين اثر تاريخي، هيچ اقدام حفاظتي براي در امان بودن آن صورت نگرفته است، مي‌گويد: از آنجا كه سازمان ميراث فرهنگي در جزيره خارك هيچ‌گونه دفتر يا حتي نيروهاي يگان ويژه حفاظت از آثار تاريخي را ندارد، تمام مسووليت اين اثر تاريخي به عهده بخشداري و شوراي شهر خارك بوده است و ايشان بايد از اين اثر تاريخي مراقبت مي‌كردند.

او در عين حال تصريح مي‌كند با وجود آن‌كه اطراف اين اثر تاريخي حصاركشي شده است، هنوز مشخص نيست كه چگونه آسيب رسانان وارد محوطه اين اثر تاريخي شده و آن را تخريب كرده‌اند.

او در پاسخ به اين پرسش كه اين اثر تاريخي كه نقش مهمي در حقانيت ايران بر استفاده از نام خليج هميشه فارس در جنوبي ترين جزيره كشورمان دارد، آيا مستند سازي هم شده است يا خير مي‌گويد: تصاويري از اين اثر گرفته شده اما هرگز فرصت نشده است مولاژي از آن تهيه شود. به عقيده باستان ‌شناسان، اين كتيبه احتمالا متعلق به دوره اردشير هخامنشي بوده كه در ترجمه آن آمده است: «(اين) سرزمين خشك و بي‌آبي بود، شادي و آسايش را آوردم.» مطالعات زبان‌شناسي روي ترجمه كتيبه آشكار كرد كه هخامنشيان در آباد سازي خارك، نقش ويژه‌اي داشته‌اند.

در حالي كه احمد دشتي،‌ رئيس سازمان ميراث فرهنگي استان بوشهر مي‌گويد كتيبه خارك تنها 10‌درصد تخريب شده و قابل ترميم و بازسازي است،‌ علي جاذبي، معاون بخشدار جزيره خارك مي‌گويد: تخريبگران با يك شيء نوك تيز، ما بين حروف ميخي كتيبه را تخريب كرده‌اند، به طوري كه مي‌توان گفت 70‌درصد نوشته‌هاي كتيبه بشدت آسيب ديده و تنها يك خط از آن سالم مانده است.

كتيبه هخامنشي خارك روي يك تخته سنگ مرجاني نوشته شده و به همين دليل احتمال مي‌رود براي آسيب رساندن به آن، از تيشه و چكش استفاده شده باشد.

جاذبي در عين حال مي‌افزايد:‌ نحوه تخريب كتيبه نشان از عمدي بودن آن دارد.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي استان بوشهر در عين حال مي‌گويد:‌با توجه به اينكه فيلم و عكس اين كتيبه موجود است بازسازي و مرمت كتيبه توسط كارشناسان ميراث فرهنگي به زودي انجام مي‌شود.

مسعود بشاش، رئيس مركز مطالعات كتيبه‌شناسي در پژوهشكده زبان و گويش ايران نيز با اظهار تاسف از تخريب اين سند تاريخي در جزيره خارك مي‌گويد: بايد از اين اثر حفاظت بيشتري صورت مي‌گرفت تا حقايق بيشتري درباره حضور ايرانيان باستان در جزاير جنوبي كشور كشف مي‌شد.

او ادامه مي‌دهد: اكنون متن اين اثر خوانده شده و حتي گزارش آن را نيز منتشر كرده‌اند اما بايد به هر نحو ممكن، مراقبت بيشتري از آن به عمل مي‌آمد.

از سويي، از ميان واكنش‌هاي صورت گرفته پس از تخريب اين كتيبه باستاني اظهار نظر عبدالرضا نصيري مدير پايگاه‌هاي تاريخي جزاير خليج فارس مي‌تواند جالب باشد، او پس از تخريب اين اثر مي‌گويد: اين اثر تاريخي را از نزديك نديده‌ام، زيرا تعدد جزاير موجود در خليج فارس باعث شده است تا فرصت بازديد از اين كتيبه تازه كشف شده تاكنون فراهم نشود. كتيبه كشف شده در خارك كه قدمت آن به دوره هخامنشيان مي‌رسد روي سنگي مرجاني نوشته شده و قدمت اين سنگ به چندين ميليون سال مي‌رسد.

كشف اين كتيبه تاريخي در جزيره خارك، واكنش‌هاي متفاوتي را در عرصه‌هاي مختلف بين‌المللي در زمان خود به همراه داشت. تا جايي كه برخي رسانه‌هاي كشورهاي حاشيه خليج‌فارس سعي بر تقلبي جلوه دادن كتيبه كرده بودند، اما در گزارش باستان شناسان ايراني، حقيقي بودن كتيبه اثبات شده است.
اعتراض دوباره در باب موضوعي مربوط به خليج فارس

هنوز مرکب اعتراض من به بي توجهي ما ملت به آثار باستاني و ميراث ملي و فرهنگي مان با تيتر «شناسنامه من در درست اجنبي» خشک نشده بود که انتشار يک خبر تاسف انگيز نقطه تاکيد بر آن اعتراض گذاشت.

خبر کوتاه و غم انگيز بود. افراد ناشناسي جمعه شب با عبور از حفاظ آهني دور کتيبه هخامنشي خارک، با استفاده از اشياي نوک تيز خطوط اين کتيبه باستاني را تخريب کردند.

بقيه خبر جملات بي ارزشي بود که از تلاش مسوولان امر براي تبرئه خود حکايت داشت و هر کس گناه را گردن ديگري انداخته بود. گفته شده بود مظنوناني نيز وجود دارند که ممکن است فرصت فرار پيدا کنند. مسوول ميراث فرهنگي نيز گفته «اين موضوع را که عنوان خليج فارس و مشاجراتي که در اين خصوص وجود دارد، منجر به تخريب کتيبه شده است، تکذيب مي کنم.» عکس هايي از زمان سلامت کتيبه و امروز که خدشه بر آن وارد آمده وقتي مقايسه مي شوند، از آسيب بسيار زياد کتيبه حکايت دارد و خلاف گفته مدير ميراث فرهنگي است که آن را تخريب 10 تا 15 درصد ارزيابي کرده است و...... اين بار نيز به نظر مي رسد موضوع تخريب کتيبه خارک که سندي از قرابت کشور ايران و خليج فارس و يکي از شناسنامه هاي ايران زمين است با خونسردي همه ما روبه رو شد. دعواي بين ميراث فرهنگي و نيروي انتظامي که کدام يک متولي حفاظت از آن بوده است و اينکه به ميراث فرهنگي فضاي مناسب براي ايجاد پايگاه در خارک نداده اند و...... محملي مي شود که دعواي اصلي که مطالبه ملت ايران- صاحبان اصلي اين کتيبه- است کم رنگ شود و زمان آن را به دست فراموشي بسپارد. اصرار دارم از مسوولان امر به ويژه مسوولان بلندپايه تر که در مرکز استان يا تهران هستند خواهش کنم اين موضوع را به جديت دنبال کنند. جزيره خارک جاي بزرگي نيست که نتوان متهم را در آن پيدا نکرد. بايد اين متهم که مرتکب چنين جنايتي شده است شناخته شود، چرا که تخريب يک کتيبه موضوعي عادي نيست. نمي توانيم بدون تحقيق بگوييم دشمنان ايران، همانان که خليج فارس را با نام ديگري مي خوانند و ما را اشغالگر جزاير خودمان مي دانند، در اين تخريب دست نداشته اند. به هر حال در شرايط موجود هر ظني به سوي دشمنان مي رود، مگر آنکه خلاف آن ثابت شود. در نهايت موضوع آنچنان بزرگ است که اگر ريشه هاي آن در آن سوي آب باشد جرمي جنايي است و بايد يادآوري کنم در بسياري از کشورها براي جرم هايي اينچنيني بالاترين مجازات ها در نظر گرفته شده است. همچنان در انتظار مي مانيم که خبرهاي جديدتري از پيگيري اين پرونده بشنويم.

بهروز بهزادي

3Reza
Tuesday 3 June 2008, 11:01AM
خرید سیستم دفاع موشکی از امریکا

خبرگزاری رویتر گذارش داد: امارات متحده عربی خواستار خرید یک سیستم دفاع موشکی پیشرفته از ایالات متحده امریکا شده است. این خبر پس از صحبت های سخنگوی دولت امارات مبنی بر مالکیت سه جزیره ایرانی اعلام شد که در آن ایران را متهم به زیاده خواهی در منطقه می کنند.

saleh57
Tuesday 3 June 2008, 04:29PM
خرید سیستم دفاع موشکی از امریکا

خبرگزاری رویتر گذارش داد: امارات متحده عربی خواستار خرید یک سیستم دفاع موشکی پیشرفته از ایالات متحده امریکا شده است. این خبر پس از صحبت های سخنگوی دولت امارات مبنی بر مالکیت سه جزیره ایرانی اعلام شد که در آن ایران را متهم به زیاده خواهی در منطقه می کنند.

سلام
حمیدرضا"ی عزیز از این خبری که گذاشتید متشکر.:)
بهتره به این شیخنشینهای خلیج فارس بگیم این که سیستم دفاع موشکیه که از امریکا خریدید . اگر خود امریکا روهم بخرید دیگر در مقابل قوت و قدرت ایمانی ایرانیان هیچ کاری نمی توانید بکنید.
شعار نبودن این حرف را هم تنها به 2 راه می توان فهمید.
1- بیایند به ایران و توان و قرت مردم ایران را ببینند و لمس کنند و در مقابل ان خاضع شوند.
2- همانجا که هستند بنشینند وایران اسلامی را بیازمایند . انوقت خواهند دید که هیچ سپر موشکی ای نیست که مانع از فروریختن قصرهای شیشه ای انها و اربابانشان بشود.

ان العزه لله:smile07: و لرسوله:smile07: و للمومنین:smile07:.

یا علی:smile07:

ghadem
Wednesday 4 June 2008, 10:32AM
مهمترین اخبار جهان از شب گذشته تا کنونخبرگزاری مهر- گروه بین الملل: عناوین مهمترین اخبار جهان به نقل از رسانه های منطقه ای و بین المللی از شب گذشته تا کنون به شرح زیر است.- مجروح شدن 18 نفر در اثر بمبگذاری در سریلانکا
- اوباما نامزد نهایی دموکراتها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد
- دیدار نخست وزیر ژاپن با رئیس جمهوری ایران در حاشیه نشست فائو در رم
- عربستان و روسیه شب گذشته توافقنامه دوجانبه ای را درباره پیوستن مسکو به سازمان تجارت جهانی امضا کردند.
-بر اثر تیراندازی افراد ناشناس دو تن از مسئولان حزب اتحاد ملی کردستان عراق به رهبری جلال طالبانی درشمال بغداد کشته شدند.
-سارکوزی رئیس جمهوری فرانسه از سفر بشار اسد به پاریس در تاریخ 13 ژوئیه خبرداد.
- دیدار رئیس جمهوری ایران با دبیر کل سازمان ملل در رم.

ghadem
Wednesday 4 June 2008, 10:33AM
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:نمایندگان 1+5 اواسط ژوئن با پیشنهادات جدید به تهران می روندسخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که نمایندگان پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به اضافه آلمان ( 1+5 ) اواسط ماه جاری به همراه بسته پیشنهادی این کشورها درباره برنامه هسته ای ایران به تهران سفر می کنند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، "شون مک کورمک" با اعلام این مطلب افزود : "خاویر سولانا" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با مقامات ایرانی درباره زمان ارائه این بسته به توافق رسیده است. این بسته پیشنهادی طرح تقویت شده پیشنهادات سال 2006 است که توسط ایران رد شده بود.
قرار است این بسته توسط "خاویر سولانا" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نمایندگان بلند پایه کشورهای 1+5 به غیر از آمریکا در سفر به تهران به مقامات ایرانی ارائه شود. کشورهای آمریکا، روسیه، چین، فرانسه و انگلیس به اضافه آلمان کشورهای 1+5 را تشکیل می دهند. ریاست هیئت اعزامی به ایران را سولانا بر عهده خواهد داشت.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه گفت : هر چند هنوز تاریخ دقیق ارائه این بسته به ایران مشخص نیست، اما فکر می کنم که در اواسط ماه ژوئن این بسته به دست مقامات ایرانی برسد.
مک کورمک در مورد بسته پیشنهادی ایران نیز اعلام کرد : آمریکا در حال مطالعه این بسته است. این بسته شامل همکاری برای برقراری ثبات در خاورمیانه است اما این موضوع نیز مشخص است که تهران فعالیت هسته ای خود را متوقف نمی کند.
هر چند هنوز مفاد بسته پیشنهادی کشورهای 1+5 به ایران به طور رسمی اعلام نشده، اما دیپلماتهای غربی اعلام کرده اند که این بسته شباهت زیادی به بسته پیشنهادی سال 2006 دارد، با این تفاوت که پیشنهادهای جدید از عمق بیشتری برخوردار هستند که یکی از مهمترین آنها همکاری در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است.
بسته پیشنهادی سال 2006 شامل همکاری در زمینه تجارت در بخش هواپیماهای غیر نظامی، انرژی، کشاورزی و تکنولوژی برتر در صورت توقف غنی سازی اورانیوم از سوی ایران و آغاز مذاکرات با 1+5 بود.

3Reza
Tuesday 10 June 2008, 07:31AM
سفر دوباره دانيل اورتگا به تهران


رئيس جمهور نيکاراگوئه هفته جاري براي ديداري دوروزه وارد تهران خواهد شد. به گزارش فارس، دانيل اورتگا رئيس جمهور نيکاراگوئه هفته جاري در سفري دوروزه وارد تهران خواهد شد و در اين سفر با مقامات ارشد کشورمان ديدار و پيرامون مباحث مورد نظر گفت وگو و تبادل نظر خواهند کرد. رئيس جمهور نيکاراگوئه در سفر دوره يي خود از کشورهاي ونزئولا، ليبي و الجزاير ديدن مي کند و سپس براي ديدار از جمهوري اسلامي ايران راهي تهران خواهد شد و پس از آن در آخرين مرحله از سفر دوره يي خود به ايتاليا خواهد رفت.

3Reza
Tuesday 10 June 2008, 07:32AM
تجميع انتخابات شوراها و رياست جمهوري

معاون حقوقي و امور مجلس وزير کشور از ابلاغ قانون تجميع انتخابات پنجمين دوره شوراهاي شهر و روستا با دوره يازدهم رياست جمهوري خبر داد. به گزارش فارس محمدحسين موسي پور از ابلاغ قانون تجميع انتخابات پنجمين دوره شوراهاي شهر و روستا با دوره يازدهم رياست جمهوري خبر داد. وي گفت: پيشينه اين طرح به مجلس هفتم برمي گردد. نمايندگان مجلس هفتم طرحي را به تصويب رسانده اند که براساس آن با افزايش مدت نمايندگي نمايندگان مجلس هفتم و کاهش مدت رياست جمهوري نهم انتخابات رياست جمهوري و مجلس شوراي اسلامي همزمان و در نيمه دوم سال 87 برگزار مي شد. موسي پور اظهار داشت: اين طرح به دليل تعارض آشکار با حداقل سه اصل از اصول قانون اساسي از طرف شوراي نگهبان رد شد، اما به دليل اصرار مجلس در مصوبه خود جهت حل اختلاف به مجمع تشخيص مصلحت نظام فرستاده شد. وي افزود: مجمع تشخيص مصلحت نظام براي حل مشکل اصل پيشنهاد تجميع انتخابات را تصويب کرد، اما گزينه تجميع را تغيير داد. براساس مصوبه مجمع، انتخابات شوراي اسلامي شهر و روستا در دوره پنجم با رياست جمهوري دوره يازدهم به صورت همزمان برگزار خواهد شد.

3Reza
Tuesday 10 June 2008, 07:32AM
ترافيک شديد نمايندگان مقابل در سه کميسيون
بيش از 100تن از نمايندگان تازه وارد مجلس هشتم براي عضويت در سه کميسيون ابراز تمايل کرده اند. به گزارش عصر ايران بيشتر نمايندگان جديد الورود عضويت در کميسيون هاي «امنيت ملي و سياست خارجي»، «انرژي» و «برنامه، بودجه و محاسبات» را به عنوان اولويت خود انتخاب کرده اند و به همين دليل ترافيک سنگيني از نمايندگان براي ورود به اين کميسيون ها به وجود آمده است.

3Reza
Tuesday 10 June 2008, 07:33AM
عاملان بمب گذاري حاشيه تهران به دنبال مطرح کردن خود بودند


معاون امنيتي استاندار تهران در مورد انفجار اخيري که در حاشيه شهر تهران اتفاق افتاد، گفت: در اين اقدام کور و نسنجيده، يک بمب در خودرويي در حاشيه شهر تهران قرار گرفته بود که عاملان آن به دنبال خودنمايي و معرفي خود بودند. عليرضا فخاري در گفت وگو با فارس در مورد انفجار اخيري که در حاشيه شهر تهران اتفاق افتاد، گفت: آنها مي خواستند اکنون که جمهوري اسلامي از نظر سياسي و بين المللي در شرايطي مطلوبي قرار گرفته است، اقدامي انجام دهند که سر و صدا ايجاد شود و در مجموعه سنگي انداخته باشند و ايجاد وحشت و يأس کنند. وي افزود: به لطف خدا اين انفجار توفيقي براي آنان نداشت، چون از منظر آنها کشتن مردم توفيق است که در اين حادثه هيچ يک از هموطنان آسيبي نديد.

Teshneh
Tuesday 10 June 2008, 06:27PM
بابا جان اخبار خارج از کشور رو هم داشته باشین و بذارین بی زحمت
هیلاری کلینتون از رقابت اوت شد:smile22:
امریکا قابت کرد که اونطورام که می گه برای خانمها و اقایون برابری قائل نیست

Teshneh
Tuesday 10 June 2008, 06:29PM
البته گوبا جناب قادم به گونه ای بهش اشاره داشتن که ازشون تشکر می شه:)

3Reza
Wednesday 11 June 2008, 08:09AM
بابا جان اخبار خارج از کشور رو هم داشته باشین و بذارین بی زحمت
هیلاری کلینتون از رقابت اوت شد:smile22:
امریکا قابت کرد که اونطورام که می گه برای خانمها و اقایون برابری قائل نیست
راجع به انتخابات ریاست جمهوری امریکا، می توانید به این سرنگار مراجعه کنید:
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=10791&page=7

3Reza
Wednesday 11 June 2008, 08:09AM
ديدار فوق محرمانه

روزنامه گاردين در ستون آبزرور خود درباره ديدار فوق محرمانه احمدي نژاد با پاپ بعد از نشست فائو گزارشي منتشر کرده است.
به گزارش فارس، نويسنده گاردين به نقل از يک کشيش عالي رتبه واتيکان نوشته است که خبر نپذيرفتن ديدار با احمدي نژاد از سوي پاپ يک «پوشش مقدس» براي جلوگيري از تنش هاي ديپلماتيک احتمالي بود. در شرايط فعلي هرگونه مذاکره با ايران، به دليل مواضع اين کشور، با حساسيت هاي زيادي مواجه است. در واقع درست بعد از اجلاس فائو، احمدي نژاد و پاپ يک ديدار فوق سري با يکديگر داشته اند.

3Reza
Thursday 12 June 2008, 04:29PM
چاوس: پدر بي بند و باري نيستم
هوگو چاوس ادعاهاي مردي را که گفته فرزند نامشروع وي است، رد کرد.
به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، اين نخستين بار است که هوگو چاوس رئيس جمهور ونزوئلا به طور علني به ادعاهاي سالومون فرناندز 31 ساله واکنش نشان مي دهد. هوگو چاوس اعلام کرده در خصوص اين موضوع تحقيق کرده و يک شناسنامه به دست آورده است، اما وي مطمئن است که هرگز مادر فرناندز را نمي شناخته است. رئيس جمهور ونزوئلا در سخنراني تلويزيوني گفت: مادر سالومون مي گويد ما روابطي داشتيم؛ اما زماني که سالومون به دنيا آمده من هنوز در ماراکاي مشغول به کار نشده بودم. فرناندز و هوگو چاوس داراي شباهت هايي در ساختار چهره خود هستند. فرناندز در تصويري که در وب سايتش قرار داده يک پيراهن قرمز رنگ پوشيده که مورد علاقه چاوس است. وي تا همين اواخر قصد داشت در رقابت براي فرمانداري ايالت کارابوبو فعاليت کند. چاوس خود درباره شباهتش با فرناندز به شوخي گفت: دخترم ماريا پس از مصاحبه تلويزيوني فرناندز گفت پدر او چقدر شبيه توست، چاوس تاکيد کرد که وي پدر بي بند و باري نيست. وي گفت: اگر اين پسر فرزند من باشد، او را نزد خود مي آورم. من بچه هايم را دوست دارم. چاوس پدر چهار فرزند است و تاکنون دو بار همسرانش را طلاق داده است. فرناندز که اميدوار است با رئيس جمهور ديدار کند، مدعي شد به دلايل نامشخص در ماه نوامبر گذشته از کانديداي حزب چاوس بودن براي انتخابات فرماندار کارابوبو محروم شده است.

3Reza
Saturday 14 June 2008, 09:08AM
اعتراض مشهدي ها به گراني
تعدادي از مردم مشهد در اعتراض به آنچه آن را گراني مي ناميدند، در ميدان آزادي اين شهر تجمع کردند. به گزارش ايسنا تعدادي از مردم مشهد ظهر ديروز ابتدا در ميدان آزادي تجمع کردند و پس از دقايقي اين اعتراض به پارک ملت کشيده شد. پليس در تلاش براي اتمام اين تجمع بلوار وکيل آباد مشهد را مسدود کرد.حضور نيروهاي انتظامي در اين تجمع چشمگيربود. مردم در اين تجمع نسبت به گراني هاي اخير اعتراض داشتند و خواستار حل اين مشکل شدند. پيش از اين هم مردم مناطقي از کشور نسبت به گراني ها اعتراض هايي را به عمل آورده بودند.

3Reza
Saturday 14 June 2008, 09:10AM
دم خروس و قسم حضرت عباس دولت
در حالي که دولت هفته گذشته جوابيه هايي براي روزنامه هاي «اعتماد»، «اعتماد ملي» و «کارگزاران» ارسال کرده و در آن به درج گزارش هايي از سفر احمدي نژاد به ايتاليا اعتراض کرده بود، سايت اصلي حاميان دولت روز گذشته با انتشار اخباري از استقبال سرد ايتاليايي ها از احمدي نژاد خبر داد. رجانيوز نوشت: «همزمان با سفر رئيس جمهور به رم پايتخت ايتاليا و سخنراني در اجلاس فائو، شهردار رم تظاهراتي عليه دکتر احمدي نژاد برپا کرده که برخي مقامات اين کشور نيز در آن شرکت کرده اند. در اين تظاهرات به نشانه اعتراض به سخنان ضدصهيونيستي رئيس جمهور ايران، 10 دقيقه پروژکتورهاي محل تجمع را خاموش کرده اند.» اين در حالي است که دولت در جوابيه هاي خود تاکيد کرده بود سفر احمدي نژاد بسيار موفق و پر از دستاورد بوده است و کساني که به «شايعه استقبال سرد از احمدي نژاد» دامن مي زنند همسو با رسانه هاي رژيم صهيونيستي عمل مي کنند.

3Reza
Saturday 14 June 2008, 09:10AM
تخريب شکارگاه خسروپرويز
روزنامه محلي «نواي وقت» چاپ کرمانشاه در تازه ترين شماره خود خبر از تخريب مهم ترين اثر تاريخي کرمانشاه، شکارگاه خسروپرويز، داد. اين روزنامه نوشته است ديواره شکارگاه خسروپرويز در بلوار طاق بستان توسط لودرهاي شهرداري تخريب شد. گفته مي شود اين عمل شهرداري به خاطر جمع آوري زباله هاي موجود در آن اتفاق افتاده است.

3Reza
Saturday 14 June 2008, 09:12AM
التماس اروپايي ها به روايت ثمره
مجتبي ثمره هاشمي مشاور عالي احمدي نژاد زواياي جديدي از روابط ايران و اروپا را افشا کرد. وي که يکي از دوستان نزديک احمدي نژاد محسوب مي شود در گفت وگو با برنامه «نوفا» در مورد روابط ايران و اروپا گفت: «ما با شرکت هاي اروپايي 30 ميليارد يورو معامله تجاري داريم. آنها به خاطر فشارهاي امريکا تاکنون ده ها ميليارد يورو ضرر کرده اند. آنها به طور خصوصي به ما مي گويند که ما را از تجارت محروم نکنيد و ما را در ليست سياه خود قرار ندهيد. ولي آنها تحت فشار امريکا هستند و تنها زبان زور را مي فهمند. لسان بوش لسان زور است.» او در ادامه از تقويت روابط ايران و امريکا خبر داد و شرايط آن را «اصلاح رفتار دولتمردان امريکايي، به رسميت شناختن حقوق مردم ايران و در رأس کار نبودن خودخواهان» اظهار کرد. وي افزود: «ملت ايران با ملت امريکا دعوا ندارد، اين دو ملت سال ها با هم دوست بوده اند. ملت ايران با زور و بي عدالتي مخالف است.»

3Reza
Sunday 15 June 2008, 05:58PM
ايران دعوت از رئيس دانشگاه کلمبيا را پس گرفت


مقام هاي ايراني از قول قبلي خود براي دعوت از لي بالينجر رئيس دانشگاه کلمبياي نيويورک براي سفر به ايران صرف نظر کرده اند. وي کسي است که رئيس جمهور ايران را «ديکتاتور» خوانده بود. به گزارش دويچه وله رئيس دانشگاه صنعتي شريف تهران مي گويد روساي دانشگاه هاي معتبر امريکا قرار است در ماه نوامبر از ايران بازديد کنند اما از لي بالينجر رئيس دانشگاه کلمبيا به خاطر برخوردش با محمود احمدي نژاد دعوت نشده است.

3Reza
Sunday 15 June 2008, 05:59PM
شروع مطالعات رطوبت سنجي نتيجه يي ندارد

پس از گذشت يک سال و چند ماه از شروع آبگيري سد سيوند رئيس پژوهشکده باستان شناسي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري از شروع مطالعات رطوبت سنجي پاسارگاد خبر داد. در حالي که بالا رفتن رطوبت در منطقه بيشترين آسيب را به پاسارگاد مي رساند، حسن فاضلي نشلي معتقد است: «اين پروژه در حال حاضر به هيچ نتيجه يي نمي رسد و نيازمند سال ها بررسي است.» سخنان رئيس پژوهشکده باستان شناسي از آن جهت حائز اهميت است که کارشناسان باستان شناسي و مرمت بر اثرات زيان آور رطوبت بر پاسارگاد تاکيد دارند. يکي از کارشناسان سازمان ميراث که خواست نامش فاش نشود درباره سخنان رئيس پژوهشکده باستان شناسي گفت: «در حالي که ما بايد از تجربيات ديگران درس بگيريم، دوباره همه چيز را از اول امتحان مي کنيم. ابتدا سد مي سازيم و بعد تازه مي خواهيم رطوبت آن را اندازه گيري کنيم.» وي با اشاره به اثرات مخرب سد آسفان بر ميراث باستاني مصر گفت: «لازم نيست ما صبر کنيم تا ببينيم چه بر سر آثار اين مملکت مي آيد. در دنيا چند سد شبيه سيوند ساخته شده است. کافي است چند باستان شناس مصري را بياوريم تا بگويند در اين 50ساله چه بر سر آثارشان آمده است.» اين کارشناس ميراث فرهنگي با اشاره به کشف مردان نمکي در چهرآباد گفت: «بعد از بيرون آوردن چند مرد نمکي، مسوولان متوجه شدند که نمي توانند اين اجساد موميايي را نگه دارند، به همين علت خود آقاي فاضلي دستور دادند بقيه اجساد زيرخاک باقي بمانند.» طبق نظر باستان شناسان، يک شي ء باستاني در طول صدها سال با محيط اطراف خود ارتباط برقرار مي کند، به همين دليل در حفاري هاي باستان شناسي آثار به دست آمده را به سرعت از خاک خارج نمي کنند. روي آثار کشف شده دوباره با خاک پوشانده مي شود تا اين اشيا بتوانند در طول زمان خود را با محيط جديد هماهنگ کنند. باستان شناسان و مرمتگران معتقدند به هم خوردگي اين نظم طبيعي به سرعت نشان داده نمي شود اما خسارت و زيان واردشده به آثار تاريخي غيرقابل انکار است. با احداث سد سيوند اين هماهنگي چندهزارساله محيطي به هم خورد و رطوبت در منطقه بالا رفت. افزايش رطوبت پس از آبگيري سد سيوند و تشکيل درياچه در پشت آن در درازمدت باعث تغيير اقليم آب و هوا مي شود و آثار سنگي پاسارگاد را که از جنس سنگ هاي آهکي و جذب کننده رطوبت هستند از بين مي برد. کارشناسان معتقدند نصب دستگاه هاي رطوبت سنج در منطقه يکي از مهم ترين اقداماتي است که براي تشخيص ميزان رطوبت منطقه بايد به آن توجه کرد. وزارت نيرو طبق توافق با سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري ظاهراً در حال حاضر تنها چهار دستگاه رطوبت سنج در اطراف پاسارگاد نصب کرده است. هرچند که اکنون اکثر باستان شناسان سازمان ميراث فرهنگي در برابر رطوبت منطقه سکوت پيشه کرده اند، اما با نگاهي کوتاه به آرشيو رسانه ها سخنان مدير بنياد پژوهشي پارسه و پاسارگاد از عمق اثرات زيان آور اين سد بر آثار تاريخي ايران حکايت دارد. مدير بنياد پژوهشي پارسه و پاسارگاد سال 84 درباره تاثير رطوبت درياچه سد سيوند بر مقبره کوروش بزرگ و محوطه باستاني پاسارگاد معتقد بود اين تاثيرات به حدي زيان آور خواهد بود که نمي توان جلوي آن را گرفت. محمدحسن طالبيان مدير بنياد پژوهشي پارسه و پاسارگاد در گفت وگويي که با ميراث خبر داشت، گفت: «مطالعات نشان مي دهد نمي توان جلوي اين تاثير زيان بار را گرفت و تنها اميد ما کاهش اين زيان ها است که بستگي به کاهش آبگيري سد و بادهاي موافق و مخالفي که در محيط در حرکت هستند، دارد.» به گفته طالبيان پيش از اين تصور مي شد که بتوان با استفاده از تکنولوژي جلوي تخريب هاي رطوبت را گرفت اما امروز باور داريم اين تخريب ها اتفاق مي افتد و ضرر ناشي از رطوبت روي سازه هاي پاسارگاد و مقبره کوروش در درازمدت قطعي است. نقدهاي علمي کارشناسان گفته شد. همه از اثرات زيان آور اين سد روي يکي از بي نظيرترين شاهکارهاي جهان گفتند، اما در نهايت سد سيوند به رغم تمام نظرات مخالف کارشناسان آبگيري شد. سد سيوند تنگه بلاغي را با بيش از 200 اثر مي بلعد و در صورتي که بادهاي موافق با پاسارگاد بوزد، تاثير خود را روي مقبره کوروش و پاسارگاد نيز مي گذارد. تاکنون آبگيري سد سيوند منجر به غرق شدن روستاي هخامنشي، محوطه مسکوني متعلق به هفت هزار سال و از بين رفتن چند کوره پخت سفال شد و فرصت براي انتقال آنها به باستان شناسان داده نشد. از ديگر آثار مي توان به از بين رفتن قسمتي از ديوار پرديس شاهي اشاره کرد که کل محوطه تنگه بلاغي را در يک دور کامل دربر مي گرفت. مرمت اين کاخ هخامنشي به باستان شناسان امکان مي داد پلان واضحي از آن به دست آورند، اما با بالا آمدن آب و کامل شدن درياچه محل اين کاخ به نيزار بدل مي شود. پاسارگاد پنجمين محوطه جهاني ايران است که طي آخرين جلسه يونسکو در تيرماه سال 1383 که در چين برگزار شد به علت دارا بودن شاخص هاي فراواني در فهرست جهاني يونسکو به ثبت رسيد. ساخت سد سيوند از سال 1371 در تنگه بلاغي و روي رودخانه پلوار بدون توجه به وجود آثار تاريخي و باستاني آغاز شد. سد سيوند در حالي آبگيري خود را در واپسين روزهاي فروردين سال 1386 آغاز کرد که قرار بود سازمان هاي مرتبط با احداث اين سد، به تعهدات خود از قبيل مرمت کاخ هخامنشي، تنگه بلاغي، پرداخت هزينه هاي کاوش، ساخت موزه پاسارگاد و ساير تعهدات عمل کنند. البته تاکنون به هيچ يک از اين تعهدات عمل نشده است.

3Reza
Tuesday 17 June 2008, 08:35AM
پست احتمالي پورمحمدي
در خبرها آمده است مصطفي پورمحمدي به عنوان نماينده رهبر معظم انقلاب در شوراي عالي امنيت ملي و به جاي علي لاريجاني منصوب خواهد شد. به گزارش عصر ايران، لاريجاني نماينده رهبري در اين شوراست که با تصدي رياست مجلس شوراي اسلامي، طبق قانون اساسي به طور اتوماتيک و به واسطه جايگاه حقوقي اش عضو اين شورا و جايگزين حدادعادل مي شود و بدين ترتيب، رهبر انقلاب مي تواند فرد جديدي را به عنوان نماينده خود به اين شورا معرفي کند و بر همين اساس از پورمحمدي به عنوان جايگزين لاريجاني در اين شورا ياد مي شود.

3Reza
Tuesday 17 June 2008, 09:07PM
انگليس به دنبال توافقنامه امنيتي با عراق


اگر مذاکرات امريکا و عراق در خصوص توافقنامه امنيتي به نتيجه برسد، احتمال آن وجود دارد که انگليس نيز رويکرد مشابهي را در پيش بگيرد. سخنگوي دولت انگليس با اعلام اين خبر گفته است اگر امريکا موفق شود توافقنامه همکاري درازمدت با عراق را به امضا برساند، انگليس نيز تا پيش از پايان سال جاري ميلادي توافقنامه مشابهي را با عراق به امضا خواهد رساند. جان ويلکس تاکيد کرده جدول زمانبندي خاصي براي خارج شدن نيروهاي انگليسي از عراق وجود ندارد و طبق شرايط در مورد خروج يا باقي ماندن آنها تصميم گيري خواهد شد. او اعلام کرده استراتژي انگليس در عراق، ادامه مذاکره با گروه هاي مختلف سياسي در اين کشور خواهد بود و در عين حال انگليس تلاش خواهد کرد تعهدات خود در مورد بازسازي عراق را نيز محقق کند.

3Reza
Wednesday 18 June 2008, 10:05AM
پشت پرده خاموشي ها
«انتخاب» در گزارشي علت خاموشي هاي برق را بدهي کلان دولت به پيمانکاران احداث نيروگاه هاي برق دانست. دولت رقم کل اين بدهي را 1700 ميليارد تومان مي داند، اما پيمانکاران اين رقم را 2100 ميليارد تومان اعلام مي کنند. با وجود خاموشي 50 درصدي معابر، احتمال کاهش ساعات کار اصناف، ابلاغ جداول خاموشي شهرهاي کشور از اول تيرماه، کاهش ساعات کار کارخانجات و جلو انداختن تعطيلات تابستاني يا تعميرات دوره يي ضروري به دو ماه تير و مرداد، باز هم کمبود برق کشور حدود پنج هزار مگاوات تخمين زده مي شود. بنابر اين گزارش دولت از حدود دو سال پيش در قالب اصل 44 مقرر کرده بود تا هرگونه سرمايه گذاري دولتي در بخش احداث نيروگاه برق متوقف شود و کل کار سرمايه گذاري براي احداث نيروگاه به بخش خصوصي واگذار شود و براساس يک فرمول برق توليدي اين نيروگاه ها را خريداري کند. اما به علت اعلام نشدن اين فرمول و همچنين چشم انداز نامناسب سود و بازگشت سرمايه اين نيروگاه ها، بخش خصوصي ترجيح داده است تا اطلاع ثانوي فعاليت عمراني و اجرايي روي نيروگاه هاي کلنگ زده شده و نيمه کاره را متوقف کند. براين اساس و به دنبال کمبود شديد گاز در زمستان پارسال وزارت نفت از هم اکنون هشدار کاملي را به وزارت نيرو درباره کمبود گاز مصرفي در نيروگاه ها داده است.

3Reza
Wednesday 18 June 2008, 10:05AM
هتل هاي لاله 1200ميليارد ريال فروخته شد

هتل هاي بين المللي لاله به قيمت 1200ميليارد ريال به صورت نقدي به يک سرمايه دار ايراني فروخته شد. هتل هاي بين المللي لاله که متعلق به سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري کشور بوده اند در راستاي تحقق سياست هاي اصل 44 قانون اساسي به بخش خصوصي فروخته شد. گروه هتل هاي لاله شامل هتل لاله يزد، سرعين، تهران و آب درماني سبلان است که به بالاترين قيمت پيشنهادي به سرمايه دار ايراني فروخته شد. مناقصه فروش گروه هتل هاي لاله صبح ديروز با حضور مقامات برپا شد. اين در حالي است که در چند ماه گذشته سرمايه گذاران کشور ترکيه جدي ترين متقاضيان خريد هتل هاي لاله بودند. با اين وجود امروز يکي از سرمايه گذاران بزرگ ايراني در بخش هتلداري توانست برنده اين مزايده باشد. هتل لاله تهران به علت موقعيت خاصي که در پايتخت دارد و از سوي ديگر در جوار آن سايت 5 هزار متري براي احداث هتل 30 طبقه با ظرفيت 600 اتاق وجود دارد، از توجيه اقتصادي بسيار بالايي برخوردار بوده و مورد اقبال سرمايه گذاران قرار گرفته است.

3Reza
Wednesday 18 June 2008, 10:06AM
روزنامه هاي منتقد عامل تورم هستند
علي اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتي احمدي نژاد به انتقاد از روزنامه هاي منتقد دولت اين روزنامه ها را مسوول بخشي از گراني افسارگسيخته مسکن دانست. علي اکبر جوانفکر در تازه ترين مطلب اش در وبلاگش با عنوان «آنها کجا مي روند» نوشته است: اين نکته واقعيت دارد که روزنامه هاي مخالف دولت، طي دو سال گذشته پيوسته بر طبل گراني قيمت مسکن کوبيدند و با تبليغات مسموم و غيرواقعي، جو رواني جامعه را دچار التهاب و ناامني کردند و پيداست که از اين شرايط، چه کساني سودهاي ميلياردي به جيب زده اند؟ بديهي است دلسوزان مردم، در روزنامه هاي مخالف دولت، هيچ سهمي از تورم کاذب در افزايش قيمت ها را برعهده نمي گيرند و همه مسووليت ها را به گردن دولتي مي اندازند که سياست هايش مبتني بر مهار تورم و کاهش قيمت ها بوده است. در همين رابطه مشاور اقتصادي رئيس جمهورهم گراني را توطئه دشمنان احمدي نژاد خواند و گفت بخش اعظم گراني توطئه يي است که برخي براي تخريب چهره احمدي نژاد تدارک ديده اند. به گزارش نوانديش، ابوالفضل توکلي بينا تصريح کرد: برخي در خارج از کشور و با همکاري برخي عوامل سياسي و اقتصادي در داخل کشور سعي دارند احمدي نژاد را بدنام کنند. توکلي بينا يادآور شد: با سعه صدر و هوشياري مردم به چنين فرصت طلباني اجازه داده نمي شود از آب گل آلود ماهي بگيرند.

3Reza
Wednesday 18 June 2008, 10:06AM
بررسي اعتماد مردم جهان به احمدي نژاد
يک موسسه تحقيقاتي در يک نظرسنجي درصد اعتماد مردم 20 کشور جهان به هشت رهبر شاخص از جمله احمدي نژاد رئيس جمهور ايران را مورد بررسي قرار داد. به گزارش عصر ايران اين نظرسنجي با مشارکت نزديک به 20 هزار نفر در اکثر کشورهاي بزرگ جهان از جمله چين، هند، امريکا، انگليس، فرانسه، اسپانيا، مصر، ايران، ترکيه، کره جنوبي و تايلند به انجام رسيد. براساس يافته هاي نظرسنجي موسسه ورلد پابليک آپينيون، هيچ يک از رهبران ملي از اعتماد گسترده يي در ميان ملت ها برخوردار نيستند. در اين بررسي از پاسخ دهندگان سوال شد که آنها به رهبران بين المللي براي انجام اقدامات صحيح در ارتباط با امور جهاني اعتماد دارند يا خير؟ در اين ميان پرويز مشرف رئيس جمهور پاکستان مورد اعتماد 18 درصد مردم جهان قرار گرفت که از اين نظر پايين ترين رتبه را در ميان هشت رهبر شاخص دنيا به خود اختصاص داد و پس از وي به ترتيب احمدي نژاد رئيس جمهور ايران با 22 و جرج بوش رئيس جمهور امريکا با 23 درصد در رتبه هاي پايين قرار گرفتند. در بين رهبران جهان تنها بانکيمون دبيرکل سازمان ملل بود که تا حدودي توانست اعتماد مردم را به خود جلب کند.

3Reza
Friday 20 June 2008, 05:01PM
محبوبيت احمدي نژاد در خاورميانه
يک خبرگزاري نزديک به دولت در گزارشي مدعي شد براساس نظرسنجي موسسه افکار عمومي جهاني در پنج کشور خاورميانه، نصرالله، احمدي نژاد و اسد محبوب ترين سياستمداران هستند و جرج بوش رئيس جمهور امريکا از کمترين ميزان محبوبيت در کشورهاي عربي برخوردار است.

Teshneh
Friday 20 June 2008, 08:54PM
سلام
عرض شود كه شنيديم كه اسرائيليها مي خواد برنامه هاي هسته اي ايران رو بزنه و در رؤمايشي قدرتش رو به رخمون كشيده.....
البته ما منظورشون رو از رجز خوني نفهميديم.....فكر مي كرديم اين روش ماله جنگ تن به تنه!

ghadem
Saturday 21 June 2008, 07:00AM
انتقاد ضرغامي از بدحجابي مفرط در توليدات سينما


رئيس سازمان صدا و سيما گفت: بسياري از فيلم‌هايي كه در سينماي ايران توليد مي‌شوند به دليل افراط در بدحجابي قابل استفاده و پخش در تلويزيون نيستند.

به گزارش رجانيوز به نقل از فارس، مراسم پاياني شانزدهمين جشنوراه توليدات مراكز استان‌هاي صدا و سيما شب گذشته (پنجشنبه 30 خرداد) با حضور آيت‌الله‌حائري‌شيرازي امام جمعه شيراز و نماينده ولايت فقيه در شيراز، سيدعزت‌الله ضرغامي رئيس سازمان صدا و سيما، محمدرضا رضازاده استاندار اصفهان ، علي مؤيدي، مجيد رجبي‌معمار مدير شبكه تهران ، مديران مراكز استان‌ها و نمايندگان مجلس و با حضور سرزده كامران باقري‌لنكراني وزير بهداشت، در حافظيه شهر شيراز برگزار شد.

سيدعزت الله ضرغامي گفت: برنده واقعي جشنواره كسي است كه در همين چند روز جشنواره با استفاده از قابليت‌هاي تخصصي رسانه بيشترين بهره را برده است. اين جشنواره مهمترين جشنواره سازمان صدا و سيما از نظر گستردگي، تنوع افراد و هنرمندان و تنوع موضوعي است.

بدحجابي مفرط در سينما وجود دارد

وي در ادامه به توليد تله فيلم در مراكز استانها اشاره كرد و گفت: در سال 86 موفق شديم 120 تله فيلم پخش كنيم كه يك ركورد خوب و اميدوار كننده است. مجموعه توليد سينماي كشور در بهترين شرايط 100 فيلم بيشتر نيست كه به دلايل زيادي بسياري از آنها در تلويزيون قابل پخش نيستند.


شايد هم به دليل اين است كه فضاي سينما بازتر از تلويزيون است و الان هم در مرحله نازلي قرار دارد. زيرا برخي بدحجابيها در فيلمها آنقدر مفرط است كه منجر مي‌شود ما نتوانيم آن فيلم را پخش كنيم و يا لباس هاي نامناسبي مي پوشند كه مصاديق بدحجابي هستند. در اين ميان خوشبختانه توليدات مراكز و شبكه‌هاي سراسري و سيمافيلم باعث شد ما 120 فيلم پخش كنيم و اين روند رو به افزايش است و از اولويت‌هاي ما در توليد تله فيلم به شمار مي رود.

ضرغامي در ادامه سخنان خود به مديران مراكز تأكيد كرد: ما در كشوري زندگي مي‌كنيم كه تنوع فرهنگي زيادي داريم هركدام از آنها عمق و گستره وسيع و بسيار قابل توجهي دارد. توقع ما از شما اين است كه رسانه ملي و شبكه‌هاي استاني را ياري كنيد كه اين فرهنگ هاي ملي و قومي كه ريشه در دين و مذهب و اعتقاد ما دارند حفظ شوند. متأسفانه شاهدم در بعضي از توليدات شما در مراكز استانها تقليدهاي نابجا و كوركورانه‌اي از شبكه‌هاي سراسري است البته تقليد بد نيست اما من از شما نخواستم كه توليدات شبكه‌هاي ملي و حال و هواي آنها و كيفيت آنها را كپي كنيم. زيرا كار شما مستقل است و بايد به شبكه‌هاي ملي الگو بدهيم. شما وصل به درياي كر از فرهنگ ارزشمندي هستيد كه مثل چشمه زلال مي جوشد چرا بايد در آن را ببنديم و از ماندآب‌هاي تهران تقليد كنيم.

وي با بيان اينكه من اعتقاد ندارم كه قصه‌هاي دنيا تمام شده اند اظهار داشت: شما چقدر قصه‌هاي مختلف كه ريشه در ادبيات كهن ما دارند سراغ داريم آنها بايد پيداشوند و با حال و هواي استاني ساخته شوند. من ديگر نمي‌پذيرم كه يك توليد از استاني بيايد و به جاي اينكه حال و هواي روستايي را نشان بدهد فضاهاي آن در كافي شاپها و روابط دختر و پسرها بگذرد. ضمن اينكه ما در توليدات تله فيلمها سفارشات جدي كرديم تا به دور از تجمل ساخته شود و سريال هاي ماه رمضان هم در همين حال و هوا است.

منابع انساني و دانشكده صدا و سيما متحول مي‌شود

رئيس سازمان صدا و سيما در ادامه از تحول در حوزه منابع انساني و دانشكده صدا و سيما خبر داد و گفت: براي نيازهاي پنجسال آينده در حوزه منابع انساني و دانشكده صدا و سيما تحول بسياري ايجاد خواهد شد كه توجه سازمان به رشته‌هاي مختلف در دوره‌هاي مختلف است و همه سازمانها بايد نيازهاي خود را اعلام كنند تا نيروهاي زيادتر از تقاضا ايجاد نشود.

براي شبكه‌هاي سيما يك موسيقيدان مجرب گذاشته ايم

ضرغامي در ادامه سخنان خود به نظارت كيفي بر موسيقي در آثاري كه از راديو و تلويزيون پخش مي‌شوند اشاره كرد و گفت: يكي از حلقه‌هاي مفقوده ما در مجموع توليداتي كه در بخش‌هاي مختلف سازمان است استفاده از كارشناس موسيقي است نه به معناي توليد موسيقي.

وي گفت: مدتي است در شبكه‌هاي سيما براي هر شبكه يك موسيقيدان مجرب گذاشته ايم كه كارشناس موسيقي و برنامه هاي متعدد را از لحاظ كيفي و محتوا ارزيابي مي‌كند و از اين پس همه مراكز استاني در بخش‌هاي صدا وسيما جزو اوليه ترين كارهايشان، انتخاب كارشناس موسيقي است.

3Reza
Sunday 22 June 2008, 08:27AM
تاکيد البرادعي بر فعاليت مخفي هسته يي ايران


مديرکل آژانس بين المللي انرژي اتمي در مصاحبه با يک مجله آلماني تصريح کرد: به نظر نمي رسد تحريم ها بر ايرانيان تاثير گذاشته باشد. به گزارش فارس «محمد البرادعي» در مصاحبه يي با مجله «اشپيگل» گفت: گزارش اخير نه شديداللحن بود و نه ملايم، بلکه مانند هميشه حاصل واقعيات فني بود. من پيش از اتخاذ تصميم درباره گزارشم 20 تا 30 پيش نويس آماده مي کنم. با اين وجود بايد به جامعه بين الملل با تمام اطلاعات موجود گزارشي صحيح ارائه کنم که موجب بزرگنمايي هيچ خطري نشود. البرادعي همچنين در پاسخ به اين اتهام که تهران حدود 20 سال فعاليت مخفي مرتبط با فعاليت هاي هسته يي داشته است، گفت: آنها چيزهايي را در گذشته از ما مخفي کرده بودند اما اين ثابت نمي کند ايران امروز در حال ساخت بمب است. ما تاکنون فعاليت ممنوعه يي که حاکي از اشتباه آنها باشد نيافته ايم.مديرکل آژانس بين المللي انرژي اتمي همچنين تصريح کرد به نظر نمي رسد تحريم ها بر ايرانيان تاثير گذاشته باشد و ظاهراً هيچ تمايلي براي توقف برنامه غني سازي اورانيوم خود ندارند.

3Reza
Sunday 22 June 2008, 12:20PM
اظهار بي اطلاعي سفير عراق از طرح ربودن احمدي نژاد


سفير عراق در تهران نسبت به اظهارات محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران مبني بر طرح ربودن و ترور وي در زمان سفرش به عراق اظهار بي اطلاعي کرد. محمد مجيدالشيخ سفير عراق در تهران در گفت وگو با روزنامه اعتماد نسبت به طرح ربودن و ترور رئيس جمهور ايران گفت: ما از اين موضوع بي اطلاع هستيم و آقاي رئيس جمهور بيش از همه اطلاع دارند. وي در پاسخ به اين پرسش که آيا اين اظهار بي اطلاعي شما به معني تکذيب مساله است، گفت: من فقط از اين موضوع اظهار بي اطلاعي مي کنم. محمود احمدي نژاد روز پنجشنبه در جمع اعضا و روساي جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: «در سفر به عراق دشمنان به دنبال اجراي طرح ربودن و ترور خادم ملت غاحمدي نژادف بوده اند.»

3Reza
Monday 23 June 2008, 07:06PM
تشبيه اصلاح طلبان به خوارج
حجت الاسلام والمسلمين مجتبي ذوالنوري، نيروهاي اصلاح طلب را به گروه هاي خوارج تشبيه کرد. مسوول ستاد نمايندگي ولي فقيه در سپاه پاسداران در جمع مردم گرگان در سخناني که هفته نامه گلستان مهر منتشر کرد، خطاب به اصلاح طلبان گفت: «شما همان گروهي هستيد که مثل خوارج قهر کرديد و کنار رفتيد، اما عده يي از ميان شما که نان به نرخ روز مي خورند، ماندند و اين شما بوديد که به صورت دسته جمعي استعفا کرديد و آيا واقعاً در کنار امام به صورت فيزيکي بودن فضيلت است؟» وي تاکيد کرد: «کساني که ديروز پشت بني صدر خائن بودند و تبليغات وي را مي کردند، امروز خود را پيرو خط امام(ره) معرفي مي کنند.» ذوالنوري همچنين نيروهاي ملي - مذهبي را «بي مليت و بي مذهب» عنوان کرد.

3Reza
Monday 23 June 2008, 07:07PM
تکذيب فعاليت هاي اقتصادي دفتر آيت الله العظمي مکارم شيرازي


دفتر آيت الله مکارم شيرازي با انتشار اطلاعيه يي شايعات مطرح شده مبني بر فعاليت هاي اقتصادي دفتر اين مرجع تقليد را تکذيب کرد. به گزارش «جهان» به نقل از رسا، در پي انتشار برخي شايعات مبني بر فعاليت هاي اقتصادي دفتر آيت الله العظمي مکارم شيرازي، دفتر اين مرجع تقليد با انتشار اطلاعيه يي ضمن تکذيب ادعاهاي مطرح شده، توضيحاتي را ارائه کرد. در بخشي از اين اطلاعيه آمده است: «اين دفتر با صراحت اعلام مي دارد که بيت معظم له و وابستگان به آن در هيچ نوع فعاليت خاص اقتصادي حتي از نوع سالم شرکت ندارند و هزينه حوزه هاي علميه در سراسر کشور که از سوي معظم له پرداخت مي شود و همچنين کارهاي فرهنگي و امور خيريه ساخت مدرسه، مسجد، خانه عالم در مناطق محروم، اعزام مبلغ به داخل و خارج کشور، نشر کتب علمي و اسلامي تنها از محل وجوهات شرعيه و کمک هاي مومنين خير انجام مي پذيرد.» در پايان اين اطلاعيه تاکيد شده است: «بديهي است نشر اين گونه سخنان کذب، ساخته و پرداخته دروغ پردازان و حسودان و مزدوراني است که سنگر مرجعيت را مزاحم منافع نامشروع خود مي دانند و ما همه آنها را به خداوند قادر منتقم وامي گذاريم و معتقديم سيلي آن را در دنيا نيز خواهند خورد.»

3Reza
Tuesday 24 June 2008, 07:58AM
مجاهدين انقلاب رئيس جبهه اصلاحات
رئيس دوره يي فعلي شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات از تغيير رياست دوره يي اين جبهه و واگذاري آن به فردي از سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي ايران خبر داد. جميله کديور در گفت وگو با ايسنا افزود: با توجه به اينکه طبق قانون شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات، رياست دوره يي به مدت سه ماه برعهده يکي از احزاب عضو گذاشته مي شود، در جلسه آينده شورا که روز يکشنبه آينده برگزار خواهد شد، رياست دوره يي شورا برعهده سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي ايران گذاشته خواهد شد.

3Reza
Tuesday 24 June 2008, 07:59AM
بازداشت يک ايراني در افغانستان
کنسولگري ايران در هرات، اتهام جاسوسي که به يک ايراني نسبت داده شد را رد کرد. خبرگزاري هاي افغانستان به نقل از فرمانده پليس مرزباني غرب افغانستان خبر دادند که يک ايراني به نام محمد قزويني هنگام ورود به فرودگاه هرات به اتهام کشف اسرار نظامي و جمع آوري اطلاعات دستگير شده است. رحمت الله صافي، فرمانده پليس مرزي افغانستان به خبرگزاري هاي اين کشور گفته قزويني که از مرز ولايت نيمروز وارد افغانستان شده بود روز شنبه هنگامي که دستگير شد مدارک شناسايي همراه نداشت اما از او نقشه فرودگاه هرات و يکي از يگان هاي ارتش افغانستان و دفتر هيات معاونت سياسي سازمان ملل متحد در هرات به دست آمد. خبرگزاري هاي افغان همچنين خبر داده اند که سرکنسولگري ايران در هرات از بازداشت اين فرد و اتهامات وارد به او اطلاع يافته است اما محمدکاظم شافعي مسوول امور سياسي سرکنسولگري به خبرنگاران گفته اظهارات پليس مرزباني افغانستان ناسنجيده است و بايد در اين ارتباط، اسناد قانع کننده ارائه شود. آقاي شافعي گفته اگر فرد بازداشت شده، احتمالاً ايراني هم باشد امکان داشته براي تقاضاي پناهندگي سياسي به دفتر يوناما در هرات مي رفته است.

3Reza
Wednesday 25 June 2008, 08:54AM
متين مشکين اخراج شد
«متين مشکين» دانشجوي مقطع دکتراي برق و نايب دبير اسبق انجمن اسلامي اميرکبير طي حکمي از سوي رئيس اين دانشگاه اخراج شد. اين حکم در شرايطي صادر شده است که مشکين تمام واحدهاي درسي را گذرانده است و با کسب نمره قبولي در امتحان جامع دکترا در آستانه دفاع از پايان نامه دکترا بود. متين مشکين مهر 85 به دليل عدم پرداخت هزينه بورس از سوي دانشگاه بورس دهنده (چمران اهواز) از ادامه تحصيل محروم شده بود و شش ماه پس از آن نيز با وجود اينکه در آزمايشگاه هاي دانشگاه تدريس مي کرد، به دانشگاه ممنوع الورود شد. اين امر در حالي صورت گرفت که مطابق قرارداد بورسيه دانشگاه اميرکبير هيچ گونه حقي براي اخراج دانشجوي بورس شده ندارد. همچنين مصوبه شوراي تحصيلات تکميلي دانشکده برق براي حل مساله به اين صورت که هزينه تحصيل توسط خود مشکين پرداخت شود، مورد مخالفت رئيس دانشگاه اميرکبير قرار گرفت. طي دو سال گذشته، دانشگاه وي را به حالت تعليق نگه داشته و نه اجازه ادامه تحصيل به وي داده شده و نه حکم اخراج. متين مشکين به دنبال اين شرايط همان موقع به ديوان عدالت اداري شکايت کرد. ديوان عدالت اداري نيز پس از دو سال هفته گذشته طي حکمي شکايت مشکين را رد کرد. قاضي ديوان عنوان کرده اخراج وي از دانشگاه به علت عدم پرداخت هزينه بورس از طرف دانشگاه چمران نبوده و وي به دليل داشتن معدل کل زير 15 اخراج شده است. اين گفته در حالي است که معدل کل مشکين بالاي 15 است و اگر زير 15 مي بود مطابق قوانين حق شرکت در آزمون جامع دکترا را نمي داشت. پس از پيگيري ها از ديوان عدالت اداري مشخص شد که اطلاعات آموزشي ارائه شده به قاضي نادرست بوده است.

3Reza
Wednesday 25 June 2008, 09:22AM
برخورد با بلوتوث بازان در اماکن عمومي

مديرکل روابط عمومي نيروي انتظامي از برخورد قاطع پليس با بلوتوث بازان در اماکن عمومي در راستاي طرح امنيت اجتماعي خبر داد.به گزارش الف، مهدي احمدي در خصوص معضلاتي که فناوري بلوتوث تلفن همراه در جامعه به وجود آورده است، اظهارداشت: «يکي از محورهايي که در راستاي اجراي طرح امنيت اجتماعي با آن برخورد خواهد شد، عوامل و افراد سودجويي هستند که اکثراً در مترو و اماکن عمومي، اقدام به انتشار بلوتوث هاي مخرب مي کنند.» وي با تاکيد بر اينکه بلوتوث هاي مخرب، امنيت اجتماعي را تحت تاثير قرار مي دهد، خاطرنشان کرد: «پليس در صورت مشاهده بلوتوث بازها با آنها برخورد قاطع خواهد داشت.»

3Reza
Wednesday 25 June 2008, 09:22AM
حذف نام منافقين از فهرست تروريست ها
«قانونگذاران انگليس» به طور رسمي نام گروهک تروريستي منافقين را از فهرست گروه هاي تروريستي حذف کرد. به گزارش ايسنا خبرگزاري آسوشيتدپرس با اعلام اين خبر افزود: قانونگذاران انگليس روز دوشنبه تصميم دادگاه استيناف را که در ماه مه حکم کرد گروهک تروريستي منافقين نبايد در فهرست سازمان هاي تروريستي باقي بماند به طور رسمي تصويب کرد. اين تصميم به اين گروهک تروريستي اجازه مي دهد آزادانه در انگليس فعاليت کنند.

3Reza
Thursday 26 June 2008, 09:09AM
ورود ولايتي به شوراي عالي امنيت ملي
گفته مي شود علي اکبر ولايتي مشاور بين المللي مقام معظم رهبري به عنوان جدي ترين گزينه براي ورود به شوراي عالي امنيت ملي مطرح شده است. به گزارش برنانيوز اين تغيير احتمالي پس از آن صورت مي گيرد که علي لاريجاني نماينده فعلي مقام معظم رهبري در شوراي امنيت ملي ايران به رياست مجلس هشتم انتخاب شد. از اين رو به نظر مي رسد فرد ديگري به عنوان نماينده رهبري وارد ترکيب شورا خواهد شد، البته اين احتمال هم وجود دارد که ولايتي به عنوان دبير وارد شوراي عالي امنيت ملي شود چرا که از زماني که سعيد جليلي جانشين علي لاريجاني، دبير اين شورا شده است، جايگاه شوراي عالي امنيت ملي در مناسبات سياست خارجي کشور دچار انفعال شده و از ميزان تاثيرگذاري آن در اين حوزه کاسته شده است و به نظر مي رسد اين شورا نيازمند يک شخصيت سياسي قوي است.

MSR
Friday 27 June 2008, 08:23AM
اروپا اسامی ایرانیان مورد تحريم را اعلام کرد
يک روز پس از تصويب تحريم های جديد عليه ايران و بويژه بانک ملی، فهرست برخی از افرادی که مجاز به دريافت ويزای اتحاديه اروپا نيستند، منتشر شد.
اتحاديه اروپا روز دوشنبه رای به توقيف دارايی ها و تعطيلی شعبه های بانک ملی ايران در سه کشور آلمان، بريتانيا و فرانسه داد و همزمان برای ۲۰ مقام و فرد و ۱۵ سازمان دولتی درگيری در برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ممنوعيت صدور ويزا برقرار کرد.
بر اساس گزارش ها، غلامرضا آقا زاده، رييس سازمان انرژی اتمی ايران، محمد مصطفی نجار، وزير دفاع و محمد علی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست افراد ممنوع برای دريافت ويزای کشورهای عضو اتحاديه قرار گرفته اند.
سپاه پاسداران از سوی شورای امنیت سازمان ملل و سازمان های اطلاعاتی غرب متهم است که برنامه مخفی جنگ افزار اتمی جمهوری اسلامی را هدایت و کنترل می کند.
ایالات متحده آمریکا سال گذشته سلسله تحریم هایی را علیه این نیروی نظامی و چند بانک ایرانی به طور یکجانبه وضع کرد و خواستار پیوستن دیگر کشورها به آن شد.
در گزارش خبرگزاری ها به نام افراد بیشتری در فهرست تحریم ها اشاره ای نشده است.
انتشار فهرست تازه افراد دارای ممنوعيت دريافت ويزا در ادامه ليستی است که اتحاديه اروپا در سال ۲۰۰۷ و برای ايجاد محدوديت در زمينه مسافرت اشخاص درگير در برنامه هسته ای جمهوری اسلامی تهيه کرده بود.
بانک ملی که از سوی اتحاديه اروپا مورد تحريم قرار گرفته است متهم شده که از طرح های اتمی و شرکت های دولتی که در اين زمينه فعاليت می کنند حمايت مالی به عمل می آورد.
سختگيری های جديد دنباله تحريم هايی است که شورای امنيت سازمان ملل از سال ۲۰۰۶ عليه جمهوری اسلامی ايران اعمال کرده است.
گوردون براون، نخست وزير بريتانيا هفته گذشته در جريان ديدار با جرج بوش خبر داده بود که اتحاديه اروپا روند تحريم های جديد را با هدف ضربه زدن به صادرات نفت و گاز ايران آغاز خواهد کرد.

3Reza
Saturday 28 June 2008, 08:04AM
بازداشت هاي هسته يي
دادستان آلمان عليه يک تبعه ايراني تبار اين کشور اقامه دعوي کرد. به گزارش دويچه وله اين ايراني 48ساله به نام «محسن. و» به واسطه تحويل دوربين هايي با سرعت عکاسي بالا که جزء «تجهيزات ممنوعه» است متهم شده است. وي همچنين متهم است قصد داشته تجهيزاتي را براي پروژه هسته يي ايران از امريکا تهيه کند و در ازاي اين کار 87 هزار يورو دريافت کرده است. آسوشيتدپرس با درج گزارشي با اين مضمون از دستگيري وي خبر داد. در همين راستا يک مهندس ايراني تبار که به صدور غيرقانوني نرم افزار يک رايانه محافظت شده متعلق به نيروگاه هسته يي امريکا متهم شده بود، روز پنجشنبه مجرم شناخته شد. به گزارش آسوشيتدپرس دادستان ايالتي آريزونا اتهامات رضا علوي 50 ساله را به وي تفهيم کرد. ماه گذشته اعضاي هيات منصفه دادگاهي در آريزونا، علوي را در دسترسي غيرقانوني به يک کامپيوتر حفاظت شده، مقصر شناختند اما درباره دو اتهام ديگر علوي به توافق نرسيدند. اين اتهامات ممکن است براي او مجازات حداکثر 15 سال را در پي داشته باشد. علوي که به عنوان شهروند امريکا شناخته مي شود، 17 سال در پايگاه پولي ورده که ايستگاهي از پايگاه فونيکس غربي است، کار کرده است. بنابر اين گزارش ها زماني که علوي اين پايگاه را در سال 2006 ترک کرد، يک رايانه را که حاوي نرم افزارهاي آموزشي و طرح هاي صنعتي بوده با خود به ايران برده است.

3Reza
Saturday 28 June 2008, 08:06AM
احمدي نژاد درباره موج تازه تحريم ها:
روز بسته شدن همه درها به روي ملت روز شادي و توسعه است
«محمود احمدي نژاد» روز «بسته شدن همه درها به روي ملت» را روز «شادي» توصيف کرد. وي در مراسم افتتاح مجتمع بزرگ پتروشيمي اوره و آمونياک کرمانشاه با اشاره به موضوع هسته يي ايران گفت: بايد ببينيم چرا دشمنان براي مساله هسته يي ايران اين قدر دست و پا مي زنند چون اين دست و پا زدن ها براي اين است که مساله هسته يي نماد پيشرفت ايران اسلامي است. به گزارش فارس احمدي نژاد افزود: به فرض محال اگر دشمنان بتوانند همه درها را به روي ملت ما ببندند آن روز، روز شادي و دست به کار شدن ملت ايران براي توسعه است چرا که زماني که آنها حضور داشتند، ما چه داشتيم و تازه از روزي که آنها از کشور ما رفتند ساير پيشرفت هاي ما فراهم شده و امروز بايد از هر فرصتي که دشمن براي ما ايجاد مي کند براي توسعه کشور نهايت استفاده را ببريم.

هلنا
Saturday 28 June 2008, 10:03AM
احمدي نژاد درباره موج تازه تحريم ها:

روز بسته شدن همه درها به روي ملت روز شادي و توسعه است

«محمود احمدي نژاد» روز «بسته شدن همه درها به روي ملت» را روز «شادي» توصيف کرد. وي در مراسم افتتاح مجتمع بزرگ پتروشيمي اوره و آمونياک کرمانشاه با اشاره به موضوع هسته يي ايران گفت: بايد ببينيم چرا دشمنان براي مساله هسته يي ايران اين قدر دست و پا مي زنند چون اين دست و پا زدن ها براي اين است که مساله هسته يي نماد پيشرفت ايران اسلامي است. به گزارش فارس احمدي نژاد افزود: به فرض محال اگر دشمنان بتوانند همه درها را به روي ملت ما ببندند آن روز، روز شادي و دست به کار شدن ملت ايران براي توسعه است چرا که زماني که آنها حضور داشتند، ما چه داشتيم و تازه از روزي که آنها از کشور ما رفتند ساير پيشرفت هاي ما فراهم شده و امروز بايد از هر فرصتي که دشمن براي ما ايجاد مي کند براي توسعه کشور نهايت استفاده را ببريم.

سلام . واقعیتیست غیر قابل رد .

3Reza
Saturday 28 June 2008, 10:06AM
سلام . واقعیتیست غیر قابل رد .
علیک سلام.
اگه اینجوری باشه که الان باید کره شمالی پیشرفته ترین کشور دنیا باشه:D واقعا طرز فکر بسیار غلطی است.

3Reza
Sunday 29 June 2008, 08:30AM
اعتراض «ايران» به هاشمي رفسنجاني
روزنامه ايران ارگان رسمي دولت از اينکه هاشمي رفسنجاني در خطبه هاي روز جمعه خود به طرح تحول اقتصادي دولت اشاره يي نکرد، اعتراض کرد. ايران نوشت: در حالي که اعلام طرح تحول اقتصادي از سوي رئيس جمهور مهم ترين موضوع خبري در هفته گذشته بود و موافقان و مخالفان به ابراز نظر در اين باره پرداختند، خطيب ديروز نماز جمعه تهران ترجيح داد با سکوت از مقابل اين طرح بگذرد. در اين خطبه ها همچنين بار ديگر از مديريت دانشگاه آزاد حمايت شد.

3Reza
Sunday 29 June 2008, 08:42AM
اعتراض ايران به چين در خصوص حمايت از امارات
سفير ايران در چين در ديدار با مديرکل حقوقي وزارت خارجه اين کشور، مراتب ناخرسندي ايران را از حمايت چين و کشورهاي عربي از مواضع امارات متحده عربي در ارتباط با جزاير سه گانه ايراني اعلام کرد. به گزارش ايرنا، چين و کشورهاي عرب در بيانيه يي که ماه گذشته در پايان سومين اجـلاس مـشترک خود در منامه پايتخت بحرين منتشر کردند، اعلام کردند: مساله جزاير سه گانه بايد طبق حقوق بين الملل از جمله با توجه به موارد ابتکاري امارات و تلاش هاي اين کشور حل و فصل شود. سفير ايران در ديدار مديرکل حقوقي وزارت خارجه چين گفت: همان گونه که ايران مساله تبت و تايوان را جزء حاکميت چين قلمداد مي کند، چين نيز بايد حق حاکميت ايران بر جزاير ايراني را به رسميت بشناسد. وي همچنين از کاربرد واژه ناقص «خليج» به جاي عبارت صحيح و کامل «خليج فارس» در برخي گزارش هاي منتشر شده در رسانه هاي چيني و بعضاً اظهارات مقامات اين کشور انتقاد کرد.

ghadem
Sunday 29 June 2008, 09:46AM
با احکام رهبر معظم انقلاب؛حداد عادل مشاور عالی رهبری شد/ جلیلی جایگزین لاریجانیحضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی آقایان غلامعلی حداد عادل را به عنوان مشاور عالی رهبری و سعید جلیلی را به عنوان نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی منصوب کردند.به گزارش خبرگزاری مهر،‌ متن حکم مقام معظم رهبری برای آقای حداد عادل به این شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر حداد عادل دامت افاضاته
با توجه به تجارب با ارزش جنابعالی در عرصه های سیاسی و فرهنگی در طول دوران خدمت به ویژه در مقطع تصدی ریاست مجلس شورای اسلامی و با هدف بهره گیری از ظرفیتها و تجارب مذکور جنابعالی را به مشاورت عالی رهبری بر می گزینم. امید آن است در این مسئولیت نیز مانند گذشته شاهد خدمات ارزنده ای باشیم.
توفیقات جنابعالی را از خداوند متعال خواستارم.
سید علی خامنه ای
8/ 4/ 1387
متن حکم مقام معظم رهبری برای آقای سعید جلیلی نیز به این شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر سعید جلیلی
در اجرای اصل یکصد و هفتاد و ششم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، جنابعالی را به نمایندگی خود در شورای عالی امنیت ملی برای مدت سه سال منصوب می کنم.
انتظار می رود که با توجه به نقش برجسته و ممتاز تصمیمات آن شورا در تحقق استدلال و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، بتوانید با شرکت فعالانه در آن و تبادل نظر مستمر با اینجانب، به اقتدار و استقلال نظام متعالی اسلامی کمک نمایید.
بر خود لازم می دانم از زحمات ارزشمند جناب آقای دکتر لاریجانی در طول سالیان متمادی نمایندگی رهبری در شورای مذکور قدردانی نمایم.
سید علی خامنه ای
8/ 4/ 1387

امانت داری و اخلاق مداری

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع " خبرگزاری مهر " مجاز است.

saleh57
Tuesday 1 July 2008, 10:23AM
سلام
از انجایی که از بالا امدن سرنگار" قضیه زنجان" ابا دارم این خبر را در اینجا قرار می دهم.
وزير علوم گفت: در مورد موضوع دانشگاه زنجان اين فرض وجود دارد كه اين جريانات مي‌تواند توطئه باشد.

به گزارش رجانيوز به نقل از فارس، محمد مهدي زاهدي در يك نشيت خبري در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اين‌كه موضع وزارت علوم در مورد جريان اخير دانشگاه زنجان تدافعي بوده است، گفت:‌ من قبلا نيز اعلام كردم كه در مقابل دو مسئله مالي و اخلاقي تحت هيچ شرايطي كوتاه نمي‌آيم و با آن به شدت و قاطعانه برخورد مي‌كنم.

وي ادامه گفت: من در مصاحبه قبلي نيز اعلام كرده بودم كه وزارت علوم با متخلفين مسائل مالي و اخلاقي به طور قاطع برخورد مي‌كند.

وزير علوم خاطرنشان كرد: وجود يك دانشجوي دختر بدون روسري در يك فيلم، دليل بر جرم نيست و انتشار اين فليم خود خلاف شرع است.

وي گفت: سال گذشته شخصي كه در دانشگاه تهران تدريس مي‌كرد، در كلاس درس مقنعه دانشجويي را بالا مي‌زند و خيلي از رسانه‌ها نه تنها موضع‌گيري نكردند بلكه به قاطعيت وزارت علوم در برخورد با اين فرد، انتقادات فرواني كردند و اين نقد از سوي افرادي بود كه هم اكنون نيز وزارت علوم را مورد نقد قرار مي‌دهند و به نظر مي‌رسد كه برخي از رسانه‌ها مسائل را آن طور كه خود مي‌خواهند تفسير مي‌كنند.

زاهدي اضافه كرد: ما در وزارت علوم به محض اين‌كه متوجه شويم كسي در دو حوزه مالي و اخلاقي مرتكب جرمي شده، جدا از مسائل سياسي، باندي و جناحي، قاطعانه با متخلف برخورد مي‌كنيم. به طوري كه در دانشگاه يزد فردي مجرم شناخته شده بود و بعد از بركناري با شكايت به ديوان عدالت اداري برگشت به كار شده بود.

وي ادامه داد:‌ من به رئيس دانشگاه يزد اعلام كردم كه اجازه دوباره به كار اين فرد را ندهد، اين فرد به دادگاه شكايت كرد و دادگاه نيز به رئيس دانشگاه گفته بود در صورتي كه با كار دوباره اين فرد مخالفت كند بايد از دانشگاه برود. من به اين رئيس دانشگاه كه فردي انقلابي و جانباز بود گفتم در صورت اخراج نيز با ورود اين متخلف به دانشگاه مخالفت كند. در مورد اين موضوع نيز رسانه‌ها به حمايت از رئيس دانشگاه نپرداختند.

وي با تاكيد بر اين‌كه نبايد در برخورد با اين موضوعات سياسي عمل كرد، افزود: فرض محتملي نيز در مورد قضيه دانشگاه زنجان وجود دارد كه اين موضوع مي‌تواند توطئه‌اي بر عليه اين استاد باشد و هم اكنون دادستاني در حال بررسي اين قضيه است.

در ادامه محمد باقر خرمشاد معاون فرهنگي وزارت علوم در خصوص موضوع اخير زنجان گفت: در مورد جريان قضيه زنجان خبري منعكس شد مبني بر قصد تعرض معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه زنجان به يك دانشجوي دختر.

وي تصريح كرد: در مورد اين قضيه دانشگاه و وزارت علوم مي‌توانست اين ماجرا را كاملا تكذيب كند و يا مي‌توانست خبر را قطعي و مسلم بداند و شديد‌ترين برخورد را با اين استاد انجام دهد اما حالت ديگري نيز وجود دارد كه خبر جدي گرفته شود و سلسله اقداماتي براي تحقيق درباره آن انجام شود.

خرمشاد گفت: وزارت علوم راه سوم را در نظر گرفت و در همان روز اول اين فرد از معاونت دانشجويي بركنار شد و مدير فرهنگي دانشگاه زنجان سرپرست معاونت شد. حكم هيئت علمي اين فرد نيز تا مشخص شدن اين ماجرا به حالت تعليق درآمد. كميته بررسي تخلفات اساتيد نيز براي بررسي جزئيات تشكيل شد.

وي ادامه داد: دادستاني نيز حساس شد و به عنوان مدعي العموم پرونده تشكيل داد و مثل هر پرونده ديگر دو طرف دارد كه دو طرف پرونده بايد اظهارات خود را بيان كنند و حتي افرادي كه فيلم را تهيه كردند نيز بايد حاضر شوند.

وي افزود: اين ماجرا از سوي وزارت علوم نه تائيد و نه تكذيب شده و بايد جدي گرفته شود.

3Reza
Tuesday 1 July 2008, 10:34AM
سلام صالح عزیز.
من همین الان اومده بودم که این خبر رو تو همون سرنگار مربوطه بذارم، اما دیدم که شما گفته اید که از بالا آمدن آن سرنگار ابا دارید، میتوانم بپرسم، چرا؟!

saleh57
Tuesday 1 July 2008, 10:54AM
احمدي نژاد درباره موج تازه تحريم ها:


روز بسته شدن همه درها به روي ملت روز شادي و توسعه است

«محمود احمدي نژاد» روز «بسته شدن همه درها به روي ملت» را روز «شادي» توصيف کرد. وي در مراسم افتتاح مجتمع بزرگ پتروشيمي اوره و آمونياک کرمانشاه با اشاره به موضوع هسته يي ايران گفت: بايد ببينيم چرا دشمنان براي مساله هسته يي ايران اين قدر دست و پا مي زنند چون اين دست و پا زدن ها براي اين است که مساله هسته يي نماد پيشرفت ايران اسلامي است. به گزارش فارس احمدي نژاد افزود: به فرض محال اگر دشمنان بتوانند همه درها را به روي ملت ما ببندند آن روز، روز شادي و دست به کار شدن ملت ايران براي توسعه است چرا که زماني که آنها حضور داشتند، ما چه داشتيم و تازه از روزي که آنها از کشور ما رفتند ساير پيشرفت هاي ما فراهم شده و امروز بايد از هر فرصتي که دشمن براي ما ايجاد مي کند براي توسعه کشور نهايت استفاده را ببريم.جناب هلنا:
سلام . واقعیتیست غیر قابل رد

جناب حمیدرضا:
علیک سلام.
اگه اینجوری باشه که الان باید کره شمالی پیشرفته ترین کشور دنیا باشه:D واقعا طرز فکر بسیار غلطی است.سلام
اگر شما کشوری باشید:

- با سابقه ی طولانی در تمدن و علم.
- ان هم در منطقه ای فوق استراتژیک مثل خاورمیانه.
- با همسایگانی مسلمان و هم کیش.
- با ضریب نفوذ بالا در روابط سیاسی و فرهنگی و اجتماعی.
- با جوانانی که کرانه های علم را در تیررس خویش دارند.
- با مسئولینی که داشته های عظیم ملت را باور دارند و نیز عزمی جزم برای تلاش و کوشش مضاعف دارند .
و نیز
- با هوش سرشار و سلامت نفس موجود در میان ملت .
- با نقش غیر قابل اعتقادات دینی و مذهبی ارزشمند این مردم .
و نیز
- در عین حال منابع معدنی و اراضی عظیم کشاورزی .
و.... ..... دهها مورد این چنینی

ایا
اولا : این قیاس با کشوری که بسیاری از این ها را ندارد وجهی دارد؟ لابد خیر.

ثانیا: وقتی که بعضی از افراد و مسئولین یک قوم به داشته های ملت خود باور نداشته باشند شاید یکی از این راه های بازگشت به خویشتن قرار گرفتن در محدودیت هایی(صد البته ناخواسته) است که بلکه مجبور بشوند به این جوانی که انرژی متراکم اش در حال از بین رفتن و سرخوردگی است توجهی کند به جای اینکه بیاید و دم فلان دلال کالای خارجی را ببیند که بیا و ان جنس را برایم از بازار سیاه تهیه کن و ... . ولی حاضر نشود بیاید و با کمتر از ان هزینه به ان جوانها مساعدت کند که بیایند و همان را با کیفیتی مشابه بسازند و حتی زمینه ای برای صادرات ان فراهم کنند.

یک مثال: در صدا و سیما بخش فنی ای است که بعضی از دوستان با استعدادم در ان مشغول به کار شدند بسیاری از همان چیز هایی را که با قیمت های بسیار بسیار بالا و با منتی افزون تر از ژاپن و المان و با چند واسطه از امریکا تهیه می کردیم الان داریم خودمان می سازیم. و حتی صادر هم می کنیم.

ایا این فرایند که گرچه در ابتدا نا خواسته بوده باعث رشد و توسعه ی ملت ما نشده است؟ ایا این دلیل کافی برای شادی و سرور نیست؟لابد اری.

موفق باشید.
یا علی

3Reza
Tuesday 1 July 2008, 11:00AM
جناب صالح، من هم می دانم که مقاییه اشتباهی است، اما به نظر من روز تحریم کامل کشور، روزی خواهد بود که مملکت از هم خواهد پاشید!! اینو مطمدئن باشید. الان دیگر دوران یک جانبه گرایی گذشته است و حتی پیشرفته ترین کشورها هم به کشورهای دیگر وابسته اند.

mohsen_blid
Tuesday 1 July 2008, 12:18PM
جناب صالح حرفا می زنید کجای منابع به دست مردم می رسد همش که در جیب دزدان است
کدام اراضی کشاورزی به جز اینکه به بیابان ها اضافه می شود و بخش از زمین های مهم در زمین های کشاورزی تغییر کاربری می دهند
کدام اهمیت به محقق ایرانی کدام بودجه کم شدن بودجه تحقیقاتی نگاه واقع بینانهای را به شما میدهد درست است که هیچ کشور علاقه ای به وابسطه بودن به کشوری ندارد ولی چنین چیزی محال است حداقل در حال حاظر بعضی از کشورها در زمینهای خاصی پیشرفت می کنند و بخشی از کشور ها در زمینه های دیگر و این موجب نیاز می شود

هلنا
Tuesday 1 July 2008, 04:25PM
علیک سلام.
اگه اینجوری باشه که الان باید کره شمالی پیشرفته ترین کشور دنیا باشه:D واقعا طرز فکر بسیار غلطی است. سلام بر اهل غدیر . شما از این جهت که حرفی برای گفتن ندارید در جایگاهی نیستید که طرز فکر مرا نقد کنید . افکار شما همان افکار منعقد نشده پشت در مانده هاییست که تجربه ثابت کرده اتفاقا انها غلطند . اخر ای کاربر سه رضا کمی رشد برای شما هم بد نیست . این چه جور قیاسیست . اولا همه دنیا امریکا نیست . دوما مگر تا الان تحریم نبودیم . همین قدر که در این 30 سال تحریم بودیم علمی نشان داده امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند . بسیار از فناوریهایی که ما بدست اورده ایم در سایه همین تحریم ها بدست امده . ما الان در نقطه ای ایستاده ایم که از پایگاه یک مکتب و طرز فکر دفاع میکنیم و همین انگیزه ای برای مقاومت و پیشرفت ماست . ایران ما کی باید تکان بخورد . کی باید از جایگاه یک طرز فکر ابر قدرتی کند . تحریم در واقع نعمتیست که مارا به ان جایگاه میرساند . من امروز صاحبان ف5ن و تفکر فنی را سراغ دارم که مترصد این فرصت طلایی برای عرض وجود هستند . اخر ای دانش اموز تو و طرز فکر تو چه میداند . شما متاسفانه گوشها را سپرده اید و فقط حرف انکسانی را تکرار میکنید که دشمن ایران و ایرانی هستند .

mohsen_blid
Tuesday 1 July 2008, 06:13PM
شما که درمانده اید با این همه شعار امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و با این همه شعار های پوچ اره تو بمیری کجاش پیشرفته حتما ساختن نیروگاه هستهای ان هم با قابلمه توسط یک دختر یا نه حتما منظورتان پیشرفت های پزشکی است بخش کوچکی از ان واقعا علم دانش پژوهان این مرز و بوم را می رساند ولی شما با چشمان بسته به داشتن رابطه با کشور های که دارای پیشرفت خوبی در زمینه های مختلف مشکل دارید همین شما هایید که مملکت در زمینه پیشرفت کند می رود و از غافله عقب می ماند
وای بر این نادان ها که فکر می کنند همه کار ها با دشمنی حل می شود

saleh57
Tuesday 1 July 2008, 11:16PM
جناب صالح، من هم می دانم که مقاییه اشتباهی است، اما به نظر من روز تحریم کامل کشور، روزی خواهد بود که مملکت از هم خواهد پاشید!! اینو مطمدئن باشید. الان دیگر دوران یک جانبه گرایی گذشته است و حتی پیشرفته ترین کشورها هم به کشورهای دیگر وابسته اند.
بسمه تعالی
حمیدرضای عزیز

1- تحریم کامل کشورمان ممکن نیست.چرا که قدرت ایران اسلامی برای دشمنان ما قابل تصور نیست. کافی است ایران بعضی از ابزار های خودش را رو کند.بگذارید بیش از این به این مساله نپردازم. بعدها خبرتان خواهم کرد.
2- نه مسئولان سابق و نه مسئولان فعلی هیچگاه دنبال جداکردن و حصارکشی و قطع ارتباط با دنیای خارج نبوده اند و نیستند. اتفاقا بیش از هردولتی دولت نهم است که برای باز کردن افق های جدید و تثبیت روابط درست قبلی تلاش می کند. اما
همه ی دنیا اروپا و امریکا نیست. همه ی اروپا نیز این سه کشور پیر اروپا نیستند.
3- همین کشورهای پر طمطراق اروپایی در دوره ای که ما یک پنجم الان توان اقتصادی و نظامی داشتیم سر...شون رو کج کردند و از ما رو بر تافتند تا بلکه ما کوتاه بیاییم. اما وقتی دیدند شلوغ بازی هاشون در اراده ی ما تاثیری ندارد خودشان یواشکی برگشتند. ر.ک : به قضیه ی میکونوس.
4- همین کشورهای سه گانه ی مذکور هم اینطور نیست که بخواهند با ایران قطع رابطه کنند بلکه این فشارهای امریکاست که بر انها وارد می شود. همین المان با اینکه ادعای کم کردن حجم مبادلات را برای تنبیه اقتصادی ما!!!:p دارد یواشکی داره به توسط امارات و ... به ایران محصولاتش رو صادر می کنه.
5- ما باید به ابرقدرت منطقه تبدیل بشویم برای ان بایستی به مانند امریکا عمده ی محصولات مورد نیاز مان را بالقوه بتوانیم تولید کنیم. اگر عدو می خواهد سبب خیر شود تا بعضی از افراد تنبل و بروکراتیزه و الینه شده در مملکتمان را به خود بیاورد تا به کارگر مبتکر و نیز مهندس نواور ایرانی بها بدهند چرا ما مانع خیر بشویم؟ و اصلا چرا نگران باشیم؟ این تهدیدها در واقع یک فرصت است.
جور دیگر باید دید....
کمی تامل و پیگیری جدی این مطلب شما را مجاب خواهد نمود. و گرنه حرفی نمی ماند مگر اینکه منتظر اثبات ان در طول زمان باشید.بعونه وکرمه.
موفق باشید.:)
یا علی:smile07:

saleh57
Tuesday 1 July 2008, 11:30PM
جناب صالح حرفا می زنید کجای منابع به دست مردم می رسد همش که در جیب دزدان است
کدام اراضی کشاورزی به جز اینکه به بیابان ها اضافه می شود و بخش از زمین های مهم در زمین های کشاورزی تغییر کاربری می دهند
کدام اهمیت به محقق ایرانی کدام بودجه کم شدن بودجه تحقیقاتی نگاه واقع بینانهای را به شما میدهد درست است که هیچ کشور علاقه ای به وابسطه بودن به کشوری ندارد ولی چنین چیزی محال است حداقل در حال حاظر بعضی از کشورها در زمینهای خاصی پیشرفت می کنند و بخشی از کشور ها در زمینه های دیگر و این موجب نیاز می شود
سلام
جناب محسن"
ایا در میان کشاورزان و زمین هاو باغهای کشاورز ی رفته اید و این حرف ها را می زنید؟
ایا به کارخانه ها و موسسات صنعتی رفته اید و اینگونه مطالب را بیان می کنید؟
و اگر دوستان و اشنایانی در میان اهل تحقیق ندارید ایا از اخبار رسمی دانشگاه ها و اخبار تحقیقات علمی دانشجویا ن و اساتید که در ژورنال ها و سایت های موسسات تحقیقاتی منتشر می شود نیز بی خبر هستید؟

هر جوابی که ارائه بدهید مطلب فوق جایی برای طرح نخواهد داشت؟

واما:
- انچه هم در مورد بودجه ی تحقیقات شنیده اید یک روی سکه است. به این دو خط مطلب بعدی توجه بفرمایید:
یکی از دغدغه های اقای دکتر احمدی نژاد که حتی در ایام انتخابات نیز بیان می کردند تحقیقات کاربرد محور بود. سابقا به اسم تحقیقات بودجه هایی به موسسات داده می شد. در این میان بعضی برای رفع تکلیف تحقیقاتی را ارائه می دادند که لوکس بود اما کاربردی نبود . درواقع با این تحقیق مشکلی از مشکلات جامعه حل نمی شد که هیچ بودجه ای هم تباه می شد. کارهایی بر زمین می ماند و از سوی دیگر تحفه های تحقیقاتی ما تقدیم موسسات علمی خارج می شد چون در واقع محققین ما در طرح و نقشه ی انها افتاده بودند و کاری را انجام داده بودند که برای انها مفید بوده و نه مردم داخل .
خب الان به موسسات و صنایع دستور داده شده که اولویت شما باید محققین باشد ولذا باید همین موسسات بروند سراغ محققین و با انها قرارداد ببندند. قراردادی مساله محور. تا باری از دوش مردم برداشته شود.

اگر سوال دیگری هست در خدمتم.:)
موفق باشید.
یا علی:smile07:

saleh57
Wednesday 2 July 2008, 12:03AM
سلام
یک مطلب خوشمزه:
کاربر" اگاه از شایعه" این متن را در سرنگار"قضیه ی زنجان" اورده است. چون دست اول بود حیف بود شما از ان بی خبر باشید. خصوصا بند اخر متن شان که حسابی به اب داده شده بود.

ببینید:

وزیر علوم از انتقاد شدید رسانه ها که این موضوع را به صورت یکجانبه پیگیری کردند گلایه می کند و از خبرنگاران می پرسد: «چرا سال قبل که در دانشگاه تهران یک استاد در کلاس درس مقنعه دختر دانشجویی را بالا زد، رسانه ها هیچ موضعی نگرفتند و وقتی قاطعیت وزارت علوم در این زمینه را دیدند گفتند مگر چه اتفاقی افتاده که این همه سختگیری می کنید.» وزیر علوم می پرسد: «غیرتی که از آن دم می زنید کجا رفته است. بعضی ها می خواهند مسائل را به گونه ای مطرح کنند که بازتاب آن سیاسی شود.» زاهدی اصل از دانشگاه یزد مثال می آورد: «یکی از استادان در سال گذشته مرتکب عملی غیراخلاقی شده بود، من به رئیس دانشگاه تاکید کردم هرگز اجازه بازگشت این استاد را به دانشگاه نمی دهم حتی اگر به اخراج خودم منجر شود.» البته او به خبرنگاران توصیه می کند: «شما نباید اجازه دهید اعتبار استادان دانشگاه این گونه زیر سوال برود، اگر دانشجویی نمره می خواهد و به اتاق استادش می رود و بعد روسری اش را برمی دارد آیا می توان به استناد این عمل استاد را فاجر و فاسد خواند؟ این نکته ظریفی است که باید دادستانی زنجان آن را کشف کند.»

اصلا کسی به خودش زحمت ندهد که خصوصا در مورد این بند اخر از ایشان منبع موثق بخواهد. چون درخواستی بیهوده است.:cool:

موفق باشید.:)
یا علی:smile07:

saleh57
Wednesday 2 July 2008, 04:28AM
برای دفاع از نام «خلیج فارس» 190 هزار امضا کم داریم
بعد از اقدام جستجو گر گوگل در استفاده از یک عنوان جعلی به جای نام تاریخی خلیج فارس اقدامات خودجوشی برای اعتراض به این اقدام گوگل آغاز شد.
به گزارش "جهان" در پی این جعل تاریخی، تعدادی از ایرانیان طرح جمع آوری یک میلیون امضا را در اعتراض به تحریف نام خلیج فارس در گوگل عملیاتی کردند تا ضمن دفاع از هویت تاریخی ایران ، مسوولان گوگل را با واقعیت های موجود در افکار عمومی ایران آشنا کنند و اصلاح دائمی چنین روندهایی را خواستار شوند.

باوجود گذشت چند ماه از این فراخوان متاسفانه هنوز امضا ها به نصاب یک میلیون ، نرسیده واین در حالی است که کشورهای عربی برای جعل عناوین و نقشه ها و ترویج نام های جعلی پیرامون نماد های ملی و تاریخی و سرزمینی ایران میلیاردها دلار هزینه می کنند و جای بسی تاسف و تعجب است که برخی برای مقابله با این تهدید ها حتی از یک امضا دریغ می کنند!

این امضای اینترنتی کمتر از 2دقیقه وقت کاربران را می گیرد و در حال حاضر حدود 810 هزار نفر درخواست مربوطه را امضا کرده اند بنابراین همچنان به کمتر از دویست هزار امضا نیاز است.

لازم به توضیح است برای امضای این متن اعتراضی تنها به درج آدرس پست الکترونیکی و نام نیاز است و افراد در تعدد امضا محدودیتی ندارند .


بی گمان افزون بودن هر چه بیشتر امضاها ، فراتر از اثرگذاری در مجموعه گوگل ، می تواند پیام واضحی از میهن دوستی ایرانیان را به همه جهان به ویژه برخی همسایگان ناباب جنوبی برساند.

برای امضای این بیانیه اینجا (http://www.petitiononline.com/sos02082/petition-sign.html) کلیک کنید.

----------------------------------
موفق باشید.
یا علی

3Reza
Wednesday 2 July 2008, 09:56AM
سلام بر اهل غدیر . شما از این جهت که حرفی برای گفتن ندارید در جایگاهی نیستید که طرز فکر مرا نقد کنید . افکار شما همان افکار منعقد نشده پشت در مانده هاییست که تجربه ثابت کرده اتفاقا انها غلطند . اخر ای کاربر سه رضا کمی رشد برای شما هم بد نیست . این چه جور قیاسیست . اولا همه دنیا امریکا نیست . دوما مگر تا الان تحریم نبودیم . همین قدر که در این 30 سال تحریم بودیم علمی نشان داده امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند . بسیار از فناوریهایی که ما بدست اورده ایم در سایه همین تحریم ها بدست امده . ما الان در نقطه ای ایستاده ایم که از پایگاه یک مکتب و طرز فکر دفاع میکنیم و همین انگیزه ای برای مقاومت و پیشرفت ماست . ایران ما کی باید تکان بخورد . کی باید از جایگاه یک طرز فکر ابر قدرتی کند . تحریم در واقع نعمتیست که مارا به ان جایگاه میرساند . من امروز صاحبان ف5ن و تفکر فنی را سراغ دارم که مترصد این فرصت طلایی برای عرض وجود هستند . اخر ای دانش اموز تو و طرز فکر تو چه میداند . شما متاسفانه گوشها را سپرده اید و فقط حرف انکسانی را تکرار میکنید که دشمن ایران و ایرانی هستند .
سلام
درست است که ما تا الان تحریم بوده ایم، اما تحریم از طرف امریکا بوده و اگر بخواهد تحریم از سازمان ملل و شورای امنیت باشد، همه کشورها ملزم به اجرای آن هستند و در آن صورت قیمت ها به چنذین برابر افزایش پیدا خواهد کرد.
این یک روی سکه. روی دیگرش هم به طرز فکر شما برمی گردد! هر کسی جز گفته شما رو تکرار کرد، یعنی طرفدار امریکا؟! پشت در مانده؟! مقلد کورکورانه؟! ........... اینها واقعا سوالاتی است که در ذهن من ایجاد شده. چون در اکثر سرنگارها شما، به هر کسی که خلاف نظر شما رو داشته باشد، تهتمت می زنید.


بسمه تعالی
حمیدرضای عزیز

1- تحریم کامل کشورمان ممکن نیست.چرا که قدرت ایران اسلامی برای دشمنان ما قابل تصور نیست. کافی است ایران بعضی از ابزار های خودش را رو کند.بگذارید بیش از این به این مساله نپردازم. بعدها خبرتان خواهم کرد.
2- نه مسئولان سابق و نه مسئولان فعلی هیچگاه دنبال جداکردن و حصارکشی و قطع ارتباط با دنیای خارج نبوده اند و نیستند. اتفاقا بیش از هردولتی دولت نهم است که برای باز کردن افق های جدید و تثبیت روابط درست قبلی تلاش می کند. اما
همه ی دنیا اروپا و امریکا نیست. همه ی اروپا نیز این سه کشور پیر اروپا نیستند.
3- همین کشورهای پر طمطراق اروپایی در دوره ای که ما یک پنجم الان توان اقتصادی و نظامی داشتیم سر...شون رو کج کردند و از ما رو بر تافتند تا بلکه ما کوتاه بیاییم. اما وقتی دیدند شلوغ بازی هاشون در اراده ی ما تاثیری ندارد خودشان یواشکی برگشتند. ر.ک : به قضیه ی میکونوس.
4- همین کشورهای سه گانه ی مذکور هم اینطور نیست که بخواهند با ایران قطع رابطه کنند بلکه این فشارهای امریکاست که بر انها وارد می شود. همین المان با اینکه ادعای کم کردن حجم مبادلات را برای تنبیه اقتصادی ما!!!:p دارد یواشکی داره به توسط امارات و ... به ایران محصولاتش رو صادر می کنه.
5- ما باید به ابرقدرت منطقه تبدیل بشویم برای ان بایستی به مانند امریکا عمده ی محصولات مورد نیاز مان را بالقوه بتوانیم تولید کنیم. اگر عدو می خواهد سبب خیر شود تا بعضی از افراد تنبل و بروکراتیزه و الینه شده در مملکتمان را به خود بیاورد تا به کارگر مبتکر و نیز مهندس نواور ایرانی بها بدهند چرا ما مانع خیر بشویم؟ و اصلا چرا نگران باشیم؟ این تهدیدها در واقع یک فرصت است.
جور دیگر باید دید....
کمی تامل و پیگیری جدی این مطلب شما را مجاب خواهد نمود. و گرنه حرفی نمی ماند مگر اینکه منتظر اثبات ان در طول زمان باشید.بعونه وکرمه.
موفق باشید.:)
یا علی:smile07:
سلام صالح عزیز.
گفته های شما رو قبول دارم اما من نظرم اینه که تحریم به سود هیچ یک از دو طرف نیست و تا جایی که امکان دارد، باید با گفتگو جلو رفت و با تحریم مسلما بر مشکلات کشور افزوده خواهد شد.
باید قبول کنیم که این 5 کشور، جزء قدرتهای اقتصادی و سیاسی و ......... جهان هستند و بیش از هر کشوری در ثبات جهانی سهم دارند.
یک مسئله دیگر هم این است که وقتی ما تحریم اقتصادی شدیم، اگر لخواهیم محصولات دیگر کشورها رو بخریم، باید با واسطه عمل کنیم که این خودش باعث افزایش قیمت کالا خواهد شد. تازه اون هم اگه بتونیم گیر بیاریم!! مثلا یکی از دوستان من چند سالی توی عسلویه بود و تازگی برگشت. میگه که کلا کارا خوابیده و چون تحریم هستیم، وسیله نمی دهند! حالا این یک نمونه خاص است. ولی مسلما با تحریم، این مشکلات بیشتر خواهدشد.
یا علی:smile07::smile07:

آگاه
Wednesday 2 July 2008, 10:44AM
در پی اعلام شهردار شهر رم برای تغییر نام یک خیابان در آن شهر به نام ۱۸ تیر، شورای شهر تهران به این مساله واکنش نشان داد.

مهدی چمران رییس شورای شهر تهران به شهردار رم هشدار داد که در صورتی که نام یکی از خیابان های رم را ۱۸ تیر بگذارد نام خیابان ایتالیای تهران هم تغییر می کند. چمران در جلسه علنی شورای شهر در روز گذشته و در زمانی که دستور جلسه تغییر نام خیابان ها و معابر شهر تهران در حال برسی بود، به تصمیم شهردار شهر رم برای نامگذاری یکی از خیابان های شهر رم به نام ۱۸ تیر می شود اشاره کرد و افزود: “شهردار رم نباید تحت تاثیر القائات نامناسب قرار گیرد.”

وی افزود: در صورتیکه نام یکی از خیابانهای شهر رم به ۱۸ تیر تغییر یابد، نام یکی از خیابانهای شهر تهران که به نام “ایتالیا” می باشد، تغییر خواهد یافت.


روز: خیابان ایتالیا هم شهید “آنیلی” می شود

آرش سیگارچی: با جدی شدن تغییر نام خیابان مجاور سفارت ایران در شهر رم ایتالیا به روز ۱۸ تیر، شورای شهر تهران نیز درصدد تلافی ‏بر آمده و اعلام کرده است در صورتی که همتایان ایتالیایی شان “تحت تاثیر برخی القائات” قرار بگیرند، آنها نیز مجبور به ‏تغییر نام خیابان ایتالیا در تهران خواهند شد. در حالی رییس شورای شهر از “اقدامی متقابل” سخن گفته است که شنیده می ‏شود در صورت اجرای تصمیم ایتالیایی ها، شورای شهر پایتخت نام خیابان ایتالیا در تهران راکه در حد فاصل خیابان های ‏کشاورز و طالقانی به طول ۵۲۰ متر، دانشگاه تهران را به خیابان فلسطین وصل می کند به “شهید آنیلی” فرزند میلیاردر ‏ایتالیایی که چند سال پیش خودکشی کرد، تغییر خواهد داد.

دیروز در جلسه شورای شهر تهران که تصمیم گرفته شد نام خیابان “قلعه مرغی” تهران به نام “شهیدان حسنی” تغییر داده ‏شود، مهدی چمران، رییس شورای شهر در بخشی از جلسه با اشاره به اقدام اخیر شهردار رم در مورد پیشنهاد نامگذاری ‏یکی از خیابان‌های این شهر به نام “۱۸ تیر”، به وی هشدار داد و خطاب به شهردار رم گفت:”اگر تحت تاثیر برخی القائات ‏قرار بگیرید، مجبور به تغییر نام خیابان «ایتالیا» می‌شویم.”‏

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس شورای شهر تهران در تذکری، تصریح کرد:”پیشنهادات و ‏اعتراضاتی از سوی برخی سازمان‌ها و دانشجویان نسبت به اقدام شهردار رم، مبنی بر احتمال نامگذاری یکی از خیابان‌های ‏این شهر به نام «۱۸ تیر»، شده است و ما این اعتراض و پیشنهادات را به کمیسیون نامگذاری شورا ارائه کرده‌ایم.”


تهدید چمران به مقابله به مثل در شرایطی صورت می گیرد که در آستانه سفر محمود احمدی نژاد به شهر رم در پانزدهم ‏خردادماه، “امانوئله اوتولنگی”، روزنامه نگار ایتالیایی در سرمقاله روزنامه “ایل ریفورمیستا” از مسوولان شهر رم ‏خواست خیابانی در شهر رم را به نام جنبش دانشجویی ایران بنامند. در این مقاله او از شهردار رم خواست که خیابانی به ‏نام “علی نیکونسبتی” مسئول روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت نام گذاری شود.‏

اما علی نیکو نسبتی که در آخر اردیبهشت از سوی دادگاه به ۵ ماه حبس و ده ضربه شلاق محکوم شده بود در نامه ای که ‏در روزنامه ایل ریفورمیستا انتشار یافت پیشنهاد کرد بجای نام او، نام “۱۸ تیر” را برای این خیابان برگزینند.‏

به نوشته خبرنامه امیرکبیر، شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت نیز در نامه ای از این پیشنهاد و توجه به جنبش های مدنی ‏بخصوص جنبش دانشجویی از سوی آن روزنامه قدردانی کرد و با یادی از سه دانشجوی دربند امیرکبیر، برخوردهای ‏صورت گرفته با دانشجویان در سالهای اخیر را یادآور شد و ضمن اشاره به تلاش حاکمان و حامیان دولت در روزهای ‏گذشته برای وارونه جلوه دادن حمله وحشیانه به کوی دانشگاه ذکر کرد که ۱۸ تیر یادآور تلاشهای دانشجویان بی نام و ‏نشانی است که در ایران با تحمل هزینه های فراوان برای آرمانهایشان که همانا صلح، رعایت حقوق بشر و دموکراسی در ‏ایران و جهان است تلاش می کنند.‏

پس از این بود که نهایتا جانی آلمانو، شهردار رم با این موضوع موافقت کرد. در بیانیه ای که از سوی نهاد اطلاع رسانی ‏شهرداری پایتخت ایتالیا به نقل از شهردار رم در اواخر خرداد انتشار یافت، اعلام شد:”طرح نام گذاری خیابانی در نزدیکی ‏سفارت ایران در رم با عنوان ۹ ژوئیه یا ۱۸ تیر بسیار جالب به نظر می آید و شخصا از آن حمایت می کنم. این اقدام می ‏تواند به نماد حمایت ما از خواست های دموکراتیک دانشجویان ایرانی و اعتراض ما به هرگونه عدم احترام به دیگران و ‏عقایدشان تبدیل شود.”‏

جانی آلمانو بنابر آنچه در این بیانیه آمده این طرح را پس از بررسی های مقدماتی به شورای شهر ارسال خواهد کرد تا پس ‏از تصویب از سوی این نهاد به اجرا درآید. در این ارتباط رادیو فردا گزارش داد که یکی از همکاران جانی آلمانو گفته ‏است:”شهردار در نظر دارد ۹ ژوئیه آینده، یعنی کمتر از یکماه دیگر، درصورتی که مشکلی پیش نیاید، مراسم نامگذاری ‏این خیابان را برگزار کند.”‏

پیش از این یکبار انتخاب نام خیابان ۱۸ تیر برای خیابان کارگر شمالی پیشنهاد شده بود که البته در سالهای حکومت خاتمی ‏هم به نتیجه نرسید.‏

‎‎جنگ خیابان ها‎‎

نامیدن خیابان ها در اعتراض به نحوه حکومت برخی دولت ها پدیده جدیدی در ایران و دیگر کشورهای دنیا نیست. چنانکه ‏در دهه هشتاد میلادی رونالد ریگان رییس جمهور آمریکا در اعتراض به سیاست‌های شوروی سابق نام میدانی در واشنگتن ‏را به نام “آندره ساخاروف” (منتقد سرشناس روس) نامید و البته این موضوع در ایران هم بارها روی داده است. ‏

از “میدان ایران” در شهر بوینس آیرس آرژانتین و “میدان آرژانتین” در شمال تهران اگر بگذریم برخی کشورها هم در ‏رابطه ای متقابل نام رهبران دو کشور را رد و بدل می کردند که از آن جمله می توان به خیابان گاندی در تهران و خیابان ‏امام خمینی در شهر حیدرآباد اشاره کرد. ‏

با این حال این نام گذاری ها همیشه اینگونه مسالمت آمیز و “برای نزدیکی” ملت ها و رهبرها نبوده بلکه گاه بهانه ای برای ‏اختلاف دو حکومت هم شده است. نمونه آن رابطه ایران و مصر است. مقامات تهران که از پناه دهی رییس جمهور مصر ‏وقت مصر به شاه سابق ایران گله مند بودند نام قاتل او ـ خالد اسلامبولی ـ را بر خیابانی در تهران گذاشتند و البته مصری ها ‏هم نام خیابان پهلوی را همچنان حفظ کردند. و به این ترتیب، آنچنان که نویسنده روزنامه اعتماد ملی نوشته است “جنگ ‏خیابان ها” پی گرفته شد. ‏

پیش از این دولت ایران در اعتراض به سیاست های انگلستان در ایران، خیابان مجاور سفارت این کشور در تهران را که ‏قبل از انقلاب وینستون چرچیل نام داشت، به نام مبارز ایرلندی که با استعمار بریتانیا مبارزه می‌کرد بابی ساندز نامید. ‏

اعتماد ملی همچنین نوشته است: “قرار بود نام میدان آرژانتین هم در واکنش به بازداشت هادی سلیمان‌پور سفیر سابق ایران ‏در آرژانتین در ۳۰ مرداد ۸۲ در ارتباط با پرونده آمیا (انفجار مرکز یهودیان آرژانتین) تغییر یابد و مهدی چمران رئیس ‏شورای شهر تهران گفته بود:برخی پیشنهاد کرده‌اند میدان آرژانتین به نام شهید حکیم نام‌گذاری شود… با توجه به اقدامات ‏غیرعادلا‌نه و جهت‌داری که آرژانتین انجام داد و توهین دولت این کشور به ایران، ضرورتی ندارد که میدانی به نام ‏آرژانتین داشته باشیم.”‏

حال که ایتالیا نیز از جمله کشورهایی است که بر محدود کردن رابطه خود با ایران تاکید دارد، اینک شهردار رم سعی دارد ‏با نامیدن خیابان جنب سفارت ایران در رم به نام “۹ ژوئیه” (۱۸ تیر) عملا اعتراض دولت را به جمهوری اسلامی اعلام ‏کند.‏

‎‎شهید آنیلی‎‎

غیر از رییس شورای شهر تهران، محمدباقر قالیباف شهردار تهران هم در روزهای اخیر به انتخاب نام خیابان ۱۸ تیر ‏واکنش نشان داده است. شهردار تهران هشدار داد اگر مقامات شهر رم، تصمیم خود را در نام‌گذاری یک خیابان به نام ‏‏”خیابان ۱۸ تیر” عملی کنند نام‌های ایتالیایی را از خیابان‌های تهران حذف و اقدام آنها را تلا‌فی می‌کنیم. قالیباف شهردار ‏تهران هم احتمال داده خیابانی در پایتخت به نام “شهید ادواردو (مهدی) آنیلی” نام‌گذاری می‌شود.‏

مهدی آنیلی یا ادواردو آنیلی مسلمان و شیعه، تنها پسر و وارث سناتور و میلیاردر ایتالیایی جیووانی آنیلی بود که در سال ‏‏۱۳۷۹ به طرز مشکوکی کشته شد؛ هر چند طبق نظر دادگاه علت مرگ خودکشی اعلام شد.او تحصیلات مقدماتی را در ‏ایتالیا و سپس در کالج آتلانتیک انگلستان گذراند. پس از آن در رشته ادیان و فلسفه شرق از دانشگاه پرینستون آمریکا با ‏درجه دکترا فارغ التحصیل شد.‏

پدرش سناتور جیووانی آنیلی ثروتمند ایتالیایی و مالک کارخانجات اتومبیل سازی فیات، فراری، لامبورگینی، لانچیا، ‏آلفارمو، ایویکو، به همراه چندین کارخانه تولید قطعات صنعتی، چند بانک خصوصی، شرکتهای طراحی مد و لباس، ‏روزنامه های پرتیراژ لاستامپا و کوریره دلاسرا، باشگاه اتومبیل رانی فراری و باشگاه فوتبال یوونتوس بود. افزون بر اینها ‏چندین شرکت ساختمان سازی، راه سازی، تولید لوازم پزشکی و بالگرد سازی هم وجود دارد که خانواده آنیلی جزء ‏سهامداران اصلی آنها هستند. ‏

این جوان ایتالیایی که بعد از مسلمان شدن اسم هشام العزیر بر او گذاشته می شود بعد ها پس از شنیدن یکی از مصاحبه‌های ‏محمدحسن قدیری‌ابیانه (رایزن مطبوعاتی سفارت ایران در ایتالیا بین سال‌های ۵۸ تا ۶۱) در تلویزیون ایتالیا با تشیع آشنا ‏می شود و شیعه را بر می گزیندو نام “مهدی” را نیز فخرالدین حجازی بر او گذاشت. او چندین بار به تهران سفر و با آیت ‏الله خمینی دیدار کرده بود. مرگ مشکوک او که دادگاه ایتالیا آن را خودکشی خواند از آنیلی چهره پرابهامی ساخته و برخی ‏در جمهوری اسلامی دست موساد را نیز در درگذشت او دخیل می‌دانند و از وی به نام “شهید آنیلی” یاد می‌کنند.

saleh57
Wednesday 2 July 2008, 03:54PM
جناب اگاه"
ایا مطلب بالا تری را خواندید یا خیر؟ از شما منبع خواسته بودم.
منبع موثق لطفا.
----------------
یا علی

3Reza
Saturday 5 July 2008, 07:16PM
تجديدنظر اقليت در تعامل با لاريجاني
اصلاح طلبان مجلس هشتم که در ابتدا با راي به لاريجاني از دادن کانديداي حزبي براي رياست مجلس خودداري کرده بودند پس از حذف از کميسيون هاي مهم مجلس تصميم گرفته اند تا شيوه تعامل خود با هيات رئيسه را تغيير دهند. پس از برخورد صورت گرفته با نمايندگان اقليت در شعب مجلس براي انتخاب اعضاي کميسيون ها، برخي چهره هاي شاخص اين فراکسيون در برخي جلسات نسبت به تغيير روش در تعامل با اکثريت و رياست مجلس خبر داده اند. محمدعلي ابطحي نيز در وبلاگ خود از عملکرد اصلاح طلبان مجلس اين گونه انتقاد کرده است:« اقليت مجلس معامله بامزه يي با رئيس مجلس کرده است. اقليت يکپارچه به رئيس مجلس رأي داده اند و لاريجاني را به عنوان تنها رئيس مجلس بي مخالف به کرسي رياست نشاندند تا در اين معامله پرسود در کميسيون ها نقش فعالي داشته باشند اما آنها در عوض همه اصلاح طلبان را از کميسيون هاي مهم حذف کردند. البته آقاي لاريجاني بعد از اين حذف گفته اند که کار حذف کنندگان اشتباه بوده است. چه معامله پرسودي، اگر اقليت اصلاح طلب مجلس به جاي ورود به اين معامله، که حتماً مورد قبول موکلان شان نبوده است، از خود استقلال راي و نظر نشان مي دادند، مجبور نبودند در اين معامله پرسود وارد شوند. آينده هميشه فرصت جبران گذشته است.»

3Reza
Saturday 5 July 2008, 07:17PM
دست به اجراي طرح هاي نامشروع نزنيد


سيداحمد علم الهدي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته مشهد گفت: زماني که فردي به عنوان نماينده ولي فقيه برگزيده مي شود، اگر افرادي از مسوولان استاني و شوراي شهر که در جايگاه نمايندگان مردم هستند، طرحي را تصويب کردند و نماينده ولي فقيه گفت من با اين طرح موافق نيستم، اين طرح مشروعيت ندارد. وي خطاب به مسوولان گفت: خداي نکرده، دست به اجراي طرح نامشروع نزنيد. به گزارش ايسنا حجت الاسلام علم الهدي اظهار داشت: سنگر نماز جمعه، سنگر موضع گيري هاي سياسي نيست و اگر مي بينيد در مقابل بعضي حرف هايي که از اين سنگر گفته مي شود، عده يي موضع گيري سياسي مي کنند و به مسخره مي گيرند، علتش آن است که از يک سو عده يي از اين افراد جزء آن کساني هستند که از امريکا 400 ميليون دلار گرفته اند و وظيفه آنها همين است، اما عده يي ديگر که واقعاً بينش سياسي دارند اگر حرفي گفته مي شود سريع موضع گيري نکنند. اين گفته ها در باب نصيحت مردم است و اگر به مسوولان نکته يي گوشزد مي شود در باب دخالت نيست، فقط نصيحت و هدايت است.

3Reza
Sunday 6 July 2008, 04:39PM
توقيف چهار قايق عربستاني در آب هاي بوشهر


سخنگوي رسمي مرزبان عربستان در منطقه الشرقيه اظهار کرد: اداره عمليات نيروهاي مرزي خليج فارس تا عصر روز پنجشنبه پيامي از سوي نيروهاي مرزي ايران مبني بر توقيف قايق هاي صيد عربستاني دريافت نکرد. به گزارش ايسنا، سرهنگ محمد بن سعدالغامدي سخنگوي رسمي نيروهاي مرزي عربستان در منطقه الشرقيه در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط، درباره توقيف چهار قايق ماهيگيري به همراه 17 ملوان هندي آن در آب هاي منطقه يي ايران بيان کرد: تا به حال پيامي هم از سوي ملوانان قايق مبني بر توقيف شان از سوي مسوولان ايران دريافت نکرده ايم. الغامدي ادامه داد: برخي صيادان به انگيزه يافتن اماکني که ماهي بيشتري در آن وجود دارد وارد آب هاي منطقه يي ايراني ها مي شوند که به دنبال آن بازداشت و بعد بازگردانده مي شوند که البته اين افراد خاطي مجازات هم مي شوند.

3Reza
Monday 7 July 2008, 08:09AM
هشدار اتحاديه عرب درباره پيامدهاي حمله به ايران


اتحاديه عرب درباره پيامدهاي خطرناک هر گونه حمله نظامي عليه ايران هشدار داد و تاکيد کرد چنين حمله يي نتايج و پيامدهاي منفي براي کل منطقه به بار خواهد آورد. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري کويت(کونا)، «وائل اسد» مسوول امور خلع سلاح و مدير اداره روابط نظام جامع منع گسترش سلاح هاي هسته يي در نشستي مطبوعاتي گفت: هر گونه اقدام نظامي منطقه را وارد منازعه نظامي جديدي خواهد کرد که پيامد منفي براي آن به بار خواهد آورد. وي گفت: روشن است که رويکردي مبني بر اعمال بيشتر تحريم ها عليه ايران وجود دارد و برخي معتقدند اين مجازات ها در درازمدت نتيجه خواهد داد اما اين نگراني اخيراً به وجود آمده است که تشديد مواضع به احتمال حمله نظامي اسرائيل يا امريکا به ايران منجر شود.

3Reza
Monday 7 July 2008, 08:10AM
قدرداني بوش از پوتين به دليل «نقش موثر» در قبال ايران


جرج بوش از ولاديمير پوتين به خاطر نقش موثر و برجسته در حل مساله سوخت اتمي نيروگاه اتمي بوشهر تشکر کرد. به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري نووستي، جرج بوش رئيس جمهور امريکا در اين زمينه در نشست خبري کشورهاي «گروه هشت» گفت: «من و ولاديمير پوتين در اين زمينه تلاش کرديم و پوتين در اين موضوع نقش مهمي ايفا کرد که من به خاطر آن از ايشان متشکرم.» رئيس جمهور امريکا يادآور شد رئيس جمهور سابق روسيه به ايران سفر کرده بود و مقامات ايراني را از پيشنهادات روسيه آگاه ساخته بود که عبارت بودند از انتقال اورانيوم غني شده توسط روسيه براي مصارف اقتصادي غيرنظامي، به اين شرط که پسماند سوخت هسته يي را به روسيه بازگردانند. بوش ادعا کرد که با اين پيشنهاد روسيه، ايران به ضرورت، غني سازي اورانيوم را تعليق مي کند. هر اقدام ديگري از سمت ايران به اين معناست که ايران سعي در ساخت سلاح هسته يي دارد. در عين حال وي تاکيد کرد دولت وي همچنان در تلاش براي حل موضوع هسته يي ايران از راه ديپلماسي است. بوش در اين باره گفت: «اقدامات چندجانبه بهترين راه براي حل صلح آميز اين موضوع است.»

SAFA
Monday 7 July 2008, 02:05PM
دیده ها... شنیده ها... منبع : عصرایران (http://www.asriran.com/view.php?id=46828)

یکی از مقامات ارشد وزارت کشور در نشست استانداران از طرح آمریکا برای حمله به ایران در تاریخ 6مارس خبر داده و گفته است: مستندات و اخبار قطعی وجود دارد که امریکا قصد داشته در تاریخ 6 مارس به برخی نقاط حساس ایران حمله کند.
وی تاکید کرده به دلایلی امریکا از حمله منصرف شده است .
پیشتر نیز رئیس جمهور گفته بود که بوش چند بار قصد حمله داشت اما ژنرال های پنتاگون او را منصرف کرده اند. این، اما برای اولین بار است که یک مقام ارشد دولتی تاریخ دقیق حمله انجام نشده را اعلام می کند.

* جابجایی مدیرعامل خبرگزاری برنا که چندماه قبل زمزمه هایی مبنی بر برکناری او به گوش می رسید بار دیگر جدی شده است.
از رئیس حوزه ریاست سازمان ملی جوانان به عنوان جایگزین احتمالی مدنی یاد می شود.*ساخت واکران فیلم "همیشه پای یک زن در میان است" انتقادات بسیاری را در میان فعالان اصولگرا به دنبال داشته است.


* سازمان سیا با انعقاد قراردادی 18 میلیارد دلاری با شرکت اکتیویسیون که در زمینه بازی های رایانه ای فعال است دور جدیدی از حمله به مقدسات اسلام را اغاز کرده است.


* قائم مقام یکی از وزارتخانه های اقتصادی که اخیراً دفتر خود را به پاتوق سیاسیون و محلی برای جلسات ویژه ای با موضوعات سیاسی تبدیل کرده بود با واکنش وزیر مواجه شده و بر اساس شنیده های عصرایران در نهایت اختلاف بین آقای وزیر و قائم مقامش با دخالت مستقیم رئيس جمهور موقتا فیصله یافته است.


* فعاليت های غیر رسمی و غیرعلنی ستاد های انتخاباتی محمود احمدی نژاد بدون دخالت مستقیم او آغاز شده است.


*به دنبال چالش های اخیر بین مجلس و قوه قضاییه و با بروز مشکلی به نام "پالیزدار" اخیرا کمیته ای 3نفره در مجلس برای پیگیری این ماجرا تشکیل شده است.

3Reza
Tuesday 8 July 2008, 09:49AM
توافق نهايي جمهوري چک و امريکا

رويترز؛ با وجود مخالفت هاي داخلي در جمهوري چک و همچنين مخالفت هاي روسيه، توافقنامه احداث سامانه دفاع موشکي امريکا در خاک جمهوري چک امروز امضا خواهد شد. کاندوليزا رايس وزير امور خارجه امريکا اين قرارداد را در پراگ امضا خواهد کرد. امريکا قصد دارد سيستم راداري سامانه دفاع موشکي خود را در غرب پراگ نصب کند.

3Reza
Tuesday 8 July 2008, 09:52AM
اردن به تحريم کنندگان ايران پيوست


اردن به جمع کشورهاي اجرايي کننده تحريم هاي بين المللي عليه ايران از جمله قطعنامه 7371 شوراي امنيت سازمان ملل پيوست. به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه الخليج از جمله فهرست هاي تحريمي پيوست شده به قطعنامه 7371 شامل اسامي اشخاص و گروه هايي است که تحريم ها آنها را نيز دربر مي گيرد. برخي مقامات رسمي اردن هم با تاکيد بر اين مساله اظهار داشته اند گمرک اردن هم اسامي تعدادي از مسوولان عالي رتبه ايراني را در راستاي اجراي قطعنامه در ميان مراکز مرزي اردن توزيع کرد.

3Reza
Tuesday 8 July 2008, 09:53AM
احضار کاردار ايران در بحرين


دولت بحرين روز گذشته رضا هنرور کاردار ايران در اين کشور را به دليل آنچه انتخاب دو تن از شهروندان اين کشور به عنوان نمايندگان ديني ايران در بحرين خوانده شده، به وزارت خارجه فرا خواند. به گزارش فارس کاردار ايران در بحرين در اين جلسه که «کريم شکر» مسوول وزارت خارجه بحرين و سفير سابق بحرين در تهران نيز حضور داشتند، با تکذيب اين خبر از انتشار چنين گزارش هايي ابراز تعجب کرد.
وي افزود: اين خبر دروغ است و واقعيت ندارد و هدف از انتشار چنين اخباري نيز خدشه وارد کردن به روابط خوب ميان دو کشور است. بنابر اين گزارش بحرين از سفارت جمهوري اسلامي ايران به دليل تکذيب و رد اين خبر تشکر و قدرداني کرد.

3Reza
Wednesday 9 July 2008, 09:35AM
ترديد لهستان در توافق با امريکا
رويترز: کاندوليزا رايس وزير امور خارجه امريکا که براي امضاي موافقتنامه استقرار سامانه دفاع موشکي امريکا در لهستان به اين کشور سفر کرده است، روز گذشته اعلام کرد مذاکرات با طرف لهستاني تنها ساعاتي پيش از امضاي توافقنامه ناتمام رها شد. رايس گفت مذاکرات سازنده يي با همتاي لهستاني خود داشته است اما از اعلام پاسخ به اين سوال که آيا در نهايت توافقي حاصل خواهد شد يا خير، امتناع کرد.

3Reza
Thursday 10 July 2008, 11:35AM
آغاز تخريب تاسيسات هسته يي عراق
تخريب تاسيسات هسته يي عراق در التويثه آغاز شد. پيشتر 550 تن کيک زرد از اين مجتمع هسته يي به کانادا منتقل شده بود و براساس برنامه هاي دولت عراق، قرار است تاسيسات هسته يي اين کشور به کلي نابود شوند. به گفته وزير علوم و فناوري عراق، طرح نابودي تاسيسات هسته يي التويثه با همکاري آژانس بين المللي انرژي اتمي انجام مي شود و در اولويت برنامه هاي دولت عراق قرار داشته است. اين مقام عراقي تاکيد کرده عمليات نابودي تاسيسات هسته يي عراق سال ها به طول خواهد انجاميد، اما فعلاً از تاسيسات التويثه آغاز شده و قرار است جلوي هرگونه آلودگي ناشي از مواد راديواکتيو در آن محل گرفته شود.

3Reza
Saturday 12 July 2008, 10:33AM
معرفي دولت وحدت ملي لبنان
خبرگزاري فرانسه: به دنبال توافق دولت لبنان و گروه هاي اپوزيسيون به رهبري حزب الله، دولت جديد لبنان معرفي شد. در دولت وحدت ملي لبنان احزاب اپوزيسيون به رهبري حزب الله حق وتو دارند. فواد سنيوره نخست وزير لبنان پس از ديدار با ميشل سليمان رئيس جمهور اين کشور، کابينه جديد را که 30عضو دارد معرفي کرد. در همين راستا سعد حريري که رهبري اکثريت حاميان دولت در پارلمان لبنان را به عهده دارد اعلام کرده همفکرانش براي معرفي دولت وحدت ملي از خود «فداکاري» نشان داده اند تا منافع لبنان حفظ شود.

3Reza
Saturday 12 July 2008, 10:34AM
انگشت نگاري عربستان از دانشجويان ايراني


ماموران امنيتي عربستان روز گذشته در فرودگاه جديد جده از دانشجويان کاروان هاي دانشجويي ايران عکسبرداري و انگشت نگاري کردند. به گزارش فارس پس از سه ساعت معطلي و با اصرار ماموران امنيتي عربستان، از دانشجويان ايراني در اين فرودگاه عکسبرداري و انگشت نگاري شد. بر اساس اين گزارش، دانشجويان ايراني مي گويند سال گذشته نيز چنين برخوردي انجام گرفت که به اطلاع مسوولان وزارت امور خارجه ايران رسيد.

صبح
Saturday 12 July 2008, 09:58PM
واکنش ايران به اظهارات غيراخلاقي مك كين


سخنگوي وزارت خارجه اظهارات مك كين سناتور جمهوري‌خواه آمريكا عليه مردم ايران را غير اخلاقي توصيف كرد.

به گزارش رجانيوز به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت خارجه، سيد محمد علي حسيني سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان در واكنش به اظهارات غيراخلاقي يكي از كانديداهاي رياست جمهوري آمريكا در ارتباط با ايرانيان اظهار داشت: تعبير زشت و ضد اخلاقي اين كانديدا نشانگر افكار تنفرآميز و مشمئزكننده اين سياستمدار و هم سلكان فعلي وي در رويكرد سياست خارجي است و اين نوع نگرش، تاسف‌آور و فاقد ارزش بوده و به شدت تقبيح مي‌شود.

حسيني افزود: اينگونه اظهارات دور از شان سياستمداراني است كه مي‌خواهند سرنوشت يك كشور مدعي تمدن را به عهده گيرند و پرواضح است كه دو ملت با فرهنگ ايران و آمريكا اين گونه نگرش‌هاي مذموم را برنتافته و در حافظه تاريخي خود ثبت خواهند كرد.

«جان مك كين» سناتور جمهوري‌خواه آمريكا طي اظهاراتي در پايان هفته گذشته راجع به صادرات سيگار به ايران گفت كه مي‌خواهيم از اين طريق ايرانيان را بكشيم.

3Reza
Sunday 13 July 2008, 01:23PM
اتهامات جديد عليه اولمرت
آسوشيتدپرس: در ادامه بازجويي از نخست وزير اسرائيل اتهامات جديدي عليه ايهود اولمرت مطرح شد. بر اين اساس، پليس اسرائيل اعلام کرده که اولمرت چندين هزار دلار را از طريق فريب دادن چند منبع مالي مختلف به جيب زده است. گفته مي شود برخي سازمان هاي دولتي و عمومي از جمله سازمان هاي خيريه، در فهرست مظنوناني قرار دارند که قرار است در اين راستا توسط پليس اسرائيل مورد بازجويي قرار بگيرند. در بيانيه مشترک پليس و وزارت دادگستري اسرائيل در مورد ايهود اولمرت آمده است: او پيش از رسيدن به پست نخست وزيري اسرائيل تلاش کرده تا از چند منبع مالي مختلف، هزينه سفرهاي خارجي خود را به دست آورد. در اين راستا از چند منبع خواسته شده که هزينه يک سفر مشابه را بپردازند. بنا بر گمانه زني پليس اسرائيل، اولمرت اين پول ها را مستقيماً به جيب زده است. او در عين حال تلاش زيادي داشته تا به شرکت هاي مهم اسرائيلي نزديک شود و منابع مالي آنها را به خود اختصاص دهد. اولمرت هيچ يک از اين اتهامات را نپذيرفته است.

3Reza
Sunday 13 July 2008, 01:23PM
ترور يکي از ايرانيان مقيم کراچي
ساعت 23 پنجشنبه شب گذشته سه فرد مسلح ناشناس با مراجعه به مغازه منصورعلي جوکار يکي از ايرانيان مقيم کراچي پاکستان پس از شليک چند گلوله به قلب وي او را به قتل رسانده و متواري شدند. به گزارش مهر پليس کراچي تحقيق پيرامون ترور اين ايراني 26 ساله را آغاز کرده است. شاهدان عيني مي گويند افراد مسلح قصد سرقت از رستوران نداشته اند زيرا به رغم وجود مقادير معتنابهي وجه نقد در رستوران، به آن دستبرد نزده و بلافاصله پس از شليک گلوله محل حادثه را ترک کرده اند. منصورعلي جوکار يکي از ايرانيان سرشناس مقيم کراچي و از اعضاي اصلي هيات امناي حسينيه ايرانيان کراچي بود.

3Reza
Sunday 13 July 2008, 01:24PM
توافقنامه نظامي عربستان و روسيه
نووستي: دولت عربستان قصد دارد در جريان سفر وزير دفاع اين کشور به روسيه توافقنامه يي به ارزش چهار ميليارد دلار براي خريد سلاح و تجهيزات نظامي با روسيه امضا کند. امير بندر وزير دفاع عربستان در جريان سفرش به روسيه روز دوشنبه با ديميتري مدودوف رئيس جمهور و ولاديمير پوتين نخست وزير روسيه ديدار خواهد کرد.

3Reza
Sunday 13 July 2008, 01:25PM
امريکا اموال سازمان مجاهدين (منافقين) را مسدود کرد
در حالي که به تازگي دولت انگليس نام سازمان مجاهدين خلق(منافقين) را از فهرست تروريست ها خارج کرده است وزارت خزانه داري امريکا اموال اين سازمان را مسدود کرد. به گزارش ايسنا، بر اساس آخرين فهرست منتشر شده اداره کنترل دارايي هاي خارجي وزارت خزانه داري امريکا در 8 جولاي 2008، گروهک تروريستي منافقين با کليه اسامي پوششي و اقماري اش به نام هاي سازمان مجاهدين خلق ايران، شوراي ملي مقاومت، ارتش آزادي بخش ايران، انجمن دانشجويان مسلمان ايراني و....... در اين فهرست قرار گرفت و دارايي هاي آنها مسدود شد. اين گزارش که هر سال انتشار داده مي شود در 387 صفحه منتشر شده که در صفحه 224 اين گزارش نام گروهک تروريستي منافقين آمده است.

3Reza
Tuesday 15 July 2008, 08:07AM
امريکايي ها پيشرو در ارسال آثار مهدويت


خبرگزاري فارس به نقل از مدير امور بين الملل نخستين جشنواره آخرين منجي گزارش داد در بين کشورهايي که بيشترين اثر را با موضوع مهدويت به دبيرخانه جشنواره ارسال کرده اند، امريکا با هزار و 583 اثر در رتبه نخست قرار دارد. حامد جوادزاده مدير روابط عمومي جشنواره گفت: تاکنون 4 هزار و 951 اثر از بيش از 143 کشور جهان به دبيرخانه رسيده که 10 کشور اول که بيشترين اثر را داشته اند عبارتند از: امريکا با هزار و 583 اثر، انگلستان با 945 اثر، کويت با 877 اثر، آلمان با 407 اثر، کانادا با 282 اثر، روماني با 221 اثر، سوئد با 180 اثر، امارات با 176 اثر، نروژ با 169 اثر و يونان با 101 اثر. ضمن اينکه از نظر کيفي نيز کشورهاي هند و بحرين آثار خوبي را ارسال کردند.

ghadem
Wednesday 16 July 2008, 08:07AM
هاشمی رفسنجانی فردا شب در 45 دقیقه شبکه خبرآیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی فردا شب مهمان برنامه 45 دقیقه شبکه خبر خواهد بود.به گزارش خبرنگار مهر، موضوع این گفتگوی تلویزیونی قطعنامه 598 است که بر مبنای آن پس از هشت سال جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعثی عراق آتش بس از سوی ایران پذیرفته شد.
برنامه 45 دقیقه هر شب پس از خبر 20 شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی پخش می شود.

امانت داری و اخلاق مداری

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع " خبرگزاری مهر " مجاز است.

ghadem
Wednesday 16 July 2008, 08:08AM
روزنامه روسی ادعا کرد:خرید تسلیحات از مسکو توسط بندر بن سلطان به شرط کاهش حمایت از ایرانیک روزنامه روسی در گزارشی ادعا کرد دبیرکل شورای امنیت ملی عربستان سعودی در سفر به روسیه پیشنهادهای مشروط ریاض درباره خرید تسلیحات پیشرفته از روسیه را عینیت بخشید به اینکه میزان حمایت این کشور از ایران کاهش یابد.به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه روسی "کامرسانت" روز سه شنبه نوشت: عربستان سعودی در ماه فوریه برای خرید یکصد زره پوش از نوع "بی.ام.پی-3" به ارزش 200 میلیون دلار، حدود 150 تانک "تی.90سی" به ارزش 600 میلیون دلار و بیش از 160 بالگرد "ام.ای.17" "ام.ای.35" و "ام.ای.26" به ارزش حدود یک میلیارد و 600 میلیون دلار ابراز علاقه کرده بود.
این روزنامه نوشت: عربستان سعودی درماه فوریه به روسیه پیشنهاد کرده بود اگرحمایتش از تهران را کاهش دهد، با مسکو قرارداد های مهم نظامی منعقد خواهد کرد.
در این راستا، دبیر کل شورای امنیت ملی عربستان سعودی روز دوشنبه سفری به مسکو انجام داد.
"بندر بن سلطان" علاوه بر دیدار با رئیس جمهوری و نخست وزیر روسیه، توافقنامه همکاری نظامی دوجانبه را با مقامهای روس امضا کرد.
"ولادیمیر پوتین" نخست وزیر کنونی روسیه در ماه فوریه 2007 میلادی سفری به ریاض داشته است. منابع دیپلماتیک به گفتگوها درباره فروش حدود 150 تانک "تی.90" روسی به عربستان اشاره کرده بودند.
عربستان که خریدار سنتی سلاح های آمریکایی و انگلیسی است، اکنون به دنبال افزایش تنوع تسلیحات خود است.
غرب امیدوار است که روسیه روابط خود با تهران را کاهش دهد، اما مسکو همچنان موضع خود را حفظ کرده است.

امانت داری و اخلاق مداری

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع " خبرگزاری مهر " مجاز است.

ghadem
Thursday 17 July 2008, 05:37PM
استفاده ابزاري از زن در سينما

امروز نقش تأثيرگذار هنر به خصوص هنر هفتم كه آميزه اي از ويژگيهاي مثبت ساير هنرها را نيز در خود جاي داده بر كسي پوشيده نيست. اين بدان معناست كه اهل هنر مي توانند همانند يك استاد دانشگاه يا معلم مدرسه، سهم به سزايي در رشد و شكوفايي و تعليم و تربيت و يا برعكس اضمحلال و فروپاشي بنيان هاي اخلاقي و اعتقادي و حتي زيرساخت هاي علمي جامعه برعهده داشته باشند. اين موضوع بيانگر جايگاه رفيع هنر، به خصوص فيلم و تئاتر در آموزش و ترويج معرفت هاي مورد تأييد جامعه است. اين در حالي است كه برخي افراد معلوم الحال، آگاهانه يا ناآگاهانه در تلاشند تا با سواستفاده از اين موقعيت، خواسته بيگانگان و يا افكار مسموم خود را به نام مدافع حقوق مردم و به ويژه زنان، از طريق سينما به جامعه تحميل نمايند.
تعداد معدودي از فيلمسازان، به خصوص در سال هاي اخير همواره تلاش نموده اند تا به نام زن، اما به كام دشمنان خارجي اين مرز و بوم و مردان منحرف، به جاي كمك به كاهش معضلات و ناهنجاري هاي آموزشي، اخلاقي و اجتماعي، با رويكردي فمنيستي و ابزاري نسبت به جنس مؤنث فيلم بسازند.
اين دست از كارگردانان به بهانه هاي مختلف، از جمله بيان مشكلات جامعه بانوان و وضعيت اسفبار آن ها در ايران- كه عمدتاً با واقعيت بيروني تناسبي ندارد و ساخته و پرداخته ذهن بيمار و مغرض خود آن هاست- فيلم هايي را با دستمايه قرار دادن موضوعاتي چون محدوديت در روابط و تعاملات اجتماعي زنان، ناديده گرفتن حقوق زن در جامعه ايران، القاي ظلم و سلب آزادي اجتماعي نسبت به زن در جامعه ما و امثال اين موارد به نمايش گذاشته اند. اما مشخص است كه هدف اصلي آن ها استثمار جنس زن براي مخاطب بيشتر و فروش بالاتر است.
اين القائات كاذب در حالي صورت مي گيرد كه تهيه كنندگان اين گونه فيلمها با بزرگ نمايي بيش از حد معضلات عمومي و عادي جامعه در آثارشان و با نمايش و ترويج بي غيرتي و بي بندوباري در روابط بين زن و مرد در فيلم هايشان، نه تنها كمكي به رفع مشكلات زنان در جامعه نمي كنند، بلكه با دامن زدن به مسائلي كه شايد توسط تعداد محدودي از افراد منحرف در جامعه بروز مي يابد، كانون خانواده را در معرض تعميم اين ناهنجاري ها و خطر تزلزل و فروپاشي بيشتري قرار مي دهند.
بررسي مضمون و محتواي فيلمهايي مانند: زن زيادي، هميشه پاي يك زن در ميان است، زنها فرشته اند و زن دوم كه با سوءاستفاده از واژه مقدس زن به طور مستقيم شأن و منزلت و جايگاه والاي زنان در جامعه را مورد هدف قرار داده و همچنين فيلم هايي مانند: هوو، توفيق اجباري، سالاد فصل، آب و آتش، كافه ستاره، چه كسي امير را كشت و ساير فيلمهاي مشابه كه بطور غيرمستقيم به موضوع زن پرداخته اند، علي رغم اينكه به ظاهر مشكلات زنان و نقش او در خانواده و جامعه را مورد توجه قرار داده اند، اما در واقع در بسياري از آنها بطور كاملا زيركانه و در برخي از موارد بطور كاملا ناشيانه و شايد ناآگاهانه به تبليغ و ترويج روابط نامتعارف و بعضاً غيراخلاقي بين زن و مرد اقدام شده است.
روند ترويج بي بندوباري در اين فيلمها بگونه اي است، كه برخلاف عرف و ارزش هاي اسلامي و اجتماعي كه متضمن حفظ كانون خانواده هاست، به زنها مي آموزد كه حد و مرزي براي برقراري روابط بين زن و مرد وجود ندارد و حتي زن ها مي توانند براي طرح مشكلات مربوط به حريم خصوصي خانواده و رفع اختلافات خانوادگي، به جاي كمك خواستن از ريش سفيدان و بزرگان فاميل، بدون هيچ محدوديتي از مردان نامحرم و غريبه كمك خواسته و به ظاهر حتي در پي يافتن راه حل براي رفع مشكلاتشان، با آنان در هر مسير و راهي تا ناكجاآبادها همراه شوند.
هدايتي

ghadem
Friday 18 July 2008, 10:00AM
برکناري خبرنگار افشا كننده گرايشات يهودي پسر ساركوزي


كاريكاتوريست فرانسوي به نام "سينه" كه چندي پيش در هفته نامه فكاهي "شارلي ابدو"، مطلبي را در مورد دادگاه ژان ساركوزي، تبرئه وي و ازدواجش با يك دختر سرمايه دار يهودي نوشته بود به اتهام ترويج احساس يهودي ستيزي از كار بركنار شد.

به گزارش رجانيوز به نقل از فارس، كاريكاتوريست هفته نامه طنز شارلي ابدو كه در ماه گذشته خبري در مورد ازدواج ژان ساركوزي با "ژسيكا سبعون دارتي" (دختر ايزابل دارتي،‌ سهامدار مهم گروه دارتي) منتشر كرده بود،‌ به اتهام درج مطلب غير واقعي و ترويج احساس يهودي ستيزي از كار بركنار شد.

فيليپ وال، مدير مسئول اين هفته نامه از اين خبرنگار كهنه كار و قديمي 79 ساله هفته نامه ياد شده خواسته بود كه با درج مطلبي از كار خود عذرخواهي كند كه با امتناع وي روبرو شد و نهايتا وي را اخراج كرد.

برخي از رسانه هاي فرانسوي با پرداختن به اين موضوع با تعجب از اين امر ياد كرده اند. اين خبرنگار بركنار شده در خبر خود آورده بود:

ژان ساركوزي كه به راستي پسر خلف ساركوزي است و هنوز (در اوان جواني) عضو شوراي كل حزب او ام پ است در عين خوشحالي پدر از دادگاهي كه براي رسيدگي به شكايت عليه فرار وي از محل تصادف تشكيل شده بود،‌ تبرئه شد. البته بايد گفت كه شاكي يك عرب بوده است. اين همه قضيه نيست. پسر ساركوزي گفته است كه قصد دارد قبل از ازدواج با وارث بنيانگذار (شركت زنجيره اي سوپرماركت هاي)‌ دارتي به يهوديت بگرود. اين بچه در زندگي راه زيادي پيش رو دارد!

معترضان به اين خبرنگار مطلب وي را كاملا ضد يهودي توصيف مي كنند و در همين راستا فيليپ وال،‌ مدير مسئول نشريه در خصوص دلايل اخراج وي گفته است: مطلب سينه در مورد ژان ساركوزي و نامزد وي به زندگي شخصي آنها پرداخته است و علاوه بر اين به شايعه نادرست تغيير دين وي دامن زده است. اين امر مي تواند به اين ذهنيت كه با گرويدن به يهوديت است كه مي توان موفقيت هاي اجتماعي داشت،‌ دامن مي زند.

هفته نامه ژورنال دو ديمانش در سايت خود آورده است كه فيلپ وال شخصا متني دقيق را در خصوص عذرخواهي از سوي اين خبرنگار نوشته و به او داد تا آن را امضا كند اما اين خبرنگار مسن از اين كه نشريه او به جاي دفاع از او به چنين جبري او را وا مي دارد،‌ از انجام اين كار اجتناب كرده است.

در نهايت در پي تصميم مدير اين نشريه اين خبرنگار كه يكي از چهره هاي مطرح اين نشريه فكاهي از سال 1992 مي باشد از كار بركنار شد.

فيليپ وال كسي است كه در ماجراي كاريكاتورهاي موهن عليه پيامبر اسلام اقدام به انتشار آنها در هفته نامه خود براي اولين بار در فرانسه كرد و در دادگاهي كه به دليل شكايت مسلمانان عليه وي برگزار شد از حمايت قاطبه جريان هاي سياسي و شخص نيكلا ساركوزي، وزير كشور وقت برخوردار شد و نهايتا تبرئه گرديد.

حادثه اخراج خبرنگار مسن هفته نامه شارلي ابدو توسط وال سبب بروز شايعاتي در مورد اعمال فشار ساركوزي بر رسانه ها و محدود شدن آزادي رسانه ها از زمان به قدرت رسيدن ساركوزي شده است.

در همين ارتباط مخالفان ساركوزي بركناري اخير پاتريك پوآور دارور،‌ محبوب ترين مجري تلويزيوني شبكه اول تلويزيون فرانسه بعد از 20 سال سابقه همكاري با اين شبكه به دليل ابراز برخي مواضع مخالف ساركوزي همچنين بركناري مديراخبار اين شبكه در سال گذشته،‌ را به ساركوزي منتسب مي كنند.

آنها در بيان ادله خود به موارد ديگري از جمله اعمال فشارهاي مستقيم و غير مستقيم ساركوزي حتي پيش از رياست جمهوري و در زمان وزارت كشوري وي اشاره مي كنند و در اين بين به طور نمونه به بركناري آلن ژنستار، مدير انتشارات هفته نامه پاري ماچ در سال 2006 به دليل انتشار عكسي از سسيليا ساركوزي به همراه ريشار عطياس،‌ در سال 2005 و در دوره وزير كشوري ساركوزي اشاره دارند. در آن ايام عطيار دوست زن ساركوزي بود و با وي به آمريكا رفته بود و اكنون بعد از طلاق سيسيليا از ساركوزي نيز همان كسي است كه با وي ازدواج كرده است. با انتشار خبر فرار سيسيليا و انتشار عكس وي در هفته نامه پاري ماچ، فشارها براي بركناري آلن ژنستار بالا گرفت تا نهايتا وي در سال 2006 بركنار شد.

ghadem
Saturday 19 July 2008, 10:27PM
جلیلی در نشست خبری:مدل 1+6 بهتر از 1-7 جواب می دهد / مذاکرات رو به جلو بودنماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با تاکید بر اینکه "مدل 1+6 بهتر از 1-7 جواب می دهد" در خصوص دو نشست امروز ژنو گفت: مذاکرات مثبت و رو به جلو بود.به گزارش خبرگزاری مهر دکتر سعید جلیلی در آغاز نشست خبری مذاکرات امروز ژنو با تشکر از خانم "کالمی ری" وزیر خارجه سوئیس و معاونین ایشان برای نقش سازنده شان در سالهای اخیر گفت: ما با رویکرد مثبت وارد مذاکرات امروز شدیم و پیشنهاد کردیم برای نگرانی های مشترک بسته های پیشنهادی دو طرف ، همکاری های سازنده ای بر مبنای تعهدات مشترک داشته باشیم.
وی گفت: ایران ظرفیت های بسیار خوب سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی در منطقه دارد، نمونه مردمسالاری در منطقه است و نقش مهمی را در حوزه پیرامونی خود ایفا می کند.
جلیلی ادامه داد: ما با ارائه بسته پیشنهادی خود این ظرفیت ها را برای صلح و دمکراسی پایدار ارائه کردیم. بسیاری از مسائل و مشکلات وجود دارد ولی امروز این مسائل در مدل 1+6 بسیار بهتر از مدل 1-7 می تواند حل و فصل شود.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: رویکرد ما راهبردی است و نه تاکتیکی. یک رویکرد درازمدت و نه مقطعی. یک فرصت و امکان همکاری که برای همه طرفها نتایج سودمند داشته باشد.
جلیلی با اشاره به اینکه " نگاه ما به مذاکرات و ساختار ادامه آن یک نگاه مبنایی است" افزود: مذاکرات امروز سازنده و رو به جلو بود. ما با دیدگاههای یکدیگر آشنا شدیم و در باره نحوه ادامه مذاکرات نیز از دیدگاههای هم مطلع شدیم.
وی گفت: هر دو طرف پیشنهاد NON PAPERی داشتند که علیرغم اختلافات جزئی دارای مشترکات خوبی است و قرار شد در مورد آینده مذاکرات ما بیشتر بر این نقاط مشترک تمرکز کنیم.
ادامه دارد...

noor-alzahra
Saturday 19 July 2008, 11:13PM
اظهارات غيرمنتظره مشايي درباره دوستي با «مردم؟ اسرائيل»!
در حالي كه بخش زيادي از محبوبيت دكتر احمدي‌نژاد در جهان عرب و اسلام، به دليل حملات وي به اسرائيل، زير سوال بردن هولوكاست و طرح از ميان بردن اسرائيل است، معاون رئيس‌جمهوري گفت: ايران امروز با مردم آمريكا و اسرائيل دوست است. هيچ ملتي در دنيا دشمن ما نيست؛ اين افتخار است. ما مردم آمريكا را از برترين ملت‌هاي دنيا مي‌دانيم.

http://tabnak.ir/files/fa/news/1387/4/29/12977_888.jpgبه گزارش خبرگزاري فارس، اسفنديار رحيم مشايي، صبح امروز در همايش نوآوري و شكوفايي در صنعت گردشگري كه در محل مركز همايش‌هاي صداوسيما برگزار شد اظهار داشت: دوره آنكه كسي بخواهد ديني را بر دنيا حاكم كند، گذشته است. دنياي امروز گوش‌هايش بيشتر از هميشه تاريخ باز است كه زيباترين پيامها را بشنود. وي ادامه داد: امروز منطق الهي و انساني، دامنه ساز و افق‌پرداز در دنيا خريدار دارد.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري گفت: ما هيچ قدرتي براي توصيف 50سال آينده بشر نداريم. مشايي ادامه داد: هر منطقي كه بتواند در آينده نزديك ادبياتي داشته باشد كه 3 عنصر آدم، خدا و جهان را با هم تنظيم كند، از نظر آيين و مكتب، آينده از آن اوست.

وي افزود: در آينده نژاد و كشور معنا ندارد. آينده از آن انسان‌هاست. هر منطقي كه به خط كشي بين انسانها بينجامد، منطقي است كه در دنيا خريدار ندارد. نمي‌توان منطقي را بزك كرد و به مردم ارائه داد.
معاون رئيس جمهوري تأكيد كرد: ما با هيچ كس در دنيا جنگ نداريم. ما در 8 سال جنگ، فقط دفاع كرديم و حتي يك روز هم نجنگيديم.

مشايي ادامه داد: ايران امروز با مردم آمريكا و اسرائيل دوست است. هيچ ملتي در دنيا دشمن ما نيست؛ اين افتخار است. البته ما دشمن داريم و ناجوانمردانه‌ترين دشمني‌ها در دنيا به ملت ايران صورت مي‌گيرد. ما مردم آمريكا را از برترين ملت‌هاي دنيا مي دانيم.

وي در ادامه به رونق بخش خصوصي در گردشگري كشور تأكيد كرد و گفت: پيش از اين بخش خصوصي قدرتمندي در گردشگري كشور نداشتيم، اما امروز دولت از اين بخش حمايت مي‌كند و راه را براي آنها بازي مي‌كند. مشايي در پايان اظهار اميدواري كرد كه در گردشگري به روزي برسيم كه ديگر كسي براي ورود به ايران نياز به ويزا نداشته باشد.

min
Sunday 20 July 2008, 12:09AM
خیلی ببخشید من تمام خبرگزاری فارس را شخم زدم ولی چنین خبری را ندیدم .
می شود شماره خبر را درج کنید ؟؟؟؟؟؟؟

3Reza
Sunday 20 July 2008, 11:45AM
بازرسي بدني هيات ايراني در فرودگاه چين
شنيده هاي خبرنگار «تابناک» از بازرسي بدني هيات ايراني در سفر اخير به چين حکايت مي کند. به گزارش تابناک، هيات ايراني که هفته گذشته حامل پيامي از سوي محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري اسلامي ايران براي «هو جين تائو» رئيس جمهوري خلق چين بود، هنگام ترک پکن در فرودگاه از سوي ماموران انتظامي و پليس فرودگاه مورد بازرسي قرار گرفت. اين برخورد ناشايست پليس فرودگاه پکن، موجب اعتراض هيات ايراني قرار گرفت و به رغم اينکه ديپلمات هاي ايراني مقيم پکن که براي مراسم بدرقه به فرودگاه آمده بودند، پافشاري داشتند اين کار پليس، خلاف مقررات ديپلماتيک و تعاملات دوستانه دو کشور است، اما پليس بدون توجه به اين هشدارها نسبت به بازرسي وسايل و افراد هيات اعزامي اقدام کرد. اين گزارش مي افزايد: اين برخورد در حضور معاون مديرکل منطقه يي وزارت خارجه چين انجام شد و او حتي اعتراضي به اين برخورد نکرد. پليس چين مدت هاست به بهانه تامين امنيت بازي هاي المپيک، تدابير شديد امنيتي را در مبادي ورودي و خروجي اين کشور به مورد اجرا گذاشته است و اين گونه برخوردهاي ناشايست، درحالي ادامه دارد که به دليل ميزباني چين براي بازي هاي المپيک در ماه هاي آينده مقامات بسياري به چين سفر خواهند کرد.گفته مي شود به دنبال اين اقدام پليس فرودگاه بين المللي پکن مراتب اعتراض سفارت ايران در پکن به وزارت امور خارجه اين کشور اعلام شده است. مشخص نيست چيني ها که حجم عظيمي از واردات به ايران را دارند و همواره خود را متحد ايران مي خوانند، چرا چنين اقدامي را انجام داده اند؟ گفتني است، هيات ايراني يکشنبه گذشته براي ديداري دو روزه وارد پکن شد و دوشنبه شب پکن را به مقصد تهران ترک کرد.

3Reza
Sunday 20 July 2008, 11:45AM
چاپ اسکناس صد ميليارد دلاري در زيمبابوه!!!!
رويترز؛ بانک مرکزي زيمبابوه اسکناس 100 ميليارد دلاري چاپ کرد. اطلاعيه بانک مرکزي زيمبابوه در حالي خبر از اين داده است که اسکناس فوق با 11 صفر از روز دوشنبه روانه بازار مي شود که گيدئون گونو مدير بانک مرکزي هراره چهارشنبه نرخ تورم را در اين کشور آفريقايي، رقم حيرت انگيز 2/2 ميليون درصد اعلام کرده بود. به رغم اعلام نرخ مبادله رسمي و دولتي هر يک دلار امريکا به ازاي 30 هزار دلار زيمبابوه، هم اکنون نرخ مبادله ارز در بازار آزاد هراره 800 ميليون دلار زيمبابوه در برابر يک دلار امريکاست و اسکناس هاي جديد 100 ميليارد دلاري تنها براي خريد دو بليت اتوبوس به حومه هراره يا خريد دو گرده نان کفايت مي کنند!!!

3Reza
Sunday 20 July 2008, 11:46AM
خرسندي گل از مذاکرات ژنو
رئيس جمهور ترکيه با ابراز خرسندي نسبت به اينکه روند مذاکرات ايران و 1+5 وارد مرحله اميدوار کننده يي شده است، گفت: مذاکرات ژنو مي تواند منافع دو طرف را در بر داشته باشد. به گزارش فارس «منوچهر متکي» وزير خارجه با «عبدالله گل» رئيس جمهوري ترکيه پيرامون راه هاي تحکيم مناسبات دوجانبه و منطقه يي بحث و تبادل نظر کردند. در اين ديدار رئيس جمهوري ترکيه خاطرنشان کرد: نقش ايران و ترکيه در تحولات منطقه يي در عراق، لبنان و افغانستان در حمايت از فرآيند دموکراتيک و برقراري امنيت در آن کشورها حائز اهميت است. گل بر ضرورت حل مساله هسته يي ايران از طريق گفت وگو و ديپلماسي تاکيد کرد و گفت: ما خوشحال هستيم که روند مذاکرات ايران و 1+5 وارد مرحله اميدوارکننده يي شده است و مذاکرات ژنو مي تواند منافع دو طرف را در بر داشته باشد و ترکيه همواره تاکيد داشته است جايگاه بزرگ ايران را در تحولات مختلف بايد لحاظ کرد.

3Reza
Monday 21 July 2008, 06:43PM
قشقاوي سخنگوي جديد وزارت خارجه
حسن قشقاوي سفير سابق ايران در سوئد به سمت سخنگوي وزارت امور خارجه منصوب شد. به گزارش ايرنا قشقاوي همچنين به عنوان عضو شوراي معاونين وزارت امور خارجه تعيين شده است. بر اساس اين گزارش مراسم معارفه سخنگوي جديد وزارت خارجه ساعت 9صبح امروز برگزار مي شود. سيدمحمدعلي حسيني در جلسه امروز به عنوان سخنگو آخرين نشست خبري خود را با خبرنگاران برگزار مي کند و سپس با حضور منوچهر متکي وزير خارجه، قشقاوي به عنوان سخنگوي جديد وزارت خارجه معرفي مي شود. قشقاوي پيش از اين سفير ايران در قزاقستان و سوئد بوده و همچنين دو دوره نمايندگي مردم در مجلس چهارم و ششم را بر عهده داشته است. سيدمحمدعلي حسيني هفته گذشته پس از 20 ماه سخنگويي وزارت خارجه به سمت معاون حقوقي و بين الملل وزارت خارجه منصوب شد. همچنين پيش از انتصاب قشقاوي به جاي حسيني برخي خبرها از احتمال انتصاب آخوندزاده سفير سابق ايران در آلمان حکايت مي کرد.

3Reza
Saturday 26 July 2008, 01:05PM
تلاش موذيانه رسانه هاي روسي


برخي رسانه هاي روسي تلاش موذيانه يي را براي کاهش سهم ايران از درياي خزر آغاز کرده اند. در اين راستا خبرگزاري روسي نووستي با انتشار نقشه يي موهوم سعي کرد سهم ايران از درياي خزر را همان خط فرضي بندر آستارا به حسينقلي خان نشان دهد. اين خط فرضي توسط روس ها و با حمايت سه کشور ساحلي ديگر ارائه شده و ايران تاکنون آن را نپذيرفته است. بر مبناي اين خط فرضي امکان دسترسي ايران به منابع غني نفت و گاز درياي خزر از بين مي رود و در عوض کشورهايي چون ترکمنستان و جمهوري آذربايجان از آن بهره مند مي شوند. تاکنون چهار کشور روسيه، قزاقستان، جمهوري آذربايجان و ترکمنستان در مورد تعيين مرزهاي خود در درياي خزر به توافق رسيده اند اما براي اينکه تقسيم درياي خزر نهايي شود به موافقت ايران هم نياز است. اما ايران تقسيم بندي هاي موجود را نپذيرفته و اعلام کرده سهم ايران حداقل 20 درصد خواهد بود. قراردادهايي که در سال هاي 1921 و 1940 بين ايران و شوروي سابق منعقد شده است ملاک تقسيم خزر را مساوي بين دو طرف يا همان فرمول 50-50 تعيين کرده است اما اکنون روسيه، قزاقستان، ترکمنستان و جمهوري آذربايجان که در نتيجه فروپاشي شوروي در سواحل دريايي خزر تشکيل شده اند درصدد گسترش سهم خود برآمده اند و قراردادهاي 1921 و 1940 را قبول ندارند. ظاهراً تحرک اخير رسانه روسي هم در راستاي همين سياست صورت گرفته است.

3Reza
Saturday 26 July 2008, 01:06PM
عبدالله مومني ممنوع الخروج شد


«عبدالله مومني» سخنگوي سازمان دانش آموختگان ايران (ادوار تحکيم وحدت) ممنوع الخروج شد. اين فعال دانشجويي به عنوان نماينده سازمان ادوار تحکيم وحدت عازم مالزي بود تا در سيزدهمين نشست ساليانه مجمع نهادهاي ملي حقوق بشري آسيا و اقيانوسيه سخنراني کند ولي با توقيف گذرنامه وي در فرودگاه از خروج وي ممانعت شد. به گزارش «ادوارنيوز» سال گذشته نيز از سفر مومني به امريکا جهت سخنراني در دانشگاه ام آي تي جلوگيري شده بود. اين اقدام در شرايطي رخ داده است که هيچ محکوميت قضايي يا قرار قانوني مبني بر ممنوعيت مومني از سفر به خارج از کشور صادر نشده است.

MSR
Sunday 27 July 2008, 08:53PM
قیمت برق پنج برابر می شود
بر اساس گفته های معاون وزیر نیرو از ابتدای مهرماه هزینه برق مصرفی مشترکان در قبوض برق پنج برابر خواهد شد.هم اکنون قیمت هر کیلووات ساعت برق برای مشترکان 16 تومان است که پس از هدفمند شدن یارانه ها قیمت هر کیلووات ساعت برق به بیش از 77 تومان افزایش خواهد یافت. به گفته کارشناسان، افزایش پنج برابری قیمت برق نه تنها روند اقتصادی زندگی مردم را برهم می زند بلکه از سوی دیگر منجر به افزایش قیمت سایر کالاها و در نهایت تورم غیرقابل کنترل می شود. اجرای قیمت آزاد برق از مهرماه محمد احمدیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در جمع خبرنگاران گفت: «بنای دولت بر این است که اصلاحات اساسی اقتصاد در هفت محور که یک محور آن هدفمند کردن یارانه هاست، انجام شود.» وی ادامه داد: «این طرح یک بسته کلی خواهد بود و هر اصلاحی در قالب آن طرح، قیمت برق و گاز را تعیین تکلیف خواهد کرد.»احمدیان افزود: «در حال حاضر قیمت هر متر مکعب گاز برای نیروگاه های کشور 69 تومان محاسبه می شود که با هدفمند شدن یارانه ها، قیمت گاز نیز افزایش خواهد یافت و این افزایش و تغییرات به هر میزان که باشد قیمت برق را متاثر خواهد ساخت.» به گفته وی در حال حاضر قیمت هر کیلووات ساعت برق یارانه ای 160 ریال و قیمت آزاد 773 ریال است بنابراین چنانچه قیمت هر متر مکعب گاز تحویلی به نیروگاه ها که 690 ریال است، افزایش یابد قیمت هرکیلو وات ساعت برق از مرز 773 ریال خواهد گذشت.وی خاطرنشان کرد: «کارگروه های مختلفی در حال بررسی قیمت های برق و گاز هستند اما به نظر می رسد قیمت های آزاد برق از شش ماهه دوم سال جاری اجرایی شود.» - افزایش تورم موید حسینی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت وگو با «سرمایه» دراین باره می گوید: «آزاد شدن قیمت برق در کشور آن هم به صورت ناگهانی با افزایش پنج برابری قیمت آن منجر به گرانی سایر کالاها و خدمات و در نهایت رشد تورم می شود.»وی با اشاره به تبعات این تصمیم افزود: «فروشندگان و تولید کنندگان برای جبران این افزایش، قیمت کالاهای خود را افزایش خواهند داد و در نهایت مردم از این گرانی ها رنج خواهند برد.»حسینی خاطرنشان کرد: «هم اکنون کمیسیون ویژه ای در مجلس به همین منظور تشکیل شده تا جلوی ایجاد حوادث ناگوار ناشی از عجولانه اجرا شدن این طرح را بگیرد. جزئیات این طرح به صورت دقیق به مجلس ارائه نشده است.»وی اضافه کرد: «همچنین نحوه چگونگی عملیاتی شدن این طرح به صورت شفاف مطرح نشده است.» - اجرای تدریجی امین فیوضی کارشناس برق و
انتقال در گفت وگو با «سرمایه» در این باره گفت: «همیشه در هرجای دنیا هنگامی که تصمیم به افزایش قیمت کالا یا خدماتی گرفته می شود به صورت تدریجی این اتفاق صورت می گیرد تا مردم بتوانند خود را با افزایش قیمت ها تطبیق دهند.» فیوضی تصریح کرد: «افزایش پنج برابری قیمت برق آ ن هم به صورت ناگهانی زندگی مردم را یک دفعه بر هم می زند و منجر به نارضایتی شان خواهد شد چرا که مردم روند دخل وخرج زندگی را با قیمت های کنونی تطبیق داده اند و این افزایش قطعاً آنها را دچار مشکل خواهد کرد.»

امیدوارم بخیر بگذره:confused:

سین جین
Sunday 27 July 2008, 11:32PM
سلام ام اس ار

اینکه یارانه بتدریج براداشته شوند بد نیست در دراز مدت برای کشور.یکی از راههای افزایش
بهره وری در کشور ما همین برداشتن تدریجی یارانه هاست.ضمنا خیال شما راحت دولت در مورد بنزین هم دارد تدریجی عمل میکند و این نشانه خوبی است.ما در کشورمان بخاطر اسراف در مصرف انرژی در دنیا دنیا اول هستیم واین این چیزی نیست جز اینکه 100 میلیارد دلار سالانه
انرژی سوبسیدی مصرف میکنیم که وحشتناک است.اگر یارانه ها واقعا هدفمند شوند بسیار بسیار عالیست و به نفع همه بخصوص قشرهای ضعیف جامعه است.باید دوران اسراف و تبذیر با سرمایه های ملی را روزی پشت سر بگذاریم.به نظرم این دولت واقعا شجاعت دارد که این هدف بزرگ را می خواهد انجام بدهد.مطمئنا در مملکت ما اینطور کارهای ریشه ای باسانی انجام نخواهد گرفت
و با بی نظمی هایی همراه خواهد بود درست مثل بحث بنزین که در اوان کار مشکلات فراوانی ایجاد
کرد ولی الان تقریبا به سامان رسیده است.من فکر میکنم این دولت حتما بفکر جوانب کار یعنی تدریجی عمل کردن خواهد بود و نگرانی وحشتناکی نباید باشد.


یا حق

3Reza
Monday 28 July 2008, 07:15AM
در کشور ما، متاسفانه بدون رسیدن به پیش نیازها، میخواهند که همه چیز رو عملی کنند. همین مسئله بنزین، بیشترین ضرر رو به قشر کم درآمد جامعه زد و میزنه. یا با برداشتن یارانه ها، باز هم بیشترین ضرر متوجه قشر ضعیف جامعه خواهد شد.

3Reza
Tuesday 29 July 2008, 04:12PM
درآمد نفتي 6 ماهه ايران معادل کل درآمد سال گذشته است


ايسنا؛ سازمان اطلاعات انرژي در تازه ترين گزارش خود درآمد نفتي ايران در شش ماهه نخست سال 2008 ميلادي را تقريباً معادل کل درآمد نفتي کشور در سال گذشته اعلام کرد. اين سازمان درحالي درآمد ايران در شش ماهه نخست 2008 (از ژانويه تا ژوئن) را معادل 54 ميليارد دلار اعلام کرده است که کل درآمد نفتي ايران در سال گذشته ميلادي 57 ميليارد دلار بوده است. براساس اين گزارش، درحالي که اعضاي اوپک با توجه به افزايش بهاي نفت درآمدهاي بي سابقه يي داشته اند، ايران پس از عربستان و امارات داراي بيشترين درآمد نفتي در ميان اعضاي اوپک بوده و اين درحالي است که درآمد نفتي اين دو کشور به ترتيب معادل 192 ميليارد و 61 ميليارد دلار اعلام شده است. کويت نيز در شش ماهه نخست سال 2008 درآمدي معادل ايران و برابر با 54 ميليارد دلار داشته است. سازمان اطلاعات انرژي که بازوي اطلاعاتي وزارت انرژي امريکا است، همچنين درآمد نفتي مجموع اعضاي اوپک در نيمه نخست سال را 645 ميليارد دلار اعلام کرده است که اين رقم در کل سال گذشته 671 ميليارد دلار اعلام شده بود.

3Reza
Wednesday 6 August 2008, 01:12PM
افزايش قيمت سي ان جي


مهر: مديرعامل شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي از موافقت ستاد مديريت حمل و نقل سوخت کشور با افزايش 40 درصدي قيمت سي ان جي خبر داد. محمدرضا نعمت زاده در اختتاميه اولين کنفرانس ملي سي ان جي با بيان اينکه وزارت نفت پيشنهاد افزايش 50 درصدي قيمت سي ان جي را به ستاد مديريت حمل و نقل سوخت ارائه کرده بود، توضيح داد: اين ستاد تنها با افزايش 40 درصدي قيمت سي ان جي موافقت کرده است. معاون وزير نفت اين اقدام را در راستاي افزايش انگيزه جايگاهداران براي فعاليت عنوان کرد و با اشاره به اجراي طرح سهميه بندي بنزين افزود: در صورت عدم اجراي اين طرح، در سال جاري بايد علاوه بر توليد داخلي روزانه حدود 45 ميليون ليتر بنزين وارد کشور مي شد.

saleh57
Wednesday 6 August 2008, 11:00PM
افزايش قيمت سي ان جي


مهر: مديرعامل شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي از موافقت ستاد مديريت حمل و نقل سوخت کشور با افزايش 40 درصدي قيمت سي ان جي خبر داد. محمدرضا نعمت زاده در اختتاميه اولين کنفرانس ملي سي ان جي با بيان اينکه وزارت نفت پيشنهاد افزايش 50 درصدي قيمت سي ان جي را به ستاد مديريت حمل و نقل سوخت ارائه کرده بود، توضيح داد: اين ستاد تنها با افزايش 40 درصدي قيمت سي ان جي موافقت کرده است. معاون وزير نفت اين اقدام را در راستاي افزايش انگيزه جايگاهداران براي فعاليت عنوان کرد و با اشاره به اجراي طرح سهميه بندي بنزين افزود: در صورت عدم اجراي اين طرح، در سال جاري بايد علاوه بر توليد داخلي روزانه حدود 45 ميليون ليتر بنزين وارد کشور مي شد.سلام
این قدر جالب هست این تیتر زدن ها و خبر تهیه کردن ها که نگو.خصوصا که کار کار خبرگزاری خاص مهر باشه که دنبال سایه دولت است تا با تیر بزنه.البته به شرطی که این تیرانداختن ها خیلی تابلو نباشه.

این خبر نگار و یا به عبارت بهتر خبرگزاری محترم عمدا در متن خبرش به قیمت نزدیک به مفت سی ان جی اشاره ای نکرده.چرا ؟ چون که دراینصورت خبر بسیار معمولی و غیرقابل مانور دادن میشد.

یک کپسول سی ان جی که با اون نزدیک صد کیلومتر را میتوان رفت با چندصد تک تومنی قابل پرکردن است که مثلا اگر بوده باشد 400 تومان حالا شده 560تومن و این به قول عرب زبان ها عجیب " کارثه"(بروزن "فاجعه" و به همان معنا) ای می باشد عجیب.
البته بعید نیست این خبرگزاری در بستری خیلی معمولی این خبر را تهیه کرده اما خب به نحوی که بتواند خوراک خوبی برای منتقدان دولت باشد.
اینم از پس نوشت ما.:);)
موفق باشید.
یا علی

هلنا
Thursday 7 August 2008, 12:05AM
سلام بر اهل غدیر . یک شبکه خبری دیگر اینجا باز شده . ههههه ظاهرا این کاربر سه رضا علاقه شدیدی به تکرار اخبار دارد هههه .
البته در جاهایی هم یک نیشکی هم میزند ههههه .
اینهم طریقیست

3Reza
Thursday 7 August 2008, 07:48AM
سلام بر اهل غدیر . یک شبکه خبری دیگر اینجا باز شده . ههههه ظاهرا این کاربر سه رضا علاقه شدیدی به تکرار اخبار دارد هههه .
البته در جاهایی هم یک نیشکی هم میزند ههههه .
اینهم طریقیست
:smile21::smile21::smile21: واقعا از منطق این کاربر من به وجد میام:smile21::smile21::smile21: مثله اینکه، قبل از هر پستی، باید ااز شما تائیدیه گرفت تا پست مورد قبول باشد.............:eek:
البته در جاهایی هم یک نیشکی هم میزند ههههه .
اینهم طریقیست

:smile21::smile21: شما به طریق خود عمل کنید.............. مطمئنا موفق می شوید و لطفا ما را در رفتن مسیر، آزاد بگذارید..........

3Reza
Thursday 7 August 2008, 07:50AM
سلام
این قدر جالب هست این تیتر زدن ها و خبر تهیه کردن ها که نگو.خصوصا که کار کار خبرگزاری خاص مهر باشه که دنبال سایه دولت است تا با تیر بزنه.البته به شرطی که این تیرانداختن ها خیلی تابلو نباشه.

این خبر نگار و یا به عبارت بهتر خبرگزاری محترم عمدا در متن خبرش به قیمت نزدیک به مفت سی ان جی اشاره ای نکرده.چرا ؟ چون که دراینصورت خبر بسیار معمولی و غیرقابل مانور دادن میشد.

یک کپسول سی ان جی که با اون نزدیک صد کیلومتر را میتوان رفت با چندصد تک تومنی قابل پرکردن است که مثلا اگر بوده باشد 400 تومان حالا شده 560تومن و این به قول عرب زبان ها عجیب " کارثه"(بروزن "فاجعه" و به همان معنا) ای می باشد عجیب.
البته بعید نیست این خبرگزاری در بستری خیلی معمولی این خبر را تهیه کرده اما خب به نحوی که بتواند خوراک خوبی برای منتقدان دولت باشد.
اینم از پس نوشت ما.:);)
موفق باشید.
یا علی


سلام جناب صالح:smile07:
وقتی صحبت از قیمت می شود، باید سطح درآمد و تورم و قدرت خرید و سطح حمل و نقل عمومی ......... هم مطرح شوند.

saleh57
Thursday 7 August 2008, 11:31AM
سلام جناب صالح:smile07:
وقتی صحبت از قیمت می شود، باید سطح درآمد و تورم و قدرت خرید و سطح حمل و نقل عمومی ......... هم مطرح شوند.
سلام
اقا"رضا"
وقتی صحبت از درصدافزایش گفته می شود باید تاثیر واقعی این افزایش برسبدهزینه ها نیز تبیین شود والا نتیجه اش همان تخریب ذهن مردم است.
چگونه؟ الان عرض میکنم.
همه ی مردم که مثل شما و دیگر دوستانمان صاحب کمالات و اهل حساب و کتاب دقیق نیستند که.. وقتی چند تا درصد مربوط به افزایش اقلام و اجناس مرتبط را بشنوند بدون اعمال ضرایب در پشت این اعداد(لحاظ میزان ان در سبد خانوار و نسبت ان ) شروع به جمع نمودن و بعد هم تقسیم نمودن (میانگین گیری) می نمایند و می گویند ببین سی ان جی 40 درصد شیر10 درصد لاستیک20درصد و مسکن مثلا40 درصد پس ببین تورم و افزایش قیمتها بیش از 30 درصد است و دولت و بانک مرکزی دارند دروغ می گویند و ... الی اخر.
این کارها و این جور اخبار متاسفانه در فضای نامطلوب موجود تبدیل به نوعی سوء استفاده سیاسی از وقایع جاری در جامعه میشود.
حالا ما هم یک نظر داشتیم و گفتیم ..توقعمان هم ملاحظه ان و نقدش می باشد.

موفق باشید.:)
یا علی:smile07:

saleh57
Thursday 7 August 2008, 11:45AM
درآمد نفتي 6 ماهه ايران معادل کل درآمد سال گذشته است

ايسنا؛ سازمان اطلاعات انرژي در تازه ترين گزارش خود درآمد نفتي ايران در شش ماهه نخست سال 2008 ميلادي را تقريباً معادل کل درآمد نفتي کشور در سال گذشته اعلام کرد. اين سازمان درحالي درآمد ايران در شش ماهه نخست 2008 (از ژانويه تا ژوئن) را معادل 54 ميليارد دلار اعلام کرده است که کل درآمد نفتي ايران در سال گذشته ميلادي 57 ميليارد دلار بوده است. براساس اين گزارش، درحالي که اعضاي اوپک با توجه به افزايش بهاي نفت درآمدهاي بي سابقه يي داشته اند، ايران پس از عربستان و امارات داراي بيشترين درآمد نفتي در ميان اعضاي اوپک بوده و اين درحالي است که درآمد نفتي اين دو کشور به ترتيب معادل 192 ميليارد و 61 ميليارد دلار اعلام شده است. کويت نيز در شش ماهه نخست سال 2008 درآمدي معادل ايران و برابر با 54 ميليارد دلار داشته است. سازمان اطلاعات انرژي که بازوي اطلاعاتي وزارت انرژي امريکا است، همچنين درآمد نفتي مجموع اعضاي اوپک در نيمه نخست سال را 645 ميليارد دلار اعلام کرده است که اين رقم در کل سال گذشته 671 ميليارد دلار اعلام شده بود.سلام. با تشکر از تهیه ی خبر.

پس نوشت :
1- هر برج ! یک خرج ! هم به دنبالش دارد. و معادله یک طرفه نیست.

2- این درامد در جیب دولت نیست. اما با اجازه ی مجلس برای اتمام طرح های نیمه تمام و نیز اجرای طرح های عمرانی و خدماتی قابل برداشت است که خب ان هم با فضای سنگین حاکم بر اقتصاد جامعه از سوی سیاست مداران , اگر برداشت از این منابع بشود یک جور داد و فغان می شود و اگر هم برداشت نشود نیز کارها که بر زمین مانده و مشکلات که افزوده می شود یک جور انتقاد را شاهد خواهیم بود.

3- البته این که قیمت نفت بالا برود جدا از فرضیه های موجود مبنی بر پوشش دادن کاهش ارزش دلار, و دیگر نظریات نبایست از نقش محور ایران و ونزوئلا در تثبیت قیمت نفت و فضاسازی برای افزایش و تعدیل قیمت ان غافل شد.

4- - این چیزی که بدست امده و خواهد امد سرمایه ی ملی است و نه درامد. که جز در امور اضطراری می بایست تنها برای امور زیربنایی و تهیه ی زیرساخت ها بکار رود.

5- شکرانه ی این نعمت الهی به اینست که ان را به بهترین وجه ممکن به کار ببریم که با تلاش دولتمردان ایران اسلامی این امید روزافزون است.:)

موفق باشید.
یا علی:smile07:

3Reza
Friday 8 August 2008, 12:58PM
سلام
خب، من فقط یه موردی رو میگم و دیگه نمیخوام این بحث رو توی این سرنگار ادامه بدیم.
مدام میگویند که افزایش قیمت نفت، باعث افزایش قیمتها شده. یک سوال: چرا ما افزایش کالای ناشی از گرانی نفت رو لمس میکنیم، ولی گرانی نفت رو لمس نمیکنیم؟!

3Reza
Friday 8 August 2008, 01:00PM
تکذيب عدم کانديداتوري قاليباف
دبير اجرايي ائتلاف فراگير اصولگرايان خبر عدم حضور محمدباقر قاليباف در انتخابات رياست جمهوري را بنا بر توصيه مقام معظم رهبري تکذيب کرد. «علي دوراني» که پيش از اين قاليباف را يکي از گزينه هاي اصلي ائتلاف فراگير اصولگرايان براي انتخابات رياست جمهوري ذکر کرده بود به ايلنا گفت: اگر چه هيچ کدام از کانديداهاي احتمالي اصولگرايان در تاييد يا رد کانديداتوري شان نظر خود را اعلام نکرده اند، اما اين موضوع را که آقاي قاليباف خدمت مقام معظم رهبري رسيده اند و ايشان از آقاي قاليباف خواسته اند که در انتخابات شرکت نکنند را بنا بر اطلاعي که دارم و از قول خود آقاي قاليباف تکذيب مي کنم. وي افزود: بعد از انتشار خبر عدم حضور قاليباف، بنده وي را ديدم و از ايشان پرسيدم شما خدمت مقام معظم رهبري بوديد و ايشان چنين حرفي را زدند؟ آقاي قاليباف گفتند خير. در سه ماه گذشته بنده خدمت مقام معظم رهبري از اين بحث ها نداشتيم. وي تاکيد کرد چنين ديداري با اين موضوع خاص اتفاق نيفتاده است.

3Reza
Friday 8 August 2008, 01:01PM
نگراني کويت از بسته شدن تنگه هرمز
وزير امور خارجه کويت دو روز گذشته از بسته شدن تنگه هرمز، در صورت بروز درگيري، ابراز نگراني کرد. شيخ محمد الصباح، وزير امور خارجه کويت، بعد از ديدار با محمد الحويله، قائم مقام رئيس پارلمان کويت، با حمايت از حق ايران در استفاده از فناوري هسته يي با اهداف مسالمت آميز و مخالفت با هرگونه اقدام نظامي عليه ايران گفت: «آنچه ما الان به آن نياز داريم ثبات و به ويژه درايت است.» به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه الوطن معاون نخست وزير در عين حال با ابراز نگراني از بسته شدن تنگه هرمز درصورت بروز هرگونه درگيري گفت: بستن تنگه هرمز در واقع مجازات تمام کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج (فارس) است، درحالي که کشورهاي عضو اين شورا از حق ايران در استفاده از توان هسته يي مسالمت آميز حمايت و با هرگونه اقدام نظامي عليه آن مخالفت کرده اند. محمد الحويله نيز با ابراز اميدواري از اينکه ايران منبع ثبات براي تمامي کشورهاي منطقه باشد، گفت: «اين کشور در سه دهه گذشته از جنگ ها و بي ثباتي هايي که پيامدهاي منفي بر پروژه هايش در منطقه داشت، رنج برده است.» او درباره آنچه به عنوان تهديد ايران به بستن تنگه هرمز در صورت هرگونه تجاوز نيروهاي بيگانه مطرح شده است، بيان کرد: «ايران بايد از راه هاي مسالمت آميز و ديپلماتيک براي حل مشکلاتش با ديگران استفاده کرده و منطقه را از وجود فجايعي که به تمامي کشورهاي منطقه از جمله ايران ضرر مي رساند، دور کند.»

3Reza
Sunday 10 August 2008, 08:42AM
دعوت رسمي ايران از دانشگاه الازهر مصر


ايران از دانشگاه الازهر مصر براي تاسيس شعبه در ايران به صورت رسمي دعوت کرد. به گزارش خبرگزاري فرانسه کريم عزيزي سخنگوي دفتر حفاظت از منافع ايران در قاهره گفت: اين درخواست ايران رسماً به مقامات دانشگاه الازهر ارائه شده است. به گفته عزيزي هدف از اين اقدام، تقويت مناسبات ايران و مصر و گسترش تماس بين مذاهب گوناگون اسلام، به خصوص سني و شيعه است. اين در حالي است که طي هفته هاي اخير مناسبات ايران و مصر يک بار ديگر بر سر نمايش فيلمي در ايران به نام «اعدام فرعون» دچار تنش شد. در همين حال به گزارش ايسنا وزير امور خارجه مصر تاکيد کرد کشورش با هرگونه حل تهديدآميز مساله هسته يي ايران مخالف است. به گزارش ايسنا احمد ابوالغيط در گفت وگو با شبکه تلويزيوني «نيل» درباره موثر بودن ابزارهاي سخت عليه ايران ابراز ترديد و تاکيد کرد: عمليات نظامي رژيم صهيونيستي عليه تهران هم براي تل آويو و هم براي کل منطقه خسارات هنگفتي به بار خواهد آورد.

3Reza
Sunday 10 August 2008, 03:03PM
گراميداشت سالروز سخنراني احمدي نژاد در دانشگاه کلمبيا


دولت سالروز سخنراني محمود احمدي نژاد در دانشگاه کلمبيا را گرامي مي دارد. بنا بر اين گزارش، مرکز بررسي هاي استراتژيک رياست جمهوري نشست علمي بررسي جايگاه «ديپلماسي دانشگاه کلمبيا» در استراتژي صدور انقلاب را برگزار مي کند. به گزارش فارس اين نشست به مناسبت اولين سالگرد سخنراني احمدي نژاد در دانشگاه کلمبيا، برگزار مي شود.

3Reza
Sunday 10 August 2008, 03:04PM
موسوي خوئيني ممنوع الخروج شدعلي اکبر موسوي خوئيني نماينده مجلس ششم و دبيرکل سابق سازمان دانش آموختگان ممنوع الخروج شد. به گزارش ادوارنيوز ماموران روز پنجشنبه با حضور در فرودگاه امام خميني گذرنامه موسوي خوئيني را که قصد داشت براي يک سفر تحصيلي به همراه همسر و فرزندانش ايران را ترک کند، ضبط کرده و با ارائه برگه يي که حاوي شماره پرونده ممنوع الخروج بودن موسوي خوئيني بود، از وي خواستند به دادگاه انقلاب مراجعه کند اما روز شنبه پس از مراجعه موسوي خوئيني به دادگاه انقلاب از وي خواسته شده است تا فردا دوباره به دادگاه انقلاب مراجعه کند.

Arshanoosh
Sunday 10 August 2008, 03:57PM
گراميداشت سالروز سخنراني احمدي نژاد در دانشگاه کلمبيا

دولت سالروز سخنراني محمود احمدي نژاد در دانشگاه کلمبيا را گرامي مي دارد. بنا بر اين گزارش، مرکز بررسي هاي استراتژيک رياست جمهوري نشست علمي بررسي جايگاه «ديپلماسي دانشگاه کلمبيا» در استراتژي صدور انقلاب را برگزار مي کند. به گزارش فارس اين نشست به مناسبت اولين سالگرد سخنراني احمدي نژاد در دانشگاه کلمبيا، برگزار مي شود.حتما هم مليون ها تومن خرجه اين نشست مي كنند
آخه واقعه بسيار بزرگي بوده

Arshanoosh
Tuesday 12 August 2008, 09:31AM
نبود بنزين هواپيما
ديروز رفته بودم فرودگاه كه دوستم رو كه از مشهد مياد رو بيارم خونه
بعد از 2 ساعت معطلي دوستم به من زنگ زد گفت پرواز به خاطره نبود بنزين كنسل شده

Arshanoosh
Tuesday 12 August 2008, 11:48AM
خبر اعدام دو اسير و ربوده شدن سه افسر پاسدار توسط شورشيان جندالله در بلوچستان
یک گروه شورشی اهل تسنن در ایران می گوید دو تن دیگر از ١٦ مأمور پلیسی را که در ماه ژوئن گذشته در جنوب خاوری ایران به اسارت خود در آورد، اعدام کرده است.

گروه جُندالله در بیانیه ای که روز دوشنبه از یک تلویزیون عرب زبان پخش گردید، اعلام داشت دو تن دیگر ازمأموران پلیس ایران را به قتل رسانیده است، چرا که مذاکرات گروه با دولت ایران به شکست انجامیده است.

جُندالله همچنین اعلام کرد سه تن از افسران سپاه پاسداران انقلاب ایران را روز یکشنبه ربود، اما محل ربودن آن را مشخص نساخت. مقامات ایران ربودن این افراد و اعدام دو مأمور پلیس را تأیید نکرده اند.

شورشیان اهل تسنن ایران ١٦ مأمور پلیس را در ماه ژوئن گذشته در استان سیستان و بلوچستان ربودند و به پاکستان بردند. این گروه چند روز بعد خبر داد که دوتن از گروگان های خود را اعدام کرده است.

Arshanoosh
Wednesday 13 August 2008, 08:57AM
خزانه داری آمريکا پنج شرکت ایرانی را مورد تحریم های جدید قرار داد
* مرکز پژوهش های اتمی برای کشاورزی و دارو (مرکز پژوهش اتمی کرج، بخشی از اداره پژوهش سازمان انرژی اتمی ایران)
* مرکز پژوهش و تولید سوخت اتمی اصفهان ( بخشی از شرکت تهیه مواد و تجهیزات اتمی که در فعالیت های غنی سازی دست دارد)
* جبار ابن حیان ( آزمایشگاه سازمان انرژی اتمی ایران که در فعالیت های چرخه سوخت شرکت دارد)
* شرکت تهیه ابزار ایمنی ( سازمان صنایع هوائی فضائی، شرکت صوری که در برنامه موشکی بالیستیک ایران فعالیت دارد)
* شرکت صنعتی جوزا، (یک شرکت صوری که در برنامه موشکی بالیستکی ایران فعال است)

Arshanoosh
Thursday 14 August 2008, 09:44AM
اعتراض شديد مجلس به معاون رئيس جمهور مشايي صلا‌حيت ندارد معاون رئيس جمهور باشد

Arshanoosh
Thursday 14 August 2008, 09:45AM
خطيب موقت نماز جمعه تهران : كسي كه مي گويد با امام زمان رابطه دارم قطعاً يك شياد است

Arshanoosh
Thursday 14 August 2008, 09:46AM
كارگران قزوين در خيابان‌ها رژه مي‌روند
http://www.aftab-yazd.com/textdetalis.asp?at=8/14/2008&aftab=8&TextID=56794

3Reza
Thursday 14 August 2008, 02:05PM
تکذيب کانديداتوري احمد توکلي
رئيس جريان اصولگرايان مستقل در مجلس هفتم آنچه مبني بر دعوت اين جريان و برخي منتقدان دولت از احمد توکلي براي کانديداتوري رياست جمهوري مطرح شده است را رد کرد. «محمد خوش چهره» به ايسنا توضيح داد: چنين افرادي بيشتر چهره هاي سياسي هستند تا منتقد به مفهوم اصلي خود. ما اجازه نمي دهيم هر کسي با تعدادي انتقاد وارد دايره ما شود. وي با بيان اينکه «اين مطلب تا آنجا که شنيده ام ايده و اظهارنظري از سوي حزب کارگزاران بوده است»، اظهار کرد: اگرچه آقاي توکلي فرد سياسي باسابقه يي است اما ايشان پخته تر از اين هستند که بخواهند در فضايي که قبل از اين حضور در آن را تجربه کرده اند وارد شوند.

3Reza
Saturday 30 August 2008, 04:13PM
بيات تکذيب کرد
اسدالله بيات اظهارات نقل شده از خود در روزنامه فايننشال تايمز آلمان را تکذيب کرد. به گزارش ايسنا دفتر آيت الله بيات اعلام کرد مصاحبه وي با روزنامه فايننشال تايمز آلمان سه هفته پيش با درخواست رسمي و در حضور نماينده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي صورت گرفته و گرچه محتواي مصاحبه انتقادي بوده است اما آنچه که به نقل از وي منتشرشده تکذيب مي شود. برخي رسانه هاي نزديک به دولت روز چهارشنبه اظهارات تندي از بيات منتشر کرده بودند.

3Reza
Monday 1 September 2008, 07:58PM
جنتي: مردم در مقابل گراني صبوري کنند
دبير شوراي نگهبان از روحانيان و علما خواست انتقادات و مشکلات جامعه را به گونه يي مطرح نکنند که موجب تضعيف دولت شود. به گزارش شهاب نيوز احمد جنتي در همايش علما، روحانيون و طلاب استان گيلان که در رشت برگزار شد، تاکيد کرد: انتقاد بيجا و تخريب کردن دولت، شرط عقل و انصاف نيست که متاسفانه عده يي به طور آمرانه در حال تخريب دولت هستند. جنتي با اشاره به مساله گراني در کشور اذعان داشت: کسي منکر گراني نيست و مساله تورم و گراني در منطقه و حتي کشورهاي غربي و امريکا شکل گرفته و بايد به خدمتگزاران مجال داد تا بتوانند اين مرحله را با کمترين تنش پشت سر بگذارند. وي همچنين از روحانيون و علما خواست به گونه يي مسائل را مطرح نکنند که موجب تضعيف دولت شود. به گفته وي بايد در کارها صبور بود و به مردم نيز گفته شود، صبر کنند تا مسوولان تلاش خود را انجام دهند.

3Reza
Tuesday 2 September 2008, 03:04PM
جويدن آدامس اوربيت حرام است
«شعيه آنلاين» اعلام کرد جويدن آدامس اوربيت به خاطر استفاده از گوشت خوک حرام است. به گزارش «جهان» براساس اطلاعات به دست آمده از پايگاهي الکترونيکي تحت عنوان «زندگي با قوانين طلايي اسلام» که يک پايگاه الکترونيکي اسلامي خارجي است و ليست کالاهاي حلال را اعلام مي کند، برخي محصولات شرکت اوربيت از جمله آدامس اوربيت حرام است زيرا طبق ادعاي اين پايگاه الکترونيکي، از گوشت خوک در آن استفاده شده است.

3Reza
Tuesday 2 September 2008, 03:09PM
«جهادگران مجازي» هم آمدند
يک گروه اينترنتي ايراني به نام «جهادگران مجازي» مدعي شد که در مجموعه عمليات هاي اخير خود 450 سايت اينترنتي اسرائيل را هک کرده است و اکنون به ده ها سرور اين کشور دسترسي دارد.
يک عضو گروه جهادگران مجازي در گفت وگو با فارس گفت: عمليات هک سايت هاي اسرائيلي را از ابتداي تيرماه جاري شروع کرديم و قرار بر اين بود تا پايان ماه تعداد اين سايت ها را به 40 برسانيم اما امروز اعلام مي کنيم علاوه بر هک شدن 450 سايت اسرائيلي به چندين سرور متعلق به اسرائيل دسترسي پيدا کرده ايم. وي با بيان اينکه جهاد ما، جهاد تدافعي است، افزود: به همين خاطر فعلاً فقط به اين سرورها دسترسي داريم اما در موقع مقتضي و در صورت کوچک ترين حماقت اسرائيل در تهديد نظامي يا سياسي، همه سايت هاي زيرمجموعه اين سرورها را که بيش از صدها سايت هستند، هک خواهيم کرد. اين عضو جهادگران مجازي با اشاره به اينکه اکنون ما به تمامي سايت هاي وزارتخانه هاي اسرائيل نيز دسترسي کامل داريم، تاکيد کرد: اکثر سايت هاي در دسترس را پايگاه هاي دانشگاهي و سايت هاي متعلق به وزارتخانه هاي اسرائيل و سايت هاي نظامي تشکيل مي دهند که با هک شدن آنها ضربه سختي بر پيکره سيستم هاي اينترنتي اسرائيل وارد خواهد شد.
گروه جهاد مجازي که پيش از اين عمليات هاي خود را به روح شهيد «عماد مغنيه» تقديم مي کرد، اعلام کرده است که اين عمليات ها را تا محو کامل اين «غده هاي سرطاني» ادامه خواهد داد.

Arshanoosh
Wednesday 3 September 2008, 09:55AM
راستي مدرك آقاي كردان چي شد ؟

3Reza
Wednesday 3 September 2008, 03:08PM
والله ما که اطلاع نداریم! این همه مدرک برای عدم صحتش رو شد! آخرش هم گفتن درسته!!!!:D فقط خدا دونست که اون پشت مشتا چه اتفاقاتی افتاد!!!

فرزند آدم
Wednesday 3 September 2008, 03:20PM
تفسير تلاوت‌های درخواستی مخاطبان راديو جوان در «تسنيم» گروه هنر: تسنيم برنامه‌ای است كه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 6 بامداد روی موج راديو جوان پخش می‌شود و تلاوت‌های درخواستی مخاطبان را تفسير می‌كند.
به گزارش خبرگزاری قرانی ايران(ايكنا) به نقل از ستاد خبری راديو جوان، حال و هوای معنوی ماه رمضان و نيز درخواست‌های مخاطبان شبكه جوان به شنيدن تلاوت قرآن كريم، ايده پخش تلاوت‌های ماندگار قاريان جهان اسلام را در برنامه «تسنيم» تحقق بخشيده است.
«محمدمحمدی نصرآبادی» كارشناس، مجری اين برنامه است كه با جملات كوتاه برگرفته از معانی قرآنی و كلام معصومين(ع) با شنوندگان در تفسير آيات درخواستی همراه می‌شود.
اين برنامه كاری از گروه جوان و انديشه راديو جوان با سردبيری «مجيد حسينی» است كه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 6 بامداد به مدت 30 دقيقه روی آنتن راديو جوان می‌رود.

Arshanoosh
Wednesday 3 September 2008, 03:28PM
آقاي رضا يعني شما نمي دونستيد ماسمالي در ايران از جايگاه خوبي بر خوردار هست !!!

3Reza
Wednesday 3 September 2008, 03:31PM
آقاي رضا يعني شما نمي دونستيد ماسمالي در ايران از جايگاه خوبي بر خوردار هست !!!

میدونستم...... ولی نه تا این حد! آخه مدارکی که برای تقلبی بودن مدرک کردان ارائه شده بود رو پاسخ ندادند و گفتند که مدرک درسته! آخه آگه درسته، پس اون همه غلط املایی و این همه هیاهو چی بود؟!

آگاه
Wednesday 3 September 2008, 03:33PM
کار آمریکاست;)

Arshanoosh
Wednesday 3 September 2008, 03:38PM
كار صهيونيست :D

فرزند آدم
Wednesday 3 September 2008, 03:41PM
کار انگلیسه
دانشگاه آکسفورد دروغ گفته خواستن سیاست مدارهارو بندازن به جون هم:smile55:

Arshanoosh
Wednesday 3 September 2008, 03:48PM
شايد انگليس مي خواسته با اين دروغ آقاي كردان رواز ميدان به در كنه و به زور بيارتش انگليس تا وزير بشه
همه چيز ممكنه
ننگ بر انگلييس

آگاه
Wednesday 3 September 2008, 03:50PM
مگه چند تا وزیر کشور توی دنیا مدرک دکترا از آکسفورد دارند؟

3Reza
Wednesday 3 September 2008, 03:55PM
یه خواهش:
این بحث رو در سرنگار مربوطه ادامه بدین! چون قرارمون در آغاز نوشتن در این سرنگار، فقط اطلاع رسانی بود و بس..........
دانشگاه آکسفورد اعطاي مدرک به کردان را تکذيب کرد (http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=14961&highlight=%E3%CF%D1%98+%98%D1%CF%C7%E4)

Arshanoosh
Wednesday 3 September 2008, 03:55PM
دو يا سه تا
بهترينشون آقاي كردان است
البته به خاطر پشتكارشون كه از فوق ديپلم رسيدند به دكترا
وگرنه مدرك كاغذ پاره هست

آگاه
Wednesday 3 September 2008, 03:57PM
یه خواهش:
این بحث رو در سرنگار مربوطه ادامه بدین! چون قرارمون در آغاز نوشتن در این سرنگار، فقط اطلاع رسانی بود و بس..........
دانشگاه آکسفورد اعطاي مدرک به کردان را تکذيب کرد (http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=14961&highlight=%E3%CF%D1%98+%98%D1%CF%C7%E4)
چشم قربان:)

3Reza
Wednesday 3 September 2008, 08:09PM
لاريجاني قسم خورده نيايد
برخي از سايت هاي حامي دولت با انتشار اخباري اعلام مي کنند برخي از چهره هاي شاخص اصولگرا در انتخابات آتي رياست جمهوري کانديدا نخواهند شد. در اين راستا «البرز» گزارش داد علي لاريجاني در جمع برخي فعالان سياسي سوگند ياد کرده هيچ برنامه يي براي انتخابات رياست جمهوري آينده ندارد. بنابر اين گزارش رئيس مجلس اعلام کرد اداره نهاد قانونگذاري براي وي طاقت فرسا است و به سختي از عهده اين کار برمي آيد. به گزارش البرز لاريجاني با برشمردن مشکلات شخصي و خانوادگي اش اعلام کرد از نظر روحي آمادگي پذيرش مسووليت قوه مجريه را ندارد.

3Reza
Sunday 7 September 2008, 07:58PM
شرايط ابطال روزه از نگاه امام جمعه شيراز
به گفته امام جمعه شيراز، همان گونه که خوردن غذا و آب روزه را باطل مي کند، بيان الفاظ ناشايست حين عصبانيت و خشم، عدم کنترل عصبانيت، نبخشيدن ديگران که حتي به روزه دار در زماني ظلم روا داشته اند، نگاه کردن به هنرپيشه و گوينده زيباروي تلويزيون موجب ابطال روزه خواهد شد. به گزارش پارسينه محي الدين حائري شيرازي در خطبه هاي نمازجمعه شيراز مسخره کردن و متلک گفتن به زنان و دختراني که چادر به سر مي کنند را تلاش افراد براي دور کردن جامعه از حجاب برتر دانست.

Arshanoosh
Monday 8 September 2008, 08:26AM
شرايط ابطال روزه از نگاه امام جمعه شيرازبه گفته امام جمعه شيراز، همان گونه که خوردن غذا و آب روزه را باطل مي کند، بيان الفاظ ناشايست حين عصبانيت و خشم، عدم کنترل عصبانيت، نبخشيدن ديگران که حتي به روزه دار در زماني ظلم روا داشته اند، نگاه کردن به هنرپيشه و گوينده زيباروي تلويزيون موجب ابطال روزه خواهد شد. به گزارش پارسينه محي الدين حائري شيرازي در خطبه هاي نمازجمعه شيراز مسخره کردن و متلک گفتن به زنان و دختراني که چادر به سر مي کنند را تلاش افراد براي دور کردن جامعه از حجاب برتر دانست.


امام جمعه شيراز كسي هستند كه فرمودند حضرت علي ماليات گوسفندانش در سال 40000 گوسفند بوده
ما هم هرچي حساب كرديم ديديم جور در نمي آد اين رقم

3Reza
Tuesday 16 September 2008, 01:06PM
هادی خامنه ای رئيس جديد شورای جبهه اصلا حات
مهر: رئيس شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات از جمع بندي نهايي نتايج کارگروه اصلاح طلبان در جلسه هفته آينده اين شورا خبر داد.
محمد سلامتي رئيس دوره اي شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات و دبيرکل سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي با بيان اين مطلب اظهار داشت: در جلسه هفته آينده اين شورا موارد جمع بندي شده از تلاش کارگروه براي ائتلاف تمامي گروه هاي اصلاح طلب در انتخابات رياست جمهوري دهم ارائه خواهد شد.
وي همچنين گفت که در اين جلسه رياست بنده بر شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات پايان مي يابد و احتمالا دبيرکل مجمع نيروهاي خط امام (ره) رياست اين شورا را بر عهده خواهد گرفت.

saleh57
Wednesday 17 September 2008, 03:31PM
شرايط ابطال روزه از نگاه امام جمعه شيرازبه گفته امام جمعه شيراز، همان گونه که خوردن غذا و آب روزه را باطل مي کند، بيان الفاظ ناشايست حين عصبانيت و خشم، عدم کنترل عصبانيت، نبخشيدن ديگران که حتي به روزه دار در زماني ظلم روا داشته اند، نگاه کردن به هنرپيشه و گوينده زيباروي تلويزيون موجب ابطال روزه خواهد شد. به گزارش پارسينه محي الدين حائري شيرازي در خطبه هاي نمازجمعه شيراز مسخره کردن و متلک گفتن به زنان و دختراني که چادر به سر مي کنند را تلاش افراد براي دور کردن جامعه از حجاب برتر دانست.


سلام
این خبر یک تکذیبیه و توضیح جدی از سوی دفتر آقای "حائری شیرازی" داشت که متاسفانه به ان ضمیمه نشده است.

یا علی:smile07:

3Reza
Thursday 18 September 2008, 11:29AM
سلام
این خبر یک تکذیبیه و توضیح جدی از سوی دفتر آقای "حائری شیرازی" داشت که متاسفانه به ان ضمیمه نشده است.

یا علی:smile07:
سلام
خیلی ممنون بابت اطلاع رسانیتون.... :)

3Reza
Friday 19 September 2008, 02:55PM
سوالات عجيب دانشگاه شاهد
برخي از پذيرفته شدگان دانشگاه شاهد از نحوه گزينش دانشجو در اين دانشگاه انتقاد کردند. مسوولان دانشگاه شاهد پس از اعلام اسامي پذيرفته شدگان و آزمون کتبي اقدام به برگزاري مصاحبه شفاهي کرده و ثبت نام پذيرفته شدگان را به تاييد صلاحيت وي منوط کرده اند. در اين مصاحبه ها با مطرح کردن سوالاتي از داوطلبان خواسته شده با گزينه هاي «مخالفم، موافقم، تا حدي موافقم» به پرسش ها پاسخ دهند.برخي پرسش هايي که در اين مصاحبه ها مطرح شده اند به شرح زير بوده اند.
- همه مردم گاهي ناچار مي شوند دروغ بگويند.
- اغلب مردم حاضرند از هر راهي منافع و مزايايي کسب کنند.
- ديدن عکس و فيلم زنان فاميل بلااشکال است.
- چت کردن با جنس مخالف براي تبادل نظر بلامانع است.
- عدم رعايت حجاب کامل نشان بي اعتقادي به اصول ديني نيست.
- قوانين و مقررات خسته ام مي کند.
- زنان بايد به اندازه مردان آزادي داشته باشند.

3Reza
Saturday 20 September 2008, 04:44PM
امضاي قرارداد ساخت پالايشگاه 140هزار بشکه يي سوريه
ايسنا؛سوريه قرارداد ساخت پالايشگاه با مشارکت ايران، ونزوئلا و مالزي را با ظرفيت پالايشي 140 هزار بشکه در روز امضا کرده است. براساس بيانيه وزارت نفت سوريه، مقاماتي از شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران، شرکت ملي نفت ونزوئلا، شرکت نفتي البخاري مالزي و وزارت نفت سوريه در مراسم امضاي اين قرارداد حاضر بوده اند. اين پالايشگاه در نزديکي شهر شمالي هموس در 160 کيلومتري شمال دمشق ساخته خواهد شد. براساس اين قرارداد، ونزوئلا 33 درصد از درآمدهاي اين پالايشگاه را دريافت خواهد کرد و ايران و مالزي نيز هريک سهمي 26 درصدي خواهند داشت که 15 درصد ديگر نيز در اختيار سوريه قرار مي گيرد.

3Reza
Sunday 21 September 2008, 04:33PM
هشدار امريکا به اسرائيل
يک فرمانده ارشد ارتش امريکا به اسرائيل درباره پيامدهاي حمله نظامي به ايران هشدار داد و روش هاي ديپلماتيک را تنها گزينه براي حل و فصل پرونده هسته يي ايران دانست. به گزارش ايلنا به نقل از اينديپندنت، اين مقام بلندپايه نظامي امريکا که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد حمله اسرائيل به ايران کل منطقه را با بي ثباتي و مديريت بحران در عراق و افغانستان را با چالش هاي جدي مواجه مي کند.وي در ادامه مخالفت خود را با بحران جديد و فراگير در خاورميانه ابراز کرد و گفت: «به طور قطع رويکرد ديپلماتيک بر ساير گزينه ها برتري دارد.»

3Reza
Sunday 21 September 2008, 04:34PM
اقدام جالب ايرنا
خبرگزاري رسمي دولت (ايرنا) گزارشي از امامان جمعه تهران بعد از انقلاب را منتشر کرد اما نامي از آيت الله منتظري به ميان نياورد. گفتني است آيت الله منتظري يکي از امامان جمعه تهران تا سال 1368 بوده است!!

3Reza
Sunday 21 September 2008, 04:34PM
امارات رکورددار صادرات کالاهاي غيراستاندارد به ايران
بيشترين کالاي غيراستاندارد از امارات متحده عربي به ايران صادر شده است. در تيرماه سال جاري 312 هزار و 217 کيلوگرم کالاي غيراستاندارد مرجوع شد که عمده ترين کالاي غيراستاندارد به ترتيب از کشورهاي امارات متحده عربي، کشورهاي جنوب شرقي آسيا و اروپا وارد کشور شده است. نيره پيروزبخت مديرکل امور بازرسي کالا و امور صادرات و واردات با بيان اين مطلب گفت: در اين مدت 38 فقره کالاي غيراستاندارد به ارزش کل 755 هزار و 428 دلار از نظر مقررات استاندارد اجباري و کيفيت مورد تاييد قرار نگرفته که بر اين اساس کليه محموله هاي وارداتي نامرغوب مرجوع شده است. پيروزبخت افزود: از مجموع کالاهاي نامرغوب مذکور 18 فقره (4/47 درصد) مربوط به کالاهاي برقي و 20 فقره (6/52 درصد) مربوط به کالاهاي غيربرقي است. به گزارش اداره کل روابط عمومي سازمان استاندارد، مديرکل بازرسي کالا و امور صادرات و واردات با بيان اينکه در مدت زمان مذکور بيشترين کالاهاي غيراستاندارد مرجوعي توليد کشورهاي جنوب شرقي آسيا بوده است، گفت؛ در همين بازه زماني بيشترين کالاي غيراستاندارد به ترتيب از کشورهاي امارات متحده عربي، کشورهاي جنوب شرقي آسيا و اروپا وارد کشور شده است.

3Reza
Wednesday 24 September 2008, 06:14PM
ماجراي انگشتر عقيق
نصب يک بنر از سوي هلال احمر انتقاداتي را برانگيخت. اين بنر تمام رنگي به اهداي يک انگشتر عقيق توسط يک عضو سازمان جمعيت هلال احمر به احمدي نژاد اختصاص يافته و در يکي از پرترددترين ميادين شهر نصب شده است.

3Reza
Wednesday 24 September 2008, 06:15PM
اقدام ضدايراني روي سايت ياهو
سايت ياهو آگهي تبليغاتي را عليه فعاليت هاي هسته يي ايران روي صفحه اول خود قرار داده که بر اساس آن خواستار جمع آوري امضا عليه فعاليت هاي هسته يي ايران شده است. گروهي تحت عنوان ائتلاف امريکايي عليه فعاليت هاي هسته يي ايران اين آگهي را به ياهو سفارش داده است.

3Reza
Wednesday 24 September 2008, 08:48PM
هنوز تصميمي نگرفته ام
در تحول انتخاباتي ديگري حسن روحاني رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک خاورميانه حضور خود را در انتخابات نه تاييد و نه رد کرد. حسن روحاني در گفت وگو با ايسنا اظهار داشت: اظهار نظر کردن در مورد پيش بيني براي کانديداي انتخابات رياست جمهوري آينده هنوز زود است. وي در ادامه در پاسخ به اين پرسش که آيا آمدن خود را منوط به حضور خاتمي کرديد، گفت: «آمدنم را به آمدن هيچ کس منوط نکرده ام و اصلاً هنوز تصميمي نگرفته ام که بخواهم منوط کنم.»وي ضمن انتقاد از رواج خرافه گرايي در کشور تصريح کرد: «کشور ما جمهوري اسلامي ايران است و انتظار همه مردم اين است که فضا در سطح جامعه ما يک فضاي اخلاقي و در چارچوب فضايل اخلاقي باشد متاسفانه با چنين فضايي فاصله داريم و بايد اين فاصله را رفع کنيم.

3Reza
Wednesday 24 September 2008, 08:49PM
رياست مجلس الگوي رياست جمهوري
در اين حال محسن کوهکن خواستار مدنظر قرار دادن تجربه انتخاب رئيس مجلس هشتم در انتخابات رياست جمهوري از سوي اصولگرايان شد. دبير جامعه اسلامي نمايندگان ادوار در گفت وگو با ايسنا در مورد انتخاب علي لاريجاني به عنوان رئيس مجلس هشتم گفت: در انتخابات رياست جمهوري مجلس دو شخصيتي که در معرض انتخاب شدن بودند به قاعده پذيرش نظر اکثريت اعضاي اصولگرا تمکين کردند و اين انتخاب را به راي گذاشتند و آقاي حدادعادل با کمال بزرگواري کانديداي رياست مجلس نشدند.

3Reza
Thursday 25 September 2008, 05:23PM
خشکسالي نتيجه گناهان است
امام جمعه همدان اينترنت، موبايل و ماهواره را يکي از اسباب و وسايل گناهان تازه توصيف کرد و گفت: امروزه ابزار گناهان جديد با وسايل جديدي نظير اينترنت، موبايل و ماهواره زياد شده است. در حديثي از امام رضا نقل شده روزي مي آيد که مردم مرتکب گناهان تازه مي شوند و خداوند نيز عذاب هاي تازه بر آنان نازل مي کند که پيش از آن بر هيچ قومي نازل نشده است. وي افزود: کوچک ترين حادثه و مصيبتي که براي انسان اتفاق مي افتد ناشي از گناهان وي است و عذاب هاي خداوند نيز با گناهان ما متناسب است. به گزارش فارس غياث الدين طه محمدي افزود: خشکسالي نتيجه گناهان بندگان خداوند است. عذاب خدا که شاخ و دم ندارد. همه اين بلاها، مصيبت ها و خشکسالي ها نتيجه گناهان ما است.

3Reza
Thursday 25 September 2008, 05:23PM
کابينه ائتلافي محسن رضايي
محسن رضايي تشکيل کابينه ائتلافي را مهم ترين چاره براي جلوگيري از پيروزي احمدي نژاد دانست. به گزارش ايسنا دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در حاشيه مراسم افطاري با اصحاب رسانه اظهار داشت: اگر آرايش کانديداها براي انتخابات رياست جمهوري دهم همچون آرايش کانديداها در انتخابات رياست جمهوري گذشته باشد بار ديگر آقاي احمدي نژاد به عنوان رئيس جمهور دهم انتخاب خواهد شد. وي بر اين اساس پيشنهاد کرد کانديداهاي احتمالي اصولگرايان همچون محمدباقر قاليباف، غلامعلي حدادعادل، علي لاريجاني، احمد توکلي و حسن روحاني با تشکيل کابينه ائتلافي وارد عرصه رقابت انتخابات رياست جمهوري آتي شوند و کابينه يي تشکيل دهند که در آن تمامي اين کانديداها حضور داشته باشند.

3Reza
Monday 29 September 2008, 08:43PM
گاف وزير راه در جمع نمايندگان
وزير راه که ديروز براي پاسخ به سوال يکي از نمايندگان به مجلس رفته بود در آغاز سخنان خود به جاي تبريک به آتش نشانان روز آتشفشان را تبريک گفت. اشتباه او دستمايه نمايندگان در راهرو شد که روز آتشفشان را به هم تبريک مي گفتند.

3Reza
Monday 29 September 2008, 08:46PM
عربستان: قول ايران را جدي مي گيريم

وزير امور خارجه عربستان از ايران خواست به وظايف خود در برابر جامعه بين المللي عمل کند تا حل سريع و صلح آميز مساله هسته يي تهران را امکان پذير کند. به گزارش ايسنا سعود الفيصل وزير امور خارجه عربستان در اظهاراتي که به صورت مکتوب بين 192 عضو شرکت کننده در نشست سالانه مجمع عمومي سازمان ملل به گردش درآمد، گفت: ما قول ايران براي پيروي کامل و صريح از وظايف خود براي جلوگيري از اشاعه تسليحات کشتار جمعي و هسته يي را بسيار جدي مي گيريم. به گزارش خبرگزاري فرانسه، الفيصل افزود: ما اميدواريم اين وظايف به طور مناسب به اجرا گذاشته شود تا راه حلي سريع و صلح آميز براي مساله هسته يي ايران امکان پذير شود و منطقه از درگيري هاي فاجعه آميز، رقابت هاي تسليحاتي بي معني و خطرات محيطي جدي نجات پيدا کند.

3Reza
Monday 29 September 2008, 08:47PM
شکايت مشارکت از يک خبرگزاري دولتي

معاون سياسي حزب مشارکت از شکايت حزب مشارکت از يک خبرگزاري دولتي به دليل انتشار مطالب کذب خبر داد. آذر منصوري در گفت وگو با ايلنا اظهار داشت: يکي از خبرگزاري هاي دولتي در خبري کذب مدعي شده بود شاخه دختران جوان حزب مشارکت به دليل فساد اخلاقي منحل شده است. وي در ادامه تصريح کرد: مديران اين خبرگزاري بايد توضيح بدهند که منبع اين خبر چيست چراکه شاخه يي به نام دختران جوان در مشارکت وجود ندارد و هدف اين افراد مخدوش کردن وجهه مشارکت است. بنابراين حزب مشارکت پيگيري اين مساله را از طريق قوه قضائيه حق خود مي داند و از قوه قضائيه مي خواهد به اين شکايت رسيدگي کند.

3Reza
Sunday 5 October 2008, 02:36PM
قرارداد 5/6 ميليارد دلاري فروش تسليحات امريکا به تايوان
رويترز: امريکا قرارداد 5/6 ميليارد دلاري فروش اسلحه با تايوان امضا کرد. در حالي که انتظار مي رود چين به اين قرارداد اعتراض کند تحليلگران پيش بيني کردند با نزديکي انتخابات رياست جمهوري اين مساله به تنشي جدي در روابط پکن - واشنگتن تبديل نخواهد شد. توني وانگ سخنگوي دفتر رياست جمهوري تايوان با اعلام اين مطلب گفت: «اين قرارداد نشان مي دهد جو اعتماد بين امريکا و تايوان مجدداً برقرار شده است.» روابط تايوان و چين از اوايل سال جاري ميلادي با تغيير دولت بهبود يافته است.

3Reza
Tuesday 7 October 2008, 03:04PM
تحليل يک روزنامه کويتي از وضعيت ايران
يک روزنامه کويتي سياست هاي مقامات ايران را سنجيده و حساب شده ارزيابي کرد و نوشت: «راهبرد تهران تاکنون در تثبيت نقش منطقه يي ايران موفق بوده است.» به گزارش فارس روزنامه کويتي الراي العام در مقاله يي با اشاره به قدرت و نقش فزاينده ايران نوشت: راهبرد ايران در تثبيت نقش منطقه يي اين کشور تاکنون موفق بوده است و اکنون تهران منتظر است امريکا و جامعه بين المللي به اين راهبرد اعتراف کنند تا به نقش محوري و اصلي در منطقه خاورميانه تبديل شود. نويسنده اين مقاله موضوع هسته يي ايران را با انجام معامله يي بين ايران و امريکا قابل حل دانست و تصريح کرد: بر اساس اين معامله، امريکا از سرنگوني نظام ايران چشم پوشي مي کند و از قرار دادن اين کشور در محور شرارت صرف نظر خواهد کرد و نقش اين کشور را به عنوان بازيگر اصلي منطقه خاورميانه به رسميت خواهد شناخت.

3Reza
Tuesday 7 October 2008, 03:08PM
استاندار جديد تهران
مرتضي تمدن به عنوان استاندار تهران انتخاب خواهد شد. پرويز سروري دبير مجمع نمايندگان تهران روز گذشته با اعلام اين خبر گفت: آن گونه که ما شنيده ايم آقاي تمدن به عنوان استاندار تهران به هيات دولت معرفي و تقريباً انتصاب او به عنوان استاندار جديد تهران قطعي و نهايي شده است. وي افزود: مجمع نمايندگان تهران درخصوص استاندار جديد تهران هيچ نظري نداشت و دخالتي در اين رابطه نکرد. تمدن نماينده اصولگراي مجلس هفتم بود که پس از پايان دوره نمايندگي با حکم احمدي نژاد به سمت مشاور وي منصوب شد.

3Reza
Monday 20 October 2008, 11:15AM
امارات خواستار وساطت روسيه شد
هياتي از امارات متحده عربي براي گفت وگو درخصوص جزاير سه گانه ايراني راهي ژنو شد. در پي ادعاهاي مکرر امارات درخصوص مالکيت بر جزاير سه گانه ايران، اين بار هياتي سياسي از مجلس اين کشور به رياست جاسم احمد معاون دوم رئيس مجلس امارات براي گفت وگو و درخواست از روسيه براي وساطت بين اين شيخ نشين حاشيه خليج فارس و ايران در مورد جزاير تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسي به ژنو سفر کرده است که با وازلي ليکاشوف معاون رئيس کميسيون امور خارجه در مجلس فدرال روسيه (دوما) ديدار و مذاکره کند.به گزارش ايسنا در اين ديدار هيات اماراتي از روسيه درخواست کرد براي حل مساله جزاير سه گانه ايراني بين امارات و ايران وساطت کند.

3Reza
Tuesday 21 October 2008, 11:06AM
هلاکت معاون ريگي

فرمانده قرارگاه عملياتي رسول اکرم(ص) گفت: با تلاش ماموران قرارگاه فتح يکي از معاونان گروهک عبدالمالک ريگي به هلاکت رسيد. به گزارش فارس به نقل از فرمانده قرارگاه عملياتي رسول اکرم(ص) ماموران در اين درگيري موفق شدند تعداد چهار نفر از اشرار به نام هاي احمد فاني (يکي از معاونان عبدالمالک ريگي)، ناصر شه بخش (برادر شرور دراشه بخش) و دو نفر ديگر (که هويتشان هنوز مشخص نشده) را به هلاکت برسانند.

Teshneh
Wednesday 24 December 2008, 01:37PM
پرونده هسته ای و اعراب ؛ کشورهایی که نه سر پیازند، نه ته پیاز!
البته بدیهی است که این حرکات، به خاطر این است اعراب احتمال می دهند در آینده ، با شکل گیری مذاکرات ایران و آمریکا ، روابط این دو کشور رو به بهبود رود.
عصرایران- محمد البرادعی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، اخیرا خواستار حضور اعراب در مذاکرات هسته ای ایران شده است.

آن طور که البرادعی گفته است، هیچ تحولی در منطقه، بدون نقش آفرینی اعراب، قابل تصور نیست.
در این باره ذکر چند نکته زیر خالی از فایده نخواهد بود:
1- اینکه البرادعی، موضوع هسته ای ایران را به بحث عمومی می گذارد و حتی خواستار حضور اعراب در مذاکرات مربوط به آن می شود، نشانه آن است که آژانس، از کار اصلی خود که بررسی فنی و حقوقی فعالیت های هسته ای کشور است عدول کرده و رسماً وارد سیاسی کاری شده است.
این، یک انحراف خطرناک در کار آژانس است.
2- ترجیح ایران - که مقررات بین المللی هم به آن صحه می گذارد - این است که موضوع هسته ای، در کانال رسمی آن، یعنی آژانس اتمی بررسی و حل و فصل گردد.
با این حال چنانچه نیاز به مذاکراتی خارج از این چارچوب باشد، طبیعتا باید این گفت و گوها با کشورهایی صورت گیرد که به نوعی طرف سیاسی ایران محسوب می شوند. به بیان دیگر، ایران و برخی کشورها، تقابلاتی با یکدیگر دارند که این تقابلات در موضوع هسته ای، رخ نمایانده است که در راس این کشورها، آمریکا قرار دارد.
در واقع می توان گفت که در بعد سیاسی ماجرا، طرف اصلی ایران در موضوع هسته ای، آمریکاست و لذا چنانچه قرار باشد مذاکره ای هم صورت بگیرد، این، آمریکاست که باید طرف گفت و گو باشد. حتی در زمانی هم که تروئیکای اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) با ایران مذاکره می کردند، ماحصل گفت و گوها را به آمریکا منتقل می نمودند و برای ایران، جواب می آوردند.
در همان زمان هم بسیاری از کارشناسان، تاکید داشتند به جای مذاکره با واسطه های اروپایی- که طبیعتا بدون دریافت حق واسطه گری هم کار نمی کنند- می بایست با طرف اصلی مواجه شد.
حال در این میان، اعراب در کجای ماجرای هسته ای ایران قرار می گیرند، سوالی است که باید از البرادعی پرسید.
3- حضور کشورهای روسیه و چین در مذاکرات هسته ای که با چراغ سبز ایرانی صورت گرفت، به خاطر عضویت این کشورها در شورای امنیت و ثقل سیاسی آنها در تعدیل اقدامات غربی ها علیه ایران بوده است که البته در عمل نیز هر چند شاهد بازی دوگانه آنها به ویژه روسیه بوده ایم ولی در مجموع به خاطر مصالح خودشان هم که شده، در مقاطعی از شدت وحدت قطعنامه ها کاسته و دایره شمول عملی آنها علیه ایران را محدود کرده اند.
حال آیا کشورهای عربی که عمدتا زیر مجموعه های بی اراده آمریکا محسوب می شوند، قادر به ایفای چنین نقشی در مقابل ایالات متحده هستند؟
بدیهی است که پاسخ منفی است.

بنابراین از این منظر نیز حضور اعراب در مذاکرات هسته ای ایران، محلی از اعراب ندارد.

البته بدیهی است که این حرکات ، به خاطر این است اعراب احتمال می دهند در آینده ، با شکل گیری مذاکرات ایران و آمریکا ، روابط این دو کشور رو به بهبود رود.
بی گمان آنها از این احتمال خرسند نیستند زیرا منافع خود را در وجود تنش سیاسی ( و نه نظامی) در روابط تهران - واشنگتن می بینند و لذا از هیچ اقدامی برای مانع تراشی در این خصوص فروگذار نمی کنند ولی در نهایت اگر ملاحظه کنند که مذاکره ای در میان است ، می کوشند وارد بازی شوند و از این پشم برای خود کلاهی دست و پا کنند.
بنابراین بهتر است آقای البرادعی اینقدر وقت خود را برای وارد کردن اعراب به مذاکرات هسته ای ایران و گفت و گو های احتمالی ایران و آمریکا هدر ندهد. زیرا آنها در این ماجرا، نه سر پیازند و نه ته پیاز!
/////////////
حقمونه که اعراب با امریکا سر حمله به توافق برسن تا اونوقت بعضی ها متوجه شن که اعراب کجای پیازن.......و ایا سیاست حرف اول رو می زنه یا موقعیت و امنیت!
حال اگر جناب احمدی نژاد این حرف رو زده بودن صدای باسوادان و ذی شعوران در اومده بود که چرا ایشون اعراب رو تحریک می کنن(با توجه به پیشینه هلوکاست)